Alecto krijgt hoop Mannen Alecto op derde plaats Forescate geeft voorsprong uit handen De Danaïden degradeert na dertien jaar weer naar 4e landelijke tweede klasse :s Pernix sluit jaar af met nederlaag Sport Mannen Saturnus buigen in de slotfase voor naamgenoot MAANDAG 3 MAART 1997 P Forescate verslaat Were Di I HOCKEY STEFAN FAAS J18e pe mannen van hockeyclub Mecto hebben gistermiddag s de^iet 3_i gewonnen van Reigers. eerDe formatie van Boudewijn van et Ipulken komt daarmee op de rnde ^ercje plaats in de eerste klasse ngenï en ei Bezoeker Forescate zegevier- Del.f89e met 5-3 over Were Di. De t tikk^QOj-gchotenaars waren van idevLeet af aan veel sterker, maar en lp/vamen desondanks met 1-0 ichter. Gertjan Egberink maak- Je echter nog voor de thee 1-1 In bracht Forescate vroeg in het jweede deel aan de leiding. We- 'e Di kwam vervolgens langszij, 'aarna Egberink een strafbal rerzilverde voor 2-3. Ook die eugde was van korte duur 'oor de ploeg van Robert Mon- want de Tilburgers laakten: 3-3. Egberink en Len- art Koopmans haalden in de jlotfase echter alsnog de zege linnen voor Forescate: 3-5. LOHC kwam met een 3-1 verwinning terug uit Breda, raar het Zwart Wit ontmoette, •oor veel invallers speelde LO- [C wat chaotisch, maar kwam ch al na een kwartier door .aurens Donker aan de leiding. )wart Wit liet dat niet op zich :itten en kwam nog voor de rust igszij. Na de hervatting kwam wart Wit iets meer in zijn spel, aar dat weerhield Tim Ha- beeteman en nogmaals Donker niet van de 3-1 zege binnen te halen. Een continu sterker Room burg verloor met 3-1 in en van Amstelveen. De Amstelveners hadden voor de rust aan een spaarzame kans genoeg voor de 1-0 voorsprong met de rust. Na de thee deed Rutger van Schaik de Leidse hoop herleven met de gelijkmaker, maar ook in de slotfase had Amstelveen aan een paar kansen genoeg voor een 3-1 eindstand. Op De Bloemerd won Alecto met 3-1 van Reigers. De eerste helft verliep uitstekend voor de Leiderdorpers, die via Alex Ha gen op een 2-0 voorsprong kwa men. Na de thee speelde Alecto wat rommelig, maar hield doel man Joris Reijnierse zijn ploeg in de wedstrijd. Desondanks schoot Reigers éénmaal raak, maar Marijn Kuiper herstelde de marge twee minuten voor tijd: 3-1. In Driehuis ging Leidse Stu denten met 4-1 ten onder tegen Strawberries. De studenten hiel den de schade tot de rust nog beperkt tot 1-0, maar kwamen na de thee al snel met 4-0 ach ter. Ivo Bloys schreef vier minu ten voor tijde de enige Leidse treffer op zijn naam. Op eigen terrein verloor Al phen met 2-1 van Rood Wit. Het enige Rijnstreek-doelpunt kwam op naam van Mark Duff- hues, die zijn ploeg in de twin tigste minuut aan de leiding bracht. Door winst op Oranje Zwart Na de 3-1 zege op Oranje Zwart gldort er voor de hockey- sters van Alecto licht aan het einde van de tunnel. Het gezelschap van Sandra le Poole behaalde in de twee duels na de winterstop al meer punten dan daarvoor en bracht de afstand tot een veilige plaats terug tot één punt. De Leiderdorpse vrouwen staan nu samen met Hurley op zeven punten en Oranje Zwart en Bloemen- daal op acht. ten na een draaibeweging vanaf de rand van de cirkel. De gena deklap voor de Eindhovenaars volgde spoedig, want een kleine tien minuten later was het weer raak voor de geelbruinen. Dit maal was Anne van der Vleuten de schutter. Kuijlaars: „Daarna was het voor ons natuurlijk lek ker hockeyen vanuit een voor sprong, terwijl zij mentaal zwak waren. Bovendien was het fijn dat Lidian Mentink weer zeven tig minuten meedeed, want die zorgde achterin voor de nodige EINDHOVEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER Alecto liet er