Wouters man van de toekomst HRC heeft iets goed te maken tegen DIOK' Sport ADO Den Haag loopt niet warm voor miljoenenbod Sectiebestuur vermoedelijk slechts voor korte termijn 20ENSDAG 26 FEBRUAR11997 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-5356463 DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. Wim van der Berg is in Den Haag kampioen van Nederland gewichtheffen ge worden in de klasse tot 108 kilo. De Leidenaar gaat niet naar het Europees kampioenschap in Finland omdat de krachtsport bond geen geld heeft. Yvonne van der Stoep uit Voorschoten was de beste in de categorie tot 64 kilo Ook langebaanschaat- ser Niels Arnold was in Den Haag succesvol. De Voorschote naar won op De Uithof de Zuid- Hollandse titel bij de neo-senio- ren. Zijn plaatsgenoot Frank van der Kley werd derde. Bij de A-junioren behaalde Marcel van den Ing de derde plaats Schaatstrainingsgroep Ter Aar is in Haarlem winnaar geworden van de Kees Jongert Bokaal. De laatste twaalf jaar was de groep steeds tweede. De Noordwijkse ijsclub pakte het brons De voetbaltrainerscarrousel draait wat langzamer. Frans Danen stopt definitief bij Scheveningen om de aangeboden baan (jeugdtrainer) bij ADO Den Haag te aanvaarden. Toon Bra- kus verlaat Voorburg en Hans Lamens verruilt PEC Den Haag voor Te Werve. John de Letter, nu nog Den Hoorn, wordt de nieuwe technische man bij DHC. Simon Kistemaker blijft ook het nieuwe seizoen bij Spa kenburg. Bob van Aken blijft werkzaam bij Noordwijk. Daar entegen is Fokke van de Reijd op zoek naar een nieuwe club De laatste wielertrainingswed- strijden zitten er op. Ronald van der Tang (Voorhout) won in Roosendaal, waar junior Vin cent van der Kooij derde werd. Miquel van Kessel (Ter Aar) was de snelste in Lemelerveld en André van Reek klopte zijn me devluchters in Lisse. Nieuweling Ewoud van der Kooij (Leiden) kwam in Gouda als eerste over de eindstreep. Robert Karre- mans (Alphen) werd bij de ama teurs tweede Zaterdag begint het wielerseizoen met de Ster van Zwolle. Van Kessel (Giant), Marco Vermey (Piels), Johnny Brouwer (Golff), Aart Vierhou ten (Rabo), Bram de Groot (Te geltoko) Van der Tang en André en Peter van de Reep (Van Vliet) rijden in de topcompetitie. Bij de vrouwen komen Noortje de Groot (VKS), Ingrid Kelderhuis (Topsecret), Marion Borst (Libe- rtas), Irma van der Salm, Hester Marieke Kroes, Astrid van Tol en Angela van Smoorenburg (allen Hartol) in de hoogste re gionen uit De KNAU heeft een nationaal baancircuit gelan ceerd met punten en geldprij zen als beloning. In de regio maken Lisse (Ter Specke Bo kaal) en Leiden (Gouden Spike) deel uit van de competitie Het voortbestaan van zaalvoetbal club FV Snoekie staat weer ter discussie. De club heeft geen sponsor meer De basketbal- sters Simone van Meurs (BV Leiderdorp), Heieen van Duyn (Grasshoppers) Marloes Steen en Marleen Droogh (BV Lisse) zijn opgenomen in het team van Nederland Zuid bij het All Star Gala op 1 maart in Amster dam Erika van de Bilt traint sinds gisteren bij Lex van Eek van der Sluijs. De atlete van Lei den Atletiek maakt nu deel uit van dezelfde trainingsgroep als haar clubgenoten Joke Kleijweg en Huub Pragt KNAU-official Bob Boverman woont op zater dag 1 maart de eerste Fittest bij Leiden Atletiek bij Wobbe van de Kieboom is het nieuwe be stuurslid bij de wielervereniging Swift. Hij gaat de jeugd begelei den Feyenoord speelt op 27 juli in Gouda een