Opvolger van Westerhof predikt rust Advocaat manoeuvreert Seegers in rol van zielepiet Sport rs lsberg- Erwin Koeman: 'Ik kan beslissing van bestuur volgen' Polo-scheids heeft alleen pog voor blauwe en witte caps U7/» Is het waar van Van der Sar? Leidse atleten nog altijd zonder kleding WOENSDAG 26 FEBRUAR11997 chef willem spierdijk. 071 -5356464. plv -chef rob onderwater. 071-5356463 Borst voor niets afgereisd naar Finland qulü» Ruud Borst is vergeefs naar Finland afgereisd. De Leider- dorpse marathonschaatser vernam gisteren tot zijn teleurstel ling, dat de 22ste editie van de Alternatieve Elfstedentocht, die zaterdag 1 maart in de Finse plaats Oulu zou worden gehouden, t wegens de aanhoudende dooi is afgelast. Het is ter plaatse enke- le graden boven nul en de weersvooruitzichten zijn zo dat er 2 geen kans is op behoorlijke omstandigheden voor een tocht van 200 kilometer. Het bestuur van de Stichting Alternatieve Elfste dentocht ging na overleg met hoofdscheidsrechter Wim Snijders al tot afgelasting over omdat veel deelnemers op het punt ston- den naar Finland te vertrekken. Borst was met tientallen andere schaatsers al eerder vertrokken om aan enkele voorwedstrijden deel te nemen. Davids tot weekeinde in ziekenhuis terni Edgar Davids moet tot vrijdag of zaterdag in het zieken huis van Temi blijven. Dat zei professor Giuliano Cerulli giste ren. De dokter opereerde de voormalige Ajacied van AC Milan maandag aan het rechterbeen, dat op twee plaatsen is gebroken stei in het duel van AC Milan bij Perugia. Volgens Cerulli maakt de middenvelder het goed..Davids heeft na de operatie een goede nacht gehad, zonder bijzondere problemen." De i Dispc Feyenoord komt met nieuwe clubkaart eer Rotterdam Feyenoord komt volgend seizoen met een nieuwe clubkaart voor de trouwe supporters. Deze aanhang krijgt met gesp deze card voorrang bij de verkoop van kaartjes voor uitwedstrij- in i den. „De supporters die altijd onze uitwedstrijden bezoeken, kit grijpen bij de grote wedstrijden tegen Ajax en PSV vaak mis", stc legde Fred Blankenmeijer, woordvoerder van Feyenoord uit. Een dat supporter die in aanmerking wil komen voor een zogenaamde rol 'Gold Card' moet aan diverse voorwaarden voldoen. Hij of zij ken moet in bezit zijn van een seizoenkaart. Bovendien moet de fan ;ehe! veel en uit- en thuiswedstrijden hebben bezocht. Via de huidige Club Card is dit te registeren. De nieuwe kaart krijgt een aparte kleur. Ook wordt het plastic voorzien van naam en pasfoto. sle Van Vlaanderen kiest voor Alphen tienhoven Bert van Vlaanderen doet zondag niet mee aan het JL.NK veldloop in Apeldoorn. De Utrechtse atleet, die zich voorbe- reidt op de marathon van Rotterdam op 20 april, heeft afgezegd uit vrees voor blessures. Volgens hem is het parcours te glibbe rig. Van Vlaanderen doet wel mee aan de Twintig van Alphen en City-Pier-City loop. Op 2 maart zijn vrijwel alle toppers present. I Bij de mannen neemt de Leidse favoriet Kamiel Maase het op tegen onder anderen Godlieb, Versteeg, Laros, Van Hest, Gielen en de Ethiopische Nederlanders Woldemarin, Woldemeskel en Aitnafa. Bij de vrouwen krijgt de Leidse Erika van de Bilt tegen- stand van Aanen, Heeren, Koens, Van Onna, Hofmans en Vijver- i Merk leidt Ajax - Atletico Madrid geneve» Marcus Merk is door de Europese voetbalunie UEFA aangewezen als scheidsrechter bij Ajax - Atletico Madrid. De kwartfinalewedstrijd in de Champions League heeft plaats op woensdag 5 maart in Amsterdam. Twee weken later spelen bei- de ploegen de return in Madrid. .str/ v 6 thei .