Fluks vlamt tegen koploper Korbis Vrouwen Foreholte stellen titel veilig seizoen af met winst op Flyers Sport MSV laat kampioen Prisma hielen zien Basketballers BS Leiden sluiten Trigon haalt weer een keer flink uit Driebandenploeg Centraal kampioen medewerker Op de laatste officiële speeldag van de promotiedivisie zorgde MSV voor een verrassing door kampioen Prisma College in Utrecht te verslaan: 77-69. De lijstaanvoerder, die ge bruik maakt van zijn recht op promotie naar de eredivisie, liet in de Domstad merken dat hij al tevreden was met het kam pioenschap en niet meer de motivatie icon opbrengen om de laatste wedstrijden nog voluit te gaan. MSV profiteerde gretig van de nonchalance van de thuisploeg, die de laatste weken nauwelijks meer serieus traint, en leidde de gehele wedstrijd. Bij 16-6 was het eerste gat ge slagen. Vooral door uitstekend werk van Zeger van Leeuwen en de met scherp schietende Ri chard Au^ustinus (vier driepun- vooitdurend een marge van rond de tien punten houden. Terwijl bij Prisma College de lange mensen, normaal de grote kracht van de Utrechters, nau welijks gebruikt werden, kon MSV makkelijk de aanval lopen en had het ook nog eens een dag waarop bijna elk schot goed viel. Na rust (29-41) was het vooral Bart Koek die van de ruimte profiteerde en het grootste deel van de scores voor zijn rekening nam. Ook de pressieverdediging van de thuisclub sorteerde wei nig effect. Slechts tweemaal werd een Noordwijkse aanval onderbroken, terwijl de bezoe kers keer op keer via goede pas sing de weg naar de basket kon den vinden. Pas drie minuten voor het einde kwam Prisma College dichterbij: 64-68. MSV speelde echter te goed om de winst uit handen te ge- uitvallen van uitblinkers Van Leeuwen en Augustinus deerde MSV niet. Op de belangrijkste momenten werden de gaten in de Utrechtse defensie gevonden zodat bij 64-72 duidelijk werd dat speler-coach Jan Koek zijn belofte waar moest gaan ma ken. In een onbezonnen mo ment had de Noordwijkse cen ter op weg naar Utrecht aange kondigd zijn hoofd kaal te laten scheren indien de kampioen ge klopt ,zou worden. Vandaag staat ae kapper in de trainings zaal op hem te wachten. Scores MSV: B. Koek 27, Au gustinus 18, Van Leeuwen 13, J. Koek 10. De meisjes junioren van BV Leiderdorp namen de laatste grote hindernis op weg naar het landskampioenschap. In Utrecht werd het doorgaans taaie Prisma College met 67-48 aan de kant gezet. se overwinning werd gelegd in de eerste helft. Een goed begin leidde tot een 23-7 voorsprong, die door een strakke press-ver- dediging verder werd uitgebreid naar 39-15 bij rust. Hoewel de Leiderdorpsen in de tweede helft slordiger speelden, kwam de zege niet meer in gevaar. Scores BV Leiderdorp: Van der Voort 26, Nieuwveen 13. DVZ/Grasshoppers ging in Katwijk met 50-65 onderuit te gen ATC '65. Alleen in de eerste vijftien minuten konden de Kat- wijkse junioren bijblijven, daar na zorgde een zoneverdediging van de bezoekers voor een 22- 38 ruststand. Ook in de tweede helft buitte ATC het lengtevoor deel slim uit, zodat de thuis ploeg niets meer van het ver schil kon afhalen. Scores DVZ/Grasshoppers: T. Versteeg 15, G. Versteeg 10, De basketballers van Ton van Bemmelen- /Leiden hebben het seizoen met een rui me overwinning (86-60) afgesloten. Flyers werd de enige ploeg uit de promotiedivisie die tweemaal van de Leidenaars verloor. Opvallend was het gemak waarmee de