Oxford Acht vaart blind op Mijnders Sport Paasdagen zijn voor het pocketbiljart TJ WOENSDAG 26 MAART 1997 Cricketers winnen ook tweede duel kuala lumpur» Het Nederlands cricketelftal heeft ook in de twee de wedstrijd van het wereldkampioenschap voor B-landen in Maleisië zijn kracht getoond. Ofschoon Oranje meer tegenstand ondervond dan een dag eerder tegen Oost- en Centraal Afrika, ging ook Namibië kansloos met een verschil van tien wickets ten onder. Vandaag en morgen hebben de Nederlanders een rust dag. Voor vrijdag staat de wedstrijd tegen de Fiji-eilanden op het programma. Bij een zege plaatst Nederland zich voor de kwartfi nales. Morele nederlaag Ballesteros londen Op de greens gaat het al geruime tijd niet best met golf- vedette Severiano Ballesteros. De charismatische Spanjaard heeft nu ook een morele nederlaag achter de groene tafel moe ten slikken. Tegen de uitdrukkelijke wens van de Europese teamcaptain in, besloot het organisatiecomité van de Ryder Cup gisteren de selectiecriteria niet te wijzigen. Ballesteros wilde voor de tweejaarlijkse golftopper tegen de Amerikanen, in sep tember in Spanje, meer invloed op de samenstelling van zijn team. Gesteund door enkele collega's vroeg hij om vier in plaats van twee wildcards voor de teamcaptain. Om juridische redenen handhaafde de wedstrijdleiding echter de huidige regels. Diliberto in dienst bij Admirals Amsterdam Oud-voetballer Silvio Diliberto is het komend sei zoen de zogenoemde kicker van de Amsterdam Admirals. De 33- jarige Diliberto was beroepsvoetballer van Sparta, Roda JC, Haarlem en Eindhoven. Diliberto is in de World League de op volger van Hans Werdekker. Hij is net terug van een trainings kamp in Atlanta, waar hij indruk maakte op de technische staf van de Admirals. Saillant in het leerproces van Diliberto was de manier van trappen met de ovale bal. In het Europese voetbal is het handig als de speler na de trap meteen de bal nakijkt. In american football juist niet. Diliberto kon zijn streven naar over zicht moeilijk onderdrukken. Daarop is een touwtje in zijn helm bevestigd, dat de beweging van het hoofd naar boven afremt. NK snooker in Warmond en Open Leids Kampioenschap pool bijten elkaar niet warmond/leiden loman leefmans Voor Jesse Thehu uit Geleen wordt het een druk biljart- weekeinde. De Limburger is niet alleen doorgedrongen tot de laatste 128 van het NK snooker dat bij Jumbo in War mond wordt gehouden, hij is ook een van de favorieten van het Open Leidse Kampioen schap (OLK) poolbiljart in het Leidse Dijkje. Dat wordt tijdens de paasdagen 'laveren' tussen de Veerpolder en de Hoge Rijn- dijk. „Toch bijten de twee evene menten elkaar niet", zegt Shui- Chong Fu, organisator van het met 15.000 gulden gedoteerde OLK. „Jesse is een uitzondering. Het enige wat wij merken van het NK snooker is dat vroeger afvallers daar, maar nooit meer dan een man of vijftien, zich op het laatste moment bij ons in schrijven." Snooker en poolbiljart heb ben op het eerste gezicht een aantal duidelijke overeenkom sten. De speeltafel heeft zes zo geheten pockets waarin de ge kleurde ballen gepot moeten worden. Daarmee houdt de ver gelijking zo goed als op. De grootte van het biljart, het ma teriaal, de regels en vooral de aard van het spel zijn totaal an ders. Bij het Engelse snooker gaat het er bedeesd, berekend en geconcentreerd aan toe. Het uit de VS afkomstige pool is fast and furious. „En één moment van onachtzaamheid kan dode lijk zijn terwijl je bij snooker nog wel een nieuwe kans krijgt", vergelijkt Fu. Met tegen de 300 deelnemers is het OLK verreweg het om vangrijkste pool-evenement van Nederland met een fors aantal inschrijvingen uit België en Duitsland. Volgens Fu zijn de uitstraling van het biljartcen trum aan de Hoge Rijndijk en de geschapen randvoorwaarden daar debet aan. 