Ajax likt wonden na 'Slag van Madrid' Barcelona plaatst zich zonder moeite Gerard Nijboer bondscoördinator wegatletiek ip Sport De Boertjes blijven VRIJDAG 21 MAART 1997 Ronald Florijn hoofdpersoon in boek Amsterdam Het succes van de Holland Acht ijlt nog altijd na. Gisteren namen de winnaars van de olympische gouden medail le, onder wie Leidenaar Ronald Florijn, bij de Amsterdamse roei vereniging De Hoop een boek in ontvangst waarin zijzelf de hoofdrol spelen. In 'De pijn van water', deel 30 uit de sportbli- bliotheek van uitgever Thomas Rap, beschrijft sportjournalist Leo van de Ruit het succesvolle roeiproject. Graf en Sampras weer de besten miami Steffi Graf en Pete Sampras zijn weer uitgeroepen tot de beste tennissers van het Jaar. Voor Graf is het al de achtste keer. Beiden werden voor de vierde keer op rij gekozen tot beste spe ler. De spelersorganisaties WTA en ATP organiseren de verkie zing. Graf passeerde met haar verkiezing Martina Navratilova die deze eretitel van de internationale pers zeven keer won. De Duitse vergaarde haar acht titels in tien jaar tijd. Graf kreeg de voorkeur boven de 16-jarige Zwitserse Martina Hingis. Hingis won vorig jaar twee belangrijke toernooien, Graf sleepte er liefst zeven in de wacht, waaronder het Open Franse, Wimbledon en het Open Amerikaanse. Nederland en Duitsland in finale karachi De hockeyelftallen van Nederland en Duitsland spelen zondag in de finale van het vijflandentoernooi in Karachi. Giste ren speelde Duitsland met 3-3 gelijk tegen Pakistan. Bij rust stond Pakistan met 2-1 voor. Nederland en Duitsland hebben nu elk zeven punten uit drie wedstrijden. In de tweede partij van de dag versloeg Australië Engeland met 5-2. Het was de eerste zege van het toernooi voor de 'Aussies'. Trainer Fassi sterft in harnas iausanne De beroemde trainer Carlo Fassi (68) is gisteren in het harnas gestorven. De Italiaan was een autoriteit bij het kunstrijden. Hij overleed tijdens het WK in Lausanne aan de ge volgen van een hartinfarct. Op de titelstrijd was hij de begeleider van de Amerikaanse Nicole Bobek en de Roemeen Comel Gheorghe. In het verleden werkte Fassi met de Britten John Cur ry en Robin Cousins en de Amerikaansen Dorothy Hamill en Die leidde hij naar olympische medailles. Harry Decheiver praat met Vitesse arnhem Harry Decheiver (27) heeft gisteren een oriënterend gesprek gevoerd met Vitesse over een contract voor volgend sei zoen. De Deventenaar is nog altijd eigendom van SC Freiburg, maar komt na een geschil met de clubleiding niet meer in actie voor de Bundesligaclub. Voor Decheiver is veel belangstelling sinds bekend is dat hij transfervrij is. Met name Duitse en Ne derlandse clubs zijn in de markt. Prince Polley weg bij Excelsior Rotterdam Prince Polley, aanvoerder John Schuurhuizen, Ben Spork en Sjoerd Conrad gaan aan het einde van het seizoen weg bij Excelsior. Het bestuur van de Rotterdamse club uit de eerste divisie besloot het viertal geen nieuw contract aan te bieden. Remco Heerkens en Michiel Sol krijgen wel een nieuwe aanbie- Geslaagde operatie Haringa hoofddorp Wielrenster Ingrid Haringa heeft gisteren een g slaagde