'Huur wordt wellicht onbetaalbaar' éindelijk kunnen Voorhouters ;nel naar Leiden met de trein Sporthal terrein MEOB 'droom' Wassenaar duldt geen coffeeshops barmond laat zijn licht chijnen over fietspad Leiden Regio rovincie betaalt wel mee an keuken Dillenburg )uikclub filmt 'wezenloze' odem Klinkenbergerpias nu de grootste van Nederland Rechtszaak Voorschoten tegen Grouwels Vastgoed lijkt niet door te gaan Boosheid over vernielingen door 'stelletje zieke geesten' JJDAG28 FEBRUAR11997 bntainerbrandjes in Leiderdorp ierdorp» De brandweer in Leiderdorp moest gistermiddag ;e keer achter elkaar uitrukken om een containerbrand te issen. De eerste keer stond een container op de Wilddreef in and. Nog geen uur later moest de brandweer ingrijpen op het keerterrein van de Bloemerd. lieuw bestuur Haaswijk gstgeestBuurtvereniging Haaswijk heeft een nieuw bestuur, jdens de jaarvergadering van de vereniging, die gisteren aatsvond, maakte het oude bestuur plaats voor Erik de Zwart, idolf Heikens en Karei Klein. De buurtvereniging heeft tevens isloten geen gebruik meer te maken van de 'contactpersonen', e de vereniging jarenlang assisteerden. E. Meeuwisse, die het stuur jarenlang heeft geholpen, werd benoemd tot erelid van lurtvereniging Haaswijk. erdorp judy nihof i-Holland betaalt wel dege- mee aan de keuken van ver- [ingshuis Dillenburg in Lei dorp. Die keuken moet voor a 230.000 gulden worden gepast aan de eisen van de- tijd. Provincie en gemeente (alen elk bijna een ton. Dil- ,0jburg betaalt de rest. Bet berust op een misver- pd dat de provincie een bij- stfge zou hebben geweigerd, Ivrft J. Meij van de Regionale idmmissie Zuid-Holland t lord, die door de provincie j jjd-Holland is ingesteld, iiji stukken van de gemeente c. jderdorp stond dat de provin- ej een bijdrage had geweigerd eljdat zij Dillenburg te Idein vond om een eigen keuken te kunnen behouden. Maar vol gens Meij wordt daar al langere tijd anders over gedacht. „In de stukken van de gemeente staat een stukje historie weergege ven. Drie jaar geleden voelde de provincie er inderdaad niks voor om geld aan de keuken uit te geven. Maar allerlei onder zoeken hebben geleid tot ande re inzichten." Volgens Meij staat het nut van een eigen keuken voor het Leiderdorpse tehuis als een paal boven water. Zeker nu duidelijk is dat de Dillenburg in de nabije toekomst een groot aantal men sen thuis gaat verzorgen (zoge heten extra murale plaatsen) die ook een maaltijd moeten krijgen. (mond gerard van der geest fietspad '224' tussen War- ind en Sassenheim krijgt zijn |lichting. De Warmondse ge- (enteraad stelde gisteravond krediet van ruim 145.000 (den beschikbaar. De pro vin- Zuid-Holland draagt 40.000 (den bij. CDA'er C. van Schie id het maar een matig ge- van de provincie. „Dat be is nergens op gebaseerd, oor kun je niet eens een iel leggen", meende Van Wethouder W. de Vos ienbare werken) was toch tevreden met 'het coulance- Irag'. [et Warmondse gedeelte van fietspad wordt dus verlicht, (mskerk (Progressief War- ind, PW) wilde weten of het is misschien wel het enige kje Oegstgeest dat nog nooit foto of op film is gezet. En in si geval niet het fraaiste stukje: ligt er bezaaid met stukken in, autobanden en slierten ladbeton. Duikvereniging Ti- laat zich er niet door weer- juden. De volgende maand en de duikers af naar de bo- Ti van de Klinkenbergerpias rij i er een serie video- en foto- namen te maken. )e duikclub wil het fotomate- K al onder andere gebruiken ifiDr een boekje over de Klin- Jibergerplas, dat in de loop het jaar moet verschijnen, duikers deden voor het tiekje al onderzoek naar de istgeest maarten keulemans lieu we fietsstroken Oegstgeest istgeest maarten keulemans chef hans jacobs, 071-5356414, plv.