't Dijkje huis vest onder meer het kam pioensteam Tornado's met de al eerder genoemde Thehu in de gelederen. „Verder is alles gewoon tot in de puntjes zijn geregeld. Nieuwe ballen, nieu we lakens, behoorlijke geld- en ereprijzen en daaromheen doen we nog een loterij en een toer nooi voor afvallers. Dat alles bij elkaar heeft aan het s s bij- Tot de vier uitgesproken favo rieten voor de titel, goed voor 2500 gulden en een gigantische trofee, behoren afgezien van Thehu, zijn teamgenoten Alex Lely uit Den Haag en de Belg Mario Lannoye uit Middelkerke. Alleen Rico Diks wordt in staat geacht de strijd met de drie Tor nado's aan te gaan. Vijf kilometer verderop ko men bij Jumbo circa vijfhon derd deelnemers, verdeeld in vijf categoriën, in actie bij het NK snooker. Het aantal inschrij vingen bleek dit jaar zo groot dat de snookerbond SBAN be sloot tot het houden van voor ronden. Die werden afgelopen weekeinde in IJmuiden, Weert, Emmen en Spijkenisse afge werkt. De voorwedstrijden hadden als opvallende uitkomst dat het aantal regionale deelnemers aan het hoofdtoernooi in War mond flik is gedecimeerd. Bij de laatste 64 koppels is alleen het duo Mark Jansen/ Milco Scher mer (Leiden) terug te vinden. Bij de 128 deelnemers aan het komen slechts drie namen uit de streek voor: Steven Toal, Kees Essaadi en John van der Zwart. Co Vrins, winnaar in 1994, is de enige regiogenoot bij de vetera nen terwijl bij de junioren hele maal niemand de eer van Lei den en omstreken verdedigt. Wat overblijft is het vrouwen toernooi waar, net als in de edi tie van 1996, minimaal acht deelneemsters uit de buurt aan stoot komen. Ondanks het tegenvallende, regionale deelnemersveld, is er wel een uitgesproken favoriet bijgekomen. De Schot Toal woont inmiddels lang genoeg in Nederland om aan het NK te mogen deelnemen. Kansheb bers als titelverdediger Raymon Fabrie uit Rotterdam, Mario Wehrmann uit Den Haag en Jo- han Oenema uit Groningen hebben er in de grillge Wou- bruggenaar Toal, slechts 21ste geplaats, een stevige concurrent bijgekregen. „Als ik de eerste rondes een beetje redelijk door kom, lekker ik mijn vel zit en het potten goed gaat, word ik misschien wel gewoon win naar", aldus Toal. Amsterdamse roeicoach moet Boat Race andere wending geven Ik lees wel in de krant wat u hier allemaal hebt gezegd." De kapster uit Amsterdam-Zuid heeft het haar van Rene Mijnders weer in model gebracht, maar weet niet wie on der dat kapsel schuilgaat. In Engeland zou de coach van de Oxford Acht zich in de aanloop naar de 143ste Boat Race bij geen enkele kapper zo ongestoord kunnen laten knippen en scheren. Daar kent ieder kappersmeisje het hoofd van de 42-jarige Amsterdammer uit de krant. De roeicoach is immers speciaal van het continent gehaald om Oxford na vier jaar weer eens te laten winnen van Cambridge. was uitgewerkt, Mijnders aan als coach. „Hij ligt goed bij de roeiers", aldus Topolski, oud- toproeier, oud-coach en auteur van het boek True Blue over de Boat Race. „Ik had Mijnders al op het oog voor de Holland Acht olympisch goud won. Van mij mag hij nog jaren