Gullit schrijft historie in FA Cup Jos Verstappen voelt zich goed Chilavert: een keeper die graag gek wil doen Sport Deceptie Amsterdam Admirals Herstel van Nederlands marathonlopen Tragter en Giesbe bijten in eigen zan Eddy Smulders is tro MAANDAG 14 APRIL 1997 Versieyen en Bosz beginnen goed tokio Jan Versieyen heeft JEF United in zijn eerste Japanse competitiewestrijd als hoofdtrainer naar een overwinning geleid. De voormalige trainer van VW zag zijn ploeg onder aanvoering van Peter Bosz met 2-0 winnen bij Verdy Kawasaki. De vijfde editie van de Japanse J.League ging zaterdag van start. Oud- Feyenoorder Bosz zag Verdy als één van de kampioenskandida ten. „Net als Jubilo en Grampus Eight. Dat zijn de clubs waar het grote geld zit." Ook Grampus Eight ging op de openingsdag on deruit. In eigen huis werd met 3-2 van Osaka Cerezo verloren. Franse beker voor Strasbourg parijs Strasbourg heeft zaterdag de Franse beker gewonnen. In de finale won de ploeg uit Straatsburg van Bordeaux na straf schoppen. In de reguliere speeltijd hielden de teams elkaar op 0- 0. Strasbourg toonde zich het beste van elf meter: 6-5. Wenger geeft voorkeur aan Bergkamp londen» Arsène Wenger heeft absoluut geen belangstelling voor de Italiaan Roberto Baggio. Hij geeft de-voorkeur aan de Neder landse international Dennis Bergkamp. De Franse trainer van Arsenal ontzenuwde zaterdag dan ook de geruchten dat de Lon- dense club in de markt is voor Baggio. „Bergkamp speelt de laatste tijd uitzonderlijk goed. Het zou idioot zijn er een zelfde type speler bij te halen. Ik ken geen enkele ploeg die succes heeft met twee voetballers van dat niveau voor dezelfde positie. Dat is zelfvernietiging", zei Wenger na de zege op Leicester. Celtic op herhaling Glasgow Celtic moet in de strijd om een finaleplaats in de Schotse beker op herhaling tegen Falkirk. In de halve finale za terdag op Ibrox kwam de voormalige ploeg van Pierre van Hooijdonk niet verder dan 1-1 tegen de eerste divisionist. Verde diger James hield de kansen van Falkirk overeind door zijn ge lijkmaker in de 82ste minuut. Johnson had Celtic in de 62ste minnut op 1-0 voorsprong gezet. De ploegen ontmoeten elkaar op 23 april opnieuw. Na de uitzichtloze positie voor de hoofd prijs in de competitie wil Celtic met een bekersucces nog iets van het seizoen maken. Ultimatum voor Fabio Capello madrid Real Madrid wil snel duidelijkheid van trainer Fabio Capello. De Italiaan, die bij de koploper in de Spaanse competi tie nog een contract tot medio 1999 heeft, schermt met belang stelling uit zijn vaderland. Voorzitter Sanz wil nu voor 21 april zijn plannen horen. De naam van Capello, die in de zomer AC Milan voor Real verruilde, wordt met verschillende clubs in ver band gebracht. De succestrainer heeft wel eens laten doorsche meren terug te willen naar Italië. Real wenst de ontwikkelingen niet meer af te wachten. Als Capello verhuist, wil de 'Konirddijke' genoeg tijd hebben een goede vervanger te vinden. Daarbij wordt gedacht aan Jupp Heynckes. Keepers zijn gek. Maar ze vallen nog allemaal in het niet bij Jose Luis Chilavert. De Paraguayaan- se doelman van Velez Sarsfield is in Zuid-Amerika bijna dage lijks in het nieuws. Vorige week won Chilavert de interland tegen Colombia met 2-1. De doelman moest in de 78ste minuut het veld ruimen, na een scheidpartijtje met As- prilla. Op weg naar de catacom ben gaf