'Sikkeneuren heeft geen zin reen troostprijs voor Rijnsburg Katwijk simpel langs reserves Scheveningen Sport AZC is volwassen geworden 'Vooral m'n kop zag er niet uit' chef willem spierdijk, 0 >4, plv -chef rob onderwater. 071-5356463 landra van der Sloot racet voorlopig niet en paar maanden geleden zat Sandra van der Sloot nog het tv-programma van Frits arend en Henk van Dorp. Dat jbeurt, als je jong bent, en rouw, en succesvol autocou- [ur. Maar als dit weekeinde 22 et raceseizoen weer begint, J de 22-jarige Alphense vanaf kant toekijken. De sponsor >ft besloten dat haar team oorlopig niet zal rijden. En waarom? Vraag het niet an Sandra van der Sloot, want ie zegt de redenen niet te we ll. „Er is daar een aantal din- *en gebeurd, maar wat precies, at weet ik zelf ook niet." Al te ingewikkeld is het ver- iaal echter niet, zo blijkt uit de erklaring van sponsor ütsubishi. De auto fabriek jerd in Nederland jarenlang ertegenwoordigd door een be- ijf, maar nam alle activiteiten jr 1 april van dit jaar zelf over. Een wisseling van de wacht. In dat betekent dat het beleid pnieuw wordt bepaald. Daar- jj nnzijn alle autosporf-activitei- n opgeschort", aldus de oordvoerster van het bedrijf. Mogelijk valt deze maand een definitief besluit over de toe komst van het fabrieksteam, waarvoor Van der Sloot samen met Allard Kalff rijdt. Het team kreeg in februari te horen dat het voorlopig niet zou rijden. Sandra van der Sloot zegt dat ze toen, en ook in de onzekere maanden daar voor, wel over de situatie in zat. Nu lijkt ze die volledig te heb ben geaccepteerd. „Je kunt wel op je achterste benen gaan staan, maar dat heeft weinig zin. Je kunt niets doen, dat ka'n gewoon niet. Dus moeten we afwachten. Onze tijd komt nog wel." Wat helpt is dat zij nog zo jong is. „Ik heb nog heel veel jaren te gaan. Bij voetbal of tur nen moet je op een bepaalde leeftijd stoppen. Bij ons kun je lekker doorgaan." Wat ook helpt is dat zij niet de enige is die dit overkomt. „Het is in Nederland echt su per-moeilijk om sponsors te vinden. Mijn vriendje reed vo rig jaar in Duitsland maar kreeg dit jaar ook niet voldoende sponsorgeld bij elkaar. Nu rijdt hij weer in Nederland, dat is echt een flinke stap terug. Sandra van der Sloot reed vo rig jaar voor het eerst voor het fabrieksteam in het Auto Tra der Dutch Toerwagenkam- pioenschap op Zandvoort, een nieuwe en meteen de hoogste klasse in Nederland. In de an dere competities rijden de cou reurs in dezelfde wagens waar voor allerlei voorschriften gel den. In de Auto Trader Dutch wordt met verschillende auto's (met een maximale cilinderin houd van 2 liter) geracet en de monteurs hebben meer vrijhe den. Van der Sloot, de enige vrouw in deze klasse, werd vierde in het algemeen klasse ment. De Alphense heeft niet over wogen om dit jaar dan maar in een lagere klasse uit te komen. „Dat schiet niet op. Als je een klasse lager gaat rijden, is het moeilijk om weer terug te ko men. Misschien lukt dat dan helemaal niet meer. En deze klasse is zo' leuk, ik kan hier zoveel leren." Bovendien wil ze graag in dit team blijven rijden. „Wij heb ben echt een superteam", zegt ze enthousiast. „Er wordt heel hard en professioneel gewerkt. En qua techniek is het allemaal heel goed. Er zit bijvoorbeeld een computer in de auto waar op ze alles kunnen zien: of ik een keer verkeerd heb gescha keld, of ik in een rechte lijn heb gereden, hoeveel toeren de au to heeft gemaakt. Dat kunnen ze allemaal controleren, dat mag in die andere klassen ook niet." Op haar