in Oxford blijven." Succes voor de achterop ge raakte Oxford Acht is met de aanstelling van Mijnders echter nog niet verzekerd. De Amster dammer durft zich na Atlanta weliswaar topcoach te noemen, maar hij beseft dat hij bij deze 'haastklus' meer dan ooit af hankelijk is van het beschikbare materiaal. Na een drastische se lectieprocedure, waarbij presi dent Ed Bellamy van het roei- team buiten de boot viel, be schikt Mijnders over een hete rogene acht, met de gelouterde internationals Tim Foster (brons op de Spelen), Luka Gru- bor (Kroatië) en Roberto Blanda naast vijf ontluikende talenten. Maar in Cambridge, weet Mijn ders, zitten ze ook niet stil. „Daar hebben ze al jarenlang een ijzersterk systeem met twee bijna gelijkwaardige achten. Technisch en fysiek steekt die ploeg goed in elkaar. Dat is het boeiende aan de Boat Race: het niveau is de laatste jaren met sprongen omhoog gegaan." Als dat niet zo was, had Mijn ders zich nooit laten verleiden tot een contract bij de donker- blauwen (dark blue). Engeland („De mensen zijn hier sterk op zichzelf gericht") wordt niet zo gauw zijn favoriete vakantiebe stemming. Ook is het geen toe val dat Mijnders nooit eerder een Boat Race van dichtbij meemaakte. Met een understa- tim brouwer de koning Toch noemt Mijnders, die tot een week voor de wereldbe roemde studententweekamp met zijn ploeg in Amsterdam bivakkeerde, de weldadige ano nimiteit niet als voornaamste reden voor het bezoek aan zijn huiskapper. „Die Engelsen kun- nu eenmaal niet recht knippen", mompelt hij op de terugweg naar de Bosbaan. En Mijnders kan het weten, want hij heeft er bijna een half jaar opzitten in Oxford. Van de coach die de Holland Acht naar olympisch goud leidde ver wacht iedereen die de roeigekke universiteitsstad ten Noord- Westen van Londen een warm hart toedraagt zaterdag een overwinning op de acht van Cambridge. Ook Mijnders hoopt dat een half jaar intensieve begeleiding genoeg is om het tij op de grilli ge Thames te keren. De afgelo- vier jaar liet Cambridge op de Tideway Course, het 6800 meter lange traject (stroomop waarts) tussen Putney en Mort- in Zuid-West Londen, geen spaan heel van de studenten uit Oxford. Roeigoeroe Daniel To polski moest handenwringend toezien hoe de score van de uit 1829 stammende roeitweekamp opliep tot 73-68 (in 1877 eindige de wedstrijd onbeslist) in het nadeel van Oxford. De geschie denis leert dat het jaren kan du ren voordat de verliezer van vo rig jaar weer eens aan het lang ste eind trekt. Om een eind te maken aan de reeks smadelijke nederlagen trok Topolski, wiens methode trainen-tot-je-erbij-neervalt Rene Mijnders, in het weekeinde coach van Oxford: „Dat is het boeiende a tement dat geen Engelsman kan overtreffen: „Ik vind dat ik er nu niet meer onderuit kan om eens een kijkje te nemen." En dan weer serieus: „De magie van Oxford-Cambridge kende ik nauwelijks. Ik wist niet dat het zo erg leefde. Elke dag staan er wel stukken over de Boat Race in de krant. Er kijken wereldwijd wel 400 miljoen mensen naar deze r o eiwedstrij d Als Oxford zaterdagmiddag in pakweg achttien minuten de roeigeschiedenis een nieuwe wending geeft, kan Mijnders zich op de borst kloppen. Hij la veerde deze winter tussen het Engelse studiejaar door met buitenlandse trainingskampen in Sevilla en Amsterdam, waar Oxford de Franse nationale acht versloeg tijdens de Heineken Vierkamp op de Amstel. Ook lapte hij de traditie aan zijn laars die voorschrijft