TOP onderstreept titelaspiraties Sporting Trigon heeft gee^ moeite met Oranje Zwarte Reserves Pecos kampioen Sport MSV speelt zich tocj nog eenvoudig langs reserves Den Heidei Vrouwen Gemini vrijwel zeker van tiende plek Geen revanche voor Saturnus MAANDAG 7 APRIL 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-4 In derby met Pemix TOP heeft in de streekder- by tegen Pernix op ondub belzinnige wijze zijn tite laspiraties onderstreept. De formatie van Harold Jellema was oppermachtig en zegevierde na een 7-3 ruststand afgetekend met 13-6. SASSENHEIM MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Tijdens de eerste helft hadden TÓP en Pernix te maken met er barmelijke weersomstandighe den in de vorm van regen en wind, maar er werd toch be hoorlijk gekorfbald. Het werd coach Peter Kuipers van Pemix al gauw duidelijk dat zijn ploeg een zware middag zou krijgen. „TOP maakte in de eerste mi nuten gelijk drie, vier overtre dingen, zó fel speelden zij op de bal. Dat was het grote verschil. Wij waren zelf veel te lief, zeker onder de paal. Daardoor had den wij veel te weinig rebound", stelde hij achteraf vast. Slechts twaalf minuten hiel den de streekgenoten elkaar in evenwicht. Lian Tieleman te kende voor de openingstreffer en Raymond Boerman bracht de stand op 2-2, maar daarna nam de thuisclub het heft in handen. TOP speelde bijzonder gedreven en buitte zijn lengte en kracht in de paalzone ten volle uit. De aanval kon zodoen de regelmatig achter elkaar aan leggen en de verdediging gaf anderzijds nauwelijks kansen weg voor doorloopballen. Per nix kreeg hooguit van afstand mogelijkheden om te schieten, alleen was er geen enkele zui verheid. Daardoor stonden te genover de strafworp van Ray mond Boerman twee treffers van Steven Baart en Michiel Kok en één van Jeroen van der Wolf: 7-3 mst. Na de pauze bleven de krachtsverhoudingen ongewij zigd. Petra van Niekerk, Stanley Larde' en nogmaals Van der Wolf en Baart vergrootten het verschil dan ook in zeventien minuten tijd via 10-3 tot 12-4. Sommige doelpunten werden Huig Schoonderwoerd van Pemix schermt de bal af voor Benjamin van Tol (TOP). Beide spelers konden hun invalbeurt niet met doelpunten bekro nen. FOTO DICK HOGEWONING aangevochten wegens lopen, maar coach Harold Jellema van TOP weerlegde deze beschuldi gingen nadrukkelijk: „Het wa ren gewoon overpak-ballen, waarbij de bal heel snel van speler naar spelep gaat. Dat lijkt misschien op lopen, maar dat is het beslist niet. Alleen wil de snelheid van uitvoering wel eens verwarring brengen bij de tegenstander." Aangezien de strijd gestreden was, grepen beide trainers de wedstrijd aan om eens nieuwe spelers uit te testen. TOP zette Mirjam de Kleyn en Benjamin van Tol in en Pernix Huig Schoonderwoerd en Rob Tirion, waarbij alleen Van Tol op erva ring in het eerste kon bogen. De invallers kwamen geen van al len tot scoren in het restant van het duel, dat een 13-6 eindstand meekreeg. Voor TOP betekende de winst een goede generale repetitie voor de komende topper tegen koploper Refleks. „De doelpun ten kwamen voort uit een goede organisatie in de aanval. Dat geeft vertrouwen naar elkaar. Wij hebben vandaag weer een hindernis op weg naar het kam pioenschap genomen", oordeel de Jellema tevreden. Zijn colle ga Kuipers besefte dat zijn ploeg zich hoogstens op handhaving moet richten. „Het was leuk geweest als wij hier punten hadden gepakt, maar dat zat er niet in. Wij zijn fysiek en op schot gewoon afge troefd. Maar De Kapellen en VEO zijn stukken minder dan TOP, daar liggen voor ons meer kansen." KORFBAL MICHEL VAN CENT MEDEWERKER De Leidse clubs zijn goed be gonnen aan het restant van de veldcompetitie. TOP, Tempo, Crescendo, Velocitas