operatie aan de rechterknie ondergaan. Een orthopeed het Academisch Ziekenhuis Utrecht heeft een stukje van de buitenmeniscus weggehaald. Een scheur in de binnenmeniscus gehecht. Het herstel gaat waarschijnlijk maanden in beslag nemen. De renster, winnares van twee medailles bij de Olympi sche Spelen in Atlanta, wil na dit seizoen haar wielercarrière af sluiten. Ze zou het rijden in de selectie van Piet Hoekstra combi ieren met het assistent-bondscoachschap. Becker zegt in Duitsland te blijven iq munchen Tennisser Boris Becker ontkent dat hij Duitsland de- finitief de rug toekeert. De Duitser zegt dat hij en zijn vrouw Bar bara daarover niets beslist hebben. Vorige week doken berichten op dat hij permanent in Florida zou gaan wonen. Vorige maand p«c liet Becker doorschemeren genoeg te hebben van Duitsland. Hij was vooral geïrriteerd na een inval van de fiscale opsporings- Qe dt dienst in zijn huis in München en zijn boekhouding in beslag rfectii "am- Becker zegt nu dat hij voor dë belastingen niets te verber- nt mgen heeft. 10 Tafeltennissters loten zwaar er manchester Het Nederlandse tafeltennisteam bij de vrouwen tijdens het WK landenteams met Roemenië en Zweden de arste tegenstanders geloot. Bij de mannen behoren Zuid-Ko- Duitsland en Polen tot de sterksten in de poule van Oranje. De loting had gisteren plaats. Het WK wordt van 24 april tot en met 5 mei gehouden. De vrouwen zijn ingedeeld in groep D met Roemenië, Zweden, Frankrijk, Slowakije en Bulgarije. Het Ne derlandse team bestaat uit Mirjam Hooman, Gerdie Keen, Emily Noor en Melisa Muller. De mannen spelen in groep C tegen Zuid-Korea, Duitsland, Polen, Hong-Kong en Denemarken. De spelers zijn Trinko Keen, Danny Heister, Chen Sung en Jörg de Cock. Vierhouten vervangt Dekker dloterme» Aart Vierhouten vervangt morgen Erik Dekker bij r, hp deRabobank-ploeg in Milaan-SanRemo. De Drent moet de ope- ningsklassieker in de strijd om de wereldbeker laten schieten wegens griep. Gisteren reisde de vice-olympisch kampioen van naar Nederland terug. Dekker sukkelde sinds afgelopen ag met een opkomend griepje. Behalve Swift-renner Vier houten selecteerde De Rooy voor de Primavera de volgende ren ners: de Nederlanders Max van Heeswijk, Michael Boogerd en Leon van Bon, de Denen Rolf Sörensen en Michael Blaudzun, de Australiër Robbie McEwen en de Let Arvis Piziks. Sponsor Van der Marei en Van Trigt ülaar» Jan van der Marei en Rik van Trigt kunnen hun ambi- es op de triatlon voorlopig ook financieel blijven waarmaken, e tekenden gisteravond een tweejarig contract met twee loofdsponsors, Hans Verkerk Keukens en Vlasman Slooptech- tieken. Van der Marei maakte vorig jaar wereldwijd indruk door le triatlon van Almere te winnen in 8 uur, 1 minuut en 12 se- onden. Dat is de tweede tijd ooit gerealiseerd. De nieuwe geld- chieters - hij en Van Trigt hebben ook nog dertien kleinere ponsors - stellen hem in staat aan de wereldtop te blijven. Voor ari der Marei is de WK duatlon in Zofingen dit jaar het hoogte- unt. Om zich te testen doet de 29-jarige triatleet uit Ter Aar "ee aan het NK duaüon in Venray en een hele triatlon in Japan. lasveld naar WK