Jelle Korbee is er weer eens snel bij 'Een combinatie van kwaliteit, geluk en timing Sport Klassement topscorers '96-'97 Rijnsburg gaat bij winst Quick Boys op ranglijst voorbij 'Een intelligentevolwassen speler9 Wedstrijd van de Weel VRIJDAG 18 APRIL 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071- Zoetenvoudenaar wil met UVS het nodige gaan waannaken Leidsch Dagblad mam Het gebeurt in het hedendaagse topamateurvoetbal niet zo vaak dat een eerstejaars senior direct een basisplaats verovert. Bij UVS, waar zich elk jaar toch wel de nodige jeugdige talenten aandienen, is Marco Akerboom van het huidige keurkorps bijvoorbeeld de enige die onmiddellijk doorbrak. Tenminste, tot deze jaargang. Want met elf ba sisplaatsen op rij mag ook Jelle Korbee zich inmiddels tot dat selecte groepje 'snelle doorstromers' rekenen. AMATEURVOETBAL VOORAF ZOETERWOUDE GERT-JAN ONVLEE Nu is dat op zich weer .niet zo merkwaardig. Jelle Korbee, nu net een maand negentien, was er altijd al snel bij. Zo zullen er niet veel voetballers zijn ge weest die al op hun vierde hun debuut bij de 'effies' maakten. Jelle Korbee wel. Het team van zijn twee jaar oudere broer Nanne was incompleet en dus werd Wijnand Sloos onmiddel lijk aangedaan om Jelle in het Meerburgpak te steken. Een vroeg competitiedebuut, door een samenloop van om standigheden. Maar toch. Jelle Korbee was er maar mooi snel bij. Zoals hij dat later opnieuw was, toen hij als zestienjarige zijn debuut maakte in Meer burg één. Als centrale midden velder ontpopte Korbee zich in dat seizoen tot een belangrijke speler voor de Zoeterwoudse vierdeklasser. Het gewonnen degradatieduel met Schoonho ven werd die jaargang direct zijn laatste wedstrijd voor Meer burg. Het was, zo vond Korbee, de hoogste tijd om de vleugels uit te slaan: „Ik wilde eens kij ken wat ik als voetballer kon be reiken." Korbee verkeerde, twee jaar geleden, in de gelukkige om standigheid dat hij kon kiezen. Vijf clubs dongen immers naar de diensten van de op een steenworp van het Meerburg complex ('Dat blijft ook m'n cluppie') wonende student aan de Haagse Sportacademie: Den Haag, Haarlem, Alphense Boys, Noordwijk en UVS toonden be langstelling. Het werd een hec tische periode voor de Zoeter woudenaar. Een oefenwedstrijd in Den Haag en een aantal ge sprekken verder, rolde UVS als club van zijn keuze uit de bus. Een mede met vader Jos door genomen, beredeneerde keuze. Korbee: „De vereniging trok me. De A-jeugd waarin ik terecht zou komen, speelde hoog en de reistijd was lekker kort. Op m'n fiets 20, 25 minuten. Belangrijk, omdat ik dat jaar op de sport academie begon. Ik kon m'n tijd goed gebruiken." Korbee verwierf zich onmid dellijk een basisplaats in de 'landelijke A'. Hij scoorde ook in zijn eerste wedstrijd, zoals hij dat dit seizoen in zijn eerste vol ledige wedstrijd in UVS één ook zou doen. Na vijf wisselbeurten achtte trainer Wim van Zwam Korbee rijp om tegen AFC '34 in de basis te starten. Korbee was in dat treffen goed voor de 1-1, vertoefde vervolgens weer twee wedstrijden op de bank om te gen AFC opnieuw in om twee uur binnen de lijnen te verschij nen. Een goede wedstrijd werd bekroond met de winnende goal en de naam van Korbee verdween daarna niet meer uit de eerste elf. Hij scoorde ook daarna nog belangrijke treffers, maar de inmiddels op een to taal van vijf doelpunten belande Korbee wil zich toch geen echte spits noemen: „Raymond Ben- nekers, dat is een echte spits. Dat ben ik niet. Ik scoor ook graag, natuurlijk, maar ik kan ook een goede wedstrijd spelen zonder te scoren. Je taken goed uitvoeren, denken