zeventiende maakte Sandra van der Sloot haar de buut als wedstrijdcoureur. Een jong meisje, dat nog vooraan reed ook. „Alle aandacht was op mij gericht, dat was echt gaaf." Maar 'gaaf is het nog steeds en zat is ze het nog lang niet. Haar uiteindelijke doel is wel om in het buitenland te racen, waar het niveau hoger ligt dan in Nederland. Maar op het Zandvoortse circuit is het wat haar betreft ook prima toeven. „Ik ben altijd op het circuit, als Sandra van der Sloot: „Bij voetbal of turnen moetje op een bepaalde leeftijd stoppen. Bij ons kun je lekker doorgaan." foto henk bouman ik niet thuis ben." Op doorde- te gaan sikkeneuren. Ik moet te houden hoe het allemaal weekse dagen geeft de talent- vast honderdduizend keer ver- gaat. Wie er hard rijden en wat volle coureur er les, en komend tellen waarom ik niet rijd, maar ze anders doen. En het is gezel- weekeinde zal ze er zeer zeker dat is nu eenmaal zo. Ik wil lig." ook zijn. graag iedereen aanmoedigen. „Het heeft geen zin om thuis Het is ook goed om in de gaten jeanet van puk medewerker eindelijk waren het !e niet benutte pingels Rijnsburgse Boys in het ;erduel met Tonegido Tonegido wint na afschoppen) de das om- ien. Maar het zou niet el zijn die missers vanaf stip van Faber en Her sals voornaamste reden te voeren waarom ijnsburgse Boys volgende ek donderdag niet in ac- komt in de finale van de 0: ;erstrijd van District st3. iburg gert-jan onvlee je vooraf besluit, zoals de isburgers dat hadden ge- n, met een combinatie van eerste en tweede elftal de d aan te gaan, halveer je op moment ook zo'n beetje de m kansen. Een keuze waar li aanvang van de bekerstrijd vraagtekens bij konden wor- gezet. Dat de competitiebe- per definitie die van de ;er ontstijgen, is niet meer normaal. Maar de in de za- igse hoofdklasse A inmid- opgebouwde voorsprong zeven punten op plaats mmer twaalf, moet met nog chts vijf wedstrijden te gaan h voldoende zijn. Terwijl er Ie districtsbekerstrijd wel de- jk nog een leuke troostprijs lalen viel. Winst van die dis tsbeker geeft immers recht deelname aan het betaalde mooi om de Amstel Cup. ik voor de spelers, prettig ir de supporters, goed voor :lub. )at Rijnsburgse Boys deson- tks tot na het laatste fluitsig- van scheidsrechter Aande- op verder bekeren mocht pen, had de ploeg van Michel ik voornamelijk aan de irburgse tegenstander te iken. De wel compleet naar ïsburg getrokken zondag- öfdklasser had het karwei op Jdelmors immers al in de ste periode moeten afmaken. Martin den Haan passeert een van de Tonegido-verdedigers in de halve finales van het bekertoernooi. foto loek zuyderduin In dat part kregen de zwartwit- gen, en ook Haico Herbert had De Haas mocht in buitenspel ten ook de nodige kansen om meer moeten doen met de hem positie doorgaan en leverde een definitief afstand te nemen. De door Remco de Graaf aangebo- schot met stuit af dat doelman anders toch zeer trefzekere Har- den vrije kopkans. Nu bleef het Marcel van Delft te machtig rie de Haas liet evenwel twee voor de pauze bij die ene, na bleek. dotten van mogelijkheden lig- dertig minuten gescoorde goal. Rijnsburgse Boys - voor rust maar een keer gevaarlijk omdat doelman Lemmy Stevens een matig schot van sterk spelende Robert van Duyn merkwaardig behandelde - deed na de pauze aanzienlijk beter mee. Tonegido leek het allemaal wel goed te vinden, had zelfs knappe spits Mo Boulagoune in de kleedka mer gelaten, en dacht de wed strijd op routine uit te kunnen tikken. Dat had waarschijnlijk ook wel gekund, als Harrie