Milieucriminaliteit ii provincie aangepakt Blokkade Noordzeesluis beëindig Randstad zoekt financieel-administratief medewerkers m/v ir randstad uitzendbureau NOORDWIJK Randstad Wijers geeft alle hoop op herstart Fokker o De Boer: groei vervuiling Schiphol deels compenseren in buitenland Travel Unie International N.V. is met afstand de grootste reisonderneming van Nederland. Momenteel speelt er een ingrijpend fusieproces waarbij er grote veranderingen in de organisatie plaatsvinden betreffende automatisering, werk processen en financiële administratie. Om deze zaken te kunnen opvangen, bestaan er vacatures voor diverse financiële specialisten. Profiel Voor deze functies komen in aanmerking kandi daten met een diploma PDB, MEAO BE/BA, MBA, MDS, HEAO BE of SPD. Informatiebijeenkomst op dinsdagavond 22 april a.s. Om u te informeren over de organisatie Travel Unie, de vacatures en uw persoonlijke moge lijkheden organiseren wij in samenwerking met Travel Unie een informatie-avond. Op deze avond kunt u ook solliciteren naar een voor u interessante vacature. Op dinsdag 22 april a.s. om 19.00 uur bent u van harte welkom op onze vestiging aan het Noordeinde 35 te Den Haag. Sollicitatieprocedure Indien u van onze uitnodiging gebruik wilt maken, willen wij u vragen u telefonisch aan te melden bij Eva van der Goot, te bereiken tijdens kantooruren op telefoonnummer 070 - 364 59 49. Ook kunt u bij haar terecht voor nadere infor matie. Executie verkoop Op 17 april 1997 vindt een openbare verkoop plaats voor rekening van; T. A. Sanders, h.o. Autocentrum Kooilaan, Kooilaan 2 te Leiden. De verkoop geschiedt in opdracht van de Belastingdienst Ondernemingen Leiden, Stationsplein 7 te Leiden. 7 personen auto's: w.o. 2 auto's merk Peugeot type 205 en 405,1 auto merk Ford Escort Cabriolet, 1 auto merk Daihatsu Applause. Alle auto's zijn inclusief kentekenbewijzen en bijbehorende autosleutels. Plaats van verkoop is te Oegstgeest, Dorpsstraat 55 in Café Restaurant „De Roode Leeuw". De zaken zijn te bezichtigen op 17 april 1997 van 10.30 tot 11.00 belastingdeurwaarder R. C. Meijer (tel. tot 9.30 uur is 071- 5244413 of 5244444 Belastingdienst WOENSDAG 16 APRIL 1997 gemeente GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN 'KERN NOORDWIJK-BINNEN 1995' Burgemeester en wethouders van Noordwijk maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 25 maart 1997 het ontwerp-bestemmingsplan 'Kern Noordwijk-Binnen 1995', gewijzigd heeft vastgesteld. De wijzigingen ten opzichte van het ontwerp-bestemmings plan bestaan uit: t.a.v. de planvoorschriften - van artikel 30, lid B wordt de aanduiding '20 m' vervangen door '26 m'; - aan artikel 36, lid 1, sub c, f en i wordt de navolgende zinsnede toegevoegd: 'een en ander conform het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 31 mei 1996, nummer DWM/120002A, waarbij ten behoeve van een aantal functiewisselingen, nieuw te bouwen woningen en wijzigingsbevoegdheden, onder voorwaarden een hogere grenswaarde is vast gesteld'; - aan artikel 36, lid 1 sub m wordt de navolgende zin snede toegevoegd: 'en mits voldaan zal worden aan de in het kader van de Wet Geluidhinder te stellen hoogst toelaatbare geluidsbelasting van 65 dB(A), een en ander conform het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 31 mei 1996, nummer DWM/120002A, waarbij ten behoeve van een aantal functiewisselingen, nieuw te bouwen woning'en en wijzigingsbevoegdheden, onder voorwaarden een hogere grenswaarde is vastgesteld'; - aan artikel 12 (Detailhandel-D) wordt aan lid A Bestemmingsbepalingen na 'bouwwerken' toege voegd: 'alsmede op de verdieping voor detailhandel in volumineuze goederen, voorzover zulks op de plankaart met de aanduiding 'handel in volumineuze goederen op de verdieping toegestaan' is