de keeper de aanvaller nog een paar klappen. Vrijdag bood Chilavert in het openbaar zijn verontschuldigin gen voor zijn wangedrag aan. Niet bij Asprilla, niet bij de Co lombiaanse voetbalbond. Nee, voor de doelman is alleen het allerbeste goed genoeg. Hij richtte zich maar meteen tot de voorzitter van de wereldvoet balbond FIFA, de Braziliaan Joao Havelange. Chilavert kan niet alleen goed praten, hij kan ook goed kee pen. En hij kan scoren. Dat doet hij vaak, uit vrije trappen en strafschoppen. Zaterdag, in de finale Van de Recopa Cup, schoot hij Velez vanaf elf meter naar een 1-0 voorsprong tegen River Plate. Veteraan Enzo Francescoli, die in Europa een hele rits werkgevers diende, zorgde er in de 82ste minuut voor dat er verlengd moest wor den. Uiteindelijk draaide het uit op strafschoppen. Opnieuw eis te Chilavert een hoofdrol voor zich op. Zijn ploeg won met 4-2. buenos aires anp Ruim veertig ronden voelde Jos Verstappen zich weer een seri euze formule 1-coureur. Zijn Tyrrell-Ford, in de eerste twee Grote Prijzen van het seizoen zo traag als een slak vergeleken met de bolides van de meeste concurrenten, reed goed in Buenos Aires waar Jacques Vil- leneuve won. Op de zevende plaats gelegen hield de motor er echter na 44 ronden mee op. Villeneuve, de rijder uit de formule 1-stal van Williams bleef in de derde race van het wereldkampioenschap de voor Ferrari uitkomende Eddie Irvine slechts negentiende van een se conde voor. De derde plaats was voor Ralf Schumacher, die voor Jordan rijdt. Villeneuve heeft na zijn tweede zege van het seizoen de leiding in het WK-klassement vast in handen. De Canadees heeft twintig WK- punten. Zijn achtervolgers Ger hard Berger (Benetton) en Da vid Coulthard (McLaren) heb ben er tien minder. Verstappen trainde zich de af gelopen dagen in het warme Buenos Aires naar de zestiende startplaats. „Je kunt zien dat het team niet stilzit. Het is hier in Buenos Aires beter gegaan dan de voorgaande keren", gaf hij zijn herwonnen zelfvertrouwen chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv -chef rob onderwater,0?| Eerste trainer van vasteland die finale op Wembley liaalt ■ot Anand eerste in Dos Hermanas dos hermanas efe Viswanathan Anand heeft het sterk bezette schaaktoernooi van Dos Hermanas (Spanje) gewonnen. De Indiër versloeg in de negende en laatste ronde zijn Hongaarse rivale Judit Polgar. Anand kwam daar door op zes punten. Dat totaal haalde Vladimir Kramnik ook door zaterdag remise te spelen tegen de Bulgaar Veselin Topalov. De Rus moest echter genoegen nemen met de tweede prijs door een iets In zijn eerste jaar als trai ner heeft Ruud Gullit meteen geschiedenis ge schreven. In de 126-jarige historie van de FA Cup is hij de eerste trainer van het vasteland die de finale op Wembley haalt. Chelsea uit Londen, waarvan hij meer manager dan speler is, plaatste zich voor de FA- Cupfinal op 17 mei. Chel sea won op Highbury met 3-0 van stadgenoot Wim bledon. londen anp De tegenstander is nog niet be kend. Chesterfield, dé bekersen satie van het seizoen, hield op Old Trafford Middlesbrough op 3-3 na een zinderend scorever loop. Dinsdag 22 april volgt de replay op Hillsborough. „Deze finale geeft extra glans aan mijn loopbaan", zei Gullit naafloop. „We zullen in de toekomst al leen nog minder wisselvallig moeten spelen, maar je kunt niet alles veranderen in een jaar." Hij droeg