Oranje-boek Hooman uit, niet af Ajax in halve finale eerst thuis tegen Juventus Lipinski nu grote favoriete Sport ITERDAG 22 MAART 1997 chef willem spierdijk. 071 -5356464, plv.-chef rob onderwater, 071-5356463 lm Langeveld langer bij Den Haag )twuk« Pim Langeveld blijft langer bij ADO/Den Haag. De Kat- jjkse middenvelder (27) bereikte gistermiddag overeenstem- aing over een tweejarig contract met zijn club. Langeveld is aan sr. jjn eerste seizoen bezig bij de Haagse eerstedivisionist. Een an- je voormalig speler van de Katwijkse hoofdklasser, Johan Vo- |aar, tekende voor één jaar bij. [emerink twijfelt over Rosmalen ialen Het grastoernooi in Rosmalen is sterker bezet dan ét jongste ABN/AMRO-toemooi in Rotterdam. Rosmalen heeft jj ij de mannen vier spelers uit de top tien vastgelegd, in Ahoy - raafden er drie op. In Brabant bereiden Muster (2), Chang (3), rajicek (7) en Moya (10) zich in de derde week van juni voor op ümbledon. Daarnaast heeft de organisatie nog twaalf spelers fcontractueerd, onder wie Haarhuis en Schalken. Siemerink lijfeit nog. De Rijnsburger won vorig jaar in dezelfde week Not- ngham. Hij overweegt die titel te verdedigen. l'K atletiek 1999 naar Sevilla gUNDe WK atletiek worden over twee jaar gehouden in Sevil- Dat besluit nam de Internationale Atletiek Federatie (IAAF) jdens een vergadering in Turijn. Sevilla, onlangs afgevallen jor de Olympische Spelen in 2004, kreeg de voorkeur boven ewDelhi, Helsinki en Stanford. De eerstkomende WK is van 1 it en met 10 augustus in Athene. lico Spreij coach zaalvoetballers Nico Spreij volgt Ron Groenewoud op als coach van de jtjonale zaalvoetbalploeg. De 43-jarige Brabander, al enkele ja- m assistent-coach, verbond zich tot halverwege het jaar 2000 lilde KNVB. Groenewoud zwaaide onlangs af bij de bond. lid-voetballer Gerard Molenaars, medewerker voetbaltechni- fce zaken KNVB district Noord, is met ingang van het nieuwe toen coach van het Nederlands amateurelftal. Ijax benadert Tomasson jienveen Ajax heeft Jon Dahl Tomasson gisteren persoonlijk paderd om vanaf volgend seizoen in Amsterdam te komen jelen. De huidige coach van de Deen bij Heerenveen, Foppe de n, heeft dat bevestigd. Vorig seizoen probeerde Ajax de aan tier ook al vast te leggen. Deze gaf toen de voorkeur aan een Ver verblijf in Heerenveen. Hij tekende een contract tot de Jmer van 1999. Er staat wel een clausule in dat hij voor zeven jiljoen gulden weg mag. ok Densamo komt naar Rotterdam Jiterdam Belayneh Densamo is toegevoegd aan het toch al Irke deelnemersveld van de Rotterdam Maradion op 20 april. ■Ethiopiër won de klassieker van 42 kilometer en 195 meter Irkeer, waaronder vorig jaar. De 32-jarige Densamo won eer- lin 1987, 1988 en 1989. Van de vier overwinningen sprak die |17 april 1988 het meest tot de verbeelding. Densamo liep de rathon toen in 2.06.50. Die tijd geldt nog altijd als wereldre- |id, hoewel een beste prestatie op de marathon slechts een of- neus karakter heeft. uttgart even op eerste plaats isseldorfVfB Stuttgart heeft zich op de eerste plaats genes- jdin de Bundesliga, in elk geval voor even. De ploeg van cen- Jle verdediger Frank Verlaat had in Düsseldorf alleen in de eer- Thelft moeite met Fortuna: 0-0. Na rust scoorden de geduldige poekers viermaal. Wonderbaarlijke zege McDonald's indam De zaalvoetballers van McDonald's boekten gister- ind een wonderbaarlijke zege op het Gat van