'Kleine Oase' na zomer aangepakt -«Co Het nieuwe leven van eetcafé 'De Beurs' Twijfel over uitbreiding van kerk in Woubrugge Niet-leden CDA Alphen krijgen ook inspraak D66-politica Hendriks verlaat Jacobswoude HANDEL Rfl WANDEL Rijn- Veenstreek Kleiner dierenverblijf in tuin familie Marck 'Conflictbemiddelaar' Van den Berge blijft jaar burgemeester van Ter Aar Alphen en ABN Amro zoeken alternatieven voor doorstart Archeon Stichting organiseert cursus 'Eigen bedrijf Impex-Remko verhuisd naar de Grote Polder :rs DONDERDAG 27 MAART 1997 Niet alleen leden maar ook niet-leden mogen met de CDA-afde- ling van Alphen aan den Rijn meepraten over de inhoud van het nieuwe, plaatselijke partijprogramma. Met deze ruime inspraak hopen de Alphense christen-democraten een breed draagvlak voor hun programma te creëren. De CDA-afdeling heeft vier avonden uitgetrokken om te praten over diverse hoofdthema's van het programma. Aan het einde van elke avond trekt de pro gramcommissie -conclusies die zij in haar werkstuk verwerkt. Het CDA belooft met alle ingebrachte argumenten bij de samen stellingvan het programma rekening te houden. HOOGMADE MINKHORST Of het wat kleiner mocht, mis schien. Het echtpaar Marck uit Hoogmade wil in de achtertuin een schuilplaats voor dieren bouwen en verzocht de com missie van ruimtelijke ordening gisteravond om steun. De afme tingen waren wel wat fors, te groot eigenlijk voor wat zou mogen. Strikt gezien staat het bestemmingsplan de schuilplek helemaal niet toe, maar de commissie stuurde aan op een compromis. Onlangs voegde het echtpaar Marck een flink stuk weiland toe aan de tuin. Op de aange kochte grond, tussen de woning aan de Doespolderkade en de Does, moeten straks enkele gei ten, schapen en pony's grazen. In een hok van ruim vier bij vier meter en tweeënhalve meter hoog zouden de dieren kunnen schuilen voor bar weer. Zo'n grote ruimte was de commissie wat al te gortig. Maar zover als het ambtelijk voorstel ging (afwijzen), wilden de politici het niet laten komen. En het echtpaar bleek gaarne bereid wat in te binden. ,,We zijn erg royaal geweest in onze IJACOBSWOUDE ROBBERT MINKHORST D66-burgerlid Maria Hendriks van de commissie VROM keert de Jacobswoudse politiek de rug toe. In juni verhuist de demo- crate naar Leidschendam. Gis teravond nam ze afscheid. Wet houder Cees de Lange roemde Hendriks' 'nuchtere kijk op de problemen'. Het burgerlid dankte de com missie voor de 'prettige sfeer'. ,Bedankt ook voor de interes sante discussies, de vurige de batten en de collegialiteit bij de borrel en de bitterballen." Ze zei het te betreuren dat ze haar termijn niet meer kon afmaken. Denkend aan een aantal be langrijke items op de politieke agenda, zoals de HSL, woning bouw en recreatie wens ik u veel wijsheid in uw beslissingen toe." CDA'er Chris Vink bedankte Hendriks voor 'haar positieve bijdrage als enige vrouw in al het mannengeweld van deze commissie'. Wethouder De Lange vond het 'bijzonder ple zierig' met haar samen te wer ken. ,,U had een heldere kijk op de zaken, zoals dat een D66'er betaamt. Vooral de nuchterheid waarmee u tegen de problemen i keek, hebben mij bijzonder Fractievoorzitter Peter van Hoesel van D66 zal Albert Klooster voordragen als vervan ger van Hendriks. Horeca Nederland staat versteld van commerciële activiteiten WOUBRUGGE. De voorgenomen'uitbreiding van de katholieke kerk in Woubrugge roept vragen op bij politici in de gemeente Jacobswoude. Leden van de com