M 'Ik weet zeker dat mijn naar onherstelbaar is beschadigd' INTERNET Randstad LeidschffiDagblad LeidschaDagblad INTERNET Öesïgn-stof Kazan van Jan des Bouwie, ais ejcentrieite gordijn- en inbetween stof. GRATIS CONFECTIONEREN E BETERE S T 0 E F E E R D E R S Toegangspoort van Europa Krosse houdt recht o wachtgeld in Tilburg WOENSDAG 26 FEBRUAR11997 975 chef hans jacobs. 071-5356414, plv.-chef rudolf kleun, 0 Hechtenis Rotterdamse hoofdagent met vijftien dagen verlengd rotterdam anp De 35-jarige hoofdagent die vorige week werd aangehouden op verdenking van seksuele intimidatie van vrouwelijke colle ga's, blijft vastzitten. De raadkamer van de Rotterdamse rechtbank verlengde de voor lopige hechtenis met vijftien dagen. Vol gens mr. Moszkowicz, de raadsman van de verdachte, gaat het om vier of vijf gevallen van intimidatie. De vrouwen hebben wel verklaringen afgelegd, maar nog steeds geen aangifte gedaan, aldus de raadsman. De rechtbank stelde de verlenging dins dag al vast. Gewoonlijk staat er een termijn van dertig dagen bij de verlenging van de voorlopige hechtenis. Waarom in het geval van de hoofdagent tot vijftien dagen is be sloten, wil een woordvoerster van Justitie in Rotterdam niet zeggen. Het openbaar mi nisterie in de Maasstad wil sowieso geen enkele mededeling over de zaak doen. De hoofdagent is ook bekend als Franklin Brown. Onder deze artiestennaam werd hij vorig jaar bij het Eurovisie Songfestival met een partner zesde. http://www.hdc.nl/ld Leidsch Dagblad Internet wijst u de weg naar een aantal bedrijven en instellingen. Bezoek nu onze site en klik door naar onderstaande adverteerders: http://www. Cistron Internet Services Parrot Communications Autogids Boekhandel Kooyker Pool Hengst Advocaten Wins Rijks Universiteit Leiden The Grip Media Services De Leeuw Adviesgroep b.v. VW Noordwijk Quibus Computers Enzo EW Rijnland De Kier Boekhandel Van Beukering Makelaars Leidsch Dagblad Powerstar Computers Disque Data Storage http:www.cistron.nl http:www.parrot.nl http://www.autogids.nl http://www.Kooyker.nl http://Zff.vin.nl/jurined http://www.s-com http://www.leidenuniv.nl/studiesite http:www.grip.nl http://www.deleeuw.nl http://www.vwNoordwijk.nl http://www.quibus.nl http://www.ewr.nl http:www.dsl.nl/dekler http://www.dsl.nl/beukering http://www.hdc.nl/ld tel.: (071) 5148303 tel.:(0172)475856 Op de mat.... én op het Net! Bel voor informatie over adverteren in de krant en in 'Cyberspace', (071) 5356225 of maak uw interesse per e-mail bekend: wibo@damiate.hdc.nl Voorkom Heffingsrente. Doe voor 1 april aangifte. Als u vóór 1 april uw aangifte inkomstenbelasting/premie volksver zekeringen 1996 inlevert, krijgt u vóór 1 juli bericht of u belasting moet betalen of dat u belasting terugkrijgt. Door een wetswijziging gaat de Belastingdienst in 1997 heffingsrente berekenen bij aanslagen over 1996 die vanaf l juli worden opgelegd. Dit betekent dat u rente ontvangt, als u na die datum belasting terugkrijgt. En dat er rente wordt berekend, als u na 1 juli belasting moet betalen. Een goede reden dus om voor 1 april aangifte te doen. Want dan hoeft u in ieder geval geen heffings rente te betalen als de aanslag wordt opgelegd in overeenstemming met uw aangifte. Meer informatie over dit onder werp vindt u in de brochure Heffings- en invorderingsrente. U kunt deze brochure gratis aanvragen via de Belastingdienst Bestellijn 0800-0043. Dit nummer is bereikbaar 7 dagen per week. 24 uur per dag. De brochure is ook gratis af te halen bij het belastingkantoor bij u in de buurt. Belastingdienst 0Zou geen ven- steraankleding Stof Inbetween per strekkende mtr. HO cm. breed Met semitransparante 'inbetweens' schept u een diffuse lichtval in uw woning. Een bijzonder effect dat voor maximale privacy zorgt, men kan namelijk niet bij u binnen kijken. En als 's avonds de verlichting aan is, schuift u de gordijnen (in hetzelfde Jan des