oefenwed strijd bij ONA Sportschool Rob van der Hoorn uit Oegstgeest heeft de Bollendorpcompetitie judo gewonnen De Leidse re gio heeft er drie scheidsrechters American Football bij. Koos van Duijn, Danny en Tanny Ortega slaagden in Zoetermeer voor het examen. Rijnsburger Van Duijn behaalde eveneens het trainersdiploma Schaatser Ton Rueck uit Wassenaar staat zaterdagmiddag om 15.00 uur aan de start van de 24-uursrace in het Italiaanse Baselga di Pine De Centrale Organisatie van Voetbalscheidsrechters (COVS) heeft in Theo Solen een nieuwe voorzitter De Noordwijker- houtse tweedeklasser WSB won een oefenwedstrijd bij RKAW met 4-3 UVS en Quick Boys nemen op woensdag 5 maart deel aan een sterk bezet jeugd- toerenooi bij DSO (Zoetermeer) Roland Scholten geeft aan staande zondag een dartsde monstratie in café 't Veen in Roelofarendsveen. Vanaf 13.00 uur wordt daar het Open Alke made gehouden en de Haagse topper toont tussen de finale partijen door zijn kunnen ADO Den Haag kan tien miljoen gulden rijker worden. Mits de structuur van de club verandert van een vereniging in een stich ting. Het aanbod en de voor waarden zijn gedaan door de zakenmensen Ed Maas en Paul Schaling. De kans dat het bestuur van ADO Den Haag akkoord gaat is niet groot. ,,Het is niet onze eer ste keuze", aldus voorzitter John van Ringelenstein. Hij heeft van het zakenduo tot vrij dag de tijd gekregen definitief te beslissen. Maas is directeur van vast goedfonds VHS, de shirtsponsor van ADO Den Haag. Schaling, tevens voorzitter van onder meer de Stichting Topvolleybal Nederland, is daarvan presi dent-commissaris. Hij zegt: „Trainer Mark Wotte was bij ons met de vraag of we enkele tonnen wilden betalen voor ver sterking van de selectie, om promotie te bewerkstelligen. Toen dachten wij het goed aan te pakken, door structureel geld ter beschikking te stellen." Het gaat daarbij om tien mil joen van het duo, dat het geld op den duur denkt terug te ver dienen. Daarvan zou de club verder kunnen professionalise ren: verbetering tribunes, aan trekken personeel, versterking selectie. Schaling: „We vinden het dan wel noodzaak dat het geld in een stichting betaald voetbal komt. Anders gaan alle bestuursleden van de vereni ging het uitgeven." Van belang is wel dat stichting en vereni ging een overeenkomst teke nen, opdat de doorstroming van jeugd wordt gehandhaafd. Schaling: „Zie dit voorstel niet als een coup. Het is ja of nee." DIOK de eerste keus van Kruger is. De full-back kiest met DIOK meer voor het opdoen van in ternationale ervaring dan voor het uitbouwen van de eigen rugby-kwaliteiten. De in Zuid- Afrika als sportmanager afge studeerde Kruger weet immers dat het verschil in rugbyniveau tussen zijn thuisland en Neder land aanzienlijk is. Met Bellevil le kwam hij uit in de eerste liga, de klasse onder nationaal en provinciaal niveau. Het zegt al les dat hij die derde klasse 'aan zienlijk sterker' noemt dan de Nederlandse eredivisie. „In Ne derland is rugby een kleine sport, in Zuid-Afrika de belang rijkste sport van het land. De fi nale van de World Cup die door Zuid-Afrika werd gewonnen, werd door 43 miljoen mensen bekeken." Ook de onderlinge krachts verschillen zijn kleiner. „De competities zijn veel sterker. In Zuid-Afrika speel je elke week een harde wedstrijd, hier in Ne derland, met DIOK, speel je misschien drie, vier moeilijke wedstrijden." Maar zo heeft Kruger, die in