799Ó 'Ik was vereerd toen FC Utrecht belde' Aangifte Sport Feyenoord-PSV wordt gespeeld op klaarlichte dag (Straf Petrovic 'Verminderd inkomstenbelasting Zaak-Ooms uitgesteld Vermin ■ZATERDAG 1 MAART 1997 chef willem spierdijk, 0 ^■-CHEF^^OoOHDEI Antwerpen vijfde Belgische EK-stad eindhoven Euro 2000, de organisatie van het EK voetbal in Ne derland en België, heeft de UEFA gevraagd Antwerpen als ne- fi gende EK-stad te accepteren. De accommodatie van Antwerp FC, De Bosuil, wordt volledig vernieuwd. Euro 2000 had tot dus- i ver voor acht speelsteden gekozen, vier in Nederland (Amster dam, Rotterdam, Eindhoven en Arnhem) en vier in België (Brus sel, Charleroi, Luik en Brugge). Het stads- en provinciebestuur van Antwerpen voelde zich gepasseerd en beloofde een nieuw stadion te bouwen. De organisatie legt dat nu voor aan de UEFA. ]j De loting voor het EK-kwalificatietoernooi, volgend jaar januari, p is aan Gent toegewezen, i s Van der Leden stapt op bij Nereus zaandam Gijsbert van der Leden is opgestapt als vrouwencoach van waterpoloclub ZW Nereus uit Zaandam. De oud-internatio nal genoot niet langer het vertrouwen van zijn pupillen. Nereus staat bovenaan in de eredivisie. Assistent Simon Meijn volgt Van q der Leden op. Over twee weken heeft in Zaandam het EC-toer- nooi voor landskampioenen plaats, met ZW Nereus als één van de deelnemers. Remmelink voldoet aan eis voor Spelen olang» Thedo Remmelink heeft in de Italiaanse plaats Olang een reuzenslalom voor de wereldbeker snowboarden gewonnen. De Zelhemmer, die in de winter voornamelijk verblijft in de Oostenrijkse plaats Kaprun, heeft daarmee gisteren voldaan aan j de eis van NOCNSF voor uitzending naar de Olympische Win- i terspelen van 1998 in de Japanse stad Nagano. De nationale ij sportkoepel verlangde voor afvaardiging naar de Winterspelen i twee keer een plaats bij de eerste vijftien van een wereldbeker- i| wedstrijd. Remmelink werd eind december in Sun Peaks vierde. Hij was toen pas hersteld van een rugblessure. Edgar Davids verlaat ziekenhuis ji terni» Edgar Davids is gisteren ontslagen uit het ziekenhuis van Temi. De middenvelder van AC Milan werd daar maandag ge- jj opereerd aan het gebroken scheen- en kuitbeen. Davids brak zijn rechterbeen zondag op twee plaatsen tijdens de wedstrijd tegen Perugia. Hij kwam ongelukldg in botsing met doelman 'j Bucci van de tegenstander. Chirurg Cerulli sprak van 'een ge- 3 slaagde operatie'. Volgens de arts staat Davids binnen zes maan- den weer op het voetbalveld. Vitesse en PSVvandalen laten betalen b arnhem Vitesse en PSV hebben besloten te proberen de schade F die Eindhovense supporters in Arnhem aanrichtten op de van- dalen te verhalen. De clubs kwamen dat na overleg overeen. Op zondag 16 februari misdroegen PSV-supporters zich tijdens het duel van hun favorieten bij Vitesse. Fans richtten vernielingen aan aan het hekwerk van stadion Monnikenhuize. De clubs wil len de daders opsporen en aansprakelijk stellen. Vitesse ver wacht wegens de ongeregeldheden ook door de KNVB te wor den beboet. „We onderzoeken of we ook dat bedrag op die sup porters kunnen verhalen", aldus een woordvoerder. TV4 grijpt naast Belgisch voetbal brussel» De uitzendrechten van het Belgische voetbal blijven ook na 1998 in het bezit van het commerciële station VTM en de Franstalige zender RTBF. Het bestuur van de Belgische voetbal bond bereikte gisteren mondelinge overeenstemming met beide partners over een nieuw