Lijdensweg Quick Boys duurt voort Scheveningen kent geen pardon met ARC Winnend Rijnsburgse Boys heeft zelfvertrouwen terug 'J ai Noordwijk klopt pover Veere Sport jsse deelt Ml! Kloetinge -katwijk niet ungs Hoek PiANDAG 3 MAART 1997 V\ SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -5356463 jUANSDAM NICK VERWOERD 5 jisburgse Boys zit in de lift. 6 |een povere eerste competi- 5 «elft lijkt de formade van 7 Jner Arie Kurver de weg om- 8 pg te hebben gevonden. Za- flag moest Heerjansdam er- 12 l geloven. De hekkensluiter, eerder dit seizoen op Mid- mors nog verrassend wist te landiatevieren (0-1), dolf ditmaal [onderspit: 0-2. <STE (lijnsburgse Boys moest het Thet fraaie sportpark 'De Mo- O-ojUvei' stellen zonder dè ge- 3-2,'ulorste Steven Faber, vorige H bk tegen Achilles Veen nog iurch 'Lisse verspeelde in Kloetinge denbuje kostbare punten. De ploeg rburg i Ted Immers, bezig aan een e goede reeks, verspeelde tot RDEKq keer toe een voorsprong -Altiorj moest uiteindelijk met een gelijkspel genoegen nemen, lisse had in Kloetinge veruit beste van het spel. De Fu- nania M3 bracht het grootste deel os 1 de speeltijd door op de helft -isse l de in degradatiegevaar ver vende tegenstander, maar agde er te weinig in dat over- fht in kansen en doelpunten [te drukken. De matige kwali- RDEü van de Zeeuwse grasmat o 2-ofd later door trainer Immers wkoopj belangrijkste oorzaak daar- dejp n let v wijk is zaterdag ook de derde lenvolgende wedstrijd zon de voor vier duels geschors- Hans Zwaan niet zonder irsclieuren doorgekomen, de 3-3 deling met Rijnsburg- ioys en het 3-1 verlies tegen Lisse, werd nu in Hoek doel- itloos gelijkgespeeld. 'at de afwezigheid van de scorer van Katwijk, ge- 'r orst naar aanleiding van zijn kaart in de bekerstrijd met la JC, iets met de tegenval- le resultaten van de laatste :en te maken heeft, wil Mar de Ridder niet zeggen. De .erspits die zaterdag ook nog n als centrale aanvaller fun- rde: „Albert de Haas doet op zijn plek niet slecht. En n Rijnsburg scoorden we ook drie keer. Aan de an- kant: Hans is de beste spits er in het zaterdagvoetbal i[dloopt. Dus kun je je altijd "agen of het met hem ook zo zijn gelopen." werd zaterdag geen fraaie :oning in Hoek. De thuisclub ide traditiegetrouw zwaar 'e defensie en Katwijk miste éeland de grote vorm die was om het bastion te >en. Beide ploegen kregen rigens wel kansen. Zo waren Haas (voor de pauze) en o van Zeist (in het tweede 1) dicht bij de openingstref- Aan de andere kant moest ilman Jaco Schaap (hij ver- de voor twee duels ge- t orste Hugo van Duyn op be- ïwbare wijze) na rust nog schitterende reflex uit de |e hoed toveren om Hoek op te houden. lilig goed voor drie treffers. Marko Klaassen was zijn vervanger. Vanaf het eerste fluitsignaal van de correct leidende arbiter Schenkels met staart trok ken de Rijnsburgers, bij wie het zelfvertrouwen na de remise te gen Katwijk en de zege op het hooggeplaatste Achilles duide lijk is toegenomen, het initiatief naar zich toe. Gekke dingen deed geelzwart echter niet. Vrije verdediger Peter van Duyn en de centraal op het middenveld acterende Leon Vonk speelden vooral controlerend en lieten het aanvallende werk aan ande ren over. Kurver: „Thuis zijn we in de fuik gelopen. Dat mocht niet nog een keer