Smits gaat nooit meer onder het mei Feyenoord zoekt het buiten Rotterdam Sport Duivenvoorde kopman van Van Vegten Racing Team DINSDAG 15 APRIL 1997 NSC A SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 ZANDVOORT In een ongedwongen ambiance presenteerde het Van Vegten Racing Team zich gisteren in een restaurant op het Zand- voortse strand. Als kopman van dit vier Renault's tellende team, geldt Ferry Duivenvoorde. Naast de 26-jarige Noordwijker- houter, maken ook Formule 1 commentator/programmama ker Olav Mol en de debutanten Dillon Koster (Zandvoort) en Evert Kroon (Utrecht) deel uit van het nieuwe team. Het kwar tet komt uit in de 7 races tellen de nieuwe Marlboro Elf Renault Megane Trophy. Ferry Duivenvoorde geldt als een laatbloeier in autoraceland. „Eind 1992 heb ik voor het eerst meegedaan aan de talenten-test van Veronica en Citroen. Ik werd toen tweede achter Deb bie Loogman en vervolgens duurde het tot 1995 voor ik mijn eerste volledige seizoen kon rij den. Een goed jaar dat eindige met een vijfde plaats in de Ci troen AX-GTi Cup. Afgelopen seizoen werd de AX-GTi vervan gen door de nieuwe Saxo. Dat betekende voor mij een nieuwe uitdaging. Het vermogen en de snelheid lagen aanmerkelijk ho ger en spraken mij bijzonder aan", aldus Duivenvoorde. Hij was het die beslag legde op de eerste titel in deze klasse. Ver volgens gloorden er voor de kersverse kampioen eind vorig jaar nieuwe kansen aan de hori zon. Die gingen aanvankelijk in de richting van het Auto Trader Dutch, Nederlands meest aan sprekende tweeliter toerwagen- kampioenschap. Duivenvoorde zou daarbij uitkomen met een BMW 320. „Maar tijdens de voorbereidingen bleek al snel dat die stap niet haalbaar was. Meedoen op dit topniveau kost nu eenmaal veel geld en in spanning. Vanaf dat moment heb ik samen met het team ge zocht naar een alternatief. Dat vonden wij in de Renault Sport Megane. Een opvolger van de succesvolle Clio Cup. Maar ook een redelijk betaalbare klasse met echte race-auto's. Com pleet met een 180 pk sterke mo- Gezonde voeten van Nederlandse basketballer zijn honderd miljoen waard J mie t De voeten van Rik Smits zijn een vermogen waard in het Amerikaanse profbasketbal (NBA). Een kolossaal vermo gen. Zo'n 40 tot 50 miljoen dollar in vijf jaar, 80 tot 100 miljoen gulden. Mits ze kerngezond zijn. Maar dat zijn ze niet. Al twee jaar niet. Door roofbouw raakten de zenu wen overbelast, door te kleine schoenen bekneld. De voeten, maat 54, zien er versleten uit. Weinig vlees, ge zwollen aderen en veel dood weefsel. INDIANAPOLIS ANP uit. Ferry Duivenvoorde. foto archief tor en een sequentiële versnel lingsbak. Iets dat je normaal al leen maar in hele dure racewa gens tegenkomt". Aanvankelijk zou Duiven voorde, evenals vorig jaar, uit komen voor Linea Directa Ra cing. Maar nadat de naam van de hoofdsponsor in opspraak raakte werd direct gekozen voor Van Vegten Racing. Naamgever Wilko van Vegten, zelf ooit toer- wagencoureur, en teammana ger is net als de Noordwijker- houter wat terughoudend over de titelkansen: „Het deelne mersveld kent bekende namen als die van Michael Bleekemo- len, Pim van Riet en John de Vos. Mannen die een lange en goede staaf van dienst hebben binnen de merkencup racerij. En dus ook concurrenten om rekening mee te houden. Zelf gokken wij op een plaats in de Top 5. Daarmee zou voor ons dit eerste seizoen in deze klasse beslist