V ervoersbedrijf geen wethouder WAAROM LOOPT DE A4 LANGS LEIDERDORP? MEUBELPLEIN LEIDERDORP KIJKEN KUN JE OVERAL SLAGEN DOE JE BIJ MEUBELPLEIN Randstad Actiegroep eist Fokker-donaties Spaarne Ziekenhuis krijgt 470 bedden Schiphol daalt plaatsjf op de wereldranglijst s Cruijff en Cruijff Groeimogelijkheden nieu containertrein uit Rotte*"1"'' DONDERDAG 10 APRIL 1997 975 ON CHEF «HANS JACOBS, 071-5356414, PLV-CHEF* RUDOLF KLEIJN.Oïj Amsterdam legt advies naast zich neer Amsterdam krijgt geen superwethouder om het noodlij dende gemeentevervoerbedrijf (GVB) uit de rode cijfers halen. De portefeuilles verkeer en vervoer en het ge meentevervoerbedrijf blijven over twee wethouders ver deeld. Dit advies van het gemeentebestuur druist in te gen de aanbeveling van de commissie-Van der Zwan die de financiële wantoestand van dit bedrijf heeft blootge legd. Dat zei burgemeester Patijn van Amsterdam gisteren tijdens de presentatie van 'Het GVB op de Rails', een preadvies dat B en W hebben aangeboden aan de ge meenteraad. Het is een reactie op het rapport 'Er op of er on der' van de commissie Van der Zwan. Hieruit blijkt dat het Amster damse gemeentebestuur zelf verantwoordelijk is vopr de fi nanciële wantoestand van het GVB. Wethouders grepen veel te laat in waardoor het bedrijf een schuld heeft van meer dan 100 miljoen gulden. Om die reden pleit Van der Zwan voor een zo genoemde superwethouder die de gezondmaking van het be drijf extra goed in de gaten moet houden. De gemeente raad moet hierover volgende week een beslissing nemen. De overige aanbevelingen van de commissie Van der Zwan hebben B en W wel overgeno men. Er komt een zogenoemd 'vier jaar contract' tussen ge meentebestuur en GVB waarin afspraken worden gemaakt over het vervoersbeleid. Het noodlijdende vervoersbe drijf krijgt voorlopig geen extra geld van de gemeente. GVB-di recteur A. Testa had om meer financiële middelen gevraagd, 'anders kan ik geen schoon schip maken'. Volgens Patijn komen de financiën pas in 1998 weer aan de orde als het 'vier jaar contract' tussen gemeente bestuur en GVB wordt gesloten. De actiegroep Kritisch Kritiek heeft gisteren men sen via de dagbladen Trouw, de Volkskrant, het Algemeen Dagblad en Het Parool opgeroepen het geld dat ze hebben geschonken voor de actie Houdt Fokker in de lucht, terug te eisen. De ac tiegroep vindt dat Fokker-donateurs er recht op hebben geld terug te krijgen, nu het niet meer voor het beoogde doel kan worden gebruikt. De overigens onbekende actiegroep Kritisch Kritiek meent dat de gevers 'in de maling zijn ge nomen'. Ze eist dat Stork zich aan de eerder ge maakte afspraken houdt. De inzameling leverde destijds 490.000 gulden op. Het actiecomité heeft tot nog toe geen verzoeken gekregen geld terug te storten. Volgens secretaris G. Melchers van het actieco mité Houdt Fokker in de lucht is er geen sprake van dat het geld terug wordt gegeven. „Het zijn giften. Mensen hebben vrijwillig gegeven. Inder tijd is duidelijk gesteld dat dit geld ook voor an dere doeleinden zou kunnen worden gebruikt." Het half miljoen wordt nu beschikbaar gesteld als investeringspremie voor ex-Fokkerwerkne mers die een eigen bedrijf willen starten. Ook krijgen ex-Fokkerwerknemers die nu in de WW of de bijstand zitten, mogelijk een aanvullende uit kering. Melchers kan zich voorstellen dat gevers lichtelijk beteuterd zijn. Hij erkent dat de manier waarop Stork heeft gehandeld, geen schoon heidsprijs verdient. Volgens hem is de afgelopen dagen duidelijk geworden dat Stork alleen oog had voor de gezonde tak van Fokker. Aan een werkelijke doorstart heeft men niet willen mee werken, meent Melchers. Het nieuwe Spaarne Ziekenhuis in Hoofddorp krijgt 470 bedden in plaats van 360. Dat hebben de directie van het ziekenhuis, minister Borst van Volksge zondheid en het college van zie kenhuisvoorzieningen besloten. De eerste paal voor het nieuwe ziekenhuis wordt in 1999 gesla gen, zo heeft de directie giste ren bekendgemaakt. Eerdere plannen van het Spaarne Ziekenhuis gingen er van uit dat in Heemstede een ziekenhuis met 180 bedden ge handhaafd zou blijven. De Heemsteedse vestiging slankt in het nieuwe plan echter af tot een polikliniek zonder bedden. Volgens de directie van het Spaarne Ziekenhuis past dat be ter in de toekomstvisie van het ziekenhuis. De vestiging van het Spaarne Ziekenhuis in Haarlem wordt binnen-enkele jaren ge heel afgestoten. De uitbreiding van de nieuwbouwplannen in Hoofddorp betekent ook dat in het ziekenhuis alle specialismen vertegenwoordigd zullen zijn. Het nieuwe ziekenhuis, dat in het jaar 2002 klaar moet zijn, komt in de nieuwbouwwijk De IJlanden aan de westkant van Hoofddorp. Politie rolt drugsbende amsterdam anp De politie in AmsteiLj, heeft vijf mensen gei ,0, teerd die ervan worden dacht betrokken te zif drugshandel naar lei 0) Het onderzoek duurt voort, aldus de politie ren. De 