'Quick Boys hoort bij de top vijf UVS hoopt aardig mee te voetballen met Holland 'Haagse bende' stuwt Blauw Zwart hogerop Sport Frank Aartman topsco^ Wedstrijd van de Wel Klassement topscorers'96-W VRIJDAG 7 MAART 1997 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER» Wassenaar heeft meer dan alleen een hockeycultuur Hans van der Plas heeft vertrouwen in zijn elftal leiden Frank Aartman werd de topscorer van de (gecombiir maanden december en februari en mocht daarom een paarvj schoenen uitzoeken bij Wout Bergers Sport in Leiden. De v<£ van TAVV uit Ter Aar legde er zeven in het mandje en liet R ger Steven Faber achter zich, die een goal minder maakte. C, krijgt Aartman de schoenen uit handen van personeelslid Bi£ Schrok. foto Stompwijk '92 - WanmmdH Het duel in de vijfde klasse A tussen Stompwijk '92 en WÏ, is komend weekeinde de Wedstrijd van de Week. Deskif deze wedstrijd is Ron Langhout, momenteel trainer vanL en volgend seizoen werkzaam bij het Boskoopse FloreJ hout geeft zijn visie, deelt rapportcijfers uit aan de spele| de Man of the Match die met een paar nieuwe voetbal) wordt beloond. De aftrap op sportpark Meerhorst is om lf SPORT OP TV VRIJDAG 7 00-18.30 EURO: Atletiek- WK Indoor anu it Parijs. 8.30-19.00 BBC 2. Seniors Pot Black vanuit ussex, waarin twaalf snookersterren strijden 8 30-19.30 EURO Alpine skiën! wereldhe er vanuit Manmoth Mtn. (VS), slalom vrou- en, le manche. 8.35-19 00 RTL 5-Sportnieuws café 8.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 8.45-19.10 RTLSport. 9.00-21.06 Ned 2- WK Atletiek Indoor- beel- en en samenvattingen vanuit Parijs. 9.30-20.00 BRT 1. Sport. 9.30-21.00 EURO- Atletiek: WK Indoor anuit Parijs. 9.50-20.10 BBC 2 WK Indoor atletiek vanuit Parijs. 20,00-20.30 BBC 1. Big break, snooker-spel- 22 55-23 22 BRT 1-Sport 23.00-23 30 Did 2 Sport extr 23.00-23 45 RTL 4. Sportnieu«Éj.p 23 00-00.30 EURO. Snooker «ucc Kampioenschappen vanuit Va 23.15-00.00 Ned 2. Studio f met aandacht voor de belangr partijen. 04 30-06.00 Did 1- Sportschauftlten wereldbeker vanuit Shigakogen.il 09 00-09.30 EURO Freeric 09.30-1 S^Ooïu RO WK Indoal Parijs. [was 10.55-15 50 Ned 2: SchaatsenU 11 45-12 33 TV 5 Sport Afnca[hij 12.00-13.00 NBC: Super Sportirgest 12 50-13 55 RTL Autosport f? GP van Australië voor Formule 1-4 13.00-14 00 EURO: Skièm weelCOnf vanuit Shigakogen (Japan) teuze Voetbalvereniging WSB te Noordwijkerhout zoekt voor het komende s?n ni 1Jeugdtrainer voor de C-junioren ;nvv!, Gevraagd: Oefenmeester III of JVT (Jeugd Voetbal Trainer) t kla 2 maal per week training geven en de C1 op zaterdag begeleiden jste r 2. Trainer voor de senioren B-selectief Gevraagd: Oefenmeester III als' Op dinsdag en donderdag training geven en op zondag het begeleid^ het 2e elftal (res. 1e klasse K.N.V.B.) Wij bieden: |post Optimale faciliteiten, waaronder 2 trainingsvelden en een oefenhal aieuv Doorgroei-mogelijkheden hg, r Een vereniging met sportieve ambities L Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan: WSB, t a.v. J. Aartman, Poerde 2210 AA Noordwijkerhout. [anal Hans van der Plas zit tot over z'n oren in het werk. Zeker twee keer in de week doet hij pas 's nachts om twee uur het licht uit. Toen de linksback van Quick Boys vorige week klaagde over pijn in zijn knie, sug gereerde zijn vrouw hem eens een training over te slaan. Van der Plas pieker de er niet over. „Als we vier wedstrijden op rij hadden gewonnen, was ik mis schien weggebleven. Maar juist nu, in een periode dat het wat minder gaat, vond ik het belangrijk om wel te gaan." KATWIJK WILLEM SPIERDIJK Voor Hans van der Plas is de plaats die zijn elftal inneemt op de ranglijst van de hoofdklasse - Quick Boys staat vierde van on der - bijna een vernedering. „Het is meer dan dat het elftal slecht draait of dat ik slecht speel. Ik