Opknappen flats gaat niet door Alphense bibliotheek blij met kans op verhuizing 'De pastoor kan voortaan beter films gaan draaien' Regio Leiden/Rijn Veenstreek Scholieren leggen 'bodem' voor sporthal ngeluk na rankgebruik Brand benzinestation in Opsporing Verzocht Inbrekers richten ravage aan Bazaar brengt 13 mille op MAANDAG 17 MAART 1997 Vrouw op hoofd geslagen jjphfn aan den run Alcohol was zaterdagnacht waarschijnlijk de oorzaak van een ruzie tussen een 28-jarige Alphense vrouw en een 60-jarige plaatsgenoot in de Ruisdaelstraat. De vrouw par keerde haar auto op het voetpad voor haar woning. Dat viel niet ingoede aarde bij de buurman. Hij dreigde de ruiten van de au to in te slaan. De echtgenoot van de vrouw parkeerde de auto vervolgens elders. Op dat moment kwam de buurman weer naar buiten met een houten hamer en sloeg de vrouw daarmee op het hoofd. Met behulp van een andere buurman wist de Alphe- naar zijn vrouw te ontzetten. De politie heeft man, die onder in vloed van alcohol verkeerde, gearresteerd. Het slachtoffer liep flinke buil op en klaagde over hoofdpijn. Auto rijdt meisje aan wassenaar.? Een zevenjarig meisje uit Wassenaar is zaterdag avond met beenletsel overgebracht naar het Bronovo-zieken- huis in Den Haag. Het kind werd op de kruising Hofcampweg en VanDuivenvoordenlaan aangereden door een auto. Volgens de politie kreeg het meisje, dat met haar fiets de kruising op reed, geen voorrang van de automobilist. Duur nachtje in Wassenaar wassenaar Een duur nachtje Wassenaar. Dat had een 47-jarige man uit het Brabantse Maarheeze. Toen de politie de papieren van de gasten controleerde, bleek dat hij nog een boete van 1830 ,ei 0Vi gulden of 30 dagen zitten had uitstaan. De man heeft de boete dij] JJ"~ irs.Étt 20.005 ;tap ieroej Het ikenhi weest in Leiderdorp. Van diverse geparkeerde auto's op de Bos- alsde normt stopt mzou. Emblemendief weer op pad moERDQRPOok siervelgen zijn niet langer veilig voor de emble mendief, die het afgelopen weekeinde weer flink bezig is ge- dreef, Wilddreef, Stemstraat en de Van der Marckstraat ver dween het merkplaatje. De eigenaar van een van de auto's mist ook zijn siervelgen. Gestolen busje op parkeerplaats «oogmade Een gestolen auto is het afgelopen weekeinde opge doken op de parkeerplaats van voetbalvereniging MMO aan de Vüetkade in Hoogmade. De witte bestelbus bleek op 14 maart in Hoofddorp te zijn gestolen. De auto was gedeeltelijk gestript. warmond Warmondse scholie ren droegen zaterdagmiddag hun steentje bij aan de bouw van de sporthal aan de De Geestlaan. Gewapend met een schep en een kruiwagen en aangemoedigd door vele belangstellenden, voor zagen ze de bouwlocatie van een laagje zand. De bouw van de sporthal is een historisch moment voor War mond. De bevolking wacht al ja ren op de voorziening, onder meer omdat de gemeente het maar niet eens kon worden over de plek en de financiering. Daar om had het gemeentebestuur za terdag nu eens niet gekozen voor het geijkte slaan van de eerste paal. „Dat heeft meestal in een klein kringetje plaats met alleen maar 'hotemetoten", aldus bur gemeester I. van der Wel. Nee, het moest een feestje worden voor alle toekomstige gebruikers. Een groepje kinderen op rol lerskates greep het feestje aan om bij de gemeente aan te drin gen op het plaatsen van een hal ve pijp, een zogeheten ramp, in de buurt van de sporthal om zich op te kunnen uitleven. De skaters droegen een spandoek om te la ten zien dat het hun menens was. „We vragen er al heel lang om, maar er gebeurt maar niks", klonk het verontwaardigd. foto hielco kuipers CHEF HANS JACOBS,071-5356414, PLV.