Atletico vlucht voor de koude oorlog Benfica bezoekt Alphense Boys Blind valt vrijwel zeker af Dominant Monaco heeft geen kind aan Newcastle: 3-0 Sport Leonard kan het voetbal niet missen DIOK een echte vechtploeg? Ben van Leeuwen zoekt dochters 'Herenleed' bij de Roomburgse landskampioen WOENSDAG 19 MAART 1997 chef willem spierdijk. 071 -5356464. plv -chef rob onderwater. 071-5356463 Haarlem stelt Hendriks op non-actief uaarlem Trainer Ben Hendriks is gistermiddag door het bestuur van voetbalclub Haarlem op non-actief gesteld. Het bestuur heeft er geen vertrouwen meer in dat de vijftigjarige Zwolse oe- fenmeester het elftal in de resterende elf wedstrijden nog van de laatste plaats in de eerste divisie krijgt. Directe aanleiding is de noodkreet die de spelersgroep van Haarlem zaterdagavond slaakte na afloop van de wedstrijd Haarlem-Veendam (0-1). De spelers lieten weten absoluut niet meer verder te willen met Hendriks.Vrijdagavond, tijdens de thuiswedstrijd tegen MW, zit assistent-trainer Henny Lee op de bank. Jonk tot 2000 bij PSV eindhoven Wim Jonk heeft met PSV overeenstemming bereikt over het openbreken en verlengen van zijn contract. De mid denvelder blijft daardoor in elk geval tot het jaar 2000 in Eindho ven. Jonk is bezig aan zijn tweede jaar bij PSV. Daarvoor kwam hij uit voor Volendam, Ajax en Inter. Enkele weken geleden nog liepen de onderhandelingen tussen club en speler vast. De hui dige verbintenis van de international liep nog twee jaar. PSV is bezig de belangrijkste spelers voor een langere termijn aan zich te binden. Eerder gebeurde dat bijvoorbeeld al met Numan en Vampeta. Met Cocu zijn de onderhandelingen gaande. Deze middenvelder laat PSV in de zomer weten hoe hij denkt over zijn toekomst. Pfrommer stopt na Nagano pfn haag Leen Pfrommer stopt na de olympische winterspelen van Nagano als schaatscoach. Hij was ruim dertig jaar actief in de sport. Pfrommer, oud-militair, was als coach betrokken bij de verovering van elf wereldtitels. De eerste was Ard Schenk in 1970, de laatste Marianne Timmer op de 1000 meter in War schau. Pfrommer, een zestigplusser, stopt omdat hij zich niet langer kan vinden in de waarden en normen van de hedendaag se schaatser. Krajicek als vijfde geplaatst key biscayne Richard Krajicek is in het super 9-toernooi van Key Biscayne als vijfde geplaatst. Van de top zes van de wereld ont breekt in Florida alleen Jevgeni Kafelnikov door een blessure. Krajicek heeft een bye in de eerste ronde van het toernooi, dat vrijdag begint. In de tweede speelt hij tegen de winnaar van het duel tussen de Australiër Rafter en de Argentijn Gumy. Jan Sie- merink, nummer 21 op de wereldranglijst, is als zeventiende ge plaatst in het veld van 128 deelnemers. Ook de Rijnsburger heeft een bye in de eerste ronde. In de tweede treedt hij aan tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Paul Haarhuis en de Zweed Larsson. Trainer Radomir Antic heeft in de aarfloop naar wat in de Spaanse kranten de wedstrijd van het jaar wordt ge noemd, gekozen voor de totale afzondering. Los Angeles de San Rafael heet het gehucht waar Atletico Madrid zich aan de vooravond van de return tegen Ajax in nevelen hult. deze week met video-opnamen van alle uitwedstrijden van Ajax in de Champions League. In de luwte van San Rafael bespaart Antic zijn spelers te vens een rol in de koude oorlog die rondom het beladen treffen woedt. Het racistische geblaat van voorzitter Gil y Gil, en de reactie van Michael van Praag daarop, beheerst de berichtge ving over de wedstrijd van van avond. Opvallend daarbij is dat de Spaanse kranten de kwetsen de teksten van de dorpsgek van Marbella met een korreltje zout nemen. Wel is er veel aandacht voor de gevolgen. 'Totale oor log', brult het dagblad Sport. 