missie ruimtelijke ordening vrezen dat de extra ruimten voor commerciële activiteiten worden gebruikt. Tijdens een hoorzitting gisteravond vroegen zij om opheldering. De commissie trok zich daarna terug achter gesloten deuren. Niet zeker is daarom of Jacobswoude de bouwplannen ook tegenhoudt. Eind januari maakte de gemeente bekend dat zij het kerkbestuur vrijstelling wilde geven voor de bestemmingsplanprocedcure. Verschillende bezwaren tegen dat voornemen volgden, waaron der een brief van de afdeling De Bollenstreek van Horeca Nederland. De gemeente besloot daarop een speciale hoorzitting te houden, waar de te genstanders hun protesten konden toelichten. Niemand maakte overigens van deze mogelijk heid gebruik. In de brief van Horeca Nederland aan het Jacobwoudse gemeentebestuur refereert de ondememersbond aan publicaties van het kerkbestuur in het eigen parochieblad. Daarin schrijft het bestuur dat uitbreiding van het kerk gebouw nodig is ,,ten behoeve van een verbeter de exploitatie". En: „Ook de horeca-afdeling wordt vergroot, zodat de beheerder beter uit de voeten kan bij grotere partijen". Verder wordt de recreatieve ruimte verbreed, „zodat ook deze zaal beter en functioneler uitgebaat kan worden voor bruiloften en partijen, de bridgeclub en andere verenigingen". „Wij staan versteld van deze openlijke com merciële activiteiten", aldus Horeca Nederland in' de brief. WD'er J. van Dam vond het maar niks dat 'ie dereen die maar wilde daar een festijn kon orga- „Het wordt straks meer een horeca-lo- kaal met wat kerkelijk samenzijn af en toe." Ook Gemeentebelang had zo zijn twijfels. CDA'er C. Vink drong aan op een nader gesprek tussen kerk en gemeente. Th. van Gemunt van het kerkbestuur trachtte de argwaan bij commissieleden weg te nemen. „Er zullen geen activiteiten plaatsvinden zonder vereiste vergunningen. Er zal ook geen alcohol worden geschonken. In het verleden is dat wel gebeurd, maar dat heeft het bestuur stopgezet. Als kerk heb je je daar aan te houden." b ou waan vraag", erkende H. Marck. „We zijn bereid om de schuilplek dichter bij ons huis te zetten, kleiner en tegen de schutting aan." De commissie juichte deze handreiking toe. Alleen F. Wit- teman (Gemeentebelang) plaatste een kanttekening. „Als je de een wat geeft, moet je een ander ook wat geven", vond hij. „Er zijn meer van dit soort per celen waar mensen wat mee willen doen. Ik roep het college hierbij op om met een beleids standpunt te komen, in plaats van dat wij steeds van geval tot geval een aanvraag moeten be oordelen. Dat is ook rechtvaar dig naar anderen." Ambtenaar R. van der Plas haakte daarop in door te verwij zen naar het nieuwe 'concept bestemmingsplan buitenge bied' van buurgemeente Alke- made. Dat biedt bewoners van het buitengebied meer ruimte. De nieuwe regeling is bijvoor beeld soepeler voor 'hobbyboe ren', wat Merck toch ook is, al dus Van der Plas. Wethouder C. de Lange zei dat hij de oproep van Witteman in overweging e, blijkt nu uit een rapportage. FOTO MARK LAMERS Met het repareren van de gebreken aan zwembad De Kleine Oase wordt pas na de zomer begonnen. De pro blemen rond de bassins zijn niet zo groot, dat daar snel iets aan moet worden gedaan. Tot aan de opening van het bad eind april zijn slechts wat lapmiddelen nodig. Dat blijkt uit een rapportage van onderzoeksbureau In tron. L. Bruins (sport en cultuur) wil uiterlijk in september weten wat wanneer gaat gebeuren. Intron heeft gemerkt dat de voegen van