dat de uni- versiteitsachten zich de laatste twee weken voor de Boat Race uitsluitend op de Thames laten zien, op'de hielen gezeten door de Engelse media. De buiten landse coach van Oxford staat volop in de belangstelling. Mijnders: „Meer dan bij de Hol land Acht ben ik de spil in het geheel. Van de roeiers staat vooral Foster in de belangstel- ling." Om zijn ploeg tijdelijk te be vrijden uit de Engelse heksen ketel, week Mijnders vorige week uit naar de Amsterdamse Bosbaan. Daar begeleidde hij, vergezeld van gelegenheidsas sistent Nico Rienks, de ijverige blauwhemden tot vervelens toe op de fiets. Ver weg van spie dende Engelse blikken zette hij de puntjes op de i. Op rustig Hollands water, zonder de faci liteiten die hij in Oxford gewend is. Want daar hoeft Mijnders geen meter te fietsen, omdat er elke training een afgetankte motorboot voor de coach klaar ligt. Hoe de Boat Race ook afloopt, voor Mijnders zit het Engelse avontuur er na paaszaterdag op. Als hij al contact houdt met Ox ford - en zijn hart is er goed voor - dan doet de coach dat hoogstens als adviseur. De Am sterdammer vindt het de hoog ste tijd voor een baan buiten de sport, waarin hij ongetwijfeld zijn capaciteiten als coach gaat benutten. Op zijn CV prijkt al olympisch goud. Een overwin ning op Cambridge zou zijn pa pieren nog fraaier maken. „En bij een nederlaag", zegt Mijn ders, terwijl zijn gezicht geen spoor van emotie verraadt, „dien ik ongetwijfeld als kop van jut." SPORT &SPEL Onder redactie van Loman Leefmans In de eindstand van het in Den Haag gehouden EK voor paren is uiteindelijk geen enkel duo uit de regio terug te vinden bij de eer ste 25 plaatsen. Het Leidse paar Hein- sman - Piket en de Leids Lisses.e com binatie Hoogenkamp - Versluis ston den in de voorronden nog bij de eerste twintig maar konden die notering niet vasthouden. Wel bij de eerste 25 staat het Haagse paar Versluis - Vis (14de met 52,98 procent) dat net als Hoog enkamp en Versluis uitkomt voor de Leidse club Crash. Het EK werd ge- Wonnen door de Polen Lukaszewicz en Kierznowski (56,40) voor de Fransen Abecassin - Quantin (55,75). BIUART Chri: nen hun partijen met groot verschil. De moyennes van De Engel-spelers waren respectievelijk 18.18, 14.58 én 8.33. De kadristen uit de Bollenstreek moeten nog twee competitieduels af werken en kunnen nog als vierde ein digen. Gecombineerde competitie (twee districten) drie- guldeVof °°5-2TiRBvT- Taveerne 3 3^° Fort l^'t Fori 2 7-0. Taveerne 2 - Sport 2 5-2, Travelshop Lisse 1 - Stand: L Sport 2 26-113._4. RBV 11. Sport eerste klasse: :ort 2 26-77,15. Travelshop Lisse 1 26 Rijnstreek, drleba Schelp 2 - Schelp 1 2-5, 't Scheepje 1 I. R.a.veen^d25-98,F4.r' - Hoofddorp 1 4-3, Sport 1 - BSM 1 7-0, Sport 2 - Klip per 1 7-0, Sassenheim 1 - Kleine Engel 1 7-0, Sportrust 1 - 't Soldaatje 1 4-3, Hoofddorp 2 - Northgo 2 3-4, Roode Leeuw 1 - Taveerne 1 4-3, Klipper 2 - Royal Sport 1 1-6, Klipper 3 - Doofpot 1 5-2, Bull's Inn 1 - 't Vuurschip 1 0-7. Stand: 1. Sport 1 18-90, 2. Northgo 2 18-87,3. rt Vuurschip 1 18-84, 4. Royal Sport 1 18-81,5. M,5^TSol1da^én^68,e9.Vo^M'l'i8^65.PiaBSM 1 18-60,11. Bull's Inn 1 19-58,5, 12. Roode Leeuw 1 17- 56, 13. Kleine Engel 1 17-56, 14. Klipper 2 18-55, 15. Doofpot 1 17-53, 16. Ambassador 1 16-45, 17. Sassen heim 1 18-43, 18. Hoofddorp 2 18-43, 19. Hoofddorp 1 Sportrust T-' LUTo' 1 5^2,"t SoldaatfeT-Krim1-| Krim 1 - Bull's Inn 1 5-2, Kleine Engel 1 - Engel 1 3-4, Bull's Inn 1 - 't Soldaatje 2 0-7. Stand: 1, 't Soldaatje 2 19-95, 2. Sportrust 1 19-81, 3. 