Lugdunum eenvoudig langs LenS Foreholte scoort nog drie keer in ongewone en ongelijke strijd Docos is de weg kwijt Degradatiespook waart weer rond in Hoogmade Sport Altior op valreep onderil fl Verlies voor Alphense Bo MAANDAG 24 FEBRUAR11997 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 Periodetitel kan Kikkers vrijwel niet ontgaan Lugdunum is op drift geraakt en laat zich de laatste tijd niet tegenwerken. Er moet dan ook heel veel gebeuren willen de Kikkers de tweede periode in de tweede klasse C niet winnen. Gisteren had Lugdunum in Den Haag geen kind aan het laaggeklasseerde LenS (0-3), waarmee de eerste prijs officieus binnen is. den haag certjan van geen Foreholte kan de equipe van Al- bert Kalkman nog achterhalen, maar dan moet het de maxima le score uit de resterende duels tegen HMSH en Verburch halen en bovendien het doelsaldo met twaalf verhogen. Lugdunum had dus reden ge noeg om een feestje te vieren. LenS bleek daar volledig aan mee te willen werken en legde de gasten geen strobreed in de weg. De Hagenaars waren bo vendien nog eens gehandicapt door het ontbreken van zeven basisspelers. De toch al ge plaagde ploeg is met Voorburg gedoemd te degraderen, maar speelt geen degradatievoetbal. LenS bestreed Lugdunum met open vizier, vanuit een positieve spelopvatting, en kreeg daar voor de rekening gepresenteerd. De bezoekers hoefden niet eens diep te gaan om de opponent op te peuzelen. Het enige ver wijt dat de groenhemden giste ren gemaakt mocht worden, is dat ze de wedstrijd niet al voor de thee beslisten. Treffers van Marco Verplancke voor rust en van Ton de Rooij en Barry van Eyk in het eerste kwartier van de tweede helft, brachten Lugdunum echter in veilige ha ven. Ook trainer Albert Kalkman had zijn ploeg in de eerste rondgang te traag zien opere ren. „We begonnen wat moei zaam", aldus de oefenmeester. „Het baltempo lag te laag en er was onvoldoende beweging. Daardoor leden we onnodig balverlies." Het was een juiste constate ring. Ook al schoot Lugdunum snel uit de startblokken - aan voerder Kees van Tongeren ver scheen al in de tweede minuut vrij voor doelman Arno de Jong die de met links ingeschoten bal keerde - het had raar op de neus kunnen kijken als Hage naar Koos Bodmann het eerste doelpunt achter keeper Jorrit Hermans had gejaagd. Aan de enige grote Haagse kans ging wel een Leidse fout vooraf. De opgerukte Matthew Deyn leed op vijandelijke helft balverlies, waarna de handige Rick Hup Marco Verplancke in de luren legde en zo de logge maar sluwe Koos Bodmann bediende. Her mans deed zijn werk echter keurig en behoedde zijn ploeg voor een achterstand. Met Bodmann en Hup zijn ook meteen de gevaarlijkste LenS-spelers genoemd en met Deyn de enige Leidenaar die het echt moeilijk had. De eerste helft althans, want na de rust herstelde hij zich voorbeeldig en werd Hup uit de wedstrijd gespeeld. Op het moeizame eerste deel na, kon Lugdunum rustig wer ken aan het volbrengen van de missie. Naast het veiligstellen van drie punten, ^ond het ver mijden van gele 'aarten hoog genoteerd. Met de wedstrijd van volgende week tegen Rooden- burg in het vooruitzicht is een schorsing het laatste wat een groenhemd kon gebruiken. Kaarten kreeg Lugdunum dan ook niet in het faire duel. De twee die