gebeuren." Ook zonder de offensieve im pulsen van dit duo dicteerden de bezoekers aanvankelijk de strijd. Na een paar ongevaarlijke af standsschoten van Klaassen en Martin de Louw, ontstonden er halverwege de eerste helft seri euze scoringsmogelijkheden voor de Kurver-brigade. De ac tieve Hermes bood eerst De Louw een riante kopkans en gaf even later de veel werk verzet tende Raymond Buis de moge lijkheid om 0-1 in te tikken. De precisie ontbrak beide malen. Wellicht dat daardoor de fut er bij de Rijnsburgers vlak voor rust een beetje uitging. Heer jansdam profiteerde er bijna van. Drie kansen kreeg de equi pe van Arie van de Berg, de op volger van de eerder dit seizoen weggestuurde Ger Bruys. Drie keer ook hield de foutloos kee pende Marcel IJzendoorn de thuisploeg van een treffer af. Eerst stopte de goalie een inzet van de te ver naar buiten uitge weken Renato Hokke, vervol gens keerde de doelman - geel was zijn deel - buiten het straf schopgebied een schot van Martin Beuk en tot slot pareer de hij een poging van dichtbij van de behendige Hokke. In de pauze schudde Kurver zijn team weer wakker. Gert van Beelen, die na de thee de aan de knie geblesseerde Marko Klaas sen verving, had Kurvers woor den het best begrepen en ont popte zich als aanjager. In de eerste vijf minuten na rust ver scheen het weer opgeleefde Rijnsburg meteen al herhaalde lijk dreigend voor het hok van Harold Verberkmoes. Een goal hing in de lucht. Hij kwam er ook. De op rechts doorgebroken Martin den Haan vond, mede door een misser van Heerjans- dammer Wilco van Haren, Er- win Hermes vrij voor het doel: 0-1. Opportunistisch voetballend gezien. tC'79psse, in Kloetinge goed voor eatit jar liefst achttien hoekschop- fers'6^' werd al snel door Paul o iipper op achterstand gezet. iardusg V00rdat de strijd halverwe- RDE /^as' stond er echter een Lis- 0 0Dp voorsprong op het bord. -3', svpr Wubben, met een schot 3-0, vj afstand, en Jimmy Simons enden voor die treffers. Si ps kopte vallend in, nadat -ifStel Linger de lat en de paal al 1 geraakt. Linger zou later in iat duel geblesseerd uitvallen FDEli wor<^en vervangen door arten Smakman. Ook Strijks I/vaF1 na mst n°g in ploeg. -VVM fiks bleek voldoende hersteld isvrij.t zijn blessure, in tegenstel- >90 tot Bert van Duyvenbode ripwijifllemco van Bemmel die za- [ter flag niet in actie konden ko- lalverlies van Leon van der fet leidde vrij snel na de doel- mundiseling de 2-2 van Alex Lou- '90 Is in, maar opnieuw nam FC se daarna afstand. René Ras SDf/perde van rechts naar binnen 1 eer-TaWerkte onberispelijk af. Het 1-2, Ja echter niet voldoende blij- 's'Pos| voor de Lissenaren. Kloetin- ischeiag in de persoon van Wou- Labruère kans een scrimma- ioeltreffend af te ronden en d het kostbare punt vervol-, s vast. Lisse: Mokveld; Polman, Van der t, Spruyt, Groeneweg (Strijks): Ras, iben, Wiebenga; Linger (Maarten kman), Simons, Pitti. Niels Karremans doet aan een spelletje kruip-door-sluip-door met twee tegenstanders van Veere. Karremans was zaterdag goed voor twee doel punten van Noordwijk. foto hielco kuipers NOORDWIJK MARK BAKKER Ruud Bröring concludeerde na afloop van de overwinning op Veere (4-0) stralend dat zijn ploeg met stip naar de tweede plek is geklommen. „Terwijl we in de krant een kleurloze