-chef rudolf kleun, 071-53s Woonproject gehandicapten in Leiderdorp in het gedrang De leiding van het Leiderdorpse tehuis voor meervoudig gehandicapten Nieuw Buitenzorg maakt zich grote zor gen over de vertraging van de bouw van een woningcom plex aan de Splinterlaan. De bouw is uitgesteld nu de Raad van State een streep heeft gezet door het bestem mingsplan. Onder dat plan vallen de in totaal 32 wonin gen voor ouderen en meervoudig gehandicapten. „We vinden het hartstikke erg. De plannen zijn al continu uit gesteld", zegt clustermanager M. van Spronsen. leiderdorp» judy nihofvan de Algemene Woningbouw vereniging Leiderdorp (AWL) Nieuw Buitenzorg, dat is geves- aan de Splinterlaan drie wonin- tigd aan de Elisabethhof, wil in gen huren voor het huisvesten een nog te bouwen complex van vier meervoudig gehandi capten. Het is de bedoeling de ze huizen te verbouwen tot één woning. Het tehuis maakt zich al langere tijd sterk voor het on derbrengen van bewoners in kleine groepen in gewone woonhuizen. Het plan heeft enige haast omdat het pand aan de Elisa bethhof overvol is. „Het is hier erg klein. In zoverre is het ur gent. Bovendien hebben we al bewoners voor de Splinterlaan uitgezocht, hebben we plannen gemaakt, een begroting opge steld en zijn de sollicitatiepro cedures voor personeel in gang gezet", zegt Van Spronsen. De kans bestaat dat het plan van Nieuw Buitenzorg zelfs he lemaal afketst. De AWL moet de huizen voor 1 maart 1998 ople veren om een forse subsidie van het rijk binnen te kunnen halen. Die subsidie is nodig om de huurprijzen laag te houden. Van Spronsen: „Komt die subsidie niet, dan wordt de huur voor ons onbetaalbaar. De overheid is met onze plannen akkoord gegaan op basis van de huren die we toen dachten te moeten betalen. Ik weet niet of we nog wel toestemming krijgen als de Sassenheimse stuk ook verlicht wordt. Voor een gedeeltelijk 'vrouwonvriendelijk' fietspad voelde Heemskerk niets. „Mis schien kunnen we andere, goedkopere lantaarnpalen voor Sassenheim lospeuteren", op perde Heemskerk. Zijn opmerking onüokte loco burgemeester J. Wassenaar de verzuchting* dat de gemeente Warmond 'veel vooruitstreven der is'. De Vos kon Heemskerk niet geruststellen. „De provincie wenst niet mee te betalen voor iets dat wordt bestempeld als 'vrouwonvriendelijk'." Wel be loofde de wethouder met zijn Sassenheimse collega te gaan praten over de lantaarnpalen. Het zou mooi zijn, als ze van hetzelfde formaat zijn en dezelf de lichtsterkte hebben. v, 3 1 .-,-é - V 'v - ,-A voorgeschiedenis van de plas. „Het wordt niet een boekje in druk dat voor vijftig gulden in de winkels komt", nuanceert duiker Theo Perk. „Het moet meer een aardigheidje worden voor geïnteresseerde mensen." Behalve voor het boekje is de film- en foto-actie bedoeld als les voor de duikers. Perk weet dat het puin op de bodem van de zandafgraving fraaie beelden kan opleveren. „Je hebt er bij voorbeeld op een meter of vijf diepte ineens een fiets, die zo maar rechtop op een spie gelglad stuk bodem staat. Of een eind verderop, daar ligt een kluwen betonvlechtwerk, ge kruld als een verjaardagslint. Dat is zo bizar, zo wezenloos. Schitterend!" noordwuk» De sloop van het voormalige hotel Zingeraan de Zeereep in Noordwijk verloopt voorspoediger dan verwacht. Slo persbedrijf Van der Pouw Kraan uit Oud Ade dankt dat vooral aan het inzetten van