>6-1 van der Marei naar Japan 'Komende week zijn de 'poppetjes' bekend' Lens en Gerards maken werk van hun ontslag iSchaatsen wordt een heel stuk eenvoudiger' Sport coantani op goede weg fe* PAG 7 MAART 1997 mer!" chef willem spierdijk. 071 -5356464, plv -chef rob onderwater. 071 -5356463 -aar. Het triatlonseizoen van Jan van der Marei begint dit vroeg en ver van huis. Op 20 april neemt de nationale kam en uit Ter Aar deel aan de 'Strong Man' in het Japanse Miya- ima. Ook Katinka Wiltenburg staat dan aan de start voor de a e triatlon (3800 meter zwemmen, 180 kilometer fietsen en 195 kilometer hardlopen). Van der Marei dankt de uitnodi- g aan zijn overwinning in Almere, waar hij afgelopen zomer nationale titel veroverde. „Eigenlijk valt de Strong Man wat 0 eg in het seizoen", aldus Van der Marei, die morgenmiddag recreant tussen de wedstrijdatleten mag starten bij de Twin- 0 van Alphen. „Maar als ik in Japan in vorm ben, doe ik mee .j de eindzege." 0 Tinst ver weg in damtweekamp 0 ringen Bondscoach Harm Wiersma hield de toeschouwers ■i (eren in Groningen lange tijd voor dat in de tweede partij tus- iTsjizjov en Clerc wel eens iets zou kunnen gebeuren. De 1 jotmeesters wekten aanvankelijk inderdaad die indruk, maar nieuw bleef spektakel uit. Na iets meer dan drie uur werd het 0 foorstel van de regerend wereldkampioen Tsjizjov remise. twee partijen in de tweekamp van maximaal zes duels is de 0 tid in evenwicht: 2-2. Wielrenners wijken voor hardlopers [ifnaanden rijn. De deelnemers aan de Wielerronde van p—Jjl-Holland rijden zaterdag in een boog heen om de atleten |J|i de Twintig van Alphen. De 44ste editie van de voorjaarsklas siek telt mee voor de topcompetitie. In het peloton starten 70 JHfs tussen de amateurs. De renners starten om 13.00 uur bij de T/Agse Houtrust-hallen en zetten vervolgens koers naar het ^■jene Hart. Via Zoetermeer en Stomp wijk bereiken de cou- ^Hrs om 14.05 uur Zoeterwoude. Na de Europaweg komt het ajjom 14.10 uur langs de rotonde Lammenschans weg Leiden flïf|Jnen. Daarna wordt de Kanaalweg genomen. In Leiderdorp Wjpge Rijndijk en Persant Snoepweg) komen de renners om on- reer 14.15 uur langs. Via de Woubrugse Kerkweg (14.30 uur) lt het peloton niet rechtstreeks door naar Ter Aar. Om de atle- e ji niet te doorkruisen slaan zij tussen Woubrugge en Ter Aar i n nlsaf (Herenweg), waarna zij via een omweg Ter Aar bereiken, nish van de Ronde van Zuid-Holland is omstreeks 17.00 uur 6461, Den Haag Houtrust. Einde machtsvacuüm KNVB in zicht, 4 april is er een nieuw sectiebestuur Er moet zo snel mogelijk een einde komen aan het machtsvacuüm in de Zeister Bossen, vindt Gaston Spor- re. Volgens de voorzitter van de formatiecommissie zal er op vrijdag 4 april een nieuw sectiebestuur van de KNVB worden geïnstalleerd. „Voor die dag schrijven we een al gemene vergadering uit. Volgende week zijn de poppe tjes waarschijnlijk bekend, begin april wordt het nieuwe sectiebestuur gekozen. Lukt het niet linksom, dan gaan we rechtsom", aldus de preses van FC Zwolle. „Als de commissie niet met namen komt, doet het demissionaire sectiebestuur het wel". zwolle gert van dijk p4- p "HSpanjaard Ignacio Garcia icho heeft de tweede etap- de Ronde van Murcia innen. De renner uit de ie-ploeg was na een rit van ilometer van Murcia naar ia de snelste van een kop- van drie. Italiaan Marco Pantani igde als tweede. De derde Is was voor Camacho's ig- en landgenoot Juan Cai- Dominguez. Het trio had twee minuten voorsprong jiet peloton. Camacho werd ,nl;vr de nieuwe leider. tweede dag - met twee ^3van eerste categorie - be- mmgde dat Pantani op de weg is na zijn ernstige valpartij |?