in Eindhoven be paald geen gras over groeien. Dominique Kuijlaars: „We wis ten dat als we ons zouden laten terugzakken, we er niet meer uit zouden komen. De afspraak was dan ook dat we ze direct onder druk zouden zetten en dat is zeker gelukt. Ze lieten zich door ons overrompelen." Sylvia Karres liet voor Alecto spoedig de 1-0 op het bord zet- rust. Ook na de thee kwam Alecto niet in problemen. Zelfs niet tij dens een serie Eindhovense strafcorners, waarbij de Leider- dorpse defensie zich goed ver weerde. Een door Kuijlaars ge forceerde strafcorner daarente gen bleef niet zonder resultaat, want daaruit maakte zijzelf de 3-0. Simone van der Heijden redde in de slotfase de eer voor de ploeg van Mare Schaeffers, die nu eveneens is gewikkeld in de strijd om degradatie uit de hoogste klasse. Oranje Zwart - Alecto: 1-3. 8. Sylvia Karres 0-1, 34. Anne van der Vleuten 0- 2, 55. Dominique Kuijlaars 0-3, 69. Si mone van der Heijden 1-3. Alecto: Van der Berkhof, Westerduin, Mentink, Tesselaar, Mieremet, Karres, Corporaal, Van der Vleuten, Demenint. D. Kuijlaars, Van Ulft. Wissel: L. Bak ker. Koploper Foreholte komt met schrik vrij HANDBAL FRANK BONTE |)e regionale vrouwen zijn het iweede deel van de hockeycom- betitie slecht gestart. Gistermid- (_;yD Jag verloren alle ploegen in de jerste, tweede en derde klasse, eenpe vierde klasse gaat pas aan- or dqtaande zondag weer van start, erdijl Het uitduel met Craeyenhout 2x, ijindigde voor Forescate in een en Ij-2 nederlaag. De formatie van kerinUaurits Eikenhout begon voort varend met in de tweede mi- iuut al een doelpunt van Ro- Jiee Zwaan, die over links naar 0-1 soleerde. Lorraine van Hoek breidde vervolgens de voor sprong uit tot,0-2 met een tip- in. Craeyenhout herstelde ech ter de marge op slag van rust en dat was tevens de ommekeer in de wedstrijd. Na de thee leed de Voorschotense equipe veel bal verlies, waardoor Craeyenhout de winst in eigen huis hield: 3-2. De 13-jarige keepster Ellen Hus- man maakte haar debuut in het Voorschotense vlaggenschip Bezoeker LOHC verloor met 2-1 van Overbos. Een matige eerste helft, waarin het enige Oegstgeester hoogtepunt een strafcorner was, die Anne-Kathy Exalto rakelings naast schoot. In het tweede part speelde LOHC uitstekend en kwam het drie minuten voor tijd tijdens een strafcorner via Exalto langszij. Een omstreden Beverwijkse strafcorner in de slotfase werd de ploeg van Wilbert Witkamp noodlottig. In Hilversum verloor Room burg met 2-1 van het op de tweede plaats staande Span- dersbosch. De Leidse vrouwen schoten sterk uit de startblok ken en stonden binnen twee minuten met 1-0 voor door Femke Hohmann. Spanders- bosch had zijn antwoord echter snel klaar, want een paar minu ten later eindigde een Hilver- sumse strafcorner in 1-1. Een verdedigingsfout halverwege het eerste deel kwam Room burg duur te staan, want die be nutte Spandersbosch voor 2-1 In Voorburg verloor Leidse Studenten met 4-3 van Cartou che. Een gelijkopgaande wed strijd, waarin de Leidse doel punten op naam kwamen van Annemaart Bijleveld, Jet van Beuningen en Christine Elias (strafbal). Alphen kwam met een 2-1 nederlaag terug van de uitwed strijd tegen Woerden. De for matie van Ron Kuyt was qua veldspel een klasse beter, cre- eerde een overmaat aan kansen, maar toonde voorin een ont hutsend gebrek aan scherpte. Nadat Kim de Wolf op voorge ven van Elise Kuyt 0-1 had ge maakt, had Woerden aan twee Alphense verdedigingsfouten genoeg voor de volle winst. Op eigen veld ging Noordwijk twee minuten voor tijd ten onder te gen Kikkers: 2-0. MEDEWERKER Saturnus heeft in de eerste divisie een kleine ne derlaag geleden tegen naamgenoot