Sprookje uit voor vrouwen Alecto lans Wubben sluit de Braassemloop als uperieure winnaar af Vrouwen Catwijck blijven ondanks remise koploper Sport (oomburg in meer pannend dan fraai uel langs Alecto Triatleten in achterhoede Njord zesde op Varsity [ANDAG 14 APRIL 1997 •eg KEYl m EWERKER hockeyers van Roomburg J,ben gistermiddag gewon- lc ivan streekgenoot Alecto. De ie-klasseontmoeting eindig- in een 4-3 zege voor de y lisspelendeLeidenaars. f Tegen hekkensluiter Tempo, vocht voor zijn laatste kans handhaving in de eerste se, behaalde Forescate een overwinning. Het was een 'rV vvedstrijd, waarin Tempo vrij, snel op voorsprong Dennis Langkemper 7 e te de formatie van Robert itanus echter, voor de rust mJgszij. Na de thee schoten Oli- Kist (2x) en Derk Jaap Enge- de Voorschotenaren naar riante 1-4 voorsprong. 'JJpo kwam vervolgens nog jg tot 3-4, maar bracht Fo- i -ate verder niet in gevaar. )e confrontatie met lijstaan- L irder Forward eindigde voor LhJ HC in een 4-0 nederlaag. De 1 lurgse bezoeker was in de q ste helft de betere ploeg en 1 bij mst met 1 -0 voor door strafcorner. Na de rust LOHC feller voor de dag, |orde beter en miste twee n te kansen om gelijk te ma- Nadat Tom Bruggink bij strafcorner voor open doel naast gepusht, faalde ook" lf. ekeTaekema bij een strafbal. jl overmaat van ramp voor I HC counterde Forward ver- gens naar 0-2, waarna het in laatste vijf minuten nog jjJemaal doeltrof: 0-4. 10' i de streekontmoeting tus- 5C|, i Roomburg en Alecto die 'U(j; er spannend dan fraai was 5 ien de thuisspelende Leide- lnf rs met 4-3 aan het langste 'm d. De Leiderdorpers waren Yr itinu in de aanval, waardoor n. imburg naar hartelust kon j interen. Na vier minuten re- yIjj teerde dat dan ook al in de 1- le. oor Roomburg door Reinout n. Hij kreeg de bal op een senteerblaadje van Rogier "q thorick. Vijf minuten later p iter trok Alecto de stand via tand Hacker gelijk, maar tien luten voor de rust bracht tliorick Roomburg opnieuw i de leiding. Steven Hustinx loot Alecto tien minuten na pauze wederom op gelijke )gte, waarna Bern en Rutger iSchaik (sc) Roomburg lucht - en met een 4-2 voorsprong. 4-3 van Hustinx, acht minu ten voor het eindsignaal, deed de Leiderdorpse hoop vervol gens nog even herleven. Op het Gorlaeussportcomplex won Leidse Studenten met 7-3 van Voorne. Ivo Bloys benutte een strafbal voor de 1-0 voor sprong van de Leidse Studen ten, maar Voome trok snel daarna de stand gelijk. David Duparc maakte vervolgens 2-1, maar opnieuw kwam Voorne langszij. Na de thee kwam een sterker Leidse studenten binnen de lijnen, dat via Hanke Riete- ma, Hans Dekker en Jan Willem Briët uitliep naar een 5-2 voor sprong. Voorne trof vervolgens nog eenmaal doel, waarna Ro gier van Duijn en Rietema de Leidse suprematie met nog twee treffers onderstreepten. Hoewel Alphen de betere ploeg was, dolf het team met 3- 2 het onderspit in het uitduel met Strawberries. De Alphe- naars keken binnen een mum van tijd tegen een 2-0 achter stand aan, maar maakten tien minuten voor de rust 2-1 via Pim Boonekamp na een assist van Mark Duffhues. Na de doel- wisseling creëerde Alphen kans op kans, maar was het Straw berries dat scoorde. Peter de Blois zorgde daarna nog wel voor 3-2. Thuisploeg Noordwijk ver loor met 1-2 van Westland. De kustbewoners waren tot aan de vijandelijke 23-meterlijn de be tere ploeg, maar daarachter was het gedaan met de Noordwijkse dadendrang. De enige Noord wijkse treffer kwam op naam van Eduard van der Kop. Hisalis won met 2-1 in het thuisduel met Reeuwijk. Op voorgeven van Paul van Velden zette Ben Blokhuizen de forma tie van Teun Michels op een 1-0 voorsprong. In.