LAAGSTE PRUZEN DIGROS Verbrede rijksweg erdiept acceptabel ïen optocht met vijftig brandweerwagens Wethouder buigt niet voor opgestapte Stichting Zorg 'aana AUTOBOOT Ambtenaren ziek van bezuinigingen Regio Leiden/Rijn Veenstreek Voor incasso en advies Rijkswaterstaat houdt al rekening met nóg bredere A4 Jaar cel voor verduisteren kassagelden VAN NEDERLAND! ■fRDAG 19 APRIL 1997 chef hans jacobs,071-5356414, plv-chef rjdoifkleijn.071-5356436 ennep in beslag genomen aan den run» De politie heeft gisteren ongeveer een kilo pnep in beslag genomen in een woning aan het Aïdaplein. Ze jop na aanwijzingen dat in het huis een hennepkwekerij zou n Die kwekerij, met vermoedelijk 120 planten, was inmiddels unanteld. Wel trof zij de oogst en assimilatielampen aan. De ■de bewoners zijn aangehouden. wh iphenaar gewond volïj yaan den run» Een 66-jarige automobilist uit Alphen is gis- hool ochtend gewond geraakt bij een aanrijding op de Bedrijfsweg. jd man verzuimde voorrang te verlenen aan een bestelauto, be- t jeij iurd door een 26-jarige Alphenaar, die vanaf de Eikenlaan na- t, nu rde. Een derde auto, bestuurd door een 27-jarige Alphenaar, omt pschade op nadat de auto van het slachtoffer op de linker tegen terecht kwam. eldi bed m ter aar marieta kroft Het ziet er niet naar uit dat de Stichting Zorg en de gemeente Ter Aar hun conflict nog bijleggen. De Stichting en wethouder Aad Otto (CDA/wel zijn) staan lijnrecht tegenover elkaar en houden vast aan eikaars gelijk. „Wij hebben de stichting keurig geantwoord op een brief en een aantal door hen gestelde onjuist heden ontzenuwd", reageert Otto. „Daarbij bood ik aan om de brief in het algemeen bestuur te ko men toelichten. Maar dat werd niet op prijs ge steld." Volgens demissionair-voorzitter Jan Bom van de Stichting Zorg valt er niets toe te lichten door de wethouder. „Als er iemand wat toe te lichten heeft, zijn wij het. Maar ons wordt niets ge vraagd." Otto zegt op zijn beurt dat een uitnodi ging voor een gesprek niet de deur uitgaat. Deze week werd bekend dat het bestuur van de Stichting Zorg, die verantwoordelijk is voor de zorg van thuiswonende ouderen in Ter Aar. op stapt. Dit vanwege de gebrekkige communicatie met de gemeente. De druppel voor het zevenkoppige bestuur was het uitblijven van een brief die de gemeente naar de ziekenfondsraad zou sturen. Een afschrift zou naar de stichting gaan. Volgens Bom was het afschrift nodig om in de vergadering van 17 februari het beleid erop te kunnen afstemmen. Die brief kwam maar niet en dus ging de vergadering niet over het beleid maar over het besluit tot vertrek. Wethouder Otto betreurt het besluit van diet bestuur. Hij geeft toe dat die brief lange tijd op het gemeentehuis is blijven liggen. Otto veron derstelt dat dat komt door de turbulente periode waarin Ter Aar begin dit jaar terechtkwam. Uit eindelijk is die wel naar de Stichting Zorg gegaan. „De brief van ons naar de stichting en die van de stichting over haar vertrek naar ons hebben el kaar gekruisd." Deze week riep de gemeente in een advertentie belangstellenden op zich te melden voor de func tie van bestuurslid. Bom is daar ook kwaad over omdat zijn stichting autonoom is en dus zelf voor de opvolging zorgt. Als gevolg van de advertentie kwam het conflict naar buiten en dat geeft volgens Bom alleen maar onrust bij de ouderen die met de stichting te ma ken hebben. Otto denkt er anders over. „Ik ben portefeuille houder ouderenbeleid en dus verantwoordelijk voor de continuïteit. De stichting