'Nooit meer in een vliegtuig' W: Klaas Vink vecht ontslag bij Heracles aan Sparta dient schadeclaim in na uitstel Sparta-Ajax Af Sport leizoen Zandstra voorbij INSDAG 25 FEBRUAR11997 17 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv -chef rob onderwater. 071-5356463 an Wouters naar Ajax itrecht Jan Wouters gaat met ingang van het volgende seizoen leel uitmaken van de trainersstaf van Ajax. Hij wordt speciaal iet \ielast met de coaching van het tweede elftal van de Amsterdam- e club. Wouters maakt zijn huidige werkzaamheden als assis- 'P zaent-coach van FC Utrecht normaal tot aan het eind van het lo- jgemende seizoen af. Tot voor enkele dagen was het bestuur van FC amejtrecht in gesprek over verlenging van het contract met Wou- Oosers dat per 30 juni afloopt. Na rijp beraad besloot de oud-inter end iational voor een nieuwe werkkring bij Ajax te kiezen, van ïiereirajicek na lange partij onderuit jiaPiiLAANNa een uitslag van 15-13 in de tiebreak van de derde set 7A> Richard Krajicek gisteren uitgeschakeld in het toernooi van 'lilaan. De winnaar van Wimbledon, als tweede geplaatst in de van Lombardije, verloor van de Spanjaard Sergi Iruguera: 6-4 6-7 6-7. De als tweede geplaatste Krajicek had drie /edstrijdpunten in de afsluitende tiebreak. Krajicek werkt aan en rentree op het hoogste niveau, nadat hij eind vorig jaar knie operatie onderging. Twee weken geleden haalde hij in Dubai de wartfinales, waarin hij verloor van de Tsjech Novak. Vorige /eek sloeg hij een uitnodiging voor Antwerpen af en trainde in llonaco. ïenfietwedstrijd Bosman 27 april arcelona» De benefietwedstrijd voor Jean-Marc Bosman is de- jnitief vastgesteld op 27 april. In Barcelona treden dan een team an Europese topspelers aan tegen de ploeg van wereldspelers. )ie laatste formatie wordt aangevoerd door Maradona. Ook Eric lantona (Fra), Rai (Bra), Vialli (Ita) en Blanc (Fra) spelen mee. lonald Koeman wordt gepolst. De organisatie is in de handen an de AIFP (Association Internationale des Footbaüeurs) die jsteren is opgericht in Barcelona. De benefietwedstrijd is be- ^j^oeld om Bosman te eren. De Belg vocht met succes tot bij het fT uropese Hof van Justitie het transfersysteem aan. vletgod bezig aan laatste seizoen pj otterdam Edward Metgod is bezig aan zijn laatste seizoen in t betaalde voetbal. Sparta biedt de 37-jarige doelman geen ieuw contract aan. ïoud voor Daehlie en Vialbe tondheimDe Noor Björn Daehlie is in Trondheim wereldkam- ioen 10 km langlaufen (klassiek) geworden. Outsider Alexei rokoerorov uit Rusland won verrassend zilver met een achter band van 27 seconden. De derde plaats was voor de Fin Mika Bij de vrouwen ging de titel op het onderdeel 10 km ctuLr0SS country naar de Russin Jelena Vialbe. Vialbe had een foto eRf/odig om kampioen te worden. De Italiaanse Stefania Belmon- o had dezelfde tijd als Vialbe. De foto wees uit dat Belmondo et even later de streep passeerde. Ilohn Fashanu is al rijk genoeg 'inchester» Waarom zou uitgerekend John Fashanu zich verrij- en aan duistere praktijken rond uitslagen van voetbalwedstrij- en? Hij is getrouwd met de dochter van een rijke Ghanese poli- Geld, dat zoveel slechts in mensen losmaakt, bezit hij in ïarcVervloed. Zo ongeveer