e ^ieuw plan voor Vrcheon slaat aan BEZOEK KAN LEIDEN TOT ACUTE LENTEKRIEBELS. De gouden greep van 'Ripper' Henk Timmers naar Intratuin Voorschoten! Leiden Regio >or Scheffers neemt na 40 jaar fscheid van Voorschotens groen ALEXANDRIUMEJJ] Weer sirene in Stompwijk Hoge Rijndijk straks een laan 'Meeste hangplaatsen zijn gewoon oersaai' Oegstgeest: meer huizen voor asielzoekers Oegstgeest houdt weer enquête onder inwoners ^nntratuin Voorschoten krijgt een graf voor proefdieren' Bte "ERDAG 5 APRIL 1997 «SCHOTEN HANS VERSLUIS f jaar zat Cor Scheffers zelf in het jubileumco- e j van de gemeente Voorschoten en organi- l^^pe hij de afscheidsbijeenkomsten voor colle- i. Gisteren was hij zelf aan de beurt om in de ide emetjes te worden gezet. Vanaf zijn zeventien- werkte hij bij de afdeling groen van de ge- ente Voorschoten. Daar was hij belast met het lerhoud van machines, gereedschap, straat- libilair en speelplaatsen. Gisteren nam hij na rtig jaar afscheid van het groen. jelaten liet 'de Lange', zoals Scheffers bijnaam ïRSit, de lofredes en anecdotes van bazen, colle- 5 en ondergeschikten over zich heen komen. protocol werd slechts onderbroken door het uil van zijn kleinzoon, die met opa plaats had genomen op de 'eretribune' van het Cultureel Centrum. Scheffers heeft veel zien veranderen 'in het groen'. „Vroeger ging alles met de hand. We re den op bakfietsen door het dorp* grasmaaiers moesten worden geduwd. Nu hebben we vracht wagentjes en ook de maaiers hebben een motor." Bijzondere herinneringen koestert Scheffers aan de begeleiding van twee stagiairs uit Litou wen in 1993. „Die jongens hoefde ik eigenlijk niets te leren, ze konden alles al. Maar hun werk wijze was nogal omslachtig. Als ze bijvoorbeeld schuurpapier nodig hadden maakten ze dat zelf door zand op een stuk papier te lijmen." Het Li touwse tweetal was zo enthousiast over de sa menwerking, dat ze hun leermeester het jaar daarop uitnodigden om hun vorderingen te ko men bekijken. IRSl lest Wald gooit samen met WM hoge ogen JEN AAN DEN RUN» Vervolg van voorpagina kkfest Wald is nu samen met Van Vloten Mondial Cate- g en Management (WM) de voornaamste gegadigde 1 Archeon over te nemen. In de ogen van ABN Amro ïjectontwikkeling hebben zij de beste voorstellen. Ook gemeente Alphen aan den Rijn is gecharmeerd van 1 scenario dat het duo voor het park voor ogen heeft. groene geluidswal om het themapark wordt aangelegd, om zo de overlast voor de toe komstige omwonenden te be perken. De schadeloosstelling die de bank van de nieuwe parkeigenaar verlangt, wordt daardoor flink lager of vervalt zelfs helemaal. Op dit moment is overigens niet zeker of dat laatste ook het geval zal zijn. Voorzitter J. Borgman van de Stichting Archeon, zelf in de ra ce voor een doorstart, heeft de laatste ontwikkelingen met ge- mal#ERTMINKHORST noen?1 voorstel van Roest Wald veroorzaakt de minste ;t en bovendien bieden hoogste prijs voor het zegt onderhandelaar E. [Voorde van APO. „Zij zijn de eerste met wie we gaan jen." Het Haagse organisa- jureau en de cateraar willen ie miljoen gulden voor de a zeven hectare grond en de oedel betalen. Verder zeggen twee in hun voorstel dat een openbaar vervoer: NS-station Rotterdam Pr. Alexander. lentestemming. Dankzij de Kom langs en u bent metet schitterende vooijaarscollecties van ruim vijftig woonspecialisten onder één dak. WOO.NMALL J DE GROOTSTE W00NBELEVENIS VAN NEDERLAND. Rotterdam-Pr. Alexander ik mengde gevoelens gevolgd. For meel is hij nog niet ingelicht, maar via-via heeft hij zich op de hoogte kunnen stellen. Hij ver wacht overigens wel op korte termijn nadere berichten van de gemeente. Borgman is welis waar verheugd dat het onderne mingsplan van de stichting weer een kans maakt, maar be twijfelt tegelijkertijd of het park met een nieuwe 'overlegronde' is gebaat. Hij verwacht dat door de nieuwe onderhandelingen het park niet al begin mei kan opengaan. De vertraging maakt het moeilijker om nog een rede lijk tot goed seizoen te draaien, denkt Borgman. „Verder neemt de opknap- en onderhouds beurt die het park nodig heeft zeker