Saturnus '72. hi Ridderkerk werd het gisteren 25-24 (rust 16-11). Koploper Foreholte kwam in de tweede divisie met de schrik vrij tegen degradatiekandi daat Kolping. In Oudorp speelden de vrouwen uit Voorhout met 18-18 gelijk (rust 11-9). Een inhaalrace van Stompwijk '92 leverde een punt op tegen EMM: 9-9 (rust 5-9). Wisselvallig Saturnus speelde in Ridderkerk wisselvallig. De Leidenaars maakten vele onnodige fouten en corrigeerden defensiefouten herhaaldelijk met hard ingrijpen. Dat resulteerde in tijdstraffen en halverwege de eerste helft zelfs in een numerie ke minderheid van vier Leidse spelers tegen zes Ridderkerkers. De aanvankelijk gelijkopgaande strijd zette Saturnus '72 vervolgens naar zijn hand. Bij 17-11 begonnen de Leidenaars met de uitblinkende Paul Timmermans echter aan een imponerende achtervolging. De boomlange oud-eredivisiespeler Frank Koenders van Satur nus '72 forceerde echter de ontknoping met twee treffers op rij: 23-24 en 23-25. Topscorers Saturnus: Timmermans (9), Jaspér Olieroock (6), Giovanni Voskuil (3). Foreholte miste tegen Kolping Kim Geerlings en Peggy van Drongelen, maar had Ellen War merdam weer in de ploeg. Kolping moet alle zeilen bijzetten om aan degradatie te ontkomen en tapte dus in eigen huis een pittig drankje. In de rust hamerde trainer-coach Rinus Rondberg er bij zijn speelsters op dat de aanval met meer overleg moest worden opgezet. Het hielp, want Foreholte zette de achterstand na rust om in een voorsprong: 12-15 en 14-16. Toch leek de Voorhoutse ploeg te bezwijken onder de fana tieke druk van Kolping. Elly Spreeuw bracht uit komst voor Foreholte met een strafworp: 18-18. Topscorers Spreeuw (10), Jacqueline de Graaf (3). Houtwerk Stompwijk '92 trof tegen EMM in de eerste helft herhaaldelijk het houtwerk vinden, maar scoor de niet. Vooral Irma van der Bosch had het in dat opzicht te kwaad met zichzelf. EMM kon aanvallend evenmin imponeren maar pikte wel regelmatig doelpuntjes vanuit de hoeken, met de breakout en met goed versierde strafworpen. De 5-9 ruststand was niet in overeenstemming met het spelbeeld. Maar na de hervatting zat de Stompwijkse defensie dicht en achter die defen sie excelleerde keeper Ria van Meurs. Het Stompwijkse schip is dus nog niet gezonken. Topscorers Stompwijk: Van der Bosch (3) en Ti neke Heemskerk (2). lev<CZ Leiden verzekert zich van handhaving ORFBAL MICHEL VAN GENT )e voorlaatste speeldag van het zaalseizoen heeft wee beslissingen opgeleverd. De Danaïden keert a dertien jaar terug in de tweede klasse door ge- jk te spelen tegen DKC (14-14). KZ Leiden verze- erde zich van handhaving in de derde klasse via anst op EKVA (19-16). Poulegenoot Crescendo an door de winst op Vlug en Vaardig (18-11) ko- lende zondag met een gelijkspel tegen Diamco olstaan om kampioen te worden, porting Trigon toonde zich tegen SSS bijzonder retig, ook al waren alle titelkansen verdwenen. )e formatie van Kees van Vliet raakte aanvanke- jk door een achterblijvende afwerking wel 2-6 chter door onder meer drie strafworpen. Patricia jottmer (2), Chantal van Duyn, Bianca Joustra, 'im van der Horst, Arnoud Lambooy en Jan-Wil- ïm Meijer zorgden echter al voor een positieve Liststand (9-7). Zij moesten hun tegenstanders in aij^g twintig minuten tot 14-14 naast zich dulden, □it vwaarna hun surplus aan kracht en schotvaardig- leid alsnog gingen doorwegen. Brenda Venema ïverde een hattrick af met 16-14, 19-14 en 20-14 jn legde zodoende de basis voor een goede 20-16 ly tejb'erwinning. cpb" de ï'j TOP ontbrak de bezieling om optimaal te ït stefresteren tegen VEO, hetgeen prompt resulteerde Mirjf1 22-21 verlies. Steven Baart en