geslaagd zijn", aldus bei de mannen. Maar naast zijn race-activitei ten in de Renault Megane Cup lijkt Ferry Duivenvoorde ook nog de nodige races in het auto Trader Dutch te kunnen rijden. Het H&P Panorama Team van initiatiefnemer Peter van der Kolk heeft de Noordwijkse scha- demanager afgelopen week aangewezen totgelegenheidsrij- der. Hetgeen wil zeggen dat hij een of meerdere malen mag ra cen met een BMW 320 van het team. Een bolide die geprepa reerd wordt bij Carly Motors in Leiden. Drie weken werden drie maanden. „De pijnen keerden constant terug. Vaak was het een hel en overwoog ik te stop pen." De laatste maanden zit er vederlichte verbetering in. „Geen tien of twintig procent, hooguit een of twee procent. Soms denk ik dat ik het me ver beeld, maar ik klamp me er aan vast." Na dertig wedstrijden maakte Smits zijn rentree bij de Pacers. De club draaide stroef zonder haar center. „Ik wilde Smits ab soluut terug", zegt Brown. „Al speelde Rik. maar op halve kracht, dan nog was hij waarde vol." De coach stond onder zware druk. De club betaalde dit seizoen ruim 40 miljoen dol lar aan spelerssalarissen om een gooi te doen naar de NBA-titel. Zonder de Dutch was dat een heilloze missie. De club liet speciale schoe nen ontwerpen voor haar lang ste speler uit de clubhistorie. Noorse Haugberg in handbalselectie Bondscoach Bert Bouwer heeft de Noorse handbalster Liv Haug berg toegevoegd aan de Nederlandse selectie. De 26-jarige speel ster van SEW wil zich met Oranje gaan richten op de Olympische Spelen van 2000 in Sydney. Het Nederlands Handbal Verbond (NHV) heeft een procedure ingezet om Haugberg te naturaliseren. De 30-jarige center uit Eindho ven klaagt niet, maar maakt een aangrijpende lijdensweg door. Hij kan zich nauwelijks herin neren wanneer hij pijnvrij aan een wedstrijd begon. „Twee jaar geleden, denk ik. Misschien wel drie", zegt hij in de kleedkamer van de Indiana Pacers. Smits heeft last van wat or thopedisten Morton's Neuroma noemen. „Ik heb het gevoel dat ik een knikker heb in beide en kels. De brandende pijnen trek ken als elektrische stromen door naar de tenen. Ik kan niet op blote voeten door huis lo pen. In de auto heb ik een crui se control, omdat ik het gaspe daal niet kan indrukken." Trai nen doet hij bij hoge uitzonde ring. Na dag-op-dag wedstrij den moet hij in de derde zijn speelminuten doseren. De Brabander werd voor het begin van het vorige seizoen ge opereerd, Hij miste 23 wedstrij den maar draaide strompelend Met centimeters dikke steunzo- van de pijn zijn beste seizoen in len en tissue zachte inlegkus- acht proharen met 18,5 punten en 6,9 rebounds gemiddeld. „Smits was never Smits", aldus coach Brown van de Pacers. „Een tough guy die op karakter speelde, nooit op souplesse wat zijn handelsmerk was. Na het seizoen bezocht de 2 meter 20 lange speler drie spe cialisten. „Die stelden drie ver schillende behandelingen voor. Daar werd ik gek van." Na ze ven cortisoneninjecties, onste- kingsremmers, zenuwenblok kers die autorijden onmogelijk maakten en zware hoofdpijnen veroorzaakten, intraveneuze toediening van medicijnen liet Smits zich ten einde raad twee maanden voor het nieuwe sei zoen in Houston door chirurg Baxter aan beide voeten opere ren. „Hij knipte stukjes zenuwen weg om de druk in beide voeten weg te nemen", aldus Smits. Dat was niets nieuws. „Tien, twaalf jaar geleden ging ik voor hetzelfde