Zuid-Afrika nog even werkzaam was als commercieel duiker naar diamanten, wel meer ver schillen opgemerkt. De manier waarop de scheidsrechters wor den benaderd ('Er wordt hier veel gezegd in het veld, aan de andere kant zijn scheidsrechters er niet altijd even goed in om hun fouten toe te geven') en het feit dat er heel wat afgevochten wordt op het rugbyveld. „In Zuid-Afrika wordt ook wel eens een klap uitgedeeld, maar je zult daar maar zelden een mas sale vechtpartij zien. Bij DIOK heb ik dat in vier wedstrijden nu al vier keer meegemaakt. Mis schien dat het iets met frustratie te maken heeft, omdat DIOK al zo veel heeft gewonnen. Maar het blijft opvallend." Zoals het Kruger ook opgeval len is dat de 'nazit' na afloop in Nederland zo compleet anders is dan hij gewend is. „In Zuid- Afrika mengen de spannen zich na afloop. Drink je met zijn al len een biertje, praatje veel met elkaar. Hier heb je na afloop twee kampen. Terwijl dat niet hoort bij rugby, dat past niet in de cultuur van de sport. In het veld mag het er hard aan toe gaan, ben je vijanden zeg maar. Maar na de wedstrijd moet je vrienden kunnen zijn. Dat heb ik tot nu toe wel gemist." Kruger kan een 'harde speler' worden genoemd. „Ik ben hard, agressief, maar sportief. Harde tackles horen nu eenmaal bij de rugbysport. Het is ook een vorm van zelfbescherming. Als je half zacht in de tackle gaat, is de kans op blessures groter." Als full-back speelt Kruger, die in het eerste duel met HRC zijn eerste serieuze schouder blessure opliep, vooral 'op intu- itie'. „De flyhalf, de scrumhalf van de tegenpartij zijn mijn te genstanders. Als zij de bal heb ben, moet ik voor ze denken. Als zij de bal ergens heen willen kicken, en ik wü dat niet, moet ik dat gat dichtlopen voordat ze hebben kunnen schoppen. Als full-back speel je een tactisch spelletje. Maar je moet ook goe de handen hebben. Goede handen die DIOK zon dag mede naar de finale van de eerste Europa Cup moeten hel pen en later in het seizoen naar de landstitel. Begon DIOK dit keer nu eens niet als favoriet aan de play-offs, na de eigen ze ge op HRC en het daaropvol gend puntverlies van Rotterdam en weer Den Haag staat de Leidse ploeg drie verliespunten voor op beide concurrenten. „We moeten er wel voor zorgen dat dat zo blijft. Als DIOK zo ge motiveerd blijft spelen als de laatste weken, moeten we de ti tel kunnen pakken." Kruger houdt daarbij wel een slag om de arm. Hij gelooft im- piers dat juist een wat mindere motivatie er toe heeft geleid dat DIOK tot de winter niet bepaald een sterk seizoen draaide. „Na tuurlijk heeft de ploeg ook veel met blessures te maken gehad. Maar het heeft ook met motiva tie te maken. Als het er om gaat, loopt iedereen een stap har der." Wat die motivatie betreft, be hoeft DIOK zich om Kruger geen zorgen te maken. De spe ler die zich bij DIOK ook bezig houdt met het trainen van de jeugd: „Elke wedstrijd is belang rijk, ik wil ook elke wedstrijd winnen. Of het nu een sterke te genstander is, of niet. Ik vind dat je die instelling moet heb ben." aieAndrosj-j Wouters pakte in 1991 zijn boeltje bij Ajax en week t naar Bayern München. Voor hem was er geen toe- t: Voivo w^mst meer in het elftal, dat uitgerekend op dat moment Disciplines011 aan de unieke verzameling bekers, schalen en ti- Volgend seizoen keert hij er terug. Als de nieuwe ponprins van Ajax. Als de trainer van de toekomst. verwacht. Met de aanstelling