vind het verschrikkelijk voor de club dat het minder gaat. Quick Boys is een begrip in Nederland en hoort in de hoogste amateurregionen mee te draaien." Maar Quick Boys zit in een dip. De ploeg haalde één punt uit de laatste zeven wedstrijden. „Er wordt veel gesproken over het feit dat er aan het eind van vorig seizoen spelers zijn weg gegaan. Ik vind dat we dat moe ten vergeten. Het is er ook niet de belangrijkste oorzaak van dat het nu niet draait. We hebben op dit moment de vórm niet, maar het elftal heeft genoeg kwaliteiten. Kijk hoe fris en monter we het begin van deze competitie speelden. Toen bleek dat het best kan." Van der Plas vindt het belang rijk om de rust te bewaren. Van hem hoor je geen kwaad woord UVS waakt na de overwinning bij DWV voor te hooggespan nen verwachtingen. Tegenstan der Holland, dat zondag op be zoek komt in de Kikkerpolder, is na de winterstop immers weer ouderwets op dreef. De Leidse hoofdklasser, tweede in de stand om de periodetitel, kampt volgens trainer Wim van Zwam met een waslijst aan blessures. Bij nadere beschouwing blijkt alleen Dick van der Heiden kansloos te zijn voor het duel met de gerenommeerde Utrechtse hoofdklasser. Vraag tekens zet de Bleiswijkse oefen meester achter de namen van Arthur van Orssagen, Jelle Kor- bee (voetblessure) en Marco Akerboom (spierblessure). „De laatste zou ik zeker sparen als we ook volgende week zouden moeten spelen", aldus Van Zwam. „Maar nu dat niet het geval is, speelt Marco tegen Holland wellicht mee. Ik denk dat UVS aardig kan meevoet- ballen met Holland. Hopelijk loopt het beter af dan de uit wedstrijd, die we onnodig met 2-1 verloren." Katwijk moet het tegen Achilles Veen doen zonder vier basis spelers. Behalve Hans Zwaan en doelman Hugo van Duyn zijn ook Carlo van Zeist en John van der Meer geschorst. Marco de Ridder heeft last van een knie blessure, maar de verwachting is dat hij morgen weer fit is. Quick Boys kent geen proble men in de selectie voor de wed strijd tegen FC Lisse. Eerder de ze week kondigde trainer Henk Wisman aan behoudender te gaan voetballen. Een dag voor de wedstrijd hult hij zich in ne velen. „Zaterdagmiddag kan ie dereen zien hoe Quick Boys speelt." De Amsterdamse trai ner is tevreden met een punt in de derby. „Want voor ons is elk punt momenteel belangrijk." ARC-trainer Frans Koenen laat Kenneth Braaf voor het treffen met Kozakken Boys aan de kant. Braaf die kampt met een schouderblessure kwam vorige week nog wel tegen Schevenin- gen in actie. Nu Koenen beter in de spelers zit, is dat morgen niet nodig. Koenen ziet wel moge lijkheden voor de uitbeurt in Werkendam. „Het kan daar spoken, dat weet ik. Maar van de vijf keer dat ik met GVW daar op bezoek ben geweest, heb ik er niet een verloren. Dat geeft vertrouwen in de goede af loop." Ted Immers van FC Lisse mist nog altijd Bert van Duyvenbode. Een gemis dat een goed resul taat tegen Quick Boys volgens Immers niet in de weg hoeft te staan. „Maar dat betekent niet dat we Quick Boys onderschat ten. De ploeg mag dan laag staan, het blijft een 'derby en we weten dat ze echt wel kunnen voetballen. Er staan hoe dan ook twee ploegen tegen elkaar die allebei de punten hard no dig hebben. Zij om onderaan weg te raken, wij omdat we zo hoog mogelijk willen eindigen." Bij Rijnsburgse Boys is degra datie geen onderwerp van ge sprek meer. De resultaten van kort voor en direct na de winst erstop hebben de ploeg van scheidend oefenmeester Arie Kurver redelijk ver boven de ro de lijn gebracht. „De ommekeer was natuurlijk de winst uit bij Scheveningen, gevolgd door een gelijkspel bij Katwijk. Het heeft vier maanden geduurd maar nu zijn we eruit." De we tenschap dat de heenwedstrijd bij Hoek al met 2-0 werd ge wonnen, in de periode dat het bij de geelzwarten minder liep, geeft