Ik ga niet weg voor Lisse kampioen is' Hans Rovers ziet in KRV een redelijke eersteklasser Lisse gaat kraker in met open vizier Sport LEIDEN. Klassement topscorers '96-'97 Wedstrijd van de Week VRIJDAG 28 MAART 1997 lerrel Linger legt zich niet neer bij titel Scheveningen Toen Jerrel Linger vorig seizoen in contact kwam met FC Lisse en de aanvaller sportcomplex Ter Specke betrad, werd hij gelijk verliefd op de accommodatie. Hij hoefde dan ook niet lang na te denken voor hij de zondagama teurs van DCG verliet om het in de hoofdklasse zaterdag te proberen. Inmiddels is Linger volledig ingeburgerd in Lisse. Hij geeft de ploeg wekelijks kleur, scoort aan de lo pende band en weet één ding zeker: „Ik ga hier niet weg voordat Lisse kampioen is geworden." AMATEURVOETBAL VOORAF LISSE GERTJAN VAN GEEN FC Lisse staat momenteel weer op de plaats, die de club dit sei zoen minimaal verwachtte; tweede. Na het matige begin, het ontslag van trainer Paul Bahlmann en de knappe serie - 22 punten uit 8 wedstrijden - die volgde, ziet het er naar uit dat de fusieclub zelfs heel stille- an de titel in de hoofdklas se A kan gaan denken. Lands kampioen en koploper Scheve ningen komt morgen op be zoek, Lisse kan het verschil bij tot vijf punten terugbren gen. En dan is, met nog zeven wedstrijden voor de boeg, alles nog mogelijk. Linger is een stil type. Hij treedt niet graag op de voor grond. Behalve als het gaat om doelpunten maken. „Ik ben niet 'n publieksmens, geef ook lie- r geen interviews. Dit doe ik alleen omdat ik hoop dat Sche veningen het leest, want ftie }ing ras meldt hij na afloop van dins dagtraining. De 28-jarige Amsterdammer levert een belangrijk aandeel in de opmars van geel-blauw. Met maatje Jimmy Simons in de punt vormt hij een levënsge- 'aarlijk duo, dat goed is voor bijna de helft van de Lissese productie. „Ik heb nu meer vrij heid gekregen. In het begin van ?n stond ik als rechts buiten op een positie die ik niet gewend was. Bij alle andere clubs speelde ik als diepste spits een 4-4-2 systeem. Wat we spelen lijkt op 4-3-3, maar ik krijg meer ruimte. Ik wil graag acties maken. De bedoeling is dat ik op links begin, maar meer kan switchen met Jimmy Si- nons en Remco van Bemmel." Toen Ted Immers werd aan- ;esteld als vervanger van Bahl- nann, noemde hij Linger als ién van de spelers uit wie meer uit te halen was. Toeval of niet, onder Immers is de Amster dammer opgebloeid, al ziet hij het niet zo. „We hebben vooral pech gehad. Als we de eerste wedstrijd van Achilles Veen ge wonnen hadden, was het heel anders gelopen. Ik kwam van de zondag en moest wennen. In het begin wisselde de opstelling ook steeds. Dan weer Jimmy, dan weer Marco Kleyn. Maar we spelen nu niet anders onder Im mers. Bahlmann had het sys teem ook al aangepast, waar door we in de voorhoede meer switchten. Ik vond hem hele maal niet slecht." Linger was twaalf toen hij bij Ajax kon komen spelen. 'Helaas' beslisten zijn ouders anders. Het gezin Linger remigreerde naar Suriname. „Voor mij en mijn zus en broer was het heel eng om naar een ander land te verhuizen. Ik heb menig keer tegen mijn ouders gezegd: 'ik wil niet mee'. Maar dat was uit den boze. Achteraf ben ik blij dat ik terug ben gegaan naar Suriname, hoewel ik in Amster dam ben geboren en ik mis schien een topvoetballer was geworden als ik hier was geble ven. Het is een fantastisch land en op voetbalgebied heb ik prachtige jaren gehad. Hét voet bal moet daar vooral mooi zijn en het publiek tevreden. Dat zie je ook in het jaarlijkse Kwakoe- toernooi in Amsterdam. Een gi gantisch groot toernooi met