Titel vrouwen RVV een kwestie van tijd Vivax vervult sportieve plicht Oegstgeest legt basis voor derde plaats Sport Robin Sprinkhuizen driemaal de snelste Er valt dit seizoen veel te verdienen voor Alphians Cricketers Bangladesh blijven Kenia de baas op WK B-landen MAANDAG 14 APRIL 1997 20 Het kampioenschap voor de promotieklassers Leython (mannen) en RW (vrouwen) lijkt slechts een kwestie van tijd. De beide koplopers maakten geen fout en hebben nog maar twee wedstrijden te gaan. De degradatie van de volleyballers van Gemini/Kangeroes is na het 3-0 verlies bij Sovicos eveneens bijna een feit. Kokshoom kon Gemini bij blijven tot 9-8. Daarna maakte het team van de vertrekkende trainer/coach Casper Brussee geen punt meer: 15-8. De derde episode won Sovicos, beschik kend over een sterke midden- aanval, met 15-9. Brussee: „Het is elke keer hetzelfde: als we de tienpuntengrens naderen, gaat de tegenstander koeler en clea ner spelen. Wij daarentegen maken dan juist de fouten. De ontmoetingen tussen de mannenteams van RW en Inter Rijswijk kenmerken zich door gaans door een derbysfeer en een lange speelduur. Ditmaal was dat anders. In Rijnsburg ze gevierde RW in iets meer dan een uur met 3-0. Setstanden: 15-10, 15-6 en 15-5. Steven Bij- ker begon op de bank, maar ontpopte zich later als de uit blinker aan Rijnsburgse kant. De middenman kwam bij een 0-5 achterstand in de eerste set binnen de lijnen voor Dennis Schoneveld. Bij de thuisclub, gadegeslagen door de in het gips zittende Carlo Viberti (hij komt waarschijnlijk niet meer in actie voor RW), lukte zater dag alles. Wat Inter Rijswijk ook probeerde, het kon niet verhin deren dat het in drie sets naar de slachtbank werd geleid. In de uitwedstrijd had RW nog een punt verspeélde aan Inter. In de promotieklasse kwamen de mannén van Leython weer een stapje dichter bij de titel door een probleemloze 3-0 LEIDEN CHRIS HARTMAN MEDEWERKER De vrouwen van Leython gin gen uitstekend van start in het treffen met VTC Woerden 2. De Leiderdorpse equipe serveerde de bezoeksters in eerste instan tie compleet weg, met een 15-2 score als resultaat. In de tweede reeks viel de servicedruk weg. Woerden kon daardoor via 0-9 met 11-15 winnend de streep halen. Met de jeugdspeelsters Sandra van der Valk en Arinelies Brouwer voor Karin van der Tang en Corinne van de Salm herstelde Leython zich in de derde periode uitstekend. Het pakte de set met 15-10 en wist zich zeker van een punt. Meer dan dat bleek er echter niet in te zitten. Zonder de geblesseerde Arine van Vliet verloor Leython het vierde bedrijf met 10-15 en het vijfde met 17-19. In de laatste set verspeelde de thuis ploeg bij 16-15 een matchpoint. Sovicos, dat een week eerder van koploper Morres Hulst had gewonnen, keek raar op toen het door het bezoekende man- nenteam van Gemini/Kange roes op een 2-10 achterstand werd gezet. Ronald Feijen had met zijn sprongservice een groot aandeel in deze score. De Hagenaars hervonden zich evenwel op tijd, veranderden de negatieve score in een positieve (13-10) en pakten de set met 15- 12. In het tweede bedrijf met een rode kaart voor Wilbert overwinning op Agon. De eerste set won de Leiderdorpse forma tie met 15-3. Trainer/coach John Groen: „In de tweede set heb ik mijn wisselspelers inge zet. Hoewel er wat nonchalan ter gespeeld werd, wonnen we de volgende sets gemakkelijk. Het komend weekeinde spelen we uit tegen Inter Amicos. Die ploeg mag geen probleem zijn, want in de thuiswedstrijd heb ben we maar vijf pimten