een combi- schaar, die beton, staal en ijzer met een dikte van 85 centimeter in één beet kan doorknippen. Nadat het gebouw eerst was leeggehaald en er ook nog wat asbesthoudende gevelpanelen waren verwijderd, begon vorige week woensdag het grove slo pen. Woensdag lag het 8.000 ku bieke meter grote gebouw plat, zodat slopers het puin nu keurig in rijtjes kunnen leggen. Volgende week dinsdag of woensdag kunnen vrachtwagens dan de 2376 kubieke meter be- tonpuin en de 958 kubieke meter metselpuin oppikken. In totaal weegt die vracht zo'n 7500 ton, goed voor 340 vrachtjes. Die gaan naar Vijfhuizen, bij Haar lem. Een bedrijf verwerkt het puin tot materiaal dat gebruikt wordt bij het maken van een wegfunde- ring. Bedrijfsleider R. Stockmann wil die klus in een week laten klaren, waarna het terrein 'hele maal bouwrijp' is. De positieve reacties zijn nu al overweldigend, meldt Stock mann: „Omwonenden zeiden ook al dat de jongens een stand beeld verdienen." FOTO DICK HOGEWONINC Wegens verhuizing naar buurpand fietsers van Oegstgeest krijgen er enkele honderden meters rood alt bij. In de Dorpsstraat en aan de Warmonderweg worden de (uwe stroken volgende maand aangelegd. De fietsstroken wor- n gelegd omdat de straatgedeelten toch worden aangepakt van- de vernieuwing van de riolering. Door de stroken meteen aan leggen spaart de gemeente geld uit. Behalve de fietsbanen wor- n er bij de Dorpsstraat ook twee verkeersdrempels geplaatst, bij uitgangen van de Dahlia- en de Bijdorplaan. UJRT€R6€DD€NC€NTRUM Grijp uw kans: gedurende de héle maand maart 500 gulden korting op èlk waterbed! Natuurlijk met onze unieke 60 nachten-bed-op-proef en niet-goed-geld-terug garantie. Den Haag: Javastraat 267/293 Leiden: Lammenschansplein 6 (070) 365 94 84 (071532 34 28 voorschoten dimitri walbeek De rechtszaak waarmee de ge meente Voorschoten heeft ge dreigd tegen Grouwels Vastgoed uit Heerlen lijkt niet door te gaan. Afgelopen dinsdag heeft wethouder H. Smits (D66) als nog een brief ontvangen uit Limburg waarin Grouwels tege moet komt aan de eisen van de gemeente. „De brief was wel wat laat, maar het voorstel lijkt de problemen op te lossen", zei hij gisteravond tijdens de raads vergadering. Volgens de gemeente houdt het onroerend goedbedrijf zich al jaren niet aan eerder gemaak te afspraken om in het dorp niet hu^en hoger worden. Dat kan ik niet overzien." De Raad van State schorste deze week het bestemmings plan Splinterlaan op verzoek van omwonende J. Kok. Deze heeft tegenover het AWL-com- plex een woning gekocht. De makelaar beloofde hem een vrij uitzicht. Toen de gemeente Leider dorp de nieuwbouw op werke lijke schaal ging intekenen, bleek de familie Kok plotseling genoegen te moeten nemen met uitzicht op een blinde muur van het woningcomplex van de AWL. Later bleek dat de architect een fout had gemaakt in de situatietekening op grond waarvan Kok zijn huis had ge kocht. De gemeente ging niet in op protesten van de familie Kok. Bij het vaststellen van het be stemmingsplan beriep de ge meente zich op de vrijheid om bij de uitwerking van een plan een bouwmassa maximaal tien procent groter uit te laten pak ken. De Raad van State stelde deze week echter vast dat zij de tien procent heeft overschre den. oegstgeest maarten keulemans Wat er ook gebeurt met de ge bouwen van het Marine Elec- tronisch en Optisch Bedrijf (MEOB) in Oegstgeest: het ter rein blijft hoogstwaarschijnlijk gereserveerd voor bedrijven. „Al krijgt het wel een veel meer open karakter dan het nu heeft." Dat zei wethouder G. van Eisen (PrO/ruimtelijke or dening) gisteravond tegen een delegatie bewoners uit de Noord-Oegstgeestse wijk Haas wijk. Volgens de plannen vertrekt het marinebedrijf kort na de eeuwwisseling naar Den Helder. Defensie, die eigenaar is van de grond, zal in eerste instantie zoeken naar een andere be stemming voor het gebouwen complex. Pas als dat niet lukt, gaat defensie waarschijnlijk met de gemeente om de tafel zitten om te praten over de toekomst van het terrein. De suggestie dat één van de MEOB-gebouwen kan worden omgetimmerd tot sporthal deed Van Eisen van de hand als 'een mooie droom'. „Al staan er na tuurlijk genoeg sporthalachtige gebouwen op het terrein; het is wel erg prematuur om het daar over te hebben." Het sporthali dee werd tijdens de algemene beschouwingen van eind vorig jaar aangekaart door D66 en is sindsdien een steeds terugke rend onderwerp van gesprek. Van Eisen liet de Haaswijkers tevens weten dat hij zich zorgen maakt over de vervuiling van het MEOB-terrein. Hoewel de Provincie die vervuiling in kaart heeft gebracht, vindt Oegstgeest dat het werk niet goed is ge daan: zo is niet uitgesloten dat de vervuiling zich aan de kant van de Morsebel uitbreidt in de richting van de woningen. „Maar er zou in de toekomst gevaar kunnen optreden", stel de Van Eisen. meer dan acht van zijn (huur)woningen per jaar in de verkoop te doen. In de brief van afgelopen dinsdag stelt Grou wels voor om het aantal voor Grouwels' laatste 35 woningen in het dorp terug te brengen tot vijf. Als dit voorstel waterdicht is, dan kunnen we van de rechts gang afzien. De gemeente-ad vocaat heeft zijn zegen gege ven", zei Smits. De gemeente raad heeft toch toestemming gegeven om een rechtszaak aan te spannen, mochten de nieuwe voorstellen toch niet tot het voor de gemeente juiste resul taat leiden. wassenaar dimitri walbeek Burgemeester P.H. Schoute duldt geen coffeeshops in zijn dorp. Het strengere beleid in buurstad Den Haag kan de komst van een winkel in soft drugs bespoedigen, maar daar willen de burgemeester en zijn wethouders niet aan. Ook de politieke partijen hebben zich achter het college geschaard. Het dorp heeft nu geen cof feeshop. „Maar we liggen inge klemd tussen twee grote ge meenten en de dreiging is groot. Randgroepjongeren kun nen zich verenigen. Als je pre ventief optreedt ben je dat voor", verklaart gemeentevoor- lichter W. Issendonck de verkla ring van de gemeente. In het dorp bestaat overigens geen vraag naar coffeeshops, voor zo ver Issendonck kan overzien. „De jongeren die er behoefte aan hebben weten die shops in de omgeving wel te vinden", volgens Issendonck. Volgens de cijfers die politie en gemeenten landelijk gebruiken wordt één coffeeshop per 25.000 inwoners gedoogd. Wassenaar heeft circa 26.000 inwoners. „De politiek heeft besloten dat er geen cof feeshop in Wassenaar wordt ge tolereerd. Zo simpel is het. Cof feeshops geven alleen maar overlast. En dat willen we niet in Wassenaar." De gemeente heeft al de han den vol aan de middelbare scholieren die in café Route 44 in Den Deijl voor overlast zor gen. De eigenaar van het pand heeft een waarschuwing gehad. Hij krijgt een boete of moet zijn café zelfs sluiten als de jongeren nog voor overlast zorgen in de buurt. De omwonenden hebben daar bij de gemeente over ge klaagd. De Wanten plassen in brievenbussen en slopen delen van auto's, zegt de buurt. Vol gens Issendonck lijkt er verbete ring te komen. „De eigenaar is welwillend om de overlast te verminderen", zegt hij. „Een stelletje zieke geesten vond het nodig door allerhande