5PORT 'Mooi voetbal is geen voorwaarde' ien tien met een griffel voor DIOK ■/IN l/1\ /IX Uitgebalanceerd Heerenveen heeft geen moeite met Sparta NDERDAG 27 MAART 1997 teffi Graf uit belastingproblemen nnheim. Het strafonderzoek wegens belastingontduiking te- Steffi Graf is officieel beëindigd. Het Openbaar Ministerie in innheim verklaarde gisteren dat de tennisster de afdracht van bepaald geldbedrag aan openbare instellingen is opgelegd, lgens het OM is de boete opgelegd om het openbaar belang de affaire te benadrukken. De overheid had tegelijk met de derzoeken naar de handel en wandel van Steffi's vader Peter diens compagnon Joachim Eckardt ook de tennisster onder loep genomen. i Pinto slaat bondscoach neer abon» De Portugese bondscoach Artur Jorge is gisteren aan ballen door de ontevreden aanvaller Ricardo Sa Pinto van orting. De speler meldde zich bij de training van het nationale m in Lissabon om zijn ongenoegen over zijn afwezigheid in selectie duidelijk te maken. Volgens getuigen langs het veld eg Sa Pinto, goed voor 21 interlands, Jorge daarbij tegen de jnd. Portugal speelt zaterdag in Belfast tegen Noord-Ierland in kader van de WK-kwalificatie. raf Middlesbrough gehandhaafd iden» De Engelse voetbalbond (FA) heeft het protest van ddlesbrough afgewezen. De club uit de Premier League had twaar aangetekend tegen de straf, die volgde na de afzegging ir de uitwedstrijd tegen Blackburn Rovers op 20 december, ddlesbrough meende voor die ontmoeting geen representa- !elftal te kunnen opstellen. Door ziekte en blessures waren 24 ilers afwezig. De strafcommissie gaf Middlesbrough vervol- ïs drie punten in mindering, de boete van 140.000 gulden rdt nu nog verhoogd. avis Cupteam Oranje ongewijzigd fERSUMDe Nederlandse selectie voor de Davis Cupwedstrijd 4 tot en met 6 april in Newport Beach tegen de Verenigde ten is officieel. Zoals verwacht heeft coach Stanley Franker kwartet Jan Siemerink, Paul Haarhuis, Sjeng Schalken en co Eltingh aangewezen. De wedstrijd geldt voor de kwartfina- van de wereldgroep. De Amerikaanse selectie, onder leiding i Tom Gullikson, bestaat uit Jim Courier, Andre Agassi en de ibelspecialisten Jonathan Stark en Rick Leach. •oertje Babangida bij Barcelona celona Aruna Babangida heeft een contract getekend bij FC celona. De 14-jarige Nigeriaan is een broertje van Tijjani Ba- ïgida, de rechterspits van Ajax. Barcelona betaalde voor de ler een afkoopsom van 17 miljoen peseta's (circa twee ton) de Nigeriaanse voetbalbond. Aruna Babangida was enkele jen op proef bij de Spaanse topclub, waarna hij een contract eg aangeboden. Aruna Babangida liep eerder enige tijd stage Ajax. VrCS in de tegenaanval iVijk De vakbond voor profvoetballers WCS, voor de rechter aagd door de ontslagen werknemers Sigi Lens en Peter Ge ls, slaat terug. Voorzitter Theo van Seggelen roept onder er zes clubs uit de eredivisie voor de kantonrechter in Gouda als getuigen. AZ, Vitesse, Willem II, Roda JC, PSV en NAC zijn 'ens hem betrokken bij transfers van spelers die zijn begeleid ir het ontslagen duo en waarmee iets niet in de haak is. De bs zouden commissie hebben betaald. Dat is verboden. Ook an Seggelen van plan AC Milan op te roepen, inzake transfers Kluivert, Reiziger en Davids naar Italië. Ten slotte moet het ttmerciële bureau World Soccer Consult zich verantwoorden, bureau van Ton van Dalen voltooide transfers waarmee s en Gerards zich bezighielden voor hun ontslag. Hiddink herinnert internationals aan gemaakte afspraken Bondscoach