'We moeten helemaal terug naar af Sport Blijlevens boekt tweede zege op rij in Omloop van de Sarthe Clubhuis Unicum officieel geopend kTERDAG 12 APRIL 1997 Hoofdrol voor Meijer bij Leverkusen sj everkusen Erik Meijer speelde bij Leverkusen een hoofdrol in jétduëTmet Karlsruher SC (3-1). De oud-PSV'er bereidde de f0xj jprste treffer voor en maakte het tweede doelpunt. Met de zege ierstelde Leverkusen zich van de 1-0 nederlaag vorige week te- r ren Rostock. De ploeg doet nu weer mee in de strijd om het ,g )Uitse kampioenschap. Of rijdrekker krijgt ineens haast ianeiro Hij kreeg rood voor tijdrekken, maar was vervol- „ns zo snel dat de scheidsrechter kansloos was. Doelman Valte- oiXirvan tweede-divisieclub Rio Branco sloeg en schopte arbiter 9fi joncalves waar hij hem maar raken kon. Die liep daarbij een 0 ilauw oog op. Rio Branco speelde voor de Braziliaanse beker te- gen topclub Flamengo. Valtemir vreesde voor al te veel tegen- 3? joelpunten en deed het rustig aan. Het kwam hem op een twee- JW| le gele kaart te staan. En toen ging-ie over de rooie. Rio Branco '90! ferloor met 5-2. De doelman hangt een schorsing van een jaar boven het hoofd. i j|, Club Brugge voorlopig weer op kop )9ï iRUGGE_i Club Brugge heeft in de Belgische voetbalcompetitie de J iöpwëêr overgenomen van Lierse SK, althans voorlopig. De andskampioen won met 3-0 van het dit seizoen zo verrassend goed presterende Excelsior Moeskroen. Bij rust was het al 2-0 j E loor doelpunten van Claessens en Spehar. Voor de laatste was 180; het zijn 23ste treffer. Staelens bepaalde de eindstand op 3-0 door •en strafschop te benutten. Röthlisberger naar burgerrechter nfNEVE De Zwitserse scheidsrechter Kurt Röthlisberger over- weegt de burgerrechter in te schakelen, als protest tegen zijn le venslange schorsing door de UEFA. Hij liet dat weten aan het Zwitserse persbureau SI Zürich. De Europese bond schorste Rö thlisberger voor het leven omdat hij betrokken zou zijn bij de omkoping van een scheidsrechter. Donderdag bleek dat de be roepscommissie dezelfde mening is toegedaan. Na een bijeen- omst van tien uur bleef de straf gehandhaafd. Palmer gaat liever stiekem golfen ;töl uigusta Arnold Palmer had zich graag door zijn spel in de schijnwerpers willen plaatsen bij de IJS Open in Augusta. Maar rf na zijn tweede slechte ronde bij het toernooi (donderdag 89, gis- teren 87 slagen) verklaarde de 67-jarige levende legende dat hij voortaan liever stiekem gaat golfen. Als zijn verrichtingen op de baan tenminste niet verbeteren. „Als ik deze scores blijf houden, dat houd ik dat liever voor mezelf. Ik stop zeker niet maar zal »el heel voorzichtig worden me te laten zien", zei Palmer, die voor de 43ste keer op rij aan de Masters meedeed. Edward Metgod als trainer aan de slag Edward Metgod hoopt nog stiekem op een club in het 562 betaalde voetbal. „Maar ik word dit jaar 38. Misschien is het niet meer reëel ergens op te hopen." Vandaar dat de doelman zich or de zekerheid voor een seizoen als trainer aan de Haarlemse ïateurclub EDO (zondag eerste