aan dat team afgestaan. Een week later wordt het een stuk moeilij ker. Dan krijgen we Orion thuis. In principe hebben we in die wedstrijd aan twee gewonnen sets genoeg om kampioen te worden." Orion nam het in een uitwedstrijd op tegen Skania 2 en won die partij met 3-1 (13- 15, 14-16,16-14 en 8-15). De mannenformatie van Gra- ficon/Donar trof in Leiden Zo- voc als tegenstander. De Leide- naars verloren de wedstrijd te leurstellend met 2-3. Bij de vrouwen handhaafde RW zijn koppositie in de promotieklasse door een 3-0 zege op Orion. In Hazerswoude-Dorp kwamen de ploegen de volgende setstanden overeen: 8-15, 10-15 en 9-15. Komende zaterdag kan de Rijnsburgse equipe in de thuis wedstrijd tegen Inter Rijswijk 3 kampioen worden. RVV speelde tegen Orion solide en maakte veel minder fouten dan zijn te genstander. Overigens bestaat de mogelijkheid dat Orion, net als DAC, aan het eind van het seizoen promotie/degradatie: wedstrijden moet spelen. Dit ondanks de relatief hoge positie op de ranglijst. DAC verloor za terdag in Bodegraven met 3-0 van Raaphorst/VSTS. Setstan den: 15-6,15-11 en 15-4. Jerry Leepel (wit 7) van Sassenheim wordt op de huid gezeten door een speler van De Rijn. Sassenheim kwam tot 4-4. foto loekzuyderduin Louis van Schaarenburg was succesvol op de 400 wisselslag. Hij realiseerde 5.15.3 en bleef daarmee 23'seconden onder de richttijd. Zijn 1.09.7 op de 100 rugslag was ook goed voor een limiet. Michael van Schaik scoorde een persoonlijk re cord op de 100 vlinderslag (1.04.9). Hij werd daar mee derde. Zijn tijd op de 200 vlinderslag (2.40.0) was teleurstellend, maar toch goed voor een li miet. Noeki Klein werd tweede op de 400 wissel (5.31.7). Een limiet. Dieuwertje Vermeulen scoor de een tweede plaats op de 200 vlinder (3.00.5). Ook zij scoorde daannee een limiet, evenals Pau la Heemskerk op de 200 vrij (2.23.6). Rijnsburger Robin Sprinkhuizen won bij het in ternationale UZSC-gala in Utrecht het vrijeslag- klassement bij de heren. De Rapido-zwemmer ontving voor zijn 200 meter (1.58.2) tevens de prijs voor de beste prestatie van alle nummers, een klassement dat wordt opgemaakt op grond van de verschillen met de diverse wereldrecords. Ook op de halve (54.4) en de dubbele afstand (4.14.1) was hij de snelste. De Leidse zwemvereniging LZ 1886 heeft tij dens een 6-kamp in Dordrecht een aantal limie ten voor het Nederlands kampioenschap gehaald. WATERPOLO DIRK KLOOS MEDEWERKER Vivax heeft bij DZV zijn sportie ve plicht vervuld. De Delftena ren konden middels een stunt tegen de nieuwbakken hoofd klasser het vege lijf nog redden, maar Vivax liet het niet zo ver komen. De Oegstgeèstenaren waren veel te sterk. Trainer Mark van Belkum. „Als we alle kansen hadden benut was het zeker 30-7 geworden. Dat zat er niet in. Het is allemaal niet zo belangrijk meer, maar verliezen mochten we niet." Vivax be paalde de eindstand op 14-7. Sassenheim is er niet in ge slaagd de toppositie in de twee de klasse te veroveren. In het duel met concurrent De Rijn kwam de ploeg van coach Frans van der Brink niet verder dan een 4-4 gelijkspel. Door deze uitslag blijft er een gat van twee punten tussen beide ploegen bestaan. Sassenheim heeft nog een minieme kans. Als De Rijn in de laatste wedstrijd verliest en Sassenheim wint, dan is het kampioen door een beter on-: derling resultaat. Er was zaterdagavond geen krachtsverschil tussen de beide teams. De verdedigingen waren heer en meester. De goals die- vielen, kwamen voornamelijk uit man-meer-situaties