de Haas bij een aantal knappe counters zijn gebruikelijke scherpte had getoond. Nu faal de De Haas drie keer opzichtig. Peter Cadel, Robert van Duyn en Steven Faber hadden aan de andere kant de gelijkmaker al nadrukkelijk in beeld gehad, toen Erwin Hermes vanaf links een vrije schop mocht nemen. Martin den Haan kwam voor al les en iedereen en kopte schit terend raak. Een minuut later diende zelfs de winnende 2-1 voor Rijns burgse Boys zich nog aan. Inval ler Wesley Slingerland werd binnen de beruchte lijnen door Frits de Bruin tegen het gras ge werkt. Scheidsrechter Aande- wiel zag er niets in, maar greep tien seconden later wel naar de rode kaart omdat Robin Barn- hoorn Slingerland na de valpar tij nog een schop zou hebben gegeven. Een beslissing die even tot mot op Middelmors leidde, maar kort daarop kon de noodzakelijke strafschoppense- rie toch vreedzaam worden af gewerkt. De beslissende misser kwam vervolgens dus van de voet van Hermes. Maar de vraag, of dat gisteren de echte misser op Middelmors was, hield de gemoederen na afloop nog wel even bezig. Rijnsburgse Boys - Tonegido 1-1 (0- 1). 30. De Haas 0-1, 87. Den Haan 1-1. Scheidsrechter Aandewiel. Toeschou wers 400. Gele kaart: Darazzi (Tone gido). Rode kaart: Barnhoom (Tone gido). Strafschoppen: Den Haan. Peter van Duyn en Dick Heemskerk scoren voor Rijnsburgse Boys, Faber en Her mes missen. Timmer. Mossel, De Graaf en Stevens scoren voor Tonegido, De Bruin mist. Heemskerk; Kurver (Van Poppel), Den Haan, Robert van Duyn: Faoer, Van Beelen, Hermes. scheveningen rob onderwater De vedettes van landskam pioen Scheveningen namen gisteravond plaats op de tribu ne voor de halve finale om de Amstel Cup tegen Katwijk. Trainer Cock Jol had in al zijn wijsheid besloten om de reser ves op te roepen omdat Sche veningen 1 is verwikkeld in een strijd om het kampioen schap. Het gevolg was een eenzijdige wedstrijd, waarin Katwijk simpel met 3-0 won en komende donderdag op het veld van Wilhelmus aantreedt tegen Tonegido. 'We're going to win the cup'. Het lied ldonk wederom uit de kleedkamer van Katwijk. De spelers willen graag, maar de trainer wil ook nog iets van de competitie maken. Afgelopen zaterdag bij ASWH bakte Kat wijk, geurige de 3-0 nederlaag, er niet veel van. Kootwijk baal de daarvan als een stekker. De trainer: „De competitie blijft nummer een, maar nu we in de finale staan willen we na tuurlijk graag een prijs pak ken." Er staat tenslotte een plaats in de 'grote' Amstel Cup op het spel. Het winnen van de beker heeft dezelfde waarde als een periodetitel. Kootwijk en Katwijk willen graag, maar het wordt de voetbalclub niet makkelijk gemaakt. Dinsdag staat de LD-Cup-wedstrijd te gen Rijnsburgse Boys op het programma, twee dagen later volgt de districtsfinale tegen Tonegido terwijl op zaterdag Scheveningen op Houtrust wacht. Kootwijk vindt dat zo'n pro gramma voor een topamateur als Katwijk niet is vol te hou den. Waarmee de Haagse oe- fenmeester verkapte kritiek le vert aan het adres van de KNVB. En de trainer heeft na- oach Spijker ziet zijn team metamorfose ondergaan ob Spijker staat sinds 1995 Ier contract bij AZC. Met de dse trainer aan het roer zijn resultaten van de Alphense lerpolovereniging niet onop- nerkt gebleven. Al vier anden na zijn aanstelling be dde AZC het eerste succes, hoofdklasser viste de natio- e beker uit het water na een 'onnen finale tegen lands- npioen Polar Bears. Nauwe- anderhalf jaar later staan raterpoloërs van Alphen aan vooravond van een nieuw AZC bindt zaterdag ig de strijd om het ikkampioenschap aan met «n opmerkelijke ontwikke- 'van de Alphenaren die in verleden alleen maar te stonden als vechtjassen in «wedstrijden. Dit jaar ont- "e de formatie van de 43-ja- coach zich als een trotse en "wichtige lijstaanvoerder 1 de hoofdklasse. 