luidde het verweer van Trevor Burke, ad- ;n K>caat van de voetballer in het schandaal dat het Britse voetbal n vezighoudt. „De kritische factor in corruptiezaken is hebzucht", Burke de aanklagers in de Zuid-Engelse-plaats Winchester oor. „Is dit het type man dat nog door geld moet worden gemo veerd?" Aanvaller Fashanu zou de spil zijn in het schandaal, sa rdazen met de Maleisische zakenman Heng Suan Lim. Fashanu's Bi>l was ervoor te zorgen dat de doelwachters Grobbelaar en Se- hun geld kregen. Geld dat het duo verdiende door af en toe jk en bal door te laten, opdat vooraf geritselde uitslagen ook als odanig in de boeken zouden verschijnen, m; 'ge\Vinst voor Bram's Snackbar s|den De zaalvoetballers van Bram's Snackbar hebben gisteren 1 4e uitwedstrijd in de hoofdklasse tegen Tendens met 8-3 (0-2) ewonnen. Henk de Cler was vier keer succesvol en Virgil Leiwa- abessy tweemaal. De overige doelpunten kwamen op naam an Ramon Barends en Ron de Bruyn. I schaatsseizoen 1996/'97 is ir Falko Zandstra voorbij. De er uit Joure werd door de imissie kernploegen van de SB niet geselecteerd voor de reldbeker-finale, die komend ikeinde in het Duitse Inzeil rdt gehouden. De wedstrij- i zijn de laatste selectie- mo- gijkheid voor de wereldkam- enschappen afstanden, een |sk later in Warschau. ndstra had gehoopt in In- op de 1500 meter te kunnen ten, de commissie kernploe- i gaf de voorkeur aan Gianni nme. Voornaamste reden Ir die keuze was het zwakke Isteren van de Fries bij de jeldtitelstrijd allround in Na- ïo. De nummer twee van het in Assen en nummer drie °j het EK in Heerenveen wist ji in Japan niet voor de >veiste afstand te plaatsen. "iFalko reed in Nagano een ,enlmatische 1500 meter", aldus euordvoerder Jan Augustinus n de commissie kernploegen. Kdstra werd vijftiende op die rt" tand, veertiende in het eind- isement. Augustinus: Wndien staat Romme hoger het wereldbekerklassement." mme is zestiende (met 28 hten), Zandstra achttiende Ze Fries reageerde teleurge- op zijn thuisblijven. „Ik a toch op een beetje krediet ;ekend. Ik was graag naar In- I en Warschau gegaan. Dit is il jammer, de KNSB laat me °-V.er hard vallen. Ik zal nu vol- nlif r^ORT OP TV '{5-19.00 RTL 5: Sportnieuws café. 3-18.51 Ned 2. Sportjournaal. ^5-19.10 RTLSport. 10-20.00 BRT 1 Sport. 0-22.00 EURO: Tennis: ATP-toernooi v 0-23.00 EURO- Boksen: WK middenge- J, Superbouts Special Martin Hagler. J5-23.22 BRT 1: Sport. »-23.50 RTL 4-Sportnieuws. #3-00.00 EURO: Voetbal: F.A. Cup, Tot- Bm-Manchester. Herh. |5-23.55 Ned 2- Studio NOS magazine voor de belangrijkste gebeurte- WOENSDAG 08.15-08 20 Ned 1: Sportjournaal. 10 15-12.30 Did 1- Sportschau live: WK Noordse combinatie vanuit Trondheim. 12.30-12.35 Ned 3. Sportjournaal. 13.30-14.00 EURO: 8asketbal: SLAM-maga- 14.00-18.00 EURO: Tennis: ATP-toernooi van Milaan. 14.10-15.25 Did 2: Sport extra: WK Noordse combinatie vanuit Trondheim (Noorwegen): 4 x 5 km estafette. 