wintertriatlon «JE «ANP önka Wiltenburg voert ko nd weekeinde in de Italiaan wintersportplaats Mals de derlandse vrouwenploeg aan het eerste WK wintertriat- De duursportster uit Bree- 'd verkeert in gezelschap van nn Klaver en de uit Oud-Ade omstige Marianne Vlasveld, de mannen starten Ar- Voost, Nils Boomsma en Soet namens Nederland. Ijken internationaal wat in nadeel omdat schaatsen, in 'tland altijd een vast onder deel, bij deze titelstrijd geen dis cipline is. Het WK gaat over 8,5 kilometer lopen, 12,5 kilometer fietsen op de mountainbike en 10 kilometer langlaufen. De internationale triatlon- unie heeft volgens voorzitter Les McDonald de WK op de agenda gezet om te voldoen aan de groeiende vraag naar nieu we, uitdagende competities en uit zucht naar meer olympische erkenning. McDonald heeft goede hoop dat het IOC ook bij de Olympische Winterspelen plaats inruimt voor de triatlon, misschien al in 2002. chef willem spierdijk. 071 -5356464. plv -chef rob onderwater. 071-5356463 Ajax is niet bepaald ongeschonden uit de strijd gekomen met Atletico Madrid. Gisteren, tijdens de training, liepen er nog maar vier spelers rond. De rest bleef binnen: aan geslagen, vermoeid of geblesseerd. Doelpuntenmaker Dani, de gen de schouder. Ook John held van de avond, was er het Veldman werd gistermiddag ergst aan toe. De Portugees laat voor de zekerheid naar het VU- de arm voorlopig in een mitella ziekenhuis gestuurd. Beide rusten. De invaller kreeg na zijn blessures bleken mee te vallen magnifieke treffer een knal te- na het maken van foto's. Beiden amsterdam. gpd De selectie van Ajax leek in de nacht van woensdag op don derdag, op de terugreis naar Amsterdam, verdacht veel op een verslagen troep soldaten. Er was één verschil: de Ajacieden hadden zojuist gewonnen. De schade leek net zo groot: hin kende spelers, armen in de mi tella. Er stapten zeven kneuzen op het vliegtuig. Tijdens de wedstrijd kregen de ledematen van de Ajacieden flink wat te verduren. Spits Esnaider was behoorlijk gefrus treerd nadat doelman Van der Sar diens strafschop had ge stopt. Richard Witschge moest het ontgelden. De Argentijnse aanvaller sprong met twee be nen naar de enkels van Witsch ge. De Ajacied ontsnapte. Ook Scholten, Veldman en Wooter leken te 'sneuvelen' na de forse aanslagen van de teleurgestelde Madrilenen. Bovendien moes ten de Ajacieden ook tot het ui terste gaan. Fysiotherapeut Pim van Dord: „Ze moesten ook li chamelijk boven zichzelf uitstij gen." Gistertfiiddag werd de ba lans opgemaakt. Van Dord: „Het valt allemaal nog wel amsterdam anp Ronald en Frank de Boer blijven bij Ajax. De tweeling heeft giste ren het contract ondertekend dat hen tot 2004 aan de Amster damse club bindt. Ze hadden nog een lopende verbintenis. De gebroeders De Boer stonden in de belangstelling van een aantal buitenlandse formaties. Ze hadden echter al een mondelinge overeenkomst bereikt over het openbreken van hun contract. Gisteren heeft het tweetal een laatste, afrondende bespreking met Ajax gevoerd. Ook Martijn Reuser heeft zijn verblijf bij Ajax verlengd tot 30 juni 2000. Zijn contract liep aan het einde van het seizoen