'We zijn bassen geworden', verklaart |her de metamorfose van zijn uPe. De kroon op het vele dient aanstaand weekein- 'e volgen. Hoewel AZPC de torenhoge favoriet is voor de ti tel, legt AZC zich niet neer bij de verwachte suprematie van de bewoners van de Keistad. De Alphenaren willen als beste van Nederland furore maken in de Europese competitie en hunke ren naar een titel waar waterpo- lominnend Alphen al jaren wacht. „Het wordt weer eens tijd", verzucht Spijker. „In 1989 behaalde AZC voor het laatst die trofee en dat is voor Alphen se begrippen veel te lang gele den. Ruud Misdorp, Stan van Belkum en Erik Noordergraaf maakten deel uit van dat team. Spelers van internationale klas se. Ik zou graag die tijden weer doen herleven." Voordat in Alphen de vlag in top kan. moet AZPC in een 'best of three' overwonnen worden. Dat is geen eenvoudige opgave want juist de Amersfoortse for matie bezorgde AZC, de num mer één van de reguliere com petitie, de enige nederlaag van het seizoen. Bovendien is AZPC de hofleverancier van het natio naal team. „Dat is nou juist de makke van de Amerfoorters", oordeelt Spijker. „AZPC be- schiJct over de beste papieren maar toch zie ik perspectief. In de kracht van Amersfoort schuilt namelijk ook de zwakte. Zolang men dik voor staat, is er niets aan de hand. Zit het even tegen dan ontstaat er meteen onrust in zo'n team. De interna tionals gaan dan te individualis tisch te werk om een opening te forceren." Spijker denkt te kun nen profiteren van het gebrek aan teamverband bij AZPC. De Alphenaren leggen de laatste maanden namelijk wel een hecht collectief in het water. „Wij zijn mentaal een stuk ver-' der. De spelers gaan voor elkaar door het vuur. Dat zie ik bij Amersfoort nog niet gebeuren. Ze hebben daar te weinig spe lers die het voortouw nemen." Jacob Spijker heeft echter ge noeg ervaring om te onderken nen dat het gelouterde AZPC in goede doen, een moeilijk te kloppen tegenstander is. Niet voor niets hing AZC in de re cente bekerfinale tegen hetzelf de AZPC tegen de touwen na een 11-4-nederlaag. „Als het eenmaal loopt, dan zijn ze niet te houden. We dienen dan ook omzichtig tewerk te gaan. Hoe wel ik over aanvallend ingestel de spelers beschik als Niels Joor, Niels Zuidweg en Bob Brebde hou ik ze toch voor om in het uitduel op zaterdag behoudend Profrenner Van der Meer herstelt van zware val SCOREBORD tuurlijk groot gelijk, want voor amateurs is het onmogelijk om op zaterdag een toppresta tie te leveren na een forse don derdagse inspanning. De com petitieleider heeft vanwege de lange winterstop een zeer be perkt aantal speeldagen, maar de bedenker van dit program ma verdient hoe dan ook niet de schoonheidsprijs. Bob Kootwijk is in elk geval wel blij met zijn brede selectie. Gisteren kon de trainer niet beschikken over de puntspe- lers Hans Zwaan en Albert de Haas. Marco de Ridder mocht daardoor net als vorige week in het bekerduel met ARC in de spits opdraven. Dat werd een succes. Na een half uur kopte hij de bal voor de voeten van Marco van der Plas, die van dichtbij hard en doeltreffend uithaalde. Twee minuten later rondde De Rid der zelf af na goed voorberei dend werk van L'Ami en Pronk. De wedstrijd was na die tref fers beslist. De reserves van Scheveningen wilden heel graag, maar ze konden tippen aan de kwaliteit van Katwijk. Tien minuten voor tijd bepaal de Toine l'Ami de eindstand uit de vrije trap op 3-0. Katwijk dus in de finale te gen Tonegido. De winnaar van West 3 heeft de mogelijkheid om de kleine finale op Hemel vaartsdag in de Kuip te berei ken, als voorwedstrijd van Heerenveen-Roda JC. Op Ko ninginnedag bij SHO verza melen vijf districtsbekerwin naars om een finaleplaats. Scheveningen - Katwijk 0-3 (0-2). 