van Wou ters, die vijf jaar (1986-'91) bij Ajax speelde, en Otto, is de technische staf voor volgend seizoen in principe rond. Otto, al in dienst bij Ajax als trainer van de A-junioren, tekent bin nenkort voor twee jaar. Het contract van Wouters loopt ook twee seizoenen. Die periode wordt door Ajax gezien als een overgangsfase. Want over twee jaar moet er weer een 'echte Ajacied' het hoogste woord hebben. Wouters moet dan 01- sen aflossen als directeur. „Er zijn geen toezeggingen ge daan", zegt Hennie Henrichs, 'or'diopfyuters werd anderhalve week leden benaderd. Hij moest, KNoords»rd hem voorgehouden, op •wegen), Ujjj-Q Morten Olsen opvolgen t'fis we-i directeur betaald voetbal. ie kans", noemt Wouters zijn oemooi vjjuwe baan. „Je wilt toch het logste bereiken." Hij mag zich komende twee jaar in alle st voorbereiden op dat hoog- i ambt bij Ajax. De 36-jarige rechter krijgt het tweede lm als voorlopig werkterrein, f club stelde gisteren Heini to (42) aan als assistent van sen. Zijn aanstelling werd volgend seizoen in het bestuur belast met technische zaken. „Wouters moet in het vak groei en. Maar als hij zich goed ont wikkelt, dan is hij de perste kan didaat om Olsen op te volgen. Dan volgt hij Olsen op." Dat is ook het doel van de oud-speler. Wouters ziet de ko mende twee jaar als 'een inves tering om iets anders te berei ken'. Maar wat is zeker in het topvoetbal? Wouters: „Als Ajax de komende drie jaar de Europa Cup 1 wint, zullen ze geen nieu we coach zoeken. Misschien word ik dan wel ergens anders hoofdtrainer." Wouters, die zegt met wee moed uit Utrecht te vertrekken, krijgt het tweede elftal onder zijn hoede. Dit seizoen is dat nog het werk van Gerard van der Lem, de huidige assistent van Louis van Gaal. Die taken zijn nu apart ondergebracht. „Het zou een te zware belasting zijn geworden om alles op de schouders van Wouters neer te leggen", zegt Henrichs. Want de Utrechter wordt ook de eerste 'leerling' van de nieuwe 'trai- nershogeschool' van Ajax. In Amsterdam moeten speciale Ajax-trainers worden opgeleid. Wouters moet ook in Zeist nog naar de cursus voor het diplo ma coach betaald voetbal. Ajax wil terug naar de traditie dat de assistent de hoofdtrainer opvolgt. Henrichs: „Net als met De Mos, Beenhakker en Van Gaal het geval is geweest." Met het vertrek van Van Gaal wordt die lijn doorbroken. Van der Lem volgt zijn baas naar diens nieuwe werkkring.-Ook elders in het voetbalbedrijf werd geen toekomstige directeur gevon den. Daarom moest er een hoofdtrainer worden geïmpor teerd (Olsen). Voor het laatst, verzekerde het bestuur bij diens aanstelling. De eigen opleiding moet genoeg kandidaten ople veren. Er worden binnenkort nog één of twee trainers van de toe komst worden aangesteld. Wouters was niet de enige kandidaat bij Ajax. Eerder wer den de namen van Marco van Basten, Frank Rijkaard en Ro nald Koeman genoemd. Hen richs: „Wouters was het verst in zijn carrière." De Utrechter heeft al een jaartje opleiding ge noten en is dit seizoen bij Utrecht begonnen met zijn trai nersloopbaan. De anderen heb ben geen papieren. Koeman gaat volgend seizoen stage lo pen bij Oranje, Van Basten en Rijkaard gaven ook te kennen nog weinig te voelen voor een terugkeer op de velden. Wou ters zit nog steeds middenin de voetbalwereld. Henrichs: „Wou ters heeft een grote carrière en is gedreven." En die man zocht Ajax. „Maar", zegt de toekom- Jan Wouters. foto anp stige hoofdtrainer, „ik ben geen man die iedere dag voor de ca mera's hoeft." Daar moet Wou ters maar aan wennen. De di recteur betaald voetbal van Ajax is namelijk altijd nieuws. 