Leidsch Dagblad Colleges B en W bedreigd 14 19 itation Leiden heeft er een vssenstop bij! Spaarne Express in juni van start Belgische politie vindt lijkje vermiste Loubna ieder en zoontje in ifauna opgesloten )etbalwedstrijd jeugd taardt in veldslag 'Die brandstichtingen gebeurden gewoon' IJ _J Pronkstukken prominenten in Lakenhal TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. j "ERDAG 6 MAART 1997 OPGERICHT 1 MAART 1860 FNV-bonden zijn in f-"' verlegenheid gebracht ƒ4, door stakingen in de VS ï.07% Buitenland Leiden Zuid-Albanië maakt zich op voorde strijd De la Mar: camping voor gehandicapten als droomwens Sport huurp, Oegstgeest en Warmond doen aangifte ier vrlleges van burgemeester en wethouders van Leiden, 'wSeest en Warmond hebben gisteren gezamenlijk l6Q/5tp gedaan van bedreiging. Via anonieme telefoon lij faxen worden de afgelopen dagen verschillende eit utiders en raadsleden ernstig bedreigd. Daarnaast 5$jh ongevraagd pizza's bezorgd en rijden taxi's voor. —^dreigingen zouden volgens de politici verband iQd^n met de kap van bomen bij het woonwagenkamp _^t Trekvaartplein. ?id'entuuD sep/dorith ligtvqet de afgelopen dagen bleek dat eres^j keulemans veel meer politici onder vuur )0vi liggen, besloten de gemeente rende collegeleden, on- besturen op initiatief van Oegst- de Leidse wethouders J. geest aangifte te doen. „Dat doe jen Tj. van Rij, kregen al je niet zomaar", licht gemeen- 9®^ tijd bedreigingen. Toen tesecretaris K. de Vries toe, die hond in bedwang hield. „Achteraf was het maar goed dat ik er zelf bij was", vertelt de moeder. „Als mijn zoontje al leen in die hal had gezeten, was hij in paniek geraakt en zomaar weggerend. De hond had hem dan vast en zeker lelijk te grazen genomen. Gelukkig zijn we er heel uitgekomen, maar Walter is er verschrikkelijk van ge schrokken." De Leidse vindt dat Avifauna 'ontzettend onzorg vuldig' te werk is gegaan. Ze deed bij de uitgang nog wel haar relaas, waarop een caissiè re de vrouw namens het park haar excuses aanbood. Een offi ciële klacht heeft Hoekstra niet ingediend. Bedrijfsleider K. Los van de speeltuin had eigenlijk gehoopt dat ze dat wel zou doen. „We willen het namelijk graag goed maken. Dit had niet mogen ge beuren. Wij betreuren dat dan ook en een aardigheidje voor de kinderen zit er zeker in." is al laat in de middag en TEFijrmoedend liep de Leidse n., cijkstra met haar zoontje d (8) de speelhal van vo- c Avifauna in. Haar ande- "^^eren bleven buiten, in de tin. Plots schoven de ^Jche deuren van de hal [speelautomaten dicht, ir en kind zaten opgeslo- ive-lj bleef het gisteren even- it bij: „Ineens werd een ide waakhond in de losgelaten", zegt Hoek- 'ie kwam luid grommend "end op ons afgerend." 'ens zochten zij en haar /oorzichtig, om de hond ripc, jrovoceren, de weg terug e toegangsdeuren, len keihard op de deur lonken. Gelukkig heeft /an ons gehoord." Via een '9®n kon hij binnenkomen en -- de de twee, terwijl hij de Tie i van D-junioren van de igse amateurclub SCH een vriendschappelijke 3 ijd tussen hun kinderen "Junioren van ADO laag gisteravond op een g laten uitlopen. De poli- est de partijen met negen en achttien agenten uit halen. De kinderen zijn 1ingen door hulpverleners et RIAGG. Gisteravond en de ongeveer 11-jarige Station Leiden Centraal heeft titronics. Dé winkel voor al uw 'kleii 3n primeur: Tracks elektronica. Van j tot discman, van fototoestel tot