UIT Pittige derby om des keizers baard Sport pop Lamers kent als geen ander het niveau van de vierde klasse op aierdag. De Leidenaar is immers coach van Abbenes dat in dezelfde R wide uitkomt als Woübrugge en Koudekerk. Lamers' ploeg had een irijedag en zo kon hij niet alleen als deskundige optreden maar te- 'dijkertijd ook een beetje speuren naar de goede en zwakke kanten w de tegenstanders. MnnAnna hejj /fc alles gezien wat voetbal aantrekkelijk kan maken, aan beicle kanten, leuke momenten, domme acties, viel en gele en rode kaarten. Ilc heb me geen momen t ver- Koudekerk speelde het in de eerste helft gewoon slim. Het liet clat in Walter van der Weiden (ooit ARC 1) en Leo van (RCL in de goede tijd) een paar ervaren krachten heeft, om vervolgens via de snelle Andres van der Bom en Ron Paling te counteren. Wou- brugge was de betere ploeg, be nutte de verkregen ruimte nog niet eens zo slecht maar kreeg ei genlijk geen echte grote kans. Dat terwijl Koudekerk er voor rust vier had, waarvan er twee ingingen. „In het begin van de tweede helft dacht ik eerst dat het spelbeelcl onveranderd zou blijven. De mannen waarvan Woübrugge het zou moeten hebben, gaven nog steeds niet thuis. Van de We- teringh had een off-day en ik heb niet begrepen waarom Van de Weiden als laatste man, na de achterstand, niet vaker opschoof richting het middenveld. (Ach teraf bleek dat door een lichte blessure van Van der Weiden te omen, red.) Toch kreeg Woubrugge uiteindelijk loon naar werken. p' )at het uiteindelijk 2-2 werd, vond ik verdiend want Koudekerk zat rliet laatste halfuur duidelijk doorheen. 'oor de keuze van Man van de Wedstrijd had ik drie namen geno- ',erd. Van der Weiden viel voor mij af omdat hij aan het eerste Kou- ekerkse doelpunt een beetje schuld had. Marco Potman van Koude- erk verdient eveneens een vermelding. Hij is pas 18 en hield Piet Iele, een van de betere spitsen uit deze klasse, de hele wedstrijd in dwang. Uiteindelijk heb ik gekozen voor Potmans ploeggenoot Ion Paling. Het kwam doorzijn inzicht dat Andres van der Born vee keer alleen op het doel van Woubrugge afmocht en kon afron- m." foubrugge: Blanken 6, F. van der Weiden 6, W van der Weiden 7, 'etselaar 6, Van der Meer 6, Brunt 6, Van de Weteringh 5, Hoekstra f46Leget 6), Van derBroeke 6, Oele 6, Molenkamp 6 (56. Oorthof- oudekerk: Dorregaal 6, Zeelenberg 6, Verbree 6, Potman 7, Smit 6, meier Bom 7, Schellingerhout 6, van Boxtel 6, jonker 6, Paling 7,5, 'urseli 6. Woubruggenaar Fred van der Weiden ont wijkt een behoorlijke Koudekerk-aanslag. Woubrugge mocht zich gisteren na de 2-2 tegen Kou dekerk de morele winnaar noemen. De ploeg van trainer Ger Bontje voetbalde beter en kwam via hard werken terug van een 0-2 achterstand. Toch verdiende ook Koudekerk een pluim. Het team dat vorig seizoenède toenmalige trainer Thom den Daas tot wanhoop dreef - hij is helemaal met coaching gestopt - is onder Henk Griffioen omgevormd tot een strijdlustig elftal. jd spe OPVALLEND AANWEZIG ^et laam: Ronald Jansen er al :eftiid: 35 Jaar fi op 'roep: goudsmit fl ff !lub: Roodenburg De man van de wedstrijd krijgt een paar voetbalschoenen aangeboden door: pittige derby, die zelden onsportief was. De clubs kennen elkaar ook van haver tot gort. Voorheen in de afdeling en nu in de 'grote' KNVB zijn de ploegen al jaren bij elkaar ingedeeld. Verder hebben de twee momenteel een tevreden trainer. Bontje: „Wou brugge heeft vooral veel jeugd. Ik