Nederland. De denaars wonnen met 8-7; een kwartier voor tijd stonden de [lendammers nog met 7-2 voor. Sjaak de Boer scoorde twintig inden voor tijd de winnende goal. De Boer was, evenals Her- ïvan Marwijk, in totaal goed voor drie treffers. Hans van irwijk verzorgde de resterende twee doelpunten. lausanne. anp Ajax speelt de eerste van de twee halve finales in de Champions League tegen Juventus thuis. Dat is gisteren per loting in het olympisch museum van Lausanne bepaald. Dat de finalisten van vorig sei zoen op elkaar zouden stuiten was al be kend. De tweede confrontatie, die tussen Borussia Dortmund en Manchester Uni ted, begint in Duitsland. De duels wor den op 9 en 23 april gespeeld. De finale vindt deze keer plaats in München, op 28 mei. Vooraf al maakte Ajax' technisch di recteur Louis van Gaal kenbaar nauwe lijks voorkeur te hebben voor eerst een uit- dan wel een thuiswedstrijd. Slechts één klein verschil ziet de coach. „De tweede wedstrijd op eigen veld had al leen als voordeel gehad dat eventuele extra speeltijd dan voor eigen publiek zou worden gespeeld." De vorige confrontatie tussen Ajax en Juventus werd in één duel afgewerkt. Dat was het afgelopen seizoen in de fi nale van de Champions League, ge speeld in Rome. De Italianen wonnen na strafschoppen. De halve finalisten in het toernooi van de bekerwinnaars hopen een ticket voor Rotterdam te verdienen, waar op 14 mei de eindstrijd plaatsvindt. Barcelona be gint thuis tegen Fiorentina. Onder Cruijff speelde Barcelona al eens eerder de eindstrijd van hetzelfde evenement in de Kuip. De Spanjaarden verloren des tijds van Manchester United. Het tweede duel gaat tussen Paris- Saint Germain en Liverpool. Bij winst bereikt Liverpool voor het eerst sinds het drama in de Heizei een finale van een Europees bekertoernooi. Destijds vielen bij rellen voor de wedstrijd om de Euro pa Cup I tegen Juventus 39 doden, voor namelijk aan Italiaans kant. Saillant is dat in Rotterdam weer een Engels - Itali aanse (Fiorentina) confrontatie tot de mogelijkheden behoort. Het toernooi om de UEFA-beker heeft ook een Nederlands trekje. Schalke, dat begint met een duel op Tenerife, heeft vier Nederlanders. Stevens zit als trainer op de bank, Van Hoogdalem is niet speelgerechtigd, De Koek en Mulder zijn ongetwijfeld van de partij. Inter begint, al dan niet met de vaak op de bank zit tende Aron Winter, thuis tegen AS Monaco. Nogal abrupt heeft Mirjam Hooman haar internationale loopbaan beëindigd. ,,Ik ben het gezeik over privé- coaching zat", zegt ze met berusting in haar stem. „Spuugzat. Ik vecht er al negen jaar voor. Ik wil geen gi gantische rel meer." eindhoven anp Hooman gaat niet meer naar het WK, eind april in Manches ter. Na zeventien jaar en 214 caps is het Oranje-boek voor Hooman uit, maar niet af. Het laatste hoofdstuk, het EK 1998 in haar woonplaats Eindhoven, zal nooit meer worden geschre ven. De 31-jarige tafeltennisspeel ster nam donderdagavond laat met pijn in het hart haar besluit. Die avond werd duidelijk dat de bond weigerde medewerking te verlenen aan de accreditatie van haar privé-coach Frits Kan tebeen voor het WK. „Frits is welkom vanaf 1 mei, één dag voor het begin van het individu ele toernooi", aldus Hooman. „Ik heb de bond gevraagd hem eerder te accrediteren, zo dat hij het landentoernooi vanaf de tribunes kan volgen. Als hij er bij is, speel ik beter, dat weet de