Stanley Lardé la Kyaren van vak gewisseld, maar deze omzetting vrijverklaarde niet het matte spel. Zij waren namelijk jnet respectievelijk vier en zeven doelpunten de fde zpeest productieve spelers. De Sassenheimers in- vanlasseerden na rust (10-10) bij 15-16 vier tegen- twejreffers op rij (19-16). Dit konden zij niet meer atlenjoeémaken, met name doordat zij regelmatig op MajP°Pf°uten werden betrapt. Coach Harald Jelle- e voina wond zich hier dusdanig over op dat hij geel >tje iree8- Voor De Danaïden is degradatie onvermijdelijk teworden na het 14-14 gelijkspel tegen DKC. Het ichttal van Edwin Muntjewerff was in dit duel Ier staartclubs bijzonder wisselvallig, met name h de tweede helft (7-6 rust). Eerst zorgden Arne u IJeijman, Marcel Keizer en Heiko Locher voor 10- uit enige goed opgezette aanvallen. In amper Sintfrie minuten werd het 10-11, waarna Ingrid Slin- e pierland, Elle Verstraelen en opnieuw Heijman 13- nogeP maakten. Daarna kwamen de-bezoekers weer en bfan de leiding (13-14). In de voorlaatste minuut provjerstelde Keijzer het evenwicht, maar deze treffer lad achteraf geen waarde meer. De beginaanval van Tempo draaide tegen HKC (H) wel behoorlijk, alleen doelpunten maken was een probleem. Marcel Haagsman en Martijn Hooijer benutten elk slechts twee van de vele kansen, waardoor er na 4-1 een achterstand ont stond (6-8 rust, 9-13). Invaller Ronald Drieduite bracht meer rust in dit vak én meer schot, want hij zag zijn eerste vrije bal gelijk door de mand vallen en scoorde later nog eens (12-13). Zijn vak genote Margriet Lemkes benutte daarna een strafworp, goed voor 13-13. In defensief opzicht bleek het vak echter kwetsbaar, zodat er met 13- 15 werd verloren. Generale repetitie Titelkandidaat Crescendo beleefde bij Vlug en Vaardig een behoorlijke generale repetitie voor de komende topper tegen Diamco. De Leidenaars begonnen moeizaam omdat zij moeite leken te hebben om zich op het duel met de hekkensluiter te concentreren. Dit resulteerde in een 7-5 ach terstand bij rust. Coach Robin Sommeling kreeg zijn ploeg in de pauze weer bij de les, getuige de sterk gespeelde tweede helft. Gert-Jan Hensing, Monique Kooien (6), Debby Blogg en Edwin van der Kraan zorgden na 9-8 namelijk voor 9-16, zo dat alle spanning ver voor tijd geweken was. Ty perend voor het overwicht was dat twee van de vier laatste tegengoals strafworpen waren: 11-18 eindstand. KZ Leiden kende zijn sterkste periode tijdens het tweede kwartier, waarin de aanvallen be kwaam werden opgezet en afgemaakt. Martin Verhorik, Mark Zierikzee (3), Lucienne Bastiaans, Lisette van Meurs (2), Annelies van der Blom en Sandra Verhorik zetten in deze fase 3-4 om in een 15-9 ruststand. Na de pauze hielden de rood- blauwen lang balbezit door goed afvangen en be wust traag opbrengen, alleen scoorden zij niet. Bij 17-14 maakten Zierikzee en invaller Aldo Spadon aan alle onzekerheid een einde met 19- 14, waarna het nog 19-16 werd. Slechts twee doelpunten kreeg Velocitas tegen in de tweede helft van Valto, maar die bepaalden wel de eindstand op 11-11. De Leiderdorpers speelden de bal langdurig rond om de vijandelij ke "blokken" te omzeilen. Dit leverde voor rust weinig rendement op, afgaande op de 9-5 achter stand. Nadien ging het beduidend beter, want Selma Hulst, Paul Meerburg (2), Paul-Robert Nugteren en Erik Spek maakten 9-11. De thuis club kwam echter in de laatste zes minuten on verwachts terug met twee "noodschoten", zoals coach Janko Breedveld het omschreef. Zijn ploeg mag overigens als kampioen van Rijndelfland op 15 maart deelnemen aan de titelstrijd tussen af delingskampioenen in Dyp Haag. Korfballers afhankelijk