aan het teambelang. Dat zijn zaken die bij UVS één heel belangrijk zijn geworden." De rol die Korbee bij UVS ver vult, is ook voor een groot ge deelte 'dienend'. Als hangende spits moet er worden gekaatst, moet er worden doorgekopt. Kortom, moeten ploeggenoten in stelling worden gebracht. Daarbij wordt er ook verdedi gend het nodige van hem ver wacht. Kopsterk als Korbee is, speelt hij defensief een belang rijke rol bij hoekschoppen en vrije trappen van de tegenstan der. Dat Korbee al die taken nu al tot volle tevredenheid van alle betrokken op hoofdklasse-ni veau uitvoert, mag verbazing wekkend heten. Zelf had hij er voor aanvang van het seizoen UVS favoriet tegen Tonegido Arie Kurver hoeft zijn man schappen bij Rijnsburg niet te motiveren voor het duel met Quick Boys. „Geen blessures, geen schorsingen, de sfeer is momenteel fantastisch dus dat geeft moed." Los van het pres tige dat in deze derby altijd op het spel staat, hebben de geel zwarten een extra stimulans. Bij winst worden de Katwijkers op de ranglijst voorbij ge streefd. Henk Wisman is morgen zeer aandachtig toeschouwer bij de derby. De trainer van de Quick Boys is komend seizoen werkzaam bij de Rijnsburgers. „Maar we willen gewoon win nen, maar je daarover maar geen zorgen", zegt Amster dammer Wisman. Hij moet het stellen zonder Jan Jeroen Schaap, die afgelopen dinsdag in de oefenwedstrijd bij Ajax 2 (4-1 verlies) zwaar geblesseerd raakte. Aan die wedstijd hiel den Michel van Hooy en Hans van der Plas kleine kwetsuren over. Voorts is de inzetbaar heid van de zieke Ronald van Dijk onzeker. Katwijk speelde gisteravond voor de beker tegen Scheve- ningen en zag Marco van der Plas en Edwin Robbers tegen lichte blessures aanlopen. Het is onzeker of trainer Kootwijk over de zieke Hans Zwaan kan beschikken in de wedstrijd te gen ARC. Ondanks de overwinning van vorige week beschouwt ARC-ftainer Frans Koenen zijn ploeg nog verre van veilig. Ze ker niet, nu mede-staartploeg Kloetinge een herkansing krijgt tegen Veere. Consequen ties voor de speelstijl van de Alphense ploeg, heeft de lage positie op de ranglijst overi gens niet..„We gaan op dezel- de manier door", aldus Koe nen. ARC mist tegen Katwijk Rob Koster (die aan de eerste van drie wedstrijden schorsing begint) en Marco Parinussa. Robert Vermin en Jos Smits trainen bij Noordwijk al weer met de bal. Een serieuze wed strijd zit er vooi dit tweetal echter nog niet in, evenmin als voor Patrick van Dam. Verder, zo meldt coach Ruud Bröring, is alles en iedereen fit. De mentale klap van het onte rechte gelijkspel tegen Scheve- ningen is verwerkt en Achilles Veen kan de borst natmaken. Bröring: „Het wordt niet ge makkelijk. Achilles Veen is een lastige tegenstander, het veld daar is ook nog eens klein en moeilijk bespeelbaar. Maar, we zitten dicht bij een prijs. En om die te pakken, zullen we ook uit Veen een goed resul taat moeten wegslepen." FC Lisse kan in de thuis wedstrijd tegen Heerjansdam opnieuw geen beroep doen op René Ras. Hij heeft tijdens zijn invalbeurt vorige week weer last gekregen van zijn enkel. Invaller Fred van Rooyen ont breekt wegens een schorsing. UVS begint zondag in de lük- kerpolder als favoriet aan het duel met Tonegido. Waar de Leidenaars vijf wedstrijden voor het einde van de compe titie al ruim in de veilige haven dobberen, moet Tonegido puntjes sprokkelen. Trainer Wim van Zwam: „Uit waren we niet slechter, maar moes ten we uiteindelijk nog blij zijn met een gelijkspel. Nu begin nen we zeker aan de wedstrijd om 'm te winnen. Als de ploeg geconcentreerd is, de jongens niet naast hun schoenen gaan