de perfect leidende scheidsrechter Straver uit zijn borstzak haalde voor spelers van de thuisploeg leken wat overdreven, maar met de nega tieve berichtgeving de laatste weken over duels tussen Haagse en Leidse ploegen, wilde de leidsman blijkbaar geen risico nemen. Lugdunum vond het prima en het weke tegenspel speelde de Leidenaars in de kaart. Toen de groenhemden ook nog het net gingen vinden, was er hele maal geen vuiltje meer aan de lucht. Bij de drie goals stond steeds Kees van Tongeren aan de basis. Eerst controleerde hij een vrije trap van Marco Ver plancke in het strafschopgebied met de borst, om het leer ver volgens klaar te leggen voor zijn maatje in de spits. Verplancke aarzelde niet en verschalkte de Haagse doelman vanaf de rand van het strafschopgebied met een schuiver in de verre hoek: 0-1. Na de thee was het weder om Van Tongeren die Ton de Rooij vond uit een ingooi. De blonde middenvelder kon niet betrapt worden op treuzelen en met een schitterende volley ver lengde hij de bal tot achter De Jong: 0-2. Een half uur voor tijd tekende Barry van Eyk voor de eindstand. De gekortwiekte middenvelder nam zelf een snelle vrije trap en na kaatsen van de groene nummer tien zag Van Eyk zijn slappe inzet van richting veranderd worden door een Haags been, waardoor de bal tergend langzaam in het net rolde: 0-3. Daarmee was aan de voor waarde voor periodewinst vol daan en voetbalde Lugdunum de wedstrijd zonder problemen uit. Het bekommerde zich niet om een hogere score, maar daar treurde alleen het massaal mee gereisde publiek om. LenS - Lugdunum 0-3 (0-1). 32. Marco Verplancke 0-1, 56. Ton de Rooij 0-2, 62. 0-3 Barry van Eyk. Geel: Koers, Samson (LeriS). Scheidsrechten Stra ver. Toeschouwers: 100. Lugdunum: Hermans: Van As, De Vos, Ooyendijk, Deyn; Redel, De Rooij, Van Eyk, De Cler; Van Tongeren, Verplanc ke (60. Boting). voorburg lars ulrich voetbalmedewerker Op de weg langs het Voorburg- veld staan twee mannen met de fiets in de hand. Ze denken zo het geld voor een kaartje Voor- burg-Foreholte te kunnen be sparen. De paar guldens had den ze echter ook in hun zak gehouden als ze zich hadden vervoegd bij de toeschouwers langs de lijn. Het betreft name lijk het restant van de op 20 ok tober gestaakte wedstrijd. In de resterende 32 minuten maakt Foreholte er nog drie doelpun ten bij en wint dus met 0-6. En de toegang was gratis. In eerste instantie lijkt het te gaan om een normale competi tiewedstrijd. De beste elf fitte Foreholte-spelers zijn ruim een half uur voor aanvang al te vin den op het veld. Even later vol gen hun tegenstrevers voor een warming-up. Pas als het eerste fluitsignaal klinkt valt op dat het hier niet gaat om een 'gewone' wedstrijd. De mannen buiten het sportpark kijken elkaar ver baasd aan; „beginnen met een doeltrap?", lijken ze zich af te vragen. En als de beide heren beter kijken merken ze dat Voorburg slechts negen man in het veld heeft gebracht tegen elf van Foreholte. „Hoe kan dat nou?". Als de beide ploegen na ruim een half uur definitief de kleedkamers opzoeken maakt het ongeloof plaats voor een fietsrit terug naar huis. Wat is er gebeurd op de be wuste 20ste oktober? Foreholte maakt er niet veel woorden aan vuil, behalve dat het zelf geen partij in het conflict is. Bij