de zege op aan Matthew Harding, de geldschie ter van de club die dit seizoen om het leven kwam bij een heli kopterongeluk. In Engeland wordt veel gedis cussieerd over de motivatie technieken van Gullit. Hij lokt discussies uit, zoekt het conflict soms, allemaal om zijn spelers scherper aan de aftrap te krij gen. Hij stookt af en toe bewust onrust, met name ten opzichte van Gianluca Vialli. De aanvaller die vorig seizoen nog de Champions League won met Juventus, zit geregeld op de bank omdat Mark Hughes in eminente vorm verkeert. De doelpunten waren gisteren van Hughes, Zola en weer Hughes. De Italiaan Zola was de man van de wedstrijd. Gullit: „We wisten precies hoe we Wimble don moesten aanpakken." Chesterfield stond na een uur doodleuk met 2-0 voor tegen het dure Middlesbrough. Doel punten: Morris en Dyche, de laatste uit een strafschop. De club uit de Premier Lea gue speelde toen al met tien man, na de uitsluiting van Kin der. Ravanelli en Hignett dwon gen alsnog een verlenging af, waarin de Italiaan Festa de zege alsnog bij Middlesbrough leek te brengen. Een paar seconden voor tijd viel de gelijkmaker van Hewitt. Arsenal blijft met nog vier wedstrijden te gaan in de Pre mier League aandringen. De Londense club van de ander maal imponerende maar niet scorende Dennis Bergkamp won zaterdag met 2-0 van Lei- cester City. Koploper Manches ter United, dat een duel minder Di Matteo (links) van Chelsea en Earle van Wimbledon bezig aan een circusnummer. Chelsea won met 3-0 en staat in de FA Cup-final. foto ap heeft gespeeld, gaf echter geen krimp. De deuk door de EC-neder- laag tegen Borussia Dortmund (1-0) was klein en ondiep. Blackburn Rovers ondervond dat voor eigen publiek. United won ondanks het goede weer werk met 3-2. Andy Cole, Paul Scholes en aanvoerder Eric Cantona tekenden voor de pro ductie van Manchester. Gisteren herstelde Liverpool zich van de desastreuze Eu ropese wedstrijd tegen Paris SG door met 2-1 te winnen bij Sun derland. Fowler en McMana- man scoorden. Zowel Arsenal als Liverpool heeft drie punten achterstand op Manchester, doch Arsenal speelde een wed strijd meer dan de concurren ten. Italië Juventus was ongenaakbaar te gen AC Milan en Ajax, maar kansloos tegen Udinese. De Eu ropees- en wereldkampioen verloor op de 27ste speeldag van de Italiaanse competitie zeer verrassend: thuis nog wel, 0-3. Met nog zeven duels te spelen verkleinde Parma de achter stand tot drie punten door een zege bij AS Roma: 0-1. Zowel Udinese als Juventus beëindig de het duel met tien man na ro de kaarten. Udinese speelde al vanaf de derde minuut met een man minder, na de uitsluiting van de Belg Genaux. Maar trainer Zac- cheroni veranderde weinig en liet Amoroso en Bierhoff lekker aanvallen. Voor Tacchinardi volgde de vroegtijdige afgang na een uurtje, als gevolg van twee gele kaarten. „We hebben de prijs betaald voor een speciale week, met twee speciale duels", zei trainer Marcello Lippi na afloop. Eerst aan. Verstappen bleef in de trai ning zijn teamgenoot Mika Salo ruim voor, maar vond zijn wa gen nog veel te langzaam. „Een gat van ruim drie seconden met de besten is groot." Verstappen had in Argentinië de beschikking over een iets be tere versie van de Ford-motor dan in de eerste twee races van het seizoen. De Nederlander viel in Australië uit en haalde in Brazilië anoniem en achteraan als vijftiende de finish. „Alles