^"Portugese coureur valt dood van fiets Lissabon» De Portugese wielrenner Manuel Abreu is gisteren dood van zijn fiets gevallen. De 34-jarige coureur kreeg tijdens een trainingstocht tussen Guimaraes en Famalicao een hartstil- „stand. Abreu, tien jaar beroepsrenner, was in 1995 kampioen ,van Portugal op de weg. In 1996 nam hij deel aan de Ronde van ;n dSpanje. De derde plaats in de Ronde van Portugal van vorig jaar renwas ziïn beste prestatie. Bij soortgelijke voorvallen met dodelijke rje rafloop in het recente verleden werd steeds een verband gelegd et (met het gebruik van Erythorpoetine, kortweg EPO, moeilijk te jge (traceren 'wonderdoping'. Met EPO kan het bloed meer zuurstof 1 opnemen maar bestaat de kans op bloedverdikking. londen gpd Laat deze man vrijuit gaan, maak een einde aan twee jaar ellende die het voetbalschandaal over hem en zijn familie bracht. Advocaat Desmond de Silva van doelman Hans Seegers probeerde gisteren in zijn- slotpleidooi voor de rechtbank van Winchester de jury tot medelijden te bewe gen. Daarin paste ook zijn verklaring voor de rits leugens die Seegers bij zijn arrestatie had opge dist aan de politie. Mijn cliënt was verlamd van angst. Hij vreesde straffen van de voetbalbond omdat hij geld had gekregen voor wedstrijdvoor spellingen. Hij durfde de politie niet te vertellen wat de bron van het geld op zijn Zwitserse bank rekening was uit vrees een veroordeling wegens belastingontduiking over zich af te roepen, aldus Da Silva. Het uur van de waarheid komt met de dag na derbij voor de oud PSV- en Wimbledon-doelman en zijn medeverdachten, de Maleisische zaken man Lim, ex-Liverpool keeper Bruce Grobbelaar en spits John Fashanu, oud-international en voormalig clubgenoot van Seegers. Vermoedelijk wordt de jury volgende week maandag, na zo'n zes weken proces, om een uitspraak gevraagd. Volgens De Silva kan die alleen maar 'niet schuldig' luiden. „Er is niets bewezen, er is bij voorbeeld ook geen enkel contact vastgesteld tus sen Grobbelaar en Seegers, wat vreemd is als ze beiden zouden meewerken aan het beïnvloeden van wedstrijduitslagen", aldus De Silva. Voor alle zekerheid suggereerde hij de jury wel dat een veroordeling voor Seegers op dubbele be straffing zou uitdraaien. „U kunt er vanuit gaan dat zowel de voetbalbond als de belastingdienst hem nog aanpakken", zei hij. De 35-jarige doelman kan waarschijnlijk op een langdurige schorsing rekenen omdat hij geld aannam voor het 'voorspellen' van voetbalresul taten - inclusief die van Nederlandse competitie wedstrijden - aan een.Maleisisch goksyndicaat. Daarvoor zou hij in totaal 45.000 pond hebben ontvangen, ruim 115.000 gulden op basis van de huidige valutakoers. Op zijn bankrekening was echter sinds 1992 ruim 104.000 pond bijgeschreven, en de belas tingdienst zou graag weten waar dat geld van daan komt. Volgens Seegers werd het door zijn Nederlandse partner in van zijn stropdassenhan- del Ties International naar Londen gesmokkeld. Een ander deel zou komen uit huizentransacties met Fashanu. Volgens De Silva blijkt alleen al uit de resulta ten van Wimbledon dat Seegers nooit een balletje heeft laten glippen om daar financieel beter van te worden. „Het seizoen 1993/94 was het beste uit de geschiedenis van Wimbledon, Seegers keepte briljant, hij won wedstrijden voor zijn club, zijn manager Joe Kinnaer had groot vertrou wen in hem", aldus de advocaat. Van Dijk vervangt ontslagen trainer van FC Groningen Eén van zijn eerste daden als nieuwe verantwoordelijke man na het ontslag van Hans Westerhof was het schrap pen van de middagtraining. De spelersgroep van Gronin gen is eerst en vooral gebaat bij rust, meent mister FC Groningen, Jan van Dijk. „Het heeft geen nut om in deze hectiek te gaan trainen; de ploeg moet dit eerst maar eens rustig laten bezinken." groningen gpd Verrast en ook wel een tikkeltje verbijsterd was Van Dijk, toen hij gisterochtend op het stadion te horen kreeg dat Westerhof zijn congé had gekregen. „Toen mij werd gevraagd om voorlo pig de taken van Westerhof waar te nemen, heb ik ja ge zegd, maar wel onder een aan tal restricties. Ik wil eerst van Westerhof horen of alles netjes is afgehandeld. Ik heb als lid van de CBV (Coaches Betaald Voetbal, red.) de plicht om pas op een stoel van een