't Soldaatje 1 19-70, 4. LUTO 1 19-69, 5. Sassenheim 1 19-69, 6. Kleine Engel 1 19-65, 7. Bull's Inn 1 19-56, 8. Royal Sport 1 17-53, 9. Engel 1 17-49, 10. De Krim 1 19-44. laatste thuiswedstrijd op vrijdag 25 april al bijna niet meer mis. sle: Buil - Adders 9-1, United - QuereUe 10-0, - BuMshir^ ■1-°-t?'--F~T ,etS«e-aiT. 5 5.' s (Leiden) andewijn NFDT f Bullshit (R.a. iden) 19-133. i (N.vv.hot /ergulde telp 2 Voor de vijfde keer in suc cessie zette de kaderploeg, van De Engel een competi tiewedstrijd in winst om. In Lisse werd het tegen DR Spijkenisse 6-0. Louis Opstal, Cas Juf fermans en Andre van der Aart won- rawrs! Rijnstreek'l4^3,°RBV 2 ^Sport 2 2-5/1°Scheepje Rijnegom 2 3-4, BV Aalsmeer 1 - Plas 2 5-2, Merel lacobswoude 3 5-2, Plas 1 - RBV 1 2-5, Jacobswoude Sport 3 3-4, Schelp 1 - 'l Fort 2 5-2, 't Fort 1 - R.a.vee 5-2. Stand: 1. RBV 1 25-117, 2. Rijnstreek 1 25-111 25-105, 6. Plas 1 25-9^ 7. 't Fort 2 25-98* 8. Sport 1 98, 9. Plas 2 25-95, 10. Rijne|om 2 25-89, 11. BV Ai 14. Rijnegom 1 24-80, 15. 't Scheepje 1 25-78,16. RB 2. Spori ien-klein: Northgo Als de voortekenen niet be driegen, krijgt de regionale eredivisie weer eens een Leidse kampioen. Jambo's, bestaande uit captain Mi- chiel Sjouke, Jos Vasen, Paul Hogen- boom, Mario Aanhout, Jan Honsbeek en Jack de Haas, staat met nog drie duels voor de boeg, 6 punten voor op de huidige titelhouder Bullshit uit Roelofarandveen. Gezien het veder lichte Testprogramma van Jambo's kan het feestje, dat gepland staat bij de s (Leiderdorp) 19-94, 7. Cleaners (Noord- wijk) 19-91, 8. Knoeiers (N.w.hout) 19-88, 9. Querelle (Ajphen) 19-74, 10. Black Adders (R.a.veen) 19-65, 11. 3-57, 12. Hunterboys (N.w.hout) 19- Eerste divisie A: M. Girls - FPTL 2-9, Ravens - Buy- tenbeentje 5-5, MC Noordwijk - Turbo's 7-3, Raspoeun - Lowlanders 5-5, Puntje - Vierkant 6-4, Bottespeer - Brandewijntje 6-4. Stand: 1. Brandewijntje 2 19-130, 2. Bottespeer 19-125, 3. Raspoetin 19-119, 4. MC Noord- wijk 19-113, 5. Puntje d'r In 19-102, 6. FPTL en Lowlan ders 19-91, 8. Vierkant 2 19-90, 9. 't Buytenbeentje 19- 81, 10. Harbour Turbo's 18-77, 11. Alphrame Ravens 19-70,12. Mystery Girls 19-52. Eerste divisie B: WV - Kanjers 5-5, Gauwe Geit - DS 2 8-2, Generals - Punt Uit 4-6, Spons - Bullshit S. 8-2, Pretcafé - Barrels 2-8. Stand: 1. Vierkant Dames 1 18- 141,2. Beer 'n Barrels 18-119,3. Downstairs 2 19-113,4. In de Gauwe Geit 18-106, 5. Harbour Generals 18-96, 6. Pretcafé 18-94, 7. Punt Uit 18-94, 8. Spons 18-84, 9. 19-72,10. Kanjers 19-53,11. Bullshit S. 18-37. De verlenging van het ere divisieschap is voor Snook- erij 0 nog lang niet vanzelf sprekend. Zeker niet na het ontluisterende 6-3 verlies tegen Loods uit Maassluis, ook e cerlj 1 3. Capelle DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. r komt in mei een I j groot Rijnlands regio- tafeltennistoernnooi. De organisatie is in handen van onder andere Rijnsoever, Pecos en Docos. Gestreden wordt om de Groot Rijnland Bokaal, ge schonken door aannemer Henk de Bolster Surfer Marco van der Lippe uit Ter Aar won op ei gen grondgebied de eerste na tionale wedstrijd. Junior Frank Wendel (Nieuwkoop) was de beste bij de surfers tot 17 jaar Wielerprof Aart Vierhouten kwam in de Grote Prijs Wanzele als derde over de eindstreep. Bij de mountain-bike-wedstrijd Wijk aan Zee-Den Helder be haalde Peter Reitsma een der tiende