lopen, zie ik goede kansen." Van Zwam mist de geschors ten Teun Parrel (nog twee duels) en Dick van der Heiden (laatste wedstrijd) nog. Gerry Jansen, vorige week ontbre kend, mag wel weer spelen. Doelpuntenmaker van de week: Niels Knollema (LSVV'70) 3 O Pieter van Schie (Lugdunum-za) 0 2) Mark Ens (VVSB) 0 3) Marcel van den Burg (De Sleutels) 0 4) Anrico van den Hoedt (FC Rijnland) 0 5) Jimmy Simons (FC Lisse) 2 6) Tjeerd Verweij (SV Voorschoten) 0 7) Theo Aanhane (VVSB) 0 8) lloyd de Meza (Ter Leede) 0 9) Erwin Vink (Teylingen) 0 10) Michel Turk (Meerburg) 0 Jelle Korbee, hier in duel tegen AFC uit Amsterdam: „Als het team bij elkaar blijft, moetje niet gek staan te kijken als we volgend jaar bovenin meedraaien." archieffoto hielco kuipers Wout Bergers Sport stelt voor de topscorer van de week een shirt beschikbaar. De winnaar kan deze prijs ophalen bij een van de vestigingen van Wout Bergers Sport na ontvangst van de waardebon. De topsco rer van de maand ontvangt een paar voetbalschoenen. Voor de drie topschutters van het seizoen 1996/97 zijn aan trekkelijke prijzenpaketten be schikbaar gesteld. De coördi natie van het topscorersklasse ment is in handen van Wim van Duivenbode. Infoi dagelijks tussen 10.00 en uur, tel. 071-5356461 ook nog geen rekening mee ge houden. „Maar toen ik in het begin van het jaar een paar keer op de bank zat, begon ik daar wel aan te denken. Ik had echt het idee dat ik het niveau wel aan zou kunnen. Misschien ook omdat ik het seniorgevoel al een beetje had. Ik had bij Meer burg per slot van rekening al een jaar in de senioren meege draaid, was misschien wat ver der dan andere jongens van mijn leeftijd." En vaak sneller, zoals het ver leden overtuigend uitwees. Of dat betekent dat Korbee binnen afzienbare tijd opnieuw een polsstok pakt en richting be taald voetbal springt, moet ech ter nog worden afgewacht. Om dat Korbee ook zelf vindt dat hij nog veel moet leren ('Natuurlijk kan alles nog beter'), maar ook omdat de BVO's zich nog niet massaal bij Korbee hebben ge meld en de Zoeterwoudenaar ook nog eens zo'n drie jaar in Den Haag wordt verwacht om zijn studie af te ronden. Korbee: „De aanbieding moet op dit moment wel heel goed zijn voordat het interessant wordt. Ik zie niet goed in hoe ik deze studie zou moeten combineren met zes, zeven keer in de week en een zeven, soms hoger. Niet zo grillig als een aan valler vaak is. Een rustige speler die alleen nog maar beter kan worden en dan alle posities in de as van het veld aankan, als hij zich tenminste zo blijft ontwikkelen. Een speler in de categorie Mar co Akerboom, waar UVS nog veel plezier van kan hebben, die alleen maar weg moet gaan als dat naar het betaald voetbal is. Het goede moment kiezen, op het juiste moment de kans krijgen, dat wordt dan belangrijk. Nee, niet volgend seizoen. Hij kan voorlopig bij UVS nog doorgroeien, zoals het hele team dat kan. En in dat team kan hij een heel belangrijke rol gaan spelen." Wim van Zwam is zeer te spreken over Jelle Kor bee: „Een intelligente speler, volwassen voor zijn leeftijd. Er valt aan hem niet af te zien dat hij nog maar net negentien is. Jelle komt in de spits het meest tot zijn recht. Kopsterk, kaatsen, een neus je voor de goal. Een leergierige, fysiek sterke spe ler die snel is gekomen. Heeft-ie zelf gedaan, op trainingen, in het tweede. En hij heeft het geluk gehad dat UVS niet presteerde in het begin van het seizoen. Dan krijg je toch eerder een kans. Die heeft hij gegrepen. Jelle is altijd goed voor trainen en voetballen. Nu, met UVS, is dat al heel lastig. Ik ben soms echt te moe om nog