Heerenveen pakt Helmond serieus aan Gerald Sibon tekent voor vijf jaar bij Ajax Jeroen Blijlevens kent geen twijfels meer Sport ejeere-Kloetinge wordt overgespeeld ;r° ringenDe wedstrijd tussen de Zeeuwse voetbalclubs Veere- '3 jetinge in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal moet irden overgespeeld. De KNVB nam dit besluit gisteren. Tijdens onderlinge ontmoeting 8 maart had Veere twee geschorste elers opgesteld en won 4-1. Het nieuwe duel moet worden af werkt op het terrein van het Bevelandse Kloetinge. Veere, dat tens 100 gulden boete kreeg opgelegd, moet dus flink boeten iorhet opstellen van.Evert Eikenhout en Mike But tegen Kloe- ige. De KNVB weigert te geloven, dat de schriftelijke bevesti- Tgvan de schorsingen niet tijdig bij de club en de spelers is ge- riveerd. Veere, net als Kloetinge degradatiekandidaat, over- jjj eegt juridische stappen. h CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -5356463 Vrind terug bij Scylla gEN» Peter Paul de Vrind speelt komend seizoen voor Scylla. e Leiderdorper is nu actief in de Duitse competitie. De Vrind is id-international en speelde eerder voor de Leidse tafeltennis- SS NSB wil Van de Lende als coach piienveen De KNSB heeft Sijtje van de Lende benaderd de ouwenschaatsers in het Olympische jaar als bondscoach ter- jde te staan. De Friezin heeft volgende week een afrondend ge- irek. Daarmee zou Van de Lende de plaats innemen van Aart inde Wulp die afgelopen jaar samen met KNSB-topsportcoör- nator Ab Krook de kernploeg coachte. Van de Lende traint lomenteel het Friese gewest en nam afgelopen jaar tussen de •drijven door de kernploegleden Annamarie Thomas, Tonny Jong, Barbara de Loor en Marianne Timmer onder handen, in de Lendes aanpak wordt door een ieder geroemd. J! riesland massaal naar de Kuip prenveen Friesland gaat massaal naar de Kuip, om op Hemel- Ri artsdag de finale van Heerenveen tegen Roda JC te vieren, lorzitter Riemer van der Velde voorspelde 25.000 'landgeno- n' in Rotterdam. De provincie kent zo'n 600.000 inwoners, dat «tekent dat vier procent van de Friese bevolking de bewuste gerop uit gaat. Van der Velde had het draaiboek gisteravond gereed. Driehonderd bussen gaan naar de Kuip, met aan lord 14.000 fans. Zes treinen vervoeren nog eens zo'n 6000 an. De rest gaat, volgens een voorlopige planning, op eigen i m genheid. In 1993, bij Heerenveens eerste verloren finale tegen ix, waren eveneens 25.000 Friese aanhangers van de partij. Jberda volleybalcoach van het jaar usanne De wereld-volleybalbond FIVB heeft gisteren in 0 iusanne Joop Alberda uitgeroepen tot volleybalcoach van het lar 1996. Dat gebeurde op de vijftigste verjaardag van de bond. e Groninger Alberda coachte vorig jaar in Atlanta het Neder- mds mannenteam naar het Olympisch goud. Twee spelers van :t gouden Oranjeteam verdienden een selectie in het wereld- am van de FIVB: spelverdeler Peter Blangé en aanvaller Bès n de Goor. De andere vier spelers in het wereldteam zijn de aliaan Lorenzo Bernardi, de Joegoslaaf Vladimir Grbic, de Cu- 10 tan Oswaldo Hernandez en de Braziliaan Samuel Tande. - lilis niet bij Rode Duivels ussel Luc Nilis heeft zich afgemeld voor de WK-kwalificatie- n edstrijd van Belgie tegen Turkije, op 30 april in Istanbul. De invaller van PSV voelt zich niet fit genoeg. Nilis meldde zich iui steren af bij bondscoach George Leekens. „Voor zo'n kapitale wj edstrijd moeten alleen 100 procent fitte spelers worden gese- :teerd", zo luidde zijn motivatie. Nilis speelde zondag, in de pper tegen Ajax, de hele wedstrijd mee. De Belg had de afgelo- in weken last van een enkelblessure. 