Arsenal zit Manchester op hielen Sport 1 JT ii Jalabert snelste in proloog Parijs-Nice Vier volleyballers naar finalï Dammer Clerc strategisch ste Winst Von Gruenigen en Stangassin MAANDAG 10 MAART 1997 M/ CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, Decheiver weg bij SC Freiburg freiburg» Harry Decheiver vertrekt met onmiddellijke ingang bij SC Freiburg. Dat heeft Volker Finke, trainer van de nummer laatst in de Bundesliga, bevestigd. „Beide partijen zijn na goed onderling overleg uit elkaar gegaan", zei hij. Decheiver zat al een tijdje op een schopstoel bij Freiburg. Zijn contract liep tot juni 1999. Vorig seizoen maakte hij elf treffers en droeg er zo in be langrijke mate toe bij dat SC Freiburg voor de Bundesliga be houden bleef. De laatste maanden liet zijn vorm zeer te wensen over, hij miste zelfs drie strafschoppen. De kritiek van trainer en teamgenoten op de instelling van de 27-jarige Decheiver groeide met de dag. Er moet nog overeenstemming worden bereikt over de financiële afwikkeling van de zaak. Enkele Engelse clubs zou den belangstelling hebben voor Decheiver. Gascoigne weer in het gips Glasgow Paul Gascoigne blijft een blessuregevoelige voetbal ler. Zaterdag is besloten de gekwetste linker enkel opnieuw in het gips te zetten. De 29-jarige Engelsman van Glasgow Rangers komt vrijwel zeker niet meer in actie dit seizoen. Hij mist derhal ve enkele interlands van Engeland voor het WK: 30 april tegen Georgië en 31 mei tegen Polen. Hij liep de blessure reeds in ja nuari op. Hij keerde te snel terug in wedstrijden. Anderlecht in beroep brussel» Anderlecht gaat in beroep tegen de uitspraak van de Belgische voetbalbond, die vrijdag besloot dat de wedstrijd van de club tegen Aalst moet worden overgespeeld. Bij de betreffen de wedstrijd, gespeeld in december, zag de scheidsrechter een vuistslag van Anderlechts aanvaller Gilles de Bilde tegen Krist Porte over het hoofd. De Bilde speelde door, Porte is nog steeds geblesseerd. De bond vond de misser van de arbiter van invloed op het verdere verloop van het duel, door Anderlecht gewonnen (3-0). Het beroep van Anderlecht heeft slechts zin als een proce durefout kan worden aangetoond of een nieuw element in de zaak wordt aangehaald. De Bilde, inmiddels door PSV aange kocht, werd aan de hand van tv-beelden en rapportages wel ge schorst, tot 31 maart. Fans slaan referee en spelers londen In de wedstrijd tussen Brighton en Leyton Orient, in de derde divisie van het Engels voetbal, gingen vier supporters en kele voetballers en de scheidsrechter te lijf. Enkele spelers, onder wie oud-international Wilkins van Orient, probeerden tussen beide te komen. Dat ging ook met de nodige opstootjes gepaard. De relschoppers renden het veld in nadat Orient een kwartier voor tijd op 4-3 kwam. Uiteindelijk werden ze door politie, ste wards en een paar spelers overmeesterd en afgevoerd. Ondanks dat het daarna nog 4-4 werd, ziet het er voor Brighton slecht uit. Eerder al kreeg de club wegens rellen twee punten in mindering. Beerschot moet met spoed betalen Antwerpen Beerschot moet met spoed zijn spelers achterstalli ge salarissen uitbetalen. Dat valt op te maken uit de uitspraak van de Belgische voetbalbond. De Antwerpse