de goten in de beide bassins niet waterdicht zijn. Die goten vormen het grootste pro bleem. Aanvankelijk werd ook gevreesd dat de twee baden in zijn geheel moesten worden ge- LEIMUIDEN ROBBERT MINKHORST Het rapport ligt nu bij aanne mer Installing Gesman, die het zwembad heeft gebouwd. Het bedrijf krijgt de gelegenheid de onderzoeksresultaten te beoor delen. Met de gemeente Ja cobswoude volgen nog nadere onderhandelingen. Wethouder sloopt. Dat is niet nodig, zegt het onderzoeksbureau. De al eerder uitgevoerde reparaties aan het beton zijn afdoende ge bleken. Wel moet het beton op nieuw worden geverfd. Jacobswoude houdt de aart- nemer verantwoordelijk voor de gebreken. „Het product dat is opgeleverd voeldoet niet aan de verwachtingen en dus ook niet aan de eisen die wij voor ogert hadden", aldus wethouder Bruins. Hij vindt daarom ook dat de aannemer moet betalen! Hoeveel de renovatie gaat kosten, daar kan Bruins 'nog geen zinnig woord' over zeggeij. MARIETA KROFT VERVOLG VAN VOORPAGINA van den Berge blijft tot na de gemeenteraadsverkiezingen van vol gend jaar maart burgemeester van Ter Aar. Hij is enkele weken geleden al benaderd door de com missaris van de koningin van Zuid-Holland J. Leemhuis. „Volgens Leemhuis is hij de beste per soon om deze functie te vervullen", zegt haar woordvoerder J. Distelbrink. Leemhuis beëdigt Van den Berge op 4 april. Oorspronkelijk is Van den Berge afkomstig uit het bedrijfsleven. Van 1959 tot 1969 was hij ver bonden aan het Verbond Nederlandsche Werkge vers en de Nederlandse Vereniging van Meelfa brikanten. In 1969 werd hij directeur van de Unie van Waterschappen en hoofdredacteur van het blad 'Waterschap'. Dijkgraaf van het Hoogheem raadschap van Delfland werd hij tien jaar later. Op 1 januari 1994 ging hij met pensioen. Stilzitten was er sindsdien niet bij. Van den Berge werd niet alleen nogal eens ingezet als, zoals hij zelf noemt, 'conflictbemiddelaar' bij ge meenten en waterschappen, ook vervulde hij acht verschillende functies. Zo is hij voorzitter van de Werkgeversvereniging Bad- richting', voorzitter van de Raad van Beheer van het Sterrenbad in Wassenaar, commissaris van de Nederlandse Waterschapsbank en lid van de staatscommissie voor de waterstaatwetgeving. Nu hij tijdelijk de eerste burger wordt van Ter Aar, zal hij een aantal van die functie opzeggen. Welke, zegt hij nog niet. Van den Berge is bereid om naar Ter Aar te ver huizen 'indien het gemeentebestuur dat wil.' „Het lijkt me echter niet zinvol. In 25 minuten ben ik met dé auto in Ter Aar. Toen ik nog dijk graaf was, deed ik er dertig tot veertig minuten over om op mijn werk te komen." De Wassenaarder heeft nog nooit eerder een burgemeesterspost geambieerd. „Nee", lacht hij. „Ik heb met ongelooflijk veel ambitie en vreugde de functie van dijkgraaf vervuld. Ik kon er veel in houd aangeven en beleefde er veel arbeidsvreug de aan." Zijn ervaring die hij in deze functie op deed, komt hem nu goed van pas in Ter Aar. „Ter Aar is een agrarisch dorp met veel plassen en pol ders. Als dijkgraaf had ik veel contact met agrari ërs en tuinders." Hij kent de gemeente van 'er door heen rijden en varen'. „Ik heb een boot lig gen in het Braassemermeer. Vanzelf vaar je dan ook wel eens door Ter Aar. Ook heb ik er een paar keer met mijn vrouw geschaatst." waarnemend-! meester A.P. van d< FOTO ALPHEN AAN DEN RUN ANP De gemeente Alphen en ABN Amro Projectontwikkeling gaan op zoek naar alternatie ven voor de doorstart