33. Van der Plas 0-135 De Ridder 0- 2, 80. L'Ami 0-3. Scheidsrechter Sheomgarsingh. Toeschouwers 250. Geen kaarten Katwijk: Van Duyn; Robbers (Teeu- wissen), Van Zeist, Roodakkers (Co- rijn), Kwestro; L'Ami, Van der Meer, Van der Plas (Tetro); Pronk, De Rid der, Vooys leiden marc van der j agt Jacob Spijker. archieffoto te beginnen. Veel schade lopen we dan ook niet op. In de laatste periode zien we dan wel weer. Wij stellen orde op zaken in het eigen bad." Het ongeduld van Spijker is te begrijpen. Nog nooit in zijn loopbaan deed hij als senior een geslaagde greep ('een keer tweede achter de Robben') naar de felbegeerde bokaal. Het ziet er ogenschijnlijk éénvoudig uit voor de Alphenaren. Twee wed strijden in winst omzetten, dat is alles. Spijker kijkt bedenkelijk. „Ik ga uit van een derde wed strijd. Ik hoop deze maandag vrijaf te nemen maar ik denk een week later." medewerker „Ik kon die renners niet meer ontwijken." Casper van der Meer (31) lijkt emotieloos als hij praat over zijn buiteling in de Driedaagse van De Pan ne, nu ruim twee weken geleden. Misschien is het de aangeboren nuchterheid van de oud-Roelo- farendsvener, die inmiddels de tongval van een import-Belg heeft. Toch was het een ernstige valpartij in de afdaling van de beruchte Kemmel- berg. Eén waaraan hij, zo is pas deze week geble ken, ook een dubbele bekkenbreuk heeft overge houden. Hij wist het luttele seconden Van tevoren. Dit wordt een harde klap. „Je rijdt daar op dat be ruchte stuk met zo'n gangetje of zestig naar be neden. Er lagen al een paar renners voor me op de kasseien. Dan weet je dat je bijna niets meer kunt doen." Van der Meer, sinds enkele jareh wo nend in België, kwam tijdens de tweede etappe van Zottegem naar Koksijde slechter terecht dan de meeste van zijn twintig pechvolle collegae. Natuurlijk had ook hij de nodige schaafwonden, maar daarnaast constateerden de artsen een her senschudding, een spierscheuring en kneuzingen onder en boven het linkeroog. Van der Meer: „Echt een zware val. Alles deed zeer; mijn benen, m'n lies. Vooral m'n kop zag er niet uit. Dat oog zat helemaal dicht. Ze hebben de wonden erom heen moeten dichtnaaien." De profrenner van de Foreldorado/Golff-ploeg, die dit seizoen sterk presteerde in onder meer de Brabantse Pijl en de Grote Prijs Wallonië, lag bij na een week in het ziekenhuis. Zijn schaafwon den heelden snel, maar de pijn in zijn bovenbe nen werd vreemdgenoeg met de dag erger. Nieuw onderzoek toonde deze week aan dat in het linkerbekken twee breuken zitten. „Die twee barsten hebben ze in eerste instantie door de in wendige bloedingen niet gezien", verklaart Van der Meer. „Ik ben eraan geholpen en loop nu met een stok in de rondte. Eigenlijk sukkel ik nog meer dan een oud mannetje, want mijn linker hand is zodanig gekneusd, dat ik er niet op kan steunen. Dit houdt in dat ik zeker zes weken niet kan fietsen. Een flinke tegenslag dus." Van der Meer, die ruim tien jaar lid was van het Leidse Swift, reed enkele seizoenen als gastrenner bij