Voor burg wijst het beschuldigende vingertje naar scheidsrechter Straver. Voorburg-trainer Toon Brakus: „Die scheidsrechter haalde zich de problemen zelf op de hals. Hij moet zich niet bemoeien met het publiek." Straver was ingegaan op op merkingen uit het publiek, waaronder de vader van Jeffrey Zwarts. De minder vleiende woorden over zijn vader deed de Voorburg-aanvoerder ont steken in woede. Met de rode kaart als gevolg. Toen ook Mar cel Everts bij een doeltrap zijn mond niet kon houden maakte Straver niet alleen een eind aan het optreden van de nieuwe Voorburg-aanvoerder maar ook aan de wedstrijd. De leidsman voelde zich bedreigd en hield het dus na 58 minuten voor ge zien. In de strafzaak kreeg Voor burg zijn gelijk, want de club werd vrijgesproken door de tuchtcommissie van de KNVB. Wat restte was het uitspelen van de wedstrijd, met negen man, want Zwarts en Everts moestén gisteren aan de kant blijven. Dat Voorburg geen straf kreeg opgelegd was eigenlijk de enige winst voor de Voorburgers, want met negen man een 3-0 achterstand tegen elf Voorhou- ters ongedaan maken is on doenlijk. De gastheren mochten Rob van Duyn scoorde twee treffers van Foreholte. foto archief van geluk spreken dat Foreholte niet beter gebruik maakte van de kansen. Ruud de Klerk raakte twee keer de paal en was daar mee niet de enige die het zich mocht aanrekenen. „Ik baal er van dat die ballen er niet in gaan", sprak Foreholte-trainer Mart de Groot, die verder wei nig reden tot klagen had. „Ik had alleen best na het half uur tje vriendschappelijk willen doorgaan." Dat mag begrijpelijk heten aangezien Foreholte 15 december 1996 voor het laatst op een 'echt groot' veld speelde en de wintermaanden door kwam met trainingen op het parkeerterrein en rondjes Sik- kens. En dan eindelijk een 'trai ningspotje' van een half uur. Het had wat De Groot betreft best langer mogen duren. Ook voor de twee gierige mannen. Voorburg-Foreholte 0-6 (0-3). Res tant; nog 32 minuten gespeeld. 74. Van Duyn 0-4. 78. Van Duyn 0-5, 90. Van der Meiden 0-6. Scheidsrechter: Van Sprang. Toeschouwers: 45. Foreholte: Van der Hulst: Van de Burg, Hooymans. Roffelsen; Van Duyn, Ulj- ee, Bougrine. Van der Eist; Ligtvoet, Van der Meiden, De Klerk. HW zet Leidse lichtgewichten simpel aan de kant leiden gerard baas medewerker Docos is te goed voor de vierde klasse, Docos is misschien ook wel te goed voor de derde klas se. Tenminste, dat vinden ze bij Docos zelf. Een club met zo'n accommodatie, zo'n orga nisatie en zulke goede spelers kan, nee moet hogerop. De cij fers spreken echter andere taal. De RKSV moet dit seizoen alle zeilen bijzetten om niet voor de zoveelste keer de gang terug naar de vierde klasse te maken. Het water is de Morschclub na de nederlaag tegen de Konink lijke HW immers tot aan de lippen gestegen: 2-5. Vorig jaar was alles anders. Een jaar geleden kwam HW, net als gisteren, snel met 2-0 aan de leiding, maar toen was er de geoliede Docos-machine, die uiteindelijk een 5-4 over winning uit het vuur sleepte. Vandaag de dag zit er echter zand tussen de raderen, de as draait stroef en topschutter Dennis Stuifzand is alleen ver baal- nog net' zo scherp als twaalf maanden geleden. Bovendien toont de blessu- regevoeligheid van de oudere spelers steeds