mid denmoter worden genoemd." Noordwijk speelde inderdaad niet als een kleurloze midden moter maar deelde zaterdag in de malaise met het kwaliteitsar me Veere. De vier Noordwijkse treffers doen veel moois vermoeden maar niets is minder waar. Aan de kust speelde de thuisploeg tegen het matige Veere slap en plichtmatig. Net zo zwak als een week terug tegen Quick Boys (1- 0), maar omdat Veere nog meer aan het zwalken is dan de Kat- wijkers kon de score zomaar tot vier oplopen. In Noordwijk lijkt alleen de trainer zich druk te maken om d£ tweede plaats achter het ongenaakbare Sche- veningen, want de spelers*ble ken zaterdagmiddag opnieuw geen trek in een sprong op de competitieladder te hebben. Dat de teller op 'Duinwete ring' tot vier ging was aan de schutterende Zeeuwen en Niels Karremans te danken. De van SVLV afkomstige spits mocht vanwege de blessures van .Pa trick van Dam en Fred Bloem het shirt met nummer negen om de schouders trekken en in een ongeïnspireerd team deed Karremans dat uitstekend. Na dik een kwartier deed de Voor schotenaar voor de eerste keer van zich spreken. Op de punt van het strafschopgebied draai de hij zich knap vrij waarna zijn stuiterende knal door de Zeeuwse sluitpost voor de voe ten van de inkomende Peter van Harskamp werd getikt. Twaalf minuten voor de thee gooide Karremans opnieuw pe per in de slappe hap. Noordwijk leverde op de linkerflank de tweede gesmeerde aanval van de eerste helft af de volley van Patrick Scheurwater dreig de voorlangs het doel te gaan maar Karremans dook de bal alert met het hoofd achter Sjim- my Kikkert: 2-0. Trainer Bröring vond na af loop dat zijn formatie 'gecontroleerd va§t Veere had gewonnen' maar daarbij was hij gemakshalve vergeten dat de Zeeuwen in het eerste half uur de wedstrijd domineerden. De ploeg van Ron Schrier speelde onder de maat van de hoofd klasse maar dat was in die fase ruim voldoende om Noordwijk onder druk te zetten. Zo schoot Ad Gladdines al in de eerste mi nuut rakelings over, verprutsten Mike But en Marcel Lourens broederlijk een dot van een kans, kopte Jurjen Swiers bijna binnen en was But een fractie te laat om te scoren. Noordwijk stelde daar alleen de twee oprispingen van Karre mans tegenover. Veèl te weinig want Veere is met afstand de zwakste broeder van de hoofd klasse. De Zeeuwse vereniging debuteert dit seizoen op het hoogste niveau, heeft slechts drie seniorenteams, geen A-ju nioren en maar weinig spelers die in de hoofdklasse thuisho ren. Vandaar dat de dorpsploeg in de winterstop verwoede po gingen deed om Maurice van Ham in te lijven. De Nederland se spits toonde zijn goede wil door een paar vriendschappelij ke potjes mee te spelen maar vertrok alsnog naar Beveren. Voor Van Hams gemoedsrust is dat geen verkeerde beslissing geweest, want in de tweede helft imiteerde Veere een op hol geslagen zesde-klasser. Weinig spelers bleven vanuit hun posi tie spelen en veel van hen maakten zich schuldig aan ver bale uitspattingen en domme overtredingen - waarbij Bröring met zijn gedrag langs de lijn nog meer olie op het vuur van de Zeeuwse formatie gooide. Noordwijk heeft na de winter stop een nieuw strijdplan van zijn trainer opgelegd gekregen. Arnold Reinders was inschui vende libero maar is nu een spelbepalende en