Hiddink heeft zijn terugkeer, na zijn ziek te, aangegrepen om zijn internationals de regels van het huishoudelijk re glement in herinnering te brengen. In het Nederlands elftal speelt iedereen op de positie die van hem wordt verlangd. Ook Seedorf. NOORDWIJK GiJSBERT SPIERENBURG GPD-VERSLAGGEVER De bondscoach is terug op zijn plaats, gezond en wel. Tijdens de laatste interland, vorige maand in het Pare des Princes tegen Frankrijk, ontbrak hij nog vanwege de naweeën van een operatie. „In Parijs zat ik op de tribune. Ik was nog halfver- doofd en misschien was dat maar goed ook." Nederland maakte in de vriendschappelijke interland te gen de Fransen geen beste beurt. Zonder Guus Hiddink werd er, na een 0-1 voorsprong, met 2-1 verloren. De kritiek was hevig na de wanprestatie, met name uit de mond van interim- bondscoach Jan Rab, en vooral Seedorf moest het ontgelden. De kleine Madrileen was in Parijs danig teleurgesteld over zijn plotselinge verbanning naar de rechterkant van het midden veld en liet dat merken ook. De gevolgen waren funest. Seedorf speelde een draak van een wed strijd en sleepte Oranje ongena dig mee in zijn val. Het was de eerste zeperd van het nationale elftal dit seizoen, dat met magi strale overwinningen op Wales (3-1 en 7-1) en België (3-0) zo overtuigend was begonnen. Gisteren in Noordwijk, bijeen ter voorbereiding op de WK- kwalificatie-wedstrijden tegen San Marino (komende zater dag) en Turkije (volgende week woensdag), nam Hiddink de ge legenheid te baat de opgeroe pen internationals nog eens fijntjes aan de na het EK in En geland gemaakte afspraken te herinneren. Op de persconfe rentie in Hotel Huis ter Duin in Noordwijk had de bondscoach er geen moeite mee die actie publiekelijk te bevestigen. „Iedereen speelt op de positie die van hem wordt gevraagd. Het Nederlands elftal trainde gisteren op het bijveld van de Arena, het stadion waarin San Marino zal worden bestreden. De effectiviteit van het team staat voorop, niet in de eerste plaats het rendement van het individu. Als het met mooi voet bal kan, is dat des te beter, maar het is geen voorwaarde. Bij PSV en Ajax komt het ook herhaal delijk voor dat spelers worden ingezet op plaatsen die ze niet gewend zijn. Ze doen het toch. Het tekent het karakter van een goed team", aldus de bonds coach, die door de terugkeer van Kluivert plotseling twaalf basisspelers heeft voor één elf tal. Gelukkig voor Hiddink hoeft hij niemand teleur te stellen, za terdag noch woensdag. De praktijk lost de problemen op. Ronald de Boer heeft de bonds coach gevraagd hem, wegens een slepende knieblessure, te gen San Marino te ontzien en in Turkije ontbreekt Bergkamp weer, vanwege zijn vliegangst. Normaal zou de ster van Ar senal zaterdag niet hebben ge speeld. Door het wegvallen van De Boer wordt er die avond als nog een beroep op hem gedaan. De naam van Ronald de Boer verschijnt tegen San Marino wel op het wedstrijdformulier. In dringende gevallen zou dus nog een beroep op hem kunnen worden gedaan. De Ajacied wordt al geruime tijd geplaagd door klachten in de linkerknie. De pijn wordt steeds heftiger, vooral na een inspannend pro gramma of na een zware wed strijd. „De ene wedstrijd eist meer van de knie dan de ande re. Het kost me steeds meer moeite om fit te worden. De in terland tegen San Marino is van minder belang dan die tegen Turkije. Als Turkije zaterdag op het programma had gestaan, zou ik wel hebben gespeeld". De Boer sukkelt al ruim drie jaar. De fatale trap