Kurver helemaal een'goed gevoel over het thuisduel van morgen. Michel Roest ontbreekt door een schorsing. Zijn vervan ger heet Dick Heemskerk. De tweede plaats achter het on genaakbare Scheveningen. Dat is morgen de inzet voor Noord- wijk in het treffen met ASWH. De roodwitten stappen met een redelijk complete groep de bus in. Interim-trainer Cees van der Wiel (Ruud Bröring vierde deze week wintersport, maar is er morgen wel bij) meldt de be kende blessuregevallen: Ver min, Smits en Van Dam. Wim de Jong, terug van een schor sing, is er tegen ASWH weer bij. als de figuur van de grappen en grollen, als een man die een on bekommerd leven heeft. „Soms wek ik de indruk dat het me al lemaal weinig doet, maar ik weet dat ik mezelf dan voor de gek houd. Natuurlijk pieker ik regelmatig over de verantwoor delijkheid die ik heb, over het feit dat er toch twaalf gezinnen van mijn bedrijf moeten eten." Op het voetbalveld gooit hij echter alle zorgen van zich af. Misschien dat hij daarom ook het voetballen slecht kan mis sen. „Zaterdag was ik geschorst, ik had een heerlijk rustige dag; 's ochtends met m'n zoontjes naar het voetballen, daarna boodschappen doen en nog een paar uur op m'n werkkamer. Tegen drieën ging ik naar het veld. Ik vond dat best prettig, maar ik had achteraf toch liever op het veld gestaan." Van der Plas wordt morgen 33. Aan elke speler van die leef tijd wordt gevraagd of-ie al stopt. De linksback van Quick Boys zegt nog nauwelijks over die vraag te hebben nagedacht. „Want ik ben nog met dit sei zoen bezig." Maar even later geeft hij toe er serieus aAn te denken door te gaan. „Eigenlijk ben ik bang om te vroeg te stop pen. Zou ik daar geen spijt van krijgen? Waarom zou je niet doorgaan, als je fit bent?" Maar er is meer. De Katwijker kwam 298 wedstrijden voor Quick Boys 1 uit. En hij wil degene zijn met de meeste duels in het eer ste. Uit zijn hoofd vyeet hij hoe veel Floor van Duyn, de huidige koploper, er speelde. „Om hem in te halen, moet ik nog een sei zoen doorgaan." En Van der Plas twijfelt er niet aan dat dat in de hoofdklasse zeil zijn. „We hebben genoeg kwaliteiten, die komen er straks uit. Sterker nog, gun deze groep twee tot drie jaar, dan behoort Quick Boys weer tot de sterkste elftallen." Leidsch Dagblad I Doelpuntenmaker van de week: Frank Buizer (SV Voorschoten) 4 0 Pietervan Schie (Lugdunum-za) 1 2) Mark Ens (WSB) O egir 3) Marcel van den Burg (De Sleutels) 0 4) Tjeerd Verweij (SV Voorschoten) 1,def 5) Michel Turk (Meerburg) 0" 6) Erwin Vink(Teylingen) 0 7) Jeffrey den Butter (Kagia) 1 8) Sjaak Kamphues (FC Rijnland) 1 9) René Bierhuizen (SVLV) 0 to) Theo Aanhane (WSB) 0 WASSENAAR LOMAN LEEFMANS De opmars die de Wassenaarse voetbalclub Blauw Zwart de af gelopen jaren doormaakt, is voor een groot deel te danken aan wat binnen de vereniging liefkozend de 'Haagse bende' wordt genoemd. Trainer Jan de Jong is niet alleen een gerenom meerde coach, in zijn kielzog trokken ook zoon Jan, neef Har ry Schoonzoon Leo de Boer en goede bekende Richard van der Vaart naar de Dr. Mansveltkade. Vorig seizoen werd de promotie naar de tweede klasse via de na- competitie afgedwongen en dit jaar gaat het opnieuw crescen do. Als koploper ligt een recht streekse overgang in het ver schiet. „En met het huidige team zullen we ook zeker in de eerste klasse geen gek figuur slaan", zegt de 26-jarige Marco Lagerberg, al acht jaar een vaste waarde bij Blauw Zwart. Lagerberg heeft beduidend mindere tijden bij zijn cluppie meegemaakt en nog niet eens zo lang geleden. Toen hij als A- junior een paar keer inviel in de hoofdmacht, speelde het stan daardelftal nog in de eerste klasse. Binnen een paar seizoe nen was de Wassenaarse forma tie niet meer dan een middel matige derdeklasser. Een goede lichting spelers had afscheid ge