aangegeven en voor meergezinswoningen, voorzover zulks op de plankaart met de aanduiding 'gestapelde woningen toegestaan' is aangegeven, met dien verstande dat voor wat betreft de bouw van gestapelde woningen daarbij de planvoorschriften van artikel 8 Gestapelde woningen-W(s) van overeenkomstige toepassing zijn'. Ook is een begripsbepaling voor detailhandel in volumineuze goederen in de planvoor schriften opgenomen. - aan artikel 22 (Wegverkeer-vW) wordt in lid A na 'bouwwerken' de zinsnede toegevoegd: 'alsmede ter plaatse van de aanduiding 'muziektent toegestaan' een muziektent met maximale oppervlakte van 15 m2 en een maximale bouwhoogte van 4,5 meter' t.a.v. de plankaart en planvoorschriften - ten aanzien van het perceel Voorstraat 50b wordt de bestemming 'Woningen-W' vervangen door die van 'Gestapelde woningen-W(s); - ten aanzien van het perceel Offemweg 5 (Aannemersbedrijf Van Schie en Rijnders) worden de bestemmingen 'Woningen-W' alsnog vervangen door die van 'Bedrijven, klasse I-B1 - ten aanzien van het perceel Offemweg 47 wordt op de plankaart alsnog de bestemming 'Bergingen W(b)' aangegeven ter plaatse van een bestaande vrijstaande berging; ter plaatse van de zuid-westgevel van het pland Offemweg 47 wordt de aanduiding 'Uitbouw in één laag toegestaan' alsnog aangebracht overeen komstig de bestaande situatie; - de bestemming 'Uit te werken centrumdoeleinden- UC' in artikel 11B van de planvoorschriften en op de plankaart, alsmede op de plankaart de aanduidingen: 'promenade Tramsteeg' en 'situering woningen' ver vallen geheel. Op de plankaart wordt de hiervoor genoemde bestemming alsnog vervangen door de bestemmingen: 'Centrumdoeleinden C','Wegverkeer- vW','Parkeervoorzieningen vW(p)', Verblijfsdoeleinden- Vb' en 'Erf E'; - ter plaatse van het perceel Lindenplein 1 wordt de bestemming 'Erf-E' gedeeltelijk gewijzigd in die van 'Tuin of onbebouwd erf-T'; voorts wordt in de bestemming Tuin of onbebouwd erf-T' de aanduiding 'theehuis toegestaan' geplaatst; voorts worden op de plankaart twee bouwmogelijkheden aangegeven voor het bouwen van serres aan de woning Lindenplein 1 en wordt de bestemming van de bestaande garage 'Bergingen W(b)' gewijzigd in die van 'Autoboxen-W(ab); - ter plaatse van de percelen Lindenplein 3 en 5 wordt de bestemming 'Erf-E' in overeenstemming gebracht met de feitelijke situatie; - ten aanzien van de percelen Voorstraat 55, 69 en 47 worden ter hoogte van de Offemweg alsnog bouw mogelijkheden opgenomen volgens de bestemming 'Woningen-W' en vervallen daarmee ter plaatse ge deeltelijk de bestemmingen Tuin of onbebouwd erf-T'; - ter plaatse van het perceel Wilhelminastraat 1 wordt alsnog de bestemming 'Autoboxen-W(ab)' opgenomen, conform de bestaande situatie met een goothoogte van 2,80 meter; - ter plaatse van de percelen Van Limburg Stirumstraat 36/44 vervalt gedeeltelijk de bestemming Tuin of onbebouwd erf-T' en wordt vervangen door die van 'Erf-E', voorts wordt de grens van de bestemming 'Erf-E', waarbinnen 100% bebouwing mogelijk is, gedeeltelijk met 4 meter in noordelijke richting ver schoven en wordt de bouwhoogte van de panden 36/44, voorzover nodig, op 7 meter gebracht voor de bouw van een tweede verdieping ten behoeve van de bestemming 'Detailhandel-D' met de aanduiding 'handel in volumineuze goederen op de verdieping toegestaan' alsmede de aanduiding 'gestapelde woningen toegestaan'; - ter plaatse van het perceel Voorstraat 130 wordt het bebouwingspercentage van 20 ten behoeve van de erfbebouwing op het achtererf veranderd in 40%; - ter plaatse van het perceel Offemweg 12 wordt de bestemming 'Bedrijven, klasse All-BAII' gewijzigd in die van 'Bedrijven, klasse AI-BAI'. Het bestemmingsplan ligt met bijbehorende stukken met ingang van donderdag 17 april 1997 