'illeneuve op circuit Zandvoort wdvoort Zandvoort mag zaterdag weer even een beetje rui- DE :n aan de Formule I. Op de racebaan, die op dit moment dras et sch wordt vernieuwd, verschijnen niet de eersten de besten. ra et is Piet van Kleef, de public relations manager van Roth- - ans, gelukt vice-wereldkampioen Jacques Villeneuve en diens jg amgenoot Heinz Harald Frentzen naar de Noordhollandse idplaats te lokken. Het tweetal geeft een demonstratie in de fmule I-bolides van Williams-Renault, waarmee verleden jaar Grand-Prix-races werden gewonnen. Behalve een uurtje ra- e. en hebben de Canadees, na drie GP's leider in de tussenstand, to ide Duitser, die wereldkampioen Damon Hill heeft opgevolgd, 'Aj e handen vol aan persconferenties en interviews. Liefst 230 A -vertegenwoordigers hebben zich aangemeld voor de lEiow. Tijzengeld Wimbledon weer ongelijk i inden De winnaar van Wimbledon ontvangt ook dit jaar leer geld dan zijn vrouwelijke collega. Clubvoorzitter John Cur- p| ziet de noodzaak niet in om het prijzengeld voor de manpen r/ i vrouwen van het meest prestigieuze tennistoernooi gelijk te ekken. De tennissters ijveren al jaren voor gelijke betaling. Bij E inst krijgt de winnaar ruim 1,2 miljoen gulden. De Wimble- re: on-kampioene mag ruim 1 miljoen gulden op haar bankreke- a* ing bijschrijven. Het totale prijzengeld is ruim 20 miljoen gul- en. Curry zegt dat de vrouwen nog een tijdje moeten wachten - Jordat ze evenveel geld krijgen. „We kijken er elk jaar serieus L aar. Maar het is nog steeds zo dat het publiek liever naar partij van de mannen kijkt. Uieuw contract Ronaldo in de maak :elona Barcelona wil ver gaan om de Braziliaanse top- vi :hutter Ronaldo te behouden. Vertegenwoordigers van de spits '(ne raten vandaag met het clubbestuur over een nieuw contract, e belangenbehartigers eisen miljoenen aan jaarsalaris voor de ieler. Barcelona zou Ronaldo willen laten bijtekenen tot 2006. ju ?r jaar zou de Braziliaanse international dan ruim zes miljoen (O ulden gaan verdienen; een verdubbeling van zijn huidige loon. lochten Ronaldo en zijn begeleiders akkoord gaan met het d lorstel, dan wordt de aanvaller de kostbaarste speler uit de ge- os rhiedenis. De club die hem eventLieel wenst over te nemen, "6 'oet dan 182 miljoen gulden op tafel leggen. trand doet stapje terug bij Sparta sterdam Joop Brand is gestopt met de coaching van het eer- Ie elftal van Sparta. Dolf Roks en Adrie van Tiggelen hebben ic ijn werk overgenomen. Het besluit is in goed overleg met het JS estuur genomen. Brand nam in januari het werk van Henk ten i/r late over toen die tussentijds naar Vitesse vertrok. Brand is aast zijn werk bij Sparta ook nog docent bij het CIOS. Met na- i in april en mei heeft Brand het daar erg druk met onder an- lehet afnemen van examens. Brand blijft wel beschikbaar als irvisor en zal analyses ten behoeve van het eerste elftal ver- olf Muntz op tweede plaats toernooi van Cannes NES ANP/RTR Muntz bezet na de eerste Ie van het Cannes Open de :de plaats. De Nederlandse fgolfer had voor de achttien slagen nodig, evenveel de Engelsen Paul Broad- ist. David Carter, die nog geen twee maanden geleden een levensreddende hersenope ratie onderging, en Stuart Cage. Leider is de onbekende Nieuw-Zeelander Stephen Sca- hill met 67, vier onder par. Door de verraderlijke wind haalden slechts 15 van de 150 deelne