'Voorzitters voeren de spanning tot ongekende hoogte op', meldt El Mundo Deportivo, dat de opmerkingen van Gil y Gil afdoet als 'ironisch bedoeld'. madrid simon zwartkruis gpd-verslaggever De Servische succestrainer heeft gegronde redenen om de boze buitenwereld op afstand te hou den. De gemoederen zijn bij At letico na een week met drie wedstrijden en twaalf tegen doelpunten verhit geraakt. En de angst voor Ajax zit er - hoe wel Antic anders wil doen gelo ven en de Spanjaarden een riante uitgangspositie hebben - nog steeds goed in. Al weken kruipen de snelste jeugdspelers van Atletico tijdens trainingen in de huid van Mare Overmars en Tijjani Babangida, om de backs klaar te stomen voor de confrontatie met de in Spanje ongebruikelijke vleugelaanval lers. Zo ook de afgelopen dagen. De avonden vulde de selectie Dagblad Campeones 16 gooit het over een andere boeg en vult de ganse achterpagina met foto's van Musampa, Veldman en Babangida. Onder de kop 'Poder negro', een zwart hart. De grootste sportkrant van Spanje, Marca, schreeuwt op de voorpagina: 'Ajax provoceert'. Het blad doelt niet op de weige ring van het Ajax-bestuur in één ruimte met Gil y Gil te vertoe ven, maar spreekt schande van een uitspraak die Louis van Gaal herhaalde op het vliegveld van Madrid. Refererend aan de bizarre uitschakeling in de Spaanse beker door Barcelona (uitslag 5-4) zei Van Gaal, dat een echt grote ploeg een voor sprong van 3-0 niet uit handen geeft. Dat komt hard aan bij een club die al decennia lang uit de schaduw van stadgenoot Real en in het spoor van de interna tionale topclubs wil komen. Marca voorspelt vanavond in het afgeladen Estadio Vicente Calderon een inferno. En dat gaat het worden. madrid. gpd Bezorgde gezichten in het Ajax-kamp. Van Gaal informeert bij Blind hoe het er mee staat. Ajax nam gisteravond in allerijl maar weer een nieuwe variant door. Louis van Gaal denkt dat Danny Blind vanavond niet kan spelen tegen At letico. De 35-jarige verdediger heeft weer last van zijn lies gekregen. Arnold Scholten werd bij de laatste training uitvoerig geïnstrueerd als laatste man. Mariano Juan zal in het noodscenario rechts op het middenveld komen. Clubarts Piet Bon heeft de beslissing over het meespelen van Blind in handen van Van Gaal ge legd. De coach gaat er vanuit dat hij niet speelt. Blind heeft uiteindelijk het laatste woord. „Ik ga er nog steeds vanuit dat ik speel", zei hij hoopvol. Maar de tijd dringt. Blind: „Een dag is een dag." Vandaag zal hij nog een laatste test ondergaan. Hij wil dolgraag spelen. Desnoods gaat er een pil letje in tegen de pijn. Maar geen spuit, zei de ver dediger. Blind stapte afgelopen vrijdagavond, tijdens de wedstrijd tegen Roda JC, van het veld. Net op tijd, dacht hij. Blind had wat last van zijn lies, nadat hij was weggegleden. Na het weekeinde is de blessure echter flink verergerd. Blind werd eerder dit seizoen aan de linkerlies geopereerd. De blessure zit nu weer op precies dezelfde plek. Maar volgens Piet Bon heeft de kwetsuur van nu niets te maken met de operatie van toen. De oudste van de groep liep gister avond een paar rondjes met fysiotherapeut Pim van Dord. Er was al afgesproken dat Blind de avondtraining zou overslaan. Om risico's te voor komen. alphen aan den rijn. Portugese recordkampioen fica speelt op zondagmid- 20 juli een vriendschappe- Jjj lijk duel tegen Alphense Boys. "laats van handeling is sport- jark De Bijlen. Benfica, met Glenn Helder en dan ook Gas ton Taument in de gelederen, vertoeft in de aanloop op het nieuwe seizoen in Oisterwijk. Via bemiddeling van de Por- Alphenaar A. Florencio, manager van Benfica, en de aanstaande voorzitter Kees Jansma kwam het duel tot stand. Alphense Boys wist in het verleden ook al topploegen als Ajax en Feyenoord naar De Bij len te lokken. De gemeente Al phen heeft reeds toestemming gegeven voor het duel tegen