lerplaatsen imbtenaren s lucratief Houtgroothandel PontMeyer dicht door gebrek aan klanten PvdA op de bres voor banenpoolers ïvenementenbureau 'totaal verrast' met Gouden Giraffe Prins Bernhard eregast op lunch Asian Palace ezing over fort Roomburg Zand Dubbel feest Verbijstering A j- In Voorschoten is I 3 met verbijstering gereageerd op de sugges tie om het kerkhof bij de Dorpskerk te verhuizen. Vrijspraak A De advocaten van I de zestien verdach ten in de Zoeterwoudse ontvoeringszaak hebben vrijspraak gevraagd. nden bespaart miljoen zelf herplaatsen van ambtenaren en overtollige per- neelsleden leverde de gemeente Leiden in 1996 een sparing op van 1 miljoen gulden. Dit blijkt uit het eer jaarverslag van Impuls, het gemeentelijk Mobiliteits intrum. DEN «KEES VAN DAM Impuls staan 225 ambtena- ingeschreven. Inmiddels 18 mensen aan een andere m geholpen „Het gaat niet :en om kantoorpersoneel ar het zijn ook mensen die in buitendienst werken", aldus van Wielink, hoofd van het biliteitscentrum. [.van der Weyden is een van herplaatste ambtenaren. „Ik een baan als directiesecre- esse. Na het volgen van een fkhoudopleiding wilde ik iets jers. Het Mobiliteitscentrum ifl me daarbij geholpen door rel intern als extern naar ge likte functies te zoeken. Bo- idien wordt gezorgd voor be- eiding op de nieuwe werk- L" Van der Weyden is blij thaar nieuwe baan op de fi- iciële administratie van de nst Cultuur en Educatie, let gemeentelijk Mobiliteits itrum is in september 1995 ericht met de bedoeling btenaren gemakkelijker van die te laten wisselen. „Men- moeten er aan wennen dat linnen hun carrière verschil de dingen doen. Zo blijven icherp." Daarnaast wil de ge- ente mensen aan ander werk pen die overbodig zijn ge worden door het afstoten van bijvoorbeeld de afdeling auto matisering. Ook moeten door de privatisering van de Groen- oordhallen mensen aan ander werk worden geholpen. „Het aan werk helpen van overtollig personeel bespaart de gemeente Leiden ruim een mil joen gulden per jaar. Wij moe ten ze anders betalen zonder dat ze iets produceren", zegt Van Wielink. Om herplaatsing mogelijk te maken is ieder afde lingshoofd verplicht vacatures te melden bij het centrum. Inmiddels wordt ook samen gewerkt met andere gemeenten en met drie uitzendbureaus. Impuls kijkt dan ook over de ge meentegrens heen. Leidse amb tenaren zijn, weliswaar op tijde lijke basis, aan de slag in Noordwijk, Haarlem en Alphen aan den Rijn. Met Haarlem is zelfs een uitwisselingsproject opgezet. Wielink constateert dat Leidse ambtenaren 'gewild* zijn bij an dere gemeenten. De samenwer king mag wat hem betreft ook worden uitgebreid. „Wij zouden graag zien dat omliggende ge meenten, voordat zij iemand gaan werven, de baan eerst bij ons aanbieden." leioen hans koenekoop Te weinig klandizie uit Leiden. Om die re den is de vestiging van de houtgroothandel PontMeyer aan de Hoge Morsweg geslo ten. Door de sluiting zijn drie mensen op straat gezet, de overige veertien hebben een nieuwe baan gekregen bij andere ves tigingen van PontMeyer in onder meer Den Haag, Zwammerdam en Rotterdam. Onder de naam Vereenigde Houthandel b.v. begon in de jaren dertig aan de Hoge Morsweg de verkoop van hout aan bouw bedrijven. In de loop der jaren breidde het assortiment verder uit. Behalve voor diver se soorten hout konden aannemers er ook terecht voor isolatiematerialen, plaatwerk, gereedschappen en ijzerwaren. De Vereenigde Houthandel is al sinds jaar en dag onderdeel van PontMeyer, een van origine Brits concern. De laatste jaren heette het bedrijf ook gewoon PontMeyer Leiden b.v. In de hoogtijdagen werkten er 55 mensen. Een grote brand legde begin 1992 de naastgelegen bouwmarkt Formido in de as. Het scheelde een haar of PontMeyer was ook in zijn geheel in vlammen opge gaan. Nu bleef de schade beperkt tot een verwoeste bijhal. PontMeyer herstelde de schade en bouwde voorts een nieuwe hal op de plek van de afgebrande Formido. De vestiging was vanaf dat moment geheel aangepast en gericht op klanten in Leiden. De geringe belangstelling heeft de hoofddirectie, die zetelt in Zaandam, doen besluiten de Leidse groothandel te sluiten. Volgens de directie komt dat de