tweedeklasserver- keert in grote financiële nood. De meeste spelers hebben nog maanden geld te goed. Onder hen bevindt zich een Nederlan der, Wilco Hellinga, die overkwam van Heerenveen. Twee spe lers, Franken en Van Overloop, maakten er een zaak van bij de bond en werden in het gelijkgesteld. Op korte termijn zullen veel ploeggenoten dit voorbeeld volgen. Nantes 21 duels ongeslagen parijs Nantes zet de ongeslagen reeks in de Franse competitie voort. De ploeg bleef zaterdag in het duel tegen Bastia voor de 21ste keer zonder nederlaag. Nantes klopte Bastia, de nummer drie van de ranglijst, met 3-0. Voor Bastia scoorden N'Doram, Gourvennec en Sellimi. Paris Saint Germain heeft in de Franse competitie de achterstand op Monaco tot vier punten terugge bracht. PSG won met 3-1 van Lyon. De koplopejr speelde met 0-0 gelijk bij titelverdediger Auxerre. Falkirk bij laatste vier Glasgow Falkirk heeft voor de eerste keer in veertig jaar de laatste vier van de strijd om de Schotse FA-Cup bereikt. Dat ging ten koste van een andere club uit de Premier Division, Raith Ro vers (2-0). Kilmarnock (5-2 tegen Greenock Morton) en Dundee United (4-1 tegen Motherwell) presteerden hetzelfde. Eerder al' was Celtic doorgedrongen tot de halve finales. De club van Van Hooijdonk zorgde donderdag voor een stuntje door kampioen Rangers buiten het toernooi te zetten (2-0). Brugge en Lierse halen in België Moeskroen in RC Genk-Lommel 0-1, Gent-M Ekeren-Lokeren 1-0, RWDM-|| 1, St-Truideri-Moeskroen 2-"j Charleroi 2-1, Harelbeke-Cerc'j se-Anderlecht 5-1. Stand a 26-53, Lierse 26-52, Moeskiï! Anderlecht 26-45, Antwerp beke 26-42, Lommei 26-42 :2f Door doelpunten van Den nis Bergkamp heeft Arsenal zaterdag in de Premier League gewonnen van Nottingham, 2-0. Zijn club naderde lijstaanvoerder Manchester United tot drie punten. De kampioen zelf verloor voor het eerst sinds 2 november, van het laag geklasseerde Sunderland (2-1). londen rtr/anp/sid/dpa Voor Middlesbrough was het een heuglijk weekeinde. De club plaatste zich voor de eerste keer in de 121-jarige geschiedenis voor de halve finale van de strijd om de FA-Cup. Dat ge beurde door Derby te verslaan, 2-0. De doelpunten waren van internationale makelij. De Bra ziliaan Juninho en de Italiaan Ravanelli passeerden doelman Taylor. Chelsea bleef bekerfavoriet. De club van Gullit bereikte met een superieure 4-1 zege bij eer- ste-divisieclub de halve finale. Uitblinker Hughes baande met een schitterend afstandsschot de weg naar de winst. Chelsea speelt in de halve finale uit te gen Wimbledon, dat zich plaatste via 0-2 winst op Shef field Wednesday. Dé bekersen satie is tweede-divisieclub Chesterfield, dat door een over winning met 1-0 op Wrexham doorstootte naar de laatste vier. In de halve finale speelt Ches terfield uit tegen Middles brough. In de Premier League blijft Everton het slecht doen door van Leeds te verliezen, 1-0. De enige treffer in dit duel werd ook gemaakt door een Neder lander, Robert Molenaar. De verdediger, een paar maanden geleden gekocht van Volendam, deed dat met het hoofd, na der tig minuten. Bergkamp was in de 50ste en de 78ste minuut succesvol voor Arsenal tegen Nottingham. De eerste keer uit een pass van Fransman Vieira, de tweede keer van