bij elkaar gaat het iets beter. Ik kijk uit naar de volgende, nieuwe motor. Daar hoop ik op Imola, bij de volgende Grand Prix, over te kunnen beschikken." Verstappen startte gisteren goed. Het vertrek werd in de eerste bocht verstoord door een schuiver van Michael Schuma cher, die met zijn Ferrari de bo lide van Rubens Barrichello raakte. Het oponthoud - het he le veld moest achter de 'safety car' gaan rijden - deed Verstap pen weinig. De Limburger schoof voort durend op. De concurrentie verdween bij bosjes van de baan. Met steeds betere ronde tijden belandde hij ruim over de helft op de zevende plaats. Toen ging het alarm aan boord af. La ter bleek de bezinedruk te zijn Amsterdam De openingswedstrijd van het seizoen is voor de Amsterdam Admirals geëindigd in een deceptie. In het eerste duel van de World League verloor de Amsterdamse American Football-club met 16-3 van de Scottish Claymores uit Edinburgh. Geen moment vormden de Admi rals het team dat als een van de grote kanshebbers voor de titel werd beschouwd. Vooral aanvallend faalde de ploeg van coach Al Luginbill aan alle kanten. Omdat de Admirals geen enkele touchdown scoorden, kwam kicker Silvio Diliberto niet in actie. foto anp naaldwijk anp De eindsprint heeft zaterdag in de Westland Marathon de door slag gegeven. De Wit-Rus Vladi mir Tantsjinski had in de vei linghal net iets meer adem over dan Joeri Pavlov uit Rusland. Beide atleten liepen een per soonlijke toptijd die hen na de 28ste editie bij de snelste tien brengt van de Westland Mara thon (2.13.18 om 2.13.19). Toch trok de winst van Mieke Hombergen bij de vrouwen de meeste aandacht. De 39-jarigé Drunense was met 2.36.51 ook al sneller dan ooit. Met Hom bergen en de vierde plaats van Gerard Kappert bij de mannen \Afac 'WpctlanH' ppn vnnryirhtio teken dat het Nederlandse ma rathonlopen uit het dal begint te klimmen. Kappert maakte lang deel uit van de uitdunnende kopgroep die met gangmakers Vermeule en Ten Kate op 2.12 wegging. De tegenwind richting De Lier zorgde voor vertraging en Tantsjinski en Pavlov bleken de meeste kracht in de benen te hebben. Pavlov kon als winnaar in 1992 zijn ervaring van zes West land Marathons niet laten gel den. Kappert waagde drie Mlo- meter voor het einde een de marrage, naar hij wist tever geefs: „Ik zat er doorheen. Maar als je voorop komt is er een kansip dat dat ie er doorheen sleept." Het kostte hem wel een tijd onder de 2.14 en wellicht de derde plaats die nu naar de Oekraïner Sarafinjoek ging. Maar ook met 2.14.06 was hij al zeventien tellen sneller dan Frankfurt 1993. Waar op Wilma van Onna was gerekend, verraste haar clubgenote van PAC Rotterdam Mieke Hombergen bij de vrou wen met de Nederlandse over winning. Hombergen wordt in juli 40, maar de Drunense is nog lang niet versleten. In 1992 liep de laat met hardlopen be gonnen atlete haar record 2.37.15 in het Italiaanse Carbi. Voor Van Onna was haar der de marathon al na krap 7 kilo meter beslist. De Rotterdamse winnares van het nationale was AC Milan vernederd (1-6), vervolgens zwijnde Ajax door met 'slechts' 1-2 te verliezen. Bij Juve misten Vieri en Zidane na rust een strafschop. Vieri raakte de paal, Zidane zag zijn inzet gestopt door doelman Turci. Spanje Ronaldo was gisteravond de uit blinker bij Atletico Madrid - Barcelona (2-5). De Braziliaan scoorde driemaal. Barcelona behield door de ruime