en straf- worpen tot stand. Nooit was de marge groter dan een goal. In de beginfase had Sassenheim het initiatief (1-0 en 2-1), in de slotfase leek De Rijn de langste adem te hebben (3-4). Met nog 20 seconden te gaan scoorde Peter Bijman uit een strafworp 4-4 en hield zo de hoop levend. In de slotseconden had Sassen heim nog een kleine kans op meer, maar de fel begeerde overwinning kwam niet tot stand. Peter Bijman scoorde 2x. Koudekerk tegen Katwijk was een echt degradatieduel. Beide ploegen' konden afdalen naar de derde klasse. Na de 8r4 overwinning hoeft Katwijk zich geen zorgen meer te maken en pakken zich donkere wolken sa men boven Koudekerk. Koude kerk was vooral aanvallend on machtig. Veel numerieke meer derheden, weinig goals. Leo Schaap was in het Katwijk-doel weer goed op dreef. Als Koude kerk een keer goed doorkwam, vormde hij een niet te nemen obstakel. Katwijk sprong koel- bloediger om met de kansen. Overigens zonder Marcel van Rhee, veroverde Katwijk al in de eerste periode een 2-0 voor sprong. Deze marge werd in de resterende perioden opgevoerd. Koudekerk moet nu de laatste wedstrijd ruim van KZC winnen om de plek in de tweede klasse op eigen kracht- veilig te stellen. Topscorer Katwijk: Mark Sieval 3. Koudekerk: Lars Bergsma 2. Alkemade behaalde een rui me 4-12 overwinning op VZV. De ploeg 'van Wilco van der Zeeuw handhaaft zich door de ze overwinning in de bovènste helft van de ranglijst. De vrouwen van LZ 1886 be haalden een verdienstelijk 6-6 gelijkspel tegen Alliance. Lang leek Alliance beide punten bin nen te halen. LZ kon in de laatste periode een 4-6 achter stand ongedaan maken. Alkemade i ZWV/Ne- start heeft de ploeg zich naar een keurige middenmoot positie opgwerkt. LEIDEN RON HOOGENDAM MEDEWERKER Terwijl Irene de voorjaarstitel opeiste ten koste van FVT, lijkt de strijd om de derde plaats een prooi te worden voor het Oegst- geester Pecos, dat in Limburg Van Sloun met 4-3 klopte. Het Leidse Scylla kwam na de 9-1 zege op De Korenbeurs een puntje te kort om officieel de rentree naar de eredivisie in ei gen zaal te vieren. Oegstgeest wil de voorjaars competitie afsluiten met een derde plaats. En de ploeg van Joop van der Borg lijkt daarin te slagen. Want met de 4-3 triomf op Van Sloun hebben de Oegst- geestenaren een goede basis ge legd voor de return zaterdag in eigen huis. Wel heeft Oegstgeest vanwege een aantal in twee ga mes verloren partijen een nade lig gamesaldo, maar dat mag volgens Ted van den Berg geen problemen opleveren. „We moeten gewoon weer met 4-3 winnen en dan worden we weer derde." In Buchten nam Oegst geest een 3-0 voorsprong dank zij overwinningen van Van den Berg, Jurgen Pastoors en de niet fitte Herman van den Broek. Door een verkeerde tactiek ging de Oegstgeester dubbel verlo ren, maar daarna tilde Pastoors de stand naar een veilige 4-1 voorsprong. In de slotpartijen brachten Van den Berg en Van den Broek de 'spanning' onge wild terug tot 3-4. Spannend is het niet meer in de eerste divisie waar Scylla zich heer en meester toonde. Tijdens de voorlaatste ronde te gen De Korenbeurs 2 maakten de Leidenaars in eigen zaal kor te metten (9-1) met de gedegra deerde Schiedammers. Het wachten in de Leidse zaal was slechts op de uitslag van 'con current' Flits dat later op de dag tegen 't Zand speelde. Omdat Flits met 6-4 won, moet Scylla nog een week wachten vol gende week speelt Flits het in- haalduel tegen 't Zand om zich officieel bij de sterksten van Nederland te scharen. Te gen De