computerspel, dagen per week geopend. Tijdelijk zèer aantrekkelijke gskortingen. Bestedingen worden beloond met een cadeautje. Dus Tracks Multitronics mag je niet missen! Openingsstunt Sony Discman D245 Fraaie discman met electronic shock protection. Incl. AC-adaptor. gisteren namens Leiden aangif te deed. „Het komt wel vaker voor dat bestuurders anoniem bedreigingen en verwensingen krijgen. Daar zijn ze wel een beetje aan gewend. Maar bij de ze omvang van de bedreigingen werd het wel vervelend. In Oegstgeest en Warmond zijn diverse wethouders en raadsleden thuis telefonisch las tiggevallen. Een verband met de kap van een aantal bomen langs de Haarlemmertrekvaart ligt volgens de bestuurders voor de hand. De anonieme bellers ge ven in hun telefoontjes aan dat de bomen op de hoek van de Haarlemmertrekvaart en de Broekweg moeten blijven staan. De bomen moeten wijken om plaats te maken voor een brug voor bouwverkeer naar de Broek- en Simontjespolder. Burgemeester C. Goekoop vindt dat er met de bedreigin gen een duidelijke grens is over schreden. „Democratie is niet voor bange mensen. Maar als kinderen bang worden gemaakt en sommigen zelfs willen ver huizen, dan gaat dat te ver. Dan is duidelijk dat extreme elemen ten zich meester proberen te maken van de situatie." Een woordvoerder van de po litie bevestigt dat de zaak in on derzoek is. „We proberen achter de daders te komen, maar dat zal niet makkelijk zijn. Of de be dreigingen uit de hoek van het woonwagenkamp komen, is voor ons nog niet concreet. Het ligt wel voor de hand dat te denken, omdat daar de meeste actie vandaan komt. Maar er zijn meer mensen die daar in de boom zitten. Voordat je straf rechtelijk op kunt treden, moet je concrete verdachten heb ben." Pagina Leiden: 'Dieptepunt in lopbaan' Treindienst tussen Haarlem en Amsterdam amsterdam bill meyer Lovers Rail mag van minister Jorritsma (verkeer en water staat) een treindienst tussen Haarlem en Amsterdam onder houden. Lovers wil op 1 juni van start gaan met één trein per uur. De bedoeling is de fre quentie tot maximaal vier keer per uur uit te breiden. Daarover wordt nog onderhandeld. De Spaarne Express rijdt alleen in de ochtend- en avondspits. De trein maakt vanaf medio vol gend jaar een tussenstop in Spaarnwoude als het nieuwe station daar gereed is. kinderen een vriendschappelij ke wedstrijd tegen leeftijdgeno ten van SCH. Tijdens de wed strijd schopten, spuugden en sloegen de Nijmegenaren, aan gemoedigd door hun ouders. Na de wedstrijd raakten een Haagse en een Nijmeegse jon gen in gevecht. De vader van de Nijmeegse jongen trok vervol gens een mes. De Haagse voet ballers en hun begeleiders raak ten in paniek en probeerden te vluchten. - W' X' Een Belgische vrouw toont een portret van Loubna ben Aïssa in de buurt van de plek waar gisteravond de stoffelijke resten van vermoedelijk dit Marokkaanse meisje zijn gevonden. brussel paul koopman-aly knol correspondenten De Belgische politie heeft gister avond de stoffelijke resten ge vonden van een kind, vrijwel zeker het sinds 1992 vermiste 9- jarige Marokkaanse meisje Loubna ben Aïssa. Het lichaam pje was verstopt in een metalen kist in de kelder van een garage bedrijf in Brussel. De hoofdver dachte, een 34-jarige automon teur, heeft inmiddels bekend. De man werd ruim vier jaar ge leden al ondervraagd in ver band met de verdwijning. Nog drie mensen, allen familieleden, zijn