andere vestigingen in Zuid-Holland goed uit. Die zullen nu eerder hun voorraaden kwijtra ken. Tevens is het assortiment bij de ande re vestigingen breder. De reacties van de klanten zijn tot dusver positief, laat men vanuit het hoofdkantoor weten. Pont Meyer zal het terrein verkopen. leiden aad rietveld Wethouder J. Laurier (Groen- Links/sociale zaken) moet bij minister A. Melkert aan de bel trekken over de moeilijke om standigheden waarin veel ba nenpoolers verkeren. Dat stel len de Leidse PvdA'ers E. van der Veen en D. Wijfje in schrif telijke vragen aan burgemeester en wethouders. Uit onderzoek is gebleken dat van de 22.500 mensen met een banenpool-baan bijna zeventig procent diep in de schulden zit en dat bij zo'n tien procent van hen loonbeslag is gelegd. In Lei den werken enkele honderden mensen via de banenpool. onderzoek naar het Ro- inse castellum van Room- g.' Dat is de titel van de le- die T. Hazenberg van de sdienst voor het Oud- dkundig Bodemonderzoek andag 24 maart houdt in het Is Gemeentearchief aan de sotkade 2a. poldergebied Roomburg rdt bebouwd. Daaraan voor land hebben archeologen er tavingen gedaan. De resul- n van dit onderzoek worden ens de lezing gepresenteerd. Roomburg, aan de oostzij de van Leiden, stond vanaf 70 na Christus tot in de derde eeuw het Romeinse grensfort Matilo. Dit castellum stond op het kruispunt van twee water wegen: de Rijn, die de noord grens van' het Romeinse Rijk vormde, en het Kanaal van Cor- bulo. Dit kanaal verbond in de Romeinse tijd de Rijn met de Maas. De bijeenkomst, georgani seerd door De afdeling Rijn streek van de Archeologische Werkgemeenschap voor Neder land (AWN), begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. vv - a SStejfc leiden. Zand, zand en nog eens zand. Voor het station maatschappij ZWN, links naast de ingang van het station, van de ZWN is vandaag in gebruikgenomen. Dit gebouw- Leiden Centraal wordt dezer dagen weer veelvuldig ge- vakkundig afgebroken. Voor de busreizigers maakt dat tje staat aan de rechterkant van de ingang van het station, graven en geschept. Zo wordt het kantoor van vervoers- niet zoveel uit. Het nieuwe, tijdelijke, informatiekantoortje foto henk bouwman Als Leiden bij Melkert gaat pleiten voor een betere positie voor banenpoolers dan steunt het daarmee een actie van de vakbonden. Die vinden dat er voor de banenpool een aparte CAO moet komen, waarin af spraken over salarissen en pen sioenen worden vastgelegd. Nu vallen banenpoolers nog buiten de CAO. Veel van hen werken al jaren voor het minimumloon. Van der Veen en Wijfje vin den dat Leiden, als mede-werk gever van een groot aantal ba nenpoolers, zijn verantwoorde lijkheid moet nemen. „Het zou goed zijn als ook lokale overhe den zich in dit opzicht duidelijk uitspreken." LEIDEN DORITH LIGTVOET Zowel voor de Pacellischool aan de Damlaan als voor de school Escuela Leiden in het Nicaragu aanse Juigalpa is het vrijdag 21 maart feest. De Pacellischool krijgt een speelhuisje voor de kleuters, de school in Nicaragua ontvangt een cheque van tien mille voor het opknappen van het gebouw. Leerlingen van het Samen werkingsverband Praktijkoplei dingen Bouw Rijnland-West (SPB) hebben het huisje ge maakt. De basisschool hoefde slechts de materiaalkosten te betalen. Leerlingen van de hoogste klassen lieten zich vorig jaar sponsoren tijdens de 3M loop. Zo kwam het benodigde geld binnen. De opening van het huisje krijgt een extra feestelijk tintje, omdat het bestuur van het ka tholiek onderwijs in Leiden (SKOL) een cheque overhandigt aan de Stichting Stedenband Leiden en Juigalpa. Het bestuur bestond in november 150 jaar. Als jubileumcadeau is geld ge vraagd voor onderwijsvoorzie ningen in Juigalpa, het dorp waarmee Leiden een steden band heeft. De SKOL heeft het bedrag afgerond op tienduizend gulden. In de achtervolging Dankzij een getuige die de ach tervolging inzette kon de politie vannacht om half vier twee 19- jarige vandalen in de kraag grij pen. De twee hadden aan de Haven van vier auto's de spie gels afgebroken. De getuige volgde het tweetal en kon de politie vertellen waar het was. ill «ROBBERT MINKHORST verrast' was ze al met haar no- latie, nog