collega te Hans Westerhof (r) aan de vooravond van het huidige seizoen. Toen alles er nog zo mooi uitzag, foto anp groningen gpd „Ik heb er absoluut niet bij stilgestaan dat dit zou gebeuren. Ik had vanmorgen een gesprek met het bestuur en even later reed Westerhof weg. Toen zat het er natuurlijk wel aan te komen dat hij ontslagen was". Erwin Koeman, aanvoerder van het ge plaagde elftal, zit kort voor zijn eerste oriën- terende gesprek met ad interim Jan van Dijk over het nu verder moet. Dat vond gis teren vroeg in de avond plaats. De door alle wateren van de profvoetbal lerij gewassen Koeman benadrukt de goede verstandhouding die hij - ondanks soms ge zonde verschillen van mening - met Hans Westerhof had, maar zegt tevens de beslis sing van het bestuur wel een beetje te kun- nen volgen. „De situatie is nu eenmaal slecht. Het bestuur zit er pas dik een maand en heeft al heel wat voor de kiezen gehad, heeft al heel wat scherven moeten lijmen. Ze zijn in het diepe gegooid en je zult ze de kans moeten geven. Ik heb ondanks deze teleurstellende gebeurtenis wel het idee dat dit bestuur een visie heeft en toekomstge richt bezig wil zijn". gaan zitten, als alles goed is ge regeld." Dat neemt niet weg dat hij het als een 'mooie uitdaging' ziet om het zwalkende schip weer op koers te krijgen. Het ontslag van Westerhof, met wie Van Dijk naar eigen zeggen al tijd uitstekend heeft samenge werkt, heeft hem pijn gedaan, maar FC Groningen moet ver der, zo beseft hij. „Ik ben uiter aard een clubman; ik kon niet nee zeggen toen het bestuur bij mij kwam. Maar ik heb dus van meet af aan gesteld dat alles met Westerhof geregeld moest worden, want ik wil niet met een scheve kop door de CBV worden aangekeken; ik moet ook aan mijn carrière denken." Nagedacht over de wedstrijd tegen Volendam, de tegenstan der van komend weekeinde, heeft hij nog niet. „Wat wil je ook, dit is allemaal nog zo vers. Of ik het seizoen af zou willen maken als hoofdtrainer? Als an dere mensen er geen proble men mee hebben, zou ik het wel tien jaar willen doen. Ik heb me wel opgegeven voor de cur sus Coach Betaald Voetbal." Van Dijk maakt er geen ge heim van dat hij niet altijd de zelfde mening had over voetbal als Westerhof. „Dat lijkt me ook vrij normaal, als je twee mensen hebt, zul je ook twee meningen hebben. Maar ik zal nu niet zeg gen dat ik het allemaal heel an ders doe dan Hans. Ik heb zo veel respect voor hem, dat ik niet van plan ben om hem te overvleugelen. Je zult me zon dag niet als een gek uit de dug out zien rennen om mij even te laten zien." De Assenaar, die van plan is Erwin Koeman meer bij de technische zaken te betrekken, beseft donders goed dat het ontslag van Westerhof werd in gegeven door de desastreuze 6- 1 nederlaag van afgelopen zon dag tegen Vitesse. „Dat was waarschijnlijk de druppel voor het bestuur. Maar de spelers moeten wel de hand in eigen boezem steken. De ploeg straal de zondag één en al lamlendig heid uit. En je kunt Westerhof nu wel de schuld geven, maar ook ik ben als assistent-trainer debet aan de slechte prestaties. Ik benijd het bestuur van FC Groningen niet. Je kunt er nog lang en breed over praten, maar het is nu eenmaal een beslissing van het bestuur en die is niet meer terug te draaien. FC Gro ningen moet nu verder, ook vanwege de verplichtingen te genover sponsors en publiek." enrU aterpoloërs zijn niet voor let V een kleintje vervaard, dat opioge bekend zijn. In het bad en je ooral onder water wordt er oeaak stevig getrokken, gekne- u een, in het geval van vrouwen- iatiolo gekrabd en wat al niet rijnieer. Normaal gesproken trerordt een en ander wel van el- aar geaccepteerd. Maar als LZ nti886 en HZ Zian elkaar treffen ebeurt er altijd even wat meer. heeft met de geschiedenis an de twee ploegen te maken, w^ud-spelers van LZ spelen nu ndiij Zian en omgekeerd, waar- feeoor de clubs het door de jaren e Ijeen al vaker met elkaar aan