bond. Die extra dagen had den de bond geen cent gekost, dat hadden we uit eigen zak be taald. Maar de bond weigerde mee te werken. Dat was de be kende druppel." Privé-coaching. Het is al jaren een sluimerend conflict in het tafeltennis. In de negen jaar dat Hooman met Kantebeen werkt, rollebolden de twee met de bond constant over de ping- pongtafel. „Wat ik niet heb moeten doen, heb moeten vechten om Frits als privé- coach erbij te krijgen, is echt onvoorstelbaar. Ziek werd ik er van. Die strijd wil ik niet meer aan. Als de bond nu nog niet weet hoe het werkt, laat dan maar. „Het lullige is dat het altijd om pietluttige details gaat. Frits mag van de bond best naar het landentoernooi komen in Man chester. Maar ze willen hem niet daarvoor accrediteren, dus zouden we zelf kaartjes, hotel en al die rompslomp moeten regelen. Kinderachtiger kan het niet. Op het WK in China zat hij ook op de tribune, bemoeide hij zich nooit met de landenwed- strijden. Dat scenario hadden we in Manchester ook voor ogen." Met haar besluit overviel de speelster de bond. „Mirjam had na ons nee geen trek meer in het WK", aldus woordvoerder Van Happen, „maar dat ze stopt, is een verrassing. Wij hebben haar er in ieder geval niet toe gedwongen. Wij vinden het jammer. Verrekte jammer." Volgens Van Happen is er geen sprake van een conflict. „Ons nee is gebaseerd op af spraken uit september 1994. Die kent Mirjam. Wij willen geen individuele begeleiders tij dens het landentoernooi. Dan moet er een ploeg staan, een collectief, een eenheid. Privé- coaches kunnen onrust veroor zaken. Daarom laten we die pas toe op de rustdag voor het indi viduele toernooi. Dat hebben we destijds afgesproken en daar houden we ons aan. „Star", noemt Hooman die houding. „En naief. Ze denken dat ze privé-coaching kunnen tegenhouden. Ze willen terug naar de oude situatie, waarin de bondscoach alle pupillen bege leidt. Daarom hebben ze ook ombarda redt Groningen - rme n explosieve slotfase, met jode kaarten, heeft Maria- [Bombarda eindelijk zijn [de als scherpschutter voor poningen bewezen. De tij- jshet seizoen uit Metz terug- talde spits sleepte gister- i met twee treffers tegen leen punt in de wacht voor pordelijke degradatiekandi- kwam voor rust tegen de iding in op 2-0, Stewart le tweemaal. [Groningen riep de proble- over zichzelf af. Atteveld it in de negende minuut elf meter aanleggen. De invelder scoorde, maar ar- Temmink vond dat de lingen-spelers te vroeg wa- ingelopen. In tweede in- Üe keerde doelman Karelse inalty. rust maakte Bombarda ipwachting. De spits was ijn terugkeer uit Frankrijk niet al te trefzeker geweest, iracht zijn werkgever kort hervatting wel terug in de trijd. Door wel een straf- te benutten. De emoties 111 n op dat moment al rede- J| !oog opgelopen. Temmink it met gele kaarten om het i T in de hand te houden. slotfase was explosief, nger Elshot kreeg in de linuut zijn tweede gele ien kon inrukken. Erwin vond het nodig zich fer te beklagen en kreeg tens zijn tweede gele kaart, udste Koeman kreeg tevens 'uw van Brusselers, die kort 'Oor een onbestrafte elle- stoot van Atteveld had ge- Het laatste ontging link niet. De speler van locht ook de kleedkamer pen. [publiek roerde zich ver- flink. Groningen-fans i stenen naar doelman waarna NAC-suppor- fiet veld betraden. Tem- pesloot toen maar een af- friode in te gelasten. Na jionthoud van een kwartier iBombarda de