onder het mes. Na drie weken was ik pijnvrij en speelde ik weer." Baxter voor spelde een soortgelijke revalida tie maar Smits kwam bedrogen sentjes, maar Smits werd nooit de oude. Nooit de Dunking Dutchman die opviel door be weeglijkheid en atletisch ver mogen, die tegenspelers dol draaide met korte, felle bewe gingen. Hij strompelde van bas ket naar basket en dwong zijn ploeg het tempo aan te passen om gebruik te maken van zijn scorend vermogen. Want scoren bleef Smits. De soft touch verdween niet, het zachte, dodelijke sprongschotje ook niet. Zijn snelheid was ge halveerd, de reflexen vermin derd, zijn sprongkracht gedeci meerd, scoren deed hij. Puur op karakter. De laatste maand zelfs 22,7 punten gemiddeld. Tegen alle grote centers in de NBA of ze Olajuwon, O'Neal of Ewing heetten. Smits bleef de beste blanke center in de NBA, zelfs op zeventig, tachtig procent van zijn mogelijkheden. Hij heeft nog een jaar te gaan bij de Pacers. „Dat contract dien ik uit. Dat heb ik de club toegezegd." Maar in de zomer van 1998 is hij, na tien jaar, uit gekeken op Indianapolis en de Indiana Pacers. „Die berichten VI Ch Stoppen wil Rik Smits hij eigenlijk nog niet. Maar na tien moordende jaren NBA volgen zijn voeten de in structies van zijn hersenen niet langer voetstoots op. „Ik teken alleen een nieuw contract als ik de garantie heb dat ik de komende jaren met minder pijn kan spelen. Niet pijnvrij, wel met veel minder pijn." foto anp kennen wij ook", beaamt PR- chef Benner van de Pacers. „Maar de club wil ver gaan om Rik te behouden. De ploeg wordt voor het seizoen 1997/98 ontbonden. We willen de dure huishouding kwijt, verder gaan met jonge spelers, maar Rik wil len wij behouden. Hij kan bij ons een contract krijgen in de orde van grootte van Reggie Miller." Miller, lid van Dream Team III in Atlanta, tekende eind '96 bij voor 45 miljoen dollar in vijf jaar. „Dat is Rik ook waard", al dus Benner. „Misschien zelfs wel iets meer. Mits hij gezond is. Als zijn voeten mee willen spelen." Smits verblikt of ver bloost niet bij die uitspraak. Hij trekt zijn eigen plan. „Ik heb een gezin: een vrouw en twee kinderen. Die zijn be langrijker dan basketbal. Er be staat niets leukers dan een wed strijdje spelen maar de rest er om heen is mentaal slopend. We maken driehonderd vliegu ren per seizoen. Er zijn dagen dat ik wakker word dat iki jjder idee heb in welke stad ik bi welk hotel en welke dag hei Basketbal zal altijd zijn bi blijven maar in het sei het zijn werk. „Leven d de vrije maanden." Op zijt merverblijf, midden in een op een heuvel, in Walton in per State New York. De MTS-er verzamelt er klas benzinepompen en sleutt aan oldtimers, bij vooi Dodge's, Chevy's en En twee jaar geleden is hi gonnen met het verzamelen geplastificeerde Panini-p van hemzelf. „Voor mijn ter en zoon, want ik heb idee of die mij ooit zullen basketballen." Stoppen wil hij eigenlijk niet. Maar na tien moordi jaren NBA volgen zijn voete or8 instructies van zijn hers niet langer voetstoots ken alleen een nieuw con als ik de garantie heb dat komende jaren met minde; kan spelen. Niet pijnvrij, met veel minder pijn." Eén ding weet hij gaat nooit meer onder hel „Er valt niets meer te snijd? zit niets meer in die enkel kjng voeten." Het lijkt op hetve van Marco van Basten, dien heb ik genoeg achter de rug: vier e voeten, drie aan mijn Hij realiseert zich dat zijn ten nooit