Alecto poetst het moreel op met zege AZC niet in gevaar tegen ZPB Sport Oegstgeest helpt TTV wreed uit zijn droom Welkome opsteker voor mannen Roomburg Ook Becker verdacht van ontduiking belasting Degradatiekandidaten maken W spannend in de tweede klasse RDC 2 naar tweede plaa[ MAANDAG 24 FEBRUAR11997 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF R08 ONDERWATER. 071-5] Bloemendaal met 2-1 geklopt De hervatting van de hockeycompetitie in de hoofdklasse is voor de vrouwenploeg van Alecto gistermiddag zeer succesvol verlopen. De Leiderdorpse formatie stuurde Bloemendaal met een 2-1 verlies naar huis. De op de laatste plaats staande ploeg van Le Poole poetste daar mee het moreel op. En dat is nodig voor de zware strijd die nog volgt om zich te handhaven. Net als debutant Hurley heeft Alecto nu vijf punten en Bloemendaal en Oranje Zwart acht punten. uit de zevende gelegenheid raak om langszij te komen. Bloe mendaal drukte de geelbruinen vervolgens een kwartier lang te rug op eigen helft, maar zonder rendement. Dat was er wel voor Dominique Kuijlaars, die na een rommelige situatie goed door zette. Ze pushte de 2-1 over de liggende Bloemendaalse goalie Annemarie van Eem. Alecto-coach Sandra le Poole prees na afloop het werkhockey dat Alecto speelde en was blij met het zelfvertrouwen dat weer in haar ploeg zit. „In de voorbereiding hebben we ex pres niet tegen topteams geoe fend, maar voornamelijk tegen overgangsklassers. We hebben daar lekker gescoord en dat neemt de twijfel weg, die er in de eerste helft van het seizoen nog wel eens was." Of Alecto de weg naar boven inderdaad heeft gevonden blijkt aanstaande zondag in Eindhoven als de ploeg strijdt tegen het eveneens laag geklasseerde Oranje Zwart. LEIDERDORP STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De weer meespelende 34-jarige routinier Lidian Mentink reali seerde zich dat het duel beslist geen schoonheidsprijs verdien de. „De plus van Alecto was dat er vandaag tweemaal vijfender tig minuten is geknokt voor een goed resultaat. Ook na de eerste twintig minuten, waarin het slecht liep. En dan zie je ook dat de goaltjes gaan vallen. Als we volgende week van het lastige Oranje Zwart winnen zitten we er weer helemaal bij." Hoewel Phillippa Suxdorf al vroeg de score voor Bloemen daal opende, hielden beide ploegen elkaar lange tijd met zeer matig spel in evenwicht. Met name bij strafcorners was de scherpte ver te zoeken. Bloe- mendaal-coach Cees Jan Diepe- veen was dan ook teleurgesteld. „We speelden met een opportu nistisch concept, wat ook zeker goed lukte. Als je dan zo veel kansen uit strafcorners krijgt en die niet benut, dan vraag je om moeilijkheden. Eigenlijk zou je hier met een 6-2 overwinning moeten vertrekken. Voor Alecto was de strafcor- ner tenminste nog éénmaal succesvol. Anne van der Vleuten schoot vier minuten na de rust Alecto - Bloemendaal: 2-1.8. Pliilippa Suxdorf 0-139. Anne van der Vleuten 1-1 (sc), 57. Dominique Kuijlaars 2-1. Strafcomerverhouding: 8-9. Arbiters: Ewout van Aken en Bart Spel. Toe schouwers: 200. Alecto: Van den Berkhof, Mieremet, Tesselaar, Westerduin, Mentink, D. Kuijlaars, A. Kuijlaars. Van Ulft, De- nienint, Karres, Corporaal. Wissels: Van der Vleuten, L Bakker. Alecto-speelster Esther Mieremet roept Laura Bakker