brekende middenvelder. Door deze om zetting is Patrick van de Gronde - die meer schaduwspits dan middelste middenvelder was - vanuit het centrum naar de linkshalf-positie verhuisd. „Als centrale middenvelder kreeg Patrick wel veel oohs en aahs te horen maar het rendement was te laag", motiveerde Bröring zijn omzetting. Door het vertrek van Reinders uit de verdediging werd het centrum tegen Veere door de zelden inschuivende Kees Smit en Lennart van der Zalm ge vormd. Met 'breker' Reinders op het middenveld in plaats van de aanvallende Van de Gronde is Noordwijk meer op zijn ver dediging gaan leunen. Volgens Bröring is dat de winst ten op zichte van vorig jaar. „Ook toen hadden we in deze fase 26 pun ten, we eindigden op 35 punten. Nu gaan dat er, doordat aanval en verdediging meer in balans zijn, meer worden." Met de plichtmatige pot te gen Veere nog op het netvlies moet die uitspraak meer èen verlangen dan realiteitszin zijn geweest. In de opnieuw povere drie kwartier na de thee scoorde Noordwijk nog twee keer. Niels Karremans kreeg van drie Vee- re-spelers de kans om een voor zet van Scheurwater af te ron den en invaller Jan Hordijk kop te in de slotminuut een afgeme ten assist van Scheurwater bin nen: 4-0. Het bleek zowaar ge noeg voor de met ASWH ge deelde tweede plaats te zijn. Op tien punten afstand van Scheve- ningen. Noordwijk; Claus, Van Kins, Smit, Van der Zalm, Pel, De Ridder, Reinders, Van de Gronde, Van Harskamp (Bloem), Karremans (Hordijk), Scheur- trachtten de groenzwarten daarna de stand gelijk te trek ken. Hokke en invaller Ronald Hulsbosch waren dichtbij de gelijkmaker, maar IJzendoorn liet zich niet verschalken. Het op de tegenstoot gokkende Rijnsburg besliste zeven minu ten voor tijd het duel. Een ver dwaalde bal belandde bij Heer- jansdammer Björn Kalden en Erwin Hermes. Hermes troefde de linksachter af en had toen al leen nog maar Pippy Pruym- boom voor zich. Omdat Van Beelen en Buis vlak achter Her mes meesprintten, betekende dat een drie tegen één situatie. Op de rand van het strafschop gebied besloot de spits het zelf maar te doen. Beheerst mikte hij de 0-2 binnen. Kalden was bij het 'duel met Hermes ge kwetst geraakt en moest afha ken. Heerjansdam had al twee wisselspelers ingebracht en meer waren er niet. Van de Berg: „Dat is bij ons gebruike lijk. Wij gaan altijd met dertieh man weg." En dus moest de nummer laatst in de slotfase proberen met een mannetje minder iets aan de achterstand te doen. Dat lukte niet. Rijnsburgse Boys; IJzendoorn; Roest, Van Meizen, Van Duyn, Vaartjes; Klaassen (Van Beelen), Vonk (Heems kerk), Buis, Den Haan; De Louw (Ca- del), Hermes. De lijdensweg van Quick Boys duurt maar voort. Zater dag werd op Nieuw Zuid met 3-1 van Kozakken Boys ver loren, waardoor de buit uit de laatste zeven duels op één schamel puntje bleef staan. KATWIJK GERT-JAN ONVLEE En passant werden de Katwij- kers op de ranglijst ook nog eens overvleugeld door buur man Rijnsburgse Boys. Er zijn sinds zaterdag nog maar drie teams onder Quick Boys op de ranglijst te vinden. Van dat drie tal slaagde Kloetinge er ook nog eens in een puntje op de FC Lis se te veroveren. Waardoor de nederlagen van de nummers dertien (Veere) en veertien (Heerjansdam) als enige licht puntjes van de zaterdag in het