-CHEF RUDOLF KLEIJN.071 -5356436 'College Oegstgeest blokkeert operatie' Het is onwaarschijnlijk dat er nog dit jaar een begin wordt gemaakt met de opknapbeurt van de flats aan de Gladiolen- en de Narcissenlaan in Oegstgeest. Voorzitter P. Olivier van woningbouwvereniging Buitenlust acht uit stel van het werk onvermijdelijk. Al eerder besloot Bui tenlust de renovatie van de nabijgelegen flat aan de Ger- beralaan uit te stellen. De reden: „Het college van Oegst geest blokkeert de operatie." Peuter met voet tast in putje when aan den run» ■enha! Vanuh >ingvi 'rinse nciehi Een driejarig jongetje heeft Z!en,t aterdagmiddag met zijn )0r8ele poet een tijdje vastgezeten in sen putdeksel. De brandweer hvam eraan te pas om de .peuter te bevrijden. Die kon oe.,ei de voet van het jongetje met poene zeep los krijgen. Toen rervolgens bleek dat hij er ;n ma' geen letsel aan had overge- deuJ^jjouden, konden de diverse lulpverleners en de vele om- ïders naar huis. "'-J onder rijbewijs (gen brugleuning 20-jarige Leidse zonder rij- 07i-5ïütwijs was afgelopen zaterdag- litend zodanig onder de in- ukvan een 25-jarige dronken latsgenoot dat zij aanbood m naar huis te rijden. De :ot 17uj' an had ze tijdens een feestje Ter Aar ontmoet. De rit was ji korte duur want de vrouw 07t sk' ötste °P de provinciale weg ter hgte rijksweg A4 tegen een ugleuning aan. De vrouw j akte gewond aan haar knie en ar nieuwe liefde ontkwam et een hoofdwond. De politie proces-verbaal tegen de ■ndvoci 8MOND ieen uitwijkmanoeuvre is za ngavond een 28-jarige War- flnder door de mand gevallen, fcn de man op de Herenweg tegenligger wilde ontwijken, akte hij een stoeprand, reed Lreen verkeersbord en kwam an een verkeerslicht tot stil- id. Vervolgens merkte de te dat de man te veel had bonken. Ze gaf de Warmon- een rijverbod en maakte 'es-verbaal op. utomobilist »nder rijbewijs amt Alphense mtaarnpaal elenlltü^aan den run 'i.ooui n dronken autombilist is gis- "acht in Alphen aan den Rijn 4 de weg geraakt. Hij verloor macht over het stuur, reed 'talud van de Oranje Nas- ii taigel af en botste tegen een "aarnpaal en een verkeers- d' De politie ontdekte ver- i na controle dat de 57- Bodegraver gedronken tan nam hem mee naar het iur(Al'eï|neau. Daar bleek uit een test dat de Bodegraver een 'flpromillage van bijna 3 I. De man kreeg een rijver- van 14.00 uur opgelegd, 'rijbewijs was al een week ta ingenomen door de poli- stollywood judy nihof vervolg van voorpagina Pas nadat Claire Hal met de flair van Shirley Bassey in haar hoogtijdagen de titelsong van de film ten gehore heeft ge bracht, gaan de lichten uit. Over het reusachtige filmdoek rollen eerst de namen van de Stompwijkse sponsors: van De Groot Klasse Kaas tot G. Hoger- vorst, handel in afgewerkt vet Dan begint de Nederlands ge sproken film, die zich geheel in Stompwijk afspeelt. In het verhaal kampt het dorpje met grote-stadsproble- men door de komst van een meedogenloze drugsdealer. Zijn bende probeert heel Stompwijk aan de heroïne te krjjgen. Daar moeten de dap pere agent Steve, gespeeld door Tim Oliehoek, en zijn kompaan Scott Wilson een stokje voor steken. Keiharde knokpartijen en achtervolgin gen op motoren, in auto's en zelfs op pony's houden het pu bliek aan hun stoelen gekluis terd. De film zit boordevol hu mor, griezeleffecten en roman tiek en doet