groter was de verrassing i bleek dat ze hem ook won; Sabi- Geerling van het Leidse bureau rling Exclusive Events mocht gis- vond de Gouden Giraffe in ont ijst nemen. Ze kreeg de prijs omdat iet beste evenement van 1996 had 'ganiseerd. „Dit is waanzinnig." let is al een hele eer om genomi- rd te zijn, als klein bureau tussen al grote jongens", zei Sabine Geerling (24) de middag voor de uitreiking. Op haar eenentwintigste besloot de van oorsprong Noord-Hollandse voor zich zelf te beginnen en met een startkapi taal van vader begon ze een organisa tie- en evenementenbureau. Drie jaar later, 'na veel vallen en opstaan', be gint het harde werken z'n vruchten af te werpen, zegt ze. Geerling kreeg de Gouden Giraffe voor een evenement dat ze voor TNT Worldwide Express organiseerde. Het bedrijf wilde een ambitieus opleidings- en ontwikkelingsproject (TNT Advan ced Learning Environment, kortweg Talent) lanceren. Geerling dacht dat een grote circusvoorstelling van het hoger management voor alle perso neelsleden een goed begin zou zijn. Prijs De jury koos uit de 26 inzendingen drie genomineerden. De andere twee bureaus waren Drama op Locatie (DOL) en REM, bureau voor relatie- marketing. Het was de derde keer dat de giraffe werd uitgereikt. De prijs is een initiatief van het vakblad Event Image, een maandblad voor relatie- marketing en communicatie. De jury roemde het circusproject van Geerling Exclusive Events. „De op gewekte, onvermoede talenten werden op deze verrassende manier gebruikt om het hele bedrijf van een duizendtal personen te enthousiasmeren voor een nieuw opleidingsprogramma." Ze vond ook dat het Leidse bureau een 'groot risico' had genomen. Waren die talenten er niet geweest, dan had de circusvoorstelling juist voor een anti climax gezorgd. De jury oordeelde dat het bureau voldoende zijn nek had uit gestoken en verdiende daarom ook de Gouden Giraffe. „Ik ben echt verschrikkelijk blij dat ik hem heb gewonnen", zei Geerling na de uitreiking. „Ik had dit totaal niet verwacht." Tijdens haar toespraakje dankte ze ook haar opdrachtgever. „TNT Express Worldwide heeft als gro te international niet gekeken naar de omvang van het bureau, maar bood juist een jonge ondernemer de kans een dergelijk groot en belangrijk pro ject van start te laten gaan." 19/3: gedeelte Morssingel afgesloten Op woensdagavond 19 maart is het gedeelte van de Morssingel tussen Morspoort en Bloemfonteinstraat van 21.00 uur tot 1.00 uur afgesloten voor alle verkeer i: verband met werkzaamheden. Borden geven de M^X"'58 4* Ëfcl Leiden NAGERECHT mateurcoureur ivas trots op zijn job als sta- Bgeleider in het onderwijs 'P de resultaten die hij hier cholen in de omgeving had nekt met vele leerlingen. in het pak gestoken en een zorgvuldig getrimd dje, maakte de 44-jarige erdorper inderdaad een on gelijke indruk. Een man, ion je zo zien, die zich rgaans aan de regels hield, in het verkeer. nog geen half jaar was gepakt voor te hard rijden. „En maak daar maar gerust véél te hard rijden van", nam de kanton rechter het dossier nog eens hardop met hem door. „Want 92 kilometer per uur, 81 kilome ter, 100 kilometer en 88 kilome ter per uur waar je steeds maar 50 mag rijden, dat is toch veel en veel te hard, nietwaar?" Als stond hij op het punt met zijn vingers het wijwatervat van een in Romaanse stijl opgetrok ken kerkje te beroeren, zó dee moedig boog de man het hoofd. Een stagebegeleider die zich te vens ontpopte als amateurcou reur - dat had je zo op het eer ste gezicht toch absoluut niet van hem verwacht. Hij schaam de zich ook een beetje. Hij schaamde zich zichtbaar. Maar tegelijkertijd hoorde je het keurig geknipte hoofd bijkans kraken van inspanning. Wat kan ik in vredesnaam nog naar vo ren brengen tot mijn verdedi ging. zag je hem denken. Niets waarschijnlijk. Terwijl ik toch aan mijn stand verplicht ben om iets zinnigs te zeggen. Stom, dat ik dat toen niet wist van die Uiteindelijk schraapte hij zijn keel en waagde een ultieme po ging om iets uit te leggen waar hij inderdaad van tevoren van wist dat dat doodeenvoudig niet uit te leggen viel. Verder dan wat gemompel over de situatie ter plekke, over een infrastruc tuur die vele