- het begin van het tweede part maakte Reeuw ijk gelijk, "maar Mathieu Schou ten bezorgde Hisalis tien minu ten voor tijd alsnog de volle winst. In Ridderkerk zegevierde Cat wijck met 5-2 over De Waele. De Katwijkers kwamen aanvan kelijk met 1-0 achter, maar bo gen die achterstand via Martijn Houwaard en Wouter de Mol om in een 2-1 voorsprong bij rust. Na de thee vergrootten Ro nald Sieval en Ernst Jan Hoge- woning de marge tot 4-1, scoor de De Waele nog een keer te gen, maar had Houwaard met 5-2 het laatste woord. Rogier Vanhorick loopt weg nadat hij Roomburg met 2-1 aan de leiding heeft gebracht, foto hielco kuipers Twee jaar heeft het sprookje geduurd. De onvermijdelijke degradatie van de vrouwen van Alecto uit de hoofdklasse, die zich eigenlijk al vanaf de eerste speeldag van dit sei zoen aftekende, kreeg gistermiddag zijn beslag in Den Haag waar tegen middenmoter HDM kansloos met 3-1 werd verloren. Tegelijkertijd met het afscheid van het hoogste hockeyniveau, kondigde zich ook de voorbode van het nieuwe Alecto aan. Noodgedwongen speelde de ploeg van coach Sandra le Poole met vier speelsters uit de A-jeugd die lieten zien dat de club op termijn wel weer eens aan de poort van de hoofdklasse kan gaan aankloppen. op de eigen helft vast en met keiharde slagen de cirkel in hoopte de Haagse ploeg een strafcorner of een gelukkige de viatie te veroorzaken. In Maike Schröeder heeft HDM een aan- valster die deze tactiek begrijpt. Zowel in de 13de als 26ste mi nuut passeerde zij keepster An- na-Marije van den Berkhof door de langsvliegende bal een tikje in de goede richting te geven. Pas na de tweede tegengoal ontworstelde Alecto zich aan de druk van de thuisploeg en uit een rommelige situatie voor het Haagse doel wist Leontien Bak ker, invalster voor haar zus Yvonne, de aansluitingstreffer van dichtbij in te slaan. Het was zo'n beetje de laatste aanvallen de stuiptrekking. In de eerste minuut na rust kreeg de zeer eenzame spits Do Kuijlaars nog wel een grote mogelijkheid. Ze kon de HDM-keepster net niet omspelen en uit de eerste de beste aanval aan de andere kant maakte Schröeder 3-1 en beïn- digde daarmee de laatste Lei- DEN HAAG LOMAN LEEFMANS Dat zal dan in ieder geval zijn zonder Lidian Mentink en Syl via Karres, de motoren waarop het huidige team draaide. Derti ger Mentink vindt dat ze aan vervanging toe is en Jong Oran je-speelster Karres, momenteel kampend met de ziekte van Pfeiffer, stapt zo goed als zeker over naar Amsterdam. Ook het coach-koppel Sandra le Poole en Helen Lejeune - Van der Ben vertrekt uit Leiderdorp, met een onbekende bestemming. Een aantal speelsters beslist komende zomer of ze zich nog kandidaat stellen voor Alecto 1, maar het is hoe dan ook duide lijk dat er volgend seizoen in de overgangsklasse een heel ander team staat dan de formatie die twee jaar geleden dat niveau ontsteeg. Het sprankje hoop op lijfsbe houd dat Alecto vooraf nog had, werd gistermiddag al snel de grond ingeboord. De Haags Delftse Mix zette geelbruin diep derdorpse hoop op beter. Lang werd er na afloop niet stilgestaan bij het duel tegen HDM. De teleurgestelde speel sters keken vooral terug op de compleet mislukte eerste sei zoenshelft (slechts drie punten) die na de winterstop niet meer recht te zetten bleek. Ze jam merden niet over de 3-1 maar over het team dat samen twee seizoenen lang hoogte- en voor al dieptepunten kende en nu na de laatste tegenslag voor een belangrijk deel uit elkaar valt. Dat veroorzaakte hier en daar een traantje. De piepjonge in valsters Bakker, Zwegers, Lok en De Rooij toonden dat er toe komst zit in De Bloemerd al kan Alecto niet de hele Al leeg gaan plunderen om de hoofdmacht aan te vullen. Duidelijk is dat de nieuwe, coach zijn handen vol zal hebben aan het formeren van een 'nieuw' elftal. Volgens Mentink valt die klus wel mee: „Het is weer tijd om opnieuw te bouwen. De jeugd komt eraan en speelsters die in de hoofd klasse op hun tenen moesten lopen, en waarvan sommigen zoals Antoinette Kuijlaars en Noortje Zwegers naar het twee de afdaalden, zijn zeker goed genoeg voor de overgangsklas se. Ik zie het niet somber in." HDM - Alecto 3-1 (2-1). 