Korenbeurs stond het trio Gerard Bakker, Martin van Rijn en Bader L'Fatmi met 9-0 voor, maar verloor laatstge noemde van leeftijdgenoot Bas- tiaanse. Scylla moet over twee weken nog naar 't Zand. Mannen gaan weer voor landskampioenschap en Europa Cup ALPHEN AAN DEN RUN Het gaat goed met de Alphense honk- en softbal- club Alphians. Niet alleen gaan de heren softbal- lers weer voor het landskampioenschap en de Europa Cup, ook voor de softbalvrouwen van de Alphense club valt komend seizoen veel te ver dienen. De ploeg die vorig seizoen nog onder leiding van Peter Vermeij stond, promoveerde naar de landelijke eerste klasse B. Vermeij heeft inmid dels afscheid moeten nemen van zijn team. Vol gens Alphians-teammanager Rooswinkel was de uitstraling van Vermeij op zijn ploeg na twee jaar uitgewerkt en vond het bestuur van de Alphense club het beter om een nieuwe coach aan te trek ken. Met Glynis Kenepa als nieuwe technische man hoopt Alphians op een plaats bij de boven ste vier. Met de komst van het pitcher/ catcher- duo Celeste Rooswinkel en Barbara Lodder is de ploeg in de breedte versterkt. Met de routine van Isca Everts, die de slagploeg moet gaan leiden en Wendy ten Haaf en het talent Jennifer Weber als extra werpers, maakt Alphians een goede indruk. Nieuw in de landelijke eerste klasse is de opzet van de competitie. Een deling in de klasse zorgt voor twee poules waarbij dubbels van zeven in nings in de eigen poule gespeeld worden en, om alvast te wemien aan de hoofdklasse, een wed strijd van negen innings tegen de deelnemers uit de andere poule. Komend weekend opent Al phians thuis tegen Alkmaar. De heren honkballers krijgen, dankzij het te rugtrekken van enkele teams, de kans in de lan delijke eerste klasse. Ook hier wordt door de Al- pense club hoog ingezet. Volgens aanvoerder Ro bert Schouten wordt het vizier gezet op een plaats bij de bovenste vier. „Belangrijk is de ver sterking in de pitcherstaf', weet Schouten. „Met de komst van Erik Lindeman en Donald Kok, bei den uit de eigen kweek, zijn we sterker geworden, terwijl Jurgen van de Bosch is gebleven. De schouderblessure van Pitcher Huub Interna wordt deze week in het ziekenhuis onderzocht." Alphians-coaches Rob Maat en Dick Lenderink hebben een team dat goed op elkaar is inge speeld en vorig jaar opviel door de prestaties aan slag. Oefenwedstrijden tegen onder meer HCAW lieten zien dat Alphians op de goede weg is. Marco Cecchi v Rijnsoever goed voor drie punten. De reserves van Pecos, kam pioen in de tweede divisie, wonnen gemakkelijk met 8-2 van het op bezoek zijnde Inte ger Groep 2. Waar Ron Schi- paanboord het trio Dudock, Pe ters en Lunstroo inpakte, moes ten Friso Reitsma en Roald van der Lande genoegen nemen met twee overwinningen. Dankzij de op scherp staande Marco Cecchi blijven de kansen voor Rijnsoever op een langer verblijf in de tweede divisie overeind. De Katwijkers klopten Nedlin met 6-4 doordat Olaf Diels en Johan van Meurs een duit in het zakje deden. Tijdens de slotronde over twee weken, waarin maar liefst vier ploegen nog kunnen degraderen, neemt Rijnsoever het op tegen Bel- crum, dat een puntje meer heeft. Avanti deed bij het Eindho- vense OKI goede zaken door met 6-4 te winnen. Patrick van Meverden (3x), Ronald Peters en Jasper van der Heiden, bei den eenmaal, kunnen met het reeds gedegradeerde Nieuw Vennep voor de boeg nog op de tweede plek eindigen. Zonder kopman Ed van den Berg kwam vierde divisie koploper Play Fair tot een 'bevredigende' 5-5 tegen