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen (kamer 1-23) van het gemeentehuis, op werk dagen van 8.30 tot 12.30 uur en bovendien op afspraak. Degenen die omtrent het ontwerp-bestemmingsplan zijn of haar zienswijzen bij de gemeenteraad kenbaar hebben gemaakt, alsmede de belanghebbenden die aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest zijn of haar zienswijzen bij de gemeenteraad kenbaar te maken, kunnen gedurende de hiervoor genoemde termijn schrif telijke bedenkingen tegen het vastgestelde bestem mingsplan inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag. Voorzover het de wijzigingen betreffen die door de gemeenteraad bij de vaststelling van het bestemmings plan zijn aangebracht, kan eenieder gedurende boven genoemde termijn zijn bedenkingen indienen bij Gedeputeerde Staten. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN 'NOORDWIJK AAN ZEE CENTRUM E.O.' Burgemeester en wethouders van Noordwijk maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 25 maart 1997 het ontwerp-bestemmingsplan 'Noordwijk aan Zee Centrum e.o.' gewijzigd heeft vast gesteld. De wijzigingen ten opzichte van het ontwerp plan bestaan uit: t.a.v. de planvoorschriften: - aanpassing inhoudsopgave t.a.v. artikel 33 planvoorschriften; - wijziging datum in artikel 1 sub 28 van de planvoor schriften; - opname van een nieuw artikel 1 sub y waarin de begrippen 'voorgevel voor' en 'voorgevel achter' worden verklaard; - opname in de artikelen 5, 27, 28, 31, 33-II en 43 van een verwijzing naar de besluiten 'hogere grens waarden wegverkeerslawaai van het college van Gedeputeerde Staten; t.a.v. de plankaart: - in het renvooi zijn de aanduidingen 'goothoogte voor' en 'goothoogte achter' opgenomen; - het bebouwingsvlak aan de Van Galenstraat, gelegen tussen de panden Van Galenstraat 10 en Golfweg 18, met de bestemming W(a) is voorzien van de aandui dingen 'goothoogte voor' van 5.75 meter, 'goothoogte achter' van 4.25 meter en 'maximum bouwhoogte in meters' van 10 meter. De aanduiding 'maximum goot- of boeiboordhoogte in meters' van 6 meter is komen te vervallen; - de maximum bouwhoogte in meters m.b.t. het pand Bomstraat 11-13 is verhoogd van 5 naar 7 meter; - de bestemming H(r) van het pand Huis ter Duinstraat 27 is overeenkomstig de feitelijke situatie aangepast; - de begane grondlaag van het pand Huis ter Duinstraat 25 met de bestemming W(a) is gewijzigd in de bestemming H(r); - tussen de bebouwingsvlakken van het pand Quarles van Uffordstraat 101/103 (Hotel Zeerust) met de bestemming 'Horeca, hotel Hh)' en 'Horeca, magazijn H(m)' wordt een bebouwingsvlak met een breedte van 2,5 meter opgenomen met de bestemming 'Horeca, magazijn (H)m'. Tevens vervalt de aanduiding 'maximum pand- of woningbreedte in meters' binnen de opgenomen bestemming 'Horeca, magazijn H(m). Het bestemmingsplan ligt met bijbehorende stukken met ingang van donderdag 17 april 1997 gedurende Vier weken voor eenieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen (kamer 1-23) van het gemeentehuis, op werk dagen van 8.30 tot 12.30 uur en bovendien op afspraak. Degene die omtrent het ontwerp-bestemmingsplan zijn of haar zienswijze bij de gemeenteraad, kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat te is geweest zijn of haar zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, kan gedurende de hiervoor genoemde termijn schriftelijke bedenkingen tegen het vastgestelde bestemmingsplan inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag. Voorzover het de wijzigingen betreft, kan eenieder gedurende boven genoemde termijn zijn bedenkingen indienen bij Gedeputeerde Staten. Noordwijk, 16 april 1997 Burgemeester en wethouders van Noordwijk. hans jacobs, 071-5356414, plv.