contract voor de periöde 1998-2002. Het nieuws over de verlenging van de samenwerking kwam on verwacht in België. De voetbalbond leek grote interesse te heb ben in een aanbieding van de Vlaams-Britse zender TV4. Rothenberger troeft Van Grunsven af parus Sven Rothenberger heeft de wereldbekerwedstrijd dres suur in Parijs gewonnen. De Nederlandse Duitser, die brons won op de Olympische Spelen, bleef gisteren met Jonggor's Weyden Anky van Grunsven met Cocktail ruim voor: 83,21 pro cent om 75,19 procent. Op de derde plaats eindigde de Duitse Karin Rehbein met Donnerhall (74,82). Tineke Bartels eindigde met Olympic Barbria op de achtste plaats met 68,51. Judobond kiest vier nieuwe trainers nieuwegein De Judo Bond Nederland heeft vier nieuwe trainers benoemd voor zowel de mannen- als vrouwenselecties. Marjol ein van Unen (senioren) en Jur Raatjes (junioren) nemen de vrouwen onder hun hoede, Louis Wijdenbosch (senioren) en Theo Meijer (junioren) de mannenploegen. De JBN heeft in eer ste instantie een contract van een jaar met het kwartet afgeslo ten met de intentie bestaaf tot en met de Olympische Spelen van 2000. Het viertal volgt de bondscoaches Wim Visser (man nen) en Cor van der Geest (vrouwen) op. Gerald Vanenburg houdt rekening met rentree tegen Ajax Gerald Vanenburg (32) is terug op de plek waar hij zijn voetballoopbaan begon. De 42-voudig international speelde als technisch begaafde junior de sterren van de hemel op het veld van de amateurclub Sterrenwijk, op een steenworp afstand van stadion Galgenwaard. „Het is een feest van herkenning, een beetje alsof je thuiskomt", merkte hij na zijn eerste training op. utrecht gpd Die herkenning is er ook bij het trainersduo Ron Spelbos-Jan Wouters met wie Vanenburg bij Ajax voetbalde. „Geen slechte voor een club als FC Utrecht", mompelt Spelbos wanneer zijn nieuwe aanwinst onder de dou che staat. „Voor het 'voetbal lend vermogen' van FC Utrecht is hij een grote aanwinst. We kunnen hem de rest van het sei zoen goed gebruiken." Vanenburg houdt voorlopig de boot af. „Ik heb een maand of drie niets gedaan, eerst moet de conditie opgevijzeld worden. Het viel me tegen, blijkbaar kan je niet ongestraft een aantal we ken helemaal niets doen. Maar binnen een paar dagen moet het ritme terug zijn, ik houd er rekening mee dat ik tegen Ajax mijn rentree maak. Dat lijkt me trouwens wel een mooie wed strijd om in de Nederlandse competitie terug te keren." De afgelopen maanden is Va nenburg benaderd door vijf clubs. „Maar de aanbieding van FC Utrecht was het meest seri eus, daar sprak vertrouwen uit. Ik was vereerd toen de club bel de. Bovendien maken ze hier moeilijke tijden door, ik heb als jochie van tien op de Bunnik- zijde gestaan. Om te juichen voor Willy Carbo, Ton de Kruijk, Jantje van Staa en Leo van Veen. Die laatste twee waren mijn favorieten, vanwege hun balbehandeling. Ik heb in het jeugdplan gezeten maar kon geen competitievoetbal spelen bij FC Utrecht. Daarom werd Elinkwijk mijn volgende club, voordat ik de overstap naar Ajax maakte." Volgens bestuurslid Ab Ka- balt, belast met technische za ken, was de transfer mogelijk 'omdat beide partijen graag wil den'. FC Utrecht heeft dus geen finaciële bokkensprongen hoe ven te maken om Vanenburg naar Galgenwaard te halen. De middenvelder: „Ik wil mijn bij drage leveren aan het behoud van het eredivisieschap. Het gaat niet om mijn inbreng, maar om het ploegbelang. Ik heb nog nooit bij een