heb gemiddeld achttien man die twee keer per week de trai ning bezoe- stTatWerook WEDSTRIJD van de WEEK iedereen ach Woubrugge - Koudekerk Schellingerhout ging wat te ver in zijn dadendrang en kon in de 80ste minuut met twee gele en dus een rode kaart vertrekken. De boosdoener overschreedt de grens in een poging zijn ploeg alsnog aan de drie punten te helpen. Hij maakte de ene over treding na de andere en op een gegeven moment was de maat volgens scheidsrechter Kuik uit Delft gewoon vol. Gezegd moet De wedstrijd tussen Woubrugge en Koudekerk ging eigenlijk om des keizers baard. Beide ploe gen hebben geen directe pro motiekansen en kunnen zo goed als zeker niet meer degra deren. Wel gaan de twee dorps verenigingen samen aan kop in de derde periode maar het duel van afgelopen zaterdag telde daarvoor niet mee. Dat moest wel een saaie vertoning worden. Wie echter een beetje ver trouwd is met echte dorpsvere nigingen weet dat dat nooit kan. De eerste elftallen van Wou brugge en Koudekerk verdedi gen niet alleen de kleuren van de club maar zijn bovendien de trots van de plaatselijke ge meenschap. In plaats van een zouteloos potje werd het een ter de club. Uit of thuis, er is een vaste aanhang die het eerste volgt." Collega Griffioen kon na het vertrek van Den Daas proberen de rood-wit-blauwen uit het slop te halen. Afgaande op het duel van zaterdag is hem dat re delijk gelukt. In Siebe Schellin gerhout beschikt de oefenmees- ter over een speler die zowel fy siek als verbaal voorop gaat in de strijd en in Ron Paling en Andres Van der Bom heeft Grif fioen twee rappe mannen voor in. Van der Bom scoorde twee keer op aangeven van Paling. dat de onbeholpen sliding die hem de uitsluiting opleverde, lang niet als zijn zwaarste over treding gold. Woubrugge was op het moment van de rode prent al teruggekomen tot 1-2. In de 71ste minuut kopte Fred van der Meer een vrije trap van Cor Brunt steenhard in. Van der Meer kon even daarna ook rich ting kleedkamer want ook hij ontving zijn tweede van de in totaal zes gele kaarten die het wedstrijdformulieropfleurden. Het was tekenend voor de inzet van Woubrugge dat vocht voor de gelijkmaker, en Koudekerk dat streed voor drie punten. Een koddig doelpunt zorgde voor de uiteindelijke remise. Brunt brak vlak voor tijd op rechts door de Koudekerkse de fensie en zijn 'stiffie' over de doelman eindigde op de lijn waar de verdedigers Fred van der Weiden en Steven Zeelen berg elkaar in de weg stonden. Ze hadden allebei zeeën van tijd om het leer weg te ram men. Uitein delijk deed Zeelenberg dat, maar in het eigen net. Publiek, trainers, spelers en be stuursleden toonden zich tevre den met het resultaat. Wou brugge - Koudekerk was dan wel een duel van slechts statisti sche waarde, maar zeker de moeite waard. Woubrugge - Koudekerk 2-2 (0-2). 17. Van der Born 0-1. 36 Van der Bom 0-2, 71. Van der Meer 2-1,82, Zeelenberg (e.d.) 2-2. Toeschouwers: 200. Scheidsrechter: Kuik (Delft). Gele kaarten: Van der Meer (2x) en Hoek stra (Woubrugge), Schellingerhout (2x) en Zeelenberg (Koudekerk). LOMAN LEEFMANS ER TUSSENIN MAANDAG 17 MAART 1997 GESPROKEN Henk van Stee, ex-trainer van Bogarde, in VI: „Hij is niet zomaar weggelopen bijAjax, hoor. Er moet iets ergs zijn voorgevallen, want hij zegt nooit zo maar iets. Maar Van Gaal had natuurlijk wél gelijk, Winston had niet zo mogen rea geren. Winston is zowel binnen als buiten het veld emotioneel, hij heeft veel