een paar uur in de boeken te dui ken." Op dit moment is de keus tussen voetbal en studie echter nog niet aan de orde. Aan het huwelijk tussen de 'schone' voetballer Korbee (in zijn hele carrière slechts anderhalve gele kaart) en UVS zal naar alle waarschijnlijkheid zeker nog één seizoen worden vastge knoopt. Een periode waarin Korbee, volgend jaar als trainer van de B-junoren terugkerend bij Meerburg, met UVS het no dige wil gaan waarmaken: „Als het team bij elkaar blijft, moet je niet gek staan te kijken als we volgend jaar bovenin meedraai en. Zoals het ook niet gek zou zijn als we dit seizoen al een pe riode pakken. We hebben de laatste wedstrijden bewezen dat we voor geen enkele tegenstan der onder hoeven te doen. En dat is veel meer dan waarop voor aanvang van dit seizoen mocht worden gehoopt." VN A - Leidsche Boys Als Wedstrijd van de Week is ditmaal gekozen voor het treffen zesde klasse van het zondagvoetbal tussen de buren VNA enl che Boys. Deskundige bij dit duel is Timo Gerlof, oud-spelt IK Noordwijk en momenteel jeugdtrainer bij SJC. Hij geeft zijn el deelt de spelers een rapportcijfer uit en kiest de Man of the die met een paar voetbalschoenen wordt beloond. De confroi aan de Boshuizerkade begint om 14.30 uur. SPORT OP TV VRIJDAG 18.00-20.00 EURO: Zwemmen: WK korte baan vanuit G+oteborg. 18.35-19.00 RTL 5. Sportnieuws Café'. 18.43-18.51 Ned 2- Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport. 19.30-20.05 BRT 1: Sport. 20.00-20.30 BBC 1 Big Break: snooker-* 21 00-21.30 BBC 2: A Golfer's Travels: a 21.00-22.00 NBC. Golf: Legends. 21.30-22.00 BBC 1: A Question of Sport quiz 22.16-22.34 Ned 3 Sportjournaal voetbal, vooruitblik op het weekeinde. 23.00-23.45 RTL 4: Sportnieuws. 23.00-00,00 EURO: Motorsport: WK, cen-GP van Japan. 23.15-23.55 Ned 2: Studio NOS 23.35-00 20 RTL 5: Sportnieuws ZATERDAG 07.15-09.30 EURO: Motorsport WK. B - GP van Japan vanuit Suzuka 10.00-13.00 EURO Tennis: ATP-toe*^ Remco van Bemmel, de ontdekking van FC Lisse LISSE ROB VAN DER ZANDEN Als junior werd hij begeerd door Haarlem en Telstar. Hij was de talentvolle spits van de regiona le jeugdselectie en dus gewild. Maar Remco van Bemmel uit het knusse Vijfhuizen volgde zijn eigen weg. Hij ging stude ren en stopte zelfs tijdelijk met voetbal. Nu, bijna tien jaar later, staat hij opeens weer in de schijnwerpers. FC Lisse plukte hem weg bij het anonieme DS- OV en beleeft nu de wederop standing van een vergeten be lofte. Hij kwam naar Ter Specke voor een plaats in het tweede. In de presentatiegids van de za terdaghoofdklasser komt zijn naam niet voor. Maar inmiddels weten ze bij 'Lis' wie Remco van Bemmel (23) is. Hij heeft de technische staf, de supporters en niet in de laatste plaats zich zelf verrast. „Ik sta verbaasd van mezelf." Van Bemmel wist wel dat ie een potje kon voetballen, maar de snelheid waarmee hij het verschil tussen zondagvier deklasser DSOV en het hoogste amateurniveau overbrugde is opvallend. Hij moet lachen als hij zijn eerste maanden in Lisse weer de revue laat passeren. „In het tweede raakte ik aanvankelijk geen bal. Ik keek tegen alles en iedereen op. Ik dacht nog: Rem co, waar slaat dit op, ga nou eens voetballen." Dat ging hij doen. Eerst in 2 en al snel in 1. Zijn debuut in de hoofdmacht was sprookjesach tig. FC Lisse leidde tegen Kozak ken Boys met 3-1 en er was nog een kwartier te spelen. Het zou den de vijftien gedenkwaardig ste minuten uit het leven van Remco van Bemmel worden. Toen hij door trainer Paul Bahl- mann, die toen nog niet ontsla gen was en inmiddels zijn plaats- heeft afgestaan aan Ted Immers, uit