kreeg hij destijds van een San Marinees, in de tweede helft van het WK- duel op 22 september 1993 in Bologna. „Het was een ver schrikkelijke trap. Je zou de vi deobeelden er maar eens op moeten nakijken, dan zul je het zien". De Boer kwam die avond na rust in het veld als vervanger van Kieft. Oranje zegevierde met niet minder dan 0-7, door doelpunten van Bosman (3), Jonk (2), Ronald Koeman én Ro nald de Boer. Sindsdien heeft De Boer pijn. „Daardoor speel ik toch minder dan ik kan. Het scheelt gauw een paar procenten." Een kijko peratie is onvermijdelijk. Zodra de omstandigheden het toela ten laat hij zich opnemen. Het wordt een gecompliceerde in greep. „Er zit een botje los on der de knieschijf. Dat veroor zaakt de pijn. Daarbij moet de meniscus bijgeknipt worden en de verkalking aan de buitenkant worden bijgeschaafd. Het Nederlands elftal kan de komende week in WK-groep 7 een beslissende slag slaan. Met twee overwinningen, in de Are na (tegen San Marino) en in Bursa (tegen Turkije), kan Oranje de kwalificatie voor de eindronde van het wereldkam pioenschap, volgend jaar in Frankrijk, nauwelijks meer ont gaan. Later dit seizoen, op 30 april, moet de ploeg van Hid dink alleen nog naar San Mari no. De laatste twee partijen, vol gend seizoen tegen België en Turkije, zijn beide thuis en on getwijfeld voor uitverkochte sta dions. Zelfs het duel tegen een dreu mes als San Marino is zaterdag avond tot de laatste plaats uit verkocht. In het verleden is dat wel eens anders geweest. Nor maal voltrekken dit soort bij voorbaat gewonnen partijtjes zich in een ambiance van maxi maal tienduizend toeschou wers. In de Arena zitten er vijf tigduizend. De gereduceerde toegangsprijzen zijn ongetwij feld van invloed, anderzijds hebben stellig ook de prestaties een bijdrage geleverd, weet Hiddink. „De meeste spelers blijken aangenaam verrast door de massale publieke belangstel ling. Het betekent dat het team zich de afgelopen maanden toch goed heeft verkocht." Overmars trainde gisteren wegens een dijbeenblessure nog niet mee. Verwacht wordt dat de Ajacied vandaag weer in actie kan komen. Wie de open gevallen plaats van Valckx, die voor de eer heeft bedankt, in neemt, was gisteravond nog niet bekend. De bondscoach wilde de betrokken kandidaat eerst op de hoogte brengen. Het meest waarschijnlijk is dat Frank Verlaat wordt opgeroe pen, de ex-Ajacied die thans bij VfB Stuttgart triomfen viert. INDAAL PIETER VAN DER VLIET is voor de tiende keer rug- mpioen van Nederland ge en. Op het door de regen weekte veld in Roosendaal en de Leidenaars gister- d alleen in de eerste helft van tegenstander RCC. de tweede rondgang erste DIOK het spel en het, met de prolongatie Ie landstitel in zicht, na 25 iten al gas terug om af te :n bij 28-13. t champagne overgoten J DIOK-coach Theo Snij- uit de feestende meute op Of hij even van de tele- gebruik kon maken, want ilde naar huis bellen. Snij- kon inderdaad melden dat loveelste landstitel een feit Zetje de video even aan", de Haagse oefenmeester liet thuisfront, „want we n op televisie." Het hoe- e landskampioenschap hij 'ond nu had behaald, wist iet precies. Dat zou hij en nakijken. Hij vond het o interessant. Dit was het ioenschap van de 'jon- niet van hem: „Ze heb- ils team het hele jaar kei- gewerkt en hebben van- de beloning in ontvangst n nemen." tegenstand van de indaalse Commando linatie, RCC, diiurde pre- ;én helft. In hoog tempo erden de Brabanders terug te zetten op eigen Het gevolg was een 3-0 