17.15-19.58 Did 1: Sportschau live- voetbal, Israel-Duitsland vanuit Tel Aviv leiden loman leefmans Het kwam Klaas Vink rauw op zijn dak vallen. De routinier van Heracles, met meer dan driehonderd wedstrijden in de eerste divisie op zijn naam, kreeg van manager Rob Groener te horen dat hij voor komend seizoen niet op een nieuw contract hoeft te rekenen. „Een dolkstoot in de rug", zo verwoordde de voormalige Noordwijker zijn gevoelens. Hij heeft inmiddels de WCS in de arm genomen om het besluit van zijn Al melose werkgever aan te vechten. „Ik draai juist een goed seizoen en de trainer, Gerard Marsman, heeft niets op me aan te merken. Dan verwacht je zo iets niet. Grote blessures heb ik nooit ge had en ik ben sowieso nog altijd behoor lijk fit. Zo stond ik afgelopen zaterdag voor het eerst dit seizoen niet in de ba sis. Daarom denk ik in ieder geval nog twee jaar mee te kunnen op dit niveau. Het liefst was ik bij Herales gebleven, maar ik vrees dat ik nu naar een andere club moet uftzien", aldus de in Wage- ningen woonachtige Vink. De 32-jarige sportdocent begon zijn voetballoopbaan als aanvaller in het eer ste van Noordwijk om tien jaar geleden de overstap naar de profs te maken. Hij speelde twee jaar bij Excelsior, drie sei zoenen bij Wageningen en twaalf maan den voor De Graafschap voordat hij in Almelo terecht kwam. Daar is hij nu aan zijn vierde jaargang bezig (waarvan het laatste seizoen als verdediger) en dat hadden als het aan hem lag nog een paar meer mogen zijn. De naam van Klaas Vink werd overi gens 'voor eeuwig' in de recordboeken bijgeschreven toen hij twee seizoenen geleden vier goals in zestien minuten scoorde tegen VW. Dat feit werd afgelo pen weekeinde regelmatig aangehaald naar aanleiding van de vier treffers in één helft van de Griek Mahlas voor Vi tesse tegen Groningen. Alleen Marco van Basten en Klaas Vink deden het ooit sneller, zo wisten de sportstatistici te melden. Nu lijkt Vink uitgerangeerd bij Hera cles. Hij heeft wel ambities om het trai nersvak in te gaan, maar daar acht hij de tijd nog niet rijp voor. „Ze zeggen dat het niet aan mijn leeftijd ligt. Er moet worden bezuinigd en dan kijken ze het eerst naar de spelers wiens contract af loopt. Het niet aanbieden van een nieu we verbintenis staat in feite gelijk aan ontslag en daafom moet het arbeidsbu reau zich hierover buigen. Wat de uit komst ook mag zijn, voor komend jaar hoop ik een andere club te vinden. Ik zie niets in een overstap naar de amateurs. Je houdt van je sport en wil die ook op een zo hoog mogelijk niveau bedrijven. Eredivisie zit er uiteraard niet meer in, maar, hoewel een hoop amateurclubs daar anders over denken, wordt er in de eerste divisie echt veel beter gevoet bald." Angst zal Bergkamp vroegtijdig einde interland-carrière bezorgen gend seizoen ook weer alle se lectiewedstrijden moeten rijden om me voor de Olympische Spelen te kunnen plaatsen", zei Zandstra, die zijn tegenvallende presteren in Nagano door de naweeën van een griep ver klaarde. De KNSB heeft voor de'we reldkampioenschappen afstan den op de Stegny-buitenbaan in Warschau op alle afstanden drie startplaatsen. De eerste twee in de eindstand om de wereldbe ker, die het komende weekein de wordt opgemaakt, plaatsen zich automatisch. De derde deelnemer wordt in Inzeil door de commissie kernploegen aan gewezen. Vorig seizoen bij de eerste WK afstanden in Hamar wonnen Nederlanders vijf van de tien af standen, Annamarie Thomas werd wereldkampioene op de 1000 en 1500 meter, Jeroen