gevierde piet zijn verlossende ge- pker. Tara Lipinski tijdens haar korte kür. De 14-jarige Amerikaanse kan de jongste wereldkampioene kunstrijden ooit worden. foto ap lausanne dpa De 14-jarige Tara Lipinski is de grote favoriete voor de wereldtitel kunstrijden. De Amerikaanse nam via de korte kür de leiding. De Francaise Va nessa Gusmeroli en de Russische Maria Boetirs- kaja staan respectievelijk tweede en derde. Titel verdedigster Michelle Kwan uit de Verenigde Sta ten kwam niet verder dan de vierde plaats. Lipinski kan in Lausanne de jongste wereld kampioene ooit worden. Vandaag volgt de beslis sing tijdens de lange kür. „Ik heb een keurige kor te kür afgewerkt", vond Lipinski. „Vorig jaar ging die nog de mist in." Lipinski is al een maand in grote vorm. Ze ontnam wereldkampioene Kwan onlangs de Amerikaanse titel. Kwan stelde gisteren teleur. Een combinatie- sprong ging mis. Hetzelfde overkwam Nicole Bo- bek. De nummer drie van een jaar eerder draaide te ver door bij haar opening, de drievoudige Lutz. Bobek werd begeleid door Christa Fassi, de echt genote van de donderdag in Lausanne aan een hartstilstand overleden Carlo Fassi. De Chinese wereldkampioene van 1995, Lu Chen, miste kwalificatie voor de komende Olym pische Spelen in Nagano. Chen kampte de afge lopen tijd met een blessure, waardoor ze vier maanden niet kon trainen. Na de sessie van giste ren staat ze 25ste, terwijl een plaats hoger directe kwalificatie voor Nagano had betekend. Ze zal la ter in het jaar een nieuwe poging moeteri doen in de kwalificatiewedstrijden. Oksana Gritsjoek en Evgeni Platov werden voor de vierde keer op rij wereldkampioen ijsdansen. Het Russische paar, na de eerste twee onderdelen al veruit favoriet, maakten gisteravond bij de af sluitende vrije kür in Lausanne geen ernstige fou ten meer. Gritsjoek en Platov bleven hun landge noten Anjelika Krylova en Oleg Ovsiannikov in de eindrangschikking zoals verwacht voor. Het brons was voor het Canadese duo Shae-Lynn Bourne /Victor Kraatz. Mirjam Hooman: „Ik had graag in Eindhoven afscheid willen nemen. Op het EK." maar drie speelters (Gerdie Keen, Noor, Hooman) en twee spelers (Trinko Keen, Heister) toestemming gegeven tijdens het individuele toernooi bege leid te worden door privé- coaches. De jongeren mogen dat niet. Dat is kortzichtig. En zeker niet toekomstgericht. Toekomst had Hooman in 1980. In dat jaar debuteerde ze onder haar meisjesnaam Klop penburg in Oranje. Veertien was ze, een mager, fanatiek schar minkel uit Lichtenvoorde. Via De Torenstad en Odion tekende ze eind 1988 voor Scylla, Lei den. Kantebeen was daar trai ner en werd vanaf die tijd haar privé-coach. In 1991 won ze in Den Bosch de Top Twaalf. Met Kantebeen op de bank als coach. Het hoogtepunt in haar carrière. Maar ook de drie olympische toernooien in Seoul, Barcelona en Atlanta, de twee bronzen WK-medailles in de landentoer nooi, de halve en kwartfinales op het EK individueel zijn haar dierbaar. Sinds 1992 speelt ze in Duitsland. Eerst voor Tus Glane, dit seizoen voor Holsterhausen in Essen en het komende sei zoen vermoedelijk bij Holtrien in de tweede Bundesliga. „Dat wordt mijn laatste jaar", zegt ze met weemoed. „Ik had graag in Eindhoven afscheid willen nemen. Op het EK. Voor eigen publiek. Maar ik kon het gevecht met de bond om de coaching niet meer opbrengen. Daar ben ik zo vreselijk moe van. Ik ben zeventien jaar