een halt toe in het hoofdklasseduel met Bloemendaal. Eugénie Westerduin, Katelijn Corporaal en Anne van der Vleuten (14) kijken geconcentreerd toe. foto henk bouwman HOCKEY STEFAN FAAS De mannen van Roomburg zijn het tweede deel van de hockey competitie voortvarend van start gegaan met een 3-1 zege in het inhaalduel met middenmo ter Bennebroek. Een welkome opsteker voor de nieuwe coach Oskar Snijders, die het roer overnam van Bram Biekart. De oranjehemden kwamen van meet af aan fel voor de dag en namen na een kwartier een 1-0 voorsprong via Rutger van Schaik. Van Schaik kreeg de bal op een presenteerblaadje van Reinout Bern. De 2-0 hing ver volgens in de lucht, maar onop lettendheid in het Leidse kamp luidde de 1-1 in van Benne broek. Van Schaik herstelde dat binnen luttele minuten na een assist van zijn broer Lukas: 2-1. Na de doelwisseling lieten de Leidenaars zich meer terugzak ken, waardoor Roomburg-doel man Ronald Cijs geen enkele bal meer kreeg. Joost van Dijk onderstreepte de Leidse supre matie met de 3-1 eindstand. TAFELTENNIS RON HOOGENDAM MEDEWERKER Tot en met de vierde speelron de mochten de mannen van Cosmos/TTW ruiken aan de play-offs. Op de vijfde speeldag, afgelopen zaterdag, werd de Veldhovense ploeg van Jack Aarts door Pecos Oegstgeest echter bruut uit de dromen ge holpen. De Oegstgeester ploeg won in eigen huis vrij simpel met 5-2 en heeft door dit resul taat beslag gelegd op de derde plek in de eredivisie achter Ire ne (4-3 winst op hekkensluiter Trias) en koploper FVT (5-2 ze ge op Never Despair). Cosmos zakte naar een vijfde plaats. Oegstgeest-coach Joop van der Borg vond het een normale uitslag. „We spelen zelf erg sterk en bovendien zijn die Cosmos- jongens als Marco Bottram en Stanley Verbeek sterk achteruit gegaan, of stil blijven staan", constateerde Van der Borg. Cos- mos-speler Bottram gaf dat na afloop inderdaad volmondig toe. „De tijden dat ik drie of vier keer per week train zijn voorbij. Nu train ik nog hoogstens één keer per week en dan kun je geen wonderen van me ver wachten. Ik heb er niet zoveel zin meer in." Oegstgeest had er wel zin in. De ploeg speelde gretig en zal dankzij het meedogenloze op treden zo goed als zeker op de derde (play-off) plaats eindigen. Met de resterende duels tegen Never Despair (uit) en Trias thuis kan het bijna niet meer misgaan. „Maar Never Despair uit is altijd lastig", grapten Van der Borg en pupil Herman van den Broek in koor tegen beter weten in. In elk geval waren de Oegst- geestenaren tegen Cosmos goed en bij de les. De enige twee te- genpunten kwamen op naam van de slim spelende Martijn van der Leur. De look-a-likevan Bergkamp was niet alleen voor Herman van den Broek te sterk (19-21 19-21), maar ook voor kopman Jurgen Pastoors (14-21, 17-21!). Voor de rest kwam Oegstgeest met een tweemaal zegevierende Ted van den Berg nooit in de problemen. Var Berg en Pastoors kunnen! immer bogen op een ong| gen status in de dubbel, moet met de play-offs iir vooruitzicht het nodige zei trouwen geven. De mannen van Rijns# kwamen in Veghel tegen Nr 2 een 5-5 gelijkspel overeei Katwijkers staan na vier rol weliswaar op kop in de t\v' divisie, maar de Brabander' samen met Shot ook nog it race voor de titel. Marco C^ verloor alleen van Roger lens. Olaf Diels en Edwin