Straathof op de 1500 meter, Ids Postma op de 5000 meter en Gianni Romme op de 10.000 meter. De ploegen voor de wereldbeker-fi nale in Inzeil bestaan uit de wouwen Annamarie Thomas (500, 1000, 1500, 3000 meter), Marianne Timmer (500, 1000, 1500 m), Frouke Oonk, Sandra Zwplle (beiden 500, 1000 m), Marieke Wijsman (1000, 1500 m), Tonny de Jong, Barbara de Loor (beiden 1500, 3000 m), Andrea Nuyt (500 m) en Carla Zijlstra (3000 m). De KNSB vaardigt de volgende maiv nen af naar Zuid-Duitsland: Gerard van Velde, Jan Bos, Erben Wennemars (500, 1000 m), Martin Hersman (1000, 1500 m), Ids Postma, Rintje Ritsma, Gianni Romme (1500 en 5000 m), Jak- ko-Jan Leeuwangh (500 m), Jeroen Straathof (1500 m) en Bob de Jong (5000 m). Oranje is onverwacht toch een tikje aan het kwakke len geraakt. Jan Rab ver vangt in Frankrijk de zieke Guus Hiddink, Ruud Dok ter vervangt bij Jong Oran je de zieke Dorjee en Den nis Bergkamp bevestigt na anderhalf jaar gedraai en getalm eindelijk wat ieder een natuurlijk allang wist, namelijk dat hij als de dood is om te vliegen. noordwuk gusbert spierenburg gpd-verslaggever Met een daverende vaart joeg de ster van Arsenal gisteravond de kogel door de kerk: „Ik stap nooit meer in een vliegtuig". Bij het wereldkampioenschap in 2002, in Korea of Japan, zal hij derhalve niet meer van de partij zijn. Aannemelijk is dat de oud- Ajacied tijdens de eindronde van het Europees kampioen schap in 2000, dat in eigen land (en België) wordt gehouden, z'n interland-carrière zal afsluiten. Tegen die tijd is hij dertig jaar. Op het ogenblik heeft hij 52 in terlands achter zijn naam staan. Daarin maakte hij 29 doelpun ten. Hij is de meest gelouterde speler van de groep van zeven tien die zich dezer dagen in Pa rijs opmaakt voor de vriend schappelijke wedstrijd van mor genavond tegen Frankrijk. Hiddink weet nu waar hij aan toe is. Zonder z'n sterspeler zal hij op 2 april het WK-duel in Turkije moeten klaren. De bondscoach accepteerde het bedankje, dat voor hem onmo gelijk als een verrassing kan zijn gekomen. Bergkamps collega's in Oranje toonden eveneens be grip. De uitzondering, waarvan hier sprake is, blijft voorlopig beperkt tot twee wedstrijden: in Turkije (2 april) en in San Mari no (30 april). Als mede-organi sator van Euro 2000 is Neder land, tot geluk van Bergkamp, vrijgesteld van het spelen van kwalificatie-wedstrijden. Bergkamp zei gisteren het niet verantwoord te achten de bondscoach nog langer in het ongewisse te laten. Voor de in ternationals gold hetzelfde. Zijn bekentenis ervoer hij als een enorme opluchting. „Hiddink was op de hoogte. Ik was al een aantal keren buiten de ploeg om afgereisd. Het is fair om hem nu duidelijkheid te ver schaffen. Hij moet ook aan de toekomst werken". De andere internationals kunnen begrip opbrengen. Die houding heeft Bergkamp aangenaam verrast. Tussen Dennis Bergkamp, hier (links) met keeperstrainer Pim Doesburg op het strand van Noordwijk, en de zilveren vogel schijnt het niet meer goed te komen: „Het is iets geestelijks dat er in de afgelopen twee jaren is ingeslopen" foto»anp „Ik ken de jongens, ik weet hoe ze zijn. Ik ben bezig op het veld goed te presteren. Dat waarde ren ze". Tussen de voetballer en de