archief kondeit worden bijgezet. In de rust al waarde de naam van Melbi Raboen, een van de illustere voorgangers van de huidige oefenmeester Henk Wisman, door het sponsorhome van de Katwijkers. Het gebeurde met een humoristische onder toon, maar dat de nood bij Quick Boys hoog is, is wel dui delijk. Het is immers niet alleen de positie op de ranglijst, maar ook de wijze waarop de ploeg zich momenteel presenteert, die de echte blauwwitten aan het hart gaat. Hard werken doen ze allemaal, wie Wisman ook binnen de lijnen brengt. Maar om nu te zeggen dat dat veel effect heeft, niet bepaald. Zeker niet tegen een tegenstan der als Kozakken Boys die zater dag zelfs op inzet al minimaal de gelijke was van de thuisclub. Een ploeg die daarbij ook het geluk aan z'n zijde had. Waar Quick Boys zaterdag na deel één kon wijzen op een tweetal perfecte mogelijkheden voor Mark Jansen en Martin Steen voorden, was het immers Ko zakken Boys dat na vijfenveertig minuten met een meer dan rustgevende 3-0 voorsprong aan de thee ging. Drie treffers die niet eens het gevolg waren van uitgespeelde mogelijkheden. Zo werd de 1-0 de bezoekers uit Werkendam aangeboden door Jaap van Duyn. De vooral ver dedigend nog niet op zijn oude niveau vertoevende routiriier besloot ten onrechte tot een veel te kort passje op Martin Steenvoorden. John Verbaan profiteerde niet onmiddellijk, maar Johan Bruggeman maakte dat in de rebound volledig goed. Een vorm van slagvaardigheid van een meter of dertig afstand, die ook in de twee andere goals van Kozakken Boys tot uiting kwam. Goed, Remco van Dijk en doelman Peter Kromhout twijfelden negen minuten voor rust beiden, maar de droge knal ALPHEN A/D RIJN RUUD PATTIAPON MEDEWERKER Frans Koenen had in zijn laatste jaar bij ARC zijn oog al voor de start vhn het seizoen gericht op de vijfde plek in de eindrangschikking, inmiddels is die klassering al aardig uit het zicht verdwenen. Vormverlies en een blessurelijst die langer is dan Koenen zich zou wensen, breken de Racing op. Problemen waar koploper Scheveningen uiter aard geen boodschap aan heeft. Vrijwel kansloos werd ARC op sportpark Zegersloot gedecideerd naar een 4-2 nederlaag gespeeld. Koenen toonde het niet, maar hij moet een ze kere wanhoop nabij zijn. Anders zou hij het niet in zijn hoofd halen om een speler als Kenneth Braaf, wiens arm uit de kom was geschoten, in te zetten. De middenvelder is immers nog lang niet genezen van het ongemak, maar moest na het Uitvallen van Mare Meijering, al in de eerste helft toch aan de bak. De wijze waarop Braaf zich voortbewoog, met de gekwetste arm wapperend als die van een vleugellamme eend, was bijna aandoenlijk te noemen. Koenen: -.Natuurlijk is net riskant, als we compleet waren nad ik het ze ker niet gedaan, maar ik had geen andere moge lijkheid. Ik zit met een halffitte ploeg." Meijering, aan wie door de warrig leidende ar biter Kuipers in de beginfase een strafschop werd onthouden, was overigens de zoveelste, evenals de later uitgevallen Willem Melsen, die zich in de ziekenboeg mocht melden. Daar hebben spelers als Edmund Vriesde, Marcel de Jong en Danny Kuppen al een tijdje een plek gereserveerd. Johan de Boer, Marco Parinussa en Willem Velsen spe len wél, hoewel zij last hebben diverse kwetsuren. Over de kwaliteit