niet onder voor Lethal Weapon I, II en III bij el kaar. Voor het publiek is de rol prent natuurlijk vooral een feest der herkenning. Ze bulde ren als ze bakker Jan Havik, Henk van de overkant en Ruud van De Gouden Leeuw ontdek ken. Dorpsgenoten laten zich in 'Buy or Die' van een heel andere kant zien. Ze doorze ven ze hun tegenstanders met kogels alsof ze een stofje van hun jas plukken. Een van de griezeligste sce nes is het moment waarop agent Steve het onderbeen van de drugsdealer erafschiet. Maar vlak ook de hand-afhaks- cene niet uit.-Als de hond Shaf- fy de bloederige vleesklomp in zijn bek neemt, gaat er een ril ling door de zaal. Na afloop van de speelfilm trakteert Olie hoek het publiek nog op een serie bloopers en een impres sie over de totstandkoming van de rolprent: 'The Making of Buy or Die'. Dan viert Stomp wijk feest tot diep in de nacht. Het moet lang geleden zijn dat Stompwijk zo massaal uit liep. Of zou je het hele dorp ook op zondag in de kerk kun nen aantreffen? Volgens een oudere Stompwijker niet. Hij bekijkt de menigte en trekt zijn conclusie. „De pastoor kan voortaan maar beter films gaan draaien." Fotografen en cameramensen bespringen Tim Oliehoek en zijn tegenspeelster. foto loekzuyderduin alphen aan den run Het televisieprogramma Opspo ring Verzocht besteedt van avond aandacht aan een brand die 23 februari in een Alphens tankstation was gesticht. Video beelden laten zien dat een man 's nachts probeert het benzine station aan de Burgemeester Bruins Slotsingel in brand te steken. De man houdt een aan gestoken papieren-handdoe kenhouder tussen twee benzi nepompen, waarna het vuur ontstaat. De onbekende sticht vervolgens ook brand op een andere plek. De dader is ver moedelijk op een damesfiets gevlucht. De politie röept degenen die informatie hebben op deze door te geven via een speciaal informatienummer (071 5459500) of aan de Alphense politie (0172 - 484555). De uit zending begint om 21.00 uur op Nederland 1. Een dag later wordt deze herhaald. woubrugge» Inbrekers hebben zaterdag een ravage aangericht in een huis aan de Wilhelminastraat in Woubrugge. Ze kwamen binnen door een deur te forceren. De bewoners missen geld en sieraden. oegstgeest maarten keulemans Buitenlust wil pas met de op knapbeurt beginnen als er dui delijkheid is over het precieze aantal woningen dat er aan en op de Gerberaflat mag worden bijgebouwd. Ook wacht de bouwvereniging nog op de goedkeuring van een financieel plan en op een tijdsplanning waarin staat aangegeven wan neer de gemeenteraad zich over het bestemmingsplan uit spreekt. „We hebben nog geen enkel antwoord van het college gehad", zegt Olivier. „Hoewel we al tien keer hebben gevraagd om overleg met de wethou ders." Maanden Het ruwe plan voor de restaura tie van de Gerberalaan ligt al maanden bij de woningbouw vereniging in de kast. Volgens dat plan komen er bovenop de flat acht nieuwe huurwoningen, terwijl er aan de kant van de President Kennedylaan een bouwblok komt met nog eens dertien huureenheden. De ach terkant van de flat krijgt een face-lift en de omgeving wordt opgeknapt. Olivier weet echter niet zeker of Oegstgeest daar wel mee in stemt. Wethouder G. van Eisen (PrO, ruimtelijke ordening) heeft bij de bouwvereniging ge pleit voor een uitbouw aan de achterkant van de flat, goed voor nog eens drie nieuwbouw woningen. Een slecht idee, vindt Buitenlust: de extra wo ningen zouden er alleen maar toe leiden dat het gebied achter de flat veel