enkele weken in beslag. Dus dat wordt sowieso al een duivelstoer," Stompwijk wordt maandag 7 april, klokslag twaalf uur, opge schrikt door een doordringend elektronisch signaal. Het geluid is afkomstig van de nieuwe sire nes waarmee de bevolking wordt gealarmeerd bij rampen en ongevallen. De sirenes wor den een half jaar, een keer per maand, getest. Dan moeten de Stompwijkers het geluid her kennen en zwijgen de sirenes. Daarna loeien ze nog maar één keer per jaar, tenzij er écht iets ernstigs aan de hand is. De gemeente kondigt voort aan elk jaar aan wanneer het proefalarm afgaat. De nieuwe sirenes zijn beter verspreid over het land dan de oude. Elke woonkern van duizend inwo ners heeft nu een sirene. Het elektronisch signaal klinkt in dringender. zoETERwouDE-RUNDUKDe paaltjes die de bomen ondersteunen vallen voorlopig meer op dan de 'sierpe- ren' zelf. Toch hoopt de gemeente Zoeterwoude dat met de plant van de boompjes de Hoge Rijndijk over een tijdje de allure van een echte laan krijgt. foto hielco kuipers CHEF HANS JACOBS, 071 -5356414, PLV.-CHEF RUDOLF KLEUN, 071 -5356436 LEIDERDORP NATASCHA SMIT Voor de 15-jarige Ghalid en de 16-jarige Ricky is er geen dis cussie mogelijk. Van alle ont moetingsplaatsen voor jongeren (JOP's) die er de afgelopen tijd in Leiderdorp zijn aangelegd, is die in De Bloemerd de beste. „Je hebt er bankjes, er liggen houtsnippers op de grond en je zit er droog. Bovendien ligt het naast een basketbalveldje. Per fect toch?", aldus Ghalid. Over de andere JOP's zijn Ghalid en Ricky echter veel minder en thousiast. De roze pyramide bij het Holtlantcollege aan de Riet schans komt er het slechtst van af. „Daar staat nooit iemand", legt Ricky uit. De pyramide bij het park De Houtkamp, waar ze vandaag zelf staan, is ook niet echt populair. Ondanks het mooie uitzicht. Ghalid: „De meeste hangplaatsen zijn ge woon oersaai. Jongeren gaan liever naar één van de speel- tuintjes hier in de buurt. Daar is het veel gezelliger." Maar daar mogen ze niet meer staan. De politie deelde de afgelopen tijd twintig bekeurin gen uit aan jongeren die 'han gen' op plaatsen die niet zijn aangewezen als ontmoetings plaats. Volgens Ghalid is dat niet terecht. „Zo'n boete is toch belachelijk? De politie mag me wat mij betreft komen halen, maar ik betaal echt niet als ik een bekeuring krijg." Volgens Ricky begon de ellen de toen jongens en meiden op scooters en brommers naar de illegale ontmoetingsplaatsen kwamen. „We verzamelden ons al een half jaar bij speeltuintjes in de buurt, maar we hebben nooit problemen gehad. Er zijn nooit boetes uitgedeeld, totdat de scooters kwamen." Politievoorlichter J. Oppelaar beaamt dat geluidsoverlast een belangrijke reden is voor de po litie om in te grijpen, wanneer jongeren zich verzamelen waar dat niet mag. Oppelaar: „Wan neer een paar jongens en meis jes gewoon rustig staan te pra ten, is er wat ons betreft niet zo veel aan de hand." De politie is dan ook niet zo maar begonnen met bekeuren, benadrukt Oppelaar. „We heb ben de jongeren die nu een boete hebben gekregen, de af gelopen periode al een aantal keer gewaarschuwd. We zijn er echt niet op uit zoveel mogelijk bekeuringen uit te delen, het gaat ons erom de overlast voor de buurtbewoners terug te drin gen." Volgens Ricky en Ghalid valt die overlast echter wel mee. „Klagende omwoners zijn ge woon vergeten dat ze zelf ook jong zijn geweest." Dus wijken de beide jongens toch maar uit naar een JOP. Auto Boot Weversbaan 12 Leiderdorp Tel.: 071 -5898900 oegstgeest» spraak en huis-aan-huis-onder- zoeken. De resultaten van het vorige burgerpanel zouden ook terug te vinden zijn in het be leid, zegt het college. Als voor beelden worden genoemd dat het strooien bij gladheid is aan gepast en het afwijzen van het verzoek Sport 7 tegen betaling via de kabel door te geven. Ook speelt het buurtpanel een rol bij de verdere uitwerking van plan nen voor kinderspeelplaatsen. Na het vorige panel is boven dien een regeling voor klachten behandeling in het leven geroe pen. Er komt weer een zogeheten burgerpanel-onderzoek in Oegstgeest. Het