valt misschien te twisten, maar wat volledigheid betreft was het- ARC van Koenen in elk geval op voorhand een geslagen ploeg. Scheveningen had in elk geval niet zicht baar last van lichamelijke ongemakken, bulkt van het talent, en liet zaterdag zien een aantal voet bal technische zaken beter onder de knie te heb ben dan ARC. Zeker in de opbouw waren de kust bewoners beter op dreef en als het om het rond- tikken van de bal ging, hadden de Alphenaren vaak het nakijken. Daar hadden de Alphenaren geen problemen mee. Een nederlaag was min of meer ingecalculeerd. ARC-verdediger Henk Lan- gemaat: „Dit soort wedstrijden mag je verliezen, ik zou alleen graag een keer in een vast elftal wil len spelen." Dat lijkt er voorlopig niet in zitten, maar wat er in het ARC-tenue op het veld stond, liet zich ze ker niet vrijwillig naar de slachtbank leiden. Dat mag al worden afgeleid uit het spelen van Braaf, die overigens door Scheveningers werd ontzien, maar ook uit het stevige spel en enkele op stootjes. Arbiter Kuipers deelde wel wat gele kaar ten uit, maar miste vijf minuten voor mst de op zichtige slaande beweging van Scheveninger Hans Tellier naar René van Meggelen, die daarop gestrekt ging. Dat leverde driftig duw- en trek- werk op, dat door Kuipers met de mantel der lief de werd bedekt. De tik van Tellier was wellicht il lustratief voor de sportieve knock-out die Scheve ningen voor ARC in de maak had. Na de openingstreffer van Ron de Jager en de gelijkmakende, schitterende afstandslob van Jo han de Boer, had wederom De Jager de stand naar 1-2 in Schevenings voordeel getild. De voor Kevin Braber ingevallen Reggie Martina verzorg de dé inleiding voor de 1-3. Op links dolde hij wat Alphenaren, waarna hij in het strafschopgebied het been van Langemaat opzocht. „Ja, ik raakte hem, maar hij deed het slim", aldus Langemaat die dan ook niet protesteerde. Frans Danen be nutte de strafschop beheerst. Ruud Bos kreeg kort daarop de mogelijkheid om ARC weer in de wed strijd te brengen, maar de stroef draaiende goal- tjesdief miste jammerlijk. Bos werd vrijwel direct daarop door Koenen gewisseld, maar niets hielp. Tellier liet zien ook iets anders te kunnen dan boksen en knalde koel de resterende illusies van de opponent overhoop (1-4). De strafschop van Johan Boer vlak voor tijd (2-4), na een overtre ding op Steve Kuils, tilde ARC niet meer uit de problemen. De door Koenen gewenste vijfde plek lijkt ver weg: „Die doelstelling zal ik iets moeten bijstellen." ARC: Tuinenburg; Parinussa, Langemaat, Koster, Melsen (Verheul); Boer, Van Meggelen, Balkhoven, Kuils; Bos (Dijk man), Meijering (Braaf). HOOFDKLASSE A Tweede periode: Heerjansdam-Rijnsburgse Boys 0-2 (0-0). 51. Erwin Hermes 0-1, 82. Erwin Hermes 0-2. Scheidsrechter: Schenkels. Toeschou wers: 700. Gele kaarten: Willy Heussen, Pippy Pruymboom (Heerjansdam), Ray mond Buis, Marcel IJzendoorn (Rijnsburg se Boys). Hoek-Katwijk 0-0. Scheidsrechter- Van den Herik Toeschouwers-. 1100. Gele kaarten: Frank van Damme, Patrick Naudts (Hoek), Toine L'Ami, Edwin Robbers (Kat- Achilles Veen-ASJ/VH 1-1 (0-0). 48. Ron Tempelaar 0-1, 87. Rene Pagie 1-1. Scheidsrechter: Van der Beek Toeschou wers: 500. Gele kaarten.- Francois Pagie (Achilles Veen). Noordwijk-Veere 4-0 (2-0). 