af. bleken 'slechts' een kneuzing te hebben overgehouden. Uit voorzorg werden Jari Lit- manen (heup) en Ronald de Boer (linkerknie) gisteren aan de kant gehouden. De belasting is voor de twee zo groot gewor den dat ze een eigen trainings schema hebben. Ze worden wat vaker ontzien. Blind en Dani kunnen zondag bij RKC zeker niet spelen. Babangida en Over- mars zijn vraagtekens, de rest is waarschijnlijk inzetbaar. Voorzitter Jesus Gil y Gil van Atletico Madrid heeft Ajax-voor zitter Van Praag uitgenodigd voor een bezoek aan Marbella. In de Zuid-Spaanse stad is Gil burgemeester. Van Praag heeft de uitnodiging aanvaard. Dat schrijft gisteren de Spaanse sportkrant AS. Woensdagavond verzoende de twee zich na de wedstrijd Atletico-Ajax. Van Praag was kwaad op Gil omdat die zich denigrerend had uitgelaten over donkere spelers. Het Ajax-bestuur liet daarom het officiële diner aan zich voorbijgaan. Volgens Gil had een aantal Nederlandse kranten de zaak vreselijk opgeblazen. Gil was trots op de prestatie van zijn ploeg en blij met het pu bliek. „De toeschouwers heb ben zich fantastisch gedragen", aldus de voorzitter in AS. De krant kopte 'Atletico verdiende verder te gaan'. Trainer Antic zegt in de sport krant Marca dat hij het zuur vindt dat niet de beste ploeg de halve finales heeft gehaald. Hij benadrukte dat na de mislukte strafschop van Esnaider het ge luk AÜetico de rug toekeerde. De Spaanse pers is over het al gemeen van mening dat Atleti co onterecht is uitgeschakeld. SCOREBORD Ronaldo passeert al in de negende minuut doelman Magnus Hedman van AIK en bezorgt Barcelona een comfortabele 1 -0 voorsprong, foto epa stockholm anp/rtr/afp Barcelona kon de kwalificatie vrijwel niet ontgaan. Het eerste duel in de kwartfinales van het Europese toernooi voor bekerwin naars had de formatie van Robson al met 3- 1 gewonnen. In Stockholm moesten de Zweden vroeg scoren om de wedstrijd spannend te houden, maar het tegendeel gebeurde. In de negende minuut zette Ro naldo, die met Stoitjskov de aanval vormde, de Spaanse bekerwinnaar op 1-0. Het duurde tot de 75ste minuut alvorens Simpson de Zweedse eer redde. Barcelona moest wel een tegenslag incasseren, want De la Pena en Guardiola kregen hun tweede gele kaart in het Europese toernooi. Zij mis sen de eerstkomende wedstrijd in de halve finales. Ook PSG, Liverpool en Fiorentina bereik ten de laatste vier. In Athene is het over het algemeen moeilijk winnen, des te indruk wekkender is de prestatie van Paris Saint Germain. De Franse ploeg versloeg in de Griekse hoofdstad AEK met liefst 3-0. Het was de avond van Patrice Loko. De spits maakte alle doelpunten. PSG, dat diuis 0-0 speelde tegen AEK, kwalificeerde zich daar mee voor de halve finales. In het Nikos Goumas-stadion in Athene bleef Paris Saint Germain opvallend koel. De ploeg was niet onder de indruk van de entourage. In de 22ste minuut lobde Loko, Frans international, de bal over doelman Atmatsidis. Daarmee kreeg PSG het ideale scenario. AEK moest twee keer scoren. Im mers, in Parijs was het 0-0 geworden. De Grieken namen risico, de Fransen profiteer den. Eén minuut voor rust maakte opnieuw Loko 2-0. De