al lemaal - vriendenteams, ver spreid over vier weekeinden, waar veel publiek op afkomt. Het is een grote eer om dat te Linger speelde voor Suriname in alle vertegenwoordigende elf tallen en zag daardoor onder meer een groot deel van het Ca- ribisch gebied. „In Suriname heb ik alles meegemaakt en ik zie Suriname ook als mijn va derland. Het gekke is dat het vrienden van mij helemaal niet aantrekt, als ik het met ze daar- Jerrel Linger (r): „Lisse e over heb. Nu ga ik nog elk jaar heb de belangrijkste jaren van volgt een opleiding tot op vakantie, maar als ik de pen- mijn ontwikkeling daar doorge- tant - bij het kantoor van Lisse- sioengerechtigde leeftijd heb bracht. Het gevoel roept me te- sponsor Ben Thomas, bereikt, ga ik definitief terug. Ik rug naar Suriname", aldus de Tien jaar verbleef hij in zijn kan het niet uitleggen, maar ik assistent accountant - Linger vaderland, voordat hij besloot Rijnvogels aan vooravond van promotie De mogelijkheid dat volgend het duel tussen KRV en Quick Boys officieel op de rol staan,, was ook in het hoofd Hans Rovers opgekomen. Maar echt blij was hij bij die ge dachte niet geworden. Ja, het zou hebben betekend dat hij deze jaargang met KRV de sprong naar de eerste klasse had gemaakt. En die promotie trekt hem wel. Nog steeds, trou- Maar een competitieduel met Quick Boys had ook inge houden dat de roemruchte club tan Nieuw Zuid uit de hoofd- Idasse was gedegradeerd. En dat atas een gegeven waar Ro- minder mee overweg kon. Natuurlijk, hij verdedigt dit sei- 'met veel plezier' de kleu- an KRV. Maar bij Quick Boys liggen zijn roots, voetbal en zijn vrienden. Dus was hij blij met de overwinningen van de Boys op Veere en Kloetinge. Itellig: „Quick Boys is gewoon :en veel te grote club om niet in de amateurtop van Nederland spelen. De vereniging hoort Jaar thuis. Tegen Quick Boys spelen, vind ik best. Maar dat :al dan in de hoofdklasse moe- en gebeuren." Waarmee de 23-jarige linker spits overigens bepaald niet 'gt dat hij' KRV zo maar als lerde Katwijkse vereniging in Ie zaterdagtop ziet verschijnen. Reëel: „Voordat de club daaraan mag denken, moet er nog heel wat gebeuren. Op alle fronten. In de organisatie, met de ac commodatie, in de jeugdoplei ding en op het veld. Ik weet dat binnen de club de ambitie leeft om ooit in die hoofdklasse te voetballen. Maar je mag je best serieus afvragen of dat voor KRV wel haalbaar is. Of ik denk dat het kan? Ik weet het echt niet. Hou het er maar op dat de toekomst dat zal moeten uitwij- Zoals eerst in de nabije toe komst duidelijk zal moeten worden of KRV zich na dit sei zoen wel eersteklasser mag noe men. De vorig seizoen nog in de vierde klasse uitkomende Kat wijkse Rijnvogels mogen dan nu aan de leiding gaan in de twee de klasse C, er zijn nog vijf wed strijden te gaan. En een voor sprong van vier punten ben je tegenwoordig al snel kwijt. Ze ker als in een Paasweekeinde eerst RCL (de nummer drie van de ranglijst) en twee dagen later Monster (de directe concurrent) als tegenstanders fungeren. Ro vers: „We kunnen na die twee wedstrijden kampioen zijn. Als Monster zaterdag van Xerxes verliest en wij zelf gewoon win nen, zijn we er. Maar dat is wel een erg vrolijk beeld. Ik geloof erin dat we het gaan redden, maar het wordt zeker niet ge makkelijk. Als ik nu zou kunnen tekenen voor dezelfde voor sprong van vier punten na het mm GROENOORDHALLEN M1MWM IE GEZELLIGSTE ROMMELMARKT VAN NEPERLANU Paasweekeinde, zou ik daar echt over na moeten denken. Want dan heb je nog maar drie wedstrijden te spelen, ben je er echt bijna." Mocht de eerste klasse inder