verschillende ploegen. Steeds boekte hij pro gressie. Zelfs zoveel dat de laatbloeier al vier jaar achtereen in één van de WK-selecties is opgeno men. Vorig seizoen kwam Van der Meer uit voor de Belgische Palmans/Lystex-formatie. Maar on danks de aanwezigheid van aansprekende ploeg leiders (Walter Planckaert, Roger de Vlaeminck en Charles Palmans) maakte hij de overstap naar Foreldorado/Golff. In dienst van die meer inter nationaal georiënteerde equipe wil hij scoren. Dit seizoen nog. Want dat hij snel terugkomt, staat voor hem als een paal boven water. Voorlopig brengt Van der Meer elke dag een bezoek aan de fysiotherapeut. Warmtebaden en elektrotherapie moeten ervoor zorgen dat hij zo veel mogelijk spiermassa behoudt. De maanden april en mei heeft de 31-jarige beroepsrenner in middels doorgestreept. Maar begin juni wil hij weer op de fiets klimmen. „Misschien haal ik de nationale kampioenschappen (29 juni, red.) nog wel. Het is nu een kwestie van geduld hebben en positief blijven denken. Johan Museeuw heeft ook eens zijn bekken gebroken. Hij is toen terug gekomen en vervolgens alleen maar sterker gaan rijden. Ik hoop dat het mij ook zo vergaat." PRIJSVRAGEN Lucky Ten, trekking donderdag 17 april: 3 -8-9-13-15-29-34-37-39-42 47 -54- 57-59-61 -65-68-69-72 77. (onder voorbehoud) VOETBAL KNVB-beker, halve finales. Heerenveen - Helmond Sport 5-0 (4-0). 13. Tomasson 1-0, 17 Echteld 2-0, 31 Tobiasen 3-0, 43. Kornejev 4-0, 66. Mem seth 5-0. Scheidsrechter: Bossen. Toe schouwers: 13 600. Gele kaart: Kornejev (Heerenveen), Vincent. Braem (Helmond Frankrijk, competitie: Lille - Cannes 1-2 BASKETBAL New York. NBA: Denver Nuggets Seattle Supersonics 104-108, Utah Jazz - Golden State Warriors 106-93, Vancouver Grizzlies - Portland Trail Blazers 73-105, Los Ange les Lakers - Sacramento Kings 108-99. TENNIS Tokio. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Derde ronde: Krajicek (Ned/1) - Norman (Zwe/15) 7-5 6-0, Prinosil (Dui/8) - Stark (VSt) 6-7 7-6 7-5, Woodforde (Aus/13) - Rosset (Zwi/3) 6-2 6-3, Johansson (Zwe/5) Matsuoka (Jap) 6-2 6-2, Rafter (Aus/6) Holz (Zwe) 6-1 6-2, Roux (Fra) - Becker (Dui/2) 4-6 6-3 6-1, Damm (Tsj/7) - Tsjer kasov (Rus) 7-6 7-5, Woodbridge (Aus/4) - Tarango (VSt/14) 7-5 6-2. Kwartfinale: Krajicek (Ned/1) - Prinosil (Dui/8) 6-4 6-3. Rafter (Aus/6) - Woodbridge (Aus/4) 6-4 7- 6, Johansson (Zwe/5) - Woodforde (Aus/13) 6-3 6-4, Roux (Fra/16) - Damm (Tsj/7) 6-3 6-1. Krajicek in halve finale te gen Rafter. Barcelona. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Derde ronde: Pioline (Fra/16 - Muster (Oos/l) 7-6 6-4, Moya (Spa/4) - Arazi (Mar) 7-5 4-6 6-1, Albert Costa (Spa/7) - Goellner (Dui) w.o. wegens ziekte, Portas (Spa) - Vicente (Spa) 7-5 3-6 6-1, Berasa tegui (Spa/9) - Mantilla (Spa/8) 7-6 6-1, Medvedev (Oek) - Martin (Spa) 6-4 6-2, Alami (Mar) - Ruud (Noo) 6-3 6-2, Melige ni (Bra) - Larsson (Zwe) 6-3 7-5. WIELRENNEN Veenendaal - Veenendaal. 1. Bli|levens (Ned) 206 km in 4 56.54, 2. Van Bon (Ned), 3. Piziks(Let). 4. Vierhouten (Ned). 5. Aggiano (Ita). 21 Hoffman 0.18, 26. De Jongh 8 06, 27. Van Heeswijk, 29. Cer- neus, 45 Knaven, 59. Luppes. Eindhoven. Teleflextoer, derde etappe, ploegentijdrit: 1. Schauff-Oschelbronn (Dui) 27 km in 30.24, 2 Rabobank (Ned) 0.10, 3. Foreldorado-Golff 0.32, 4 BIG Mat-Aubervilliers 93 (Fra) 0.37, 5. Pal mans (Bel) 0.40, 6. Continental-Olympia (Dui) 0.45, 7. Van Vliet-Weba (Ned) 1 10. 8. Bayer Wörringen (Dui) 1.12. 9. Golf-Su permarkten 1.16, 10. Gera-Köstritzer(Dui) 1.21. Vierde etappe, Eindhoven-Eindho ven: 1 Kemna (Ned) 115 km in 2.32.17. 