tegenstander uit Rijen werd verslagen. Blijkbaar is het team van Henny Nijssen tot veel in staat als de druk van de ketel is. Waar de ploeg kansloos onderuitging in de duels die degradatie moesten voorko men, ging zaterdag alles goed. Flyers, dat de punten nog wel had kunnen gebruiken om zeker te zijn van handhaving, kreeg vooral in de tweede helft alle hoeken van de Vijf Mei-hal te zien. Zelfs zonder Ben de Jong, Mario Juric en Karsten Hof liep de thuisclub van een 34-21 ruststand makkelijk combinerend naar een 52-34 voorsprong. Scores van Michael Kool, Die- derik Hofstede en Arjen Severijn maakten vervolgens een einde aan alle illusies die de bezoekers nog mochten hebben: 64-34. Pas in de slotminuten, toen de wedstrijd allang op slot zat, drong Flyers nog aan. Het kon de Leidenaars, die de bal rustig rondspeelden, niet meer verontrusten. „Sommigen gaan blijkbaar beter spelen als anderen afwezig zijn", liet interim- coach Henny Nijssen na afloop weten. „Maar het is wel jammer dat we zo niet speelden toen het er nog toe deed." Aan dachtig toeschouwer bij het duel was Bert Samson, de coach die een aantal jaren ge leden al in dienst was bij de Leidde club en die nu weer benaderd is om volgend sei zoen de leiding op zich te nemen. Na een seizoen bij Leiden stapte Samson over naar de eredivisie om daar twee seizoenen Haarlem te coachen. Drie seizoenen rust, onder m$er doordat de club waar hij zou gaan werken zich terugtrok uit het topba? ketbal, hebben de Haarlemmer weer a gegeven om aan de slag te gaan. Voorat nog toonde Leiden zich het slagvaardig door in een vroeg stadium aan de bel trekken. Samson was blij met de interes» al gaf hij aan niet bepaald onder de indni te zijn van het vertoonde spel. „Maari heb wel mensen gezien waar wat meet doen is. Ik zou hier best weer willen vva ken, maar dan moeten ze niet naar de ea ste divisie gaan want dat is me te laag Leiden probeert derhalve toch weer int schrijven voor de promotiedivisie, zorè Samson gecontracteerd kan worden, club hoopt dat het dan de man aan boor heeft die van Leiden weer een respectabr le promotiedivisieclub, of meer, kan m: ken. Scores Ton van Bemmelen/Leider Kool 18, Severijn 16, Hofstede 16, Knijner burg 11. jijji Top en Madjoe uit titelrace korfbal michel van gent medewerker Tempo, Crescendo, Velocitas en KZ Leiden hebben dit weekeinde hun kansen op promotie met nieuwe over winningen in stand gehouden. TOP en Madjoe zijn kansloos geworden voor een kampioen schap na nederlagen tegen Re- fleks en De Bermen. Sporting Trigon haalde voor de tweede keer op rij flink uit, ditmaal ten koste van SDO(V). De Leidenaars waren met na me in de beginopstelling bij zonder schotvaardig, waarbij Alfred Lambooy de kroon spande. Hij kon liefst twaalf doelpunten vervaardigen, me de doordat Jan-Willem Meijer veel ruimte voor hem creëer de. Het andere vak draaide stroever, maar droeg met twee doelpunten voor Chantal van Duyn, Bianca Joustra en Tim van der Horst toch aardig aan de productie bij. De thuisclub kwam nog wel terug tot 10-14, maar dat was alles: 13-20. Het zag er lange tijd naar uit dat De Danaïden tegen Syner- go slechts één schutter in de gelederen had. Heiko Locher was immers in zijn eentje ver antwoordelijk voor een 2-2 ruststand en een 4-2 voor sprong. Zijn voorbeeld werd ten lange leste gevolgd door Vivian Keijsers en Sandra Kalt- hoff, zodat er, een 6-3 voor sprong werd