en KZ Lei den verdedigden hun aanspra ken op promotie met verve. Al leen De Danaïden, Pernix en Fluks bleven dit weekeinde zon der puntenwinst. Dit zijn ook direct de clubs die nog met de- gradatiezorgen te maken heb ben. Sporting Trigon behaalde in een nieuwe opstelling een ge makkelijke 20-10 overwinning op Oranje Zwart. Alfred Lam- booy vormde met Jan-Willem Meijer de eerste aanval, terwijl Arnoud Lambooy in de verdedi ging begon met Tim van der Horst. Deze omzetting pakte goed uit, want de beginaanval leverde met dertien goals het leeuwendeel van de productie. De Leidenaars liepen vanaf 3-3 in één nik door naar 10-4 (rust), waarvoor zij twintig minuten nodig hadden. Na 10-6 maakten Chantal van Duyn, Bianca Jous- tra, Alfred Lambooy en Jan-Wil lem Meijer aan alle illusies van de bezoekers een einde (14-6). De enige dissonant was dat Ar noud Lambooy tegen een gele kaart opliep wegens commen taar op de leiding. De Danaïden werd bij Futura al snel geconfronteerd met te genslag; Marcel Keijzer viel uit met een enkelblessure. Hij had kort tevoren nog het eerste doelpunt voor zijn club ge maakt (2-1). Zijn ploeggenoten zetten zich goed over deze te genslag heen. De Danaïden liep via 6-2 uit naar een 8-5 voor sprong in de rust. Na de paal- wisseling ging het aanzienlijk moeilijker, omdat de thuisclub meer felheid en zuiverheid eta leerde. Bij 9-8 miste het achttal van Edwin Muntjewerff met een strafworp de laatste kans op een gelijkmaker. Alleen Martijn van der Meer, die was ingevallen voor Keijzer, scoorde nog: 14-9. Tempo slaagde er als eerste in koploper Excelsior een punt te ontfutselen, maar het hadden er met wat meer geluk ook twee Vrouwen Rijnsoever degraderen TAFELTENNIS RON HOOGENDAM MEDEWERKER Waar de Pecos equipe zich prepareert voor de strijd om de derde plaats tegen Van Sloun, tim meren de overige regioploegen die uitkomen in de landelijke tafeltenniscompetitie aan de weg. Zo kan het Leidse Scylla, dat met 5-5 gelijk speel de tegen Flits, zich wellicht volgende week thuis al tot kampioen kronen in de eerste divisie. Dat kampioenschap is voor de reserves van Pecos na de 8-2 winst op Irene 2, reeds een feit. Tegen concurrent Flits bleef Scylla weliswaar steken op 5-5, maar met dat resultaat zijn de Lei denaars met nog twee duels te gaan praktisch on bereikbaar geworden. Met het duel tegen het zwakke De Korenbeurs 2 voor de boeg kan bij een riante uitslag het kampioenschap in eigen huis gevierd worden. Of anders wordt de rentree op het hoogste podium een week later in Middel burg bewerkstelligd Weten Martin van Rijn en Gerard Bakker weke lijks hun opponenten met groot gemak te ver slaan, zaterdag kwam Van Rijn aan de Brahm- slaan nogal magertjes voor de dag met slechts een winstpotje. Bader L'Fatmi kwam er tegen het Zwolse materiaal-trio Harthold, Van Rijssen en Aalders helemaal niet aan te pas. Voor kopman Gerard Bakker bleek ook het achtste duel een ver plicht nummer, gelet op zijn moeiteloos gewon nen wedstrijden. De reserves van Pecos werden met overmacht kampioen in de tweede divisie. De terugkeer op het op een na hoogste niveau werd voor het trio Friso Reitsma, Ron Schipaanboord en Roald van der Lande in Tilburg een feit. Tegen Irene 2 be wezen de Oegstgeestenaren hun suprematie door "met 8-2 te zegevieren. Alleen Van der Lande en Schipaanboord moesten hun tegenstander een maal feliciteren. In de tweede divisie groep 4 moet Rijnsoever na de ruime 7-3 nederlaag tegen koploper Shot ernstig rekening houden met degradatie. In Wa- geningen gingen drie van de tien partijen net in drie games verloren. „Het wordt moeilijk, maar ik denk dat het gaat lukken", aldus Marco Cecchi. „We spelen niet