Benfica ondanks dat op de ge plande datum het hoofdveld aan een onderhoudsbeurt wordt onderworpen. De wed strijd begint om 17.00 uur en zal in samenvatting op de Portuge se tv worden uitgezonden. monte carlo rtr/anp Newcasüe United heeft weinig plezier beleefd aan de twee wedstrijden tegen AS Monaco in de kwartfinales van het UEFA-bekertoernooi. De ploeg van Kenny Dalglish was gisteravond in het prinsdom opnieuw kans- en schotloos: 3-0. Het eerder duel in Engeland eindigde twee weken ge leden ook al in een nederlaag (0-1). Zonder de inbreng van het geblesseerde duo Shearer/Ferdinand maakte Newcastle een mach teloze indruk. Al het gevaar moest van Faustino Asprilla komen. De wispelturige Colombiaan speelde niet slecht, maar kwam voorin steun te kort om de degelijke defensie van de Franse kop loper te ontregelen. Vlak voor de rust nam het dominante Monaco een optie op een plaats bij de laatste vier. Be- ardsley liet zich op het middenveld de bal knullig ontfuselen door Legwinski. De middenvelder nam een paar grote stappen en haalde daarna verwoestend uit. Via het lichaam van de Belgi sche verdediger Albert verdween de bal in de ver re hoek, 1-0. Na het doelpunt van Benarbia, die kort na de rust met links knap uithaalde, kon Newcastle zich niet meer oprichten. Benarbia maakte in de 67ste minuut de terugreis voor Newcastle nog iets pijn lijker. In Kopenhagen had Tenerife de nederlaag op eigen veld (0-1) tegen Bröndby al na twintig mi nuten goedgemaakt door Pinilla. Daarna viel de Spaanse subtopper stil. Ook de Denen kwam niet aan scoren toe, waardoor een verlenging noodza kelijk was. Pas in de laatste minuut viel de beslis sing. Oliveira leidde Tenerife voor de eerste keer in de clubhistorie naar de laatste vier. Inter Milan dankte de uitschakeling van An- derlecht (2-1 na 1-1 in Brussel) aan Maurizio Ganz. De spits maakte voor eigen publiek beide treffers in het enerverende duel. Anderlecht deed heel goed mee in Milaan. De ploeg van Jan Bos kamp miste echter scherpte in de vele counters. Preko bracht in de 33ste minuut de gelijkmaker op zijn naam. Na een uur maakte uitblinker Ganz met een rake kopbal een verlenging overbodig. Aron Winter mocht bij Inter als invaller (voor Ganz) het laatste kwartier meedoen. Youri Mul der hielp het gehavende Schalke een ronde ver der. Hij doelpuntte in de 19de minuut en dat be tekende de nekslag voor Valencia dat vlak voor rust door Poyatos 1-1 nog wel gelijk kwam. Til Bijdragen: Loman Leefmans, Rob Onderwater, Gert-Jan Onvlee ito: win» [elk ;oppeilKP zaterdagmiddag zette Leo- 37nafd Pluimgraaff steevast de ravói': ^0K, het plaatselijke radiosta- vinnen: Hon in Katwijk, aan om de ver- jomfi'c^tingen volgen van zijn 17.7,iude maten van Quick Boys. "nelkens als de berichten van de tbalvelden de sportzaak van 7- i 16! 'luimgraaff in Katwijk bereik en, moest hij slikken, lét leven zonder voetbal is niet 66 528i jemakkelijk. Maar zaken gaan SCWJ iu eenmaal voor het vrouwtje, eonard Pluimgraaff ging in sa urus) 1" nenwerking met zijn vader een '2 pnt.J portzaak bestieren en klanten wVoii le^en nu eennVaal de verve- e y ende gewoonte om zaterdags Jassaal een winkel binnen te SCHM|vandelen. Voor Leonard Pluim- taaff bestond het leven op za- voortaan uit werken en liet uit voetballen in Quick 9,64.W loysl. 