opgenbouwd. Hierna kwamen de volgelin gen van Edwin Muntjewerff steeds meer onder druk te staan, zodat het nog 8-9 werd. TOP kon geen moment zijn stempel drukken op de topper tegen Refleks. De Sassenhei- mers leken verkrampt door de druk om te moeten winnen en stonden voortdurend op ach terstand. Jeroen van der Wolf (2) en Stanley Lardé zorgden voor 4-3, maar daarna viel het gat (6-3, 10-6 rust). Deze ach terstand kon niet meer goed gemaakt worden, maar dat was niet alle tegenspoed. Coach Harold Jellema en Lar dé ontvingen gele kaarten voor commentaar op de leiding. De laatstgenoemde kreeg ook nog rpod, nadat hij uit frustratie de bal had weggetrapt. Steven Baart en Michiel Kok onder scheidden zich door elk een hattrick te vervaardigen. Tijdens de eerste helft ver zuimde Pernix het windvoor- deel tegen De Kapellen uit te buiten. De aanval speelde in een laag tempo en kende zo doende weinig verrassing in zijn acties. Raymond Boerman (2), Karen Arnoldus, Ellen La gendijk en Lian Tieleman wa ren als enigen in deze fase succesvol (5-3 rust). De bezoe kers leken de wind beter uit te buiten, want zij stormden door naar 7-9. Invallers Jan Roest en Jeroen Waaijenberg brachten nieuw elan in het Leidse spel. De laatste hielp Tieleman en Sjoerd van der Kooy aan doelpunten, goed voor 9-9. Tempo verdedigde in de openingsfase bij OWO te gre tig en kwam 2-0 achter. De geelhemden namen hierna teugels stevig in handen ent casseerden de volgende tege treffer pas bij 2-7. Zij kreg het na de paalwisseling (s wel moeilijker door het achte verdedigen van de thuisclt Alleen Marcel Hanegraaffli de zuiverheid om deze tacti af te straffen; hij trof zevi keer doel. Ook Joke Boot, Mi griet Lemkes, Ronald Driedi te, Marcel Haagsman, t Nikkels en invaller Marti Hooijer droegen bij tot de! 11 winst. Poulegenoot Fiks won t Atlantis ook gemakkelijker de 15-18 eindstand zou su$ ren. De Oegstgeestenaars i gen de thuisclub op 4-7 ei strafworp missen en sloeo in de volgende tien minut zelf genadeloos toe. Tb Vreeken (3), Matthijs de Vis (2), Inge Anholts en Mai Martens verhoogden de voi sprong namelijk tot 6-14.1 eerstgenoemde schutter moi zijn ploeg naderhand nogu over een dood punt help door op 10-14 twee strafe pen te verzilveren. Crescendo kende tegen G! (H) een behoorlijke genen repetitie voor de komen topper tegen Sperwers. Deft matie van Robin Sommeli had aanvankelijk moeite it het stevige verdedigen GKV (5-4 rust). In de twee helft liet zij zich niet meen de wijs brengen, getuige go: van Wijnand Alberts (5), Di by Blogg, Peter Baak, Gert Hensing en nogmaals Kooli 14-8. De tweede aanval van Ml joe had bij De Bermen moe om zijn concentratie en scho vaardigheid vast te houde Mariska Korsman, Klaas en Hanne Veldman zetten f. (rust) nog wel om in 7-8, ma op 9-9 en 11-11 gingen zij vi nul aan de kant. Daardoor vi loren de laatste treffers Maaike Gravekamp en Mail Ravensbergen alle waarde: 1 11 verlies. Velocitas leek in de een helft af te stevenen op ei eenvoudige overwinning t ODI. Femmy van Nieuwkoo Joyce Kamphuis, Paul Mee burg, Erik Spek en Emanu Vlagsma zorgden name!! voor 5-1. Na de pauze liep aanval vast door het fysiel verdedigen van de puntle hekkensluiter. Invaller Aiji Bakker verzilverde op 5-3 s strafworp, maar voordien w ren er al twee van zulke m pen vergooid. Alleen Kam: huis kwam nog eens aan so ren toe, zodat het 7-6 werd, Nog één overwinning hee: KZ Leiden nodig