klasse) verbond. „Als ik nog J irgens als profaan de bak kom, kan ik er nog onderuit", om- 93.1 ichreef Metgod de ontsnappingsclausule. - Boete voor Kiki Musampa zeist» De tuchtcommissie van de KNVB heeft Kiki Musampa een loete opgelegd van 1000 gulden, de helft daarvan voorwaarde- ijk. De ajacied werd gestraft omdat hij op 13 maart niet als ge- uige was verschenen bij de behandeling van de strafzaak van j-eyenoorder Sanchez. Sanchez deelde Musampa tijdens de klas- iieker een kopstoot uit. De tuchtcommissie van de KNVB riep Musampa op als getuige. De middenvelder kreeg van zijn club een verbod naar Zeist af te reizen. Op 14 maart speelde Ajax thuis tegen Roda en Van Gaal achtte de strafzaak niet de ideale wedstrijdvoorbereiding. Ajax hing wegens het verbod ook een itraf boven het hoofd. De Amsterdamse club werd echter vrijge sproken. Miquel van Kessel vierde in België heist op den berg» Miquel van Kessel blijft goed presteren in Bel- Gisteravond veroverde de 21-jarige renner uit Ter Aar, rij dend voor de Giant/ Löwikploeg, een vierde plek in een sterk be zette koers voor eliterenners over 110 kilometer. Van Kessel ont snapte in de slotfase van de koers uft het peloton, maar kwam uiteindelijk 150 meter te kort om een eerder ontsnapte kopgroep van drie renners nog te achterhalen. McDonald's en Bax naderen de kop leiden De zaalvoetballers van McDonald's en Bax zijn, met het Hoornse Hovocubo, de koploper in de eerste divisie A, JSB, tot op een punt genaderd. Bax en Hovocubo hebben dat aan Mc- Donald's te danken. De Leidenaars klopten de lijstaanvoerder gisteravond met 5-3. Hans van Marwijk was niet alleen door zijn drie doelpunten de grote man bij McDonald's. Hans van Benten en Herman van Marwijk scoorden beiden een keer. Ook Bax won. In Volendam werd het Markense De Visscher met 1 verpletterd. Bij rust leidde Bax al met 7-0. Hans van Leeu wen, Richard Pel, Martin Bax en Mohamed Bougrine waren al len goed voor twee goals. Arthur van Orssagen completeerde de negen. Er zijn in de eerste divisie A nog drie duels te spelen. chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv -chef rob onderwater, 071-5356463 besse-sur-braye anp/afp De sprint van Jeroen Blijlevens gaat lopen. De renner uit de TVM-ploeg van Cees Priem behaal de gisteren in de Omloop van de Sarthe zijn tweede overwinning op rij. Na zijn mislukte voor seizoen noemt de Brabander het noodzakelijk zich in de spurt te laten zien. Donderdag werkte de TVM-formatie hard om Blijlevens over de heuvels en naar de ritzege te leiden. Vrijdag liet het team het werk voorname lijk over aan de ploeg van Tony Rominger. De Zwitser heeft met een individuele tijdrit op zater dag een goede kans op de eindzege. Pas toen het peloton de Litouwer Arturas Cepele na een solo van negentig kilometer terugpakte, ging de Ne derlandse equipe zich in de wedstrijd mengen. Gisteren kreeg Blijlevens in de spurt veel tegen stand van Maurizio Tomi, de nieuwe leider in het algemeen klassement. „Ik kwam al vroeg op kop te zitten", keek de Nederlander terug. „Ik viel