lid van Oranje en voor elk toernooi, echt élk toernooi, komen die problemen terug. Ik heb geen trek meer in een rel. Dan stop ik liever." Vijftien miljoen voor Duindigt den haag anp De reorganisatie van de Neder landse draf- en rensport krijgt een steeds vastere vorm. Inte rim-bestuurder Fred Schriever is erin geslaagd het benodigde bedrag van dertig miljoen gul den bij elkaar te krijgen. „Het geld is er", aldus Schriever, die in opdracht van het ministerie van Landbouw orde op zaken moet stellen in de noodlijdende sector. Hij rekent erop volgende week van de verantwoordelijke stuurgroep het groene licht te krijgen om de plannen uit te voeren. Als gevolg van de reorganisa tie krijgt de sport een ander ge zicht. Schriever gaat uit van slechts drie professionele koers- banen in plaats van de huidige zes. Hij wil straks verder met Duindigt, Wolvega en Alkmaar. Zij herbergt vanaf volgend jaar in totaal 180 meetings. Gronin gen en Nootdorp, nu nog A-ba nen, gaan in het recreatieve cir cuit verder met Emmeloord, Joure en Sappemeer. Voor deze categorie zijn slechts in totaal vijftien meetings beschikbaar. Het aantal meetings wordt op die wijze met ruim dertig terug gebracht. Schriever: „Meer ruimte is er gewoon niet." Voor de baan in Hilversum breken moeilijke tijden aan. Onlangs kocht de gemeente het erfpachtrecht af en kondigde het bestuur van de baan aan dat het overschot van de opbrengst, circa 17,5 miljoen gulden, ge bruikt zal worden voor een baan op een andere locatie, met Almere als optie. In de opzet van Schriever is echter voor een nieuwe baan geen plaats. In het plan van Schriever kos ten Duindigt en Wolvega het meeste geld. De aankoop van Wolvega, nu eigendom van de Haagse zakenman Ed Maas, kost tien miljoen gulden. De re novatie en de aanleg van een winterbaan op Duindigt is be groot op vijftien miljoen gulden. De Staatsloterij, met Hippo To to voor de weddenschappen partner van de Stichting Neder landse Draf- en Rensport, heeft als eis voor een eventuele con tractverlenging per 1 januari ge steld dat Duindigt behouden moet blijven voor de sport. Schriever: „Dat contract is ons veel waard. De Staatsloterij heeft ambitieuze plannen klaar liggen." Inmiddels is het nieuwe landelijke paardenspel Supert- wins ontwikkeld. Op 1 april be sluit de Staatsloterij al dan niet verder te gaan met de draf- en rensport. SCOREBORD SPORT OP TV Lucky 10 van vrijdag 21 maart: 3-12-13-20-22-25-26-27-35-38-41-42- 43-44-47-53-54-59-63-73. (onder voorbehoud) Eredivisie. FC Groningen - NAC 2-2 (0-2). 17. Stewart 0-1, 39. Stewart 0-2, 47, Bombarda 1-2 (strafschop), 89. Bombarda 2-2. Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers: 10.000. Gele kaart: Liefden, Atte veld (FC Groningen), Roelofsen, Van As, Brusselers (NAC). Rode kaart: 84. Brusse lers (NAC), 84. Koeman (FC Groningen/2x geel)), 84. Elshot (FC Groningen/2xgeel). Stand: PSV 25-58, Feyenoord 25-55, FC Twente 25-52, Ajax 24-42, Vitesse 25-42, Roda JC 25-39, Heerenveen 24-37, NAC 26-36, De Graafschap 25-34, Willem II 25-29, FC Utrecht 25-28, Volendam 25- 26, Sparta 23-25, Fortuna S 25-25, Gro ningen 26-25, AZ 25-20, NEC 25-20, RKC 25-19. Eerste divisie. Haarlem - MVV 3-4 (3-2). 