Bibliotheek boos over verhuizing PERRV Vrienden Jacobus stropen mouwen nog eens op Rijn- Veenstreek Ingenieursbureau moet weg uit boerenschuur Winkelstad Alphen komt met een eigen variant op Air Miles Drempels om verkeer in Weipoort af te remmen Verhindering van kerkgang Roelofarendsveen 'incident' Breed verkeer op Achterdijk ^onnegaarde aangepakt Aanhanger op zijn kant I OENSDAG 26 FEBRUAR11997 'Meerburgprotesteert bij Zoeterwoude De openbare bibliotheek Meerburg in Zoeterwoude-Rijn- dijk is verontwaardigd over de verhuizing binnen het multifunctioneel centrum de Eendenkooi door de komst van peuterspeelzaal Drie Turven Hoog. Tijdens de raads commissie welzijn protesteerde woordvoerster N. Stuijt gisteravond tegen huurverhoging van tien procent en de verhuiskosten die voortvloeien uit de interne verbou wing. liesbeth buitink De peuterspeelzaal is nu nog gevestigd in de Bemardus- school, maar de basisschool heeft het lokaal vapaf de zomer vakantie nodig voor een der tiende groep. Om onderdak te kunnen bieden aan de peuter speelzaal, moet de indeling van de Eendenkooi worden veran derd. De bibliotheek schuift op naar de ruimten waar tot voor kort twee fysiotherapeuten wa ren gevestigd. De interne verbouwing moet al in april beginnen. ,,We voelen ons voor het blok gezet", stelde Stuijt. Ze rekende de commissie voor dat de verhuizing van de 9000 boeken en het professio neel inrichten van de nieuwe ruimte naar schatting 18.000 gulden kost. De commissie schrok van de extra kosten die boven op de twee ton komen die de interne verbouwing kost. PZ-fractie- voorzitter R. de Lange verzette zich er ook tegen dat de nieuwe huurprijs al in april ingaat, ter wijl de verbouwing dan nog moet beginnen. Volgens wet houder R. Hogenelst (CDA/wel zijn) is dat echter eem hele ge bruikelijke regeling. Bovendien worden die extra kosten door de gemeente gecompenseerd. ,,Dat is het spel: niemand wil, maar ze moeten om de situatie met elkaar ideaal te maken. We ho pen dat we de laatste zaken ook kunnen oplossen Hij zegde toe met de biblio theek te gaan praten over een tegemoetkoming in de verhuis kosten. De commissieleden wil den het voorstel voor de interne verbouwing nog niet goedkeu ren zolang daarover geen dui delijkheid is. oud ade marieta krofttechnologie op het gebied van de schone energievoorziening. „Al die jaren heeft de gemeente ons gedoogd", reageert hij. „Te recht ook, want niemand heeft last van ons. Er staan hier alleen maar een paar computers. An ders zou de veestal ook maar Het ingenieursbureau EH2ESS uit Oud Ade moet weg van de huidige locatie. De gemeente Alkemade geeft het bedrijf - na diverse waarschuwingen - nog tot 1 juni de tijd om te vertrek ken. Als het bureau dan nog niet weg is, passen B en W be stuursdwang toe. Volgens chef ruimtelijke ordening van de ge meente, A. de Kok, is de vesti ging van het bedrijf in de boe renschuur in strijd met het be stemmingsplan. Eigenaar K. van der Wal is het niet eens met het besluit van B en W. Zeven jaar geleden is hij met zijn onderneming aan de Leidseweg begonnen. Inmid dels werken zes mensen aan de „Die milieuambtenaren zeg gen wel eens waarom ga je niet naar het industrieterrein in Roelofarendsveen", vervolgt Van der Wal. „Dat is voor mij niet te betalen. In dat geval be taal ik 350 gulden per vierkante meter. Nu ben ik dertig gulden per vierkante meter kwijt. Om te voorkomen dat hij de schuur wordt uitgezet, zegt Van der Wal een vergunning bij de gemeente aan te vragen. alphen aan den rijn» robbert minkhorst Alphen krijgt als het aan Win kelstad Alphen (WSA) ligt straks een eigen variant op de Air Miles. De winkeliersvereniging wil