17. Peter van Harskamp 1-0, 33. Niels Karremans 2-0, 69. Niels Karremans 3-0, 90. Jan Hordijk 4-0. Scheidsrechter: Vroegop. Toeschou wers: 80Q. Gele kaart: Mike But (Veere). Rode kaart: Evert Eikenhout (2x geel - Vee re). Kloetinge-FC Lisse 3-3 (1-2). 6. Paul Schipper 1-0, 21. Peter Wubben 1-1, 37. Jimmy Simons 1-2, 50. Alex Lourens 2-2, 68. Rene Ras 2-3, 75. Wouter Labruyere 3-3. Scheidsrechter: Van der Starre. Toe schouwers: 450. Gele kaarten: Alex Lou rens (Kloetinge). Quick Boys-Kozakken Boys 1-3 (0-3). 23. Johan Bruggeman 0-1, 36. John verbaan 0-2, 45. Marcel Koman 0-3, 82. Martin Steenvooróen. Scheidsrechter; De Groot. Toeschouwers: 1500. Gele kaarten: Jaap van Duijn, Mark Jansen, Arwin Pluimgraarf (Quick Boys), Jurgen van Hattum, John Verbaan (Kozakken Boys). ARC-Scheveningen 2-4 (1-2). 18. Ron de Jager 0-1, 34. Johan Boer 1-1, 39. Ron de Jager 1-2, 52. Frans Danen 1-3 (straf schop), 82. Hans Tellier 1-4, 87. Johan Boer 2-4 (strafschop). Scheidsrechter: Kuipers. Toeschouwers: 1200. Gele kaar ten: Marco Parinussa (ARC), John Blok, Ron de Jager, Hans Tellier (Scheveningen). van John Verbaan verdiende be slist een acht. Zoals dat bekeken schot van Marcel Koman, in de blessuretijd van de eerste helft, behalve 3-0 zo maar een negen waard was, al bleef het opmer kelijk dat de in een volstrekt uit- zichtsloze positie gemanoeu vreerde Koman Kromhout uit eindelijk zo fraai mocht passe ren. Wisman zag het aan de kant allemaal machteloos gebeuren. De volgend seizoen bij Rijns burgse Boys werkzame Amster dammer ziet al weken toe hoe zijn ploeg er maar niet in slaagt het geluk af te dwingen. Een beeld dat ook na de pauze weer herkenbaar boven kwam drij ven. Want Quick Boys, zonder de geschorsten Pieter Slootweg en Hans van der Plas, mocht dan knock-out op Nieuw Zuid liggen, de ploeg weigerde zich bij dat gegeven neer te leggen. Ook na de hervatting liepen de thuisspelers zich het vuur uit de sloffen, zonder overigens in eer ste instantie tot grote daden te komen. En toen Quick Boys Kozak ken-doelman John van der Werff wel serieus in de proble men ging brengen, bleek op nieuw dat Quick Boys op dit moment echt gewoon in de hoek vertoeft waar traditioneel de klappen vallen. Martin Steenvoorden trof acht minuten voor tijd het Werkendamse doel met een beheerste inzet na een voorbereidende actie van Rem co van Hooy. Maar diezelfde in de spits geposteerde Steenvoor den was tien minuten daarvoor met een knappe uithaal niet verder gekomen dan de linker staander naast Van der Werff. Zoals invaller Mimoun Tiberka- nine met een knappe poging na die 3-1 net niet verder reikte dan de buitenkant van de rech- terpaal van Kozakken Boys. Gebeurtenissen die ervoor zorgden dat de Katwijkers nooit echt in de wedstrijd terugkwa men, waarmee alweer de derde thuisnederlaag van het seizoen een feit werd. Een opmerkelijk aantal voor de op eigen terrein 'altijd' ongenaakbare Quick Boys-ploeg. Maai" het is dan ook voor het eerst sinds lange tijd dat de blauwwitten zo nadruk kelijk naar beneden moeten kij ken als dit seizoen het geval is. Quick Boys: Kromhout; Schaap, Ro nald van Dijk, Van Duyn, Remco van Dijk (Pluimgraaff); Jansen (Tiberkani- ne), De Kievit, Van Hooy; Rbii, Steen voorden, Heemskerk. Scheven ASWH Noordwijk Achil Veen FC Lisse Katwijk Hoek