||lrhalf jaar geleden in Mi- j§§i|fTurijn. De Alto Espuna en 'pollado Bermejo zijn uiter- l niet te vergelijken met de bi-, Pyreneën- en Dolomie- m "Vilten, maar geven wel een 'aar xatie over de vorm van de evlfcge Italiaan. 23c ben op de goede weg. Dat j'jjaidelijk", zei het klimmertje. 1 Ircia is geen Tour of Giro, u ik maak nog steeds flink iressie. Prognoses over de iomst lijken me voorbarig, ir ik voel me wel weer wiel- "l diïi eerste aanval van de dag op naam van de Span- Cesar Solaun, die vanuit de start in Murcia ontsnapte. Na tien kilometer kreeg hij ge zelschap van de Nederlander John Talen uit de Foreldorado- ploeg. Het djio bleef ruim 90 km vooruit en verwierf maximaal 2.08 voorsprong. Aan de voet van de Alto de Espuna gaf Pan tani het sein tot de aanval. Heras, Santos Gonzalez, Apari- cio, Konisjev en Zülle konden met moeite volgen. De laatste capituleerde als eerste. De overblijvers bleven «in het spoor van „Elefantino", maar hadden op de top "een achter stand van 45 tellen. Op de Ber mejo, op 20 km van de finish, was de voorsprong iets opgelo pen op vier overgebleven ach tervolgers: Gonzalez, Domin- guez, Camacho en Möller. Een groep van 22, met o.a. Zülle en de Nederlanders Boogerd, Jon ker en Bouwmans, volgde op meer dan twee minuten. Tour winnaar Bjarne Riis reed op dat moment al op ruim tien minu ten. Pantani kreeg geen loon naar werken. De drie Kelme-renners Gonzalez, Dominguez en Cam acho werkten ëendrachtig sa men en grepen de kleine Itali aan op drie kilometer van Tota- na. Camacho, Spaans kampioen van 1993, was de sterkste van de kopgroep en werd de eerste renner uit Murcia die in de ei gen ronde een rit won en de lei derstrui pakte. gpd-verslaggever Gaston Sporre had drie jaar ge leden ook zitting in de formatie commissie die met het bestuur Jos Staatsen op de proppen kwam. Een vrij eenvoudige klus vergeleken met de huidige op dracht. „Het 'kabinet' Van Rooyen had nogal wat weer standen opgeroepen. De clubs waren daar vrij eensluidend over en konden het redelijk goed met elkaar vinden. Onder die omstandigheden was het niet zo moeilijk om een nieuw sectiebestuur te formeren. Daar kwamen we met z'n allen vrij snel uit." De situatie ligt nu een stuk in gewikkelder. Daarom is het vol gens Sporre logisch dat de for matiecommissie aanzienlijk meer tijd nodig heeft om tot een voordracht te komen. „Eerst moesten er natuurlijk nogal wat flinke hobbels opge ruimd worden. Met de afwikke ling van het faillissement van Sport7 als belangrijkste onder werp. Dat is gelukkig vrij snel en tot ieders tevredenheid gelukt. Een langdurig juridisch steek spel zou als een molensteen om de nek van het nieuwe sectiebe stuur hebben gehangen. Dan zou niemand erin gestapt zijn." Pas half januari kon de for matiecommissie geschikte kan didaten benaderen. In hoog tempo rolden de namen van potentiële bestuursleden over straat. Sporre kan er slechts om lachen. „Het is een nationaal gezelschapsspel geworden om namen te laten vallen. Mensen vinden het interessant om te kijken wie de 'uitverkorenen' zijn. En er is onderhuids na tuurlijk een kleine machtsstrijd gaande. Via het nieuwe sectie bestuur proberen mensen een voorschot te nemen op de toe komstige ontwikkelingen in de voetballerij. Dan kan het prettig zijn als er een bestuurslid