prong, die luttele minuten bijna werd vergroot naar Referee Danny Roelants chter een overtreding ge- eerd. was dus gewaar- td. Langzaam maar zeker de landskampioen grip op )el, waarbij de voorwaart- iel bewondering oogstten, was het RCC-flyhalf Ri- Creighton die DIOK met icks telkens achteruit liet Toen die angel eenmaal ploeg was gehaald, bouw- Leidse rugbyers vieren feest in Roosendaal na het behalen van de tiende landstitel. den de Leidenaars geleidelijk aan een voorsprong. Warren Kruger tekende op fraaie wijze voor de eerste Leidse score. Gottfried Bos volgde, waarmee tevens de ruststand van 10-6 was bereikt. Het tweede bedrijf stond bol van hoogstaand rugby. Onder toeziend oog van bondscoach Geoff Old flitste de ene na de andere aanval over het Roosen- daalse speelveld. Rick Caceres scoorde op aangeven van John Phelps, maar een hoofdrol was weggelegd voor Dirk Bruwer. De Zuid-Afrikaan speelde met de tegenstander en zette zijn drie kwarten aan het werk, waarbij iedereen op scherp stond. Vijf tellen later was het weer Cace res die uit een voorwaartsen- aanval het ovaal achter de lijn drukte en de stand naar 20-6 til de. DIOK bleef controleren en maakte in de voorwaartsen- duels de dienst uit. Alleskunner Robert Broers bracht Thomas Suring in stelling voor de vol gende try. De gelegenheids- scmmhalf vormde met Bruwer een geslepen duo dat RCC voor veel problemen stelde. Na de dropgoal van Ewoud Chaudron hield DIOK het voor gezien. Captain Perry Noordermeer maande zijn team tot rust, waardoor RCC nog eenmaal tot scoren kwam en de eindstand bepaalde op 28-13. De champagne, de bloemen en de Van Broekhuijzenbokaal gingen voor de tiende keer in het 26-jarig bestaan van DIOK naar de Sleutelstad. Moe maar voldaan sjokte Bos richting kleedkamer. De man die aan FOTO BRABANTS NIEUWSBLAD het einde van vorig seizoen aankondigde te stoppen, had het toch weer geflikt. Hij speel de de afgelopen weken de pan nen van het dak en sleepte zijn ploeg op belangrijke momenten naar winst. „Nu stop ik echt", glimlachte Bos. „Ik kon die jon gens niet laten zakken toen ze me tijdens de winterstop vroe gen om toch te spelen. Nood breekt wet en ik heb geen mo ment spijt gehad. Maar nu is het over. Ik denk dat ik eens rustig met de veteranen ga meespelen." Kostbare zege NEC op Volendam ROTTERDAM ANP Wie stopt Heerenveen? De ploeg van trainer Foppe de Haan is na de winterstop aan een indrukwekkende opmars bezig. Thuis of op „verplaat sing", het lijkt de krachtige Friezen niet uit te maken. Na de fraaie triomf zaterdag op PSV (0-1) moest gisteren ook Sparta er in eigen huis aan geloven: 0-3. Heerenveen klom daardoor naar de vijfde plaats. Als de frisse subtopper in de huidige stijl doorgaat, komt de KNVB-beker dit seizoen onher roepelijk in het Abe Lenstra stadion terecht. Het uitgebalanceerde team van „voetbalprofessor" De Haan boekte in Rotterdam de zesde overwinning in 1997. Dat gebeurde zonder topschutter Tomasson. De begeerde scha duwspits ontbrak wegens een schorsing. Hij zat zijn straf uit in het trainingskamp van het Deense elftal voor de WK-kwa- lificatiewedstrijd in en tegen Kroatië (zaterdag). Al in de derde minuut was het raak voor Heerenveen, dat nog nooit won op het Kasteel. De Deense middenvelder Meinseth verraste doelman Metgod met een schot ineens uit een scherpe hoekschop van Komeev. Heerenveen bleef daarna Sparta opjagen. Het eigen doelpunt van de Braziliaan Marüia, die zich verkeek op een voorzet van de doorgebro ken Meinseth, maakte