wedstrijd was toen feitelijk ge daan. In de 81ste minuut maakte de spits zijn derde treffer. Geen officiële hattrick, maar dat zal de aanvaller een zorg wezen. Na Manchester United in de Champions League heeft Engeland met Liverpool de tweede club bij de laatste vier van een Eu ropees toernooi. De meest Europees voet ballende ploeg van het eiland bereikte de halve eindstrijd ten koste van Brann Ber gen. De Noorse ploeg schakelde eerder PSV uit, maar Liverpool bleek op Anfield Road te goed voor de semi-profs. Robby Fowler maakte twee doelpunten: in de 25ste mi nuut een strafschop, in de 78ste minuut de derde treffer voor Liverpool. Stan Collymore scoorde in de 63ste minuut. Benfica, zonder de niet speelgerechtigde Leidenaar Glenn Helder, won met 1-0 van Fiorentina. Maar het was niet voldoende, want de Italianen hadden in Portugal al met 2-0 gewonnen. Pacheco maakte in de 22ste minuut de enige treffer. Daarna bleef Benfi ca jagen op een tweede treffer, die een ver lenging mogelijk zou maken. Maar daar slaagde de toekomstige ploeg van Taument niet in. PRIJSVRAGEN Lucky Ten Donderdag 20 maart: 14 - 18 - 24 - 26 - 29 - 30 - 32 - 35 - 41 - 42 - 44 - 46 - 48 - 57 - 61 - 62 - 63 - 66 - 71 - 75. (onder voorbehoud) BADMINTON Basel. Open Zwitserse. Tweede ronde. Vrouwen: Lee (ZKo) - Meulendijks 11-5 11-5. Vrouwendubbel: Chung/Yim (ZKo) - Conijn/Van Hooren 15-11 15-12. Ge mengd dubbel: Keek/Van den Heuvel (Dui- /Ned) - Axelsson/Bengtsson (Zwe) 15-4 16- 18 15-13. Parijs. Open Franse. Eerste ronde: Bruil - Lengagne (Fra) 15-2 15-8, Weistra - Dec- r (Dui) 15-13 15-11, Van Soerland bye, Gaibrich (Dui) walk over, Glebbeek - Weck- stróm (Zwe) 11-3 11-4, Janssen - Weber (Dui) 11-5 11-4. Mannendubbel: Kool/Van Barneveld - La Rosa/Pichler (Ita) 15-10 15-2, Van Leeuwen/Fernandes (Ned/Por) - Altero/Robinson (Fra) 15-5 15-4. Ge mengd dubbel: Van Barneveld/Jonathans (Ned) - Hall/Gordon (NZe) 15-3 8-15 15- 9, Jeffrey/Hardaker (Eng) - Van Leeu wen/Achterberg (Ned) 15-3 8-15 15-2. BASKETBAL Amerikaanse competities NBA: LA Lakers - Cleveland Cavaliers 89-76. Orlando Magic - Golden State Warriors 100-95, Houston Rockets - Washington Bullets 96-90, Port land Trailblazers - Milwaukee Bucks 97- 78, Phoenix Suns - San Antonio Spurs 113-106, Seattle Supersonics - Denver Nuggets 123-97 Vrouwen EREDIVISIE: Lieshout - WSC 57-49, Den Helder - Sn. Lions 85-60. BRIDGE Den Haag. EK paren, halve finale Eindstand na drie zittingen: 1. Simon- /Wernle (Oos) 57,00 procent, 2, Hoogen- kamp/Verhees 55,80, 3. Adad/Aujaleu (Fra) 55,62, 4. Fredin/Lmdqvist (Zwe) 55,61, 5. Van Cleeff/Jansma 55,49, 6. Harris/Panto (GBr) 55,34, 7. Buchlev/Rau- scheid (Dui) 54,81. 8. Kiema/Koistinen (Fin) 54,70, 9. Lei|nse/Zwerver 54,63, 10. Meyer/Stretz (Fra) 54,36; andere Neder landse paren in finale; 14. Maas/Van der Neut 54,02, 16. Versluis/Vis 53,96, 19. Van der Pas/Vriend 53,55, 25. Oltmans/Oltmans 53,27, 31 Everts/Mul der 52,84, 34. Jialal/Van Luijk 52,78, 37. Markovic/Ramondt 52,38, 40. Franken- /Verhees 52,05. Geplaatst via B-finale: Kees en Jos Scherders. nieuwegein anp Gerard Nijboer noemt zichzelf een dienstverlener pur sang. „Dat zal