komt dat jouw liedje wil zingen. Dat snap ik ook wel." Het nieuwe sectiebestuur zal uit zeven personen bestaan. Drie namen van potentiële kan didaten wil Gaston Sporre wel prijsgeven. „PSV-voorzitter Har ry van Raay namens de drie topclubs en verder de oud-be stuursleden Henk Kesler en Ge rard Bouwer. Ik begrijp niet waar de berichten vandaan ko men dat de clubs unaniem te gen het aanblijven van Kesler en Bouwer zijn. Dat is pertinent onjuist, is mij duidelijk gewor den na een rondje telefoneren. Alleen Feyenoord-voorzitter Van den Herik heeft duidelijk laten weten dat hij tegen terug keer van het duo is. Maar het zou juist heel goed zijn als Ke sler en Bouwer ook in het nieu we sectiebestuur terecht ko men. Zij beschikken over erg veel kennis en dat kunnen we goed gebruiken." Sporre maakt er geen geheim van dat de opvolgers van Jos Staatsen en co. voor een lood zware opdracht staan. „Het gaat om de toekomst van het betaald voetbal in ons land. De BV Ere divisie, het jeugdbeleid, de vei ligheid in en rond de stadions, het zijn stuk voor stuk grote on derwerpen. Daarom is het abso luut noodzakelijk dat het nieu we sectiebestuur zo snel moge lijk aan de slag gaat. Een be drijfstak waarin 400 miljoen gulden omgaat en waarin meer dan duizend mensen werkzaam zijn, kun je niet op de automati sche piloot besturen." De voorzitter van FC Zwolle hoopt vurig dat er op 4 april de nodige eenstemmigheid zal zijn als het nieuwe sectiebestuur wordt gekozen. „Een stemver houding van pakweg 51-49 is niet gunstig. Dat krijg je gedu rende een reeks van jaren veel narigheid bij alle beslissingen die genomen moeten worden. Het moet een bestuur worden van wat ik noem verbonden heid in verscheidenheid. Dat heeft een kans van slagen. Nog maals, we staan aan de voor avond van hele grote ontwikke lingen. Er komt een herinrich ting van het betaald voetbal in ons land. Daar ben ik ook een fervent voorstander van. Maar we moeten niet zoals bij Sport7 over de fameuze één nacht ijs gaan. Dat is erg riskant. Dan worden er misschien wegen in geslagen waar iedereen na ver loop van tijd gigantisch veel spijt van krijgt." Duo officieel gestart met juridische procedure tegen de spelersvakbond WCS arnhem* anp Sigi Lens en Peter Gerards zijn gisteren officieel gestart met een juridische procedure tegen de spelersvakbond WCS, hun voormalige werkgever. Via hun advocaten van het kantoor Van den Bosch Van den Broek in Arnhem is een dagvaarding naar het hoofdkan toor in Gouda gestuurd. De ontslagen spelersbegeleiders wil len de WCS via het kantongerecht in Gouda schadeplichtig maken. Dat kan als de rechter van oordeel is dat er geen dringende reden was voor het ontslag op staande voet, dat de WCS op 31 januari uitsprak. Het duo moest opstappen, omdat beiden over per soonlijke vergoedingen zouden heb ben onderhandeld. Dat is statutair niet toegestaan bij de WCS. Indien de rechtbank de spelersvak bond schadeplichtig verklaart, kan de belangenvereniging geen rechten meer ontlenen aan het concurrentiebeding dat in de arbeidscontracten van Lens en Gerards is opgenomen. Het duo zou dan zelfstandig als spelersbegelei der verder mogen gaan. Het tweetal eist ook nog een bedrag van 21.600 gulden (ieder) aan achterstallig salaris. De zaak, in juridische termen een verkorte termijnprocedure, begint for meel op 13 maart in Gouda. Op die dag overhandigen de raadslieden van Gerards en Lens de stukken aan de kantonrechter. De WCS krijgt dan een of