voor verhoor aangehouden. De stoffelijke resten werden aangetroffen na omvangrijke huiszoekingen in de Brusselse wijk Elsene, waarbij de woning van de hoofdverdachte, de gara ge waar hij werkte, een leeg staande drukkerij en een verla ten ziekenhuis werden uitge kamd. De garage bevindt zich op een steenworp afstand van de ouderlijke woning van Loub na ben Aïssa. Zij verdween op 5 augustus 1992 toen zij in een naburige winkel voor haar ou ders met vijftig franc op zak bij een supermarkt yoghurt wilde kopen. De garage lag op de rou te. Sinds die dag werd niets meer van het meisje vernomen. De doorbraak in de zaak- Loubna kwam nadat het dossier was overgedragen aan het par ket van Neufchateau, dat ook het onderzoek naar de bende Dutroux leidt. Oude sporen en een nieuwe getuigenis wezen volgens procureur Bourlet we derom in de richting van de au tomonteur, die in 1984 al was Twintig maanden cel geëist tegen Leiderdorpse pyromane den haag/leiderdorp Zwarte lakschoentjes, geruit colbertje en opgestoken haar. De 41-jarige 'Leiderdorpse py romane' die gisteren voor de Haagse rechtbank moest ver schijnen, bleek verrassend ge noeg op en top een dame. Ook bij de medewerkers van de re cherche was de verwondering groot toen ze deze vrouw vorig jaar september in de kraag gre pen, wist officier van justitie Horstman te vertellen. Volgens de officier had de Leiderdorpse met haar reeks brandstichtingen een zomer lang 'ontzettend veel onrust veroorzaakt' in het dorp en was een gevangenisstraf op zijn plaats. Ze eiste tegen de 'fakke laar' dertig maanden waarvan tien maanden voorwaardelijk. Verder moet de Leiderdorpse na haar detentie worden behan deld in een psychiatrische kli niek. Zelf kon de Leiderdorpse moeder van drie kinderen ei genlijk ook niet bevatten wat ze vorig jaar zomer in haar woon plaats had aangericht. „Ik dacht niet: ik ga brand stichten. Het gebeurde gewoon. Het was net of een ander het deed en ik er naar keek." Haar eigen pyro mane gedrag stond zo ver van haar af, dat ze de angst voor de brandstichtingen die in het dorp leefde, ook zelf voelde. Ze kon zich goed voorstellen waar om sommige Leiderdorpers met elkaar een bewakingsdienst vormden. „Ook ik was bang van de branden en ging mensen in de gaten houden." Pagina 15: 'Pyromane' betuigt spijt LOSSE NUMMERS ƒ1,75 ZATERDAG 2,25 De twee gezichten van Patrick Kluivert Hohenemser De moed van de meeste mensen is niets anders dan de vrees laf te schijnen. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Lovers alleen toeris- tentreinen mocht runnen, zoals een strandtrein naar IJmuiden en een bloementrein naar de Keukenhof. Minister Jorritsma van verkeer geeft Lovers echter ook toestemming voor een „ge wone" treindienst tussen Am sterdam en Haarlem. Sul is nu iets optimistischer over het Kamerdebat volgende week over de Gooise en Rand stad Express. Deze laatste trein moet een verbinding onderhou den tussen Amsterdam, Schip hol, Leiden, Den Haag, Rotter dam en Utrecht. 