namelijk een elektronisch spaarsysteem invoeren. Mensen die hun boodschappen in de stad doen kunnen bijvoorbeeld tegelijkertijd sparen voor een abonnement op het Parktheater of voor een arrangement in Avifauna. „Uiteraard zijn deze initiatie ven ook bedoeld voor mensen in de regio", zegt voorzitter G. Brussen van WSA. „Onze klan ten komen niet alleen uit Al phen. We zullen dus ook reke ning houden met onze buurge meenten." De wens om een Alphense va riant op de Air Miles (Albert Heijn en Shell) of de Rocks (Su per supermarkten en Texaco) op de markt te brengen moet serieus worden genomen, zegt Brussen. Alleen is nog niet con creet nagedacht over welke voordeeltjes er moeten zijn voor de consument. Met het spaarsysteem wil WSA ook een elektronische ca deaubon introduceren. Deze moet de huidige papieren ge schenkbon vervangen. Nog niet duidelijk is wanneer beide kaar ten kunnen worden ingevoerd. „We moeten onze passen nog afstemmen op de verschillende computersystemen", zegt Brus sen. Ze pleit ervoor om voor zo wel de chipknip, de chipper en de WSA-pasjes een- en hetzelf de betaalapparaat te gebruiken. „Het is daarom afwachten hoe de markt zich verder ont wikkelt." De elektronische ca deaubon en het spaarsysteem kunnen waarschijnlijk pas op z'n vroegst in het najaar worden gebruikt. Want dan is ook de chipper van de Postbank opera tioneel. Een indicatie van de kosten kan Brussen nog niet geven. WSA nodigt bedrijven en instel lingen uit om een computersys teem voor de elektronische pas jes te bedenken. Primeur Card BV, dat bij wijze van proef vorig jaar een elektronische porte monnee in Alphen introduceer de, zal contact zoeken met WSA. „Ik denk dat wij wel wat voor ze kunnen betekenen", laat directeur Michel Peekei we ten. „Daar zullen we dus zeker tussen proberen te komen." Voorzitter Brussen laat daarop weten dat een offerte van Pri meur Card welkom is. Drempels moeten ervoor zorgen dat het verkeer op de Weipoortseweg langzamer gaat rijden. zoeterwoude liesbeth buitink Zes verkeersdrempels moeten het verkeer op de Weipoortseweg en de Ommedijk- seweg flink afremmen. Voorlopig willen burgemeester en wet houders van Zoeterwoude alleen tijdelijke drempels aanleggen tussen de rijksweg 11 en het Weddepad. De maximum snelheid bij de drempels wordt 30 kilometer per uur, terwijl op de rest van de weg twee keer zo hard mag worden gereden. Na een jaar wordt de verkeersmaatregel geëvalueerd met de buurtbewoners. Het plan is een onderdeel van de reeks maatregelen die het college wil doorvoeren om het verkeer veiliger te maken. Zo komen bij de kernen borden die opvallender het begin van de bebouwde kom aankondigen. Aan de Dirk van Santhorstweg moet onder meer een wit-rood schrikhek duidelijk ma ken dat het autoverkeer niet te hard mag rijden. Het college wil in april beginnen met de werkzaamheden, die 150.000 gulden kosten. Morgen praat de raadscommissie grond gebied over het voorstel. j. 'rouw gewond bij aanrijding f hen aan den run z\n inwoonster van Alphen (53) is gisteren gewond geraakt bij aanrijding op de kruising Gnephoek-Zaagmolenweg in haar pruirPonPlaats. De vrouw fietste op de Gnephoek - een voorrangs- n bije8 toen een bestelwagen vanaf de Zaagmolenweg linksaf zou erpan. De bestuurder, een 23-jarige man uit Benthuizen, zag erga^ar over het hoofd. Bij de botsing die vervolgens ontstond liep -I vrouw verwondingen aan haar gebit en beenletsel op. De kerk moet altijd voor be zoekers bereikbaar zijn. Dat een bezoek aan de Petrus Ban- denkerk in Roelofarendsveen op zondag 24 november werd verhinderd, was een incident. Dat antwoorden B en W van Alkemade in een brief aan het