WPK/SVN. Fred Mollers (2x) en Van Ek (2x) en de dub bel zorgden voor de remise, een resultaat dat nog altijd goed is voor de eerste plek. In een rechtstreeks duel thuis tegen Hotak kunnen de Leimuidena- ren promotie afdwingen. In groep 13 van de vierde divisie speelde De Treffers zich naar een schitterende 8-2 zege op Victory. Of dat resultaat over twee weken genoeg is valt te be zien. De achters'-^d foto archief Quick'32, dat met 6-4 won van Over 't Net, bedraagt twee pun ten. De Treffers neemt het over twee weken op tegen Over 't Net, terwijl Quick het op papier mindere Xerxes ontvangt. Vrouwen Tegen titelkandidaat Furst Kan- toors bleken de vrouwen van Pecos een gelijkwaardige oppo nent. Iris Sjaardema en Miranda Karsdorp waren tweemaal suc cesvol. Beide speelsters wonnen ook knap de dubbel. Ook in de return waren de vrouwen van Docos met 6-4 de baas over de gedegradeerde col lega's van Rijnsoever. Bij de Katwijkse thuisclub scoorden José Hoek en Susanne Huib- regtse beiden tweemaal en bij Docos Manon Nijssen en Mir jam Bik ieder tweemaal en Ma- - oi_^.er eenmaai KUALA LUMPUR ANP/RTR De cricketers van Bangladesh hebben het WK voor B-landen in Maleisië gewonnen. In de half verregende finale bleef de ploeg Kenia met twee wickets de baas. Bangladesh was in de kwartfinale verantwoordelijk voor de uitschakeling van Ne derland. De Aziatische ploeg werd toen gered door de regen. Dat gebeurde gisteren op- De finale moest door de be roerde weersomstandigheden over twee dagen worden uitge smeerd. Kenia kwam zaterdag in vijftig over tot het alleszins acceptabele totaal van 241 runs voor het verlies van 7 wic kets. Steve Tikolo was met 147 de grote man aan bat. Omdat het 's nachts op nieuw ging regenen, kwamen de battels van Bangladesh pas zondagmiddag in actie. Hun aangepaste opdracht was het maken van 166 runs in 25 overs. Het lukte met de laatste bal. Khaled Masud sloeg in de laatste over een zes en had een groot aandeel in de productie van de nog resterende elf runs. „God was met ons", zei de dolgelukige coach Gazi Ashraf. „Maar het was ook een fantas tische prestatie van het elftal. Iedereen deed wat ie moest doen." Zijn Keniaanse collega Jasmer Singh had de smoor in. „Geen commentaar", snauwde hij. Het winnen van de ICC-tro- fee had ook gevolgen voor de situatie thuis. Honderden le den van de oproerpolitie na men onmiddellijk na het be kend worden van de zege stra tegische posities in in de stra ten van de hoofdstad Dhaka om eventuele ongeregeldhe den door brooddronken cricketfans te voorkomen. Bangladesh heeft het sproei en van gekleurd water en het afsteken van knalvuurwerk ver boden, nadat woensdag ten minste twee mensen om het leven waren gekomen bij het vieren van de overwinning op Schotland in de halve finale van het toernooi in Maleisië. Zeker honderd ten gewond. De winst Bangladesh de deelname het „echte'" WK van 1999 in Engeland. Dat is het grootste succes van het straatarme land als cricketnatie. Premier Sheikh Hasina had de spelers allemaal een auto beloofd als ze zich zouden kwalificeren voor het WK. Van der Kooij dicht bij zege in eerste strijd om wereldbeker WIELRENNEN MARdVAN DERJACT MEDEWERKER Vincent van der Kooij heeft tij dens de meerdaagse wereldbe kerwedstrijd Basse Goulaine be slag gelegd op de vijfde plaats in het eindklassement. De talent- s volle wielerjunior uit Leiden had echter uitzicht op één van de felbegeerde podiumplaatsen. Voor aanvang van de gisteren verreden laatste etappe over 120 kilometer stond