1 Haagsche Rugby Club en OK komen dit seizoen maar ;t van elkaar af. Tweemaal al iffen beide teams elkaar op t veld. Voor zondag is afleve- ,g drie op het programma ge- terwijl later nog een vierde afrontatie volgt. Toch is het duel dat dit week- ide in de Leidse Morsch afge- irkt wordt een aparte kracht- iting. Dan immers betreft het r Europees duel. De inzet: i plaats in de Europa Cup-fi- ie die op .26 april in Brussel rdt gespeeld. DIOK klasseerde zich bij de tste vier door in de poule met t Brusselse Boisforde en SC uenheim op de tweede plaats slag te leggen. De Hagenaars >nden zich de sterksten in de ule met Kituro uit België en t Duitse TSV Victoria Linden. Varren Kruger maakte die ropese wedstrijden niet mee. verbleef nog in Zuid-Afrika In een gehandicapt DIOK ;r de Belgische knie ging en lakte de overstap naar Leiden s begin december. DIOK was zoek naar een full-back en zijn al bij DIOK actieve jeggenoot van Belleville Rug- belandden de Leidenaars bij rger, die 1 in Zuid-Afrika de Sitie van 'heel-achter' be- ledde. Cruger speelde tot nu toe wei- l. Voor de winterstop kwam 125-jarige Zuid-Afrikaan aan duel, de verloren uitbeurt HRC. Na de langdurige pau- verdedigde hij twee keer de uwgele kleuren tegen Eem- |d en opnieuw HRC. Lruger noemt de ontmoeting komende zondag lastig. „Ik ik dat het moeilijker wordt li de laatste wedstrijd tegen C. Den Haag zal nu nog ster- gemotiveerd zijn dan twee ken geleden. Toen had DIOK die eerste nederlaag iets ïd te maken. Nu is dat an- isom." Iet wordt een open strijd, ikt Kruger. „De ploegen ken- elkaar door en door. Weten t de zwakke punten van de ënstander zijn, waar de wed- jd gewonnen kan worden. Ik !f ons wel wat meer kans." loewel hij nog niet veel aan I spelen van rugby is toegeko- n en een 'soms vervelende' Warren Kruger: „Ik geef ons wel wat meer kans." foto hielco kuipers stille periode van twee maan den achter de rug heeft, bevalt het Kruger goed in Leiden. Als het aan hem ligt is hij er vol gend jaar weer bij. Terwijl teamgenoot Carel van der Mer- we op 7 maart terugkeert naar Zuid-Afrika om daar met Belle ville de competitie in te gaan, kiest Kruger voor een langduri ger verblijf in Leiden. Volgende week weet hij waar schijnlijk of dat langere verblijf inderdaad tot de mogelijkheden behoort. Het al dan niet losko men van een werk- en verblijfs vergunning vormt in dit verhaal de bottle-neck. Mocht dat in Leiden niet geregeld kunnen worden, dan is de kans groot dat Kruger volgend seizoen in Engeland rugby speelt. Contac ten met clubs zijn er al, maar worden afgehouden omdat >ORT SPEL Onder redactie van Loman Leefmans Nieuwe Dijkje dendert door. De )loper uit de eerste divisie (West 2) weinig heel van The Fate uit Delft p om vervolgens stadgenoot Big lakers op een 9-0 verliespartij te jeteren. Daarmee kwam het totaal precies op wedstrijdpunten voor de 'bewoners' van de luwstraat. li de tweede divisie zijn de Katwijkers van The ket ongenaakbaar. De voorsprong op num- r twee, New Times Snorkels uit Leiden be- jagt 33 punten met een wedstrijd minder ge- eld. rsle divisie (West 2), stand: I. 't Nieuwe Dijkje (Leiden) 12-100: Breakers (Leiden) 13-65; 3. Playstation 11-56; 4. Hague Five 2 Haag) 10-50; 5. Hague Five 3 (Den Haag) 13-49; 6.