daad worden bereikt, dan ziet Rovers overigens wel mogelijk heden voor KRV. „Zeker als we er nog twee, drie jongens bijkrij- gen. Op dit moment is de selec tie met een man of dertien ei genlijk te smal, dat kan je zeker in de eerste .klasse gaan opbre ken. Als er inderdaad verster kingen overkomen, moet KRV een klasse hoger mee kunnen doen. Een redelijke middenmo ter kunnen zijn." Rovers zal dan deel uitmaken van die 'redelijke middenmo ter'. De schilder, met maatje Hugo van Duyn (de doelman van Katwijk) werkzaam in het schildersbedrijf van Hans van der Plas (de aanvoerder van Quick Boys), heeft het immers naaf zijn zin op sportpark De Kooltuin. Een prettige trainer in de persoon van Loek Helder, een leuke spelersgroep, een ge zellige sfeer. Voldoende rede nen om in elk geval nog zeker een jaartje te blijven. Maar dat neemt allemaal niet weg dat de topscorer van KRV zijn oude club nog niet vergeten is. Spe len in Quick Boys één was een wens van hem, en is dat nog steeds. Rovers, eerlijk: „Ik ben natuurlijk geen eigendom van Quick Boys, maar m'n hart ligt wel bij die club. Ik heb daar vanaf de E-tjes in alle hoogste jeugdteams gespeeld en ik heb daarna drie jaar in de A-selectie gezeten. Ik ben vier keer kam pioen geworden met het twee de, drie keer zijn we met twee landskampioen geworden. Dat is allemaal niet niks. Het werd alleen een probleem dat ik het eerste net niet haalde. En dan maak je op een gegeven mo ment de keus voor een eerste team van een andere vereni ging-" Definitief doorbreken zat er op Nieuw Zuid dus niet in. Maar mooie herinneringen koestert Rovers nog steeds, ze- Hans Rovers: „Ik ben natuurlijk geen eigendom van Quick Boys, n ker aan de wedstrijden die hij in het eerste speelde. Dat ene duel tegen Katwijk bijvoorbeeld, in zijn eerste jaar in de A-selectie, toen hij als stand-in van de ge blesseerde Fred 'Kanbier acht wedstrijden op rij meespeelde. „Katwijk werd dat jaar kam pioen, maar in die derby scoor de ik de enige goal. Dat blijft je altijd bij, net zoals de wedstrij den die ik toen heb gespeeld te gen PSV, Ajax twee en natuurlijk het Nederlands elftal." Wedstrijden die Rovers in zijn geheugen heeft opgeslagen, zoals de matchwinnaar van de laatste twee weken (tegen DSVP en Xerxes) de komende duels tegen RCL en Monster ook in dat rijtje hoopt te kunnen bij zetten. Want daarin moet het gaan gebeuren voor Rovers en zijn van Katwijk en Quick Boys afkomstige kornuiten. Een ploeg die sterk aan het seizoen begon, maar na de winterstop de slaap maar niet uit de ogen kon krijgen. Een nederlaag te gen KMD werd gevolgd door twee gelijke spelen tegen staart - clubs Naaldwijk en HBSS. Daar na werden DSVP en Xerxes weliswaar geklopt, mar het ver- Leidsch Dagblad weer terug te keren. In zijn ach terhoofd had hij het idee om het hier als profvoetballer te maken. Op zijn 22ste kwam hij via spelersmakelaar Sigi Lens („Ik weet niet wat er van de aantijgingen dat hij geld heeft verdiend aan transfers waar is, maar het lijkt me wel dat ze wat uitspoken") bij AZ terecht, maar kon daar onder de toenmalige trainer Henk Wullems geen vas te basisplaats afdwingen. „Het ging er niet eerlijk aan toe. Ik had Rini van Roon voor me en hij is natuurlijk een naam en kost ook nog eens veel geld. In de vier keer dat ik basis stond, werd ik twee keer 'man of the match'. En dan stond ik een week later er weer naast. Ik vond dat ik recht had op een basisplaats en ben opgestapt toen DCG belangstelling had. Want laten we eerlijk zijn: bij de amateurs wordt fors gescho- Toch heeft hij spijt dat hij het te snel opgaf. „Als ik