twee weken de tijd om schriftelijk te antwoorden op de 29 stellingen in de dagvaarding. Daarna volgen de mon delinge pleidooien van beide kampen. Een uitspraak is niet eerder dan eind mei te verwachten. Volgens Gerards en Lens draait het hele arbeidsconflict om een groot mis verstand. Zij betogen dat de WCS, in de persoon van voorzitter Theo van Seggelen, de verwikkelingen rond het gewraakte sponsorcontract van Aja- cied Patrick Kluivert volledig verkeerd heeft ingeschat. „De WCS, kennelijk in het nauw ge dreven, stelt dat wij steekpenningen zouden hebben bedongen in dienstbe trekking", voert het tweetal aan. „Maar van een persoonlijke vergoeding is geen sprake geweest. Daar is ook nooit over onderhandeld. Een onderneming, waarvan zowel de WCS als Gerards en Lens de naam niet bekend mogen maken, benaderde vorig jaar december de twee spelersbe geleiders met het verzoek te bemidde len bij de onderhandelingen over een mogelijk sponsorcontract met Kluivert. Volgens het duo wilde de begeerde spits zich alleen door hen laten verte genwoordigen. „De onderneming wilde persoonlijk met ons als agenten van Kluivert een overeenkomst sluiten", poneren Ge rards en Lens. „Tegen een vergoeding zouden wij de verantwoordelijkheid en de persoonlijke aansprakelijkheid voor de uitvoering van de verplichtingen door Kluivert op ons nemen. Wij zou den derhalve actief bij de uitvoering van de sponsorovereenkomst betrok ken zijn." Volgens Gerards en Lens was Van Seggelen op de hoogte van de bedoe lingen van de onderneming en van hun eigen bedoelingen. Het bedrijf wenste echter een uitdrukkelijke schriftelijke toestemming van de WCS voor de twee bemiddelaars om de ge vraagde werkzaamheden persoonlijk en buiten dienstbetrekking te mogen verrichten. „De onderneming wilde ons contracteren om de naleving van het sponsorcontract met Kluivert zo veel mogelijk te waarborgen. Gerards benadrukt twee keer mon deling (langdurig) met Van Seggelen te hebben gesproken over de gevraagde toestemming. Op 26 januari heeft de voorzitter van de WCS schriftelijk in gestemd met het verrichten van werk zaamheden buiten dienstverband. „En daarbij is de niet-commerciële doel stelling van de WCS niet relevant", oordelen Lens en Gerards. Het veelbesproken briefje met de handtekening van Van Seggelen vormt één van de bewijsstukken in de dag vaarding. De WCS-voorzitter zei in een eerder stadium misleid te zijn door Gerards en in grote haast het epistel te hebben getekend. „Het is volstrekt ongeloofwaardig dat hij niet wist wat hij ondertekende", vinden Gerards en Lens. „Van een door de wol geverfde WCS-voorzitter, een meester in de rechten en een voormalig kandidaat-notaris mag je verwachten dat hij de inhoud van een brief zorgvuldig leest voordat hij zijn handtekening zet. De voorzitter van de WCS trok op 29 januari bij de onderneming zijn toestemming telefonisch in. Het be drijf wilde een mogelijk conflict uit de weg gaan en liet Gerards en Lens we ten af te zien van een persoonlijk con tract. „Dat is derhalve nimmer tot stand gekomen", geeft het duo aan. Op grond van de ervaringen in de zaak-Kluivert besloot de WCS over te gaan tot het ontslag op staande voet. Gerards en Lens zeggen al het ver trouwen in voorzitter Van Seggelen te hebben verloren. „Van een vruchtbare samenwerking kan geen sprake meer zijn", meent het duo. Daarom hebben zij ervoor gekozen het ontslag als zo danig niet aan te vechten, maar wel de reden. Lens en Gerards vermoeden