om kar pioen te worden, nadat er I OSV Breda met 15-11 werdg wonnen. De equipe van Ce Blok bouwde voor rust een? voorsprong op, maar raat wel Martin Verhorik kwijt n een kuitble'ssure. Zij was in de tweede helft de bete;: op een kortstondige inzinb na, waarin het 7-7 werd. Vb horik was goed voor een hi trick, evenals Arwin Aksefi Mark Zierikzee. oegstgeest De driebandenploeg van biljartvereniging Centraal is zaten) kampioen geworden van de landelijke tweede divisie. In zijn laaü competitiewedstrijd versloeg het team uit Oegstgeest Bergkamp Van Steijn met 8-0. Het hoogste moyenne was voor Hein Jan Si man, die uitkwam op 1.129. Rob Scholtes noteerde een gemiddé van 0.921, Rob Hilgeman kwam uit op 0.857 en Jan van Lff scoorde 0.833. Het komend seizoen krijgt het viertal van Cenm in de eerste divisie versterking in de persoon van Martin van Lef wen, een gereputeerde driebander uit Hilversum. Fluks kan nog altijd vlammen tegen hoogstaande tegen standers. De Noordwijkse derdeklasser verraste lijstaan voerder Korbis met prima korfbal en won volkomen ver diend met 9-7. Toch blijft het gevaar bestaan dat het naar de afdeling terugvalt, net zoals in het voorbije zaalsei zoen het geval was. noordwuk» michel van gent ning moest Fluks steeds in de achtervolging op Korbis. De Noordwijkers incasseerden in het vervolg namelijk vijf straf- worpen, die op één na allemaal doelpunten opleverden. „Collectief verdedigen gaat nog wel, maar individueel hebben wij inderdaad problemen: er wordt vaak aan de noodrem ge trokken als de rugdekking ont breekt of twee verdedigers gaan op één aanvaller af', onderken de Van der Helm het zwakke punt van zijn volgelingen. Deze tekortkoming was er debet aan dat de koploper uit Waddinx- veen direct na rust op 4-6 kwam, maar vervolgens werd zij goed in bedwang gehouden. Dit gaf Alexandra Braun en Theo Passchier de gelegenheid om het evenwicht te herstellen. „Wij moesten na rust met wind tegen spelen. Ik had dan ook opdracht gegeven om de af vang in de aanval goed neer te zetten en in de verdediging er dichter op te gaan. Ook moest korfbalmedewerker Het valt eenvoudig te verklaren waarom Fluks dit jaar voortdu rend tegen degradatie moet knokken. De ploeg speelt te vaak met invallers en haalt te weinig rendement uit haar kan sen. „Vandaag heb ik de laatste drie minuten eindelijk weer eens mijn basis-acht in het veld gehad. In de eerste veldwed- strijd raakte ik Marleen Pas schier kwijt en in de derde Jeroen Bos en Paul Witteman. Dat zijn net de spelers die kun nen scoren en ook kansen voor anderen kunnen maken", licht te coach Marcel van der Helm zijn personele problemen toe. Hij had groot gelijk: Bos en Wit teman waren allebei goed voor een doelpunt en Marleen Pas schier hielp vakgenote Loes van Duijn aan een hattrick, waarbij de eerste treffer meteen uit de eerste aanval ontstond (1-0). Na deze voortvarende ope- de combinatie-snelheid ver hoogd worden. Dat hebben mijn spelers goed uitgevoerd, alleen verzuimden zij eigenlijk om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen", vond Van der Helm. Loes van Duijn maakte welis waar 7-6, maar zes' minuten voor tijd werd het toch weer 7- 7. Dit was met name sneu voor de Noordwijkse verdediging die met onderscheppingen en vrij wel foutloos opbrengen het overwicht mogelijk had ge maakt. In de slotfase kreeg Fluks als nog de beloning voor zijn sterke spel. Eerst schoot Paul