ik altijd wel blijven ook", zei hij gisteren bij zijn presentatie als nieuwe bonds coördinator wegatletiek. Nij boer (41) nam naar eigen zeg gen een drastische stap in zijn leven. Hij sloot zijn loopbaan als psychiatrisch verpleegkundi ge bij het RIAGG in Zwolle af en stelt zich ten dienste van de na tionale wegatletiek, die de laatste jaren een kwijnend be staan lijdt. Met zijn aanstelling gaat een hartewens van Nijboer in ver vulling. „Het is alleen vreemd gelopen. Ik had veel eerder ver wacht zo'n functie te krijgen. Ik heb er nooit een geheim van ge maakt dat ik wat met mijn erva ring wilde betekenen voor de atletiek. Niet alleen voor de top, maar voor het hele brede scala van lopers." Dat het er nu eindelijk van is gekomen namens de Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie aan de slag te gaan, is volgens Nijboer te danken aan een posi tieve wind in de leiding van de bond. „Er is meer mogelijk dan vroeger." Een extra steuntje in de rug van Nijboer is ook dat per 19 april zijn ex-begeleider Roelof Veld tot het bestuur van de Unie toetreedt. In een advertentie in het bondsorgaan Atletiekwereld, waarin kandidaten voor de functie werden gevraagd, was sprake van een dienstverband Gerard Nijboer: „Ik had veel eerder verwacht zo'n functie te krijgen." van slechts acht uur. „Daar kon ik niets mee aanvangen',', aldus Nijboer. „Dat was veel te weinig om enige invulling aan het ta kenpakket te geven." Dat besef was inmiddels ook doorgedron gen tot Bert Paauw, technisch directeur van de KNAU, en bondsvoorzitter Piet van der Molen. Paauw: „In gesprekken met leden van de laatste selectie was al een paar keer de naam van Nijboer komen bovendrijven. Ook hoorden we steeds meer signalen dat een dienstverband van acht uur niet serieus te ne men zou zijn. De steun die we van NOCNSF in februari kregen toegezegd voor ons speerpun tenbeleid kwam als geroepen. Voor onze vakcoördinatoren is voor dit jaar een ton extra be schikbaar gekomen." Toen Paauw telefonisch contact zocht met Nijboer kon hij een functie van 24 uur (in principe drie da gen per week) aanbieden. Dat veranderde de zaak voor Nijboer aanzienlijk. „Nu kan ik i iets substantieels doen. De uit daging werd daarmee aantrek kelijk. Tenslotte heb ik altijd ge roepen dat ik het beter wist. Nu moet ik het maar bewijzen ook. Ik heb er een goed gevoel over." Nijboer behoudt na overleg met de KNAU nog een aantal werkzaamheden voor anderen. Zo blijft hij actief voor zijn eigen bureau dat loopadviezen ver strekt. Voorts werkt hij voor de organisatie Pim Muiier, die sportief bewegen voor be- drijfsmedewerkers begeleidt. Lausanne. WK ijsdansen. Stand na origine le dans (tango): 1Gritsjoek/Platov (Rus) 1 2. Krylova/Ovsiannikov (Rus) 2, 3. Bour- ne/Kraatz (Can) 2,8, 4. Moniotte/Lavanchy (Fra) 4,2, 5. Anissina/Peizerat (Fra) 4,8, 6. Punsalan/Swallow (VSt) 6. Eindstand: 1. Stojko (Can) 3. 2. Eldredge (VSt) 3 (Stojko beter kürresultaat), 3. Ja- goedin (Rus) 5.5. 4. Zagorodnioek (Oek) 7, 5. Koelik (Rus) 7,5, 6. Vlascenko (Dui) 10, 7 Weiss (VSt) 12,5. 