14° 0ent^gr 5712° 37130 37140 neerslag 10% 10% 10% zonneschijn 50% 60% 70% Uitgebreid weeroverzicht op pagina 22 VANDAAG 24 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Feiten en meningen2 Kerken Samenleving14 Randstad16 Regio13,14,15 RTV/programma's23 Sport19,20,21 Strips Uitgaan 17 Vandaag blikt de krant vooruit op de Boekenweek. In het cul tuurkatern twee speciale boe kenpagina's met uiteraard be sprekingen van het officiële Boekenweekgeschenk van de hand van Renate Dorrestein en het Boekenweekessay van Gerrit Komrij. Het thema van dit jaar leidt echter ook tot nieuwsgie righeid naar de belezenheid van de Dienaren van Het Woord. Verder een interview met Felix Erkelens, directeur van Servire, een van de succesvolste uitge verijen op levensbeschouwelijk FOTO REUTERS veroordeeld voor bijzonder ge welddadige verkrachtingen van meerdere kinderen. De man werd reeds na enkele maanden vrijgelaten. Zijn proefperiode liep af kort voordat Loubna ben Aïssa verdween. Pagina 6: Ouders van Loubna lang aan het lijntje gehouden EÈSlWie Auping kent voelt zich Jeltsin pakt corruptie en misdaad aan MOSKOU Rtf-KRF De Russische president Jeltsin heeft misdaad en corruptie de oorlog verklaard. De bestrijding daarvan is niet langer slechts een zaak van de politie, maar is uitgegroeid tot een politieke prioriteit. Dit heeft Jeltsin van daag gezegd in een toespraak tot het Russische parlement. Daarnaast wil de Russische pre sident orde op zaken stellen in de regering. Voor de komende dagen kondigde hij ingrijpende personeelswisselingen aan. Er zullen 'energieke mensen' toe treden tot het kabinet, zo be loofde hij. Gouden jurk Mary Servaes, gele trui Gerben Karstens leiden pablo cabenda Wat verwondert Bettine Vriesekoop? Waarvan gaat 100 procent Isis uit haar dak? Wat brengt Mary Servaes van haar stuk? Waar raakt Jan Wolkers van in de wolken? hi het Stedelijk Museum De Lakenhal zullen twintig nationale prominenten die connecties hebben met Leiden, ongege neerd laten zien wat hen het meest dier baar is. Onder de titel 'De Passie van Lei den' worden kunstvoorwerpen gekozen uit de collectie van De Lakenhal en uit het persoonlijk bezit van de bekende Neder landers voor een expositie waarin de be grippen mooi, waardevol, openbaar en privé centraal staan. Onder de tijdelijk gedoneerde voorwer pen bevinden zich onder meer de gouden jurk en de lakschoenen die zangeres Mary Servaes droeg tijdens haar vijftigjarig jubi leum, de gele trui van Gerben Karstens en de Harley Davidson van Peter Labruyère. Uit de collectie van de Lakenhal kozen de Zangeres Zonder Naam en Karstens ach tereenvolgens een 17de eeuwse toiletspie gel en het 'Gezicht op Leiden' van Jan van Goyen. Maar mooi vinden alleen is niet genoeg. In interviews met de kunstliefhebbers die op kleine beeldschermpjes worden ver toond, zullen ze zichzelf introduceren en hun keuze toelichten. De expositie pro beert een tegenstelling te laten zien tussen de twee geselecteerde voorwerpen die ook steeds per paar worden getoond. Het dier bare van het privébezit en het kunstobject dat meer een afstandelijk gevoel van schoonheid opwekt. Andere bekenden die medewerking aan de expositie hebben verleend zijn Paul Verhoeven, Maarten van Traa en Paul van Vliet. Ja, Ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. Naam:Vnnrlpnprn- M /V Postcode: Plaats: 1 I 'Tel: - (I.v.m. controle bezorging) 1 Na de eerste twee weken betaal Ik mijn abonnement: |D Per maand Per kwartaal Oautomatisch (f. 92,05) i i automatisch (f.31,95) Oacceptgiro (f. 93,05) W I Nr. bank/giro:Handtekening:i i Bij automatische betaling krijgt u een handige recreatiekaart cadeau, i Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. n envelop, zonder postzegel, OFBEL 071-51 28 030 8 '712141 "4001 14" maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 1