mers het baangemiddelde. AMSTERDAM YPE MINKEMA GPD-VERSLAGGEVER Op zaterdagavond 13 april 1996 speelt VVV de ongetwijfeld lastige uitwed strijd tegen TOP uit Oss. Het blijft 0-0 en Gerald Sibon krijgt van de deskun digen een mager vijfje voor dit duel in de kelder van het betaalde voetbal. Gisteren, een jaar later, kwam deze Si bon, morgen wordt hij 23, een contract overeen voor Vijf jaar bij Ajax. Hij is plotseling een 'wereldtopper' gewor den. Vreemd toch, hoe de talenten in de 'onderbuik' van het voetbal de mooiste dingen kunnen doen zonder dat ze op vallen. Het regent 'vijfjes' omdat er ook wel eens wat misgaat. Totdat de top club zich meldt. Dan wordt een blinde vrije trap ineens een 'geniaal moment' en een kapbeweging direct vergeleken met de techniek van Marco van Bas ten. Het overkomt ook Gerald Sibon, spits van Roda JC. Een jaar geleden nog zwalkend bij VW, nu vergeleken met Nwankwo Kanu, Patrick Kluivert en zelfs met Marco van Basten. En na tuurlijk had iedereen het zien aanko men, al jarenlang, want Sibon was een topper. Sibon zelf is bescheidener. Hij zegt slechts te hopen dat hij het niveau aankan. De spits noemt Ajax een droom. En daar is wel iets bij voor te stellen. Een droomcarrière heeft de lange Drent tot een jaar geleden niet bepaald gekend. Want eigenlijk zag niemand het in hem zitten. Bij Groningen werd hij weggestuurd. Natuurlijk, hij was jong - nog maar vijftien - hij zat in een internaat, hij raakte zwaar geblesseerd. Maar, von den de Groningers, hij was ook lastig. Sibon werd teruggestuurd naar Dalen. Ook bij Twente hield hij het niet te lang uit. Een kwestie van gedrag, vond de club. Onaangepast. Hij lag slecht in de groep, heette het. Drie jaar geleden leek VW in de eerste divisie een laatste toevluchtsoord. In twee seizoenen schoot hij uit zijn sloffen; de spits maakt 34 doelpunten. En viel hij Nol Hendriks op, suikeroom van Roda JC, maar vooral zakenman met een neus voor voetbaltalent. De textielmagnaat keek door de mislukte acties heen en zag een topper. Zoals vaker had Hen driks het bij het rechte eind. In nog geen jaar was Gerald Sibon rijp voor de top. Hertha BSC, de Berlijnse trots, deed hem op het laatste moment een droomaanbieding. Maar Ajax was zijn droom. Hertha-manager Dieter Hoen ess had gisteravond z'n ex-ploegge noot en vriend Sören Lerby naar Kerk- rade gestuurd om nog een poging in de richting van Sibon te wagen. De koploper van de Duitse eerstedivisie heeft verder z'n zinnen gezet op nog twee spelers van Roda JC, de verdedi gers André Ooijer en Regilio Vrede. Beiden spraken na afloop van het be kerduel Roda JC-Willem II uitgebreid met Lerby. De belangstelling is serieus en ver ontrust de leiding van de Limburgse club in hoge mate. Bestuurslid Arnold Hendriks: „Ik doe er alles aan om mijn spelers voor de club te behouden. Ver der heb ik gezegd dat hij voor het Duitse voetbal ongeschikt is. AIS hij vertrekt, moet hij naar Engeland gaan. Daar kan hij miljonair worden". Voor vijf miljoen en een optie op wisselspelers van Ajax was de transfer van Sibon rond. Gisteravond kwamen de spits, bijgestaan door zaakwaarne mer Arend Steunenberg, en de Am sterdamse club een verbintenis over een. Zonder noemenswaardige proble men. Sibon is de tweede speler die door Ajax is vastgelegd voor de komende ja ren. Eerder werd Dean Gorré van Gro ningen aangetrokken. Er zullen nog meer spelers volgen. Volgens Ronald de Boer zullen dat 'voetballers van naam en reputatie' zijn. Dat is Gerald