overwin ning zeven punten achterstand op Real Madrid, dat eerder op de dag met 2-0 had gewonnen bij Logrones. Barcelona kwam in het Vicen te Calderon-stadion na een kwartier op achterstand, Kiko scoorde. Nog voor de rust brachten De la Pena en Ronaldo de bezoekers aan de leiding. Na een uur aanvallend voetbal van beide zijden verruimde Ronaldo de marge tot twee doelpunten, 1-3. Kiko bracht de spanning nog even terug, maar vervolgens werden twee spelers van de thuisclub van het veld gestuurd. Simeone zag direct rood na een overtreding op Figo, Santi kreeg zijn tweede gele kaart. Toen Ro naldo ook nog eens vanaf elf meter mocht aanleggen, "was de wedstrijd beslist. Vijf minuten voor tijd bepaalde de Portugees Figo de eindstand op 5-2. Barcelona maakte dit seizoen al 85 doelpunten. Het Spaanse competitierecord staat op 107, van Real Madrid. Barcelona heeft nog negen wedstrijden te gaan. Koploper Real Madrid won de uitwedstrijd tegen degradatie kandidaat Logrones zonder moeite met 2-0. Victor en Raul maakten de doelpunten. België Lierse SK en Club Brugge blij ven in België verwikkeld in een strijd om de landstitel. Na de 1- 0 winst bij Harelbeke passeerde de formatie uit Lierse Brugge weer op de ranglijst. Club won vrijdag al met 3-0 van Moes- kroen. Het verschil tussen de twee clubs bedraagt twee pun ten. Duitsland Bayern München heeft zijn voorsprong in de Duitse com petitie uitgebouwd. De ploeg van Trapattoni won met 3-2 van 1. FC Köln. Borussia Dortmund moest na de verrassende 3-2 nederlaag bij MSV Duisburg de tweede plaats afstaan aan Le- verkusen. De ploeg van Erik Meijer, die vrijdag Karlsruhe met 2-1 klopte, mengt zich weer in de strijd om de titel. De for matie heeft vijf punten achter stand op Bayern. VfB Stuttgart steeg na de ruime zege (5-1) bij Hansa Rostock naar de derde stek (52 punten). Dertigste speeldag: Charleroi-A; ,05 Genk-Antwerp 3-0, Ekeren-lo? Lierse-Harelbeke 1-0. Meche:? ïe 0-1. RWDM-Anderlecht 0-0. ske: Gent 1-2, Standard-Cercle 1-2 kop: Lierse 30-64, Brugge 3C- kroen 30-57, Anderlecht 30-5/ 30-49, Harelbeke 30-45, Stanc> ld Antwerp 30-44. ou Sri Zevenentwintigste speeldag: 1 Köln 3-2, M'gladbach-FreiburoilerSt burg-Dortmund 3-2, St. p, Münch 0-0, Schalke'04-8rei Stuttgart-Rostock 5-1. Bochum-l 3-1. Stand aan kop: Bayern M 1 verkusen 27-53, Stuttgart 27j mund 27-52, Bochum 27-4; Münch 27-39, Schalke'04 27-: wel ■a (si ech Vierendertigste speeldag: Arse- ter 2-0, Blackburn-Man.United; the' C.-Aston Vil. 2-1, Everton-Tolte: Southampt -West Ham 2-0, Si Newcastle 1-1, Sunderland-Livei Stand: Man.United 33-66, Li,; gen 63, Arsenal 34-63, Aston Vil.34. «In castle 32-54, Sheff.Wed. 33-5j u- 33-49, Wimbledon 32-46, Us |ö1' Tottenham 34-42, Derby C. 34-4; ivall ter 33-40, Everton 34-40, BIe: ;n. 37, Coventry 34-36, West Ha-1 Southampt. 34-34, Sunderler,; IIP' Middlesbr. 32-33, Nottingïii |it", 31.Middlesbrough 3 punten inr Londen. FA Cup, halve finale Wimbledon 3-0(1-0). Zevenentwintigste speeldag: At; ogna 1-1, Verona-Perugia 2-0, Udinese 0-3, Napoli-Cagliari 1. za-Fiorentina 1-1, Reggiana-Vr; hjk» Roma-Parma 0-1, Sampdoriai Inter-Milan 3-1. Stand: Juvenfe Parma 27-49, Inter 27-45, Sam: StTlj 43. Bologna 27-43, Lazio 27-40 27-38, Fiorentina 27-36, Vicere Roma 27-36, Atalanta 27-36, i - 36. Napoli 27-34, Piacenza 27- tbui an 27-27, Perugia 27-27, Ven* 1 Reggiana 27-19. «flijsi Zesentwintigste speeldag: Boa. rc ca 1-1, Maritimo-Belenenses I ting-Braga 1-0, Chaves-Leiria 2 uiig-oidgo A-v». v/iiavcs-ucino c ho-Guimaraes 1-4, Amadora-G u 0. R10 Ave-Leca 2-0, Salgueiros; pe 2, Farense-Porto 1-2. Stand aam hp 26-66, Sporting 26-56, Benl>. Guimaraes 26-41, Salgueiros 2 ga 26-40, Amadora 26-39. sa 5tnj Pl .O Drieëndertigste speeldag: Dir mp bernian 1-1, Hearts-Aberdeen therwell-Raith R. 5-0. Stand Rangers 32-74, Celtic 32-65,. 