duidelijker dat de selectie van de roodwitten erg smal is. Gisteren tegen HW moest Docos het doen met een te groot aantal lichtge wichten. De Hagenaars, een technisch bekwame en piep jonge formatie, hadden weinig moeite met het chaotische ver weer van de ploeg van Wim Visser. Al na één minuut lag de bal achter Paul Goulmy die kansloos was op de inzet van Derick Mekking. Binnen een paar minuten had die score al verviervoudigd kunnen zijn, maar het hobbelige veld hield HW-spitsen Marnix van der Gun, Raoul Maphar en Marius Keane van scoren af. Docos liet pas van zich ho ren toen het op 0-2 was gezet. Het aansluitdoelpunt van Stuifzand, een pegel van twin tig meter, beloofde veel maar bleek niet meer dan een dode mus. HW liet het Leidse stor mpje eventjes uitwaaien en tikte in een arrogant aandoen de rust naar 1-5 (doelpunten na "rust van Maphar, Keane en Van der Gun) om daarmee de eerste-periodetitel te verove ren. De 2-5 van Edwin Ver hoogt in de slotminuut werd dan ook door alle aanwezigen schouderophalend begroet. Docos is op het veld duide lijk de weg kwijt. En dat terwijl het binnen de club nog nooit zo goed is gegaan. De Morsch club voelt zich deze dagen echt fantastisch. De RKSV kan de le dengroei niet aan en het jeugd- plan begint zijn vruchten af te werpen. Eindelijk kan de Do- cos-jeugd zich meten met de 'grote' verenigingen in de fe- gio. In de B-jeugd, getraind door Hans van Marwijk, schij nen echte talentjes te spelen en dat kan op termijn Docos mooie tijden gaan brengen. Probleem is alleen dat er daar boven geen aanwas is voor de selectie, die het moet stellen met zo'n vijftien volwaardige derde-klassespelers. En met dat groepje spelers zal Docos voorlopig te groot voor het ser vet en te klein- voor het tafella ken blijven. Pas over pakweg een jaar of vier mogen de Leidenaars het vizier echt naar boven richten, want voor tussentijdse, externe selectie-uitbreiding wil geen enkel Docos-lid zich inspan nen. Secretaris Jos Nieuwen- burg legt uit: „Wij zullen nooit, maar dan ook echt nooit gaan betalen aan spelers. Ieder lid, van hoog tot laag, heeft dezelf de rechten en plichten. Als dat betekent dat wij ons niet van buitenaf kunnen versterken dan is dat jammer, maar he laas." Docos - Kon. HW 2-5 (1-2). 1. Mek king 0-1, 25. Van der Gun 0-2, 35. Stuifzand 1-2,51. Maphar 1-3, 61. Ke ane 1 -4, 70. Van der Gun 1-5, 90. Ver hoogt 2-5. Scheidsrechter: Van Rijn. Toeschouwers: 250. Geel: Van der Gun (Kon HW). Docos: Goulmy: Devilee, Van Bo- heemen, Puliga, Van der Krogt (Kok); Koldenhof, Hans van Marwijk. Her man van Marwijk; Wallaart, Stuif zand, De Ridder (Verhoogt). Tweede periode: DWV-AFC'34 1 -1VC gido 1-4. J AFC'34 14 9 4 1 Feyenoord 14 8 5 1 2 VCS 15 72 6 Holland 14 6 3 5 DHC14 5 4 5 UVS 15 4 6 5 13 2 6 5 15 2 4 9 15 0 3 12 mus-Alphense Boys 4-0, ADO Deru Es3' 15-29 SMC Wilhelmus 14-26 VIOS 1 Neptunus 14-24 Alphense B i ZPC 15-24 ADO Velo 13-22 RVC C Quick H 13-21 KBV tweede ki Eerste periode: DSO-HMSH 2-2, VooJ. reholte 0-6 (restant). Tweede periode-, burch 0-0, LenS-Lugdunum 0-3. BlauwZwart 15-31 SJC WSB 14-26 SW /I HMSH 14-26 RoodenburaJ Lugdunum 1KOC 15-26 13-21 LenS 13-19 burg Lugdunum-middenvelder Ton de Rooy tekende tegen LenS voor een fraaie goal. foto archief 0, Altior-RKAVV 1-2. DWO 