kwamen niet verder danc overwinning. I Avanti (derde divisie) bt] succes tegen OKI: 7-3. D^{ kop gaande Hazerswouder^ opereerden zonder Patrick Meverden, maar met een (f slagen Jasper van der He^. Pieter van der Poel en R(- Peters tekenden voor j winstpotten. Dankzij de ijzersterke Ec. den Berg die driemaal kwam Play Fair tot eeir overwinning op het sC WPK/SVN. Voor de o\>e winstpartijen zorgden Björ^. der Voort en Raymond vane gen, die overigens goed doen in de vierde divisie. Het Roelofarendsveenstj Treffers speelde een spann, wedstrijd tegen Victory''5L Volendam gleden de Venetj, eindelijk met 6-4 onderuit] wege een aantal nipt ver^' duels. Wel consolideerde van Veen zijn ongeslagei^j tus. Kees Vesseur vocht naar een zege. Mede doC nul van Cor Bakker staÊ,t koppositie in de vierde c(r op de tocht. L Vrouwen De vrouwen van Pecos moL voor hun tweede wedstrijcf Heerlen en keerden na ee; verlies tegen Furst Kantooj^ rug naar Oegstgeest. Me van 't Loo stak tegen de e burgse koploper in uitstel^ vorm getuige haar twee Iris Sjaardema en Mi^e Karsdorp, beiden eenmaalL den een voorbeeld nemer^r de invalster uit het twL BONN EFE In de Duitse tenniswereld dreigt een nieuw belasting schandaal. Na Steffi Graf is nu Boris Becker het middel punt van een omvangrijk on derzoek door de fiscus. De Duitse belastingdienst ver denkt de topspeler en diens ex-manager Ion Tiriac van belastingontduiking. Dat onthult het Duitse weekblad Der Spiegel in zijn laatste editie. Volgens het artikel zouden Becker en Tiriac tussen 1985 en 1993 onder meer gebruik hebben gemaakt van fictieve contracten. Op basis daarvan zou de drievoudige Wimble- donkampioen slechts 43 pro cent overhouden van zijn in komsten uit sponsoring. Een advocaat in Frankfurt heeft tijdens de eerste onderzoe ken echter verklaard dat Bec ker feitelijk 64 procent kreeg uitgekeerd. Een ander contract inzake publiciteitsrechten vermeldt dat slechts 27 procent van de netto waarde van elke deal voor de Duitse sterspeler was. Becker verdiende in de verdachte periode van acht jaar ruim 170 miljoen gul den. Via twee bedrijven in Nederland, geleid door Tiriac en oud-speler Guillermo Vil as uit Argentinië, zou veel geld langs de Duitse fiscus zijn geleid. De belastingzaak tegen Becker is behoorlijk gecom pliceerd. In de gewraakte pe riode woonde hij niet in Duitsland, maar in Monaco. Daardoor hoefde hij in zijn vaderland niet al zijn ver diensten op te geven. In december vorig jaar deed de fiscale opsporings dienst al een inval in de wo ning van Becker in München. Daarbij vonden de functio narissen geen belastend ma teriaal. Het Openbaar Minis terie houdt zich voorlopig nog afzijdig in de procedure tegen Becker. „Er is een ver schil tussen fiscale verplich ting en strafrechtelijke ver antwoording", zei 'een woordvoerder. „We moeten niet vergeten dat Becker pas zestien jaar was toen hij zijn eerste contracten tekende." Bas Willemsen van LZ1886 ontdoet zich van Zian-speler Chris Grunwold. LZ 1886 kwam tegen de Haagse formatie tot een 8-8 gelijkspel. foto mark lamers WATERPOLO DIRK KLOOS MEDEWERKER AZC Alphen kan zich opmaken voor de play-offs. ZPB werd veel makkelijker dan gedacht aan de kant geschoven. Zonder de ge blesseerde doelman Wim Vermeulen, die overigens uit stekend werd vervangen