de ntok hadden. Zelfs oefenwed- frijden wilden nog wel eens ak- 3 vefietjes opleveren, naar ons is ze erteld. Blijkbaar is het niet al- op het voetbalveld haat en z^ijd tussen Den Haag en Leiden de |Iaar afgelopen zaterdag ging n et er wel erg hard aan toe. Op uvjjn Leids gezegd: het gierde uit klauwen. We schrijven: gapend gat vlak onder het wbgvan LZ'er Ronald Heem- keliod, na een geweldige Haagse Heemrood werd in het behandeld, mien trap in de buik van Leide- kar Frans Langerhorst, hem )egediend door een tegenstan- er in de pauze na de tweede priode. Langerhorst heeft last an zijn ribben. Wlt'erij bij Ferry Spros en boven- Jen moest Michel van der jeeuw nota bene door Zian- Paul Metz ontzet worden, rinen hij dreigde verpletterd te nforden door enige Haagse spe- tallrs, onder wie ex-LZ'er Martin ij K-coach Hans Parrel verklaart lujat de escalaties in het Vijf Mei- ad een gevolg waren van een twntzettende agressieve partij. jafef is net geen derby, maar de noties lopen altijd hoog op. hvendien was het nogspan- evend ook. iiij legt de schuld niet direct bij Maar: „Zij hebben spelers die een lang spoor van schorsingen hebben, korte en lange. Wij gaan ande ren niet riicksichtlos te lijf. Maar bij ons zijn er twee spelers ge wond geraakt. En dat doen ze niet zelf. Dié jongens zijn al ja ren agressief. Ik zou ze niet in mijn team willen hebben. Indirect legt hij de schuld bij de scheidsrechters. Zij zouden het duel niet in de hand hebben ge had. „De scheidsrechters waren onze ker en werden meegesleept in de malaise, omdat ze niet optraden bij harde overtredingen. Het weinig kordate optreden van de leidsmannen kwam nog meer tot uiting toen het wed strijdformulier Parrel onder ogen kwam. Geen enkele op merking was gemaakt van de vechtpartij. Parrel: „Alsof het een normale wedstrijd betrof. Dat vraagt om een reactie van leidsman Ruud Knipscheer. Wat heeft U nu gezien of liever: wat heeft U niet gezien, meneer Knipscheer? „Ik heb te weinig gezien, anders was niet iedereen vrijuit gegaan. Het was geen harde wedstrijd. Maar jij wilt zeker een smeuïg verhaal schrijven. Nou nee hoor, dat willen wij niet van Suizebollen. Anders hadden we wel twee fictieve toeschouwers opgevoerd, die nog wat olie op het vuur had den gegooid. Maar die wilden geen commentaar geven op het gebeurde. Maar uw defensieve houding doet wel het een en ander vermoeden. „Ik wist wel dat de spelers elkaar niet kunnen luchten of zien. Maar ik ga frank en vrij een wedstrijd in. Ik houd geen reke ningmet sentimenten en weet tijdens de partij niet eens de stand. Ik zie alleen blauwe en witte caps. Wij wisten al dat Vrouwe Justi- tia een blinddoek draagt. Maar dit is wel erg letterlijk genomen, meneer Knipscheer. Nee, er werd gevochten en zelfs zo erg dat de coach van Zian een spe ler van LZ moest ontzetten. Knipscheer: „Coacheszien din gen altijd dooreen andere bril. Waar er twee vechten hebben er twee schuld." Parrel hoopt zo iets nooit meer mee te maken. „Ik ben er niet blij mee en zeker niet trots op. De wedstrijd eindigde onbeslist: 8-8. Wordt niet vervolgd. Bijdragen: Gertlan van Geen, Tim Brouwer de Koning. Rob Onderwater Edwin van der Sar komt in Rijnsburg wonen. Wat zeg je? Van der Sar? In Rijnsburg? Echt waar? Zeg, heb je het al gehoord, Van der Sar gaat hier wonen. Waar het gerucht is geboren, weet niemand, maar in Rijns burg wist iedereen te vertellen dat de doelman van Ajax in Rijnsburg kwam wonen. Iedereen wist ook waar: Voor- houtseweg 18, naast groenten- handel Karei de Mooy. In het huis van de moeder van de ei genaar Jacob de Mooy, direc teur van de Rijnsburgse groen- tenhandel. Het is een mooi, groot, vrijstaand huis. Aange zien Van der Sar tegenwoordig in de hoogste salarisschaal van Ajax zit, had hij centjes genoeg om het huis te bekostigen. En het huis heeft ten slotte te koop gestaan. Iedereen wist het zeker: die Van der Sar komt hier Op de werkvloer