34-jarige hoofverda j werd maandag met zijn jarige vriendin in hun ning in het stadsdeel [ar toomseveld van hun bei 0( licht. Toen de politie t ie week lucht kreeg van mogelijke zending aan land, werden twee ar en verdachten aangehoude: jkt jn Peuter overleden na val in Schie rij geneve anp/reuter te onder passagiers. Daal1111 In het Rotterdamse Sophia Kin derziekenhuis is gisteren, aldus de politie, een veertien maan den oude peuter overleden die anderhalve week geleden uit het water van de Rotterdamse Schie werd gevist. Het jongetje was op vrijdag middag 28 maart aan de aan dacht van zijn moeder ontsnapt in een woning aan de Oudedijk- se Schiekade waarvan de tuin aan het water grenst. Toen de moeder het kind miste, begon zij direct een speurtocht in het water. Schiphol is verder gedaald in de achting van vliegtuigpassa giers. De luchthaven was in 1993 en 1994 nog de best ge waardeerde luchthaven. In 1995 bezetten Changi (Singapore) en Manchester de eerste plaats. Vorig jaar moest Schiphol ook Melbourne voor zich dulden. De internationale luchtvaar torganisatie IATA publiceerde gisteren haar jaarlijkse enquê- zijn vorig jaar 55.000 me el ondervraagd over 54 lucl le vens. 01 Changi, een knooppuni vluchten vanuit Europa F Azië en Australië, deelt langer de eerste plaats Manchester, dat een opfa beurt ondergaat. De lucl ed ven van Melbourne, op d< }a rige lijst nog zevende, 'a derde. Daarna komt Schij en vervolgens Kloten, lai luchthaven van Zürich. P( F Ï7~~vfc Amsterdam Johan Cruijff poseert bij zijn portret dat hij gisteren onthulde in de Amster- sterdam ter ere van de vijftigste verjaardag van Cruijff. Het portret krijgt een dam Arena. Hennie van der Vegt maakte het schilderij in opdracht van de gemeente Am- de Arena. In de eerste plaats natuurlijk omdat Meubelplein Leiderdorp zich daar bevindt, al is het ook best makkelijk dat je over de A4 zonder omwegen van Den Haag naar Amsterdam kunt rij den. Maar wie de kleine moeite neemt om afslag Leiderdorp te pakken, al dan niet voor een smake lijke hap bij AC Restaurants of McDonalds, komt al snel terecht op het oergezellige Meubelplein. Waar je niet zomaar meubelzaken vindt, maar de echte Tóp 10 van Nederland. De bekend- .ste meubelzaken onder één dak! Meubels van klassiek tot modern, slaapkamers, keukens en woonaccessoires. Zo kunt u zich een moeizame tocht langs allerlei meubelzaken in 't land bespa ren, want bij de Top 10 op het Meubelplein staat werkelijk alles. En over besparen gesproken, goede raad hoeft echt niet duur te zijn op het Meubelplein. Het parkeren is gratis en ook voor de kleintjes is er altijd wat te beleven. Op donderdagavond zijn we open. Voor wie meer wil weten is er een speciaal informatienummer: 071 - 5416585. Haven Zeebrugge heeft voorsprong Om goed te kunnen concurreren tegen het weg vervoer is het nodig dat containertreinen direct vanaf de kade naast het schip kunnen vertrekken. Aan die eis voldoet de nieuwe containershuttle die donderdag officieel in gebruik is genomen op het terrein van P&O North Sea Ferries in Euro poort. Directeur J. Overdevest van Rail Terminal Born, die de containertrein tussen Europoort en het Limburgse Born exploiteert, verwacht al dit jaar een grote groei voor de nieuwe shuttle. Voorlopig rijdt de containertrein in combinatie met de che- mietrein, die vanuit Botlek naar DSM in Zuid- Limburg gaat. Aan deze dagelijkse trein worden vijf tot tien wagons met containers vastgekop peld. Overdevest is ervan overtuigd dat hij tegen het eind van het jaar zoveel containers te vervoeren heeft, dat er dan dagelijks een aparte container trein tussen Europoort en Bom rijdt. Vanuit Bom kunnen de containers per vrachtwagen verder naar Duitsland en België. Ook zijn er mogelijkhe den om in Bom aan te sluiten op treinshuttles verder Europa in. Directeur W. Scholten van het Gemeentelijk Havenbedrijf van Rotterdam, die de trein officieel in gebruik stelde, roemdi ke aan het nieuwste initiatief. Door de dienst voorlopig te koppelen aan de van DSM kan Rail Terminal Bom een dagelijkse dienst aanbieden. Veel les starten met een dienst van eenmaal wat vaak ongunstig is voor klanten die vertijden hebben. P&O North Sea Ferries vervoert 400.000 vrachtwagen, trailers en sen Europoort en Groot-Brittannië. Daa; zijn 100.000 containers. Het Belgische Zee: heeft een voorsprong op Rotterdam de aansluiting van het zeeschip op het Waar vandaag voor het eerst mee gestai Rotterdam, is in de Belgische havenplaat^ renlang praktijk. De huidige situatie in Rotterdam, waarb tainers per vrachtwagen van de terminal 11; Rail Service Centmm bij de Eemhavenv vervoerd, is volgens deskundigen van PS zonder kostbaar, „Als de container eeniti k de vrachtwagen staat kun je wat betreft de! J beter gelijk doorrijden naar de eindbestemi aldus een zegsman van de rederij.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20