elf meter. Manchester United scoorde niet één keer bij Sunderland. Het enige doelpunt van de 'Mancunians' werd ge maakt door een tegenstander. Dat was Melville, die zo'n tien minuten voor het einde zijn ei gen keeper passeerde. Door Gray en Mullin stond de degra datie-kandidaat op dat moment al voor met 2-0. Spanje Atletico Madrid is in de Spaanse competitie verder teruggeval len. De club verloor bij Betis, 3- 2. Betis blijft daardoor gedeeld tweede, met Barcelona. Alfonso was bij Betis de gevierde man. M'gladbach-Bremen 4-1, Dus feld 0-0, Freiburg-Dortmund Münch-Düsseldorf 3-0, St. Pan 2-4, Stuttgart-HSV Bayern M. 5-2. Stand 21-43, Bayern M. 21-43, Lev 41, Stuttgart 21-38, Karlsr.ï Köln 21-33, Schalke'04 21-33 .een' Ieito Arsenal-Nottingham 2-0, CovHk i ter 0-0, Leeds-Everton 1-0,17, Man.United 2-1. Stand: Marl Li 57, Arsenal 30-54, Liverpoolnim castle 27-48, Aston Vil. 23|L ar .Wed. 28-45, Wimbledon 27:mer 27-43, Leeds 29-39, LeiceiSpO Tottenham 28-35, Everton 29feirh burn 27-32, Derby C. 29-32,ff" 29-32, Coventry 30-30, NoltPe 27, Southampt. 27-25, Wesljgen Middlesbr 27-22. Middlesbrcgw ten in mindering. V FA Cup, kwartfinales: Derby cpaa 0-2, Chesterfld-Wrexham l-0,ihaa Chelsea 1-4, Sheffield-Wimblej" Caen-Lille 1-0, Guingamp-Marseille 3-1, Mo nes 0-0, Lens-Le Havre 0-1, 1-0, Nantes-Bastia 3-0, Sir, deaux 1-1, Monaco-Auxerre 0- Lyon 3-1. Stand aan kop: Mor Paris SG 28-52, Bastia 27-41 28-47, Bordeaux 28-46, Ni Auxerre 28-43, Metz 28-43, Panahaiki-Olympiakos 0-2, Ai Edessaikos-PAOK 1-4, lomfc 3-1, Kastoria-Heraklis 0-3, mata 2-0, OFI Kreta-Pan- Xanthi-ApolIon 3-0. Stand aai piakos 24-58, Panathin. 24-5 Dennis Bergkamp wordt van de bal gehouden door Steve Chettle van Forest. Bergkamp zou zijn bewaker twee keer te snel af zijn. Atalanta-Sampdona 4-0, Cagi 0, Fiorentina-Bologna 3-2, Na'3'11 0, Perugia-Parma 1-2, Reggn u Z 0-0, Roma-Verona 4-3, Vies j, 2-0, Inter-Juventus 0-0. Sta 23-45, Parma 23-40, Inter 2;jPuri doria 23-36, Roma 23-35, tjvan 35, Atalanta 23-35, Vicenza rentina 23-31, Lazio 23-31,li... 31, Milan 23-30, Udinese 23 Dij* za 23-25, Perugia 23-23, Ca;nuT Reggiana 23-17, Verona 23-1; )e' BUITENLANDSVOETBAL In de laatste minuut stelde hij de zege voor zijn ploeg veilig. Eerder scoorde hij in de 36ste en 53ste minuut. De treffers van Atletico kwamen op naam van Esnaider, ook scorend tegen Ajax, en Vidakovic. Barcelona, nog vant coach Robson, won dit weekeinde ook weer eens. Tegen Compostela, de nummer vijftien, werd het 3- 0. Blanc, Stoitsjkov en Ronaldo maakten de doelpunten voor Barcelona. De Braziliaan benut te een strafschop. Wat het pre cies waard is blijkt pas vandaag als koploper Real Madrid tegen Santander speelt. Duitsland Borussia Dortmund heeft in de Bundesliga dé leiding overgeno men van Bayern München. Le verkusen haalde in eigen sta dion met 5-2 uit tegen de for matie uit Beieren. Dortmund won zaterdag al met 2-1 van Freiburg. Leverkusen hield met de afstraf fing van Bayern de eigen kansen op de landstitel open. Voor de rust leidde de ploeg zonder de geblesseerde Erik Meijer al met 3-0 door doelpunten van Sergio, Rydlewicz en Feldhoff. In de tweede 45 minuten leek Bayern München door treffers van Ner- linger (strafschop) en Basler te rug in