-Dijkjes PP Haag) 8-46; 7. Pool Action 10-43; 8. The Fate (Delft) 11-37; 9. Far jjidschendam) 12-34; 10. Dijkje Bulls (Leiden) 10-10 /eede divisie (Rijnland 1), stand: 1. The Pocket (Katwijk) 12-95; w Times Snorkels (Leiden) 13-62; 3. Dijkje Wild Cards (Leiden) 4. Pool Point (Hillegom) 11-57; 5. 4. Jumbo 1 (Warmond) 9-43; kje Rookies (Leiden) 13-55; 6. Jumbo 1 (Warmond) 12-53; 7. Dijk- lunteers (Leiden) 11-49; 8. The Pocket Adventures (Katwijk) 12- Dijkje DC 5 (Leiden) 10-23; 10. Jumbo 2 (Warmond) 11-18. 'enda: Donderdag 27/2: huistoernooi bij Jumbo SC in Warmond, ag 2/3: bollenstreekbokaal bij The Pocket in Katwijk. Maandag luistoernooi bij 't Dijkje in Leiden. twee leiders in de regionale eredi- hielden weer behoorlijk huis. iloper Jambo's uit Leiden versloeg iterboys uit Noordwijkerhout met Daarmee liepen de Leidenaars punt uit op Bullshit uit Roelofarendsveen dat :n Querelle uit Alphen 'slechts' mét 9-1 won. ierin lijkt het doek gevallen voor NFDT (Ter en Hunterboys. En het moet raar lopen als plaatsen niet worden ingenomen door Vier kant Dames (Lisse) die mijlenver voorstaan in 1B en Brandewijntje 2 die in IA aan kop gaan. In het Nederlandse team dat komend voorjaar meedoet aan de wedstrijden om de Spring Cup (EK zonder Groot Brittanië) hebben zich geen spelers uit de regio geplaatst. Paul Bruines, Sam Denis en Henny van der Ster hadden nog de bes te papieren maar sneuvelden in de kwalificatie. Eredivisie: Querelle - Bullshit 1-9; Jetstream - Cleaners 2-8; Hunter boys - Jambo's 0-10; Adders - Protectors 8-2; United - NFDT 7-3, Buil - Knoeiers 4-6. Stand: 1. Jambo's (Leiden) 16-132; 2. Bullshit (R.a.veen) 16-124; 3. Brandewijn United (Leiden) 16-109; 4. Jetstream (N.w.houl) Arart^„ 7 - n 16-87; 5. Bull 1 (Oegstgeest) 16-84; 6. Cleaners (Noordwijk) 16-817. BK ofnn.lji ,,Jn a o Protectors (Leiderdorja) 16-76; 8 Knoeiers (N.w.hout) 16-69; .9. Querel- J"JH' J- 1<ec!üan V.hl ->:■ Ie (Alphen) 16-67; 10. Black Adders (R.a.veen) 16-55; 11. NFDT (Ter Aar) 16-40; 12. Hunterboys (N.w.hout) 13-35. Eerste divisie A: Buvtenbeenlje - Vierkant 4-6; Lowlanders - Brande wijntje 5-5; Turbo's - Bottespeer 2-8; FPTL - Puntje 3-7; Ravens - Rasp- zaken. Hade Delta werd met 8-1 verslagen waar bij aanvoerder Coen Drejer met drie winstpunten een hoofdrol vertolkte. Snookerij 7 doet het in de andere eerste divisie minder. Tegen hekkensluiter Oude Pomp ging het zevende met 6-3 onderuit. Eredivisie Zuid, stand: 1. Snookercafé (Vlaardingen) 11-63; 2. Wil lem 111 (Halsteren) 11-60; 3. Hatsjiekie D. (Tilburg) 11-54; 4. Pom padour (Breda) 12-52; 5 Pompa T.T. (Breda) 12-49: 6. Delllandplein (Delft) 10-48; 7. Dijkje Duinzigt (Den Haag) 11 -46. 8. De Loods (Maas sluis) 11-44; 9, Spijkenisse 11-43; 10. HOB Nijmegen 11-42; 11. Snook erij 0 (Leiden) 11-42. Eerste Divisie Noord West, stand: 1 Miller's 9-55; 2 Strawberry 9- -"• 3. QS IJmuiden 9-46; 4. Balustrade 9-44; 5. Spaarnehuys 9-43; 6. Sn. ~7; 8. Westena Ou Eerste divisie Zuid Holland, stand: 11-62; 3. Snookerij 1 (Leiden) 12- 11-41; 6. Jumbo (Warmond) 9-3' id: I. Capelle 0 IC 4. Snookercafé 1' d Oude Pomp 0-68; 2. Capelle 1 BILJART Chris Hartman Eerste divisie B: Kanjer Pretcafé 5-5; VW - Generals 4-6; V. Dames - Gauwe Geit 8-2. Stand: I Vierkant Dames 1 16-120; 2. Downstairs 2 16-97; 3. Beer 'n Barrels 15- 93; 4. In de Gauwe Geit 16-91; 5. Harbour Generals 16-87; 6. Punt Uit 15-79; 