10, Promes 1-0, 25. Naciri 2-0, 27. Promes 3-0, 41. Joordens 3-1, 44. Bouma 3-2, 70. Hermans 3-3, 83. Koswal 3-4. Scheidsrechter: Schuurmans. Toeschou wers: 1578. Gele kaart: Promes, Goes (Haarlem), Joordens (MVV). Stand: Cambuur 23-46, MW 24-44, Em- men 23-42, GA Eagles 23-39, FC Zwolle 23-37, Den Bosch 23-37, ADO Den Haag 23-37, VVV 23-36, Veendam 23-36, Eind hoven 23-35, TOP 23-35, Dordrecht '90 23-31, Heracles 23-28, RBC 23-26, Tel star 23-22, Helmond Sport 23-21, Excel sior 23-15, Haarlem 24-13. Emmen, ADO Den Haag periodekampioen. België. Standard - Moeskroen 4-3 Stand aan kop: Brugge 27-56, Lierse 27-55, Moeskroen 28-54, Anderlecht 26-45, Lommei 27-45, Antwerp 27-44, Standard Duitsland. Düsseldorf - Stuttgart 0-4, Bremen - Duisburg 0-2. Stand aan kop: Stuttgart 24-47, Dortmund 23-46, Bayern M. 23-46, Leverkusen 23-44. PRIJSVRAGEN ronde: Ad Broeders - Wittens w.o Van Daalen - Vet 50-49/64 beurten, Jaspers - Van de Ven 50-28/35, Sternheim - Henk de Kleine 50-38/51, Havermans - Nico- dem 50-40/49, Valentijn - Koorevaar 50- 43/41, Wijnen - Verkijk 50-39/49, Arnouts - Verlouw 50-26/28, Burgman - Overmars 50-29/32, Nieuwenburg - Berkelmans 50- 30/44, De Vries - Van den Berg 50-48/51, Van Lieshout - Schumann 50-43/56, Pijl - Van Schaik 50-28/38, Habraken - Crom- voirt 50-25/30, Breur - Belderbos 50- 33/31, Paris - Peterson 50-42/50. VOETBAL GOLF Maspalomas. Turespana Masters, stand na tweede ronde: 1. Westwood (GBr) 135, 2. Olazabal (Spa) 137, 3. Sandywell (GBr), Quirici (Zwi), Lomas (GBr), Briggs (GBr), Hallberg (Zwe), Coceres (Arg) 138. Uitge schakeld. Muntz 146(73 73). HANDBOOGSCHIETEN Instanbul. WK indoor. Olympische klasse, mannen, eliminatie, eerste ronde: Janssen (Ned) - Dolgonosov (WRu) 176-171, Chung (ZKo/3) - Koonings 178-175. Twee de ronde: Janssen - Lee (ZKo) 177-174 Kwartfinales: Janssen - Leontiev (Rus) 177-172. Compound, vrouwen, eliminatie, eerste ronde: Luyting (Ned) - Pigney (Ned) 173-166, Deloraine (Fra) - Puts (Ned) 169-164. Tweede ronde: Luyting - Emersic (Slv) 171-169'. Kwartfinales: Ericsson (Zwe) - Luyting 176-171. Compound, mannen, eliminatie, eerste ronde: Van Zut- phen (Ned) - Sitar (Slv) 175-173, Hendrik- se (Bel) - Donders (Ned) 175-173, Ivanis (Kro) - Van den Bosch (Ned) 10-9 na barra ge. Tweede ronde: Frankhauser (Zwi) - Van Zutphen 173-171. BADMINTON Parijs. Open Franse. Mannen, tweede ron de: Palyama (Ned) - Christoph (Oos) 15-3 15-4, Bruil (Ned) - Doling (Eng) 15-9 4-15 15-12, Weistra (Ned) - Kreulitsch (Oos) 15-7 15-4, Van Soerland (Ned/3/4) - Tay (Sin) 15-3 15-9. Derde ronde: Palyama - Edge (Eng) 15-0 15-6, Bruil - Hagberg (Zwe/5/8) 12-15 15-3 15-3, Van Soerland - Constable (Eng) 15-4 15-7, Janum (Den/5/8) - Weistra 15-10 8-15 15-8. Kwartfinales: o.a. Bruil - Palyama, Van Soerland - Ericsson (Zwe/2), Dubbelspel, tweede ronde: Van Barneveld/Kool (Ned) - Panel/Renault (Fra) 15-5 15-11, Gunawi/Aka (Indo) - Van Leeuwen/Fernan- des (Ned/Por) 15-5 15-5. Vrouwen, acht stefinale: Hoogland (Ned) - Marfuah (Indo) 11-6 11-7, Glebbeek - Peatfield (Eng) 11- 0 11-0, Ericsson (Zwe/2) - Janssen (Ned) 10-12 11-5 12-10. Gemengd dubbel, achtste finale: Van Barneveld/Jonathans (Ned)-Toupe/Roche (Fra) 15-1 15-6. Basel. Open Zwitserse. Gemengd dubbel, kwartfinales: Limpele/Timur (Ino) - Keck- /Vanden Heuvel (Dui/Ned) 15-11 15-8. BASKETBAL KUNSTRIJDEN Lausanne. IJsdansen. Eindstand na kür: 1. Gritsjoek/Platov (Rus) 2, 2. Krylova/Ovsian- nikov (Rus) 4, 3. Bourne/Kraatz (Can) 5,8, 4. Moniotte/Lavanchy (Fra) 8,2, 5 Anissi- na/Peizerat (Fra) 9,8, 6. Punsalan/Swallow (VSt) 12, 7. Lobatsjeva/Averboetsj (Rus) 