de wedstijd te komen. Maar in de laatste tien minuten verzekerde uitblinker Feldhoff Leverkusen van de zege. Dortmund had het moeilijk tegen Freiburg. Na 25 minuten was de thuisploeg, nog zonder de niet geheel fitte en vertrek kende Decheiver, door Was- smer op voorsprong gekomen. Hieraan vooraf ging een blun der van doelman Klos. Het was de eerste Freiburgse score na 427 minuten voetbal. Binnen twee minuten was het alweer gelijk, dankzij een lob van de Ghanees Tanko. Dat Dortmund in de slotfase door een omstreden strafschop - Korrel zou Riedle hebben ge hinderd - won, was geflatteerd. De betere kansen waren voor de - degradatiekandidaat. Het was de zevende opeenvolgende ne derlaag voor Freiburg. België De spanning in de Belgische competitie is volledig terug. Club Brugge en Lierse SK pas seerden Excelsior Moeskroen op de ranglijst. Beide ploegen profiteerden vail de 2-0 neder laag van de koploper bij Sint- Truiden. Brugge won met 2-0 van Charleroi. Lierse verneder de Anderlecht met 5-1. De Brus selaars moeten na de nederlaag definitief afhaken in de strijd om de landstitel. Anderlecht heeft acht punten achterstand op Brugge. Italië Inter is er niet in geslaagd aan sluiting te krijgen bij de top van de serie A. In het San Siro speel de de ploeg van Aron Winter met 0-0 gelijk tegen koploper Jüventus. Door de 2-1 winst bij Perugia liep Parma twee punten in op de formatie uit Turijn. Crespo en Crippa hielden de ti- telkansen overeind. De achter stand bedraagt nu vijf punten. Inter volgt op zeven punten. Inter en Juventus speelden in een aantrekkelijk duel allebei op de aanval. Beide ploegen kregen kansen. Aan de kant van Inter was Zamarano een paar keer dicht bij" een doelpunt. Del Piero zorgde bij Juventus onder meer voor het gevaar. Maar de doelmannen hielden de nul vast en groeiden uit tot de uitblin kers van de wedstrijd. Een kwartier voor tijd kreeg een spe ler van Juventus de rode kaart, maar Inter kon niet profiteren van de numerieke meerderheid. Na een nederlaag met 0-4 bij Atalanta kan Sampdoria de titel vergeten. De Italiaanse topsco rer Inzaghi scoorde drie keer en bracht zijn totaal op achttien treffers. Morfeo maakte één doelpunt. Voor de tweede op eenvolgende keer behaalde AC Milan een punt. Voor de ex treem geplaagde formatie van coach Sacchi is dat tegenwoor dig al heel wat. Bij Napoli werd het 0-0, in een wedstrijd zonder hoogtepunten. Beker achtste finales:Acader ting latr, Benflca - Aves 3-11 Infesta 2-0, Amadora-Sand Portimon.-Estoril 2-3, Salgue, tr, Setubal-Braga 1-2 nv Hibernian-Dunferml. 1-0. SfcRi Rangers 28-68, Celtic 28-63 28-49, Hearts 29-41, Abero Dunferml. 29-35. SFA Cup, kwartfinales, eersttfe7si la 3-0, Celta-Espanyol 2-2, Di, do 3-0, Extremadur-Sociedad te-Vallecano 1-0, Valladolid-%ve Gijon-Logrones 2-0. Stand aai drid 27-62, Barcelona 28-51 5b, Deportivo 28-53, Atl.Midlg Sociedad 28-45, Tenerife 2/ jj0i 28-42. Fenerbahce-Ankaragucu 1-1, Besiktas 0-3, Trabzon-Van 4(qui Zeytinburn 4-0, Istanbul-Gai i Kocaeli-Bursa 0-0, Samsun-A' riyer-Antalya 1-1. Stand: Gala! Besiktas 25-55, Fenerbahcef ny; zon 25-52, Bursa 25-42, g£ 40, Kocaeli 25-38 *oe Aarau-Basel 2-1, Neuchatel-I ich 0, Sion-Grasshopp. 