duizenden er blij kens de cijfers toe uitnodigde om er te hard te rijden, kwam hij niet. Met dit slappe verweer, begreep hij zelf ook wel, hoefde hij bij de weledelgestrenge heer niet aan te komen. Wijselijk hield hij verder maar zijn mond." Voor de zekerheid somde Mr. Oomen ze toch nog maar eens op - de wegen waarop de Lei derdorper doelde en die er vol gens hem voor waren gemaakt om het gas er eens lekker op te houden. Het bleek het bekende rijtje van doorgaande wegen in en rond Leiden: de Churchill- laan, de Voorschoterweg, de Willem de Zwijgerlaan. De Ples- manlaan lag klaarblijkelijk niet op de route van de begeleider. Daar staan ze namelijk ook. Sinds een jaartje nu knippen de camera's er daar ter plekke vro lijk op los. Niet alleen degene die door rood rijdt, is de klos. Ook degene die te hard door groen gaat, staat er tegenwoor dig geldeurd op. Twaalf gulden de kilometer is de prijs. Voor wie harder gaat dan de toege stane 50 per uur. Dat kan nog aardig oplopen. Boete's van respectievelijk 500 gulden, 370, 600 en 530 gulden eiste de officier van justitie voor de vier overtredingen op rij. Snel opgeteld en mooi afge rond, komt dat uit op 2000 gul den precies. Een duur geintje derhalve voor de haastige Lei derdorper. Wiens rijbewijs ook nog eens in het geding is, want de officier eiste vier maanden intrekking van de rijbevoegd heid, zij het geheel voorwaarde lijk, met een proeftijd van twee jaar. Nog zo'n foutje en hij kan het inleveren. Hoe haastig kan je zijn met de fiets? Enfin, de man was met zijn vrouw gekomen, dat scheelt mogelijkerwijs. Want zo'n be drag voel je toch aardig in de portemonnee. Het zou daarom niet verbazen als er gisteren op het Rapenburg een ander per soon in de keurige Van Bom mels van de stagebegeleider naar buiten stapte. Een heer in het verkeer misschien... ad van kaam LEIDEN HANS KOENEKOOP Restaurant Asian Palace aan de Steenstraat in Leiden is al weken in rep en roer. Niemand minder dan Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard komt op dinsdag 1 april met zijn ge volg proeven van de Chinese specialiteiten van meesterkok S.M. Hu. De kok heeft het menu al klaar, maar zwijgt over de inhoud. Het gerecht moet een verrassing blijven voor de 85-jarige prins. Bedrijfsleider K.Y. Tsang van Asian Palace be nadrukt dat het geen grapje is. Prins Bernhard is namelijk speciale gast op de jaarlunch van de Stichting Fine Eastern Restaurants Internatio nal. Dat is een club van zeventien gerenom meerde Oosterse restaurants, waarvan Asian Palace ook lid is. Het Leidse restaurant valt dit jaar voor het eerst de eer ten deel de lunch te organiseren. „Prins Bernhard is bijna altijd aanwezig op de jaarlunches. Hij komt alleen niet als hij ziek is. De prins is een groot liefhebber van de oosterse keuken en is erg geïinteresseerd in culturen uit het Verre Oosten", weet bedrijfsleider Tsang. „Zijn bezoek is nog niet afgezegd, dus we reke nen helemaal op zijn komst." De prins hoeft niet in zijn eentje te genieten van de 'haute cuisine' van Hu. Asian Palace heeft 150 mensen uitgenodigd. De leden van de eigen club natuurlijk, maar ook bekende Neder landers en hooggeplaatste Leidenaars. „Ed Nij- pels komt, burgemeester Goekoop, de Chinese ambassadeur en de commissaris van politie. André van Duin zou eerst ook komen, maar die kan niet vanwege een televisieopname", zegt Tsang. De komst van Ed Nijpels laat zich gemakkelijk verklaren. De voormalige partijleider van de WD is voorzitter van de Nederlandse afdeling van het Wereld Natuurfonds (WNF) en daarmee een grote vriend van Prins Bernhard, die zo'n beetje de verpersoonlijking van het WNF is ge worden. Meesterkok Hu en zijn broer S.K. Hu. die eigenaar is van Asian Palace, hebben daar rekening mee gehouden. Zij zullen de prins tij den de jaarlunch een geldcheque overhandigen voor een van de projecten van het WNF. Al met al kost het koninklijke bezoek Asian Palace nog een aardige duit. Maar dat weegt niet op tegen de eer, vindt de familie Hu. „Na tuurlijk moeten wij veel organiseren. En tijdens de lunch zijn de deuren van het restaurant ge sloten", meldt de bedrijfsleider.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 11