13. Schröeder 1-0, 26. Schröeder 2-0, 34. Bakker 2-1, 37. Schröeder 3-0. Geel: Mentink (Alec to), Toeschouwers 150. Alecto: Van den Berkhof, Maartje Zwe gers, Reijnierse, Mieremet, Noortje Zwegers. Westerduin, Corporaai. Men tink, Van Ulft. Van der Vleuten, Kuij laars. Vliegende wissels: Lok. Bakker. De Rooij. HOCKEY STEFAN FAAS MEDEWERKER De vrouwen van hockeyclub Catwijck hebben gistermiddag met 1-1 gelijk gespeeld tegen Waddinxveen. De Katwijksen zijn daardoor nog wel koploper in de vierde klasse A, maar con current Barendrecht (die met 2- 1 won van De IJssel) volgt nu op de voet met één punt achter stand. De reis naar Breda leverde Forescate een 4-1 nederlaag op in het eerste-klasseduel met Zwart Wit. De Voorschotense ploeg leed veel balverlies, waar door Zwart Wit al met de pauze op een 3-0 voorsprong stond. Een dot van een kans voor Ro- mee Zwaan in de eerste minuut was in die periode het enige Voorschotense wapenfeit. In de tweede helft schakelden de hockeysters van Maurits Eiken hout over naar een vier-spitsen- systeem. Dat resulteerde onder andere in een strafcorner, waar uit Lorraine van Hoek te- genscoorde. Zwart Wit herstelde de marge even later uit een veldsituatie: 4-1. Aan de Hofbrouckerlaan won LOHC met 2-0 van Voordaan. De Oegstgeester formatie slaag de er van meet af aan in om veel druk te zetten op Voor- daan, maar desondanks kwa men de gasten een paar keer gevaarlijk voor de dag met counters. In het tweede part bleef LOHC de aanvallende ploeg en kwam het via Tessa Hendriks uit een strafcornersi- tuatie aan de leiding. Elsje Pel- letier stelde de zege veilig met een tweede doelpunt: 0-2. Op eigen terrein verloor Leid se Studenten met 1-2 van Strawberries. De studentes wa ren over het geheel genomen meer in de aanval, maar werden door chaotisch spel niet echt gevaarlijk. Ze kwamen nog wel op een 1-0 voorsprong door Frederique Tan, maar even daarna counterde Strawberries naar de volle winst: 1-2. Thuisploeg Roomburg leed een 4-0 nederlaag tegen Benne- broek. De Leidse vrouwen de den qua veldspel niet onder voor Bennebroek, dat echter veel efficiënter met de kansen omsprong. De gasten hadden aan enkele kansen genoeg voor een 3-0 voorsprong met de rust. Na de hervatting creëerde Roomburg met fraaie combina ties aardig wat kansen, maar was het weer Bennebroek dat doeltreffender was: 0-4. Derdeklasser Alphen was thuis stukken beter dan Pijnac- ker, waarmee het desondanks de punten deelde: 2-2. De Rijn streekformatie had van de eer ste tot de laatste minuut een groot veldoverwicht en kwam door Hester Struben na drie mi nuten op voorsprong. Pijnacker stelde de ruststand vervolgens uit de eerste de beste aanval op 1-1. Na de doelwisseling schoot Kim de Wolf het elftal van Ron Kuyt opnieuw naar een voor sprong, maar resulteerde een inschattingsfout van Alphen- keepster Ruth de Jong in de tweede gelijkmaker. Op eigen veld verloor Noord- wijk met 3-0 van het op een tweede plaats bivakkerende Gouda. De ploeg van Joop Nie zen stond telkens in de verdruk king en kreeg maar liefst tien strafcorners tegen. Uit drie van zulke gelegenheden nam Gouda de twee punten mee naar huis. Bezoeker Catwijck deelde de punten (1-1) met Waddinxveen, dat in de eerste helft snel op voorsprong kwam. Uit de vele kansen die de Katwijkse vrou wen na de rust kregen, trof slechts Sandra van