1-0, Zün: inr 1-1. .Stand: Neuchatel 2-24, lUL 2-23, Sion 2-22, Lausanne 2f 01 21, St. Gallen 2-17, Basel 2-L Dominguez wint Ronde van Murcia Laurent Jalabert heeft gisteren de proloog van Parijs-Nice ge wonnen. De Fransman legde de 7,1 km in van Neuily-sur-Seine naar Parijs af in 8 minuten en 19 seconden. De Moldaviër An dre Tsjmil eindigde op vier se conden als tweede, de Span jaard Melchor Mauri als derde op zeven. Voor de start van de 'Rit naar de Zon' werden gistermorgen in alle vroegte voor het eerst bloedcontroles (gezondheids controles volgens UCI-voorzit- ter Verbruggen) gehouden. De coureurs werden gecontroleerd op de hematocriete waarde, de dikte van het bloed, die niet ho ger mag zijn* dan 50 procent. Twintig wielrenners kregen een bloedprik. De UCI deed na af loop geen mededelingen. De renners wel. Iedereen mocht starten. Vijf ploegen, Batik, Cofidis, La Francaise des Jeux, La Mutuelle de Seine-et-Marne en ONCE, alle verblijvend in hetzelfde ho tel, kregen bezoek van de con troleurs. Onder hen de broers Laurent en Nicolas Jalabert, de Fransman Stehane Heulot en de Rus Evgeni Berzin. „Het was een normale manier van bloed- prikken", zei Nicolas Jalabert. „Niets bijzonders." De Spanjaard Juan Carlos Do minguez won de Ronde van Murcia, zonder vooraf op een te hoge hematocriete waarde te zijn onderzocht. Hij'zegevierde gisteren in de vijfde en laatste rit, een tijdrit over 20,2 kilome ter in de straten van Murcia. Een week eerder bracht Domin guez de Ronde van Valencia op zijn naam. Voor de afsluitende tijdrit was de 25-jarige Dominguez nog derde in het klassement op elf seconden achter zijn ploegge noot Ignacio Garcia Camacho. De Italiaan Marco Pantani, die zaterdag nog tweede was in het klassement, werd na de tijdrit gediskwalificeerd omdat hij had geweigerd de trui van de leider in het bergklassement aan te doen. Pantani reed in de kle ding van zijn werkgever Merca- tone Uno. De Italiaan zou an ders vijfde zijn geworden in de eindstand. De Nederlander Servais Kna- ven werd achtste in de tijdrit. Hij had een achterstand van 46 seconden op Dominguez. In het algemeen klassement eindigde Eddy Bouwmans op 5.30 als beste Nederlander op de 20ste plaats. Tourwinnaar Bjarne Riis finishte in de eindrangschikking als 50ste op ruim 17 minuten van Dominguez. De vierde rit was zaterdag gewonnen door de Rus Dimitri Konisjev. De Neder landers Michael Boogerd en Pa trick Jonker stapten zaterdag en vrijdag af, beiden geveld door maagklachten. Ploegmakker Leon van Bon zorgde in België voor het eerste succes dit seizoen van de Rabo bank. In Ichtegem won hij de Omloop van de Vlaamse Arden nen, voor teamgenoot Erik Dek ker op acht seconden en de Belg Tom Desmet op negen tellen. Maarten den Bakker van-TVM eindigde als vijfde op 51 secon den. Karsten Kroon heeft zaterdag in Harelbeke de Vlaamse Pijl ge wonnen. De renner uit de ama- teurploeg van de Rabobank, vo rig jaar winnaar van de Ronde van Drenthe, finishte na een rit van 164 kilometer voor de Belg Kristof Trouvé. Ploeggenoot Jo- han Bruinsma eindigde als der de op zeven seconden. wenen anp wonnen Schuil en Van Es verrassend in li finale van de Final Four met 3-1 (7-15 li De volleyballers Richard Schuil, Robert van Es 12 15-8) van het Italiaanse Treviso v en Bas en