plaats. Veteraan Hans Steekers (Noordwijkerhout) werd vierde. Ton van Eyk (Hille- gom) won het Open Zaanse kampioenschap Korfbalclub Tempo (Alphen aan den Rijn) heeft in Bob Bergshoeff een nieuwe trainer. De 39-jarige Bergshoeff volgde drie maan den geleden Tom van Rhee al op als interim-coach. Het Leid se De Danaïden houdt op dins dag 3 juni weer een bedrijven- korfbaltoernooi. Inlichtingen: Yvonne Kamerling (071- 5313484) Zwemclub AZC heeft Marianne van Leeuwen-Ver- maat aangesteld als topsportco ördinator. Zij maakte in 1972 deel uit van de Olympische ploeg Piet Boot en Chris Boot, Jary Göbel (AZC), Mathieu Spros (LZ '86) en Bram Tende- loo (Vivax) maken deel uit van het Nederlands jeugdwaterpo- loteam dat tot zaterdag deel neemt aan een internationaal toernooi in het Italiaanse Como Technisch co-ördinator Mat Kantebeen gaat weg bij voetbal club UDO. Joop Korevaar wordt bij w Alphen vervangen door Hans Hazebroek, die al eerder bij de club werkzaam was. Den nis van de IJssel (ex-FC Lisse) heeft bijgetekend als jeugdtrai ner bij ADO /Den Haag. Marken gaat nog een jaar verder met Rowdy Bakker. Nico Sprey volgt Ron Groenewoud op als coach van het nationale zaalvoetbal team Voetbalclub Noordwijk werd door profclub Haarlem uitgenodigd om een oefenwed strijd te spelen tegen het tweede elftal. De Noordwijkers moesten wel zelf een scheidsrechter en ballen meenemen. De club van Ruud Bröring nam toen ook de 5-0 winst mee Schaatster He len van Goozen (Hoogmade) besloot het seizoen met een tweede plaats op de 1000 meter tijdens recordwedstrijden in Heerenveen. Frans Biemond (Nieuwe Wetering) won voor Erik Zwart en Rob Bisschops het Open kampioenschap van Haarlem De inschrijving van de triatlon van Noordwijker hout begint op 1 april. Formu lieren verkrijgbaar bij C. Post (0252-371560 na 18.00 uur) of sporthuis Van Gerven De americanfootballclub Lighting Leiden doet op tweede paasdag mee aan de demonstratie flag- footbal voorafgaande de Open dag van de Amsterdam Admi rals op sportpark Watergraaf smeer. Aanvang 12.30 uur Toen trainer Mark Wotte in het clubblad van Quick Boys las dat zijn club ADO Den Haag de (transfer)vergoeding van Peter Kruit nog niet had betaald, kwam hij direct in actie. Binnen 48 uur was alles geregeld In Hazerswoude houdt de Groe- nendijkruiters op zaterdag 29 maart nationale springwedstrij- den Sylvia Karres (Alecto) is opnieuw uitgenodigd voor het hockeyteam van Jong Oranje dat mét Pasen in Keulen tegen Duitsland speelt Profbokser Fred Westgeest en zijn manager John Kristelijn gaan uit elkaar. Westgeest gaat nu Henk Ruhling en Ed Blommaert be naderen Voetbalclub Stomp- wijk'92 speelt op 24 mei een ju bileumwedstrijd tegen RKAW Bekerwedstrijden voor de Am- stel Cup op donderdag 3 april: Lyra-Katwijk, WSB-Rijnsburgse Boys, ARC-DSO, Scheveningen- Ter Leede, Velo-FC Lisse (za) en ADO Den Haag tegen de win naar van Alkmania-ADO Den Haag 2 Door een versterkte promotieregeling van het NHV zijn bij de reserves van Saturnus en het vrouwenteam van Oase (Oud Ade) gepromoveerd naar de derde divisie Komende zondag 30 maart wordt bij UVS het traditionele Dirk Bakker-ju- niorentoernooi gehouden SCOREBORD PRIJSVRAGEN >-18-20-22-24-25-28-30-32-33-37- jrijs: 1.179 winnaars, 29,50. WK-kwallficatie. Azië. Groep 4. Japan -1 10-0, Oman-Nepal 1-0. Stand: 1 Japar 2. Oman 2-3,3. Nepal 2-1,4. Macao 2- Spanje. Bekertoernooi. Halve finale, eersti wedstrijd. Real Betis - Celta Vigo 1-0 (0-0). Frankrijk. Bordeau pellier 0-4 Stand ris SG 30-55, Nan Strasbourg 30-50, Bastia 29-49. Frankrijk. Bordeaux - er 0-4 Stand aan kop: Monaco 30-62, Pa- G 30-55, Nantes 31-52, Bordeaux 31-51, RC Genk (Bel) - WV 4-0 2-0). 