Sibon natuurlijk nog niet. Brabanders worden niet het Cottbus van Nederland Zonder zich ook maar even bovenmatig ingespannen te hebben, is Heerenveen voor de tweede keer in het be staan de finale van de nationale beker binnengestapt. Het was gisteravond een koud kunstje voor de Friezen om zich in de halve eindstrijd van Helmond Sport te ont doen. De subtopper uit de eredivisie rolde de nummer vijftien van de laagste afdeling volledig op, 5-0. HEERENVEEN «ANP WÊËËÈÈÊÊÈÊÊiÈ WÈÊÊÊÈËÊÈÊÊÊÊ$9ÊÊÊ$ Leeroy Echteld is verrukt na het scoren van Heerenveens tweede goal. Verrassend was het niet gezien de vorm van Heerenveen de laatste maanden en gezien de staat van dienst van Helmond Sport de afgelopen jaren. De Brabanders werden niet het Cottbus van Nederland. Heerenveen, in de voorgaande ronde te sterk voor Feyenoord, begon geconcentreerd en bleef dat tot het duel was beslist. Dat was bij rust (4-0) al lang het ge val. Voor de tweede keer gaat Friesland daarom op Hemel vaartsdag massaal naar het sta dion van Feyenoord. Eerder ge beurde dat met een colonne van bussen in 1993. Het was en bleef een hoogtepunt, hoewel Ajax veel te sterk bleek (6-2). Waarschijnlijk zal er deze keer in de Kuip sprake zijn van een gelijk strijd. Heerenveen tegen Roda JC, dat kan alle kanten op. Foppe de Haan, de coach, vond dat ook. „In 1993 gingen we naar de Kuip om de club te promoten. Nu gaan we om te winnen. We zijn sindsdien enorme stappen vooruitgegaan, Roda is een tegenstander die anders speelt, maar niet beter is. We zijn gelijkwaardig. Leuk is in elk geval dat we beide in ons eigen shirt kunnen spelen. Dat was niet het geval geweest met Willem II als tegenstander." Helmond Sport stond twee keer eerder in de eindstrijd. Bei de malen werd verloren. In 1949 als Helmondia, in 1985 in en van Utrecht, door een treffer van Van Loen in blessure-tijd. Zowaar was gisteren in het Abe Lenstra-stadion nog één man van de partij die er destijds in de Galgenwaard ook was; Hans Vincent, van aanvaller verdedi ger geworden, tegenwoordig nog aanvoerder ook. Helmond Sport mocht zich tot de halve finale een smaak- makertje in het bekertoernooi noemen. Gewonnen werd on der meer van Vitesse en NAC, daarom leek in Heerenveen bij voorbaat niets onmogelijk. Het moet gezegd, voor de rust kreeg de underdog drie zeer behoor lijke kansen. Stegeman (twee keer) en Gerritsen misten die. Anders was het misschien nog een klein beetje, waarschijnlijk voor even, een wedstrijd gewor den. Dat vond trainer Louis Co- olen ook. „De eerste honderd procent mogelijkheid (Stege man) was voor ons. Die ging er niet in. Binnen vijf minuten kre gen we aan de andere kant twee keiharde mokerslagen tegen. Heerenveen kwam twee keer voor het doel en schoot er twee in. Van dat moment lag het alle maal heel anders. Toch denk ik dat we hebben bijgedragen aan eén mooie avond. Alleen had de nederlaag voor ons iets dragelij- Sprinter verzacht pijn van TVM met zege in Veenendaal-Veenendaal VEENENDAALFRED SEGAAR GPD-VERSLAGGEVER 'Je bent mijn kopman', zei Cees Priem in februari tegen Jeroen Blijlevens. 