burgerpanel is een uitgebreide enquête waarin de gemeente de bevolking om haar mening vraagt over het be leid. Vorig jaar september is voor het eerst een dergelijk on derzoek gehouden. Het college van B en W stelt nu voor om dat in 1997 te herhalen. Het gemeentebestuur ziet het burgerpanel als één van de mo gelijkheden om de mening van de bevolking te peilen naast in- OEGSTGEEST Oegstgeest is op zoek naar meer woonruimte voor erkende asiel zoekers. De gemeente wil over eenkomsten sluiten met wo ningbouwvereniging Bouwlust en met Stichting Leidse Studen tenhuisvesting (met betrekking tot de Thorbeckehof) om be taalbare huurwoningen be schikbaar te stellen. Het Oegst- geester college van B en W wil eventueel ook particuliere ver huurders gaan benaderen. Oegstgeest moet volgens de normen van het Rijk jaarlijks ze ventien asielzoekers huisvesten, maar slaagt daar niet in, onder andere door gebrek aan wonin gen. Het gemeentebestuur wil er nu meer aan gaan doen om die doelstelling wel te halen..De achterstand bij het huisvesten van asielzoekers moet binnen een half jaar zijn ingelopen. Om dat te bereiken is er een voor rangsbeleid nodig bij de toewij zing van huizen. Dat kan tot ge volg hebben dat andere minder urgente woningzoekenden lan ger op een huis moeten wach ten. De gemeente wijst er op dat huizen met een huur tot 650 gulden per maand maar mond jesmaat beschikbaar zijn. Voor zover ze er wel zijn, gaat het om bezit van Bouwlust. Wel verblij ven er vijftien asielzoekers in studentenwoningen aan de Rijnsburgerweg. Maar die huis vesting verdwijnt. Dat is reden om opnieuw met verhuurders te gaan praten. Dat kan, want op zondag 6 april zijn wij geopend van 10.00 tot 17.00 uur. voorschoten marcel smeets De vereniging Proefdiervrij lag van de gemeente een ïonument oprichten op het Oranjeplein. Met het kunstwerk wil de verenin- 'proefdieren die zijn' jfferd voor de con sumptie, symbolisch begra- aldus M. Zuidgeest van Proefdiervrij. De ont hulling van de grafzerk, aanvankelijk gepland op 16 april, heeft op 1 juli plaats. De vereniging, verbonden aan dierenbescherming, wil het monument in Voor schoten plaatsen omdat de ze gemeente de eerste is met een 'diervriendelijk' be leid. Eerder zijn ook andere gemeenten gepolst, maar die weigerden het monu ment een plaatsje te geven. .Die gemeenten vonden het toch wel eng omdat ze het als een extreme stellingna- me ervaren", verklaart Zuidgeest. Vandaag krijgen buurtbewoners een brief van de gemeente, waarin zij de plannen presenteert. Het kunstwerk, van de Delftse kunstenaar Robpoodt, behelst een gla zen plaat van ruim vier vier kante meter. Het komt te liggen in de grastrook van het Oranjeplein. De vlakke glastegel bevat een gedicht en een ijzeren traliewerk dat rattenstaarten verbeeldt. Dat de onthulling is uitge steld tot 1 juli, komt door onvoorziene problemen bij de vervaardiging van het kunststuk. In die maand ook viert de vereniging haar honderdjarig bestaan en richt de bibliotheek een ten toonstelling over dierproe- Luchtvaart Hobby Shop na onstuimige groei in nieuwe behuizing Voor incasso en advies Van Vliet Hardy Wigt gerechtsdeurwaarderskantoor Hoge Rijndijk 45 2313 Tel. (071)516.19.19 Fax. (071) 512.40.47 Incassosysteem INCASS Brochure op aanvraag Met gepaste trots loopt hij door zijn nieuwe onderkomen. In alle hoeken en gaten ademt de spe ciaalzaak een sfeer uit die past bij de wondere wereld van de luchtvaart. Het decor, met het bulderende vlieggeweld van de Aalsmeerbaan op de achter grond, maakt de plek haast net zo uniek als Europa's grootste luchtvaarthobbyshop zelf. „Een winkel met zo'n groot assorti ment", zegt eigenaar Henk Timmers, inwoner van Rijpwe- tering, opgetogen, „vind je ner gens op de wereld." Wie de om vang en exclusiviteit van de ver zameling producten overziet, kan dat moeilijk ontkennen. Hoewel keurig en overzichtelijk gerangschikt barst het pand bij na uit zijn voegen met duizen den boeken, ansichtkaarten, bouwmodellen, vliegkaarten, vi deo's, cd-roms met vluchtsimu- latieprogramma's en vitrines met vliegtuigmodellen en com