elftal ge speeld dat onder degradatie- druk stond, dat is dus een nieu we ervaring. Maar ik proef hier overal grote ambitie. Bovendien is het publiek hier grandioos, ie dereen in Nederland praat over de entourage van Galgenwaard. Daar wil ik graag iets van mee maken." De spelersgroep heeft en thousiast gereageerd op de komst van Vanenburg. Rob Wit- schge heeft Vanenburg meege maakt in diens nadagen bij Ajax. „Ik geloof niet dat we sa men in een elftal gespeeld heb ben, maar Gerald is een kanjer. FC Utrecht kan hem goed ge bruiken omdat we nog te vaak onze toevlucht moeten nemen tot opportunistisch voetbal en daardoor kwetsbaar zijn." Top scorer Michael Mols verwacht dat Vanenburg er verantwoor delijk voor zal zijn 'dat de spit sen nog beter in stelling ge bracht kunnen worden'. Ronald Spelbos (rechts) begroet Gerald Vanenburg, terug op het oude nest In de Galgenwaard. René van den Brink krijgt de lachers op zijn hapd met de op merking 'dat een bijtertje als Vanenburg op het middenveld nooit weg is'. Van den Brink herinnert zich de afscheidswed- strijd nog van Vanenburg en instituut in Eindhoven en het is Romario bij PSV. „Het was de bijzonder dat FC Utrecht hem kampioenswedstrijd tegen De heeft kunnen inlijven." Graafschap, ze maakten er een Vanenburg verwacht met trai- mooie demonstratie van. Ro- ner Spelbos goed te kunnen mario en Vanenburg waren een functioneren. „Hij was als voet- Sanchez gaat in beroep tegen schorsing rotterdam anp De eredivisietopper Feyenoord-PSV begint zondag 9 maart om 14.30 uur in plaats van het eerder vastgestel de tijdstip van 18.00 uur. Burgemeester Peper van Rot terdam geeft geen goedkeuring aan een wedstrijd in de avonduren. Een compromisvoorstel van de KNVB om het duel om 17.00 uur te starten, vond bij Peper geen gehoor. De burgemeester vindt dat de orde en veiligheid bij een middagwedstrijd gemakkelijker te handhaven zijn dan in de schemering of het donker. Volgens Peper is er sprake van een beladen wedstrijd en van een duidelijke verharding onder de voetbalsupporters. De maatregel van Peper houdt in het duel tussen de nummers één en twee niet rechtstreeks op de televisie mag worden uitgezonden. Eerder dit seizoen gaf de burgemeester ook al geen toestemming voor de klassie ker Feyenoord-Ajax in de avonduren. Korpschef Brinkman adviseerde donderdag al de wedstrijd te vervroegen. Peper stuurde daarop gis terochtend een brief naar de KNVB en Feyenoord. Daarin bracht hij beide partijen van zijn voornemen of ficieel op de hoogte. Uitvoerig overleg deed Peper niet van standpunt veranderen. De burgemeester somt in zijn brief vijf voorbeelden op van wangedrag van PSV-fans in het afgelopen jaar. De harde kern van de Eindhovense club gaat steeds va ker al vroeg voor het begin van de uitwedstrijden op stap. Door het duel te vervroegen, hebben de suppor ters minder tijd om eerst rellen te trappen, zo redeneert Peper. Hij wil eveneens een confrontratie met Ajax-fans op 9 maart voorkomen. De Amsterdamse club speelt die dag om 14.30 uur tegen FC Utrecht. Als het duel in Rotter dam om 18.00 uur begint, zouden Ajax-vandalen alle tijd hebben om na de wedstrijd richting Rotterdam te reizen. Aangezien het op 9 maart in de Maasstad ook nog koopzondag is, vindt Peper het risico van rellen in de binnenstad veel te groot bij een avondwedstrijd in de Kuip. Sanchez Feyenoord-aanvaller Pablo Sanchez heeft beroep aan getekend tegen zijn schorsing voor vier duels. De Ar