'Je hebt mijn vertrou wen, maak er het beste van.' Een in de Ronde van Mallorca opgelopen voedselvergiftiging tastte de ingewanden en het moraal van de TVM-renner aan. Zo zeer zelfs dat niet alleen Blij levens, maar ook Priem vorige maand begon te twijfelen of hij er wel zo verstandig aan had ge daan zijn ploeg wedstrijd na wedstrijd in dienst van de sprin ter te laten rijden. Gistermiddag na Veenendaal- Veenendaal nam de Brabander alle twijfel weg. Blijlevens was in de sprint van een kopgroep van 21 renners sneller dan Leon van Bon (tweede) en Arvis Piziks (derde), beiden van de concur rerende Rabobankploeg. Met een innige omhelzing dankte Blijlevens zijn ploegleider on middellijk na afloop voor het in hem gestelde vertrouwen. Priem was op zijn beurt dank baar dat zijn snelle man aan de verwachting had voldaan. Jeroen Blijlevens won een etappe in de Driedaagse van de Panne en vorige week twee in de Ronde van de Sarthe - niet eens zo'n schraal resultaat voor een renner die weken uit com petitie was door het eten van een bedorven salade. Maar hij besefte dat Priem meer van hem verwachtte, toen de Zeeuw hem aan het begin van dit sei zoen tot zijp kopman benoem de. Tristan Hoffman was na zijn teleurstellende klassiekercam- pagne al blij dat hij, in nauwe samenwerking met Van Pete- gem, Jeroen Blijlevens aan de zege in de opgewaarde Veenen daal-Veenendaal (van 1.3 naar 1.2) kon helpen. 'Jeroen Blijlevens gaat juichend over de streep in Veenendaal. „Dit maakt toch veel goed", zei Hoffman, die door lekke banden en andersoortige mal heur in Parijs-RoubaLx al snel een kansloze renner werd. „Het is veel waard om een sprinter in je ploeg te hebben. Op Jeroen kun je altijd terugvallen. Ik was teleurgesteld over de grote klas siekers, maar ben heel blij dat we hier hebben gewonnen. Ze ker nu de grote baas er weer een keer bij was." Ad Bos, directeur van TVM, heeft veel geld uitgetrokken om Blijlevens voor zijn ploeg te be houden, naar verluidt bijna een miljoen gulden (bruto). Hij zag gisteren van uit de ploegleiders- auto dat die centen goed be steed zijn. Voor dat topsalaris staat de sprinter tot en met 1998 op de loonlijst van de ver zekeraar. Hoewel tevreden over de 33 overwinningen die hij TVM in drieëneenhalf jaar bracht, verwachten Bos en Priem dat hun belangrijkste coureur ook dit seizoen in de belangrijkste wedstrijd etappes wint. In de Tour de France. Jeroen Blijlevens heeft het draaiboek van de aanstaande editie eens bekeken en beseft dat hij in de eerste week zijn slag moet slaan. Daarna heeft er niet veel meer te zoeken, al wil hij alles in het werk stellen, net als vorig jaar Parijs te halen. „Ik heb aan het begin van dit sei zoen gezegd dat ik dit jaar twee Tourritten wil winnen. Dat moet kunnen. Ik ben een stuk sterker geworden, dat bleek ook vancjaag weer". Blijlevens had vroeger moeite met onbeduidende klimmetjes als 'Berg en Dal', waar de ren ners in de twaalfde Veenendaal- Veenendaal drie keer tegenop moesten en waar de beslissende ker mogen zijn." Heerenveen schoot in het eerste deel de meeste kansen er wel in. Tomasson deed het als eerste, Echteld, Tobiasen en Kornejev volgden zijn voorbeeld nog voor het eerste deel er op zat. Het seizoen voor Helmond Sport was daarmee gespeeld, zo zou men kunnen zeggen. Het feest kon beginnen in Heerenveen en de T-shirts met de tekst „No komme de Pipen ut e Sek" („Het is tijd om te oogsten", vertaalde voorzitter Riemer van der Velde) vlogen al door het stadion. Tomasson blikte vooruit naar de finale: „Het lijkt me fantastisch om voor 25.000 Friezen de finale te spelen. Pas daarna beslis ik waar ik volgend seizoen speel. Of ik al heb gesproken met Bar celona? Nee. Ik heb aanbiedin gen. Verder is er nog niets be kend." Helmond Sport mocht er prat op gaan de beste mogelijkhe den van het duel te hebben ge had. Een kwartiertje na de her vatting kon Stegeman van