passie. Soms te veel. Virgil Breetveld, ex-ploegmaat van Bogarde, in VI: Bogarde had altijd een grote mond, hij was over-zelfverze- kerd. Ik heb wel eens een be hoorlijk incident met hem mee gemaakt, maar daar zeg ik niets over. Punt was dat de groep zijn gedrag niet accepteerde. Hij was zó eigenzinnig." Peter van Velzen, ex-assistent- trainer van Bogarde, in VI: „Bogarde was moeilijk in de omgangen hij was onbereken baar. Op onverwachte momen ten bood hij heel heftig weer stand. Hij was een eenling in de groep, hij zonderde zich af, en had altijd een weerwoord. Steeds ging hij in discussie. Sigi Lens, begeleider van Bo garde, in VI: „Je moet de tijd nemen Winston te leren kennen, dan kom je er achter dat hij meevalt. Hij is nu eenmaal een type dat altijd zijn hart laat spreken en dat is soms onverstandig. Edgar Davids is ookzo'n jongen. Daarom zijn ze bij de pers en publiek ook niet echt geliefd. Maar dat ligt echt aan die mensen zelf, want ieder een heeft een verkeerd beeld van hen. Michael Reiziger over Bogarde in VI: Milan bemoeit zich er niet mee. Ze zeggen hier altijd dat ze nooit reageren op zaken die hen niet aangaan. Mciar in Nederland proberen ze Winston te bescha digen, op een schandalige ma nier doen ze aan stemmingma kerij. Dat verdient hij niet. Yvonne de Vries, ex-vrouw van Ruud Gullit in Beau Monde: „Van de duizend vrienden clie ik in Italië had, heb ik er misschien nog drie of vier over. Mensen bij wie ik jarenlang over de vloer kwam zeiden plotseling: je kan nu niet meer bij ons thuis ko men hoor, want Ruud komt met zijn nieuwe vriendin. Dat was een enonne klap voor me en dat deed vreselijk veel pijn. Ik ver trouw sindsdien bijna niemand meer. Gelukkig kan ik daar heel goed met Carmen, de ex van Rijkaard, over praten." Assistent-bondscoach Johan Neeskens, en gastspeler bij de Franse oudinternationals, in Vrij Nederland: Overal in Frankrijk spelen we voorgoede doelen. Het volk loopter voor uit. De mensen hebben ontzettend veel respect voor de cracks van vroeger. Dat is in Nederland wel even anders. Hier in Nederland is het enthou siasme groot als je een titel wint, maar na vijf jaar telt het niet meer en na tien jaar is het verge ten. Idem: „De spelers laten elkaar in hun waarde. Of ze nu bijAjax, PSV ofFeyenoord voetballen, blank of donker zijn, wel of niet in een vliegtuig duiven stappen, ze res pecteren elkaar. Daarom vind ik het heerlijk om met deze groep te werken. Er is onderling respect én kwaliteit. Daar móét haast wel iets moois uit voortkomen. Idem: „Ik ben in 1979 weggegaan bij Barcelona, maar cle deuren staan er nog altijd wagenwijd voor mij open. Op straat komen cle mensen op mij af en bedan ken me. Omclat ik de kleuren van hun club heb verdedigd, blijf ik altijd een beetje van hen. Ajax-penningmeester Arie van Os in Nieuwe Revu: „Ik betwijfel zeer of alle infor matie wel tot cle spelers kwam, of die ooit hebben gehoord hoe graag wij ze wilden houden. Nu krijg ik mijn gelijk. Van Seggelen (voorzitter WCS) zei: Anderhalf jaar is Ajax belazerd'. Er zijn he ren geweest die er alle belang bij hadden dat cle spelers naar Mi laan gingen. Oud-bokskampioen Regilio Tuur in HP/De Tijd: „Ik ben bang voor dingen die wij mensen niet in cle hand hebben, zoals ongeneeslijke ziekten. En ik ben bang geweest om te eindi gen als Mohammed Ali, die ik toevallig een paar maanden ge leden de hand heb geschud. Mo hammed Ali is een wrak. Idem: Toen ik