13-29 Altlor Rijswijk 13-28 NSV'46 RKAW 13-26 Alkmania Kon HW 13-25 FC Lisse Oliveo 12-22 Docos Eerste periode: Floreant-Alphen 1-0., periode: Nieuwkoop-DOSR 5-0, Nicof UDO 1-3, MMO-Kickers'69 0-4, BeriE ROAC'791-3. DOSR 14-37 Nic Boys Nieuwkoop 14-27 ASC 1 UDO 14-27 Floreant r SJZ 13-22 MMO 1 Alphen 14-22 Kickers'69 ROAC'79 14-19 Bernardus vierde k) 14-34 OSC li 15-33 UDWS v 14-23 LFC 15-23 QuickSteps VIJFDE «j 12-24 StompwijkT 12-24 TAC"90 13-24 BMT 11-21 DeSter 13-19 zesde l\ ste periode: VDS-GOL Sport uitg.E er-Postalia 2-1, VNA-De Jagers 5-f dsche Boys 1-1. i eede periode Marathon-SEP0-9 i A 12-29 Leidsche 8' P 13-26 Taurus, I 'termeer .11-24 VDS i L Sport 10-21 Jagers stalia 12-19 Marathon :h Ornas 12-16 Kickers '69 verslaat MMO met 4-0 leiden lars ulrich hoogmade karim idrissi Het degradatiespook waart weer rond in Hoogmade. Net als vorig jaar zal MMO moeten vechten om degradatie naar de vijfde klasse te ondopen, want na de keiharde nederlaag tegen Kickers '69 (0-4) daalt de ploeg af naar de staart van de rang lijst. Tot het einde van het sei zoen zullen de mannen van trainer Jouke Sjaardema dus moeten bibberen en zweten om het vege lijf te redden. „Wij hebben het onheil over onszelf afgeroepen aldus de MMO-coach die daarmee de vinger na afloop van de wed strijd direct op de gevoelige plek legde. Zijn team had namelijk met zeges op mede-degradatie kandidaten Bernardus en Kic kers enige afstand kunnen ne men van de onderste regionen. Na een redelijke seizoenstart waarin de groenwitten uit ne gen duels elf puntjes wisten te vergaren leken de vooruitzich ten op een plek in de veilige middenmoot gunstig. Leken in derdaad, want de uitglijder te gen Bernardus (een 5-3 neder laag) kreeg een vervolg met een regelrechte zeperd tegen Kic kers. De concurrentie heeft MMO dus weer in het vizier ge kregen en het is natuurlijk erg wrang dat de Hoogmadenaars zelf de punten aan de achtervol gers hebben geschonken. Sjaardema zocht de excuses voor de nederlagen in de bezet ting van zijn spelersgroep: „Ik heb natuurlijk om te beginnen al een smalle selectie. En nu valt ook nog eens Bas van Rijn weg omdat hij een baan heeft gekre gen in Tanzania, is Jeroen Jan sen geschorst en Benno van Leeuwen geblesseerd. Het blijft wat dat betreft behelpen." Zijn collega Ben Möllers klinken de ze woorden ook bekend in de oren. Ook hij beschikt over een kleine groep spelers en had te maken met een grote lijst ge blesseerden. Na de lange win terstop is de Leimuidse zieken boeg echter zo goed als leegge lopen en maakt zijn ploeg een wederopstanding door. Vorige week al werd Floreant met 0-1 verslagen, nu was het dus MMO dat met ruime cijfers werd te ruggewezen. In twee wedstrij den zes punten en nul doelpun ten tegen, dat zijn keiharde cij fers en dus kijkt Möllers met vertrouwen naar de toekomst. Dat vertrouwen werd ingege ven doordat de Kickers al vroeg op voorsprong kwamen. Rogier van der Spek benutte de eerste kans van de wedstrijd en brak het duel dus snel open. Echt in het slot ging de wedstrijd toen MMO-spits Rob Lieverse in zijn eigen strafschopgebied Robert Klein neerhaalde. De reguliere speeltijd van de eerste helft zat er al op, maar dat weerhield de Alphense scheidsrechter Hagen er niet van de bal op de stip te