gentijn vindt de straf, die de tuchtcommissie van de KNVB vrijdag uitsprak, te hoog. Hij is het niet eens met de schriftelijke verklaring van de grensrechter. Daarin maakt de vlaggenist melding van een bewuste kopstoot tegen Ajax-middenvelder Musampa. Volgens Sanchez was er van enige opzet geen sprake. Dat onderschrijft Musampa in zijn rapportage van het voorval. De schorsing van Sanchez is door de beroeps zaak voorlopig opgeschort. Hij kreeg afgelopen zondag in de klassieker tegen Ajax de rode kaart van arbiter Luinge, die het incident niet had gezien. De tuchtcommissie van de KNVB legde Feyenoord gisteren ook drie geldstraffen op wegens wangedrag van de aanhang. De Rotterdamse club moet in totaal een bedrag van 30.000 gulden betalen: 15.000 voor de thuiswedstrijd tegen Roda JC, 10.000 voor de thuiswed strijd tegen NAC en 5000 voor de uitwedstrijd tegen Heerenveen. Het is nog niet bekend of Feyenoord deze geldboetes accepteert. balier tactisch erg sterk. Ten on rechte werd door collega-voet ballers gesuggereerd dat Spel bos alleen maar een sloper was, maar hij kon toevallig ook een aardig houtje voetballen. Beckenbauer ambassadeur voor WK 2006 parus afp/sid - 'eindhoven gpd j" 'De tuchtcommissie van de us) -KNVB heeft de rode kaarten van SchpSV-voetballer Zeljko Petrovic ën AZ-collega Krzsysztof Bociek irda Omgezet in een gele. Dat ge- ^^beurde op basis van getuigen- sch (Verklaringen en tv-beelden. Het lerajweetal raakte vorige week za terdagavond slaags met elkaar ypin de competiewedstrijd tussen PSV en AZ. Het duo kreeg van viuidtcheidsrechter Reygwart de ro- °35Ce kaart- Volgens de KNVB was Smitfeeen sprake van een vechtpar tijtje. Petrovic: „Er is recht ge- chezf'Proken." Advocaat, lachend: nJ.Hij schijnt in Zeist een waar echtloneelstukje te hebben opge roerd." De gele kaart brengt het totaal ht 2 'an Petrovic °P drie, waardoor 24 tij morgenavond in de compe- ;e 2! itiewedstrijd tegen RKC inzet- ium )aar is. Dat geldt vrijwel zeker liet voor Luc Nilis. De Belgische 19 ianvaller kampt nog met een ?4, ^gekwetste rechterenkel. Giste ren liet Nilis de training al snel Ivoor gezien. „Op dit moment '•en ik pessimistisch." Vermoe- lelijk neemt Advocaat het 18- iarige Braziliaanse talent Clau- dio als v ^Waalwijk. 15-3 Marcos Vampeta blijft ook de komende vier seizoenen in ^ndienst van PSV. De rechtsback, klie na zijn rentree in Eindhoven f ®JS uitgegroeid tot vaste waarde areain het team van Dick Advocaat, ^meldde manager Frank Arnesen imoig'steren dat hij ingaat op de 77aanbieding van de Eindhovense j^fcredivisionist. Vermoedelijk zet jk. |de Braziliaan in de loop van vol- 2 leende week zijn handtekening ^kiiPuder de nieuwe verbintenis, a). 3De 22-jarige Vampeta stond de Brfcfgelopen weken in de belang stelling van de Braziliaanse clubs Palmeiras en Corinthians. Van Der Hoeven ACCOUNTANT EN BELASTINGCONSULENTEN Voor een vakbekwame verzorging van: Samenstellen jaarrekening Begeleiding startende ondernemers Boekhouding Loonadministratie Belastingaangifte ondernemers en particulieren DE HEYDERWEG 17,2314 XZ LEIDEN TEL. (071) 541 8781 FAX (071) 541 91 34 ADMINISTRATIE COLLECTIEF Zoeterwoudsesingel 63 2313 EL Leiden Tel. 071-5127054 - Fax 071-5127004 Dienstverleners bij uitstek voor: UW AANGIFTE INKOMSTENBELASTING 1996 Boekhoudingen en belastingzaken voor midden-kleinbedrijf Financiële diensten en verzekeringen Administratiekantoor Niesthoven Voor het midden- en kleinbedrijf