een tweede jeugd zou hebben en in dezelf de situatie terecht zou komen zou ik doorzetten. Een maand nadat ik weg was gegaan, werd Wullems ontslagen en kwam Piet Schrijvers. Die gaf de jon geren wel een kans. Ik had ook meer voor mezelf moeten opko men, maar ik ben een stil type. Ik kwam uit een andere wereld. Ik hield dus mijn mond dicht en accepteerde alles. Een terugkeer naar het be taalde voetbal sluit hij uit. „De clubs komen nog wel kijken, maar ik heb een fantastische baan en ik kan misschien nog drie jaar mee als profvoetballer. Twee jaar geleden had Haarlem nog belangstelling. Lens en ik hebben een bedrag genoemd en dat vonden ze te hoog." Voorlopig blijft hij bij Lisse. Hij bereikte al een mondeling ak koord voor nog een jaar. Mor gen rekent hij op een overwin ning op Scheveningen. „De druk ligt bij hen, want wij hoe ven niet te winnen. Vorige keer (4-1 verlies red.) speelden we slecht tegen ze, zaterdag gaat het anders. Het wordt een wed strijd op het scherp van de sne de. Lisse en Scheveningen zijn twee ploegen die op het randje spelen." Stiekem denkt hij aan een kampioenschap. Is het niet dit jaar dan toch zeker volgend jaar. „En als het moet in drie jaar. Bij alle clubs, behalve AZ, ben ik kampioen geworden of gepromoveerd." Doelpuntenmaker van de week: Jappie Beiersberger (Blauw Zwart) 3 1) Mark Ens (VVSB) 2 19 2) Pietervan Schie (Lugdunum-za) 0 17 3) Marcel van den Burg (De Sleutels) 0 14 4) Tjeerd Verweij (SV Voorschoten) 0 13 5) Theo Aanhane (VVSB) 1 13 6) Lloyd de Meza (Ter Leede) 2 12 7) Martin Krayenoord (MVKV) 0 .12 8) Michel Turk (Meerburg) 1 12 9) Remco Visser (RCL) 2 11 10) Ruud de Klerk (Foreholte) 2 11 Wout Bergers Sport stelt voor de topscorer van de week een shirt beschikbaar. De winnaar kan deze prijs ophalen bij een van de vestigingen van Wout Bergers Sport pa ontvangst van de waardebon. De topsco rer van de maand ontvangt een paar voetbalschoenen. Voor de drie topschutters van het seizoen 1996/97 zijn aan trekkelijke prijzenpaketten be schikbaar gesteld. De coördi natie van het topscorersklasse ment is in handen van Wim van Duivenbode. Informatie dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur, tel. 071-5356461 SVOW - SVLV (za) Als Wedstrijd van de Week is ditmaal gekozen voor het duel tussen SVOW uit Oude Wetering en de zaterdagtak van het Voorschotense SVLV. Deskundige bij dit treffen uit de vijfde klasse is Ben Möllers, trainer van Kickers'69. Hij geeft zijn visie, deelt de spelers een rap portcijfer uit en kiest de Man of the Match die met een paar voet balschoenen wordt beloond. SVOW - SVLV begint zaterdag om 14.30 uur op het sportpark aan de Lisserweg in Weteringbrug. SPORT OP TV 7 00-18.00 EURO B 19.00-21.00 EURO T 2.30-23.30 BBC 2 Arena. 3.00-23.30 BRT 1 Sport 3.00-23 50SBS6iportnl8UWS' 3.12-23.55 Ned 2 Studio NOS. 3 30-23.55 Veronica: Jong Oranje-San Mari 0.30-01.30 EURO Boksen: vanuit Beverly i hart ligt wel bij die club." FOTO MARK LAMERS toonde spel was bepaald niet om over naar huis te schrijven. Juist dat gegeven sterkt Ro vers overigens in de overtuiging dat het dit seizoen allemaal goed komt met KRV. „We zijn na de winterstop minder gaan voetballen, dat Hopt. Maar we hadden ook geen geluk meer. Dat is in elk geval op tijd terug gekomen. Tegen Xerxes was dat heel duidelijk. We waren veel minder, als je zo'n wedstrijd met 3-0 verliest, heb je niets te vertellen. Maar j toch. Dan ben je dus echt op de goede weg." FC Lisse wacht morgen de kra ker tegen Scheveningen. In de ploeg van Ted Immers is René Ras nog een twijfelgeval, even als Stephan Spruyt die op