8. Pasjkevitsj (Aze) 13, 9. Langdon (Can) 14,5, 10. Honda (Jap).15,5. SCHAKEN GOLF Singapore Open. Stand na de eerste ronde: 1 Gray (VSt) 65 slagen, 2 Kernohan (VSt) 66, 3. Zarate (Bir). Newark (Sin). Rusnack (VSt) 67. 121. Steenkamer 76 Maspalomas. Turespana Masters, stand na eersie ronde: 1. Davis (GBr) 66. 2. Rivero (Spa), Coceres (Arg), Hallberg (Zwe), Hunter (GBr). Baker (GBr) 67. 7. Briggs (GBr). Mitchell (GBr). Tomori (Jap) 68. 81 Muntz 73. HOCKEY Karachi. Vijflandentoernooi. Pakistan - Duitsland 3-3 (2-1) 19. Zaman 1-0 (straf- bal), 24. Shahbaz 2-0, 30. Michel 2-1, 41Domke 2-2, 49. Hollensteiner 2-3, 69. Ashraf 3-3 Australië - Engeland 5-2 (3-2). 5\ Garcia 0-1, 13. Crutchley 0-2, 24. Smith 1-2, Stacy 2-2, 34. Stacy 3-2, 62. Stacy 4-2, 70 Elmer 5-2. Stand: 1 Ne derland 3-7 12-5, 2. Duitsland 3-7 7-4, 3 Pakistan 3-3 7-7, 4 Australië 3-2 8-7, 5. Engeland 4-1 3-14 KUNSTRIJDEN Bovendien is Nijboer chef de mission van de Nederlandse ploeg voor de Jeugd Olympi sche Dagen en bestuurslid van het olympische steunpunt in Groningen. Nijboer heeft een aantal prio riteiten in zijn persoonlijke be leid geformuleerd. „Ik hecht veel belang aan optimale com- ,municatie met de atleten en vooral hun begeleiders. Er ko men centrale bijeenkomsten met themadagen, de aüeten moeten hun programma's beter afstellen op de overvoerde wed strijdkalender. Verder moet er een meerjarenplan komen "voor de jeugd. Talent moet je koesteren." Nijboer gaat intensief samen werken met zijn voorganger Bob Boverman, die na veel kri tiek van een aantal wegatleten werd belast met het ambitieuze project Loopsport. „Ook de breedtesport verdient de groot ste aandacht. Als topatleet heb ik altijd gevonden dat ik een voorbeeldfunctie had. Er moet in alle geledingen eenheid ko men. Daar heeft het te vaak aan ontbroken." Nijboer heeft een grote wens. „Ik hoop voor het jaar 2000 niet meer in de boeken te staan als snelste Nederlandse marathon loper. Die 2.09.01 van 1980 in Amsterdam had al veel eerder overtroffen moeten worden. Ik acht drie van de huidige lopers daartoe in staat. Namen noem ik niet. Dat geeft alleen maar onnodige druk." Ter Apel. Kloostertoernooi, vierde ronde: Hübner (Dui) - Joesoepov (Dui) 1/2-1/2, Andersson (Zwe) - Shirov (Spa) 1/2-1/2, Khalifman (Rus) - Van Wely 1-0. Stand: 1 Khalifman 3, 2. Shirov 2 1/2+1, 3. An dersson 2 1/2, 4. Joesoepov 1+1, 5. Van Wely, Hübner 1/2+1. TENNIS St. Petersburg, 585.000 gulden. Tweede ronde: Stich (Dui/1) - Camporese (Ita) 6-4 6-4, Delaitre (Fra) - Vacek (Tsj/4) 6-3 7-6. Johansson (Zwe/5) - Simian (Fra) 3-6 6-3 6-2, Carlsen (Den/8) - Marques (Por) 6-4 6-4. Key Biscane. 4 miljoen gulden, eerste ron de: Kiefer (Dui) - Van Scheppingen 6-2 5-7 7-6, Black (Zim) - Gaudenzi (Ita) 6-2 6-3, Stoltenberg (Aus) - Grabb (VSt) 6-3 6-2, Tillstróm (Zwe) - Roux (Fra) 7-6 6-1, Me- ligeni (Bra) - Göllner (Dui) 4-G 6-2 6-3, No- vak (Tsj) - Viloca (Spa) 6-0 6-3, Gumy (Arg) - Rafter (Aus) 6-4 6-4, Voinea (Roe) - Zabaleta 5-7 7-5 6-6 opgave, DeWulf (Bel) - Hernandez (Mex) 7-6 6-1, Damm (Dui) - Carlos Costa (Spa) 6-1 5-7 6-4, Medvedev (Oek) - Ruud (Noo) 6-4 6-4, Spadea (VSt) - Frana (Arg) 4-6 6-3 6-4, Dreekman (Dui) - Filippini (Uru) 6-4 6-4, Merklein (VSI) - Godwin (ZAf) 2-6 6-4 