stil, waarna Tomi naast me kwam. Toen ik een twee de sprint inzette, kwam hij me niet meer voor bij." Blijlevens is nog niet helemaal tevreden over zijn conditie. Na twee dagen gaat hij voelen dat hij nog iets, tekort komt. Hij nam wegens een maagvirus anderhalve maand niet deel aan wed strijden. Begin deze maand won hij ook al een rit in de Driedaags De Panne. „Ik voel dat ik beter kan. Ik moet aan mijn conditie werken. Maar de Tour is mijn hoofddoel, dus ik heb nog even de tijd. Als ik in alle rondes die ik in de voorberei ding rijd een wedstrijd win, ben ik tevreden. Ze ker na mijn mislukte voorseizoen moet ik mij la> ten zien. In de Ronde van Baskenland troefde Alex Zülle ploeggenoot Laurent Jalabert af. De Zwitser, win naar van de ronde in 1995, won de afsluitende klimtijdrit en nam daarmee de koppositie van de Fransman over in het algemeen klassement. De wereldkampioen in de race tegen de klok finishte in een tijd van 20 minuten en 14 seconden. Hij liet Marco Pantani en specialist Chris Boardman met respectievelijk 23 en 24 seconden achter zich. Met zijn goede tijdrit voorkwam Pantani een overheersing van Once op het erepodium. Achter Zülle en Jalabert nam hij de derde plaats over van hun ploeggenoot Marcelino Garcia. Michael Boogerd zette de sterkste Nederlandse tijdrit neer. De Rabo-renner finishte als zestiende met een achterstand van 1.24. Ook in de eind stand eindigde hij met een vijftiende stek als hoogste. De zege in het eerste gedeelte van de af sluitende etappe ging naar de Italiaan Stefano Za- nini. Hij klopte Viatsjeslav Djavanian en Fabio Baldato in de sprint. PSV-Manager Frank Arnesen, bewaker van de lange termijn Een enkele keer, meestal bij buitenlandse trips, komt hij nog verraderlijk dicht in de buurt van het spel. Dan gaan stropdas en pak aan een hangertje en komen trainings pak en loopschoenen uit de tas. Eenzaam cirkelt Frank Arnesen bij zulke gelegenheden zijn rondjes rond de trai nende selectie. Omdat de manager af en toe aan de slan ke lijn moet denken. eindhoven marc hoeben gpd-verslaggever Hij was ooit voetballer. Het lijkt alweer vreselijk lang geleden. Toch gaat Frank Arnesen (40) pas drie jaar als 'manager voet balzaken' van PSV door het le ven. Hij heeft het druk, druk, druk. Soms kweekt hij zitvlees. Bijvoorbeeld als lid van de werkgroep, die recentelijk de oprichting van de NV Eredivisie voorbereidde. „Je kunt een on derscheid maken tussen de top en clubs in de eerste divisie. Verschillende doelstellingen, verschillende verantwoordelijk heden en verschillende bedra gen. PSV heeft een grote verant woordelijkheid. Wij moeten in ternationaal meedraaien. Bij RBC, met alle respect, spelen andere belangen." Het balletje is blijven rollen. Arnesen gold als een mooie, in ventieve voetballer, met achter eenvolgens Ajax, Valencia, An- derlecht en PSV als werkgevers. Hij werd vijf keer kampioen van Nederland en zwaaide in 1988 in Eindhoven af. Inmiddels her inneren ontmoetingen aan dat vorige leven. Zo zal hij morgen bij de topper PSV - Ajax ver moedelijk de hand