meer h( zullen worden. „Dat hoéft ook niet om te lainnen spelen", zegt hij berusting in de stem. In d: jch mer gaat hij trouwen en hij zeker vier maanden rus ga acupunctuur uitprot- 3111 Misschien brengt dat vet ting." Hij beschouwt het m meer als zijn laatste strohakent Over het missen van heij Fr geld maakt hij zich geen zoi „Ik kan de rest van mijnl doen wat ik wil. Ik heb geld goed geïnvesteerd, trouwens niet veel geld Ik ben met weinig tent Sportauto's, luxe is aan mij besteed. Ik ben eenvoudit gevoed en gebleven." Met de 25 miljoen dolk hij in tien jaar bij de Indian; isse cers verdiende, is hij de bes taalde Nederlandse sport ooit. Van die 40 of 50 mi! dollar die hij eventueel misl door die voeten, ligt hij minuut wakker. Wel van knagende onzèkerheid of h htei zijn carrière nog gewoon dartelen en huppelen mei kinderen. 'De echte straatvoetballer bestaat niet meer' SCOREBORD ROTTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN GPD-VERSLAGGEVER Twee turven hoog, een klein staartje in z'n nek en kleine, donkere pretogen. Zelfs het kleinste Feyenoord-tenue is hem nog te groot. Het deert hem niet. Als de bal weg is, hijst hij zijn broek weer eens hoog op en dan vliegen zijn beentjes weer over de velden van Var kenoord. Navajo Tamaela, ze ven jaar pas en dromend van een toekomst als profvoetballer. Hij is een van de ruim vijftig talentjes die door de scouts van Feyenoord zijn ontdekt en die gedurende twee maanden mo gen tonen of ze daadwerkelijk de techniek en het talent heb ben om aangenomen te wor den. Ooit wordt Navajo mis schien een nieuwe Gaston Tau- ment. Zijn moeder hoopt het, zijn opa gelooft het. Die heeft alles voor zijn kleinzoon over. Brengt Navajo en zijn oudere broer Joey, die al drie seizoenen in de jeugd bij Feyenoord speelt, voor elke training en voor elke wedstrijd van Amers foort naar Rotterdam-Zuid. Ruim 160 kilometer heen en te rug, drie, soms vier keer in de week. Het zijn de opofferingen die ouders en grootouders willen doen voor hun kinderen. Zon der zekerheid te hebben dat zij ooit in die grote Kuip zullen spelen of elders profvoetballer kunnen worden. Bovendien is de concurrentie groot. Met vijf tig tegelijk worden de talentjes in de jeugdopleiding van Feye noord bekeken. Als er een handvol overblijft is het veel. Maar denk niet dat Feye noord over één nacht ijs gaat. Iedere speler wordt wekenlang nauwkeurig gevolgd. Individue le rapporten worden na elke wedstrijd of training gemaakt en leiden uiteindelijk tot een positief of negatief advies. Feye noord zet al zijn manschappen in om de spelertjes te begelei den en te beoordelen. Chris Dekker, Wlodi Smolarek, Ricar- do Moniz, Cor Adriaanse, Frans Bouwmeester, stuk voor stuk Wlodi Smolarek doceert. De jeugd van Feyenoord luistert. mensen die hun sporen in het betaalde voetbal hebben ver diend. Samen met de andere scouts en jeugdtrainers staan ze langs de kant. Een paar jaar geleden moes ten op Varkenoord, de kweek vijver van Feyenoord, de dub beltjes nog worden omgedraaid. Maar de tijden zijn veranderd. In de hoop dat men vroeg of laat niet in Zuid-Amerika of an dere verre oorden hoeft te blij ven winkelen voor de hoofd macht, worden nu kapitalen ge- investeerd in de jeugdopleiding. De trainersstaf is even groot als die van Ajax en PSV, het scou- tingsapparaat zelfs groter en de mogelijkheden bijna onbeperkt. Om het niveau van de