nomen, binnen de eigen gele deren stonden niet direct waar dige opvolgers klaar en bij Blauw Zwart was het nu een maal not done om op wat voor manier dan ook goede voetbal lers van buitepaf te werven. „Het is en blijft een dorpsver eniging", erkent Lagerberg, in het dagelijks leven werkzaam in het bedrijf van zijn vader, de La gerberg verhuis-groep. Wasse naar mag dan momenteel zo'n beetje als de hockeyhoofdstad van Nederland te boek staan, volgens Lagerberg heerst er in de gemeente wel degelijk een voetbalcultuur. „Op de meeste schoolpleintjes wordt tegen een balletje getrapt en als ik ergens een biertje ga drinken, zie ik bij na alleen maar mensen van Blauw Zwart. Het hockey zit toch meer aan de Haagse kant, in Zuid." Hoe dan ook, voetballend zat Wassenaar in een dip en het zag er niet naar uit dat de club daar op eigen houtje uit kon komen. Ook ex-prof Boudewijn de Geer kon in seizoen 1993-1994 als trainer geen potten breken en vertrok al na een jaar. Vervol gens verscheen Jan de Jong ten tonele. Hij meldde het bestuur dat hij wel toekomst zag in de kustplaats. „Hij is een trainer die zelf een club uitkiest en ge zien zijn staat van dienst bij on der meer VCS en Velo is dat niet zo verwonderlijk", aldus be stuurslid Ad Riem. „De Jong staat bekend als iemand die zich voor langere tijd aan een vereniging bindt en zich niet al leen met het eerste maar met de hele organisatie bemoeit. Kortom, we waren het snel- eens." De Jong kwam, en met hem wat familieleden. Deze impuls moest zorgen dat Blauw Zwart weer een stabiele tweedeklasser zou worden. „In het begin wa ren er bij een paar selectiespe lers, vooral bij de jongens die hier al een tijdje voetbalden, wat bedenkingen tegen de 'vreemde inbreng'. Maar ja, je wil hogerop", herinnert Lager berg zich over het aantreden van de Haagse oefenmeester. De bedenkingen verdwenen al snel als sneeuw voor de zon. „Jarenlang was ik eigenlijk al leen maar met het spelletje op zich bezig. De Jong heeft ons vooral tactisch meer inhoud ge geven. Momenteel staat er een hecht collectief, een sterk voet ballend ingestelde ploeg die volop voor de aanval kiest. Dat gaat ook wel eens fout. Tegen Roodenburg bijvoorbeeld wa ren we beide wedstrijden tach tig procent van de tijd in balbe zit en wordt het twee keer een gelijkspel. Maar doorgaans le vert onze speelwijze gewoon meer doelpunten op dan de te genstander." De tengere Lagerberg is twee benig en kan op vrijwel elke po sitie worden ingezet. Het heeft ook zijn nadelen, vindt de erva ren kracht. „Is er een blessure, dan moet Ik die plek opvullen. Zo kom ik óveral te staan terwijl ik op het middenveld toch het best tot mijn recht kom." Het is een constatering, zekér geen kritiek aan het adres van de oe fenmeester. Als 'geboren' Marco Lagerberg: „Doorgaans levert onze speelwijze gewoon meer doelpunten op dan de tegenstander." foto mark lamers Blauwzwarter beleeft hij daar voor te veel plezier aan de hui dige successen. Jan de Jong is momenteel on wetend van de loftuitingen van zowel Lagerberg als Riem. In verband met zijn vijftigste ver jaardag verblijft hij in Parijs maar hij is zondag ruim op tijd terug voor het duel met het laaggeklasseerde LenS. De ken ners gokten bij aanvang van het seizoen op Lugdunum, HMSH of WSB als kampioenskandida ten. Voorlopig heeft nieuwko mer Blauw Zwart, met nog zes wedstrijden voor de boeg en vijf punten voorsprong op Lugdunum de beste papieren. „Een eventuele promotie komt misschien een beetje snel", voorziet secretaris Riem. „Maar ook de verenigingsstruc tuur is bezig met het niveau van het eerste mee te groeien. Er is een businessclub, een suppor tersvereniging én een club van 100 die allemaal wat centjes ge nereren. Dat geld wordt zeker niet gebruikt voor het halen van spelers. Dan ontbreekt de bin ding met