schudden van Morten Olsen, oud-teamge noot van het Deense nationale elftal. „We lijken helemaal niet op elkaar. Zijn ambities, hoe hij voor het voetbal leefde, dat heb ik zelden zo gezien. Daarom heeft hij het waarschijnlijk ook volgehouden tot zijn veertigste. Natuurlijk had ook ik er veel voor over. Maar ik ging niet elke avond om half elf naar bed." Volgend seizoen staan ze te genover elkaar. Olsen gaat zich belasten met de omvangrijke erfenis van Louis vap Gaal. Een weinig benijdenswaardige rol, weet Arnesen. „Voor iedereen is het natuurlijk moeilijk achter Van Gaal te komen." Zijn eigen rol is er meer één van besturing op afstand. Arne sen heeft zijn plaats gevonden. In Nederland, waar hij zich na al die jaren bijna Nederlander voelt. „Toch proberen we in het gezin nog steeds Deens te pra ten." En bij een club met on voorwaardelijke ambities. „PSV blijft aan de top. Daar geloof ik heilig in." De voetbalwereld is veran derd. Harder, zakelijker gewor den. Misschien is Arnesen in die ontwikkeling meegegroeid. Zijn beginperiode in Eindhoven was er in elk geval één van vallen en opstaan. Hij moest tegen de re putatie van voorganger Kees Ploegsma opboksen, PSV on derging een verjongingskuur en het brengen van de bijbehoren de boodschap aan een aantal oudgedienden viel hem zwaar op de maag. „Ik heb geluk gehad bij PSV. Ik mocht als manager mijn hoofd stoten. En dat is zeker ge beurd. Ik ben er vol ingelopen. Dat was heel leerzaam." Hij is manager 'voetbalzaken'. Maar zijn betrokkenheid houdt niet op met de planning van technische zaken voor de lange termijn. Geregeld raakt het één het ander. „Neem de faciliteiten voor sponsors en publiek. Die zijn erg belangrijk. Zeker in de ze moderne tijden. De mensen leven goed en ze kunnen uit tal van mogelijkheden kiezen. Het is van essentieel belang dat je die mensen wat kunt bieden. Alleen dan kun je ook op inter nationaal niveau blijven acte ren. Achter ons stadion zit wat dat betreft een filosofie. Je kunt er wel naar streven om het te vergroten naar 50.000 zitplaat sen, maar het gaat ook om de exclusiviteit." Zelf kwam Arnesen op z'n ne gentiende naar Ajax. Het hart klopte snel, hij zat vol mooie dromen. En kreeg de tijd te rij pen. Om verschillende redenen denkt hij nog wel eens aan die periode terug. Bijvoorbeeld als het aankoopbeleid van PSV ter sprake komt. „Van iemand als Cocu, die de competitie kent, hoop je dat hij in paar maanden meedraait. Een buitenlander heeft meer tijd nodig, mede vanwege het taalprobleem. Soms moet je gewoon geduld hebben. Ik kwam zelf op mijn negentiende naar Ajax. In het derde seizoen had ik een vaste plaats." Geduld, tijd. Mooie begrip pen, maar ze staan in het he dendaagse voetbal onder druk. „Gisteren was er een wedstrijd in België. Van Ajax, van ons, van iedereen zitten er scouts. Echt, na de wedstrijd worden er gelijk zaken gedaan en contracten on dertekend." In één klap heeft Arnesen een beeld opgeroepen. Getrokken wordt er aan jongens van zes tien, zeventien jaar. Soms zijn ze zelfs nog jonger. Een koehan