van het archeologische themapark Ar cheon. Dat zijn beide partijen overeengekomen. Formeel moet Alphen zich eerst nog uitspreken over de intentiever klaring die curator Bouma met de bank en Libéma Vrije- tijdsparken heeft gesloten. De overeenkomst zal geen steun krijgen. Daarin staat immers dat Archeon tot en met no vember van dit jaar in Alphen blijft en vervolgens mogelijk verhuist. Het Noord-Limburgse Horst ABN Amro wil dat graag om dat ze vreest dat de grond waarde in de nabije omgeving van Archeon daalt als het park in Alphen blijft. Ze verlangt daarvoor schadeloosstelling, maar Libéma voelt zich niet geroepen om deze te betalen. Alphen wil dat Archeon na het seizoen 1997 in een com pacte vorm op dezelfde locatie wordt voortgezet. De curator en Libéma staan daar niet on welwillend tegenover. Voor die optie hebben zich ook andere kandidaten gemeld, onder wie Roest en Wald belasting- en organisatieadviseurs uit Den Haag met Van Vloten Mondial Catering en Management (WM). RUBRIEK VOOR ZAKELIJK NIEUWS. TELEFOON 071-535 64 36, FAX 071-5 ABN Amro opent op 4 april offi cieel zijn vernieuwde kantoor aan de Statendaalder, in het Leiderdorpse winkelcentrum Winkelhof. Tegelijk met de ope ning van het nieuwe kantoor sluit het huidige aan de Reaal 6. De nieuwe bankvestiging is vanaf maandag 8 april voor het publiek geopend. Stoutenbeek in taliaanse sfeer LEIDERDORP. Een bidstoel van de paus, een Sets van Fausto Coppi, een ioor Luciano Pavarotti vervaar- iigde litho en een shirt dat Aar- in Winter bij Lazio Roma droeg :n zijn op de expositie Celebrities Exposure' bij Stou- enbeek Wooncentrum op de eiderdorpse Woonboulevard. De tentoonstelling is onder- ïel van de Italiaanse weken die iaterdag beginnen bij de meu belzaak. Tot en met 10 mei staat ie winkel in het teken van Ita- ië. In die periode is er veel Itaii- design te zien bij Stouten- meubels maar ook Cooters, espresso-apparaten en botoren. De Italiaanse weken 'orden zaterdag rond half een eopend met het optreden door en opera-zanger die is uitge lost als Luciano Pavarotti. OUDE WETERING» KEES VAN KUILENBURG De inzet van Eduard Stock- mann en Richard van Steenber gen lijkt vruchten af te werpen. „Het lijkt er op dat de naam ca fé El Barco uit beeld verdwijnt. Er zijn zelfs al mensen die nu zeggen dat ze naar De Beurs gaan. Dat was ook de opzet", zegt de 22-jarige Stockmann uit Roelofarendsveen. Samen met de 26-jarige Van Steenbergen is hij eigenaar van het eetcafé aan de Kerkstraat in Oude Wetering. Een horecagelegenheid dat destijds de tongen nogal be roerde. Het had, om het maar zachtjes te zeggen, een kwalijke naam in het dorp langs de We tering. Vooral door de overlast die de klanten veroorzaakten. „Inderdaad een hele slechte uit straling", beaamt Eduard Stock mann. „Vooral door het ver keerde publiek. Het was de tent van de omgeving. Dag en nacht open. Daar komen niet de beste klanten op af. Al moet ik ook zeggen dat er soms wat over dreven werd. Verhalen die wer den aangedikt en die een eigen leven gingen leiden." Wat dat betreft kan de Veen- der zelf uit ervaring spreken. Vanaf zijn dertiende jaar was hij actief in het café van Koos Kris pijn. „Na de mavo ben ik bij Koos gaan werken. Die heeft mij een perfecte opleiding gegeven. Wat dat aangaat was die perio de van mij in El Barco erg leer zaam. Iedereen denkt dat ik een koksopleiding heb Voor mensen die een eigen bedrijf hebben of dat binnen kort willen starten organiseert de Stichting