kerkbestuur. Het kerkbestuur heeft zich geërgerd aan het feit dat men sen die zondag niet met hun auto bij het godshuis aan het Noordeinde konden komen. In een brief aan het gemeentebe stuur stelde het parochiebe stuur dat bezoekers altijd de kerk moeten kunnen bereiken. De 24ste november konden de parochianen niet bij de kerk komen vanwege de Tulploop waardoor het Noordeinde voor het autoverkeer werd afgeslo ten. Als gevolg van een com municatiestoornis was dat een uur eerder dan waarvoor B en W toestemming hadden gege ven. Daar kwam nog bij dat de andere toegangsweg, de Kerk- weg als gevolg van werkzaam heden niet toegankelijk was voor het autoverkeer. B en W verwachten bij de volgende Tulploop geen problemen meer omdat de werkzaamhe den op de Kerkweg achter de rug zijn. Bovendien mag het Noordeinde pas na de aanvang van de mis worden afgesloten voor het autoverkeer. Voertuigen die breder zijn dan 2,5 meter mogen toch over de Achterdijk in Rijpwetering rij den. B en W van Alkemade heb ben het vorig jaar juni genomen besluit van de commissie be zwaar- en beroepschriften om bredere voertuigen van deze weg te weren, ingetrokken. De reden is dat de commissie vorig jaar juni helemaal niet bevoegd was om een besluit te nemen. „Nu er beroep is aangetekend tegen het vorig jaar genomen besluit, kunnen we dat beter in trekken", motiveert ambtenaar H. Demoed. „Anders zegt de rechter dat wel." id van kuilenburg me ewj Stichting Vrienden van Hui- h St. Jacobus in Alkemade loopt nog een keer de mou- n op. Er is nog 45.000 gulden wdig voor de bouw van twee enoemde zorgunits in het in ïbouw zijnde nieuwe ver eghuis in Oude Wetering, ïnenkort wordt dan ook be- men met een actie om dat d bij elkaar te krijgen. In to- 1 is er voor de bouw van de ie kamers ongeveer 225.000 den nodig. De rest van het Irag heeft de stichting de af- open anderhalf jaar al weten inen te halen bij diverse ac- lij de bouw van het nieuwe obus zijn de twee zorgunits in de totale begroting opge- imen. „De provincie zegt dat ar i dergelijke voorziening niets d<;t zorg te maken heeft. Wil je verpleeghuis dergelijke bmten wel, dan moet je het ge f bekostigen", vertelt voorzit - en jan van der Zwet van de *n enden van Huize St. Jacobus, zes jaar geleden is opge- Aaht. „Een dergelijke voorzie- ghg is er nu ook al in Jacobus, loopt prima. Vandaar dat bestuur van Jacobus aan de g:hting heeft gevraagd om te ti >beren dat geld voor die units tafel te krijgen." n de zorgunits worden men- opgenomen die om de een andere reden tijdelijk niet In heel Alkemade, Weteringbrug en aan de Huigsloterdijk in de Haarlemmermeer hebben vrij willigers 6000 enveloppen uit gezet met het verzoek om een bijdrage. „Dat heeft zo'n 50.000 gulden opgeleverd. Daarnaast was er een bedrijvensportdag die 65.000 gulden opleverde. Verder kregen we een bijdrage van De Zonnebloem en werden er acties op scholen en een ker- keveiling gehouden. Bij elkaar zaten we op zo'n 152.000 gul den", rekent Van der Zwet voor. Afgelopen najaar is een twee de enveloppenactie gehouden. „Daar viel de opbrengst wat te gen, maar dat is logisch als je iets herhaalt. Als ik kijk hoe er op die twee acties is gereageerd ben ik zeer tevreden. In totaal kregen we niet minder dan 1289' overschrijvingen. Van een be drag van 2,50 tot 1000 gulden", vertelt de voorzitter. „Niet al leen van ouderen, maar er wa ren ook dertigers bij." Om het resterende bedrag bij elkaar te krijgen wordt geen be roep meer gedaan op de burge rij. Nu worden er diverse fond sen en instellingen binnen en buiten Alkemade benaderd met de vraag om een bijdrage. Van der Zwet: „Als straks in het na jaar het nieuwe Jacobus