2. Silovs (Let), 3 Hiemstra (Ned). 4 Van der Wolf (Ned), 5. Daelman (Bel), 6. Dasa- ring (Fra). 7 Pankov (Oek). 8. Van Steen (Nedj, 9 Gosink (Ned), 10. Cornelisse (Ned) Algemeen klassement: 1 Silovs 11 05.32, 2 Hiemstra 0.04, 3. Cornelisse 0.13, 4. Kroon (Ned) 0.14, 5 Van Elven (Ned), 6. Overgaag (Ned), 7 Bruinsma (Ned), 8. Talen (Ned) 0.16, 9. Van der Wolf 0.35, 10. Bouwmans (Ned) 0.36. Ronde van Aragon. Tweede etappe, Alcori- sa-Benifar: 1 Cipollini (Ita) 195 km in 5.13.21, 2. Wust (Dui), 3 Leoni (Ita) Al gemeen klassement: 1. Dietz (Dui) 10.17.29, 2. Anguita (Spa) 0.01, 3. Cipol lini 0.03. 4. Scirea (Ita) 0.05, 5 Pen3 (Spa) 0.06, 6. Cerezo (Spa) 0 07. Ronde van Nedersaksen. Derde etappe. Groningen-Melle: 1. Schölhammer (Dui) 237,1 km in 5.42.30, 2 Pollack (Dui), 3. Erzen (Slv) 10. Van der Werff, 14. Van de Ven (Ned) 32. Legtenberg (Ned) 68. Barsingerhorn (Ned), 70 De Jong (Ned), 71. Van Dartel (Ned), 78. Veneberg (Ned), 93. Kil (Ned), 98. Slagter (Ned), 105. Tol- hoek (Ned), 106. Helmers (Ned) 1,36, 107. Rykens (Ned) 7.24 Algemeen klas sement: 1. Pollack (Dui) 11.16.47, 2. Voigt (Dui) 0.09, 3. Müller (Dui) 0 12, 4 Lehmann 0.23, 5. Zemke (Dui) 0.28, 9. Van Dartel 0.34, 11. Van de Ven 0.46, 42 De Jong 2.49, 52. Legtenberg 3.17, 53. Van der Werff 3.18, 55. Kil 3.32, 65. Tol hoek 6.55, 73. Veneberg 7.44, 76. Barsin gerhorn 7.56, 84. Slagter 8.19, 94. Hel mers 10.21,95 Rykens 10 50. Leidse ijsbaan laag ingeschaald amersfoort anp Internationale wedstrijden en nationale kampioenschappen gaan ook in de komende drie jaar aan de Leidse ijshal voorbij. De accommodatie aan de Von dellaan is door de KNSB niet goed genoeg bevonden om er belangrijke kunstrijd- of short- tracktoernooien te houden. Dat is de uitkomst van het overleg, gisteren, tussen het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond en de Vereniging Kunstijsbanen Ne derland (VKN). De twee organisaties hebben definitief de criteria vastgesteld voor de indeling van de accom modaties in A-, B- en C-catego- rie. De overeenkomst geldt voor drie jaar. Thialf, de enige 400- meterbaan met de A-status, vormt de uitzondering. De KNSB heeft met de internatio nale federatie (ISU) afspraken voor de lange termijn gemaakt. Die waren nodig om de felbe geerde grote internationale eve nementen naar de Friese schaatstempel te kunnen halen. Banen met de A-status (behalve de overdekte 400-me teraccommodatie van Heeren- veen ook de 30x60-vloeren voor kunstrijden en shorttrack) zijn geschikt voor het houden van ISU-kampioenschappen en World-Cupwedstrijden. Een complex uit de B-categorie mag andere internationale toernooi en en de Nederlandse titelstrijd organiseren, terwijl de C-banen toegerust zijn voor de overige nationale wedstrijden. De kwalificatie gaat officieel op 1 september in. Voor een driejarige overeenkomst is ge kozen omdat verschillende ijs banen plannen hebben voor re novatie, nieuwbouw of ver plaatsing. Gaan die door, dan kan over enkele jaren een nieu we situatie zijn ontstaan die aanpassing behoeft. De classificatie is (achtereenvolgens voor langebaan, kunstrijden, short track): Alkmaar CCC, Amsterdam CBB, Assen BCC, Deventer BCC, Dordrecht - CC, Eindhoven CCC, Enschede -CC, Geleen CCC, Den Haag BAA, Gronin gen BBB, Haarlem C-. Heerenveen ABB, Den Bosch -CC, Leiden -CC, Leeuwarden -CB, Nijmegen -CC, Til burg -BC, Utrecht CCC, Valkenburg - -- Vlissingen ---, Zoetermeer -BB

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 25