vijf meter afstand voor een leeg doel aanleggen. Kennelijk was de druk voor de naar Go Aheaed vertrekkende aanvaller te groot; hij kreeg de bal al glijdend niet over de lijn. Later tikte Schoon- ens vrij voor doelman Vonk nog eens op de lat. De echte daden kwamen daardoor ook in het restant van Friese kant: Mein- seth 5-0. Heerenveen: Vonk; Tobiasen (37. Meinseih), Hansma en Sier (46. Pan der): Pastoor. Kornejev, Tomasson (70 Wouden) en De Visser; Talan, Echteld en Pahlplatz. Helmond Sport: Wapenaar; Braem, Vincent, Vergoossen en Van Es (26. Li tupeirissa); Schoonens, Boessen, Boer en Levtsjenko (72. Van der Steen); tier ritsen en Stegeman (82. Van Schijndel). slag viel. Eenentwintig renners ontsnapten, waarbij drie van Rabo en drie van TVM. De Itali aan Mirko Gualdi van de Polti- ploeg vertrok later nog uit dat gezelschap. Het leek lange tijd een geslaagde greep. Hoffman: „Het leek wel of hij achter een brommertje reed, zoveel moeite hadden we om hem terug te pakken. Maar toen we hem hadden, wisten we dat Jeroen het zou kunnen afmaken". De Italiaan Mario Cipollini heeft de tweede etappe van de Ronde van Aragon gewonnen. Na een rit over 195 kilometer van Alcorisa naar Benifar ver sloeg hij in de massasprint de Duitsers Marcel Wust en Erik Zabel. Hun landgenoot Bert Dietz bleef leider in het klasse ment. Michel Cornelisse heeft de leiderstrui in de Teleflextoer moeten overdragen. Hij verloor het textiel aan de Let Juris Silovs. Dat gebeurde gistermid dag tijdens de ploegentijdrit, die door de Duitse formatie Ochsel- bron, waarvan Silovs deel uit maakt, werd gewonnen. Silovs team was over een afstand van 27 kilometer tien seconden sneller dan de Rabobank-ploeg en ruim een halve minuut rap per dan Foreldorado/Golff met Cornelisse. De Let begon 's avonds met een voorsprong van twee tellen op Bert Hiemstra (Rabo) en negen seconden op Cornelisse aan de vierde etappe over 115 kilometer met start en finish in Eindhoven. Hij hield niet alleen stand, maar bouwde zijn voorsprong ook nog enkele seconden uit. De vierde rit schreef Rudi Kemna op zijn naam. De renner uit de Giant Löwik-ploeg versloeg Silovs en Hiemstra in de massasprint na de korte tocht. 'Tiger Woods president' BIRMINGHAM SID Je kunt het in Engeland zo gek niet verzinnen of er valt op te gokken. Een man uit Birmingham heeft zijn hoop gevestigd op golfer Tiger Woods, de jongste winnaar van de US Masters. Hij wed de bij een kantoor van Lad- brokes dat de jonge Ameri kaan voor zijn 50e, dat wil zeggen bij de verkiezingen van 2024 of eerder, gekozen wordt tot president van de Verenigde Staten. De gokker ('een acteur uit B-films heeft het tenslotte ook gered') zette een bedrag in van omgerekend 600 gul den. Als Woods te zijner tijd zijn intrek mag nemen in het Witte Huis betaalt het Engel se wedbureau 30.000 gulden uit. Krajicek naar halve finale TOKYO/BARCELONA ANP/DFA Richard Krajicek voldoet in To kio aan de verwachtingen. De nummer een geplaatst heeft de halve finales bereikt van hel met 1,8 miljoen gulden gedo teerde toernooi. Krajicek ver sloeg de Duitser Prinosil in twee sets: 6-4, 6-3. Boris Becker maakte een mis lukte rentree na twee maanden afwezigheid. In de Japanse hoofdstad haakte de als tweede gerangschikte Duitser in de der de ronde af. Becker verloor van Lionel Roux, 86ste op de we reldranglijst, in drie sets; 4-6 6-3 6-1. De Duitser kreeg in Tokio opnieuw last van een blessure aan zijn dijbeen.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23