del? „Nee. Het is eerder het ichte daling van edental NOCNSF leiden De viering van het 40-jarig bestaan van Unicum is door de Leidse tennisvereniging zelf in een uitermate feestelijk jasje verpakt. Buiten de bij een lustrum behorende gebruikelijke zaken, besloot de vereniging ook nog eens tot een grootscheepse verbouwing van het clubhuis. Grootscheeps inderdaad, want eigenlijk zijn, en dat dan nog op de voorpui na, alleen de muren van het oude clubhuis overeind gebleven. Ook de indeling van het paviljoen is volledig veranderd. Zo zijn de kleedkamers en de dou cheruimtes naar de eerste verdieping verhuisd, waardoor er beneden onder meer ruimte ontstond voor een grotere keuken en een veel pralffischere opslagruimte. De volgens de tekeningen van architect en Unicum-lid Meindert Barkema uitgevoerde verbouwing kostte de club zeven ton. Leids burgemeester Cees Goekoop verrichtte gisteravond de officiële openingshandeling. foto marklamers Frank Arnesen: „Ik heb geluk gehad bij PSV. Ik mocht als manager mijn hoofd stoten" vastleggen van jongens met alle risico's van dien. Vroeger was dat geen enkel probleem. Je gaf ze een koelkastcontract, dat hield de meeste clubs wel weg. Ze waren toch niet bereid an derhalf a twee ton te betalen voor een jeugdspeler. Dat is dus nu anders. Kijk maar naar Ar senal. Het legt ook twee jongens onder de achttien jaar van Paris Saint Germain vast." PSV kocht voor het begin van dit seizoen de Braziliaan Mar- celo. In tegenstelling tot voor gangers als Romariq en Ronaldo wist hij het publiek niet in ijl tempo te overtuigen. „Iedereen is op zoek naar goede spitsen. Waarom denk je anders dat Ro naldo zo duur is? Marcelo heeft toch elf goals gemaakt. Hij is een ander type dan Ronaldo en Romario. Ik blijf hem een aardig goede voetballer vinden. De relatief onbekende Mar celo koos tenminste nog voor PSV. Anderen, als de Tsjech Nedved, zagen Nederland hele maal niet zitten. „Het doen van buitenlandse aankopen is moei lijker geworden. Dat komt ook door het imago van het Neder landse voetbal. Men denkt toch dat slechts een paar clubs hier de dienst uitmaken. Daarom is het ook noodzakelijk dat meer Nederlandse clubs op Europees niveau goed presteren." „De concurrentie is veel gro ter geworden. Door het Bos man-arrest, ja. Maar ook door de vrijheid bij het opstellen van buitenlanders. Italië, Engeland, Duitsland, en Spanje. Met die landen hebben wij te maken. En volgend jaar komt Frankrijk, waar men nu snel heeft geanti cipeerd met een verandering van het fiscale klimaat, door het ministerie aangenomen. Voet ballers zullen voortaan in Frankrijk een artiestenbehande ling krijgen en hoeven daardoor slechts twintig procent belas ting te betalen." De aantrekkingskracht, de naam van een club als PSV. Het is niet meer voldoende om spe lers vast te houden. Bij onder handelingen, vooral met bui tenlanders, speelt de weerzin tegen het Nederlandse belas tingklimaat wel degelijk een rol, zegt Arnesen. De oplossing ligt enerzijds in het aanpassen van de tarieven. Anderzijds werkt PSV met vereende