municatiemateriaal. Zelfs het indringende geluid van de ver keerstoren van Schiphol ont breekt niet. Dat bezoekers de Luchtvaart Hobby Shop 'het Mekka voor de luchtvaartenthousiast' noemen, wekt dan ook nauwelijks enige verbazing. „De waardering van mijn klanten is enorm", geeft Timmers, in het dagelijks leven gezagvoerder op een McDon nell Douglas MD-11, aan. „Ze zijn wild enthousiast over de unieke spullen die ik in huis heb." Vrijwel dagelijks komen er volgens de Martinair-piloot uit Rijpwetering nieuwe artike len bij. Buiten aanbiedingen van buitenaf speurt Timmers zelf ook stad en land(en) af naar uitzonderlijke artikelen. „De mensen vragen de gekste din gen. Laatst wilde iemand een model-bootje van een reddings helikopter. Ik bedoel maar." De nieuwe behuizing, die gis teren op zijn 42ste verjaardag werd geopend door collega Benno Baksteen, voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Verkeersvliegers, bevat twee uit gesproken eye-catchers. Boven de toonbank hangt een levens groot model van een Boeing 747 van United Airlines (verkoop waarde 4500 gulden). En vlak bij de entree staat een heuse cockpit van de 'Maggie Mae', een Dakota uit 1942, waarmee in de Tweede Wereldoorlog werd deelgenomen aan de D- Day-operaties in Normandië. Timmers kocht het vliegtuig onderdeel een aantal jaren gele den in Engeland en maakte de neussectie geschikt voor het de monsteren van vluchtsimulatie- programma's. „Die cockpit is een leuke extra attractie in de winkel", geeft hij aan. „In feite is dat het enige dat niet te koop is." Met behulp van professionele apparatuur, eventueel in com binatie met vliegtuigstuur en gaspedalen, kunnen geïnteres seerden in de cockpit met een speciaal computerprogramma de werkelijkheid van het vliegen op grote hoogte benaderen. Een rondvluchtje boven Amsterdam Henk Timmers in de cockpit van 'Maggie Mae', een Dakota uit 1942. of Parijs of met een Boeing 747 greep geweest", verklaart de ge- van Londen naar Chicago vlie- boren Rijsenhouter zijn uit lief gen, kost de luchtvaartfreak hebberij ontstane zakelijke mis- honderd gulden. sie. „Of liever: een gat in de Acht jaar na de start aan de markt. De vraag naar lucht- Kruisweg in Aalsmeerderbrug vaart-artikelen is in de loop der heeft Timmers aan de Molen- jaren alleen maar toegenomen, weg - in de achtertuin van Op een gewone zaterdag ziet Schiphol - een droom verwe- het hier zwart van de mensen, zenlijkt. „Het is een gouden uit binnen- en buitenland. We hebben zelfs klanten die ons vanuit Chili, Japan of Australië benaderen." De onstuimige groei en mas sale toeloop maakten dat aan uitbreiding niet viel te ontko men. ,Ik had veel te weinig ruimte om alles overzichtelijk te etaleren", herinnert hij zich. „Op de oude plek had ik tachtig vierkante meter tot mijn be schikking. Nu het vijfvoudige." Inmiddels heeft Timmers, in het verleden grondlegger van het spottersblad Scramble', drie man in vaste dienst. Daar naast springen zijn moeder Gré en echtgenote Marga bij als hij op dienstreis is. „Mijn vlie- grooster bestaat uit elf dagen weg, zeven dagen vrij. Er blijft dus genoeg tijd over om me met de zaak te bemoeien. Overigens is dat niet per se noodzakelijk. Ik heb uiterst deskundig perso neel." Vrijheid In die zin kan Timmers zich de nodige vrijheid permitteren. „Ik hoef er niet van te leven, laat staan rijk van te worden", geeft hij aan. „Ik heb een goed inko men. Het blijft een hobby, ook al kost die veel geld. Als de win kel zichzelf kan bedruipen, ben ik tevreden." Omgekeerd is de shop een leuke verzekeringspolis voor het geval hij bij een van de halfjaar lijkse medische keuringen bij zijn werkgever door de mand zou vallen. Maar op een afkeu ring zit de parttime-midden- stander niet te wachten. „Mijn passie voor de zaak is groot, maar die bevlogenheid weegt niet op tegen mijn liefde voor het vliegen. Dat een nietig man netje voorin een vliegtuig in staat is met een eenvoudige handleiding zo'n gevanceerde kist van de grond trekken en neer te zetten, blijft het mooiste dat er is."

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21