jeugdelf- tallen omhoog te brengen wordt vooral energie gestoken in de allerjongste voetballers. Maup Martens en Albert Stuivenberg hebben er een dagtaak aan. „Maar het werkt," zegt Mar tens, die nog niet zo lang gele den assistent van Willem van Hanegem was. „We hebben ge kozen voor een heel persoonlij ke benadering en dat vinden de ouders en de spelers fijn. We houden ze hier zes weken bij ons, laten ze wennen aan alles en proberen op die manier een goede indruk te krijgen van ie dere speler. Laat je ze één keer komen, dan werkt het niet. Ze staan allemaal stijf van de zenu wen, kijken naar dat grote sta dion aan de achterkant van Var kenoord, schrikken van al die aandacht en van de omgeving." De ouders, zegt Stuivenberg, zijn tevreden. Ook als hun zoon te horen krijgt dat hij het niet heeft gehaald. Teleurstellingen zijn er altijd, maar vooral de ge sprekken onder vier ogen waar bij wordt uitgelegd waarom een speler is afgewezen stellen ou ders op hun gemak. Na de pupillentijd stromen voetballers door naar de Thor- becke topsportschool. Een vol ledig aangepaste middelbare school, waar de spelers in de ochtenduren les hebben, warm eten en onder leiding van Feye- tioord-coaches trainingen vol gen. Daardoor hoeven ze in de avonduren niet steeds terug te keren naar de club. Een ideaal plaatje, denkt men bij Feye noord. De vader van Tim staat nagel bijtend langs de kant. Zijn zoon moet en zal zich waarmaken. Hij neemt al zijn vrije dagen op om zijn zoon bij profclubs on der de aandacht te brengen. „Vorige week zijn we bij Ajax geweest. Daar mag hij terugko men. Maar ja, je weet niet of je uiteindelijk wordt aangenomen. Nu zijn we hier bij Feyenoord. Misschjen lukt het hier..." Als Tim met een rood hoofd van het veld afstapt, zegt zijn vader: „Gauw douchen, jongen. Om half zes moeten we bij ADO Den Haag zijn." Daar wacht Tim de volgende proeftraining. Maup Martens kijkt van der gelijke taferelen niet meer op. „Er zijn een hoop trotse ouders. Daarom vertellen we ze de al lereerste keer dat ze hier komen meteen dat ze zich niet al te veel illusies moeten maken. Je bent niet meteen lid van Feye noord als je bij je cluppie bent ontdekt door een scout van ons." Stuivenberg houdt voor het begin van elke stageperiode een betoog over de opleiding van Feyenoord. „Zo'n bijeenkomst maakt de vaders en moeders een hoop duidelijk. Dan snap pen ze meteen hoe het werkt en is meteen de gedachte de we reld uit dat hun zoon door ons is ontdekt als toekomstig prof voetballer." Uit de stad Rotterdam zelf kan Feyenoord nauwelijks nog putten. De echte straatvoetbal ler bestaat niet meer. Jonge ge zinnen zijn naar de randge meenten verhuisd. In de oude wijken wonen voornamelijk al lochtonen. „Uit Rotterdam krij gen wij hoofdzakelijk donkere jongens met echt talent. Dat zijn de enige jongens die nog op straat voetballen. Ik vind dat jammer. Vroeger voetbalde ie dereen op straat. Ik constateer dat het spelpeil en de techniek van jonge spelers daardoor ach teruit zijn gegaan." Behalve op Rotterdam con centreert Feyenoord zich, net als Sparta, op de regio Den Haag. De club heeft opmerkelijk veel spelers ontdekt in de hof stad. En ze willen allemaal dol graag komen. De naam Feye noord doet, behalve in Utrecht, Zeeland of delen van Brabant, ook in de Haagse regio wonde- PRIJSVRAGEN Lucky 10 van maandag 14 april: 1 - 3 - 4 - 5 - 10 - 17 - 18 - 31 - 33 - 34 - 38 - 39 - 40-58-61-62-71-73-74-80. Lotto 15. Eerste prijs: geen winnaar; twee de prijs: 1 winnaar, bruto f. 100.000,00; derde prijs: 34 winnaars, elk bruto f. 1000,00; vierde prijs-. 