te krap wordt. Plat „We weten echter nog steeds niet of het college nu wel of niet vasthoudt aan die drie extra wo ningen", verzucht Olivier. „Zo doende hebben we de zaak plat moeten leggen." De wethou- De jaarlijkse bazaar van Huize Liduina in Warmond heeft za terdag 13.500 gulden opge bracht. Het geld wordt gebruikt voor het organiseren van ont spannende activiteiten voor de bewoners van het centrum. De bazaar werd druk bezocht. Het rad van avontuur kon honder den prijzen wegdraaien. Noordwijkse bedreigt moeder met de dood Een 31-jarige Noordwijkse die afgelopen donderdag haar moe der in Oegstgeest met de dood heeft bedreigd, wordt vandaag voorgeleid. De vrouw had ge dreigd haar moeder om te bren gen vanwege 'gebeurtenissen in het verleden.' De ter assistentie geroepen politie trof bij de Noordwijkse een ijzeren voor werp. Tijdens het verhoor ver klaarde de vrouw wraakgevoe lens tegen haar moeder te heb ben. ff de PENSIOGVT)ESK VOOR EEN GOED SALARIS LATER alphen aan den run» robbert minkhorst De huidige vestiging van de bibliotheek in Alphen is te klein. Uitbreiding is niet meer mogelijk en dus vecht directrice Hennie Puister al jaren voor een nieuw onderkomen. Die strijd ziet ze nu be loond: In de voorlopige Kadernota van de ge meente, het beleidsplan voor 1998, wordt een nieuwe bibliotheek serieus overwogen. „Ik rolde van mri stoel toen ik dat hoorde," zegt Puister. Inwoners van Alphen en omliggende gemeen ten kunnen nu ruim negen jaar terecht in het ge bouw aan de Thorbeckestraat. En eigenlijk was r dat onderkomen al van meet af aan te klein, vindt uok toen had de Bodegraver Puister. Vee'alcohol op. YVe kunnen de boekencollectie niet meer uit breiden. Dit jaar komen er cd-rom en internet bij, maar de ruimte ervoor is er eigenlijk niet." Door de te krappe ruimte zijn de wachttijden bij de ba lie ook te lang. „We willen een modern informa tiecentrum zijn en daar is dit gebouw ongeschikt voor. Willen we mee met toekomstige ontwikke lingen, dan zullen we fors moeten uitbreiden." In het nieuwe hoofdgebouw moeten daarom alle (nieuwe) media goed zijn vertegenwoordigd. Er moet verder een ruimte zijn, waar mensen le zingen kunnen geven. Puister wil ook graag infor matiepunten voor jongeren, ouderen en allochto nen inrichten. De nieuwe bibliotheek zal boven dien vaker en langer open moeten, zes dagen per week van tien uur 's morgens tot negen uur 's avonds. Puister hoopt dat dan ook een ander probleem voor de bieb is opgelost. „We hebben momenteel een personeelstekort. We hebben vier mensen extra nodig. Provisorisch vullen we dat gat op met vrijwilligers, maar daardoor zijn we wel kwetsbaar." Want, zo vervolgt ze, „de vrijwilligers doen echt hun best, maar we kunnen niet op hen drijven". Óm het personeelstekort op te heffen, is jaar lijks twee ton aan extra subsidie nodig. Zelf kan de bibliotheek dat bedrag niet opbrengen, aldus de directrice. Al eerder werd ze gedwongen de contributie te verhogen en het lenen van boeken duurder te maken, omdat de leenrechtvergoeding omhoog is gegaan. „Je kunt het niet met prijsver hogingen blijven opvangen. De drempel om een boek te lenen moet niet te hoog worden." In de Kadernota oppert de gemeente om de nieuwe bibliotheek onder te brengen in het nieu we stadhuis. Puister is daar enthousiast over: „Er zijn allerlei raakvlakken. Alle informatie die de ge meente publiek wil maken, gaat via ons. Daar is straks beter gebruik van te maken." Daarentegen speelt Alphen wel