zilveren vogel schijnt het niet meer goed te komen. „Het is iets geestelijks dat er in de afge lopen twee jaren is ingeslopen". Aan een therapeutische behan deling heeft de patiënt zich niet gewaagd. Hij verwachtte er wei nig heü van. Bovendien ontbrak hem de tijd. „Daarvoor moet ik te veel tijd en energie in het voetbalsteken". Het Nederlands elftal is van daag per vliegtuig in de Franse hoofdstad neergestreken. Berg kamp arriveerde, zoals gebrui kelijk de laatste tijd, per auto. Hiddink is thuis achtergebleven. Hij revalideert van een darm operatie. Er bestaat een kleine kans dat hij morgen alsnog komt overvliegen. Het is afhan kelijk van zijn fysieke fitheid. Als hij zich meldt, neemt hij op de tribune plaats, zeker niet op de bank. Daar is Jan Rab, de trainer van de zaterdagamateurs van DOVO, de eerste man en niet Hiddinks vaste assistent Nees- kens omdat die geen papieren heeft. Op de persconferentie, gister avond in hotel Huis ter Duin, nam naast perschef De Leede een vreemd gezicht plaats. „Ja, dames en heren", stelde de bondscoach-voor-één-dag zich aan het journaille voor, „hier zit ik dan. Wat wilt u weten? Jean- Paul van Gastel is er niet bij vanwege een lichte terugslag, Stan Valckx is geblesseerd en voor de rest is de selectie zoals die moet zijn". Hiddink heeft op z'n ziekbed de selectie samengesteld, hij houdt zich volgens woordvoer der De Leede achter de scher men ook met de opstelling be zig, maar als Rab wordt ge vraagd wie tijdens de wedstrijd de coaching doet, zegt de Schoonhovenaar: „Dat doe ik. Anders zat ik hier niet". Rab was binnen de KNVB één van de weinige beschikbare kandidaten om de plaats van Hiddink in te nemen. In Noord wijk zei hij gisteren in topvorm te verkeren. „Ja, hoe voel je je nou? Ik kan zeggen dat ik er vroeger van heb gedroomd om op m'n 53ste bondscoach te zijn. Dat ben ik nu. Voor mij is dat mooi, maar minder plezie rig natuurlijk voor mijn zieke collega. Hij heeft mij persoon lijk gevraagd voor hem in de bres te springen. Ik heb niet ge aarzeld. Voor een zieke collega doe je zoiets". Volgens Rab wacht Nederland morgen een wedstrijd 'van ge wicht'. „Frankrijk beschikt over veel kwaliteit. Het wordt voor ons een testcase, die wij zullen gebruiken om aan een aantal punten te werken die voor ver betering vatbaar zijn. In de poli cy van Hiddink wordt het geen try-out. De bedoeling is in tacti sche zin wat nuances aan te brengen, niet in personele zin". Nederland en Frankrijk ont moetten elkaar in juni vorig jaar voor het laatst, op Anfield Road in Liverpool in de kwartfinales van het Europees kampioen schap. Het duel eindigde onbe slist (0-0). De Fransen gingen uiteindelijk door naar de halve finales na een dramatisch straf schopduel dat Clarence Seedorf zich nog lang zal heugen. De Madrileen miste, als enige. SCOREBORD prijsvragen rotterdam gpd De KNVB, de gemeente Rotter dam en Sparta hebben gisteren besloten te wijken voor het voetbalgeweld. Na onderling overleg is de competitiewed strijd tussen Sparta en Ajax, aanvankelijk geprogrammeerd voor komende zondag, tot na der orde uitgesteld. Dit in ver band met dreigende rellen tus sen aanhangers van Feyenoord en Ajax. Burgemeester Peper van Rotterdam heeft zijn