Bouvrie-dessin) dicht. Gordijnstof per strekende mtr. 140 cm. breed fl. 59,90* 'Inclusief standaard confectioneren. willen hebben die speciaal door Jan des Bouvrie ontworpen is? Dat is voor óns geen enkel pro bleem! In onze exclusieve Weyers Interior Collectie hebben we vier prachtige stoffen, in vier schitterende kleuren, waarmee deze droom werkelijkheid wordt. Als echte overgordijnen, maar ook als semitransparante inbe tweens waarmee u uw ramen de allure geeft zoals alleen Nederlands interieurspecialist nummer één die kan scheppen. Wat dat wel niet gaat kosten? We rekenen een prijs waar de high society alleen maar van kan dromen. Cruquius, Bij de Ruijtermeubel, Spaarneweg 24, Tel (023) 528 61 33 Haarlem, Winkelcentrum Cronjé, Julianapark 30, Tel (023) 525 76 80 erkend Hillegom, Hoofdstraat 47, Tel (0252) 51 52 57 Leiden, Stationsplein 214-216 voorheen HatémaTel 071514 91 06 Noordwijk, Lindcnplein 7, Tel (071361 67 31* Zaandam, Westzijde 44, Tel (075) 616 39 92 AKEN H E Brussel -v 205 Paris 497 London 525 via Ë1 schiphol» Of het bedoeld is om de automobilisten te ontmoedigen en te stimuleren de trein te nemen, is niet duidelijk. Maar opmerkelijk wel. Langs de A4 bij Schiphol staat sinds kort een ANWB-bord met daarop de afstanden over de weg naar drie Europese hoofdsteden. Eer we uitleg van de slogan 'Schiphol'toegangspoort van Europa'?. foti De carrière van supermanager Hans Krosse lijkt voorgoed geknakt rotterdam peter de lange/gpd 'De glamourboy van het colle ge', noemden ze Hans Krosse in Tilburg, waar hij tien jaar wet houder was. Bij zijn afscheid in 1992 klonk vooral lof en bewon dering door omdat hij het had geschopt 'van leraar tot super manager'. Hoe anders verliep zijn afscheid in Rotterdam. Daar scholden ze directeur Krosse van de sociale dienst uit voor zakkenvuller. B en W schorsten hem op verdenking van malversaties. Sinds vorige week zit hij werkloos thuis. Zonder salaris en zonder per spectief op een andere baan. En, zegt hij, zonder dat hij goed begrijpt wat hem is overkomen. Rancuneus is hij van nature niet, zegt Hans Krosse. Maar toen hij eergisteren een brief van B en W van Rotterdam ont ving waarin hem op zeer koele toon te verstaan werd gegeven dat de vertrouwensrelatie met hem onherstelbaar was bescha digd, knapte er iets. ,,Dat was een klap in m'n gezicht. Het is toch wrang dat wethouder Si mons - die ik verder neutraal beoordeel - tegen het personeel roept dat de reorganisaties on verminderd doorgaan volgens de lijnen die ik heb uitgezet. Mijn werk wordt voortgezet, maar ik mag er niet meer bij zijn". Krosse, tot afgelopen vrijdag directeur van de dienst Sociale Zaken en Werkgelegenheid van de gemeente Rotterdam, kijkt verongelijkt. Hij vindt de straf voor zijn fouten 'buiten propor ties'. Hij heeft toch al ruiterlijk toegegeven dat hij heeft geblun derd? Hij had de financiële voorwaarden in zijn aanstel- lingsbrief beter moeten lezen. En hij had beter moeten uitleg gen dat het op kosten van de zaak gehuurde luxe apparte ment op de Kop van Zuid in de Maasstad vooral een zakelijke functie had, als 'verlengd kan toor'. Hij herhaalt wat hij al eer der heeft gezegd: hij heeft niet excessief gedeclareerd, er is ge woon sprake van een paar dom me misverstanden. Zijn dat nou redenen om een directeur te schorsen? En dat luxe appartement- Getuigt een inrichting van zes tigduizend gulden dan van zo'n dure smaak? „Loop maar 's bin nen bij de eerste de beste meu belzaak. Huisraad is gewoon duur. Ik heb me gehouden aan de dienstnormen die daarvoor zijn. Het precieze bedrag weet ik niet eens. De inrichting was sober, doelmatig en functioneel. Meer niet. De verhalen dat ik met een creditcard van de zaak zomaar lukraak overal spullen heb lopen kopen zijn pure on zin. Tegen mensen die bij me op bezoek kwamen heb ik ook altijd gezegd: er is niets van mij bij, hoor, het is allemaal eigen dom van de dienst". De uitslag