door Mike Schoonderwoerd, stond AZC al na een periode op 6-2. De zege kwam hierna niet meer ingevaar. Ook na een uitsluiting zonder vervanging van Kjell Boom bleef AZC opvallend ge noeg gelijke tred houden met de Barendrechters. Vanaf 10-3 werd er met een man minder gespeeld. Het eindsignaal kwam bij 17-10. De Zijl/LGB speelde een heel aardige wedstrijd tegen De Ham. Na de snel opgelopen 3-0 achterstand ontwikkelde zich een gelijk opgaande strijd. Echt dichterbij komen kon De Zijl- /LGB niet. Tegen een zwaar spelend De Ham kregen zij pas in de laatste periode een man meer. Toen kon de 8-5 achter stand niet meer worden goed gemaakt. Eindstand 11-6. Top scorers: Pascal Bontje 2 en Ivo Scholz2. LZ 1886 speelde een belang rijke wedstrijd tegen HZ/Zian. De voorlaatste plaats waarop de ploeg van Hans Parrel bivak keert betekent promotie/degra datiewedstrijden. De Hagenaars hadden slechts een punt meer verzameld. Een zege zou LZ 1886 goed van pas komen. Vooral in de eerste twee perio den van het tumultueuze tref fen moest LZ het tegen de Ha genaars afleggen. Telkens be machtigde Zian een voor sprong. Pas in de derde en vier de periode kreeg LZ meer greep op de tegenstander. Een minuut voor tijd leek LZ door een treffer van Ben Olde Olthof (7-6) zelfs de overwinning te grijpen. Zian boog in vijfenveertig seconden de stand weer om (7-8). Twee seconden voor tijd stelde Mirco Zuidweg middels een strafworp het gelijke spel alsnog veilig (8- 8). Eersteklasser Vivax liet zater dag in Haarlem een flinke steek vallen. De titelpretendent ver loor met maar liefst 17-4 van het plaatselijke Rapido. Een op merkelijke .uitslag omdat de Oegstgeestenaren op de tweede plaats staan en ze de Haar- iemmmers in de thuisbeurt nog met 14-10 versloegen. De af straffing werd veroorzaakt door de uitsluiting van Ivo Dietz. De normaal zo rustige Dietz maak te in de derde periode een trap pende beweging naar zijn te genstander en kon definitief in rukken. Vivax liet de wedstrijd voor wat hij was en Rapido liep snel uit van 6-4 naar de 17-4 ze ge. De kansen op een eventuele titel zijn nog aanwezig omdat concurrent BZPC de punten liet liggen in Delft. Sassenheim behaalde een 7-6 zege op De Dolfijn uit Amster dam. De koploper in de tweede klasse had de handen vol aan de nummer laatst. Tot ver in de derde periode kon de Dolfijn bogen op een 4-5 voorsprong. Trainer Frans van den Brink sommeerde zijn spelers agres siever te werk te gaan en dat wierp zijn vruchten af. Doel puntenmakers Sassenheim: Leon Bakker 3x, Rob Burgmeyer 2x, Patrick Geurds en Harold Geurds lx. Katwijk leed alweer de zesde nederlaag van het seizoen. In Bëverwijk werd met 7-4 verlo ren van KZC. Het goede spel van Katwijk werd niet uitge drukt in doelpunten. In fysiek opzicht was Katwijk de mindere van de middenmoter uit Bever wijk. Koudekerk verloor met 8-7 van De Rijn. Tot dertig secon den voor tijd hing er een verras sing in de lucht. De ploeg van Mark Kimpel stond met 7-6 voor. In het wanhoopsoffensief van de nummer twee van de tweede klasse ging Koudekerk alsnog tenonder. Een seconde voor tijd scoorde De Rijn de winnende treffer. Derdeklasser Alkemade won met 6-3 van het laaggeklasseer de Triton Putten. De formatie uit Gelderland was niet opge wassen tegen de sterk gehan teerde