-chef rudolf kleun, 071-9 Krachten gebundeld in Zuid-Holland Zuid-Holland trekt ten strijde tegen de zware en 'middel zware' milieucriminaliteit. Over twee weken begint een Regionaal Handhavingsteam Milieu (RHT) dat in het midden en noorden van de provincie de bedrijven die vergunningsplichtig zijn, strenger en vaker gaat controle ren. Het RHT bestaat uit mensen van de politiekorpsen Haaglanden en Hollands Midden, de hoogheemraad schappen Rijnland, Delfland en Schieland, justitie, de provincie en de regionale inspectie milieuhygiëne. den haag Monica wesseling bij volstrekt langs elkaar heen. Gedeputeerde J. Wolf, die giste- De nieuwe club krijgt een eigen ren de vorming van het RHT gebouw (waar is nog niet be- aankondigde, verwacht dat de kend). De deelnemende organi- samenwerking tot meer opge- saties voeren nu ook al geregeld spoorde delicten zal leiden. Dat controles uit maar werken daar- leert onder meer de ervaringen bij het Rotterdamse bedrijf Tank Cleaning: ernstige vormen van milieucriminaliteit kunnen door samenwerking sneller worden opgespoord. Wolf maakte gisteren ook be kend dat gedeputeerde staten bij voorkeur de controle en na zorg van afvalstortplaatsen en provinciale bodemsaneringslo caties in eigen hand wil hou den. Volgens de nieuwe Leem- tewet is de provincie zelf ver antwoordelijk voor die nazorg. GS kunnen ervoor kiezen die uit te besteden aan een externe or ganisatie. De voormalige afvalstort plaatsen en bodemsaneringslo caties moeten geregeld wi gecontroleerd om te voork dat er vervuiling doorlekt de bodem. Bij bodem ringslocaties gaat het om nen die reeds zijn gesanee om plekken waar lichtvero nigd materiaal 'expres' bruikt. Zo kan een brug zijn opgehoogd met ve materiaal en dat moet di controleerd worden GS houden die control liefst zo dicht bij huis, ma is aan provinciale statei hier /sen uiteindelijk oc over te vellen. Dat waarschijnlijk nog voor d Leden van Milieudefensie hadden zich vastgeketend aan het schip Finmaster. Zij protesteerden tegen het gebruik van Fins oerbos voor papier) ductie. foto united photos d umuiden»govert wisse Een blokkade van de Noorder - sluis door Milieudefensie heeft vanmorgen urenlang het scheepvaartverkeer op het Noordzeekanaal ontregeld. De Felicitaties en bedankjes worden dagelijks in onze bladen geplaatst. Een originele manier om uw familie, vrienden en kennissen te bedanken of te feliciteren. 1 koloms felicitatie (9 regels) 2 koloms felicitatie (9 regels) 2 koloms felicitatie foto (11 regels) Hiep Hiep Hoera JEFFREY SCHEEK is op 15 april 4 jaar geworden. Van harte gefeliciteerd. Oma Mavis Opa Cor. ƒ55,- «,- ƒ50,- Felicitatie een dag voor plaatsing om 14.00 uur. Felicitaties met foto 2 dagen voor plaatsing om 14.00 uur •Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82, Leiden. Schriftelijk opgeven: •Dagbladuitgeverij Damiate b.v. t.a.v. Rubrieksadvertenties Postbus 507, 2003 PA Haarlem grootste sluis in IJmuiden was vanaf half zes buiten gebruik, doordat twaalf mensen zich daar hadden vastgeketend aan het schip Finnmaster. Milieudefensie wilde de pro testactie laten voortduren tot half twaalf vanmorgen, maar om kwart over tien maakte de politie er een einde aan. „Het is een kwestie van openbare orde. We kunnen de blokkade van de ze voor Amsterdam zo vitale sluis niet langer tolereren", ver klaarde de Velsense burgemees ter A. Hertog het ingrijpen. De Finnmaster is een contai nerschip, geladen met papier. De actie is bedoeld als protest tegen het gebruik van Fins oer bos voor de papierproductie. Milieudefensie vindt dat de Fin se papierfabrikanten ENSO en UPM Kymmene, eigenaars van de lading, moeten stoppen met het kappen van bomen in de oerbossen. Ongeveer 17 procent van het papier dat in Nederland wordt gebruikt, is volgens de milieugroepering afkomstig uit Finland. Ze is in gesprek