Dijk doel voorde 1-1 eindstand. Hisalis behaalde thuis een 2- 0 overwinning op Bodegraven. De Lissese vrouwen vertoefden veel op de vijandelijke helft en pakten door Aletta en Pascalle Berbee thuis de volle winst. oiiique Bruins wint bij vrouwen langste afstand MAR KORTLEEVER/MEDEWERKER is dat Hans Wubben niet or drie afstanden tegelijk kon i|1 ichrijven, want dan zou de •11 elofarendsvener gisteren tij- ns de 28ste Braassemloop alleen de twintig kilometer ook de halve en de kwart- 'and op zijn naam hebben chreven. Met zijn 1.04.43 iibineerde Wubben in zijn lisdorp al wel zijn zege met overwinning in hét regionale Z-vvegcircuit, waarvan de afstand. Maar ik dacht dat Wil lem ook door zou lopen." Boon had zich al gestoord aan het ge brek aan kopwerk van zijn con current. Hij liep zijn tweede wedstrijd sinds jarenlang sukke len met een heupblessure. Maar ook Wubben was verrast door diens wedstrijdkeuze en het feit dat hij geheel solo door moest. Omdat de concurrenten uit het Z&Z-circuit er geen van allen waren, kreeg hij het circuit na overwinningen in Lisse en Kat wijk en een derde plaats in Voorschoten wel erg gemakke lijk in de schoot geworpen. Nummer twee en enige bedrei ging Erik Bakker (De Spartaan) bereidt zich voor op de Rotter- dam Marathon volgende week waar ook nummer drie Riethei- de (Aalsmeer) zal starten als gangmaker. Bruins had twintig kilometer lang nauwelijks concurrentie gezien. De overwinning haalde het eerlijk gezegd ook niet bij de nationale titel die ze met Leiden Atletiek vorige week behaalde in de estafettemarathon. Maar de Oegstgeestse heeft een nieuwe uitdaging gevonden. Na vijf ma rathons (waarvan drie voltooid) start ze in augustus in de hele triathlon van Almere. In het Z&Z-circuit forceerde behalve Wubben alleen Marcel Waaning (De Spartaan) een be slissing door de korte afstand (dit keer vijf kilometer) voor de vierde keer te winnen. Ook hier echter was Wubbens tussentijd al sneller dan Waaning op de streep (15.40 om 15.53). Diverse aüeten twijfelden bovendien aan enkele van de gemeten af standen. Waarschijnlijk verke ken die zich op de ongelofelijk gunstige omstandigheden: op het open parcours langs onder andere de Braassem wind mee, gen. Overigens lijkt de grote verscheidenheid aan circuit standen haar doel voorbij te schieten. Weliswaar deden gis teren meer dan zeshonderd lo pers mee, in'sommige van de twaalf categorieën zijn nau welijks lopers over die nog in minstens vier van de zes wed strijden kunnen scoren. De overige regionale atleten zwermden dit weekeinde uit. Huub Pragt (vierde in het weg- circuit) heeft enige vorm her vonden, maar de Hilversummer toonde dat in zijn woonplaats met een elfde plaats in de Spaanderswoudloop (tien kilo meter in 31.40). Evenals echtge note en klassementes-aan- voerdster Joke Kleijweg zal hij op 11 mei wel acte de présence geven als in Noordwijkerhout het circuit wordt afgesloten. Kleijweg liep in Hilversum met 35.51 (achtste) haar snelste tijd sinds drie jaar, maar moest nog steeds 35 tellen toegeven op haar Leidse club- en trainings- genote Erika van de Bilt (zesde). Geen van al de genoemden liep echter de snelste regionale tien kilometer van het weekeinde, want die was voor Leiden Atle- tieker Ramses Bekkenk in de Dordrechtse Raboloop. Achter de Kenyaan Ngunzu was hij sneller dan ooit (30.35). In de Westland marathon van afgelopen zaterdag ten slotte was Pieter Borst de snelste re gio-atleet. De atleet van AAV '36 uit Alphen aan den Rijn eindig de als dertigste, zéstiende Ne derlander en achtste veteraan in 2.49.29. Borst liep lang op sche ma sub-2.40, maar verloor solo tegen de wind in veel. Leiden Atletieker Paul Barnhoom won in Naaldwijk de halve mara thon: de