heeft mij bo vendien zelf verzocht ervoor te zorgen dat de zaak wordt voortgezet. •at rdqrpoudynihof it, ve in» Jdert i aquaduct onder de Oude Rijn met een verdiepte lig- van de A4 door Oranjewijk en Kerkwijk is voor het derdorpse gemeentebestuur de enige aanvaardbare bij een verbreding van de rijksweg. Verder onder- ;k moet uitwijzen of de A4 in dat deel aan de oost- of itkant moet worden verbreed. Dat zei de Leiderdorpse (houder C. Huigen gisteren in een reactie op de zojuist schenen Trajectnota/MER A4. werkruimte. Die werkruimte is van tijdelijke aard, maar kan net zo goed sloop tot gevolg heb ben. Het gemeentebestuur wil het liefst dat de verbrede A4 ver diept en gedeeltelijk overkapt wordt aangelegd van Oude Rijn tot de Ericalaan. Dit kost 100 miljoen gulden meer dan een korte verdiepte ligging, die bij de Hoofdstraat omhoog komt. Wethouder wil die korte ver diepte ligging niet nu al als mo gelijkheid uitsluiten. „Als je de korte variant verder laat uitwer ken, kun je juist goed de verge lijking maken en heb je extra ar gumenten om te kiezen voor een lange verdiepte ligging. Enige tijd geleden erkende de wethouder al dat de verbreding van de Rijksweg veel ingrijpen der gevolgen heeft voor Leider dorp dan blijkt uit* mededelin lere varianten in deze nota, een brug over de Oude en een verdiepte ligging taluds aan de zijkanten, voor Huigen niet bespreek- „Een bmg gaat heel hoog de Oude Rijn en dan ko er nog geluidsschermen Zo n 'gedrocht' past niet in de Oranjewijk/Kerkwijk. een verdiepte ligging met ta- aan de zijkanten neemt te Iruimte in beslag." verbreding van de A4 be lt in alle varianten al een ig op Leiderdorp waarbij iveB Kn en anc^ere gebouwen ge- ,i jpt moeten worden. Rijkswa- flaat heeft voor de verbre in het meest ongunstige al 55 meter nodig. Niet al- voor de extra rijstroken, ar ook voor vluchtstroken en gen van Rijkswaterstaat. Dit beeld wordt volgens Huigen be vestigd in de Trajectnota. „Rijkswaterstaat gaat puur uit van de technische ruimte die nodig is voor de verbreding. Maar je hebt ook nog een stede bouwkundig verhaal. Dan ko men er meer woningen in aan merking om te worden gesloopt dan alleen voor het technische werk. Want we hebben niks aan twee afgehakte wijken." Over een verbreding aan de oost- of westkant in het gedeel te tussen Oude Rijn en Erica laan, wil het gemeentebestuur nog geen uitspraak doen. „Die keuze komt op basis van nadere adviezen en inspraak." Om een bepaalde variant te kunnen kie zen, heeft de gemeente verder een lijst met criteria gemaakt. Daarbij wordt gekeken wat de keuze voor een bepaalde vari ant betekent voor bereikbaar heid, veiligheid, leefbaarheid, milieu, ruimtelijke ordening, sloop en herhuisvesting, en fi nanciën. De Leiderdorpse politiek houdt maandag 28 april een ex tra vergadering over de Traject nota. Van Vliet Hardy W gerechtsdeurwaarderskantoor Zo ziet het oude deel van Leiderdorp eruit als de verbreding aan de westkant komt, en de A4 verdiept gaat lopen tot de Ericalaan. tekening pr leiderdorp* judy nihof De verbreding van de A4 tussen Leiden en Burgerveen beperkt zich niet tot de aanleg van twee extra rijstro ken. De aanslag op de directe omgeving van de weg is veel groter omdat Rijkswaterstaat nu al ruimte wil clai men voor nog eens vier extra rijstroken, waaronder twee vluchtstroken. Ook bij de aanleg van aquaducten of bruggen houdt Rijkswaterstaat rekening met nóg eens vier extra stroken. Volgens N. van der Mark, projectleider bij Rijkswater staat, kunnen die rijbanen