28'Ï28,Ï Manks zijn weloverwogen euze voor de toekomst, liet de ffl lal hem niet los. Pluimgraaff: j.ooofl*Die radio kon ik op een gegeven noment niet meer verdragen a/7) -° erg miste Leonard het voet 'rinosillt1 ek (tsj- -2. Sim* i-2. SI* 3 6-4,* 3, clem* 1 opga sedski bal. Vader Leo voelde de bui al han gen. Vorige week kwam zoonlief met de vraag: mag ik weer tegen een balletje trappen? Afgelopen zaterdag stond Leo nard Pluimgraaff laatste man in Quick Boys 2. „Het tweede speelt om twaalf uur, dat is onder etenstijd, dan zijn er weinig mensen in de win kel." Quick Boys 2? Leonard Pluim graaff hoort toch in het eerste te voetballen, zeker nu dat elftal niet bepaald de meest succes volle koers in de historie vaart: Als trainer Wisman het vraagt, dan ga jij toch zeker wel in Quick Boys 1 voetballen? Pluimgraaff:Ehhhnou ja, ik denk het wel. Als ik het ten min ste met mijn vader kan eens worden. Daar hebben wij alle vertrou wen in, ten slotte is vader Leo een van de meest fervente sup porters van de club waar hij zelf ooit succesvol was. Gevaarlijk spel. Het blijft een moeilijke re gel in het voetbal. Een te hoog geheven been is immers verboden, evenals te laag kop pen. Dit alles natuur lijk alleen als er een tegenstander in de buurt is. In deze mo mentopname kunnen zowel Lars Rijswijk van Alkmania (links) als Richard Koldenhof van Docos teruggeflo ten worden. Maar we moeten er even niet aan denken hoe de si tuatie er een seconde later uitziet. Dan mag Rijswijk een vrije trap tegen krijgen, Kolden hof is zeker de verlie zer. Ons advies aan Koldenhof: niet meer doen. Je kan je hoofd beter verliezen aan een mooie vrouw, dan aan een voetbal schoen. FOTO HIELCO KUIPERS Theo van Kauwen, de Leider- dorpse competitieleider van de Nederlandse Rugbybond, heeft weinig malse kritiek ge kregen van Wout Otte, voorzit ter van het Rotterdamse RRC. Aanleiding vormde de twee duels in vier dagen die RRC vo rige week tegen DIOK afwerkte. Bij de eerste wedstrijd in Leiden liep behoorlijk uit de klauwen. Kauwen, die bij die partij als toeschouwer aanwezig was, be sloot dat het tweede treffen tus sen de kemphanen niet in de Maasstad maar op neutraal ter rein moest plaatsvinden. En daar is Otte zeer verbolgen over, getuige zijn reactie in het Rot terdams Dagblad. „Natuurlijk hebben beide clubs schuld. DIOK heeft echter de re putatie een vech tploeg te zijn zo laat de preses optekenen en hij bedoelt dat uiteraard niet in positieve zin. „Decompetitielei der van de bond was als suppor ter van DIOK bij het duel aan wezig. Hij heeft vervolgens beslo ten dat wij moesten worden aangepakt". RRC gaat trouwens tegen de be slissing in beroep. Kauwen legt nog eens uit wat er zoal misliep bij de eerste con frontatie aan de Smaragdlaan. „Het begon meteen speler van Rotterdam die met een blessure van het veld moest, waarna even later nog een speler die werd weggezonden. Het gevolg was dat RRC geen vervanger voor handen had in de zogeheten eer ste rij. En in de eerste rij moet je 'redelijk opgeleid'zijn, want an ders kun je niet aan een scrum deelnemen. Dat is te gevaarlijk. Er bleef de scheidsrechter niets anders over dan de wedstrijd re glementair met 30-0 aan DIOK toe te wijzen en door te gaan meteen zogeheten non-con testant-scrum. Echt vriendschappelijk werd het echter niet. Het verloop stond bol van de opstootjes en inci denten waarbij een DIOK-er ge blesseerd raakte. Uiteindelijk werd het duel gestaakt. Kauwen: „Ik vond dat de ver- volgwedstrijd enkele dagen later in Rotterdam niet bij RRC door kon gaan. De gemoederen waren doorvoor te verhit. Dat is mijn beslissing geweest en bij elke be slissingzijn er tegenstanders. Maar ik sta er nog steeds ach ter. Noest, Hans van Tongeren, Frits Kantebeen, Hamid Saïdi en Carlos Schoon deel uit van die kampioensformatie. Hadden jullie geen zin om je titel te verdedigen? „Daar heeft het niets mee te maken laat Van der Zeeuw weten. Om vervolgens aan te geven waar het wel allemaal om gaat: ..Om normaal commu niceren. Dat binnen de club beslissingen worden genomen, is niet meer dan logisch. Maar wij vin den het niet meer dan normaal dat de betrokken leden dat dan ook te horen krijgen. Het probleem betreft de subsidie voor het winter- tennis. Bij Roomburg is het al jaren gebruikelijk dat spelers en speelsters die 's zomers op enig ni veau