constant genoeg, daarbij hebben we te maken met lichte blessures." De Katwijkers moeten de komende duels tegen Nedlin en Bel- crum thuis toeslaan om Alkmaar'71 en Belcrum er onder te houden. Avanti probeert ondanks het 6-4 verlies tegen Ilac op de tweede plaats te eindigen in de derde divisie waar Hotak'68 ondertussen de titel in de wacht sleepte. In de eigen Hazerswoudse zaal, waar volgend seizoen ex-Scyllaspeler Paul Kan bier de ploeg komt versterken, kwamen Patrick van Meverden, Ronald Peters en Jasper van der Heiden tot een zege. Ook de dubbel was een prooi voor de thuisclub. In de kelder van de lan delijke competitie leed Play Fair zijn eerste ne derlaag. In Den Bosch was Never Despair 3 met 6-4 iets te sterk voor de Leimuidenaren, van wie Ed van den Berg de hele productie voor zijn reke ning nam. Met nog twee duels te gaan is Play Fair nog steeds favoriet om uit de vierde klasse te ont snappen. Kansen op promotie uit de vierde divi sie heeft ook De Treffers nog. Mede door de on geslagen Rico van Veen kwam de Veense ploeg met een 8-2 winst terug uit Amstelveen. Met vier Martin van Rijn (Scylla) won tegen Flits slechts een partij. punten achterstand op Quick'32 en nog twee duels te gaan, wordt het spannend. Volgende week komt Victory op bezoek bij de Roelo- farendsveense club. In de Oegstgeester Voscuyl keken de vrouwen van Pecos tegen een 0-2 achterstand aan in de strijd met koploper Swift, maar eindigden knap op 5-5. Iris Sjaardema won twee wedstrijden, Ka- FOTO HENK BOUWMAN rin van der Heiden en Miranda Karsdorp pakten beiden een duel. De vrouwen van Docos wonnen met 8-2 van Red Stars 3 en staan op een nette tweede plaats in de tweede divisie groep 2. In dezelfde klasse is het doek voor Rijnsoever gevallen na de 8-2 ne derlaag (met een winstpartij voor José Hoek) te gen Westa. kunnen zijn. De Alphenaars kwamen via Marcel Hanegraaff (2), Ronald Drieduite, Ben Nik- kels en debutante Marijke van der Erf immers op 5-2. Daarna viel de ploeg echter lange tijd stil (5-7). Tempo gaf vervolgens ook een 10-8 en 11-10 voor sprong nog uit handen. Coach Bob Bergshoeff, die voor een jaar heeft bijgetekend, zette op 11-11 Marcel Haagsman in. De invaller forceerde met zijn eer ste aanvalsactie een door Hane graaff benutte strafworp, waar na het echter toch nog 12-12 werd. Vermeldenswaard is ook dat beide toppers door de harde wind op dezelfde paal vijf straf- worpen vergooiden. Fiks verkleinde de achter stand op Tempo tot vier punten door een gedegen 11-9 zege op Nova. De equipe van Jasper En gel had de pech dat Matthijs de Visser ontbrak en dat Theo Vreeken niet in de wedstrijd zat. De Visser kwam niet verder dan één doelpunt en miste ook nog eens een strafworp. Dit bete kende dat andere spelers zich als schutters moesten bewijzen. Invaller Henrik Hooimeijer ver zilverde drie strafworpen en ook Lennie Anholts en Chantal Bouwman leverden een hattrick af. In de laatste tien minuten verloor de verdediging door de 11-5 voorsprong haar concen tratie, zodat er nog vier goals op rij geïncasseerd werden. Fluks moest alweer danig im proviseren om een compleet achttal in het veld te brengen, ditmaal voor de uitbeurt tegen SEV. De Noordwijkers hadden nu oudgediende Theo Passchier en junior Frank van Meygaar- den als invallers, maar daar stond tegenover dat Alexandra Braun en Marleen Passchier te rug waren na blessures. Laatst genoemde was met Loes Duyn- dam verantwoordelijk voor de treffers in de eerste helft (6-2). Deze achterstand was in het vervolg niet meer goed te ma ken: 12-7 verlies. Crescendo had het bij terkwartier gemakkelijker?'