vijftien was, heb ik pre cies voorzien hoe mijn leven zou verlopen. Dat ik wereldkam pioen zou worden, dat ik kle ding zou gaan ontwerpen, cdles. Ik geloof dat ik geleid word. de VISIE van Joop Lamers onald Jansen zal het restant y|Tro! au het duel met LenS van gis- iren niet snel vergeten. In de atste 25 minuten die moes- n worden gespeeld boog e de ejge. oodenburgeen0-l achter en! land om in 2-1 winst. En de elijkmaker kwam van de voet an Jansen die zich pas een raar dagen 'hernieuwd lid' lag noemen en pas één keer ainde dit seizoen. at is wel een erg sterk herop- ^en' H°e kwam dat? let begon allemaal met een wei 'lntie- ben jeugdtrainer bij Ariaa f^nburg waar ik, afgezien ine-o! meen uitstapje naar UDWS, tijd heb gespeeld. Vorig seizoen ted ik nog mee met het zater- feam maar ik kreeg allerlei e pec f (blessures. Puur ouderdom, chepjf tornaar. Daarom stopte ik. 'ei nlangs had het eerste een fe(| fenpotje tegen M\TCV. Ik was iar omdat een juniorenteam voorwedstrijd cifiverkte. oi*ziö wjerHennie De Klerk vroeg speler daarna niet in de hoofd W w^e meedoen. Het ging b! )acfrdig, wercl bekeken of *nietkon blijven." js de lijn vandaan ge- m l'kt en gisteren al meespelen Hprlat r6 tweede klasse. Gaat dat maar hijn bij Roodenburg voorin Eenmaal problemen en vroe- rscoorde ik nog wel eens. Dat Mee kon doen werd bij de snel geregeld en afgelopen f derdag trainde ik voor het tit een uurtje. Het kivam goed 11 dat het ging om een restant vanf n25 minuten want veel lan- net zij ib bet niet uitgehouden. e 'n ii dan nu de goal, hoe kwam Mot stand? ■a<* kreeg cle bal op de rand van gi 'strafschopgebied aange- teid en in plaats van direct td te schieten, zoals ik dat ploej 0e8er altijd deed, koos ik dit JMfteen hoek uit. Hij ging zo rsde kruising in. Je begrijpt "hetfeest was in de kleedka- !f Het idee leeft dat we het 1sschien wel redden. Er is afge togen clat ik mee blijf doen. AAAN of the MATCH Ron Paling jfon Paling werd door deskundi- en dj ge J°°P Lamers aangewezen als Ban Man of the Match. Hij werd ver lozen boven zijn teamgenoot Marco Potman en Woubrugge naar Walter van der Weiden. De won aanvaller van de vv Koudekerk :t Jm ion met zijn uitverkiezing wel elijke even. „Ik heb er in ieder geval :d va hard voor gewerkt dus wat dat trkte betreft zou je kunnen zeggen dat degr liet verdiend is. Het enige dat mdaag ontbrak, was een goal. k had er zelf eigenlijk ook eentje ii moeten schoppen. Maar voor Ie rest...kom maar op met die choenen. De Belgische schaatskam pioenschappen op De Uit hof in Den Haag. Een vervroeg de 1 april-grap of realiteit? Een paar auto's met een wit-' rood nummerbord op de par keerplaats van het schaatscen- trum verraden de aanwezig heid van onze zuiderburen. In de sfeerloze ijshal strijden tien mannen en zes vrouwen om het eerste nationale kampioen schap van België. Geld om De Uithof in zijn geheel af te hu ren, heeft de KBSF (Koninklijke Belgische Schaatsfederatie, red.) niet. De paar ritten op de 500-, 1000- en 1500 meter wor den tussen de wedstrijden van de schaatsclubs Gouda en Den Haag Westland verreden. Slechts één 'Belg' valt op door zijn stijl en snelheid. Hij laat zijn jongere tegenstanders ver achter zonder zich overmatig in te spannen. Door de winst op drie afstanden wordt hij de eerste nationaal kampioen all round van België. Hij heet Bart Veldkamp. De Haagse 'Belg' kan er om la chen. De bestuursleden van de KBSF vindt hij 'plezant'. Dit in