61 winnaars, f 250,00; vijfde prijs; 1009 winnaars, f. 25,00; zesde prijs: 2207 winaars, f. 10,00; zevende prijs: 20.871 winnaars: f. 5,00. Cijferspel 15. Zes cijfers goed: 2 winnaars; vijf cijfers goed-. 1 winnaar; vier cijfers goed: 34 winnaars; drie cijfers goed: 264 winnaars; twee cijfers goed: 2571 win- (onder voorbehoud) VOETBAL SPANJE: Espanyol - Oviedo 2-0 SCHOTLAND, SFA CUP, HALVE FINALES Kilmarnock - Dundee Un. 0-0 Geschorst voor één wedstrijd: De Jong, Weijers (Eindhoven), Van Raalte (Emmen), Sol, De Waard (Excelsior), Fraser (Feye noord), Hofstede (Go Ahead Eagles), Gall (FC Groningen), Bovee (Helmond Sport), Kolmschot (Heracles), MacDonald, Roelof- sen, Vidmar (NAC), Alflen (Sparta), Ebbin- ge, Wiekens (Veendam), Plugboer, Steur, Valk (Volendam), Rayer (VW), Kromheer, Wijnands (Zwolle). BASKETBAL NBA Charlotte Hornets - Cleveland Cavaliers 94- 82, Miami Heat - Minnesota Timberwolves 87-95, Orlando Magic - Detroit Pistons 100-91, Philadelphia 76-ers - Washington Bullets 110-131, Chicago Bulls - Toronto Raptors 117-100, Dallas Mavericks - Los Angeles Clippers 93-99, Indiana Pacers - New York Knicks 110-107 (na verlenging), Denver Nuggets - Golden State Warriors 93 - 103, Sacramento Kings - San Antonio Spurs 120-106. PAARDENSPORT Alkmaar. Koersen. Eerste koers, 2040 m; 1. Kash Buitenzorg (Pools) 2.45,6 - 1.21,2, 2. Kanjer Frisia, 3. Jeu van de Lente. Niet gestart:. Vitesse Crown. Toto: winnend 12,60 plaats 12,40 1,70 3,10 koppel 26,60 trio 572,00. Tweede koers, 2040 m: 1. Kingston Speed (Snoek) 2.47,8 - 1.22,3, 2. Kees Hollandia, 3. Kelly Robel. Niet gestart: Joy of Glory. To to: winnend 3,10 plaats 1,70 1,20 3,50 koppel 3,00 trio 101,50 dubbelwinnend 85,60. Derde koers, 2040 m: 1. Jasmin Signal (De Leeuw) 2.46,6 - 1.21,7, 2. Keetje Tippel, 3. Kayleigh jet. Niet gestart: Jadino. Toto: winnend 6,30 plaats 1,00 1,90 1,30 koppel 11,90 trio 129,10. Vier de koers, 2380 m: 1. Iron Buitenzorg (De Haan) 3.14,4 - 1.21,7, 2. Igor Hollande, 3. Herby Lobell. Niet gestart: Impuls Vrye- nesse. Toto: winnend 4,70 plaats 2,30 2,30 1,70 koppel 10,10 trio 93,70. Vijfde koers, 2040 m; 1. Kyta de la Vesta (Westerveld) 2.54,7 - 1.25,6, 2. Leader of Unidek, 3. Katapult Pompano. Niet ge start: Little miss Abba. Toto: winnend 16,80 plaats 8,00 3,00 2,30 koppel 55,60 trio 1.473,20. Zesde koers, 2040 m: 1. Igor van Schebo (Van de Meer) 2.45,6 - 1.21,1, 2. Joris S, 3. Ilex d'Alme- re. Niet gestart: Kelly Viola. Toto: winnend 2,20 plaats 1,30 1,40 1,50 koppel 4,50 trio 54,40. Zevende koers, 2040 m: 1. Part Time Lover (Pools) 2.41,1, - 1.19,0, 2. Gaya Kievitshof, 3. Daan S. Toto: win nend 3,90 plaats 1,90 1,80 2,50 koppel 9,70 trio 107,50. Achtste koers, 1700 m: 1. Intense W (Pools) 2.15,3 - 1.19,6, 2. Hombre, 3. lamfine Mountain, 4. Henri- bowl S. Toto: winnend 2,60 plaats 1,20 1,20 1,30 koppel 3,30 kwartet 142,20. Negende koers 2040 m: 1. Investment (Post) 2.41,0 - 1.18,9, 2. Benji Hanover, 3. Hekla Kievitshof. Niet gestart: Hout specht. Toto: winnend 8,50 plaats 1,50 1,20 1,30 koppel 4,20 trio 13,50. Tiende koers, 2040 m: 1. I'M Maggie (Lehmuss- aari) 2.43,8 - 1.20,3, 2. Henri Kievitshof, 3. Jehda Naomi. Toto: winnend 7,10 plaats 2,30 2,20 2,10 koppel 