van concurrenten Lian Tieleman van Pemix wurmt zich langs haar verdedigster van Swift(A) en zal met haar actie een (gemiste) strafworp afdwingen. foto taco van der eb LEIDEN «MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Pemix sloot het zaalseizoen welhaast in 'stijl' af met een nipte nederlaag tegen Swift(A): 15-16. De Leidse eersteklasser is zodoende met betrekking tot lijfsbehoud of degradatie geheel afhankelijk van het resultaat Vein hekkensluiter RODA tegen ZKV. Wanneer Pernix onverhoopt zou degraderen, zou dat bijzon der wrang zijn. „Wij hebben de ze competitie één keer met drie punten verschil verloren en één keer met twee. Dit was onze zesde nederlaag met één doel punt verschil. Het zit allemaal zo dicht bij elkaar in deze klas se, het is ongelooflijk. Wij win nen van kampioen KVA, maar verliezen twee keer van num mer laatst RODA", blikte coach Peter Kuipers terug op de afge lopen twaalf speeldagen. Zijn selectie moest winnen van Swift(A) om alle degradatie gevaar af te wenden. De ope ningsfase maakte duidelijk dat deze opdracht niet eenvoudig zou worden. De beginaanval draaide namelijk stroef, doordat aangewezen schutter Sjoerd van der Kooy niet zuiver was en zijn vakgenoten dit niet echt kon den compenseren. Ook de te genstander viel moeizaam aan, zodat de eerste vakwisseling met twee strafworpen dertien minuten op zich liet wachten. Gedurende het vervolg van de eerste helft kwamen beide clubs beter op gang. De thuisploeg bezat wel steeds een overwicht door een sterke afvang onder beide palen. Karen Arnoldus (2), Ellen Lagendijk, Lian Tieleman, Ineke van der Vegte, Sjoerd van der Kooy, Bert Vanhaelen en in valler Jeroen Wayenberg zorg den na 2-3 dan ook voor een 10- 8 ruststand. Na de pauze ging het bedui dend minder. De tweede aanval scoorde in zeventien minuten alleen vanaf de stip (Wayen berg) en van afstand (Vanhae len). Intussen liep Swift(A) door naar 12-14. Coach Kuipers hoopte dat nieuwe opdrachten de beginaanval weer op gang zouden helpen: „Arthur Lepe laar moest meer gaan schakelen en Sjoerd meer steunen voor de dames, maar Karen en Ineke hadden ook geen schot. Het spel werd te statisch en op zo'n manier geef je de tegenstander meer kans om de bal te onder scheppen. Maar net toen ik wil de wisselen, werd het 12-14 en ging dat vak naar de verdedi ging-" Bij deze stand scoorde Lian Tieleman, om daarna een straf worp te forceren. Zelfs de blaas kapel hield de adem in om de afloop van deze poging af te wachten, maar de bal ging er niet in. Swift(A) had twee minu ten later aan de andere kant geen moeite met een stip (IS IS). Pernix bleef ondanks deze tegenslagen knokken voor een beter resultaat. Invalster Carla Kuipers bracht meer vaart in de beginaanval, waarvan Ineke van der Vegte en Sjoerd van der Kooy profiteerden (15-15). Het zelfde vak kreeg met twee mi nuten op de klok echter ook de doorslaggevende strafworp te gen: 15-16. „Je bent er iedere keer dicht bij en toch red je het niet. Dat is wel heel zuur", concludeerde Kuipers achteraf. „Nooit heb ben wij eens het geluk gehad dat je in de slotminuut bij een gelijke stand een onterechte strafworp krijgt, of zoiets. Hope lijk wint ZKV nu van RODA, dan hebben wij toch nog eens maz zel dit seizoen." VAN DER HELM - Marcel van der Helm heeft zijn contract met Fluks met één seizoen ver lengd. De oefenmeester uit Zoe- terineer is sinds september 1996 in dienst van de club uit Noordwijk. Bob Bergshoeff hoopt deze week met het be stuur van Tempo definitieve af spraken te maken over zijn dienstverband en hetzelfde geldt voor Cor Gravekamp bij Madjoe.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23