wordt opgeleverd moet dat geld er zijn. En dat lukt. Daar ben ik van overtuigd. Trouwens het moet wel. Want de units wor den gewoon in de bouw meege nomen." ,k ,ureau vangt vragen over nieuwe rsiteil aarde van huizen in Alkemade op ]emade» deld zijn de woningen zo'n veertig tot vijfenveertig procent in waarde gestegen. Aan de hand van de nieuwe waarde be rekent de gemeente de hoogte van de onroerend zaakbelas ting, het hoogheemraadschap de omslagtarieven en de rijks belastingdienst het huurwaar deforfait en de vermogensbelas ting. Om te voorkomen dat de ambtenaren van de afdeling fi nanciën overstelpt worden met vragen, heeft de gemeente een extern bureau ingehuurd. voners van Alkemade met igen over de nieuwe taxatie- arde van hun woning kun- n een gratis informatienum- ?r bellen. Van maandag tot en it vrijdag van negen uur 's tot negen uur 's Jmds kan het nummer 0800 - "^0044 worden gebeld. De af lopen week kreeg ieder huis- erxiden de zogenoemde be likking in het kader van de Waardering Onroerende Toeijcen thuisgestuurd. Gemid- den volgend jaar de rioolrech ten in Zoeterwoude met 6,50 gulden per aansluiting ver hoogd. De riolering in het buurtje is zo verzakt, dat die bij een flinke regenbui overloopt. Verder wil het college in de wijk een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur invoeren, die onder meer met verkeers drempels moet worden afge dwongen. Het aantal parkeer plaatsen in de wijk wordt uitge breid, de speelplaatsen krijgen een opknapbeurt en de sloten worden uitgebaggerd. De werk zaamheden moeten in april van dit jaar beginnen. wijk Zonnegaarde in de Zoe- lateiwoudse Zuidbuurt wordt nog ichte jaar aangepakt. De riolering Üe wijk moet volledig worden omdat die sinds de in 1973 is verzakt. Om- ouwt bij de werkzaamheden de i an<altlaag' op de straat wordt varrwijderd, wordt tegelijkertijd L(buurt opgeknapt. Die opera- in totaal ruim 1,5 mil- :schjn gulden. Daarvan wordt het ers. >otste gedeelte door de ge rente betaald. Om ook de tste 20.000 gulden van de re ping te kunnen betalen, wor- /Vagl Sch< Ir aar» Een combinatie van terreinauto en aanhanger zijn gisteren 30Sj>nd twaalf uur op de Aardamseweg in Ter Aar omvergewaaid. De beladen aanhanger was in eerste instantie gaan slingeren als ge- van de wind, waardoor op een gegeven moment de voorkant ft wegdel< taakte en vervolgens de hele combinatie omsloeg. De estuurder bleef daarbij ongedeerd. De Aardamseweg was na het m ^pgeluk enige uren geblokkeerd. Het verkeer is gedurende die tijd t0n|a de berm omgeleid. foto hielco kuipers Een bord in Hui ze Jacobus wekt Veenders op om over de brug te komen, foto dickhocewo- ninc voor zich zelf kunnen zorgen. Het zijn kamers die iets kleiners zijn dan de normale ruimten, maar verder hetzelfde ingericht. Van der Zwet: „Bijvoorbeeld mensen die ontslagen worden uit het ziekenhuis en nog tijde lijk extra zorg behoeven. Die kunnen dan in Jacobus terecht. Maximaal voor drie weken. Ook kan het geval zich voordoen dat een familie, die normaal voor vader of moeder zorgt met va kantie wil. Dan bestaat de mo gelijkheid voor huisvesting en zorg in Jacobus. De ervaring heeft geleerd dat het een voor ziening is waar toch wel behoef te aan bestaat", legt de voorziter van de Vrienden uit. „Naar ons idee zal de vraag naar een der gelijke voorziening alleen maar toenemen door de toenemende vergrijzing. Vandaar dat het be stuur die extra voorziening graag wil." In november 1995 is de eerste ronde van de actie begonnen. 0 IIUQ sokken 3 paar 10," IMQ jongens polo 44,9* NB "T747"/ "WT 747" i«r- 99,- Reebok "Qualifier Low" As* 129,-

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17