Mike van de Goor ontmoeten elkaar Zwerver. De gebroeders Van de Goor komende zondag in de finale, van de Cham- met Modena uit Italië moeiteloos het Kro pions League. Met hun Belgische club Maaseik Zagreb met 3-0 (15-6 15-3 15-1). In damtweekamp met Tsjizjov GRONINGEN» ANP In de damtweekamp tussen we reldkampioen Alexei Tsjizjov en de Nederlandse grootmeester Rob Clerc is van enig overwicht van de titelhouder geen enkele sprake. In de vierde partij kreeg Clerc zelfs de betere kansen. Ie dereen beoordeelde het eind spel in het voordeel van de Ne derlander. Na vier partijen is de stand echter nog steeds in even wicht: 4-4. Het leek er sterk op dat Clerc met een goed voorbereide speelwijze op de proppen kwam, want tot ver in het mid denspel gebruikte hij veel min der bedenktijd dan Tsjizjov, hetgeen eigenlijk zeer ongebrui kelijk is in de duels tussen bei den. Clerc beantwoordde het centrumspel van de Rus met omsingelingsspel, waaruit Tsji zjov zich door een vereenvoudi ging probeerde te bevrijden. Clerc bleef echter via de flan ken actief en in het middenspel leek Tsjizjov daardoor beter te staan. Toen kwamen de strate gische kwaliteiten van Clerc pas goed naar boven. Terwijl in de analyseruimte vraagtekens ach ter de door Clerc gevolgde tac tiek werden geplaatst, toonde de Zoetermeerse grootmeester later zijn gelijk aan. „Hij heeft de gevolgt !rc speelwijze uitsteken m- kend", meende Tsjizjo dant Koeperman. dacht ik - en ik niet all or na de matige prestatie )er in het laatste nation: pioenschap, zijn tijdjp was. Ook al omdat hi] g digde te willen stoppel Dg echter dat hij een prad j. gordijn heeft opgetroli volgens mij is hij aani C1 de jeugd begonnen. Zij n de eerste plaats in Abid i0j hem waarschijnlijk wet gn motivatie gegeven, w j levensgevaarlijk. Een ut van het zuiverste soort o< SHIGA KOGEN AFP/RTR Een gestroomlijnde Jalabert op weg naar de snelste tijd. De Zwitser Michael von Gruenigen en de Oosten rijker Thomas Stangassinger hebben in het week einde in de Japanse plaats Shiga Kogen ieder een wedstrijd voor de wereldbeker alpine ski gewon nen. Von Gruenigen zegevierde zaterdag ih de reuzenslalom, Stangassinger was een dag later het sterkst op de slalom. Het betekende de tweede achtereenvolgende zege dit seizoen voor de 27-jarige Von Gruenigen. De overwinning was voldoende om de wereldbe ker reuzenslalom te veroveren. De Helveet kwam op een totaal van 560 punten. Nummer twee, de Noor Kjetil Andre Aamodt, heeft 351 punten. Al leen de wedstrijd in het Amerikaanse Vail (Colorado) staat nog op het programma. Von Gruenigen maakte een totaa 2.41,68. De tweede plaats was voor del ker Andreas Schifferer (2.42,29) en derdi Zwitser Paul Accola (2.43,04) Voor Stangassinger was het zijn eerst* seizoen. Hij benaderde zijn landgenoot/ Sykora in de stand om de algemene we tot op 76 punten (666 tegen 590). Na manche had de Noor Ole Christian Fun 31 een voorsprong van 0,39 seconde op SI ger. Furuseth duikelde echter naar plaats door fouten in het eerste deel van de run. Hij moest een andere Noor, Fii tian Jagge, voor laten gaan. Stangassin) seerde over beide manches een tijd va Jagge kwawm tot 1.41,94 en Furused31 1.42,32.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 16