in stemming betuigd met de unie ke beslissing. Sparta zal een schadeclaim bij de voetbalbond indienen. Will van Rhee, namens de KNVB belast met veiligheidsza ken, zei gisteravond dat „een af koelingsperiode nu even wense lijk was". Vorige week zondag vochten supporters van Feye noord en Ajax op afspraak met elkaar op de ringweg van Am sterdam, eergisteren was er een krachttoer van de Amsterdamse en Rotterdamse politie voor no dig om gewelddadigheden bij Ajax-Feyenoord te voorkomen. „Gezien de spanningen van de laatste weken vonden we het niet verantwoord Sparta-Ajax juist aanstaande zondag te laten verspelen", aldus Van Rhee. „Over een paar weken hopen we dat de gemoederen weer wat zijn bedaard." Feyenoord werkt zijn eerst volgende competitiewedstrijd, tegen NEC, op zaterdag af. Bij eerdere ontmoetingen tussen Sparta en Ajax waarbij Feye noord die dag niet hoefde te spelen, trokken supporters van de Stadionclub massaal naar Spangen. „Daarbij is de druk op de Rotterdams politie deze we ken, met de topper tegen PSV ook nog in aantocht, te groot. Ik besef me heel goed dat er voors en tegens vastldeven aan dit be sluit. Het is pijnlijk om te moe ten wijken voor het geweld. Maar ik ga er niet van ilit dat we in de toekomst vaker op deze maatregel terug gaan vallen. Deze samenloop van omstan digheden heeft ertoe geleid dat we dit vervelende besluit moes ten nemen. „Een vervelende zaak," vindt Charles van der Steene, Sparta's commercieel manager. „Wij hadden gerekend op een uitver kocht huis. Alle voorbereidin gen waren al getroffen. Daarom komt het uitstel op een onge lukkig tijdstip. Wij hadden liever gespeeld, want zo'n uitstel brengt altijd kosten met zich mee. Daarvoor zullen wij trou wens een claim indienen bij de KNVB, want wij hebben part noch deel aan de reden voor het uitstel." Het uitstel verstoort de voor bereiding van Ajax op de kwartfinales van de Champions League, 5 maart tegen Atletico Madrid. De Amsterdamse club was niet aanwezig bij het over leg in Rotterdam en werd telefo nisch op de hoogte gesteld van de beslissing tot uitstel. Trainer Louis van Gaal reageerde gepi keerd. „Mijn mening over dit soort zaken is bekend. Het is te belachelijk voor woorden dat zo'n kleine groep Sparta, Ajax en 15.000 toeschouwers kan be nadelen. En dus invloed heeft .op het beleid van de KNVB en de gemeente." 67-70-76. Lotto 8. Eerste prijs (Jackpot): geen winnaar. 2e prijs. 1 winnaar die bruto f. 100.000,00 ontvangt 3e prijs: 22 winnaars die elk 1.1000.00 ontvangen. 4e prijs. 52 winnaars die elk f. 250,00 ontvangen 5e prijs: 1210 winnaars die elk f. 25.00 ontvangen. 6e prijs 1637 winnaars die elk f. 10,00 ontvangen. 7e prijs: 26.126 winnaars die elk f. 5,00 ontvan- Engeland. West Ham - Tottenham 4-3. Stand aan kop: Man.United 27-54, Liverpool 27-53. Néwcastle 26-48, Arsenal 28-48. Aston Villa 27-43. PORTUGAL: Maritimo - Sporting 1-2 Drhpostel lal. Eén v i (ADO Den Haé„.. (Dordrecht'90). Kooiman (Emmen). Koeman (Feyenoord), Tammer (Go Ahead Eagles). Re- deker, Schulz (De Graafschap). Atteveld (FC Groningen). Sier. Tobiasen (SC Heerenveen), Holster (SC Heracles), Brusselers(NAC), Hoeks, Van Gils (RBC). De Satana (Sparta). Van Guine (Telstar), Van Loen (FC