dat er andere motieven bij de WCS heb ben geleid tot het ontslag op staande voet. „De bond wil ons voorlopig als zelfstandig contractbegeleider uit de markt houden", concludeert het twee tal. Ijvnpioenen vallen na jaar vol twijfels voor 'klappers' SCOREBORD >m 11 O PRIJSVRAGEN Maleisië 1-4. Groep B: Argentinië België 4 lolkema en gus van oosten leorie is het denkbaar dat Eden in 1894 op de klap- its wereldkampioen was irden. In dat jaar had im- de Duitser Karl Hannes _Mee van de klapschaats in vaietl octrooi laten vastleggen. A i honderd jaar later vond de igingswetenschapper Ger- van Ingen-Schenau op- het wiel uit. Een onder- naar de oorzaak van pijn- iten bij recreanten in het inbeen resulteerde in een erp van de moderne klap- iats. De noviteit bracht in de Ibije winter een revolutie te- fe in de internationale Btssport. was Eden op de hoogte ge it van de klapschaats, dan hij er waarschijnlijk niet op nnrffeestaPt- Want kampioenen ■en niet van veranderingen, lonservatief in hun materi alize. Gunda Niemann, Ids ta en Rintje Ritsma wilden [oor kort niets van de klap- hts weten, maar konden de niet langer wegstoppen, it zonder 'klappers' ben je hwoordig al gauw gezien. klapschaats is pas in de n fete maanden door toppers (Cti^wedstrijdsneUieid getest", t Ritsma's coach Wopke de i J als verklaring voor de twij- die jarenlang stand hielden, gropees en wereldkampioen Postma testte vorig seizoen ïal neuwe schaats van fabrikant ing, maar zonder succes. De kreeg knieklachten en i, Po%rde zijn proefijzers retour. {analyse van de schaats leer- ojn coach Henk Gemser dat ichterste buis scheef was ge leerd, waardoor zijn pupil x-berten moest rijden. De scharnier tussen schoen en ijzer, waardoor de rolbeweging van de voet wordt nagebootst, mankeerde echter niets. Toch was bij Postma de men tale schade al aangericht. De Fries vond de klapschaatsen materiaal voor 'zuurtjes'. Gem ser: „Naast de knieklachten, was Ids ook zijn timing kwijt toen hij weer overstapte op de conventionele schaatsen. Die ervaringen hebben bij hem een enorme mentale barrière opge worpen." Ingegeven door de recente ontwikkelingen in het top- schaatsen, kon Postma echter niet anders dan opnieuw de klapschaatsen aan te trekken. Een situatie waarmee hij niet blij is, want het liefst zou de boerenzoon zien dat de ISU de klapschaats zou verbieden. „Sporters willen hun zekerhe den hebben", stelt Gemser. „De klapschaats was voor Ids een onzekere factor die hij er niet bij wil hebben. Vorige week in In zeil, had ik een paar voor hem in de kast liggen. Maar Ids moest er zelf om wagen, want zo'n keuze kan je niet opdrin gen." Postma besloot in Beieren het toch maar weer eens te probe ren, zij het met tegenzin. Het feit dat de snelste rijder op de 1500 meter morgenmiddag in Warschau niet aan de start ver schijnt op het WK afstanden, is volgens Gemser terug te voeren 'op de intrede van de onzekere component van de klapschaats'. In Inzeil reed Postma niet over tuigend. „Hieruit blijkt maar weer dat ook een topper als Ids Postma kwetsbaar is. Eerlijk ge zegd, had ik dat niet gedacht." De klapschaats was in het af gelopen seizoen voor een deel verantwoordelijk voor de machtsgreep van Tonny de Rintje Ritsma tijdens zijn race op de 5000 meter tijdens het afgelopen WK in Inzeil. Jong, de verrassende terugkeer van de gevallen koningin Gunda Niemann en het opzienbarende snelle herstel van de kwakkelen de Rintje Ritsma in de voorbij weken. Ritsma moest