krachten aan de onderbouw. „We moeten he lemaal terug naar af. Dat heb ik steeds gezegd. We moeten op leiden. Het Nederlandse voetbal is al dertig jaar lang gebaseerd op een fantastische opleiding, mede dankzij het hoge niveau van de trainers." Denken vanuit de eigen kracht. Vergelijkingen met an dere toplanden hebben geen zin, betoogt Arnesen. „Een land als Brazilië heeft een enorm po tentieel, misschien zelfs meer dan het totale inwonertal van Nederland." Hij bedoelt maar dat Neder land. met een bond van circa 1 miljoen leden, het nog niet zo slecht doet. Toch neemt .PSV traditioneel een kijkje over de grenzen. „Je moet reëel zijn. Ook bij ons bestaat altijd de kans dat spelers weggehaald worden." In de wintermaanden werkte PSV nadrukkelijk aan de toe komst. Bij tal van spelers wer den de contracten opengebro ken en over de eeuwwisseling heengetild. Het is precies ook de lange termijn die Arnesen in de gaten houdt. Al kan hij zich over de korte termijn, de terug val na de winterstop, enige zor gen maken. Zonder dat het tot ingrijpende consequenties leidt. „Deze selectie is goed. We zit ten goed op schema. Arnold Bruggink komt volgend seizoen van FC Twente, dat moet je ook niet vergeten." „Vorig seizoen hebben we verrassend goed gevoetbald. Ik had dat niet verwacht. Mis schien was het wel te goed. Drie jaar geleden hadden we een to taal andere groep. En ik blijf het herhalen: wissel je één speler, is dat geen probleem. Maar bij het vervangen van zes spelers neem je een groot risico." „Het is natuurlijk duidelijk dat de uitschakeling in de Euro pacup voor ons een zware te leurstelling was. En we hebben het behalen van de titel natuur lijk als doel. Maar dat hebben we elk jaar. Als topclub moet je daarvoor niet weglopen. De dip van Ajax aan het begin van het seizoen had ik niet verwacht. Wij hebben nu een dip. De oor zaak? Als je die weet, zou je het zo kunnen oplossen. Er zijn in dividuele gesprekken geweest met spelers, noem maar op. Ach, dit soort periodes heb je al tijd. Er wordt van sporters ver wacht dat ze tien a elf maanden in topvorm zijn. Dat kan na tuurlijk nooit. Ook voor een voetballer niet."- SCOREBORD Lucky 10 van vrijdag 11 april: 1-13-21- 24 - 27 - 28 - 29 - 35 - 40 - 42 - 43 - 44 - 48-50-53-56-65-66-71-79. (onder voorbehoud) PRIJSVRAGEN ronde, groep 3, Manama: Bahrein - Vere nigde Arabische Emiraten 1-2 (0-1). 20. Adel Mohammed 0-1, 62. Adel Moham med 0-2, 89. Darwish 1-2. Stand: 1. VAE 2-4 (2-1), 2. Jordanië 1-1 (0-0), 3. Nahrem 1-0(1-2). VOETBAL Eerste divisie. FC Zwolle - TOP Oss 3-1 (1- 1). 40. Ristila 1-0, 43 Taihuttu 1-1, 89. Boudesteyn 2-1, 90.1 lie 3-1. Scheidsrech ter: Braamhaar. Toeschouwers: 3150. Gele kaart: Wijnands, Kromheer (Zwolle), Corne- lisse (TOP) Telstar - Eindhoven 1-3 (0-2). 