hij tweede op slechts twaalf seconden van de Russische lijstaanvoerder Ki- vitchev. De vijfde en laatste etappe (Basse Goulaine - Basse Goulai ne) had de rit van de wereldbe kerwinst moeten zijn. Volgens Van der Kooij, die deel uitmaakt van de nationale juniorenselec tie, in ieder gaval ktinnen zijn. „Want de benen waren super- goed", aldus de 17-jarige Me- renwijker vanuit zijn Franse ho telkamer. Maar het liep pijnlijk' anders voor de tweedejaars renner, die vorig seizoen ook al opvallend sterk als achtste ein digde. Frans Maassen koos gisteren tijdens het slotakkoord van de Trophée des Provinces Franaise voor de aanval. Volgens de bondscoach en oud-prof, die drie van zijn succesvolle pupil len bij de eerste vijf had staan, was zijn ploeg daarvoor sterk genoeg. Van der Kooij, afgelo pen zaterdag vijfde en beste Ne derlander in de tijdrit over twaalf kilometer, zou be schermd worden door zijn vier ploeggenoten. Maar twee daar van kwamen ten val, een derde ontbeerde de kracht. Van der Kooij werd daardoor gedwongen tot extra inspannin gen op kop van het deelnemers veld. Juist op het moment dat hij even 'uitrustte' in het pelo ton vond de beslissende demar rage plaats. De groep vluchters met daarin onder anderen de leider in het klassement werd niet meer achterhaald. De se lectie, die zich troostte met de derde eindklassering van Ro nald Mutsaars, verloor door de. pechvolle slotdag ook nog de winst in het ploegenklassement aan het Duitse nationale keur korps. Angela van Smoorenburg vierde in klassieker WIELRENNEN MARC VAN DERJAGT Angela van Smoorenburg is tij dens de klassieke Ronde rond Het Ronostrand een fietslengte tekort gekomen voor een podi umplaats. De 26-jarige wielren- ster werd gisteren na een sterk gereden koers geklopt in de eindsprint. De hoge klassering van de Langeraarse (vierde) hielp 'haar' Hartol Cycling Team (Ter Aar) wel aan de tweede plaats in het ploegen klassement. Het beeld van de Drentse klassieker werd bepaald door een kopgroep van 23 rensters. De aanvankelijk matte wedstrijd over 107 kilometer brak open na een valpartij. „Vlak daarna kregen wè een stuk zijwind, waardoor alles verbrokkelde", aldus Van Smoorenburg, die te vens lid is van het Leidse Swift. In de tweede omloop werden enkele vluchtpogingen verij deld, waarna op de Middendrift in Eén een massasprint volgde. Noortje de Groot uit Zevenho ven (VKS Cycling Team) werd daarin zevende, de Leiderdorp se Marion Borst (Libertas) en de Langeraarse Hester Marieke Kroes (Hartol) respectievelijk 12de en 16de. Tijdens de wedstrijd voor cy- closportieven (eveneens 107 ki lometer) kwam Wim van der Plas sterk voor de dag. De Noordwijker kon echter in de slotfase geen potten breken en eindigde als 12de. Gerben van de Reep (Hillegom) voegde in Eén met de vijfde stek bij de nieuwelingen opnieuw een ho ge klassering aan zijn prestatie- lijst toe. In Tiel werd afgelopen zater dag de eerste krachtmeting van de elite-clubcompetitie in regio 2 verreden. De renners van LWV Swift kwamen er tijdens de 150 kilometer lange Dagblad Rivie renlandronde nauwelijks aan te pas. De beste klassering was uit eindelijk voor Jan Hendrik La- gerweij. De amateur uit Wou- brugge (16de) kwam 3 en 23 seconden achter Tommy, Post over de meet in een groepje van vier renners. Beter verging het Robert Karre- mans. De Alphenaar werd ze vende in de Ronde van Har- dinxveld-Giessendam, de ope ningswedstrijd van het Alblas- serwaard Klassement.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20