Utrecht), Valk (Volendam), Rayer (VW). Feskens (Willem II), Roelofsen (FC Zwolle) Geschorst voor vriendschappelijke wedstrijden: twee duels: Vrede (Roda JC). Eén duel: Schops (RodaJC). ski Trondheim. Langlaufen. Mannen, 10 km (klas siek): 1. Daehlie (Noo) 23 41,8, 2. Prokoeror- ov (Rus) 24.09,7, 3 Myllilae (Fin) 24 14,2, 4. Smirnov (Kaz) 24 18,8, 5. Sivertsen (Noo) 24.29,9, 6. Valbusa (Ita) 24.37,5, 7. Jevne (Noo) 24.42,8, 8 Kirvesniemi (Fin) 24.43,9, 9. Stadlober (Oos) 24.44,6, 10 Forsberg (Zwe) 24,45,7. Vrouwen, 10 km (cross country): 1Vaelbe (Rus) 39.13,5, 2. Belmondo (Ita) 39 13,5,3. Gavriloek (Rus) 39.32,1.4. Neumannova (Tsj) 39 33,2, 5. Danilova (Rus) 39.43,1, 6 Egoro- va (Rus) 39.45,5. 7. Lazoetina (Rus) 40-47,0. 8. Schulze (Dui) 40.47,7, 9. Ordina (Zwe) 40.48,3, 10. Smignun (Est) 40.55,3 tennis Amerikaanse competitie NBA Atlanta Hawks - Golden State Warriors 106- 100. Orlando Magic - Detroit Pistons 93-84 Amerikaanse competitie NBA Atlanta Hawks - Golden State Warriors 106- 100, Orlando Magic - Detroit Pistons 93-84, Chicago Bulls- Portland Trailblazers 116-89. San Antonio Spurs - Charlotte Hornets 84-96 Philadelphia. Mannen. 1,2 miljoen gulden. Eerste ronde: Carlsen (Den) - Carbonell (Spa) 4-6 6-4 6-2, Flach (VSt) - Lareau (Can) 6-4 6- 3. Viloca (Spa) - O'Brien (VSt/7) 6-2 3-6 6-3, Johansson (Zwe) - Rusedski (GBr/8) 6-4 6-2, Carlsen (Den) - Carbonell (Spa) 4-6 6-4 6-2. Flach (VSt) - Lareau (Can) 6-4 6-3, Gimelstob (VSt)-Joyce (VSt) 6-0 6-3. Ranglijsten tennis. Mannen: 1 Sampras (VSt) 5491 pnt., 2. Muster (Oos) 3709, 3. Chang (VSt) 3595 (4), 4 Kafelnikov (Rus) 3367 (5). 5. Ivanisevic (Kro) 3285 (3). 6. Rios (Ch.) 2413.7 Krajicek (Ned) 2365, 8 Enqv.st (Zwe) 2264. 9. Ferreira (ZAf) 2203, 10 Moya (Spa) 2171. 11 Albert Costa (Spa) 1871. 12 Becker (Dui) 1863. 13 Agassi (VSt) 1857. 14 Henman (GBr) 1753. 15 Martin (VSt) 1723 22. Siemennk 1438. 25. Haarhuis 1305 (26). 88. Schalken 565 (86), 100. Van Scheppin gen 474 (102). 149. Wibier 298 (147). Vrouwen: 1 Grat (Dui) 5028, 2 Hingis (Zwi) 4277, 3. Novotna (Tsj) 3318 (4), 4. Sanchez- Vicario (Spa) 3202 (3). 5. Marbnez (Spa) 3010,6. Seles (VSt) 29317. Huber (Dui) 2571, 8 Davenport (VSt) 2240. 9 Majoli (Kro) 2110. 10 Habsudova (Slw) 2022, 17 Schultz 1410(13), 42. Oremans 534 (53). 43. Boogert 533 (44), 185. Noorlt Operatie Edgar Davids geslaagd Edgar Davids, die zondag in de Italiaanse competitiewedstrijd tegen Perugia een gebroken rechterscheen- en kuitbeen op liep, is gisteren in een kliniek in de Italiaanse stad Terni geope reerd. Volgens de chirurg die de ingreep verrichtte, professor Gi- uliano Cerulli, is deze succesvol verlopen. Hoe lang Davids no dig zal hebben om te herstellen liet Cerulli in het midden. Aanvankelijk had Davids' club, AC Milan, bekendgemaakt dat de zwaar geblesseerde ex- Ajacied naar Amsterdam zou worden overgevlogen om daar te worden geopereerd. Toen zijn been echter steeds meer ging opzwellen durfde men niet langer te wachten en werd be sloten tot een spoedoperatie in Italië zelf. Volgens het medisch team van AC Milan zal de 23-jarige middenvelder, die verleden jaar bij Ajax vertrok om zijn carriere in Italië voort te zetten, de rest van dit seizoen zeer waarschijn lijk als