Werkgelegenheid weer een cursus 'Eigen be drijf. Aan de orde komen het on dernemingsplan, marktoriën tatie en marktbenadering, in- vesterings- en exploitatiebe groting, starten met een uitke ring, het vragen van krediet bij een bank, vergunningen en di ploma's, verzekeringen, rechtsvormen, boekhouding en belastingen. De cursus wordt verzorgd door medewerkers van de Stichting Werkgelegenheid, Kamer van Koophandel, Insti tuut Midden- en Kleinbedrijf, Belastingdienst, gemeente Lei den, een bank, een verzeke raar, een marketingbureau en een administratiekantoor. De cursus duurt vijf dinsdag en zes donderdagavonden en be gint op 5 april. Inlichtingen bij de stichting (Maudy Koop of Anja Quist), 071-5146878. maar dat heb ik bij El Barco ge leerd. Dus was het niet alleen maar kommer en kwel." Na zijn periode bij El Barco werkte hij onder meer bij café Jan Punt in de Veen. Samen met zijn Haagse colle ga Richard van Steenbergen - die in Oude Wetering bij café restaurant De Brasem werkte - is Stockmann aan het avontuur begonnen om het café weer nieuw leven in te blazen. Daar bij zijn de twee niet half te werk gegaan. Alles wat maar herin nerde aan El Barco moest ver dwijnen. „We hebben alles ver anderd. Zelfs de leveranciers van bijvoorbeeld ijs, snacks, koffie en dergelijke moesten verdwijnen en plaatsmaken voor anderen. Heineken werd verruild voor Grolsch. Ook heb ben we een ander telefoonnum mer genomen", vertelt de hore caondernemer. „Dat lijkt over dreven, maar naar ons idee was het noodzakelijk om schoon schip te maken." Ook binnen is het een en an der veranderd. „Het ziet er in tegenstelling tot vroeger wat lichter en vriendelijker uit. Mensen die vroeger beslist niet naar binnenkwamen, komen nu gezellig eten. Dan merkje dat al het werk dat er is verzet niet voor niets is geweest. We waren er vanuit gegaan dat er de eer ste maanden weinig aanloop zou zijn. Dat was beslist niet het geval. Elk weekeinde hebben we een volle bak. Ook mensen uit het dorp. Vooral dat laatste vind ik van groot belang. Uiteindelijk moet je het van die groep heb ben," zegt Stockmann. De naam De Beurs - tot 1977 was het de melkhandel van Krispijn - is geen bewuste keu ze. „We hadden een lijstje ge maakt met diverse namen, die ons wel aardig leken. Uiteinde lijk heeft de vertegenwoordiger van de Grolsch brouwerij op ons verzoek de keuze bepaald. Het is een Hollandse en duide lijke naam. Dat was de bedoe ling. Er zijn nogal wat cafe's met die naam, maar geen eetcafé. Dat hebben we bij de Kamer van Koophandel nagetrokken. Dus verwachten we geen pro blemen over de naam." Technische groothandel Impex Remko is verhuisd. Het bedrijf dat materialen levert voor gara ges en de industrie was jaren lang gevestigd aan de Hoge Rijndijk 328, tussen de A4 en de Stierenbrug. Sinds kort bezet het een pand aan de Energie weg in Zoeterwoude, op het in dustrieterrein de Grote Polder tegenover Heineken. Impex-Remko, een dochter van de Motorhuis Groep, be schikt nu over ongeveer 50 pro cent meer magazijn- en werk plaatsruimte. Het assortiment producten en diensten is dan ook uitgebreid. Dat omvat auto materialen en -onderdelen, werkkleding, beschermingsmid delen en gereedschappen. In de werkplaats worden alarmsyste men, audio, navigatie- en regi- stratieapparatuur ingebouwd. Garagebedrijven kunnen te recht voor uitlijnen en balance ren en voor onderhoud en repa ratie van werkplaatsuitrusting.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23