Kozak Boys Rijnsb Boys ARC Quick Boys Kloetinge Heerjansdam 15 11 15 8 15 8 14 8 3 1 36 40-17 2 5 26 31-23 2 5 26 30-23 1 5 25 22-22 4 4 25 36-24 6 3 24 29-20 1 7 22 23-24 3 5 21 15-16 3 6 18 23-29 2 7 17 18-21 4 7 16 17-17 3 9 12 24-31 4 9 10 14-30 4 9 10 11-36 Tweede periode Scheven 7-16 Achil Veen 6-13 FC Lisse 7-14 ASWH 7-13 PROGRAMMA VOLGENDE WEEK: Rijns burgse Boys-Hoek, Katwijk-Achilles Veen, ASWH-Noordwijk, Veere-Kloetinge, FC Lis- se-Quick Boys, Kozakken Boys-ARC, Sche- veningen-Heerjansdam Topscorers: 1) Ron de Jager (Schevenin gen) 13 doelpunten. 2) Hans Zwaan (Kat wijk) 9 doelpunten.3) Ruud Bos (ARC), Jacky Lambert (Hoek), Hans Tellier (Sche veningen) 8 doelpunten. 6) Frans Danen (Scheveningen), Patrick Scheurwater (Noordwijk), Paul Schipper (Kloetinge), Pe ter Wubben (FC Lisse) 7 doelpunten. HOOFDKLASSE B Tweede periode: SHO-Excelsior M 2-0, Vo- lendam-Capelle 1-2, Bennekom-Ba- rendrecht 1-0, Huizen-DOVO 1-1, GVW- DTS'35 7-0, Zwart Wit'28-IJsselmeervo- gels0-0, Rozenburg-Marken 0-1. GVVV 15-28 Bennekom 13-19 Capelle 15-27 Barendrecht 15-19 SHO 15-26 Marken 15-18 Huizen 15-23 DOVO 15-17 IJss'vogels 15-23 Volendam 15-16 Rozenburg 14-21 Excelsior M 15-14 ZwartWit 15-20 DTS'35 14- 5 HOOFDKLASSE C Tweede periode: SDC Putten-SC Genemui- den 1-1, DOS Kampen-ACV 0-1, Spaken- burg-WOG 2-3, HZVV-Urk 2-3, Flevo Boys- Drachtster Boys 0-1Be Quick'28-Elburger SC 2-2, Olympla'28-Blauw Wit'34 1 -1 W0G 15-32 FlevoBoys 15-20 ACV 15-26 HZW 15-15 Urk 15-25 DrachBoys 14-14 SDCP 15-24 Olympia'28 15-14 Genemuiden 14-22 DOSK 14-13 BetQuick*28 15-22 ElburgerSC 14-12 Blauw W'34 14-20 Spakenburg 14-10 EERSTE KLASSEB Derde periode: Sportlust'46-Zwaluwen VI 1-0, Ter Leede-AJAX l-O, DOTO-NSVV 3- 4, Strijen-Montfoort 1-1, DEVJO-Excelsior P 2-1, Vitesse D-W0R 1-1. TerLeede+ 14-36 Zwaluwen V 14-16 WOR 14-26 Vitesse D 14-15 AJAX 14-25 NSW 14-15 DEVJO 14-21 Excelsior P 13-13 Strijen 13-17 DOTO 14-13 Montfoort 14-16 Sportlust 14-13 TWEEDEKLASSEC Derde periode: DSVP-RCL 1-0, Naaldwi|k- Xerxes 1-1, Lyra-'s-Gravenzande 0-0, KRV HBSS 2-2, Monster-KMD 3-0, Delta Sport- HVO 2-0, Monster 14-29 Lyra 14-18 KRV 14-28 Delta Sport 14-17 KMD 14-21 HV0 14-16 DSVP 15-21 Gravenzande 15-14 Xerxes 13-20 Naaldwijk 13-11 RCL 14-19 HBBS 14-10 DERDE KLASSE A Derde periode: Voorschoten-SEV 5-0, Sleu- tels-Alphia 1-3, Kagia-UVS 2-2, Val- ken'68-Hazersw Boys 1-1, TAVV-LFC 2-0, Oegstgeest-Leiden 1-2. Voorscho+ 14-29 Leiden 15-20 TAW 14-28 SEV 15-18 Sleutels 14-24 Valken'68 14-17 Kagia 15-24 Hazersw B 14-14 UVS 14-23 LFC 15- 9 Alphia 15-21 Oegstgeest 15-8 VIERDE KLASSE A Derde periode: Woubrugge-Aarlanderveen 5-2, Moerkapelle-LSVV'70 0-1, Berkel- MVKV 0-2, Koudekerk-Zwammerdam 4-1, Lugdunum-Abbenes 4-4, Linschoten- Blauw Zwart 6-0. Lugdunum 13-30 Aarl'veen 14-17 Moerkapelle 14-28 Abbenes 15-16 Berkel 14-24 Koudekerk 15-16 CSW'70 14-23 BlauwZwart 13-14 MVKV 15-23 Woubrugge 15-13 Linschoten 14-17 Zwammerd 14 8 VIJFDE KLASSE A Derde periode: KSD-SVOW 1-1, Docos- Roodenburg 4-2, Foreholte-BSC'68 1-2, SVLV-DWO 3-0, Wassenaar-GWS 2-2, Zoe- termeer-HVZ 5-1. BSC'68 14-31 DW0 15-19' SVLV 15-31 Wassenaar 14-17 SVOW 13-30 Docos 15-17 KSD 15-24 Roodenburg 15-14 Zoetermeer 14-22 HVZ 13- 8 Foreholte 13-19 GWS 14- 6

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19