aanvan kelijk om de klapschaats lachen. „Als je er op staat, is het nog steeds lachen. Want je denkt niet dat je hard gaat, het ziet er ook niet snel uit. Ik heb destijds de keuze gemaakt om op mijn normale schaatsen te rijden, want voor mijn gevoel ging ik op de klapschaats niet beter rij den." Na het teleurstellende WK all round in Nagano drie weken geleden, Ritsma werd vijfde, bte- sloot hij alsnog over te stappen. „Ik had niets meer te verliezen", zegt de Fries, die zijn doelstel ling om het seizoen te domine ren bij lange na niet haalde. De overschakeling verliep voor spoedig omdat Ritsma's tech niek goed aansloot bij de klap schaats. Hij rijdt van nature een beetje op de punten van zijn ijzers, het moment waarop de klapschaats vanwege zijn enkel en kniestrekking de meeste winst boekt. Volgens zijn coach De Vegt kostte het Ritsma niet veel moeite de overstap te maken. „Hij heeft een groot aanpas singsvermogen. Bovendien was de druk van de ketel en kon hij ontspannen te werk gaan." Het aandeel van de klapschaats in zijn bijna wonderbaarlijke her rijzenis in Inzeil is groot, maar volgens Ritsma zelf liggen daar ook medische redenen aan ten grondslag. Wat hem mankeer de, houdt hij (voorlopig) voor zichzelf. „Het is een goed stuk info geweest. Ik weet nu wat ik met mijn lichaam kan doen." Ritsma relativeert de waarde van de klapschaats. „Het is een groot voordeel als je op zachter ijs rijdt, maar ik denk dat op perfect ijs de verschillen niet groot zullen zijn. En straks rijdt iedereen op de klapschaats en valt het voordeel weg. De verlie zers zullen diegenen zijn die de techniek niet onder de knie krij gen. Het is heel anders schaat sen. Ik vind dat Kjell Storelid er niet goed op schaatst. Hij maakt zijn slag niet af." De Vegt noemt het een voor deel dat zijn pupil 'altijd met materiaal bezig is'. Ritsma: „Je moet durven de klapschaats steeds meer te verfijnen. Ik ver wacht in de toekomst dat er verschillende lengtes van bui zen komen en andere rondin gen." De ISU moet op dit punt ingrijpen, vindt De Vegt, die de revolutie van de klapschaats overigens toejuicht. „Er moeten standaard-regels komen voor het materiaal. Anders gaat ie dereen voor zichzelf modellen ontwerpen die vlak voor de Olympische Spelen worden ge ïntroduceerd. Je krijgt een wild groei en oneerlijke concurren tie." Gemser onderschrijft dat de klapschaats niet meer is tegen te houden, maar heeft als purist wel zijn bedenkingen. „Je ziet haast geen putten en gaten meer in het ijs. De ruigere schaatsers zullen relatief meer winst boeken dan de technische rijders. Het schaatsen wordt een heel stuk eenvoudiger." Lucky Ten. donderdag 6 maart: 2-3-4-5 - 8 - 20 - 22 - 23 - 24 - 29 - 31 - 32 - 38 - 48 - 53 - 54 - 58 - 61 - 69 - 77 (onder voorbehoud). Toto 10A, winnende kolom: 3-1-1-3-2 -3-3-1-3-3-1-2. (onder voorbe- VOETBAL EC bekerwinnaars, kwartfinales, eerste wedstrijd: FC Barcelona (Spa) - AIK Solna Stockholm (Zwe) 3-1 (1-1). 1. Simpson 0-1, 2. Popes- cu 1-1, 55, Ronaldo 2-1, 75. Pizzi 3-1 Scheidsrechter; Elleray (Eng) Toeschou wers: 60.000. Rode kaart: 72. Blanc (Bar celona), 75. Nordin (AIK). Brann Bergen SK (Noo) - Liverpool (GBr) 1- 1 (0-1). 9. Fowler 0-1,4 7 Hasund 1-1. Scheidsrechter: Levnikov (Rus). Toeschou wers: 15.000. Gele kaart: Björnebye, Rud dock, Harkness (Liverpool). Paris Saint Germain (Fra) - AEK Athene (Gri) 0-0. Scheidsrechter: Meier (Zwi). Toe schouwers: 25.000. Benfica (Por) - Fiorentina (Ita) 0-2 (0-1). 