ooit nodig zijn als het ver keer verder toeneemt. „Maar moet de weg nog verder worden verbreed, dan gebeurt dat niet ongemerkt. Dan moet er weer exact zo'n zelfde procedure worden ge voerd als we nu voeren", zei Van der Mark gisteren bij de presentatie van de Trajectnota/MER A4. Deze nota beschrijft een aantal oplossingen voor de fileproblemen op de rijksweg A4 tussen Burgerveen en Leiden. Op ba sis van de nota, de inspraakreacties, de adviezen van gemeenten, provincies en waterschappen kiezen de ministers van VROM en Verkeer en Waterstaat dit na jaar een variant. Deze wordt verder uitgewerkt in een ontwerp-tracébesluit, waarna weer een inspraakronde volgt. Begin volgend jaar moet de definitieve beslissing vallen. In de Trajectnota staan geen oplossingen om de A4 om Leiderdorp heen te leiden. Zo zag Rijkswaterstaat geen heil meer in nader onderzoek naar een omleiding van de A4 ten westen van Nieuwe Wetering. „Hiervan was alleen sprake bij bundeling met de HSL, maar de HSL komt nu elders te liggen", aldus Van der Mark. den haag persbureau cerberus Een jaar gevangenisstraf, waar van de helft voorwaardelijk, is de straf die de officier van justi tie gisteren eiste tegen een 33- jarige inwoonster van Wou- brugge. De vrouw stond terecht voor de Haagse rechtbank om dat ze tussen 1992 en 1995 meer dan 100.000 gulden zou hebben verduisterd uit de kassa van de Alphense supermarkt waar ze als hoofdcassière werk te. De zaak kwam aan het rollen toen in juni 1995 een bedrag van 2400 gulden onder de deur van de supermarkt werd ge schoven. De vrouw had spijt ge kregen van de diefstal die ze de zaterdag ervoor had gepleegd. Uit onderzoek bleek dat ze al drie jaar lang regelmatig grote bedragen uit de kassa nam. Bij de politie had ze verklaard aanvankelijk ongeveer honderd gulden per keer te hebben mee genomen voor cadeautjes voor haar kinderen. Later, toen ze wilde 'sparen' voor een auto, werden het soms duizenden guldens. Bij de rechtbank noemde ze andere bedragen: de eerste jaren ging het om af en toe een tientje, later werd het meer. „Ik heb een rotjeugd ge had", was de enige verldaring die de vrouw gaf voor de dief stallen. De officier van justitie liet blijken de zaak zeer hoog op te nemen. ,,U had het vertrouwen van de leiding en dat hebt u ja renlang beschaamd. Het bedrijf is erdoor in ernstige moeilijkhe den gekomen." Advocaat M. Buitelaar wees erop dat niet al leen de hoofdcassière geld uit de kassa kon nemen. Ze vond het vreemd dat niemand had gemerkt dat jarenlang grote be dragen ontbraken. Namens de verdachte bood ze dienstverle ning aan. Uitspraak op 2 mei. iderdorpse spuitgasten vieren honderd-jarig bestaan «dorp kees van kuilenburg ld pen| Leiderdorpse brandweer (jei a het honderdjarig bestaan «een optocht waaraan zo n iig brandweerwagens mee- jjj in. Commandant Aad Vons it de tocht het hoogtepunt de feesten (zaterdag 24 I. Feesten, die disdag 22 jc[,a rilbeginnen met een fototen- instellig in de hal van het v0|« idhuis en zaterdag 20 sep- fod ober eindigen met een open dei oj Het korps heeft de 'verjaar - eigenlijk al op 25 februari ierd. „Op die dag was het jaar geleden dat de ge- ;n tenteraad besloot tot het op aten van een vrijwillige jze indweer. Februari is echter iviji in ideale maand om activitei- ;eva Weversbaan 12 Leiderdorp Tel. 071 - 58 98 900 Voorschoten op tv voorschoten Voorschoten TeleVisie verzorgt morgen weer een uitzending over Voorschoten. De uitzen ding is te zien op het tv-kanaal van Holland Centraal en begint