16-101, Donar - Zwolle 88-75, Den I ta Hawks - Portland Trailblazers 96-89, Orlan do Magic - Sacramento Kings 114-103, San Antonio Spurs - Cleveland Cavaliers 64-59, Chicago Bulls - Dallas Mavericks 94-92, Hous ton Rockets - Minnesota Timberwolves 112- 103, Phoenix Suns - Milwaukee Bucks 117- 112, Golden State Warriors - Seattle Superso- 110-104. 'PPerS anC0UVer ri2Z'eS PAARDENSPORT Hilversum. Draverijen. Eerste koers, 2000 m: 1. Kali Buitenzorg (Van Koolwijk) 2.37,2- 1.18.6, 2. Jasco Prima, 3. Harmina Gerron. Niet gestart: Kreutzer. Toto: winnend 2,40 plaats 3,00 5,60 2,00 koppel 30,20 trio 301,90 Tweede koers, 2000 m: 1. Kozbi (Kooyman) 2.37,3-1.18,7, 2. Jugarbowl, 3 Karin Alkestis. Toto: winnend 7,50 plaats 2,40 1,60 1,20 koppel 8,60 trio 133,50 dubbel winnend 12,80. Derde koers, 2000 m: 1. Leo Wielinga(Lan^eweg)2,37,5-1.18,8,^2. Kiddo, 2.To plaats UI0 tIoT^O koppeT3°3o"tJio 35.80. Vierde koers, 2000 m: 1Justice (Dragt) 2.38,2-1.19.1, 2. Jose Burgerheid, 3. 1,70 2,20 3,20 koppel 22,40 trio 2§0,80. Vijfde koers. 2000 m: 1. Colonial Pride (Eng- vverda) 2 34,7-1.17,4,2 Happy Buitenzorg, 3. Jessy van Zuilen. Toto: winnend 4,10 plaats 1,50 1,60 1,70 koppel 5,10 trio 34,80. Zesde koers, 2000 m: 1 Du Ideal (Wisker) 2.36,1- 1.18,1, 2 Revel Bear, 3. Iza Miracle. Niet ge start: Han Buitenzorg. Toto: winnend 14,50 plaats 5,90 4,30 3,10 koppel 45,00 trio 1413,20. Zevende koers, 2000 m: 1 Ibrahim Candor (Van Toor) 2.34,2-1.17,1, 2. Green Spirit, 3. Julienne Drew. Toto: winnend 1,90 plaats 1,40 2,80 2,60 koppel 36,30 trio 509,20. Achtste koers, 2000 m: 1Azinger (Suykerbuyk) 2.35,00-1 17,5,2. IngmarJoris- hof, 3. Koert Boekelte, 4 Ogor van Prubo. To to: winnend 3,80 plaats 2,0 1,80 1,80 koppel 10.90 kwartet 416,20. Negende koers, 2000 m: 1 Keegan Boko (Langeweg), 2.37,4- 1.18.7, 2. Isisi Tonnawerd, 3. Jifke Toto: win nend 2,20 plaats 2,70 3,00 3,00 koppel 6,00 BILJARTEN d Prix Sleddens 50-30/37 beu ticodem 50-28/39, De KI. 44/26, Burgman-Van Schaik 50- 21/22, Berkelmans - Henskens 50-34/49, Van -De Vries 50-46/37. CRICKET de degradatiekandidaten. Kees Es saadi, Job Bavelaar en Milco Schermer pakten alledrie een frame en lieten er dus twee liggen. Met Snookerij 1 dat een klasse lager uitkomt, gaat het juist verbluffend goed. Zelfs zonder de aan wezigheid van klasbak Steven Toal werd het Warmondse Jumbo met 8-1 weggevaagd. Coen Drejer en Edwin van Orssagen scoorden het maximum aantal punten, alleen Mark Dencker verloor zijn partij van Warmonder Ri chard Tegelaar. Snookerij 1 houdt met deze uitslag kansen op promotie. Het derde team van het Utrechtse Veer, Snookerij 7, verging het minder tegen QS IJmuiden: 4-5. Drie frames gingen tegen de nummer twee van de ranglijst op zwart verloren. Eredivisie Zuid, stand: 1. Willem III (Halsteren) 14- 77, 2. Snookercafé (Vlaardingen) 14-76, 3. Dijkje Duin- zigt (Den Haag) 13-63, 4. Deltlandplein (Delft) 13-61, 5. Hatsjlekie D. 112-59, 6. Pompadour (Breda) 13-59. 7. Poma T.T. (Breda) 14-56, 9. De Loods (Maassluis) 13- 55, 10. Snookerij 0 14-55, 11. Spijkenisse 14-52, 11. Eerste Divisie Noord West, stand: 1. Miller's 11-69, 2. QS IJmuiden 12-65, 3. Strawberry 11-62. 