de vereniging en op de lange duur koop je er niets voor. Onze huidige vergoedingen lig gen nog ver onder de KNVB- norm." Riem ziet veel meer heil in het huidige jeugdbeleid dat ook door de huidige coach wordt uitgestippeld. „Hij heeft heel gerichte oefenstof die in samen werking met de jeugdtrainers wordt uitgevoerd. Dat moet zijn vruchten afwerpen tegen de tijd, dat de trainer, over pakweg drie tot vijf jaar, besluit ergens anders wat op te gaan bouwen. Ik weet dat ik het volgende heel voorzichtig moet zeggen: maar wie weet is de hoofdklasse voor ons op termijn haalbaar." Hans van der Plas, hierin duel met oud- Lissenaar Mi chel Boogaart: „Kijk hoe fris en monter we het begin van deze competi tie speelden. Toen bleek dat het best kan." archieffoto kees van hoogdalem over bestuur, trainers of mede spelers. Juist nu probeert hij de sfeer er in te houden. ,Als je drie keer achtereen wint, is de stemming heel anders. Er wordt nu minder gelachen. Daarom probeer ik de moed er in te houden, de boel op te naaien." Vertrouwen heeft hij genoeg in de spelersgroep die volgens hem 'jong, gretig en vechtlustig' is. „In normalen doen hoort Quick Boys bij de top vijf in de hoofdklasse. Je hoort mensen klagen over de aanvallende speelstijl van de ploeg, maar mensen vergeten dat we met dit systeem ook heel goede wed strijden hebben gespeeld." Bovendien vindt Van der Plas dat niet het publiek maar het elftal de manier van voetballen bepaalt. „Toen ik pas in het eer ste stond, vond ik het prachtig om een rush langs de lijn te ma ken. Het publiek stond op de banken, maar van de zes keer dat ik in een helft de achterlijn haalde, kwam m'n voorzet vijf keer achter het doel terecht en de Jceer dat-ie wel goed voor kwam, stond er niemand." De toenmalige centrale ver dediger Freek Rienks heeft Van der Plas een wijze les geleerd. „Freek speelde de bal in een wedstrijd vijf keer achter elkaar terug op de keeper. Hij zei toen tegen me: 'het publiek fluit wel, maar wij hebben de bal nog steeds en als we 'm aan jou ge ven, kunnen we ons weer rot rennen om de bal terug te ver overen.' Die woorden van Rienks ben ik nooit vergeten." Dit jaar werd Van der Plas weer eens geconfronteerd met de keiharde houding van het Katwijkse publiek. De linksback miste de voorbereiding wegens een blessure en werd bij zijn, rentree bepaald onvriendelijk bejegend door een deel van de toeschouwers. Van der Plas geeft toe toen'nog niet in top vorm te zijn geweest, maar is aan de andere kant uiterst zelf verzekerd. „Als ik fit ben, hoor ik in Quick Boys 1, dat is zeker." En Van der Plas heeft er veel voor over om zijn plaats te be houden. Hij kreeg van trainer Wisman toestemming om we gens zijn drukke werk wel eens een training over te sjaan, maar hij ontbrak nog nooit. „Veel van m'n ploeggenoten weten eigen lijk niet wat voor leven ik leid en die hoeven dat ook niet te we ten. Vorige week nog zat ik 's nachts tot kwart over vier te werken, om zes uur ging de wekker weer. En dat soort din gen komt vaker voor. Maar ik wil zelf niet met dat drukke be staan te koop lopen. Net zo min als hij er graag voor uit komt dat zijn werk ook zorgen met zich meebrengt. Hans van der Plas staat bekend AMATEURVOETBAL VOORAF Wout Bergers Sport stelt voor de topscorer van de week een shirt beschikbaar. De winnaar kan deze prijs ophalen bij een van de vestigingen van Wout Bergers Sport na ontvangst van de waardebon. De topsco rer van de maand ontvangt een paar voetbalschoenen. Voor de drie topschutters van het seizoen 1996/97 zijn aan trekkelijke prijzenpaketten be schikbaar gesteld. De coördi natie van het topscorersklasse ment is in handen van Wim [the van Duivenbode. Ij}11'^1 dagelijks tussen 10.0(f5 uur, tel. 071 -5356461,FniJ Den

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20