14,8. Romanova/Jarosjenko(Oek) 16. Vrouwen, stand na korte kür: 1, Lipinski (VSt) 0,5, 2. Gusmeroli (Fra) 1,0, 3. Boe- tirskaja (Rus) 1,5, 4. Kwan (VSt) 2,0, 5. Czako (Hon) 2,5, 6. Sloetskaja (Rus) 3,0, 7. Hubert (Fra) 3,5, 8. Bobek (VSt) 4,0. SCHAKEN Ter Apel. Kloostertoernooi. Afgebroken par tijen. Joesoepov (Dui) - Van Wely (Ned) 1- 0, Hübner (Dui) - Sjirov (Spa) 0-1. Stand na vier ronden: 1 Sjirov 3 1/2 pnt., 2. Kha- lifman (Rus) 3, 3. Andersson (Zwe) 2 1/2, 4. Joesoepov 2, 5. Van Wely, Hübner 1/2. ZATERDAG 13.00-14.00 NBC NHL Power w keymagazine. 13.00-14.00 EURO WK Kunstrijden op de schaats: vanuit Lausanne. Herh. 13.15-18.20 BBC 1 Grandstand: Football fo cus (voetbalmagazine), paardenkoersen vanaf Newbury, autosport (voorbeschouwing op de Britse Toerwagenkampioenschappen), rugby League (eerste halve finale uit de Silk Cup Challenge: St Helens - Salford), Football latest en WK kunstrijden op de schaats vanuit Lausanne. 14.00-16.56 Ned 2 Studio sport. 14.00-17.00 EURO WK Kunstrijden op de 15.00-17.00 Did 1 Sportschau live: WK kunstrijden op de schaats, vrije kür vrouwen. 16.30-17.00 Did 3 Sport im Westen extra: vol leybal, Bundesliga vrouwen: Schwerin - Mün- 17.00-19.00 EURO Schansspringen: wereld- bekervanuit Planica (Slovenië), skivliegen. 17.30-18.00 Did 1 Sportschau. 18.15-19.00 SBS 6 Sport: Engels voetbal, 18.43-18.51 Ned 2 Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL Sport. 19.00-22.30 EURO Tennis: ATP toernooi van Key Biscane (VS), Super 9 Toernooi. 19.30-20.00 BRT 1 Sport. 19.45-20.00 Did 3 Sport im Westen. 20.05-20.20 BBC 2 Sport. 20.30-20.35 RAI UNO Sport. 22.00-22,20 BBC 1 Sport. 22.00-22.45 SBS 6 Sport. 22.20-23.15 BBC 2 WK Kunstrijden op de schaats.- vrije kür vrouwen 22.30-23.50 Did 2 Das aktuelle Sport-Studio. 22.30-00.15 RTL+ Boksen- Graciano 'Rocky' Rocchigiani (D)-John Scully (VS) vanuit Berlijn. 22.45-23.40 Ned 3 Studio sport: o.a. betaald 23.00-04 30 NBC Basketbal: NCAA March Madness, halve finales 23.10-23.25 BRT 1 Sport op zaterdag 23.25-00.00 RTL 4 Sportnieuws. 23.45-00.50 BBC 1 Match of the day: voetbal magazine met o.a. een samenvatting van een wedstrijd uit de Premiership: Coventry City en West Ham United. 00.00-01.00 EURO Rugby: samenvatting van de Wereldbeker 7ens vanuit Hong Kong. 00.30-01.00 RTL 5 Sportnieuws. 01.00-02.00 EURO Darts: Masters Kampioen- 16 00-16.50 BBC 2 Atletiek: WK Cross-Cour try vanuit Turijn. 16.50-18.00 BBC 2 WK Kunstrijden op de schaats: vanuit Lausanne, afscheidsgala. 17.00-18.00 EURO Atletiek: 25ste IAAF WK alië). ci luntry. 17.05-18.15 Did 2 Die Sport-Reportage schansspringen (WK vanuit Planica Slovenië); Bundesliga-voetbal en tennis (ATP- en WTA- toernooi van Key Biscayne). 18.00-18.45 SBS 6 Sport. 18.00-19.00 BBC 2 Rugby special: magazine, o.a. hoogtepunten vanuit Kingsholm (Leicester - Gloucester en de kwartfinales om de Swalec Cup). 18.08-18.40 Did 1 Sportschau. 18.45-19.10 RTL Sport. 18.45-20.00 Ned 2 Studio sport: o.m. samen vattingen van de PTT-Telecompetitie. 18.50-19.00 Did 3 Sport im Westen. 19,00-22.30 EUROTennis: ATP-toernooi van Key Biscane (VS), Super 9 Toernooi 19.50-19.58 Did 1 Sportschau-Telegramm. 19.50-20.20 BRT 1 Sportweekend. 20.15-20.46 Ned 2 Studio sport: overzicht 20.30-20.35 RAI UNO Sport. 21.00-21.30 NBC Inside the PGA Tour.- golf- magazine. 21.30-22.00 NBC Inside the Senior PGA Tour: golfmagazine. 