na am per een kwartier het duel min of meer tot een verplicht num mer. De Visser tilde in de slot fase de score naar 0-3 met dank aan de opnieuw falende Metgod. De thuisploeg, uitgejouwd door de eigen aanhang, pro beerde er wanhopig nog iets van te maken. Maar de Spar taanse onmacht was opnieuw groot. De aanvalsopbouw was traag en voorspelbaar, de afronding zwak. De achtste ne derlaag op het „Zandkasteel" was onvermijdelijk. Met nog maar drie thuiswedstrijden (Ajax, PSV en RKC) en zes uit- duels (Feyenoord, De Graaf schap, Fc Groningen, Roda JC, Volendam en Willem II) gaat de netste club van de eredivisie bange tijden tegemoet. NEC - Volendam NEC heeft in de onderste re gionen van de eredivisie een kostbare overwinning behaald op Volendam. In het eigen Goffertstadion viel de uitslag opvallend ruim uit: 3-0. In de eerste helft had NEC al direct een enorm overwicht. Met de talrijke kansen werd echter bijzonder slordig omge sprongen. Bovendien was doelntan Zoetebier van Volen dam in grootse vorm. De ban werd gebroken in de 68ste minuut. Ellerman pikte een voorzet van Verhoeven op en passeerde Zoetebier in de draai (1-0). Vijf minuten later had Sumiala succes op aange ven van Ellerman. Elf minuten voor tijd moest de doelman van Volendam, die in de stro mende regen na rust aanzien lijk minder op dreef was, op nieuw zwichten. Dit keer voor een vrije trap die Maes direct in het doel werkte (3-0). De Graafschap - AZ AZ behaalde in de strijd tegen degradatie een gelijkspel in de uitwedstrijd tegen De Graaf schap, 1-1. Veel verlichting bracht het punt voor de Alk- maarders niet. Snijders bracht AZ na 26 mi nuten in de eerste helft aan de leiding. De centrale verdediger benutte de rebound nadat Oly- slager een kopbal van Gillhaus had gekeerd. Tien minuten daarvoor had de Gelderse doelman hulp gekregen van de lat bij een inzet van de Ameri kaan Amani-Dove. De tweede helft was nog geen vijf minuten oud toen De Graafschap op 1-1 kwam. Van der Haar scoorde met een om haal. De aanvaller doelpuntte in de vorige wedstrijd, bij Vi tesse, al tweemaal. Het voorbe reidende werk kwam ditmaal van Schultz en Lukassen. In de slotfasè was De Graaf schap dichtbij de overwinning, maar scoren zijn de Doetin- chemmers sinds de winterstop verleerd. Ibrahim had pech toen hij in de 81ste minuut de paal raakte. De Afrikaan, am per hersteld van een spierbles sure, was even eerder ingeval len voor Van der Haar. Roda JC - FC Utrecht Een zeldzame fout van doel man Ruud Hesp kostte Roda JC gisteren de zege op FC Utrecht (1-1). Hij faalde op een punt waarmee meer collega's moeite hebben: de uittrap. Hesp schoot in de 31ste mi nuut tegen de rug van Boussat- ta, de bal kwam via Mols bij Hernandez, die met een schui ver scoorde. De bizarre treffer was de ge lijkmaker voor FC Utrecht, dat elf minuten eerder op achter stand was geraakt. De 1-0 was een fraaie treffer van Gerald Si- bon, die als één van de weinige spelers uit de Limburgse plöeg de laatste weken goed blijft presteren. Sibon, die zich dan ook in de belangstelling van Ajax mag verheugen, pikte een dieptepass van Van der Luer op, snelde langs Van der Net en passeerde Postma met een hard schot. Na zijn vroege ac tie zakte ook Sibon ver weg. De gelijkmaker was niet de enige opvallende daad van Hernan dez, die in de blessuretijd zijn tweede gele kaart kreeg van scheidsrechter Dick Jol. Terwijl Hernandez naar de kleedka mer wandelde, klonk het eind-

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 27