4. Sn. Aca demy 11-54, 5. Balustrade 11-53, 6. Spaarnehuvs 11-46, 7. Snookerij 7 (Leiden) 12-45, 8. Westend O.P. 11-38, 9. Red Ball 11-37,10. Chi 11-35. I: 1. Capelle 0 13- Kuala Lumpur. WK B-landen. Groep C: Nedt land - Namibië 2-0. Nederland 91 voor 0, N mibiê 90 all out. Canada - Fiji 2-0. Canada 130 voor 6, Fiji 128 all out Stand: 1. Nedei land 2-4, 2. Canada 1-2, 3, Namibië, Fiji, Oost-en Centraal Afrika 1-0. Groep A: Veren de Staten - Gibraltar 2-0. Verenigde Staten 312 voor 6, Gibraltar 123 voor 9. Kenya - Singapore 2-0. Kenya 90 voor 8, Singapore all out. Groep B: Maleisië - Argentinië 2-0. li leisië 188 voor 9, Argentinië 108 all out. Bangladesh - West-Afrika 2-0. Bangladesh kong - Bermuda 2-0. Hongkong 22^ voor 7, Bermuda 227 voor 9 Schotland - Papoea Key Biscayne. 7 miljoen gulden. Mannen. Achtste finale: Bruguera (Spa) - Etlis (Arg) 7-6 6-4, Dreekman (Dui) - Tillström (Zwe) 6-3 6-4, Courier (Vst) - Krajicek (Ned/5) 7-6 6- 4, Biörkman (Zwe) - Philippoussis (Aus) 6-3 6- 4, Muster (Oos/2) - Corretja (Spa) 6-4 6-4, Medvedev (Oek) - Kulti (Zwe) 4-6 6-3 7-5, Sampras (VSt/1) - Larsson (Zwe) 6-2 6-0, Iva nisevic (Kro/4) - Hrbaty (Slw) 6-4 6-4. Dubbelspel, achtste finale: Davids/Schalken (Ned) - Goellner/Raoux (Dui/Fra) 6-7 6-3 7-6. Kwartfinale: Seles (VSt/4) - Spirlea (Roe) 3-6 6-2 6-3, Paulus (Oos/11- Testud (Fra) 6-3 6- WIELRENNEN Week. Tweede etappe: Lloret de ne (Rus) 202 km8in'5.11.42 (ge heid 38,958 km/u), 2.0'Grady iov (Rush 4. 8onlempUlta),_5. ('vst), ïo. r Papoea N Edo (Spa), 6. Ivanov (Rus), 7. Riis (Den), 8. Hincaoie (VSt), 10. Noedta.' n Heeswijk, 32. Boogt - Cock van Leeuwen 1-1, Clerc - Meijer 1-1 Oudshoorn - Raven 1 -1Kemperman - Van Zee 1 -1Boom - Gérard Jansen 1 -1Krajer brink - Hans Jansen 1-1, Arjan van Leeuwe Mol 1 -1Stand: 1 Thijssen en Van der Zee 3. Clers, G'erard Jansen, Hans Jansen, Ker 43. Breukink, 96. Moerenhout 17.41, 98 De Koning, 99. Dubbeldam, 103 Van der Steen, 126. Blijlevens, 131. Boven Klassement: 1 Bontempi 9.23.15, 2.0'GradyO 02, 3. Hinca- pie, 4 Jërmann (Zwi) 0.03, 5. Dominguez (Spa) 0.05, 6. Moreau (Fra) 0 06, 7. Ek.mov, 8. Noe 0.08, 9. Heppner (Dui), 10. Riis, 25. Jonker. 33. Boogerd. 40. Breukink, 71 Vos kamp 2.57, 72. Van Heeswijk, 107. Boven 20.38, 112. De Koning 26 12, 113. Van der Steen, 123. Moerenhout 27.52, 135. Dub- SPORT OP TV rling- 00.30-01.30 EURO F, L 5 Sportniei 18.35-19.00 RTL 5 Sportnie 8.43-18.51 Ned 2 Sportjournaa 0 RTL Sport. café. 19.00-21.00 EURO Tennis: Key Biscane (VS): Super 9 toernooi. 19.30-20.05 BRT 1 Sport. 20.30-20.35 RAI UNO Sport. 20.30-21.56 Ned 2 Studio Sport. 21.00-22.00 EURO Boksen: tien rondes cri sergewicht vanuit Berlijn, Graciano Rocchig (Duitsland)-John Scully (VS). 21.00-22.00 NBC Golf: European PGA Tou 2z"(?-00. OO3 E UR OSnooken'W K trickshot vanuit Dagenham (GB) 22.16-22.34 Ned 3 Sportjournaal. 22.55-23.25 BRT 1 Sport. 23.00-23.50 RTL 4 Sportnieuws. 23 15-23.55 Ned 2 Studio NOS: magazine met aandacht voor de belangrijkste gebeurti Oofo0-00.30PE°URO:Tennis: ATP-overzicht. 00.35-01.20 RTL 5 Sportnieuws. DONDERDAG 08.15-08.20 Ned 1 Sportjournaal. 09.30-10.30 EURO Voetbal WK strandvoetb; 10.30-11 ^30 EURO Moderne Vijfkamp: we reldbeker in Sydney. 11.30-12.00 EURO Moderne Vijfkamp: we- 12.00-13.00 EURÖ Voetbal: WK legends, de 12.35 Ned 3 Sportjournaal. 13.00-13.30 EURO Langlaufen: in 13n00-14.20 Ned 2 Studio Sport. 13 30-14.00 EURO Snowboarden. I. 12.30- 10 EURO M 10 EURO Tc,, cane, hoogtepunten. 15!00-17Ö0 EURO Tennis

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23