met' Nederlandse uitgevers om het gebruik van het Finse oerhout aan banden te leggen. Er is volgens de milieubewe ging nog maar weinig over van deze duizenden jaren wouden. De twee bedrijve wekelijks 2000 ton papier Amsterdam vervoeren, ku volgens de actievoerders jongere bossen gebruiken, wel de actie voortijdig is b digd, zijn de mensen Milieudefensie tevreden, de enorme publiciteit wee derland in één klap hoe s het er met het Finse ol voor staat. Voorlichtster Visser: „Deze actie was eer middel, maar we konder anders. Tot nog toe were naar ons geluisterd. Van; hopelijk wel." den haag anp Minister Wijers heeft alle hoop op een herstart van Fokker op gegeven. Dat schrijft de minis ter van Economische Zaken woensdag in een brief aan de Tweede Kamer. Het scenario van een doorstart zonder deel name van Stork biedt volgens Wijers „thans geen basis meer om tot een verantwoorde her start van Fokker te komen". In zijn brief schrijft Wijers dat. hij niet langer bereid is Fokker II mee te financieren. Aanlei ding daartoe is de constatering dat de Belgische zakenman De- leye er niet in is geslaagd indus triële partners te vinden die de rol van Stork bij een herstalt van Fokker willen overnemen. „Hoewel Deleye Investment Group ook in de afgelopen da gen nog getracht heeft alterna tieven voor deze industriële rol aan te dragen, moet w( vastgesteld dat deze inspai gen niet geleid hebben toj helder signaal, waaruit det crete belangstelling van een dere industriële partij zou nen blijken." „De Staat heeft daarom sloten om zijn bereidheid een substantiële directe pal patie in de herstart van Fo| met ingang van heden ii trekken", schrijft Wijers. den haag anp Minister De Boer (Milieu) wil de onverwachte forse groei van de uitstoot van kooldioxide (C02) door de luchthaven Schiphol deels compenseren met milieu-investeringen in bijvoorbeeld Oost- Europa. De Boer wil met de luchthaven praten over een mogelijke financiële bijdrage daaraan. Ook de overheid zal zonodig met geld over de brug komen. Dat zei de minister gisteren tijdens het weke lijkse vragenuurtje in de Tweede Kamer. Groen links wilde opheldering over de recent versche nen cijfers over de milieubelasting door Schiphol. De uitstoot van zwaveldioxide, stikstofoxiden en kooldioxide steeg vorig jaar met gemiddeld 10 procent. Belangrijkste oorzaak daarvan is de snel lere groei van de luchtvaart. Kamerlid Vos van GroenLinks stelde dat de ge constateerde groei in strijd is met de afspraken. Die gaan uit van een groei van de luchtvaart zon der dat de milieuvervuiling in de regio Schiphol mag toenemen. De Boer maakte een verschil tussen C02 en de andere vervuilende stoffen. Voor deze laatste ca tegorie geldt dat de milieuvervuiling op he veau van 1990 moet zijn als Schiphol zijn po vastgestelde milieugrenzen bereikt. Tot die zijn tijdelijke 'pieken in de uitstoot' voorzie 'geen reden tot extra zorg', aldus De Boer. V door een schoner wagenpark moet de uit rond Schiphol verbeteren, zo denkt De Boe dat niet lukt, dan is mogelijk een verlaging v< maximumsnelheid op de snelwegen rom luchthaven aan de orde. Voor C02 geldt een ander verhaal omda hier om een mondiaal probleem gaat, aldi minister. Compensatie van deze verhoogde vuiling is bij uitstek in het buitenland mog Door Nederlandse investeringen in bijvoor! de vervuilende kolencentrales in Oost-Euro dan een flinke milieuwinst te boeken. Dit systeem van compenseren, ook wel be als joint implemention, is al langer aan de or de internationale onderhandelingen om broeikaseffect aan te pakken. Omdat de uit! van C02 door het luchtverkeer (en de zeescn vaart) niet meetelt in deze besprekingen, is dergelijke compensatie voor Schiphol nu nieuwe gedachte van De Boer.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18