van het groe- nenbedrijf werden al grapjes ge- De atletiekunie is onverbiddelijk. „Als we niet voor 1 april, geen grap, ons tenue binnenhebben, mogen onze atleten niet aan wed strijden deelnemen zegt voorzitter John van Haasteren van fïisieclub Leiden Atletiek. Bijna een jaar na het samengaan van De Bataven en AV Holland zijn de blauwe sportkleren nog immer niet gereed en dat zorgt voor enige onrust binnen de nieuwe vereniging. Zo stonden bij het afgelopen NK indoor in Den Haag opnieuw Leidse clubgenoten naast elkaar op de baan, Bianca Vermond in het oranje-wit van het oude Holland en Saskia Engels in het rood van de voormalige Bataven. Wout Bergers is de naam van de firma die alle cir ca 800 leden van Leiden AÜetiek in het nieuw zou steken maar daar nog altijd niet in is geslaagd. Directeur Wout Bergers legt uit waar de schoen wringt. „Er is niet gekozen voor spullen van een bepaald merk. Geen Reebok, Nike ofAsics. De club krijgt, als alles af is, haar eigen unieke kledinglijn. Spe ciale stoffen worden gebruikt en de kleurschake ring is zelfontworpen. Maar dat betekent wel dat er een heel productieproces aan te pas komt en als daarbij zich nog eens haperingen voordoen, loopt de levertijd uit. Toen we de modellen bij de club presenteerden, was iedereen enthousiast. Of ze het de volgende dag al aankonden. Tsja, dat ging na tuurlijk niet." Nu heeft Leiden Adetiek reden tot ongerustheid. Over vijf weken is het immers al 1 april. Aan de andere kant is de deal met Wout Bergers haast te mooi om waar te zijn. De honderden trendypak- ken, shirtjes en broekjes kosten Leiden Atletiek geen sjoege. Alles gaat op kosten van Wout Ber gers, die vervolgens wel het alleenrecht houdt op de verdere verkoop van de blauwe tenues. Steekt daar niet wat achter? Wout Bergers is toch zeker geenliefdadigheidsinstelling. „Ik sta niet bij alles wat ik doe direct met de kassa klaar. Het is mijn keuze geweest om ze in het nieuw te steken. Er komt niet eens naamsreclame op de borst te staan. Bij pakweg UVS zou zoiets niet kunnen, want dan heb je weer ruzie met Lugdunum of Roodenburg enzovoort. Atletiek is een mooie, maar wat ondergesneeuwde sport en toen de tivee Leidse clubs na jaren besloten samen te gaan, dacht ik op deze manier wat te kunnen betekenen", aldus Bergers. Mocht Wout Bergers onverhoopt de deadline niet halen en de KNAU vasthouden aan de uniformi teit, dan rest de Leidse atleten nog één alternatief. Zij kunnen dan teruggrijpen naar de antieke kle dingvoorschriften zoals die golden in het oude Griekenland, de bakermat van de atletiek. maakt. Van der Sar plaatst een doel in zijn achtertuin en wij van Karei de Mooy zullen die keeper wel eens even laten zien hoe het echt moet. De telefoon bij het groenenbe- drijf begon een paar keer te rin kelen. De andere kant: 'Zeg wat heb ik gehoord, is het waar van Van der Sar?' Allemaal wilden ze antwoord om die ene, klemmende vraag: Komt Van der Sar nu wel of niet. Er vielen tekeningen, gericht aan de Ajax-goalie, op de deur mat. Die Rijnsburgers hechten zoveel waarde aan het gerucht dat ze er voetstoots van uit gingen van de doelman al in hun dorp woonden. Bedrijfsleider Fred Wouters be gon er zo langzamerhand een tikkeltje tureluurs van te wor den. „Gek was het natuurlijk niet, Van der Sar woont in Voorhout en heeft familie in Katwijk. Maar het huis is allang verkocht aan iemand anders. Hoe dat ge rucht in de wereld is gekomen, ik weet het niet. Maar bij deze wil wil even ontzenuwen dat Van der Sar niet in Rijnsburg komt wonen. Ben ik ten minste van dat gezeur af." Commentaar van Van der Sar: „Ik wil best in Rijnsburg wonen, maar dan alleen gratis. De doelman voegt er onmiddel lijk aan toe dat het hier om een grapje gaat. Overigens gaat er een tweede gerucht: Van der Sar zou in Lisse gaan wonen. Dus Ajax-fanaten: stuur uw tekenin gen nu naar Lisse.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19