21.45-22.30 Did 3 Sport im Westen XL. 21.55-22.30SBS 6 Sportflaters 22.00-22,45 Ned 2 Studio sport: beelden van de Spaanse en Italiaanse voetbalcompetitie. 22.30-22.45 Did 2 Sport am Sonntag. Cup Se- it Darling- i. Herh Kessel. Grand Prix driebanden. Tweede TENNIS St. Petersburg. Mannen, 585.000 gulden. Kwartfinales: Furlan (lta/7) - Clement (Fra) 5-7 6-4 6-2, Kroslak (Slw) - Norman (Zwe) 6-3 2-6 7:5, Stich (Dui/1) - Carlsen (Den/8) 6-2 6-4, Johansson (Zwe) - De- laitre (Fra) 6-2 6-4 Halve finale. Stich - Johansson, Kroslak - Furlan. Key Biscayne. 4 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde: Dreekman (Dui) - Filippini (Uru) 6-4 6-4, Merklein (VSt) - Godwin (ZAf) 2-6 6-4 6-4, Charpentier (Arg) - Gi-» melstob (VSt) 7-6 3-6 6-4, Kuerten (Bra) - Joyce (VSt) 6-1 4-6 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Williams (VSt) - Helgeson Nielsen (VSt) 6-1 4-6 6-3, Zvereva (WRu) - Langro- va (Tsj) 6-4 6-0, Tanasugarn (Tha) - Pizzi- chini (Ita) 6-4 6-4, Kandarr (Dui) - Smith (GBr) 6-7 6-1 7-6, Kijimuta (Jap) - Makar- ova (Rus) 7-5 6-1, Grossman (VSt) - Ksch- wendt (Oos) 6-3 6-1. ZONDAG 07.30-08.30 EURO Paardensport: wereldbe ker vanuit Dortmund. Herh. 08.30-09.00 EURO Rugby; wereldbeker 7ens vanuit Hong Kong: kwartfinales. 09.00-12.00 EURO Rugby: wereldbeker 7ens vanuit Hong Kong, halve finales en finale 12.00-14.00 EURO Schansspringen.- wereld beker vanuit Planica (Slovenië), skivliegen. 12.00-17.00 NBC Basketbal: NCAA March Madness. Herh 12.10-16.57 Ned 2 Studio sport. 12.'30-13.00 BRT 1 Sportmiddag. 12.40-14.15BRT2Sport extra: rt verslag van het WK Veldlopen vrouwen en ma nen vanuit Turijn (Italië). 14.00-17.00 EURO WK Kunstrijden op de schaats: vanuit Lausanne, gala 14.00-20.00 RAI UNO Domenica in- gevari eerd middagmagazine met o.a, sport. 15,05-17.00 Did 2 Sport extra-. WK Kunstrij- 22.30-23.30 EURO Nascai ries - TranSouth Financial 400 ton (VS). 22.35-23.00 BRT 1 Sport. 22.50-23.25 RTL 4 Sportnieuws. 22 55-23.30 SBS 6 Sport. 23 10-02.00 BRT 2 Doorlopende herhaling 23°30-Oo'30*EUR0 Rugby: samenvatting van de Wereldbeker 7ens vanuit Hong Kong. 00.00-00.30 RTL 5 Sportnieuws. 00.00-05.30 NBC Basketbal: NCAA March Madness, finales. 00.30-01.30 EURO Boksen: tien rondes zwaargewicht, Gary Delaney (GB)-Peter Oboh (Nigeria). Herh. MAANDAG 08.15-08.20 Ned 1 Sportjournaal. 08.30-09.30 EURO WK Legends voetbalma gazine, verslag van de finale Duitsland - Italië uit 1982. Herh. 09.30-10.30 EURO Rugby- wereldbeker 7ens vanuit Hong Kong, halve finales en finale. Herh. 11.30-13.00 EURO Skiën: wereldbeker Noordse combinatie vanuit Strbske Plesö (Slovenië), finale. Herh. 12 30-13.00 Ned 3 Sportjournaal. n (VS), t 31400 Vc 13.00-14.15 Ned 2 Studio sport. Herh. 14.00-15.00 EURO Rally Raid-, Raid Gauloises vanuit Lesotho (Zuid Afrika). 14.15-15,00 Ned 2 Studio sport. Herh. 15.00-17.00 EURO Tennis; ATP-toernooi van Key Biscane (VS), Super 9 toernooi. SPORTAGENDA EREDIVISIE: Pecos Oegstgeest - Irene (zo 13.30) EERSTE DIVISIE: 2: SKF - Scylla TWEEDE DIVISIE: 1: Pecos 3 - Swift (D) 2. 3: Shot (S) - Pecos 2. 4: Amstelveen - Rijnsoever DERDE DIVISIE: 5: Hotak'68 - Avanti. 8: TAFELTENNIS Pecos 4 - Rapidity VIERDE DIVISIE: 9: Play Fair - Rijnsoever 2. 10: Pecos 5 - Taverzo (vr.) 13: Quick'32 - De Treffers Vrouwen TWEEDE DIVISIE: 2: Hercules - Docos, Red Stars (V) 3 - Rijnsoever DERDE DIVISIE: 1: Argus - Rijnsoever 2

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19