om 11.00 uur. De onderwerpen zijn: het kasteelconcert, de Voorschotenloop, de Spoorweg- dagen in Valkenburg en de eer ste paal van het buurthuis Vlietwijk. Het programma duurt oegstgeest afke van der toolen 'Uitermate zorgelijk', 'belache lijk hoog' en 'schrikbarend'. Po litiek Oegstgeest is geschokt door het steeds hogere aantal zieke ambtenaren. In 1996 was er van elke tien ambtenaren er minstens een ziek. Daarmee zit Oegstgeest ruim boven het lan delijk gemiddelde. Het ziekte verzuim is de afgelopen jaren gestegen. In 1995 waren gemid deld elf van de 148 Oegstgeester ambtenaren ziek. Een jaar later waren dat er tien meer. In de vergadering van de raadscommissie voor bestuurlij ke zaken moest wethouder M. Poelmans toegeven dat de stij ging van het aantal zieken deels wordt veroorzaakt door de be zuinigingen waar de ambtena ren vanaf vorig jaar mee te ma ken kregen. Ook een klein aan tal landurig zieken duwt het verzuimpercentage omhoog, betoogde de wethouder. Het college wil het aantal zie ken dan ook terugdringen. De arbo-dienst van de GG&GD wordt ingeschakeld, en een be drijfsmaatschappelijk werker moet zich bezighouden met problematische gevallen. Ook wordt er een 'verzuimbeleid' aangekondigd, dat in de laatste maanden van dit jaar van start moet gaan. De gemeenteraad vindt wel dat Poelmans haast moet ma ken met het achterhalen van de exacte oorzaken van de stijging. Waarop Poelmans beloofde tij dens de begrotingsbehandeling van komend najaar op de zaak van de zieke ambtenaren terug te komen. Mercedes 1827F uit 1996 en de Volvo FL 611 uit 1995. Die laatste twee zijn uiteraard nog volop in bedrijf. „Veel korpsen onderhouden uit liefhebberij wat materiaal. Zelf hebben we in de kazerne een museumpje met wat oude spullen. Er ver enigingen die zich richten op het verleden van de brandweer. Een goede zaak, dat een en an der voor het nageslacht wordt bewaard. Op het erfgoed moet je zuinig zijn", aldus Vons. De Leiderdorpse comman dant verwacht veel van de op tocht. „In deze streek is een op tocht van brandweervoertuigen redelijk uniek. In het midden en oosten van het land zie je het veel meer. Als ik het mij goed herinner was Ter Aar in 1988 het laatste korps in de regio waar een dergelijke optocht is gehouden." Behalve de optocht zijn er meer activiteiten die de aan dacht van de bevolking trekken. Zo zijn er op 13 mei en 10 juli oefeningen in het dorp. In de Hofvijver worden er op zaterdag 14 en zondag 15 juni vaarde monstraties gehouden met mo- delboten. „Daarbij ook boten, die soms wel een meter of drie lang zijn. De vereniging die dat organiseert houdt een weekein de later de Nederlandse kam pioenschappen. De dednemers beschouwen de activiteiten bij ons een laatste training voor dat kampioenschap. Verder is er die zaterdagvond een gondelvaart", aldus Vons. Rond het zwembad De Does worden 13 september de duin- kringwedstrijden gehouden. In totaal doen er 14 korpsen uit de Duin- en Bollenstreek aan het evenement mee. Een week later wordt het eeuwfeest, voor wat de openbare activiteiten betreft, afgesloten met een open huis in en bij de kazerne. Op die dag zijn er verder nog een prestatie loop - de opbrengst is voor het brandwondencentrum - een static show van voertuigen en ander materiaal en een postze geltentoonstelling. Verder tal van demonstraties. „Zeg maar vanaf de emmer tot het meest moderne voertuig." CONSUMENTENGIDS april 1997 toont opnieuw aan: WIJ ZUN KOPLOPER MET DE

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17