activi teiten dingen te vernielen." Met deze woorden vroeg een geschrok ken CDA-raadslid M. Stuijt gisteravond in de gemeenteraad aan dacht voor de recente vernielingen aan het speeltuig van peuter speelzaal De Woezel aan het Schoonoord. Jeugdige vandalen be schadigden een huisje. Ook hebben zij geprobeerd een speelvlieg- tuigje uit te graven. Omwonenden hebben niets van de acties ge merkt. Wethouder J. Wassenaar nam notie van Stuijts opmerkin gen, maar deed vooralsnog geen concrete toezeggingen voor maat regelen om herhaling te voorkomen. orhout wim wegman Ida de Bruijne is blij met het fuwe Voorhoutse station. Hoe n het ook anders, want ze is :retaris van de vereniging izigers in het Openbaar Ver- er (Rover), afdeling Leiden en istreken. En een Rover-be- lurslid dat niet verheugd is er een uitbreiding van het lenbaar-vervoemet in zijn re- i, moet nog geboren worden. De blijdschap van de Rover- cretaris heeft ook een per- onlijk tintje. Hilda de Bruijne bont toevallig op een steen- >rp afstand van de plek waar het station is verrezen. De NS, zo laat ze doorschemeren, mo gen haar dan ook alvast noteren als vaste klant. „Ik zal zeker volop gebruik gaan maken van het station. Want het is met de bus af en toe maar behelpen. Richting Leiden gaat het allemaal nog wel. Maar richting Haarlem is het vaak een hele onderneming. Eerst met de bus naar Leiden en ver volgens weer met de trein ver der. En intussen maar hopen dat alles goed op elkaar aan sluit. Op de terugreis rijd ik met de trein op 50 meter langs mijn huis. Maar ja, ik kan pas in Lei den uitstappen. Dus ben ik pas 50 minuten later ook werkelijk thuis. Ik blijf dat toch altijd wat merkwaardig vinden. Als het nieuwe station open is, is dat leed in elk geval geleden. Maar niet alleen de reizigers richting Haarlem zullen volop van het station profiteren, ver wacht ze. „Mijn man bijvoor beeld werkt in Den Haag en voelt zich bijna gedwongen elke dag de auto te nemen. Anders duurt de reis veel te lang. Hij heeft al aangekondigd dat hij het straks echt eens met de trein gaat proberen. Zo zullen er natuurlijk wel meer zijn." De half-uursdienst waarmee de trein na 1 maart Voorhout aandoet, betekent hoe dan ook een forse verbetering van het openbaar-vervoernet. Tenmin ste, voor de bewoners van Voor hout, Noordwijkerhout en Sas senheim. Voor de andere plaatsen in de Duin- en Bollenstreek is het nieuwe station nauwelijks inte ressant, denkt ze, „Vanuit Rijns burg bijvoorbeeld, kun je beter maar meteen de bus naar Lei den pakken. Dat gaat veel snel ler. Hetzelfde geldt eigenlijk voor Noordwijk, waar elk kwar tier een bus naar Leiden ver trekt. En voor Lissenaren is Voorhout alweer te ver, denk ik." Voorschoten vindt uitkeringen te laag voorschoten dimitri walbeek Het niveau van de minimum uitkeringen is te laag en dat moet verbeterd worden. De ge meenteraad van Voorschoten heeft gisteravond een motie van Groen Links aangenomen waar in het college van B en W wordt gevraagd deze opvatting aan het kabinet en de Tweede Ka mer kenbaar te maken. B en W stonden achter de motie. Alleen de WD stemde tegen. „Het probleem gaat ons wel aan, maar dit voorstel is te specifiek", zei fractievoorzitter P. Verschoor. De motie was een reactie op de uitspraken van di verse landelijke organisaties maar ook 'signalen uit de Voor- schotense sameleving'. Op de WD na had elke partij deze motie ondertekend. Rover-secretaris Hilda de Bruijne: „Met de bus is het af en toe maar behelpen. FOTO LOEK ZUYDERDUIN

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 15