de dinsdagtraining een lichte ver rekking van de lies opliep. Im mers zag Scheveningen in het begin van het seizoen spelen. „De ploeg maakte een grote in druk op me en staat natuurlijk niet voor niets bovenaan. Maar wij weten hoe ver we zijn en hebben al een tijdje niet verlo ren, dus we bestrijden ze met open vizier. Als je weet te win nen zet je toch druk op de ploeg." Na de 'hoopgevende' remise te gen Katwijk, wacht Noordwijk morgen opnieuw een tegen stander uit de streek. Rijnsburg- se Boys is de ploeg die door trai ner Bröring en zijn mannen zal worden bezocht en moet wor den verslagen. „Op dit moment ziet de competitie er niet span nend meer uit. Maar als Lisse van Scheveningen wint en wij pakken ook drie punten, heb je toch weer een andere situatie. Dan heb je, met Achilles Veen erbij, drie ploegen die een beetje bij Scheveningen in de buurt komen. Misschien dat die ploeg daar dan wel wat nerveus van wordt." Bröring mist in Rijnsburg de lang geblesseerden Jos Smits, Robert Vermin en Pa trick van Dam. Richard Pel, te gen Katwijk goed voor een 'domme' rode kaart, mag nog wel meedoen. „Het is voor ons de moeilijk ste tegenstander na de winter stop", meldt Rijnsburg-trainer Arie Kurver. „Ik heb Noordwijk maandag tijdens een oefenduel aan het werk gezien. Wat een stugge ploeg is dat. Ik vind het nu niet meer zo verrassend dat ze zo hoog staan. Wij gaan zoals altijd proberen te winnen maar het wordt lastiger dan tegen Lis se of Achilles Veen", aldus Kur ver die beschikt over een voltal lige selectie. ARC reist morgen in alle vroegte af naar Veere. Trainer Frans Koenen bespeurt na de verloren wedstrijd tegen FC Lis se (1-4) een stijgende lijn. Als de Alphenaren die in Zeeland doortrekken, kunnen zij met een overwinning de gevarenzo ne verlaten. „Dan moeten we de kansen die we tegen FC Lisse misten morgen benutten", zegt Koenen opgewekt. „Laat ze in Zeeland maar uitzoeken wie uit de hoofdklasse degradeert. De oefenmeester kan morgen niet beschikken over de gebles seerde Danny Kuppen en Mar cel de Jong. Rob Koster heeft zijn schorsing van twee duels erop zitten, maar begint in Vee re op de bank. Quick Boys kan morgen bij ASWH weer beschikken over Ronald van Dijk, die tegen Vee re wegens een schorsing aan de kant moest blijven zitten. Jan Jeroen Schaap vormt een vraag teken. Mimoen Tiberkanine is weer fit. Katwijk speelt tegen Kloetin ge zonder Geoffrey Tetro en Rob Teeuwissen. Beiden zijn geschorst. Hans Zwaan trainde de afgelopen week aangepast vanwege een onwillige kuit. Zijn meespelen tegen Moetinge is onzeker. UVS waant zich na de zwaar bevochten overwinning bij DCG nog niet geheel gevrijwaard van degradatiegevaar. Trainer Wim van Zwam vindt dat zijn ploeg nog constanter moet spelen om een vaste waarde te worden in de hoofdklasse. Een positief re sultaat tegen DHC, dat maan dag naar Leiden komt, betekent een stap in de goede richting. Om zijn spelers te prikkelen, heeft Van Zwam het krantenar tikel van de uitwedstrijd er nog eens bijgepakt. Toen werd UVS in DHC-kringen afgeschilderd als een ploeg die het in theorie goed uitdoktert, maar het in de praktijk laat afweten. Als het aan de oefenmeester ligt, bewij zen de Leidenaars maandag het tegendeel. Van Zwam verwacht dat Teun Parrel en Marco Akerboom, die afgelopen dinsdag de oefen wedstrijd tegen een combina tie-elftal van ADO Den Haag 1 - 1) misten, hersteld zijn van hun lichte blessures. Ook Gerry Jan sen, die tegen de Hagenaars last kreeg van zijn hamstrings, is te gen DHC vermoedelijk weer in zetbaar.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23