4. Vroomans 0-1, 39 Weyers 0-2, 56 De Bruin 1-2, 68. Remie 1-3 (strafschop). Scheidsrech ter: Van der Pas. Toeschouwers 821. Gele kaart: Panhuis (Telstar), Weyers, Van Huijksloot, De Jong (Eindhoven). Stand: Cambuur 26-50, MVV 26-50, Em- men 26-49, FC Zwolle 27-47, Go Ahead Egles 26-46, Eindhoven 27-43, VVV 26- 42, Veendam 26-42, Den Bosch 26-41, ADO Den Haag 26-38, TOP Oss 27-37, Dordrecht '90 26-35, Heracles 26-29, RBC 26-27, Helmond Sport 26-24, Telstar 27-23, Excelsior 26-19, Haarlem 26-14. Emmen, ADO Den Haag en Cambuur L. pe riodekampioen. Straffen betaald voetbal. Geschorst. Vier wedstrijden Bombarda (Groningen), De Roode (Haarlem). Belgié. Brugge - Moeskroen 3-0 Stand aan kop: Brugge 30-62, Lierse 29-61, Moes kroen 30-57, Anderlecht 29-51, Lommei 29-49. Duitsland. Bielefeld - HSV 1-1, Leverkusen - Karlsruhe 3-1. Stand aan kop: Bayern München 26-55, Leverkusen 27-53, Dort mund 26-52, Stuttgart 26-49, 1860 Mün chen 26-38, Schalke '04 26-38, Karls ruhe 27-38, Bochum 26-37 Frankrijk. Caen - Bastia 2-2 Stand aan kop: Monaco 32-68. Paris SG 32-56, Bas tia 32-54, Nantes 32-53, Strasbourg 23- WK-kwalificatie.. Aziatische Alkmaar. Kwalificatie EK onder 18 jr. Ne derland - Frankrijk 0-3 (0-1). 25. Saha 0- 1, 76. Christanval 0-2, 83 Hellebuyck 0- AUTOSPORT Buenos Aires. GP Argentinië Formule I, vrije training: 1. Villeneuve (Can) Williams- Renault 1.25,755, 2. Barrichello (Bra) Stewart-Ford 1.26,693, 3. Panis (Fra) Prost-Mugen-Honda 1.26,983, 4. Berger (Oos) Benetton-Renault 1.27,017, 5. Mi chael Schumacher (Dui) Ferrari 1.27,052; 15. Verstappen (Ned) Tyrrell-Ford 1.29,302, 17. Salo (Fin) Tyrrell 1.29,893. BILJARTEN Almelo. GP Bolk Transport, driebanden. Kwartfinale: Arnouts - Van de'Looy 50- 28/26 beurten, Breur - Broeders 50- 35/36, Jaspers - Koorevaar 50-44/31. Van der Ven - Peterson 50-38/37 Halve fina les: Jaspers - Breur 50-20/30, Arnouts Van der Ven 50-38/31. Finale: Jaspers Arnouts 50-46/34. PAARDENSPORT Den Bosch. Indoor Brabant, tweede dag. Internationaal springconcours. 1,40 m, op tijd: 1 Francois Mathy jr. (Bel) Shurlands Governor 0 strafpunten. 46.39 seconden. 2. Van de Pol (Ned) Hans 0-47,73. 3. John Whitaker (GBr) Virtual Village Heyman 0- 47.93, 4. Simon (Oos) E.T FRH 0-48,67. 5. Hendrix (Ned) Ten Cate Elstar 0-50,11 6. Ludger Beerbaum (Dui) Sprehe Avion 0- 51,11, 7. Nieberg (Dui) Esprit FRH 0- 51,56, 8' Velin (Deen) Billy de Forzille 0- 58,17, 9. Van der Schans. (Ned) Golden- bridge 0-58,18, 10 Van der Vleuten (Ned) Vink Flower III 0-59,90. Hengstensprin- gen, 1,40 m, na barrage: 1. Wauters (Bel) Elanville 0-30,23. 2 Wauters/Kimball 0- 30,32, 3. Ehrens (Ned) Jonggor's Ajonc 0- 31,99. 4. Kirchhoff (Dui) Gelha's Glennridge 0-32,36, 5. Velin/Tenor de la Cour 0-35,89, 6. Romp (Ned) Burg's Mr. Blue 0-37,04, 7. Dijkstra (Ned) Celano 0- 38,23, 8. Willemsz Geeroms (Ned) Audi's Argus 4-31,75. Internationaal springcon cours, 1.50 m, na barrage: 1. John Whita- ker/Virtual Village Welham 0-35,25, 2. Eriksson (Zwe) Flyinge Electro 0-35,47, 3. Romp/Burg's Samantha 0-36,59, 4. Wauters/Kalief 0-38,02, 5 Francois Mathy jr./Siers des Jalines 0-38,52, 6. Godignon (Fra) Viking Revillon 0-38,64, 7. Eras (Ned) CC Uppy D 0-38,80, 8. Tops (Ned) Top Gun la Silla 0-48,97, 9. Lansink (Ned) Bachus Z 4-35,1 7, 10. Geerink (Ned) LBH Royal Bravour 4-35,23. Dressuur. Prix