7. Pretcafé 15-76; 8. Spons 15-70; 9. VW 16-63; 10. Kanjers 16- U7 Waar moet dat heen met Snookerij 0. Als het team zo doorgaat, raakt de Leidse regio haar enige vertegen woordiger in de eredivisie kwijt. In de degradatiestrijd leed de ploeg van de Utrechtse Veer een smadelijke 6-3 nederlaag te gen het Haagse Dijkje Duinzigt. Opvallend was het optreden van Adrie Stoffels die niet één frame wist te winnen. Dat overkomt hem niet vaak. Pas cal van Westerop en Kees Essaadi (2x) zorgden voor de punten. In de eerste divisie deed Snookerij 1 wel goede Het driebandenteam van Centraal won in zijn vijftiende competitiewed strijd met 6-2 van Samonda. In Den Haag moest alleen Rob Hilgeman de eer aan zijn tegenstander laten. Hilge man kon als excuus aanvoeren dat zijn opponent een moyenne van 1.153 noteerde. Zelf kwam de speler van de Oegstgeestse ploeg niet verder dan een gemiddelde van 0.538. Rob Scholtes stond in eerst,e instantie met 12-20 ach ter. Dankzij een productief slotakkoord zegevier de hij alsnog met 35-31 (moyenne 0.853). Hein Jan Salman verspeelde in zijn partij een 14-5 voorsprong (23-24). Vervolgens maakte de Samonda-speler echter nog slechts twee caram boles: 35-26. De derde overwinning kwam op naam van Jan van Loon, die zijn tegenstander geen schijn van kans gaf: 30-9. Van Loon kwam uit op een moyenne van 0.750, Salman realiseer de een gemiddelde van 0.686. Vanavond speelt Centraal in De Voscuyl de belangrijke wedstrijd tegen Strak Kantig. Gecombineerde competitie (twee districten) driebanden-groot: Taveerne 1 - T. Lisse 1 7-0, Sport 1 - Sport 2 2-5, RBV 1 - Centraal 1 5-2, Fort 1 - LUTO 1 5-2, Monopole 1 - RBV2 5-2. Stand: 1. 'i Fort 1 22-101; 2. De Sport 2 22-99; 3. De Vergulde Vos 1 22-98; 4. RBV 2 22-89; 5. Mo nopole 1 23-89; 6. De Taveerne 3 21-77; 7. De Taveerne 2 22-76; 8. De Taveerne 1 22-74; 9. LUTO 1 23-70; 10. T. Lisse 2 22-69; 11. RBV 1 22- 69; 12. Centraal 1 23-69; 13. De Spon 1 22-66; 14. 't Fon 2 21-62; 15. Travelshop Lisse 1 23-54 District Veen- en Rijnstreek, driebanden-klein, eerste klasse: RBV 1 - De Vergulde Vos 1 2-5, Schelp 2 - Plas 1 5-2, 't Fort 3 - R.a veen 5 5- .2, R.aveen 2 - 't Fon 1 7-0, R.a.veen 4 - 't Scheepje 1 5-2, 't Fort 2 - Schelp 1 7-0, R.a.veen 3 - R.a.veen 1 3-4. Stand: 1. 't Fort 2 21-102, 2, R.a veen 5 21-85, 3. De Schelp 2 20-83; 4. R.a.veen 4 20-81, 5. Vergulde Vos 1 21-77, 6. R.a.veen 3 21-75, 7. Schelp 1 21-71,8. 't Fort 1 21-70, 9. R.a.veen 2 21-66, 10. 't Scheepje 1 21-64, 11 RBV 1 21-63. 12. 't Fort3 21-62, 13. R.a.veen 1 21-62, 14. De Plas 1 21-61. Libre Cl: Sport 2 - Rijnegom 1 2-5, Jacobswoude 3 - Schelp 1 2-5, RBV 2 - Merel 1 5-2, Rijnegom 2 - Sport 1 2-5, Aalsmeer 1 - Sport 3 5-2. Rijnstreek 1 - RBV 1 5-2, Plas 2 - T Scheepje 1 4-3. Jacobswoude 2 - 't Fort 1 5-2, 't Scheepje 2 - Plas 1 2-5, 't Fort 2 - Band 1 5-2, R.a.veen 1 - Jacobswoude I 7-0. Stand: 1. De Rijnstreek 1 21-96, 2. RBV 1 21-95, 3. Jacobswoude 2 21-92, 4. De Schep I 21-91, 5 De Plas I' 21-85, 6. De Sport 2 21-84, 7. 't Fort 2 21-84, 8. De Sport 1 21-84, 9. Rijnegom 2 21- 77, 10. De Plas 2 21-76, 11. Rijnegom 1 21-76, 12. RBV 2 21-69, 13. BV Aalsmeer 1 21-67, 14. T Fort 1 21-67, 15. De Merel 1 21-67, 16. Roelo farendsveen I 21-66, 17. t Scheepje 1 21-66, 18. De Band 1 21-61, 19. Jacobswoude 3 21-60, 20. Jacobswoude 1 21-57, 21. De Sport 3 21-51, 22. 