zoneverdediging van Alkemade. Voor Alkemade scoorden Rob de Jeu 2x, Ellert Janssen, Bram van Nugteren, Michel Bakker en Frans de Mey lx. De vrouwen van LZ 1886 be haalden een eenvoudige 11-4 zege op Het Gooi. In de eerste helft van het duel liet LZ het beste van het spel zien (8-2). In valster Simone Lankhuizen speelde een puike partij, be kroond met een fraaie treffer. Voor LZ scoorde Linda de Wit 4x. De vrouwen van de Zijl/LGB verkeren na de 8-2 nederlaag te gen De Ham in degradatiege vaar. Aleen DZV staat nog een plaatsje lager. Voor de Zijl scoorden Nancy Kijk in de Veg- te en Douce van Beukering. ii MEDEWERKER RDC 1 heeft in de eerste klasse van de landelijke damcompeti- tie de tiende speelronde een makkelijke prooi gevonden in VAD dat met 14-6 is verslagen. In de tweede klasse C doet zich meer strijd voor. LDG 1 heeft zijn slag geslagen tegen Orca. De 11-9 winst geeft hen nog kans de degradatie te ontlopen. Samen Sterk verloor in dezelfde klasse en is eveneens niet veilig. RDC had het gemakkelijk te gen het Amsterdamse VAD. De Rijnsburgers hadden opnieuw twee jonkies opgesteld, waarvan Arjen de Mooi, een schijf offe rend, prima won. Michiel Kloos terziel speelde te passief en ver loor onder druk. Dick van Dijk, Dennis Bosch, Albert Huisman en Hans Kreder deelden de punten. Kreder die een Coupe Royal speelde offerde veel, sloeg veel terug, maar kwam per sal do niet op winst uit. Arno Kool- oos won na een offer wel. Ook Cees Varkevisser en Cor van Dusseldorp sloten met winst af. Marc Bremer haalde als slotstuk de mooiste winst binnen. Zijn tegenstander stuntte, offerde in tijdnood veel om een dam te halen. Bremer had echter goed gerekend. Een dam was kans loos en de partij daarna ineens onverwacht snel gelopen. RDC bezet een vijfde plaats in de eer ste klasse. Er is spanning te over in de tweede klasse C. De derde de gradant is met nog één wed strijd te spelen nog altijd niet bekend. Vier clubs delen met acht punten die degradatiekans. Orca lijkt met 104 bordpunten bijna zeker van handhaving, Sa men Sterk, LDG 1 en VDV vech ten nog. Het Leids Damgenoot- schap bleef deze week in de strijd door 11-9 winst op ORCA. De enige remise die de partij kende (van Jan Slingerland), de monstreerde de spanning. Henk Meester en Hans Tangelder ver loren snel. Fred Ong won met een leuk positiespel en Hans Kolfoort en Wim Heemskerk lie ten hun tegenstander vastlopen en wonnen. Hein van Winkel won eveneens door een mooi eindspel. Arend van Beelen deed waarin hij dit seizoen de sterkste is. Hij voegde 2 punten toe aan zijn persoonlijk saldo dat nu op 15 staat. Toen de winst met zekerheid vöor LDG was, konden Piet Swart en Rien Franje hun partij opgeven. LDG 1 speelt over twee weken in de laatste ronde tegen koploper Den Haag. „We gaan er dan te genaan", zei Kolfoort positief. „Het is jammer voor Den Haag en hun kampioenschap, maar wij gaan winnen." LDG 1 is al leen met winst zeker van klasse- behoud. Samen Sterk mag de laatste ronde tegen VDV gelijk spelen. Bij verlies hangt de club een mogelijke degradatie boven het hoofd. Door 11-9 verlies van Krommenie deze week moet de club zich nog altijd zorgen ma ken. Louis de Frankrijker e[£ rardo van IJssel verloren. stond alleen de winstpartir Richard Treur tegenover. L mond van Es, Bram