met de gedach te om het filiaal in Ridderveld te sluiten. Het lan delijke concentratie-beleid van bibliotheken richt zich op één, goed geoutilleerde hoofdvestiging. Met dat voornemen is Puister minder gelukkig. „Onze nevenvestiging is een succesformule ge bleken. Sinds de heropening in september '95 is de belangstelling alleen maar toegenomen. Bo vendien is de afstand tussen Ridderveld en het centrum groot. Ons tweede onderkomen moet dus blijven bestaan." ders van Oegstgeest hebben al verschillende keren hun afspra ken met Buitenlust afgezegd. De laatste afspraak, eind febru ari, werd zelfs pas twee dagen tevoren afgezegd. Vorige week kreeg Buitenlust per brief te horen dat er voorlo pig ook geen nieuwe afspraak met de wethouders komt. Het college vindt dat Buitenlust maar uit eerdere brieven moet opmaken wat Oegstgeest wil. Star De wethouders werden afgelo pen donderdag echter door de voltallige gemeenteraad terug gefloten. „Nogal star", noemde E. van Oortmerssen (D66) de houding van het college. „Het overleg moet er absoluut ko men", vond ook J. de Soeten van Leefbaar Oegstgeest. „Dit groeit van kwaad tot erger. Ruim het op en ga dan zo snel mogelijk verder." Olivier: „We zijn zeer ver heugd dat de raad die uitspra ken heeft gedaan. We hopen dat de zaak nu weer gaat draaien. Als het overleg morgen plaats heeft, kunnen we overmorgen verder." Het werk aan de Ger beraflat kan dan binnen enkele maanden beginnen, verwacht Olivier. Bang De voorzitter van Buitenlust is echter wel bang dat er opnieuw vertraging ontstaat. De gemeen te moet het bestemmingsplan voor de Gerberaflat immers nog veranderen. ,,Als de raad dat pas in mei doet, dan zitten we weer vast. Dan moeten we de zaak helaas over de zomer heen tillen. We willen niets liever dan de plannen op korte termijn aan de buurt voorleggen. Om de opgelopen vertraging weer enigszins goed te maken. En omdat we niet willen dat de be woners nog langer in onzeker heid verkeren." Alphen thema in fotowedstrijd alphen aan den run» Fotoclub Alphoto bestaat twin tig jaar en wil dat feit vieren met een fotowedstrijd. Iedereen kan meedoen. Het thema van de wedstrijd is Alphen aan den Rijn. De winnaar krijgt een bal lonvaart aangeboden. Hij of zij mag ook iemand meenemen op zijn avontuur door de lucht. Andere prijzen zijn diverse camera's en foto-/videotassen. Foto's voor de wedstrijd kunnen tot en met 22 maart worden aangeleverd. Iedere deelnemer mag maximaal drie foto's laten meedingen. Inzendingen: post bus 2129, 2400 CC Alphen aan den Rijn. Onderzoek naar ernst van vervuiling in Hoofdstraat De bodem onder het pand van taxibedrijf Prangers aan de Hoofdstraat 102 in Leiderdorp is vrijwel zeker vervuild met diesel en benzine. Het sterke vermoeden bestaat dat de brandstoffen zich hebben ver spreid onder de openbare weg. Bodemonderzoek moet uitwij zen hoe ernstig de verontreini ging is. De vervuiling kwam aan het licht tijdens werkzaamhe den van de EWR. Medewerkers van het energiebedrijf rokén een benzinelucht toen ze kabels en leidingen in de buurt van het pand aan het vervangen waren. De vervuiling is afkomstig van twee brandstoftanks onder het pand van het taxibedrijf. De tanks dateren uit de jaren vijftig, toen er nog een fietsenmaker in het pand zat. De gemeente Lei derdorp betaalt wel mee aan het bodemonderzoek, maar niet aan het schoonmaken van de grond. Die kosten worden ver haald op 'de veroorzaker'.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 9