-t op grond van de stand c| ranglijst vooraf werd vente De lijstaanvoerder van 3Lri p' niet van slag door het verswjt van een 4-1 voorsprong draad werd na de 5-5 i weer opgepakt. Marlies ijr^ wer, vervangster van de gtj seerde Monique Kooien, SI Baak, Wijnand Alberts enl Jan Hensing zorgden vooik 9-5 voorsprong bij rust. («L pauze behielden de groen\\Le hun concentratie en zuiveiC zodat het niet meer spanT werd. In de slotfase vol twee goals van Alberts en 6 Baak hel verschil nog ok acht: 17-9. L Tijdens de eerste helft nta' Velocitas bij DES optorneL gen een harde wind. De L,)- lingsclub uit Leiderdorp spLtl met veel concentratie en <Jeil pline om de tegenstandeL het weer de baas te wordenL- lukte behoorlijk, want PauL bert Nugteren (4), Emfyjj Vlagsma (2) en Selma ï|er| bouwden een 7-3 voorspL op. Vervolgens werd de nin vrij eenvoudig geconsolidL, Vlagsma doofde het laLe vonkje spanning door eeni0( worp te benutten, die dooL- valler Paul Meerburg was g| ceerd: 11-9 winst. r KZ Leiden hoefde niet briljant te spelen om tIw ELKV de negende overwin! op rij binnen te halen: j Martin Verhorik, Mark Zierffc (2), Lisette van Meurs en All Akse zorgden voor een geï^ stellende 6-1 ruststand. Del denaars hadden dan ookjuE eens moeite om hun concej tie te behouden en misten «tv door strafworpen op 6-2 etjtti 5. Af en toe waren er ook htij( standjes te zien, zoals diejig Jan Willem van der Kaay.frr een doorloopbal bovenhire afmaakte. |n: |b( RIJNDELFLANDBEKER - Drie clubs uit de Leidse regio kojfet morgenavond in actie voor het bekertoernooi van Rijndelfl|ei Fiks en Madjoe ontvangen HKV/Ons Eibernest en Ready, tesz Sporting Trigon op bezoek gaat bij Dubbel Zes. Alle wedstrijder|et ginnen om 19.00 uur. L BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN MEDEWERKER De basketballers van MSV keken in Den Helder lang tegen een terstand aan, maar wonnen uiteindelijk nog gemakkelijk v Helderse reserves. De Noordwijkers zegevierden met 75-67. In de eerste fase van de wedstrijd had MSV het moeilijk tegel voorlaatste ploeg in de promotiedivisie. De thuisclub trad aan slechts zes spelers, maar de zone-verdediging waarin de de He naars zich moesten verschuilen was een groot obstakel vooj Noordwijkers. MSV bleef echter geduldig wachten totdat de sr speelstijl de uitgedunde thuisploeg zou opbreken. Na rust (36j was het vooral Zeger van Leeuwen die zijn team voorging op ji naar aansluiting. Zijn vele scores en zijn verdediging op de b speler van Den Helder zorgden dat, na dertien minuten, bi e teams weer in evenwicht waren. Bas Kip, een van de uitblinl ic aan Helderse kant, maakte het MSV nog gemakkelijker. Hij mi >s in de tiende minuut na een grove overtreding al met het maxin ei aan fouten definitief naar de kant. Twee driepunters van li n Messemaker zorgden voor de eerste voorsprong voor de bezoel (51-57). Een vermoeid Den Helder gaf steeds vaker open scho E weg in de verdediging, zodat MSV in de slotfase de voorsprongi 'f tig kon vergroten. Scores MSV: Van Leeuwen 25, Duindam 12. De meisjes junioren van DVZ/Grasshoppers hadden aan speelsters genoeg om ruim van Jolly Jumpers te winnen: 80-44 ie Tubbergen liepen de Katwijksen uit naar een bescheiden 13 si voordat er aan de thuisploeg negen minuten lang geen scores n werden gegund. Bij 13-40 waren de bezoekers verzekerd van makkelijke tweede helft, die dan ook freewheelend werd ui:ls speeld. Scores DVZ/Grasshoppers: Kuijt 24, Guyt 18, T.Versteeg k Buis 11, G.Versteeg 10. LEIDEN CHRIS HARTMAN MEDEWERKER Door met 3-2 bij Peelpush te winnen leggen de volleybalsters van Gemini/Kangeroes vrijwel zeker beslag op de tiende plaats. Dat betekent dat de in de eerste divisie debuterende formatie uit Voorschoten na af loop van de competitie promo tie/degradatiewedstrijden moet spelen. In