Witte man van afstand 8-7 binnen, waarna invaller Jeroen Bos op aangeven van Petra Both de be vrijdende 9-7 door de mand liet glijden. Deze overwinning was hard nodig voor het zelfvertrouwen, zo realiseerde Marcel van der Helm zich maar al te goed: „Ik had vooraf niet op punten gere kend, maar zij zijn uiteraard heel welkom. Je ziet ook hoe opgelucht de spelers en de toe schouwers zijn. Wij hebben nu weer iets om op voort te bordu ren en wij zijn weer op volle sterkte. Daarom ben ik ervan overtuigd dat wij het nog gaan redden in deze klasse." Loes van Duijn van Fluks heeft haar verdedig ster van Korbis van zich afge schud en gaat één van haar drie doelpun ten vervaardi gen. FOTO TACO VAN DER EB Dierckxsens verrassend winnaar van toernooi Lisse medewerker Edwin Dierckxsens heeft het B-toernooi van Bad minton Club Lisse verras send op zijn naam geschre ven. De speler uit het eerste team van de organiserende club bleef in de eindstrijd Joeri Kraaijestein van Aeo lus uit Waddinxveen in twee games de baas. Bij de vrouwen werd de titel een prooi voor Ilka de Jong van DKC uit Den Haag. In een bloedstollende finale werd Marloes Klassen van het Haarlemse Duinwijck met 5-11 12-11 12-11 naar de tweede plaats verwezen. De zege van Dierckxsens kwam ook voor wedstrijd leidster Sandra Kroon als een complete verrassing. De als zesde geplaatste kopman van BC Lisse kon weliswaar terugzien op een geslaagde competitie in de landelijke tweede klasse, maar een overwinning van de nummer 202 van de na tionale ranglijst op de liefst 116 plaatsen hoger bi- vakkkerende Kraaijestein werd Dierckxsens nog niet toegedicht. In de eerste ga me had de Lissenaar in de verlenging de langste adem, 17-16. De tweede game en daarmee de hoofdprijs werd met 15-9 binnengehaald. Dierckx sens behaalde met Kroon een tweede erepalm door in twee games de meerdere te zijn van het gelegen heidsduo Maaike van der Weij (Aeolus) met Assel- man (DKC). Ook Kroon pakte een tweede titel door met competitiepartner Christien van Santen na drie games Alma Hollen (Slotermeer) en Marieke Grobben (Let It Be) voor te blijven. Het mannendubbel ten slotte werd gewonnen door de DKC-combinatie Erwin Heesemans en •E mst-Jan de Keijzer. 'Rinus bedankt, Rinus bedankt', zong de Voorhoutse afvaardi ging op de tribune, toen de vrouwenploeg van Foreholte in Heemskerk concurrent DSS had afgetroefd (13-16) in de allesbe- slissende laatste wedstrijd van de competitie in de tweede divi sie. Trainer-coach Rinus Rond- berg kwam die eer ook toe, om dat hij met zijn ploeg van 'ge blesseerden' (Ellen Warmerdam en Kim Geerlings en een op haar tandvlees lopende Maaike Turnhout) toch onbetwist de sterkste was in de slotfase van de wedstrijd. De mannen van Saturnus klopten in de Vijf Mei-hal het Haarlemse De Blinkert: 17-14 (14-11). Een goed einde dus voor de Leidse eerstedivisionis- ten, die het moesten stellen zonder de geblesseerde gebroe ders Marcel en Hans Nieuwen- huys en Henk Uythof. De vrouwen van Foreholte schoten bij DSS flitsend uit de startblokken en namen een veelbelovende 4-0 voorsprong. Maar DSS kwam terug. En hoe. De Heemskerkse linkeropbouw- ster, Jose Mulder, had maar weinig ruimte nodig om dave rend uit te halen. Op haar ko gels had zelfs de voortreffelijk keepende Ingrid van Houten geen antwoqrd. De rust ging in met een magere 7-6 voorsprong en heel Voorhout hield de adem in voor de tweede helft. Maaike