veteraan had in de slotkilometers de meeste snel- ATLETIEK WILMAR KORTLEEVER/MEDEWERKER De regionale triatleten kwamen er gisteren niet aan te pas in het Nederlands kampioenschap duathlon in Venray. Met kanshebber Ronald de Graaff uit Koudekerk geblesseerd langs de kant, klasseer de Jan van der Marei zich als hoogste. Maar in het open NK was ook voor hem geen plaats bij de eerste twintig weggelegd. Van der Marei bleef na tien kilometer lopen, veertig kilometer fietsen en weer vijf kilometer lopen vier minuten achter bij de win nende Australiër Jonathan Hall (1.47.08) en nationaal kampioen Rob Barel (1.47.39). Na het fietsen had de duursporter uit Ter Aar nog zicht op een klassering bij de eerste tien, maar in de laatste etappe viel hij ver terug. „Ik mis de scherpte", aldus Almere-win- naar Van der Marei die vandaag naar Japan vertrekt om daar vol gende week aan een hele triathlon deel te nemen. „Ik heb duurver- mogen getraind, nauwelijks snelheid." Leidenaar Casper van den Burgh viel uit, stadgenoot Rinse van den Ouweelen had last van blaren en eindigde nog vier minuten achter Van der Marei. Bij de vrouwen won Irma Heeren ruim het nationaal kampioenschap, maar de Zeeuwse moest ruim toegeven op de Canadese Lucy Smith (1.59.53 om 2.01.53). Hans Wubben soleert naar de winst in de 28ste Braassemloop. De oppermachtige Roelofarendsvener won ROEIEN HERMAN BRINKHORST MEDEWERKER De 114de uitvoering van de Var sity is gisteren een prooi gewor den voor de Oude Vier van La- ga. Van der Marck, Brinkerink, Vreeken, Van Gooi en stuurman Vries bleven Nereus en Triton op het drie kilometer lange tra ject voor. Njord, met Wessel Geurtsen, Imre Zevenhuizen, Pieter van As, Daniel Eefting en stuurman Michiel Harmsen, moest genoegen ne.men met een zesde plaats. Bij het uitkomen uit de bocht voor het begin van de tweedui zend meter lag Laga al voor en bevond Njord zich goed roeiend in een tempo van 33 op een vierde plaats. Laga, gestart in baan zeven, maakte gebruik van de voorsprong door meer naar het midden van het Amsterdam Rijnkanaal op te schuiven. Dit was gezien de lichte wind mee gunstig. Daarmee schoof het veld van de voorste ploegen meer ineen en kwam Njord in vuil water te roeien van de ploe gen voor hen. De samenhang in de ploeg was toen al minder dan op de eerste 1000 meter. De vierde positie moest worden opgegeven en bij de finish was er nog slechts een boot achter hen. De ploeg was na afloop duidelijk in mineur en veel commentaar kwam er ook niet bij Njord was des te groter om dat de lichte (oude) vier met Ivar Schutte, Harm van den Hondel, Thomas Stolk en slag Bas Altorf met stuurman Hajo Gerben Bijleveld in een tijd van 6.29.9 winnaar werd van het zware senior A veld. In deze ra ce lag Njord op de 500 meter nog derde, waarna de ploeg langzaam opschoof richting de eerste plaats. Op de 1500 meter was dat het geval en bij de fi nish Was er een bootlengte ver schil met nummer twee, Laga. De ploeg startte in een houten boot die voor de gelegenheid geleend was, omdat de riggers van hun waarschijnlijk nog snellere kunststofboot nog in Leiden lagen. Tijdens het trainingskamp van Njord in het Belgische Ha- zewinkel (met Pasen) was er ge spard tussen de beide ploegen om te bepalen wie als Oude Vier op de Varsity mocht starten. De zware vier won toen met een fractie verschil en mocht dus in Houten varen. Ook de tweedejaarsvrouwen van Njord (Elisabeth Dierckx- sen, Ltsanne Voogd, Yfke Mul der, Jolanda Luksenburg en stuurvrouw Saskia van Ekster) mochten gisteravond richting Delft gaan voor het ophalen van hun blik, dat zij wonnen in het Dames Overgangsveld in een tijd van 7.25.5. Het was hun eer-

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23