6-4, Charpentier (Arg) - Gimelstob (VSt) 7-6 3-6 6-4, Kuer ten (Bra) - Joyce (VSt) 6-1 4-6 6-3 Vrouwen, eerste ronde: McNeil (VSt) - Ore mans 6-4 6-4, Hy-Boulais (Can) - Dechy (Fra) 6-2 6-4, Ellwood (Aus) - Chladkova (Tsj) 6-2 6-1, Shi-Ting (Tha) - Zroebakova (Slw) 6-3 6-4, Begerow (Dui) - Kleinova (Tsj) 7-6 7-6, Grzybowska (Pol) - Morariu (VSt) 6-1 7-6, Sidot (Fra) - Suarez (Arg) 6- 1 6-4, Koernikova (Rus) - Miyagi (Jap) 6-2 6-0, Serna (Spa) - Brandi (VSt) 6-3 6-3, Sawamatsu (Jap) - Farina (Ita) 4-6 6-1 6- 2, Perfetti (Ita) - Shaugnessy (VSt) 6-0 4-6 6-3, Hiraki (Jap) - Endo (Jap) 4-6 6-4 6-3, Montolio (Spa) - Wantanabe (VSt) 2-6 6-3 6-2, Saeki (Jap) - Grande (Ita) 0-6 6-1 6- 3, Gorrochategui (Arg) - Rippner (VSt) 6-4 7-6, Tu (VSt) - Miller (VSt) 7-5 6-1, Lee (VSt) - Cristea (Roe) 6-3 6-4. Labat (Arg) - De Swardt (ZAf) 6-2 6-3, Callens (Bel) - Sanchez Lorenzo (Spa) 6-1 6-3, Wagner (Dui) - Whitlinger (VSt) 2-6 6-4 6-3, Ritt- ner (Dui) - De Ville (Bel) 6-3 6-1, Fusai (Fra) - Maruska (Oos) 6-4 5-7 6-3, De- chaume-Balleret (Fra) - Sukova (Tsj) 6-3 6- 4, Neiland (Let) - Richterova (Ts|) 6-3 7-5, Schnyder (Zwi) - Gersi (Tsj) 6-1 6-3, Pano- va (Rus) - Randriantefy (Mad) 7-6 6-3, Wil liams (VSt) - Helgeson Nielsen (VSt) 6-1 4- 6 6-3, Zvereva (WRu) - Langrova (Tsj) 6-4 6-0, Tanasugarn (Tha) - Pizzichini (Ita) 6-4 6-4, Kandarr (Dui) - Smith (GBr) 6-7 6-1 7-6, Kijimuta (Jap) - Makarova (Rus) 7-5 6-1, Grossman (VSt) - Kschwendt (Oos) 6- 3 6-1 VOETBAL Vriendschappelijk: FC Utrecht - Helsing- borgs IF (Zwe) 3-2 (3-0). Doelpunten: Van Loen 2, Mols. Kuala Lumpur. WK-kwalificatie, Aziatische zone, groep 1: Saudi Arabiê - Bangladesh 4-1 (2-1), Maleisië - Taiwan 2-0 (2-0). Stand: 1. Saudi-Arabié 3-7 (6-1), 2 Ma leisië 3-7 (4-0), 3. Taiwan 3-3 (3-5), 4. Bangladesh 3-0 (2-9). Straffen betaald voetbal: Twee duels: Van Bommel (Fortuna Sittard). Een duel: Das sen (Fortuna Sittard)> EC bekerwinnaars Fiorentina (Ita) - Benfica (Por) 0-1 (0- 1). 22. Pacheco 0-1. Scheidsrechter: Van der Ende (Ned). Eerste wedstrijd: 2- 0. Fiorentina naar halve finale. Liverpool (Eng) - Brann Bergen (Noo) 3- 0 (1-0). 25. Fowler 1-0 (stralschop), 62. Collymore 2-0, 78. Fowler 3-0. Scheidsrechter: Trentalange (Ita). Toe schouwers: 40.326. Eerste wedstrijd: 1- 1.'Liverpool naar halve finale. AEK Athene (Gri) - Paris Saint Germain (Fra) 0-3 (0-2). 22 Loko 0-1,43. Loko 0-2, 81. Loko 0-3. Scheidsrechter: Lo pez Nieto (Spa). Toeschouwers: 29.000. Gele kaart: Manolas (AEK), Leonardo en Lama (PSG). Eerste wed strijd: 0-0. PSG naar halve finale. AIK Solna Stockholm (Zwe) - FC Bar celona (Spa) 1-1 (0-1). 9. Ronaldo 0-1, 75. Simpson 1-1. Scheidsrechter Veissière(Fra). Toeschouwers: 35.049, Eerste wedstrijd- 1-3. Barcelona naar halve finale. Debuut Tomasson in Deense selectie Jon Dahl Tomasson is voor het eerst geselecteerd voor het Deense nationale elftal. De spe ler van Heerenveen is de ver vanger van Michael Laudrup, die niet fit is. Denemarken speelt 29 maart de WK-kwalifi- catiewedstrijd in Split tegen Kroatië. Tomasson werd vorige week nog uitgeroepen tot talent van het jaar.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23