Doevejy nald van Egmond, RuuL Kooter (in tijdnood), Rif. Meijer, Cees de Gelder en| tin de Jong speelden allen f se. Invaller Meijer was blik zijn keurig gelijkspel tege'' sterkste speler van Krommi r DAMMEN KARIN PITERS MEDEWERKER In de hoofdklasse van de pro vinciale competitie heeft RDC 2 door ruime zege op KDV zich opgewerkt tot een tweede plaats. LDG 2 en KDC volgen RDC, door winst afgelopen week, op de voet. De strijd om de plaats direct onder Zoeter- meer is des te interessanter, omdat in het damcircuit de ge ruchten de ronde doen dat Zoe- termeer niet zou willen pro moveren naar de landelijke klasse. Het is slechts een gerucht, maar de regioclubs speculeren er graag over. Als Excelsior bui ten beschouwing gelaten wordt (met acht punten en een wed strijd minder gespeeld, heeft de club een sterke positie, maar deze club wilde vorig jaar al niet promoveren) maken de Rijns burgers met tien punten de meeste kans op een tweede po sitie. Zaterdag had RDC 2 geen enkele moeite met KDV die het met 13-3 van het bord veegde. Na een 8-0 voorsprong (Richard Kromhout, Piet van Egmond, Michiel Kloosterziel en Arjen Hogewoning wonnen, na twee uur spelen, binnen het half uur) bood Arjen de Mooij zijn tegen stander een tactische remise aan. Met 9-1 was de wedstrijd voor Rijnsburg binnen. Erik Ho gewoning speelde in tijdnood remise, Arie Schoneveld won en ook Hans Luchies deelde de punten. Ook de Katwijkers begonnen hun wedstrijd tegen O.G.B. ijzersterk. Met een 8-0 voor sprong (door winst van Jac van der Plas, Arie Dubbelaar, Frans de Jonge en Bas Messemaker) kon de club maar weinig meer gebeuren. Toen bood ervaren speler Jan Jungerius zijn tegen stander remise aan en was de wedstrijd gewonnen. Maar goed ook, want direct daarop verloor Theo Zwetsloot. Jan Pass moest ook de winst uit ha geven. Jeugdspeler en in£f Gijsbert van Duin verdDf van zijn tegenstander i respect voor zijn spel dat, wel hij door de vlag heen 5" de tegenstander genoegerF met remise. KDC deelt i)r punten zijn plaats met L 8 dat Boskoop met 10-6 ver,e Dé wedstrijd begon voor^ gelukkig, omdat Boskoop10 een speler te weinig, een 1 openliet. Hans Kolfoort daarmee zijn makkelijkste van het seizoen. Leo IVrn verloor daarna snel doo/a blunder. De winst van Willemse, Wim Kleijn en'Jc Slingerland (die een bloe s; lende partij in zijn voorde F sliste) maakte dat verlies111 goed. Wim Heemskerk en Dekker verloren. Peter s string won daarentegen cln lend van Erik Hogedoorn'y' een van de minst slechte s u.c uit het circuit. De enige regioclub die hoofdklasse uit de toon v'8 HDC. De Alphenaren veia' met 12-4 niet onverwach1' koploper Zoetermeer. D< f1 verlies zo dik zou zijn wan' een tegenvaller. Richard f verloor door tijdnood. Nicot der Ent, Wim Meijer (di<is' misrekende) en Klaas van a' (ondanks sterk spel) vei™ eveneens. Eric Jan van R< speelde remise en ook de1"' dammer Wout van der 1 1 deelde de punten. Invall van Dam damde boven wachting sterk en behaalt ?.s vierde punt. HDC is voc gentig procent zeker van k nn behoud. Wel is de ploeg an kelijk van de resultaten landelijke tweede klasse graderen daar twee regio 0 dan zal uit de proviF11 hoofdklasse een tweede degraderen. Technisch ka"0 nog altijd HDC zijn. 11

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 22