32-56, Hearts 33-48, Aberd- Dunferml. 33-40. tal iek M Drieëndertigste speeldag: Sevilla dur 0-0, Tenenfe-Deportivo 2-1, Bilbao 5-2, AtlMadrid-Barce): Compostela-Celta 2-1, Espan. maa., Logrones-R. Madrid 0-2 5 ieil' Vallecano 1-2, Zaragoza-Alici Gijon-Valladolid 1-2, Sociedad-i Stand aan kop: R. Madrid 33-76 na 33-69, Betis 33-67, Deportri Atl Madrid 32-55, Valladolid 3) bao 33-48, Tenerife 32-47, Sk 47. Baggio wil v als Sacchi bl - florence afp Roberto Baggio vertrekt Milan als Arrigo Sacch volgend seizoen aanbfc I trainer. De voetballer v jaar van 1994 zei dit vooi liaanse televisie. Het zint allerminst dat hij onder nauwelijks aan spelen to Hij wil op het veld een p de selectie veroveren vt WK volgend jaar in Frank io> valkenswaard anp Pedro Tragter en Leon Giesbers merkten tijdens de Grote Prijs van Nederland motocross 250 cc dat met de toppers niet te spotten valt. Zelfs niet op een Nederlands zandcircuit, hoewel de baan in Valkenswaard ieder jaar harder lijkt te worden. Tragter aasde op een podi umplaats, Giesbers op een plek in de top-vijf. Geen van beide motocrossers slaagde in die op zet. De hoofdrollen waren voor een Amerikaan, een Fransman en twee Belgen. Drie jaar op rij had Stefan Everts de races in Valkenswaard gedomineerd. Gisteren was zijn landgenoot Marnicq Bervoets met de derde en eerste plaats de beste. Tragter werd in de eerste manche zesde, in de tweede manche tiende. „In de eerste manche had ik de vering te zacht afgesteld", zei de Gelderse coureur. „Tot halverwege de wedstrijd kon ik de kopgroep goed bijhouden, maar toen het il( tijd werd om aan te kreeg ik last van mijn am :k l In de tweede mand im Tragter een zwakke sti lei werd gehinderd door del Beirer. Hij wist van de di et naar de tiende plaats tel Landgenoot Giesbers kv kei de eerste manche sledige viel later, en werd tiend: k/ op de middag eindigde li ik der spaken in het achten oe dertiende. Ruim 10.000 toeschi zagen in de eerste man: oc Fransman Sebastien winnen. De Fransman hersteld van een enkelbl Bij de tweede start kwam Aj< val en ging daarbij no; n, kopje onder in een vijvt voets profiteerde, hij wfc ir eerste manche als derde digd en verzekerde zich: es zege in de tweede mand eq de dagprijs. In de standi wereldkampioenschap achter Everts en de Aim ai Vohland op de derde pla-- lat wegcircuit stond met een spier- verkramping twee minuten stil langs de kant. Ze kwam terug in het ritme maar de klachten kwamen op 30 kilometer opnieuw terug. Met 2.46,57 werd ze nog tweede want de Poolse Kryza had hal verwege al opgegeven. Pinto Een week voor de bijna traditio neel snelle marathon van Rot terdam heeft de Portugees An tonio Pinto in Londen een zeer scherpe tijd neergezet. Na een voor de klassieke afstand zeld zame eindsprint liep hij in 2.07.55 de beste tijd van het jaar. De voorsprong op de Itali aan Stefano Baldini bedroeg slechts twee tellen. - a

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 16