tegenstelling tot hun Neder landse collega's van de KNSB, met wie Veldkamp altijd in de clinch lag. De Belgen zijn daar entegen aardig en vooral ook meedenkend. Zij beschouwen Veldkamp als boegbeeld van de schaatssport in hun land en misschien als olympisch kam pioen. „Dat zou geweldig zijn", zegt Luc De Dier, secretaris-gene raal van de schaatsbond. „Een succes op de Spelen is goed voor de ontwikkeling van de schaatssport. De jeugd neemt nu al een voorbeeld aan Veld kamp. We hebben enige ta lentjes. Die trainen nu nog in Eindhoven, want België ont beert een 400-meterbaan. We hebben immers geen schaats cultuur. Dat is ook de reden dat wij hier in De Uithof onze kam pioenschappen verrijden. We hebben al een aantal pogingen ondernomen, maar er is geen het geen probleem zijn ge weest", verklapt De Dier. „Maar België is door de zaken Dutroux en Derochette in de war. De politiek staat op scherp. Niemand begeeft zich meer buiten de lijntjes. De po litici zijn heel voorzichtig." Conrad Alleblas, de ploeg- manager van Veldkamp, zou het jammer vinden als Veld kamp niet voor België naar de Spelen in Nagano zou kunnen. „Niet alleen voor Bart, maar ook voor het Belgische schaat sen. Bart heeft toch wat te weeggebracht. Dit weekeinde merk je er weinig van. Maar zelfs de Belgische media heb ben Veldkamp en het schaat sen ontdekt. Er zijn samenvat tingen van het EK en het WK op de buis geweest. In kranten hebben zelfs voorverhalen ge staan. Alleen nu bij de eerste nationale kampioenschappen laten ze het een beetje afwe ten." Eén dag voor de Belgische kampioenschappen leek het alsof er een persboycot rustte op het schaatsevenement. Het gebrek aan mediabelangstel ling kon gisteravond voor Veld kamp de pret niet bederven. De Hagenaar heeft zojuist zijn eer ste nationale allroundtitel be haald. „Ik vind het nog leuk ook", zegt hij. „De mensen van de bond zijn heel aardig voor me. Iedereen is enthousiast en ze hebben mij enorm geholpen met de licentie. Daarom wil ik graag wat voor België terug doen. Het is de bedoeling dat ik volgend jaar schaatsclinics ga geven. Ik wil meehelpen aan de ontwikkeling van de schaats sport. Dat heb ik zaterdag avond in mijn 500 meter-rit te gen Werner van Engeland ook gedaan. Die jongen is het grote talent van België. Hij is veertien jaar en reed met 42,54 een per soonlijk record op de 500 me ter. Met die tijd zit hij in Jong Oranje bij de eerste vijf. Er zit dus best toekomst in het schaatsland België." GPD» FOTO GPD wil de politiek wel eens toe schietelijker zijn. Toen het na tionale voetbalelftal een sco rende spits miste, was An- derlecht-speler Weber zo Belg. Of dat voor Veldkamp ook op gaat, is de vraag. „Normaal zou enkele gemeente in België die het aandurft om een schaats baan te exploiteren. 'Dat is ver lieslatend', zeggen ze, maar de gemeenten vergeten wel dat er bij de zwembaden ook elk jaar geld moet. Een 400-meterijs- baan is onz.e grote wens. Veld kamp kan ons daaraan helpen door mooie successen voor België volgend jaar op de Spe len te behalen." .Vooralsnog is Veldkamp nog niet geneutraliseerd tot Belg. Hij heeft het paspoort aange vraagd. Die procedure duurt zes maanden. Normaliter moet iemand vijfjaar in België woonachtig zijn om in aanmer king te komen voor een pas poort. Maar voor sportmensen Bart Veldkamp bevolkt met zijn vader de tribune tijdens het Belgisch schaatskampioenschap.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21