St. Georges: 1 Van Grunsven (Ned) Gestion Idool 1530 punten, 2. Rehbein (Dui) Flam- bo 1481, 3. Boschman (Ned) Flinstone 1437, 4. Nijvelt (Ned) Escapade, Imke Bartels (Ned) Alegretto 1404. TENNIS Estoril. Mannen, 1,15 miljoen gulden. Kwartjnale: Clavet (Spa/7) - Moya (Spa/2) 6-1 6-3, Javier Sanchez (Spa/8) - Schalier (Oos) 6-0 4-1 opgave Schalier wegens beenblessure. Corretja (Spa/6) - Santoro (Fra) 6-3 4-0 opgave Santoro wegens rug blessure, Mantilla (Spa/4) - Berasategui (Spa/5) 6-4 6-1 Halve finales: Mantilla - Clavet, Sanchez - Coretja. Hongkong. Mannen, 600.000 gulden. Kwartfinale: Chang (VSt/1) - Prinosil (Dui/7) 6-1 7-6. Johansson (Zwe/4) - Gi- melstob (VSt) 6-4 6-4, Rafter (Aus/5) Woodbndge (Aus/3) 6-3 6-1, MacPhie (VSt) - Lareau (Can) 6-3 6-3. Halve finales: Chang - Johansson, Rafter - MacPhie. Madras. Mannen, 750.000 gulden. Kwartfinale: Radulescu (Dui/5) - Washing ton (VSt/3) 6-3 6-4. Pavel (Roe) - Norman (Zwe/7) 7-5 6-3. Tillström (Zwe/6) - Stark (VSt/4) 7-5 6-3, Solves (Fra) - Schuttler (Dui) 6-4 1-6 6-2 Halve finales: Pavel - Tillström, Radulescu Hamilton. Mannen, challenger. Tweede ronde: Goossens (Bel) - Van Scheppingen (Ned/8) 6-3 6-3. Amelia Island. Vrouwen, 830.000 gulden. Derde ronde: Coetzer (ZAf/12) - Novotna (Tsj/1) 6-2 1-6 6-1, Sanchez-Vicario (Spa/2) - Dragomir.(Roe/16) 6-3 1-6 6-4, Majoli (Kro/8) - Fusai (Fra) 6-0 6-2, Pierce (Fra/11) - Huber (Dui/5) 7-6 6-2, Kandarr (Dui) - Diaz Oliva (Arg) 6-3 6-1Kwartfina les: Davenport (VSt/6) - Kandarr (Dui) 6-2 6-2, Coetzer (ZAf/12) - Mary Joe Fernandez (VSt/9) 6-2 6-4. WIELRENNEN Omloop van de Sarthe. Derde etappe, Alen- con - Bessé-sur-Braye: 1 Blijlevens (Ned) 182,4 km in 4 34.27, 2. Tomi (Ita), 3. Giacomelli (Ita), 4. Nazon (Fra), 5. Meloni (Ita). Algemeen klassement: 1 Tomi 13.03.18, 2. Julich (VSI), 3. Nicolas Jala bert (Fra), 4, Frigo (Ita), 5. Giacomelli. Ronde van Baskenland. Vijfde en laatste etappe, eerste deel, Sopuerta - Mondragon: 1. Zamni (Ita) 97 km in 2.11.23, 2. Djava nian (Rus). 3. Baldato (Ita). 4. Zintsienko (Rus), 5 Mori (Ita), 6 Manzoni (Ita). 7. Ar- rieta (Spa). 8. Chiappucci (Ita). 9. Garzelh (Ita), 10. Massi (Ita). 44. Boogerd. 100. Breukink, 108. Jonker Tweede deel, klim tijdrit, Mondragon - Alto de Salinas Viejas: 1 Zülle (Zwi) 12,5 km in 20.14, 2. Panta ni (Ita) 0.23, 3. Boardman (GBr) 0.24, 4. Laurent Jalabert (Fra) 0.31, 5. Garcia (Spa) 0 40. 6. Donati (Ita) 101,7. Zarra beitia (Spa) 1.02, 8. Leblanc (Fra) 111, 9 Olano (Spa). 10 Tonkov (Rus) 1.12. 16. Boogerd 1.24. 51. Breukink 2.30, 89 Jonker 3.51 Eindstand: 1 Zulle 22.36.40, 2. Laurent Jalabert 0.31, 3. Pantani 0.44, 4. Garcia 1.01. 5. Board man 1.16, 6. Zarrabeitia 1.24, 7 Leblanc 1 33. 8 Olano. 9. Faresin (Ita) 1.35, 10. Hervé (Fra) 1.39. 15. Boogerd 1.46, 52. Breukink 7.28, 71 Jonker 14.55 Driedaagse van da Vendee, vrouwen. Eerste etappe, Faute-sur-Mer - l'Herbergement: 1 Zocca (Ita) 95,8 km in 2,44.44, 2. Hohl- feld (Dui), 3 Valvik (Noo), 4. loeganioek (Rus), 5. Olsen Rikke (Den).

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 27