leggen. Edwin van Wittmar- schen liet zich die kans niet ont nemen en schoot feilloos raak (0-2). De thuisploeg stroopte de mouwen maar weer eens op in de tweede helft, maar Kickers haalde flink uit. De productie voetbalmedewerker Het degradatieduel tussen Alk mania en NSV'46 bleef onbe slist. Altior ging tegen RKAW in blessuretijd ten onder (1-2). Alkmania-NSV'46 1-1 (0-1) Alkmania-trainer Kees van Rijn had na afloop gemengde gevoe lens over het resultaat tegen NSV. Aan de ene kant mocht zijn ploeg zich gelukkig prijzen met het ene punt, want pas vijf minuten voor het einde scoorde Koen Boers de gelijkmaker. Bo vendien had Arjan van Koert, eerder al verantwoordelijk voor de openingstreffer, een kwartier voor tijd Alkmania op een on overbrugbare achterstand kun nen zetten. Alkmania-keeper Loek Hendriks maakte zijn fout van het eerste doelpunt meer dan goed door de inzet van Van Koert te stoppen. Aan de andere kant zette scheidsrechter Oosterling een streep door de winnende treffer van Charles Hogenboom. De spits zou bij zijn doelp keeper hebben aangii Beide ploegen hadden dy twijfels over, maar ware^ den met het uiteindelijke spel. Altior-RKAW 1-2 (l-0jj Een déja-vu-gevoel, q het wat Altior-trainer Jajj ters had na Altior-RKAV\^ als vorige week leverde manschappen tegen eeifc •geklasseerde ploeg eeii wedstrijd af, maar ooi zondag bleven ze na el doelpunt met lege handi ter. In de eerste helft kr tior in een doelpunt y Zwiers loon naar werkt) vormde het slotstuk vl goede combinatie tussen Postma en Martijn van In de tweede 45 minuten ervaring in de ploeg vant de doorslag. Mark de Lei. de gevierde man bij de chendammers. Niet alle hij kort na rust de gelij voor zijn rekening, hij i in blessuretijd de winner Robbert Klein van Kickers '69 laat Richard van der Geest van MMO achter zich en zal, wat fortuinlijk, 3-0 gaan scoren. stokte uiteindelijk bij 0-4, beide Kickers namelijk een 0-3 zege. treffers kwamen van de voet van Robbert Klein. Daarmee MMO - Kickers'69 0-4 (0-2). 17. Van MMO: Ron van der Meer; Edward van verkreeg Nico Waasdorp bijna der Spek 0-145. Edwin van Wittmar- der (;eest Borst witteman, Richard het gewenste resultaat. Voor he, £S„R„°tb Zjnln'Z de" duel voorspelde de leider van Edward van der Geest, Lieverse, Borst Meer (Patrick vati der Geest), Broer foto mark lamers (Colijn) en Lieverse. Kickers '69: Möllers; Wesselius, Hen zen, Koster, Van de Acker; Robert van de Zwaan (Van Haasteren), Peter van de Zwaan, Edwin van Wittmarschen, Klein; Visser en Van der Spek. voorburg»over meer inhoud en i bleek te beschikken. Bij i de stand 2-0 door twe binnen drie minuten bert Pronk, die de jong defensie in de luren legd' Na de pauze deed A Boys wat het kon. maai dan wat kansjes voor Kalkema kwam het niet. mus hield gemakkelijk s verdubbelde in de bles de score door treffers va towiel en Gardenier. Alphense Boys heeft de negatie ve lijn nog niet kunnen ombui gen. Tegen Wilhelmus, vorig seizoen gepromoveerd en ook in deze jaargang kansrijk voor promotie, ging de ploeg van Feek Rienks met 4-0 tenonder. De zoveelste nederlaag was ge flatteerd omdat de Boys lange tijd goed konden meekomen met de titelkandidaat, die ech ter op de cruciale momenten

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18