eerste instantie zag het er niet naar uit dat de vrouwen van Gemini/Kangeroes win nend uit de strijd tevoorschijn zouden komen. De ploeg van trainer/coach Bernhard van der Pols verloor de eerste set met 15-9 en de tweede met 15-13. Van der Pols: „In de eerste set was er geen bezieling en in de tweede lieten we het bij 11-13 afweten." Het herstel kwam in het derde bedrijf. Vanaf de eer ste bal dicteerde Gemini he.t spel, iets wat de ploeg tot het eind van de vijfde periode zou volhouden. Van der Pols: ,,In de resterende sets waren we op alle fronten beter. Vooral de buiten- aanvalsters Rachelle Hoedema- ker en Tanja van Bezooijen scoorden volop. Toen we in de vijfde set op de service van Els- beth van der Berg op 0-7 kwa men, konden we niet meer stuk." Ook de vrouwen van Leython boekten een verdienstelijke 3-2 overwinning. Odijk was het slachtoffer van de Leiderdorpse dadendrang. Tegen de gewoon te in startte Leython uiterst voortvarend (2-13). De thuis club kwam nog terug, maar le verde de eerste set alsnog in met 9-15. Zowel in de tweede als de derde episode maakte Leython veel aanvalsfouten. Bo vendien kwam Odijk beter in zijn spel. Een en ander resul teerde in scores van 15-7 en 15- 12. Met jeugdspeelster Sandra van der Valk voor Corinne van de Salm en later Rita van der Poel voor Dana The revan cheerde Leython zich voor deze slippertjes. In het vierde spel- deel veranderden de bezoek sters een 11-6 stand in 12-15. De daarop volgende rps-set kon tot 6-6 alle kanten op, daarna toonde Leython zich de sterk ste: 9-15. Het als tweede geklasseerde De Schalmers was een maatje te groot voor de mannen van Ge mini/Kangeroes. In Voorscho ten verloor het team van Casper Brussee met 0-3 (7-15, 11-15 en 11-15). Brussee: „Als we in de resterende drie wedstrijden net zo spelen, pakken we misschien nog een paar punten." Dat laatste is hard nodig, want Ge- mini staat voorlaatste. In de eerste set kon Gemini bijblijven tot 5-5. In het tweede bedrijf nam het een 9-2 voorsprong, die echter als sneeuw voor de zon verdween. In de laatste set maakte Gemini na 11-7 geen punt meer. De mannen van NOVO had den iets goed te maken in de strijd met US 3. Thuis hadden ze namelijk met 0-3 verloren van de studenten. Dit keer pres teerden de Noordwijkers iets beter. Meer dan een 3-1 neder laag (15-6, 15-11, 3-15 en 15-8) zat er evenwel niet in. US, zeer gemotiveerd spelend, bracht zich door deze overwinning in veiligheid. NOVO had dat een week eerder al gedaan. Omdat trainer/coach Nico Halsema ontbrak, was Kees Ouwehand (weer hersteld van een voetbles sure) verantwoordelijk voor de adviezen vanaf de kant. Na ver lies in de eerste en tweede reeks stelde Ouwehand zichzelf op als spelverdeler. Ton Pesschier moest het veld ruimen. Omdat US in de derde periode was weggeserveerd, dacht NOVO nog een kansje te hebben. De wens bleek echter de vader van de gedachte. RW verloor in Dordrecht de belangrijke wedstrijd tegen Eks- palvo 2 met 3-2. Daardoor moesten de Rijnsburgers af stand doen van de tweede plek. Die is voorlopig voor Ekspalvo, dat een voorsprong van een punt heeft. Hoopgevend voor RW is dat Ekspalvo nog tegen koploper MVC moet aantreden. Naarmate de strijd vorderde, wreekte zich het feit dat de Rijnsburgse equipe met slechts zeven spelers naar de sporthal was gekomen. Ekspalvo kon over twaalf volleyballers be schikken. Met name de buiten aanvallers Arjen de Mare, Kees van de Meent en Martin Broere zaten er op het laatst doorheen. Ekspalvo moest de eerste en tweede set aan RW laten (12- 15, 10-15). De volgende drie speldelen waren echter voor de Dordtenaren: 15-8, 15-7 en 15- 10. Opvallend aan Rijnsburgse kant was het goede spel van middenman Dennis Schone- veld. In de promotieklasse bewe zen de vrouwen van DAC kop loper RW een goede dienst. De equipe uit Alphen aan den Rijn versloeg het op de tweede plaats staande Sovicos 2 gedeci deerd met 3-0 (15-10, 15-3 en 15-10). RW, dat zelf met 3-1 (15-5, 15-11. 