't Scheepje 2 21-46. District Bollenstreek, driebanden-klem: Taveerne 1 - Klipper 3 5- 2, Northgo 2 - 't Vuurschip 1 4-3, Royal Sport 1 - Ambassador I 4-3, Sport 1 - Sport 2 6-1, 't Soldaatje 1 - Hoofddorp 2 7-0, Hoofddorp 1 - Sassenheim 1 5-2, Doofpot 1- Bull's Inn 1 0-7, BSM 1 - Roode Leeuw I 5-2, Kleine Engel 1 - Klipper 2 2-5. Klipper 1 - Sportrust 1 5-2. Stand: I Northgo 2 15-78, 2. Sport 1 16-78, 3. 't Vuurschip 1 16-70, 4. Royal Sport 1 15-67, 5. Sportrust 1 15-64, 6. De Klipper 1 15-62,5, 7. BSM 1 - 15-55, 8. Northgo 1 15-54, 9. De Klipper 3 14-51,5, 10. Bull's Inn 1 16- 51,5, 11.'t Soldaatje 1 14-50, 12. De Kleine Engel 1 14-49, 13. De Klip per 2 14-43, 14. De Roode Leeuw 1 14-42, 15. De Doofpot 1 14-41, 16. Ambassador 1 14-41, 17. Sassenheim 1 15-34, 18. Hoofddorp 2 15-34, 19. Hoofddorp 1 12-32,20. Sport 2 15-23,21. De Taveerne 1 11-19,5 Ubre Cl: Engel 1 - Krim 1 7-0, Royal Sport 1 - Soldaatje 1 2-5, Sas senheim 1 - Sportrust 1 2-5, Soldaatje 2 - Engel 1 5-2, Krtm 1 - Kleine Engel 1 2-5, LUTO 1 - Bull's Inn 1 7-0. Stand: I. 't Soldaatje 2 16-80, 2. Sportrust 1 16-69, 3. Sassenheim 1 16-63, 4. 'l Soldaatje 1 16-59, 5. LU TO 1 16-58, 6. Bull's Inn 16-51, 7. De Kleine Engel 1 16-51, 8 Royal Sport 1 15-46, 9. De Engel 1 15-45, 10. De Krim 1 16-31. Agenda: 27/2 tot en met 1/3: kampioenschap bandstoten (derde (derde klasse) district Bollenstreek bij hotel-re RIJSWIJK ANP Het nieuw te vormen sectiebestuur zal vermoedelijk slechts korte tijd aan het bewind zijn. Dat is af te leiden uit een brief die de clubs gisteren hebben gekregen en waarin de formatiecommissie onder leiding van Gaston Sporre de tussenbalans van de zoektocht op maakt. In de brief staat onder meer: „Indien de voorstellen tot herstruc turering met zich brengen dat tot een andere bestuurlijke situatie wordt gekomen, dan stellen de bestuursleden van de sectie betaald voetbal hun zetels direct ter beschikking." Volgens commissielid Theo Pickée, voorzitter van Roda JC, kan dat binnen een jaar zijn. „Eventueel zijn de bestuursleden maar korte tijd in functie." In fei te is hun belangrijkste taak dan de nieuwe structuur in de regle menten te voegen. De zittingsduur hangt af van de reorganisatie van het betaaldè voetbal. In mei is het bedrijfstakonderzoek klaar, waarop de nieuwe opzet van het betaalde voetbal is gebaseerd: mogelijk de Eredivisie BV, met een eigen bestuur van professionals. Een college van 'vrij willigers' is dan niet meer nodig. Morgen krijgen de clubs uit het betaalde voetbal tijdens een bijeenkomst meer informatie over de Eredivisie BV. Op 24 maart is het eindrapport te verwachten. De clubs hebben de brief van Sporre mede gekregen om onrust weg te nemen. In sommige media is gesuggereerd dat de eensge zindheid binnen de formatiecommissie ver te zoeken is. Zo zouden de grote clubs onoverkomelijke bezwaren maken tegen de terug keer van Gerard Bouwer en Henk Kesler, die ook in het nu demis sionaire kabinet van Staatsen zitten. Sporre, vanaf zijn vakantie adres: „We zoeken zorgvuldig, in unanimiteit. Zaterdag hopen we de balans op te maken." Het nieuwe bestuur zal uit zeven personen bestaan; twee uit de eredivisie, een uit de eerste divisie, drie onafhankelijken en een zo genaamde voetbalspecialist. Inmiddels zijn de nodige namen be kend. Uit de eredivisie zijn Harry van Raaij (PSV) en Cees Anker (FC Twente) gevraagd. Bouwer en Kesler zijn de personen zonder clubbinding.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21