de dug out werd ge stuurd. belandde hij in een roes. „Het werd een kwartiertje zoals je dat normaal gesproken alleen maar droomt. Een we reldse invalbeurt. Werkelijk alles lukte. Elke actie. Ik maakte op een bepaald moment 4-1 door Remco van Bemmel: „In het tweede raakte ik aanvankelijk geen bal. Ik keek tegen alles en iedereen op." de bal vanaf vijftien meter over de keeper heen in het kruis te koppen. Ongelofelijk allemaal. Ik was na afloop doodop van vijftien minuten voetbal en he lemaal in de war." Het werd het begin van iets moois. Twee weken later was hij voor het eerst basisspeler tegen Heerjansdam. Drie assists van Van Bemmel („Ik ben geen kil ler, moet het van mijn snelheid en passing hebben.") en een publiekswissel. Vanaf dat mo ment zat het goed. Al zal de rechterspits, die ook op links of op het middenveld uit de voe ten kan, dat zelf nooit zo stellen. Hij benadert het voetbal nuch ter, relativeert zijn optreden en zal niet snel naast zijn schoenen lopen. „Mijn plotselinge door braak is volgens mij een combi natie van kwaliteit, geluk en ti ming. Op het goede moment goed ingevallen en geprofiteerd van een mindere vorm bij een paar andere spelers. Laten we wel wezen: ik heb als speler van Lisse 1 nog een hoop te leren en te bewijzen. Ik moet eerst maar eens een heel seizoen laten zien dat ik het kan. Voorlopig ben ik al in heel wat duels gewisseld omdat ik kracht te kort kom aan het eind van de wedstrijd." Van Bemmel - in het dagelijks leven administratief medewer ker in de medische speciaalzaak foto henk bouwman van zijn vader - zal niet tenon- der gaan aan te hoge verwach tingen. Hij oogt relaxed en dat is geen pose. „Mentaal ben ik best wel sterk. Faalangst voel ik niet, na een mindere fase laat ik mijn hoofd niet snel hangen. Het ple zier in het voetbal laat ik altijd voorop staan. Als ik tegen Sche- veningen 4000 man zie staan langs de kant dan is dat toch een enorme prikkel. Dat geeft mij zo veel positieve energie voor een wedstrijd, zoietsi je niet gebruiken als extra maar als stimulans. Drie later voel ik die mensen I de kant als het ware schrik ik weer van het aan! aj ik de krant lees. Ja, ik be- 5] tuurlijk niks gewend in Vj zen. Daar wonen niet een> mensen." Hij vindt de wedstrijden! 1! zaterdaghoofdklasse maar het moet niet zijn week gaan beheersen. Afi i\ moet er blijven. „Dag in di alleen maar met voetbal I zijn lijkt me vreselijk. Ik mijn grenzen, hoe schim ik het ook allemaal vind bi se." Hij heeft een tweede6 tennis. Van Bemmel is li en op zondag moet hij df mende weken aan de bak landelijke competitie in de de klasse. Zware weekends „Vroeger moest het voettó ken voor het tennis. Er weri enorme druk op me werd als een tennistalent zien. Pas later heb ik voor1 bal gekozen. Nu doe ik het bei op een behoorlijk nives Hij wimpelde interesse regionale profclubs Ha« Telstar af als B-junior, landde bij het Heemsti HBC met vrienden en ging in Tilburg studeren. Vo werd bijzaak, al trainde hij wel even mee met het tv team van Willem II. Later 1 de hij terug bij 'zijn' B waar Lisse hem ontdek toeval. „Er liep een spon; Lisse op het tennispark in huizen en daar viel mijn nat Het gevolg is bekend. Het volg nog niet. Wie weet Van Bemmel alsnog in aaa king voor betaald voetbal ben daar helemaal niet nis zig. Eerst moet ik presteren Lisse. We zijn nog in de voor de titel. Scheven voelt de druk, wij komen onderen. Het zal me toch! gebeuren in mijn eerste hier, het eerste kampioen* van Lisse in de hoogste U Ik geloof echt dat het kan al moeten we elke week

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 24