alsmede particulieren verrichten wij tegen vaste, gemitigeerde tarieven: - Financiële administraties opdrachten illen van Jaarrekeningen - Belastingen (IB en VPB) - Tijdelijke arbeidsondersteuning Laait dn iMtwran dl@m Uw belastingaangifte MIJN ZORG Ook bedrijfsadministraties Zwetsloot 071 5314067 Alleen de professionele belastingadviseur maakt het voor u makkelijker en waarschijnlijk ook leuker (althans zeker minder erg). Bel voor het maken van een Kom gerust binnenlopen of maak een afspraak ACCOUNTANTSBUREAU LTB Franz Beckenbauer gaat als ambassadeur van Duitsland proberen het WK voetbal in 2006 naar zijn vaderland te krijgen. De voorzitter van Bayern München maakte dat gisteren bekend tijdens een persconferentie in Parijs. In de Franse hoofdstad had hij een ontmoeting met Michel Platini. De voormalige mid denvelder haalde als ambas sadeur het WK voetbal 1998 naar Frankrijk. Hij zit in het organisatie-comité. De Duitse voetbalbond be naderde Beckenbauer al een jaar geleden. „Na het WK Ita lië 1990, EK Engeland 1996, WK Frankrijk 1998 en, moge lijk, EK Spanje 2004 verdient Duitsland het WK 2006", al dus 'der Kaiser'. „Het zou het eerste grote sportevenement zijn in het land na de samen voeging van Oost- en West Duitsland." Platini en Beckenbauer had den het vooral over de wijze waarop de lobby het best ge stalte kan krijgen. De Frans man zei dat zijn taak gemak - kellijker was, omdat Duits land voor het WK 2006 grote concurrentie ondervindt van Engeland. Maar Becken- bauer hoopt dat de Europese voetbalunie op 17 april tij dens een vergadering in Ge- néve de kandidatuur van Duitsland steunt ten koste van Engeland. Een samenwerking met de Britten, zoals België en Ne derland het EK in 2000 orga niseren, zag hij niet zitten. „Duitsland is in staat alleen een toernooi met 32 landen BELASTINGADVIESBUREAU BUNNIG WORTMAN BV Vijf Meilaan 135-A 2321 RK Leiden Tel. 071-5311321 en vraag naar Peter Wortman, Erik Bunnig, Mr. Gerrit Verrips of Mr. Paola van Haasteren. ••ch"3icia«,nuu!iiuiiis/muviseurs voor: overheids-, zorg-, welzijns-, sport- en couma/vrs n. k non-profitinstellingen n de £lrkze*-groep Uw adviseur voor het grijze gebied van de fiscaliteit voor verenigingen en stichtingen subsidies, schenkingen, huur/verhuur omzet-, vennootschaps- en loonbelasting Verbeekstraat 8a Postbus 2266 Tel.: 071-531 11 04 2301 CG Leiden Fax: 071-532 07 05 „Wij kunnen het wel leuker maken" MARNAN Administratie- en Belastingadvieskantoor voor particulieren en ondernemers ook 's avonds staan wij voor u klaar J. de B. Kemperpad 10 - Leiden - 071-5322733 breda anp belastingaangifte tegen redelijk Verzorging van administraties, belastingzaken. computerverwerking, verzekeringen en adviezen Adminislmlickantoor De behandeling van de on- tuchtzaak waarin de voormalig judoleraar Peter Ooms als ver dachte wordt aangemerkt, wordt terugverwezen naar de rechter-commissaris. Persoffi cier van justitie in Breda mr. W. Koops zegt dat op verzoek van de verdediging een aantal getui gen zal worden gehoord. „De zaak wordt wel uitgeroepen, maar zal op de geplande datum in maan niet worden behan deld," aldus de officier. In deze ontuchtzaak hebben drie voormalige pupillen van de judocoach (Monique van der Lee, Irene de Kok en Anita Staps)aangifte van seksuele inti miteit gedaan. De Judobond Nederland heeft Ooms op grond van de beschuldigingen verboden verder les te geven.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19