15-17 en 15-3) van Raaphorst/VSTS won, staat met nog drie wedstrijden te gaan zes punten voor op Sovicos. De vrouwen van Orion klopten het inmiddels gedegradeerde Den Ouden/Nivoc met 3-0. Bij de mannen handhaafde Leython zijn koppositie door in een uit wedstrijd VS Haag met 3-0 te verslaan. Het op de tweede plaats staande Delta 2 zegevier de met 3-0 over Graficon/Do- nar. Orion wenste in het duel met Skania zijn visitekaartje af te geven voor de bekerfinale, waarin de ploegen elkaar op nieuw treffen. Orion trok in de prestigestrijd aan het langste eind. Setstanden: 15-12, 15-13, 11-15 en 15-12. HANDBAL FRANK BONTE MEDEWERKER De mannen van Saturnus slaagden er in Henge lo niet in tegen Olympia revanche te nemen voor de eerder dit seizoen in Leiden geleden ne derlaag. De Leidenaars verloren met 25-20. De vrouwen van Foreholte hielden de deur naar de eerste divisie open door in Amsterdam in een wedstrijd met pieken en dalen met 25-19 te winnen van concurrent Vriendschap. Saturnus had van Olympia moeten winnen. Ongeacht de afwezigheid van drie vaste waar den en het aanmerkelijk betere weerwerk van de Hengelose oppositie. Uiteraard was de ploeg uit Hengelo gebrand op revanche. Met name de acties van de rechteropbouwer en de linker hoekspeler vergden de uiterste oplettendheid van de herhaaldelijk te laat uitstappende Satur- nus-verdediging. Desondanks hadden de Leide naars legio mogelijkheden om de volle winst mee naar huis te nemen. Maar wat in de laatste wedstrijden al duidelijk werd, werd in Hengelo opnieuw bevestigd: Saturnus heeft tegenwoor dig te veel kansen nodig om te scoren. Vooral de breakout liet te wensen over. De passes kwa men niet zelden in handen van de teruglopende Olympia-spelers en een oude wijsheid in hand bal is, dat niets zo dodelijk is als een aanval uit een onderschepte breakout. De meeste Satur nus-treffers kwamen weer op naam van Paul Timmermans. Negen dit keer. Henk Uythof en Nico Mooren kwamen beiden tot vier treffers. De vrouwen van Foreholte leken gehakt gaan maken van Vriendschap dat, na een gel kopgaande openingsfase, compleet werd we gespeeld en tien minuten voor rust tegen ei I 10-5 achterstand aankeek. Daar zaten vier o berispelijke strafworpen en een onderhand zoever van Elly Spreeuw bij. In deze periode li ten Maaike Turnhout en Kim Geerlings al zii dat zij ook een duit in het zakje zouden doen dit voor Foreholte zo belangrijke treffen. Vrien schap bleek evenwel over een goede mentaliti te beschikken, de Amsterdamse ploeg hersteli zich bewonderenswaardig van de Voorhout 'I openingsdreun. De achterstand werd terugg bracht tot 14-11 bij rust. Met nog een kwarti te spelen kwamen de Amsterdamsen zelfs we langszij: 18-18. Het zag er toen slecht uit va Foreholte, ook al omdat het ervaren duo E! Spreeuw en Elly van Leeuwen zich ging forcert met kostbaar balverlies als resultaat. Een jong trio zette de Voorhoutsen vervolgens echt weer op het goede spoor. Maaike Turnhot aanvallend, en Kim Geerlings, defensief, en I grid van Houten, in het doel. Met 25-19 werd eindstreep uiteindelijk nog ruim winnend g haald. Topscorers bij Foreholte waren MaaB Turnhout 10, Elly Spreeuw 7 en Elly van Leet wen 5. In de veldhandbalcompetitie verloren vrouwen van HW' 70 twee inhaalwedstrijde Het eerste duel tegen Treffers met 11-14 (rust' 8) en het tweede tegen Saturnus '72 met 12- (rust 5-4).

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 22