45. Baiano 0-1, 90. Batistuta 0-2. Scheidsrechter. Krug(Dui). Toeschouwers 70.000. Spanje, competitie: Gijon - Betis 2-4 Stand aan kop: 1 Real Madrid 27-62, 2. Barcelona 27-53, 3. Betis 27-53, 4 De- portivo 27-50, 5. Atletico Madrid 26-49, 16. Gijon 27-29. SKI Grachen, wereldbeker snowboard, slalom. Mannen: 1. Pogue (VSt) 1 16,20, 2 Frenademez (Ita) 1.17,91, 3. Rolland (Fra) 1.18,87. 4. Krug(Dui) 1.19,44, 5 Walder (Oos) 1.19,84. Stand wereldbeker: 1 Wal der 1089,58, 2. Pechhacker (Oos) 971,25, 3. Pogue 812, 23. Remmelink 433,92. 40. Janbroers 344,50. Vrouwen: 1. Zedlacher (Oos) 1.25,80, 2. Ruby (Fra) 1.26,07, 3. Renoth (Dui) 1.26,59, 4. Riegler (Oos) 1 26,93, 5 Fournier (Fra) 1.27,76, 11 Boerma 1.29,05. Stand wereldbeker algemeen: 1. Ruby 1583,33, 2. Van Ert (VSt) 1085,50, 3. Renoth 1083,75, 41Boerma 238,92. Rotterdam. ABN/Amro-toernooi. Mannen, 1,3 miljoen gulden. Tweede ronde: Kraji eek (Ned/2) - Prinosil (Dui) 7-6 7-6, Vacek (Tsj) - Van Scheppingen (Ned) 7-6 4-6 6- 1, Ivanisevic (Kro/1) - Raoux (Fra) 7-5 6-7 6-3, Stich (Dui) - Carbonell (Spa) 7-6 6-4 Radulescu (Dui) - Sinner (Dui) 3-6 7- 6 6- 4, Enqvist Zwe/3) - Kiefer (Dui) 6-2 6-2 Programma vrijdag. Vanaf 18.30 uur: Kra licek (Ned/2) - Stich (Dui), Ivanisevic (Kro/1) - Korda (Tsj), Eltingh/Haarhuis (Ned/1) - Krajicek/Wibier(Ned) Scottsdale. Mannen, 600.000 gulden. Tweede ronde: Woodruff (VSt) - Javier San chez (Spa) 4-6 6-3 7-6, Moya (Spa/3) - Ruud (Noo) 4-6 6-4 7-6, A Costa (Spa/4) - Bruguera (Spa) 6-4 5-7 7-5, B|orkman BASKETBAL (Zwe) - Rafter (Aus) 3-6 6-1 7-6. NBA: Charlotte Hornets - Boston Celtics 122-121, Miami Heat - Washington Bul- Iets 95-99, Philadelphia 76'ers - Atlanta Hawks 104-117, Vancouver Grizzlies - New Jersey Nets 96-102, LA Clippers - Or lando Magic 93-94 Mannen, eredivisie Donar - Amsterdam 65-59, Den Helder - BS Weert 87-77. Rotterdam - EBBC 77-82 Groningen, WK-tweekamp, tweede partij. Tsjizjov (Rus) - Clerc (Ned) 1-1. Stand na twee partijen: 2-2. Wörgl. Mannen, voorkwalificatie EK 1998, derde ronde: Oostenrijk - Nederland 35-25 (18-15). Doelpuntenmakers. Nijdam 9, Kersten 4, Sanders. Hölscher 3. Van der Zanden, Nusser, De Pijper 2. Kuala Lumpur. WK kwalificatie (mannen), derde dag: Groep A: Po:en Span|e 0-1, Zuid-Afrika - Zwitserland 2-2, Canada - WIELRENNEN Ronde van Murcia. Tweede etappe, Mur- cia-Totana: 1 Camacho (Spa) 160 km in 3.57.30, 2. Panatnai (ItaO, 3 Dominguez (Spa), 4. Möller (Den), 5. Santos Gonzalez (Spa). 6. Aparicio (Spa) 1 47, 7 Konisiev (Rus) 2 05, 8. Marcus Zberg (Zwi). 9 Lafis (Zwe). 10. Zintsjenko (Rus). 11 Boogerd, 12 Bouwmans. 23 Zülle (Zwi), 25. Jon ker. 30. Knaven 5.05. 46 Voskamp. 70 Vierhouten 10.07, 74. Rus (Den), 87 Bo ven, 88 Meijs, 90 Van de Meulenhof, 99 Cernues 11.15. 100. de Louw. 108 De Jongh, 113 Olano (Spa), 121 Van Heeswijk, 122 Moerenhout, 139. De Ko ning 12.17. 140. Van den Akker 13.31. 146. Talen 20.25, 149. Cornelisse Alge meen klassement: 1 Camacho 9 05.35, 2 Pantani 0 04, 3 Dominguez 0.08, 4 Gonzalez 0.12, 5. Möller. 6 Aparicio 1 59. 7 Lafis 2.17, 8. Konisiev, 9. Zberg. 10 Zintsjenko, 14 Boogerd. 15 Bouw mans, 16. Zülle. 22. Jonker. 33. Voskamp 5.17. 37. Knaven, 68. Vierhouten 10.19, 71. Meijs. 77. Boven. 85. Rus, 90. Van de Meulenhof. 96 De Louw 11 24. 99. De Jongh 11.27, 108. Cerneus, 117 Moeren hout, 119. Van Heeswijk, 124. Olano. 131 De Koning 12.29, 132 Van den Ak ker 13.43, 146. Talen 20.33. 147 Corn lisse 20.37

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21