de eer van de club in competitieverband verdedigen, een bedrag krijgen ter tegemoetko ming van de kosten van de baanhuur. Het 35+- team viel vorig seizoen nog onder die regeling, maar in de afgelopen winter niet meer. Van der Zeeuw: „Op zich geen probleem, al mag je je vraagtekens bijzo'n beslissing zetten. Maar als je dan zo'n be sluit neemt, het team niet goed genoeg meer vindt om subsidie te verlenen, vertel dat dan even. Nu waren we al drie weken in de zaal aan het tennis sen, toen we het in het clubblad moesten lezen. Dat is bij ons in het verkeerde keelgat geschoten. Toen hebben we laten weten dat we op deze ma nier niet veel zin meer hadden om nog competitie te spelen voor Roomburg. En dan gaat het niet om die honderd gidden per persoon. Maar zo ga je ge woon niet met je leden om. Ja, natuurlijk is het jammer dat het zo is gelopen. Ik denk ook dat we er best nog waren uitgekomen als het bestuur nog eens contact had gezocht. Maar dat is niet ge beurd. Het team is direct teruggetrokken en dat was het einde van het verhaal. Het merkwaardige einde van een kam pioensteam ook. Onder het motto 'bij hoor hoort wederhoor' zoe ken we contact met Roomburg. Beter gezegd, met Rico Fasel, de man die bij Roomburg dit soort technische zaken onder zijn hoede heeft. Het blijft bij een kort gesprek. „Het team speelt geen competitie meer, omdat de spelers geen competitie meer spelen. Zo eenvoudig is dat. En verder lijkt het me beter om maar niets meer over deze zaak te zeggen. Een onthutsend duidelijke verklaring die deson danks om een nadere verklaring schreeuwt. Van Fasel zal die echter niet komen. Ook hij vindt het jammer dat er door zijn reactie een eenzijdig ver haal in de krant zal belanden. „Maar dat moet dan maar. Ik ben benieuwd wat jullie er van maken. Dit dus. En wat dat communiceren betreft, we kunnen ons nu in elk geval iets bij de problemen van Van der Zeeuw c.s. voorstellen. Tot afgelopen zondag liep het voor geen meter bij SJC. Trainer Ben van Leeuwen en elftalleider John yermans pie kerden zich suf: hoe krijgen we deze ploeg weer aan het scoren? John Hermans had tijdens vori ge week tijdens zijn verjaardag een lumineus idee om aanvaller Johan Hulsebosyh, in de volks mond beter bekend als Vialli, te inspireren. ,Als jij er zondag drie inschopt mag jij een avond stappen met mijn dochter", zei Hermans. Het bleek het ei van Columbus. Waar Ben van Leeuwen de afge lopen weken hemel en aarde bewoog om zijn ploeg weer aan de praat te krijgen, raakte John Hermans de gevoelige snaar. SJC speelde de pannen van het dak. De zwartwitten wonnen met 6-2 van DSO en Johan Hulsebosch scoorde drie keer. Ben van Leeuwen is inmiddels naarstig op zoek naar meer dochters. Of in huize Hermans door de dochter des huizes de vlag werd uitgehangen, is niet bekend. De weddenschap werd zonder in spraak van de 16-jarige Laura gemaakt. Is hier sprake van een dochter die wordt uitgehuwe lijkt? Voetbal maakt immers veel los bij de mens. Hoe dan ook: Laura Hermans had evenwel geen moeite met de 'opdracht' van pa. Ze staat gereed bij de deur als Johan Hulsebosch aanbelt en haar komt halen voor een avondje stappen op de Grent. Gaat Johan Hulsebosch gewon nen weddenschap 'verzilveren'? Groeit er iets moois in Noord- wijk, kunnen wij straks twee ge liefden bewonderen, die elkaar tijdens de ondergaande zon hand in hand op het Noord- wijkse strand voor eeuwig trouw beloven? We branden van nieuwsgierig heid. We bellen naar ongetwij feld de gelukkigste man op aar de. Johan Hulsebosch, wanneer ga jij een avond uit met Laura Her mans? Hulsebosch:„Ik, stappen?" Er begint een lampje te bran den. Oh, je bedoelt die wedden - schap. Dat was een geintje. Dus er komt helemaal niets van een gezellig avondje uit. Hulsebosch: „Nee.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21