van het accoun- Hans Krosse: „Mijn werk wordt voortgezet, maar ik mag er niet meer bij zijn." tantsonderzoek naar zijn decla raties en uitgaven op kosten van SoZaWe ziet Krosse dan ook met het volste vertrouwen tege moet. Zegt hij zelfverzekerd. Maar als hij zo zeker is van z'n zaak, waarom heeft hij dan zelf zijn ontslag genomen en is er geen advocaat ingeschakeld om geld te claimen wegens gescha de belangen? „Ik wil eerst alles eens rustig op een rijtje zetten", antwoordt de ex-directeur aar zelend. Maar, beseft hij ook, de kans op een vergoeding is ui terst gering. „Over het alge meen is het in Nederland zo dat er in dit soort situaties wel een of andere regeling uitrolt. Wat mij betreft valt dat nog te be zien". Hans Krosse is 49 jaar. Hij is getrouwd en heeft een dochter van vijftien en een zoon van dertien. Hoe voelt het om onder zulke omstandigheden op straat te staan, zonder baan en zonder inkomen? „Ik weet nu wat de mensen van Fokker hebben doorgemaakt", antwoordt hij vermoeid. Als hij wordt geconfronteerd met een reeks typeringen van mensen die hem van nabij heb ben meegemaakt als wethouder in Tilburg of als diensthoofd in Rotterdam ('hij is ijdel, ambi tieus, eigenwijs, arrogant, feo daal, ondoorgrondelijk, hij luis- foto gpd/cees kuiper tert niet naar anderen, heeft maling aan inspraak') schudt hij bij de meeste trefwoorden ver wonderd het hoofd. De sugges tie dat hij zijn lot toch t ste voor een deel aan d eigenschappen te wijtei bevreemdt hem. „Arrogant ben ik niet tieus wel - dat mag toch? ik niet zou luisteren he niet. In de politiek doe anders dan luisteren. Als hoofd in Rotterdam heb i de rechten van de or mingsraad getreden. D cepten voor de reorganis SoZaWe heb ik overal legd en met iedereen aanging bediscussieen massale bijeenkomsten was ik toch ook voor bin haald? Ik had de opdra reorganisatie door te voei Bovendien, er moge veel medewekers van S blij zijn met zijn overhaal trek, er lopen bij de orga ook een heleboel fans va rond, zegt hij: „Bij het n management heb ik he witte en verslagen gezich zien, mensen die het v vonden dat ik vertrok". Hij roert gekweld in zi fie. Krosse verwacht dat de stormen rond zijn p eenmaal zijn geluwd, gel uit deze barre ervaring t< schijn zal komen. Al zal 1 tig worden nog een goed te vinden. Hij begrijpt d carrière is geknakt. „Ik w ker dat mijn naam, die 1 mensen in Nederland to hoorlijk bekend is, onh baar is beschadigd. Mis ga ik terug naar waar ik 1 nen ben, naar school, als economie. Dan is de cirki rond". tilburg» anp De geschorste directeur van de Dienst Sociale Zaken en We Iegenheid in Rotterdam, H. Krosse, kan in Tilburg aansj maken op wachtgeld. Burgemeester Brokx van Tilburg heel teren bevestigd dat Krosse het recht op wachtgeld behou verband met diens verleden als wethouder in die stad. Krosse was van 6 september 1982 tot 15 maart 1992 we der voor de PvdA in Tilburg. Hij verdiende er jaarlijks 16 gulden, inclusief vakantietoeslag. Bij zijn vertrek naar Rotte had hij recht op wachtgeld tot 15 maart 1998. Aangezien K in Rotterdam 20.000 gulden meer ging verdienen, maakte 1 het geld uit Tilburg geen aanspraak. Het recht op wach bleef echter bestaan. Vorige week in Rotterdam nam Krosse ontslag nadat hi geschorst wegens de verdenking van creatief declareren. Z( zonder inkomen raken, of straks minder gaan verdienen destijds in Tilburg, dan kan hij tot 15 maart 1998 recht doei den op 70 procent van zijn wethouderssalaris (112.000 gul Ook kan hij een aanvulling tot dat bedrag tegemoet zien, n zijn inkomen daar onder blijven. Brokx benadrukte dinsdag dat Krosse de wachtgelduitk zelf zal moeten aanvragen als hij ervoor in aanmerking w men. Krosse wilde gisteren desgevraagd niet zeggen of hij d doen. „Het hangt ervan af hoe de zaak in Rotterdam wordt wikkeld. Dat moet ik eerst op een rijtje hebben."

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 14