20,60 trio 399,80. Omzet totalisator: 135.964,00. TENNIS Tokio. Mannen, 1,8 miljoen gulden! ronde: Suzuki (Jap) - Thoms (Dui)t- Arriens (Dui) - Yamamoto (Jap) 6-! Sinner (Dui) - Olhovski (Rus) 6-36J mard (Fra) - Flach (VSt) 6-2 6-4,1 (Can) - Simian (Fra) 6-3 6-2, Fleuim - Grabb (VSt) 6-3 6-2, Delaitre Smith (Bah) 6-7 6-3 6-3, Holm G Joyce (VSt) 4-6 6-3 7-5, Sabauó Shimada (Jap) 6-2 6-2, Fetterleinl! Motomura (Jap) 3-6 6-4 6-3. Via 279.225 gulden. Eerste ronde-(s (J.ap) - Glass (Dui) 6-1 4-1 afgebrote giyama (Jap) - Helgeson Nielsen (ft' 7-5, Shi-Tmg (Tai) - Inoue (Jap)6. Morariu (VSt) - Sung-Hee (ZKo) 6-3 Hiraki (Jap) - Grande (Ita) 6-1 5-76- (VSt) - Dechaume-Balleret (Fra) 64 Saeki (Jap) - Tanasugarn (Tha/8)6-3 Barcelona. Mannen, 1,5 miljoen |J Eerste ronde: Vicente (Spa) - S® (Nod''i:'l 6-4 0 j. Cai lo; Schalken (Ned) 6-2 6-1, Goellnerturt Bruguera (Spa/10) 6-4 2-6 6-2, $4 )\m (Oos) - Stich (Dui/15) 6-2 6-2,1 (Spa) - Gustafsson (Zwe/14) 7-6 36 Arazi (Mar) - Gorriz (Spa) b-3 6-4, (Noo) - Ulihrach (Tsj/13) 6-3 6r4, K (Mar) - Galo Blanco (Spa) 6-4 6-4,Ij (Zwe) - Hrbaty (Slw) 7-5 6-4, Marti»1 - Voinea (Roe) 6-1 6-1, Furlan (Ita! (Spa) 6-7 6-3 7-5, Johnson (VSt); retero (Spa) 7-6 3-6 6-3, Vilocafi Carlsen (Den) 6-3 6-0. Tennisranglijsten. Mannen: 1 - pn IV:. 11 64 37. V Muster (Oos) V: Chang (VSt) 3612, 4. Kafelnikov 3147, 5. Ivanisevic (Kro) 2710,6.1 eek (VSt) 2598, 7. Enqvist (Zwe)2Ü Moya (Spa) 2186, 9 Rios (Chl) 216) Ferreira (ZAf) 1940, 26. Siemerink. 55. Haarhuis 841, 66. Schalken 7rv Van Scheppingen 498, 156. Wibi 229. Bok 168. Vrouwen: 1. Hingis (Zwi) 5020, (Dui) 4249, 3 Seles (VSt) 3517,4. na (Tsj) 3313, 5. Sanchez-Vicano 3084, 6. Martinez (Spa) 2921,7 port (VSt) 2910, 8. Huber (Dui) 26: Majoli (Kro) 2365, 10. Spirlea 1872, 14. Schultz (Ned) 1651 Boogert 510, 50. Oremans 481 Noorlander 124, 202, Kamstra90. SPORT OP TV 17 00-18.00 EURO: Karting: GP van Cuba vanuit Havana. 18.00-18.30 EURO: Wheelies: motorsportma- 18.35-19.00 RTL 5- Sportnieuwscafe'. 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 19.30-20.00 EURO: Freeride: funsportenma- 9.30-20.05 BRT 1: Sport 0.00-21.00 EURO: Krachtsport: Sterkste lan van de Wereld 1996. Herh. 0.15-22.30 Did 1: Sportschau live: recht reeks verslag van de halve finale om de Duit Beker tussen FC Energie Cottbus-Karlsruhi C. 0.30-20.35 RAI UNO. Sport. 1.00-22.00 NBC: Major League honkbal. 1.00-23 00 EURO: Bpksen: cruisergewicht 22.50-23.20 BRT 1: Sport 23.00-23.50 RTL 4: Sportnieuws. 23.00-00.00 EURO: WK legends: voetbalma- 23.15-23.55 Ned 2: Studio NOS: aandacht voor de belangrijkste gebeurtenissen in de sportwereld 23.45-00.10 RTL 5: Sportnieuwscafe'. 00.00-01.00 EURO: Paardensport- Volvo We reldbeker vanuit Den Bosch: voorronde. 00.10-00.55 RTL 5: Sport. 01.00-01.30 EURO: Jeu de boules: EK Boules 02.20-04.30 Did 1Sportschau Extra: samen vattingen van de halve finales van de Duitse WOENSDAG 08.15-08.20 Ned 1: Sportjournaal. 08.30-10.00 EURO: Wielrennen: wereldbeker, 3.00-11.30 EURO: IndyCar: PPGV.W ss-lndyCar vanuit Long Beac' 1.30-12.00 EURO: Wheelie Herh. 2.00-12.30 EURO: Kick: motorsport! !3.30-14.00 EURO- SLAM, basket^' M 14.00-16.00 EURO: Wielrem Pijl. 14 15-16.15 BRT 2: Wielrennen: Waa» 14.15-16.55 Ned 2: Wielrennen- rechtstreeks verslag van deze wielerkla® 16.00-19.00 EURO: Tennis: Barcelona. |nl II 'na ,V nat tori

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18