verloren moeten be schouwen. Het Italiaanse sei zoen eindigt in juni. De zware blessure van Davids is de zoveelste tegenvaller voor titelverdediger AC Milan, dat met de 0-1 nederlaag tegen Perugia van zondag nu al negen van de 21 gespeelde wedstrij den heeft verloren. De Vereniging van Voetbaloefenmees- ters in Nederland mag er dan anders over denken, in Lisse moet men er zo langza merhand wel van overtuigd zijn dat het besluit om trainer Paul Bahlmann te dumpen een juiste beslissing is geweest. Waar de WON in het laatste contactblad nog liet weten een tweetal ama teurclubs ernstig te hebben beris pt (en het kan niet anders of FC Lisse was een van die twee), weet men op Ter Specke niet beter dan dat het ontslag binnen drie maanden van de net voor twee jaar vastgelegde Bahlmann een in alle opzichten winnende zet is geweest. Dat standpunt is inmiddels ook officieel naar buiten gebracht. Vorige week werd de tussentijdse opvolger van de inmiddels weer dagelijks bij Alpheuse Boys ac tieve Bahlmann, Ted Immers, immers ook voor volgend sei zoen vastgelegd. Het bestuur van de Fusieclub had aan een perio de van nog geen drie maanden genoeg om tot die contractver lenging te besluiten. En waarom ook niet? De ploeg staat sinds de komst van Immers 'weer op de rails'. Vier overwin ningen op rij hebben het elftal dik in het linkerrijtje gebracht. Als dat geen winnende en dus bij FC Lisse passende trainer is, wie dan wel? Dat de nieuwe coach daarbij vanzelfsprekend aan al le kanten profiteert van het in de voorbereiding verrichte werk, kan in zo'n geval gemakkelijk worden vergeten. FC Lisse telt weer mee en daar gaat het toch allemaal om. Dat Lisse weer serieus in beeld is, werd zaterdag trouwens ook op Sportpark Middelmors beves tigd. De spelers van koploper Scheveningen waren speciaal met z'n allen naar Rijnsburg ge trokken om daar de enig overge bleven concurrent, Achilles Veen, op z'n gezicht te zien gaan. En de conclusie was eensluidend: niet Achilles, niet ASWH, maar Lisse was - ondanks de achter stand van negen punten - de ploeg om de rest van het seizoen op te letten. Ook in dat licht be zien is het zo merkwaardig niet dat de verantwoordelijken van de FC zichzelf en anderen op de schouders slaan, blij met de in het geval van Bahlmann gevon den professionele oplossing. Wellicht dat de huidige gang van zaken er ook de reden van vormde om vorige week nog eens naar buiten te treden met de grootse verbouwingsplannen. In de nabije toekomst dienen een jeugdopleidingscentrum en een VIP-room met 120 business-se ats te worden gerealiseerd. Sky- boxen boven de staantribune, met uitzicht op het veld. In deze tijd van sponsorhomes, puntengeld, en noem maar op. staat een mens bijna nergens meer van te kijken. Maar een amateurclub met sky-boxes, waarvan de realisatie ook nog eens zo'n beetje wordt gekoppeld aan het behalen van het kam pioenschap volgend seizoen, dat gaat toch wel heel ver. Meedraaien in de top valt al moeilijk te plannen. Laat staan het behalen van een titel in de Serie A van het zaterdagvoetbal. Het is voor Immers te hopen dat FC Lisse de komende anderhalf jaar niet al te veel verliest. GERT-JAN ONVLEE

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17