Turnhout kreeg persoonlijke dekking en kwam daar niet uit. Dat betekende dat de routine, Elly Spreeuw en Elly van Leeu wen, de productie moesten ver zorgen. Gelukkig lieten beiden niet verstek gaan. Zij bleven Fo reholte in de race houden. En in hun kielzog voer Peggy van Drongelen mee. Bij de stand 12- 12 schakelde Rinus Rondberg over op een 4-2 dekkingssys teem. De twee Heemskerkse schutters Candice Hendriks en Jose Mulder kregen persoonlijke dekking van Maaike Turnhout en Ellen Warmerdam en dat be tekende voor DSS in feite het einde, omdat beiden niet meer aan bod kwamen. Foreholte daarentegen wist wel raad met De vrouwen van Foreholte vieren ft dezelfde tegenzet van DSS. Maaike Turnhout en Elly van Leeuwen werden weliswaar ook uit de strijd gehouden maar van de ruimte aan de cirkel maak ten Elly Spreeuw en Kim Geer lings goed gebruik met belissen- de treffers. Foreholte heeft nu twee we ken de tijd om de geblesseerden te laten herstellen voor het slot- toernooi, waarin met de overige kampioenen uit de tweede divi sie zal moeten worden geduel leerd om, twee plaatsen in de eerste divisie. „Een ergerlijke zaak", vindt voorzitter Pilaszek van Foreholte. Naar zijn me ning moeten de vier kampioe nen uit de tweede divisie auto matisch promoveren. De oor zaak ligt in het feit dat uit de eredivisie maar een ploeg de- st na het behaalde kampioenschap. gradeert. Hoe het ook zij, Fore holte wacht nog een zware klus. Maar trainer/coach Rinus Rondberg heeft er alle vertrou wen in dat zijn speelsters ook de laatste barrière zullen ne men. Voor Foreholte scoorden: Elly SpTeeuw 7, Elly van Leeu wen 4, Peggy van Drongelen 3, Maaike Turnhout en Kim Geer lings 1. Saturnus heeft zich in de Vijf Mei-hal kranig geweerd. Het ge mis van vaste waarden als de gebroeders Nieuwenhuys en cirkelloper Henk Uythof diende immers te worden gecompen seerd en dat is een verre van eenvoudige zaak met de toch kleine selectie van de Leidse eerstedivisionist. Dat het toch lukte terwijl De Blinkert op volle sterkte naar Leiden was geko men om het verlies in Haarlem (14-26) weg te poetsen, kan vooral worden toegeschreven aan het keiharde werken van Saturnus en niet in het minst door de opleving van Nico Mooren, die in de afgelopen weken duidelijk met zichzelf overhoop lag. Paul Timmer mans was in zijn normale doen en dat betekende dat de Haar lemse defensie op links regel matig een mannetje extra moest inzetten om dat gevaar te bezweren. Omdat nu ook aan Nico Mooren veel aandacht moest worden besteed en in het verloop van de wedstrijd de aanvankelijk onwennige Gio vanni Voskuil zich gaandeweg liet gelden, was het duidelijk dat de beste kaarten voor dit treffen bij Saturnus lagen. Zo kwam het FOTO LOEK ZUYDERDUIN ook uit. Voor Saturnus scoor den: Paul Timmermans en Nico Mooren 5, Dirk Klok 3, Jasper Olieroock 2 en Giovanni Voskuil en Hans de Waal 1 In de regionale tweede klasse van de veldhandbalcompetitie verloren de mannen van Satur nus in Rotterdam in een rom melige wedstrijd met 25-22, rust 11-14, van Ancora. De vrouwen van HW '70 verloren na een ge- lijkopgaande eerste helft van Animo, 7-15, rust 4-4. In de tweede helft vertoefden de Voorschotense vrouwen wel licht al bij de beslissingswed strijd van woensdag in Den Haag tegen EHC uit Leidschen- dam, dit voor een plaats in de derde divisie van de zaalhand balcompetitie.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 22