Barcelona en Madrid halen uit Van Balkom krikt NK c Christoph Kempen en Bianca Vermond bestormen podium Sport MAANDAG 24 FEBRUAR11997 willem spierdijk. 071 -5356464, plv.-chef rob onderwater. 071 Ceulemans neemt ontslag aalst» Jan Ceulemans heeft ontslag genomen als trainer van Eendracht Aalst. De Belgische recordinternational nam die be slissing na de nederlaag van zijn club zaterdag tegen Sint-Trui den. Ceulemans was sinds 1992 trainer van Aalst. Hij signaleerde dat er in de spelersgroep onvoldoende vertrouwen in hem was gerezen. „Het is eerlijker en waarschijnlijk beter voor de club nu weg te gaan." Arsenal en Paris SG sluiten deal parus» Paris Saint Germain ziet af van juridische stappen tegen Arsenal. De Franse club wilde aanvankelijk een transfer van het 17-jarige talent Nicolas Anelka.met alle mogelijke middelen voorkomen. Voorzitter Denisot maakte zaterdag echter bekend dat de jeugdige spits toch zonder tegenwerking naar En geland mag vertrekken. Anelka bereikte eerder al overeenstemming over een contract voor zes jaar bij Arsenal. Het Franse bestuur claimde een hoge afkoopsom voor hem ter compensa tie van diens ontdekking en opleiding door Paris SG. Cadete blijft scoren Glasgow Jorge Cadete blijft van grote waarde voor Celtic. De Portugese spits maakte zaterdag in de uitwedstrijd tegen Mo therwell het enige doelpunt: 0-1. Het was zijn negentiende com petitietreffer en zijn 27ste van het seizoen. De zege van Celtic viel te klein uit. De ploeg van spits Pierre van Hooijdonk, die op veertien treffers staat, liet legio kansen onbenut. Celtic blijft door de magere overwinning in het spoor van Glasgow Rangers, dat gisteren met 3-1 van Hibernian won. Salgueiros verrast FC Porto porto FC Porto leed een verrassende nede t laag. De koploper verloor op eigen veld met 2-1 van stadgenoot Salgueiros. De voorsprong op Benfïca bleef groot, dertien punten. Sporting kan vandaag bij winst op Maritimo Funchal op. twaalf punten ko men. Salgueiros, dat op de gedeelde zevende plaats staat, had bij FC Porto een droomstart. Milovac scoorde in de tweede minuut, Luis Carlos in de vijftiende. De koploper deed pas in de 82ste minuut iets terug, door Joao Pinto. Benfvca won met 1-0 van Uniao Leiria, Edgar scoorde na een uur voor de ploeg van Leide- naar Glenn Helder. Juridische problemen './oor Baggio milaan» Sportief zit het Roberto Baggio al geruime tijd tegen. AC Milan-trainer Sacchi heeft de voormalige international naar de reservebank verbannen. Bovenc/rp deze tegenspoed, heeft hij nu juridische problemen. Vandaag moet de voetballer zich ver antwoorden bij de Italiaanse fiscus. Het gaat om een investering van 7,5 miljoen gulden in een om streden financieringsmaat schappij die kapitaalkrachtigen h eeft getild voor naar schatting 315 miljoen gulden. Vogts wil ander kwalificatiesysteem munchen De Duitse bondscoach Berti Vogts wil dat er een an der kwalificatiesysteem komt voor het EK en WK. Volgens de oud-international moeten de elftallen nu te veel wedstrijden spelen. Vogts wil vooral af van duels tegen de zogenaamde klei ne landen als Albanië en Armenië. „Het publiek en de media verwachten dat we al deze wedstrijden winnen. We krijgen zelfs kritiek als we minder dan vijf doelpunten maken." De bonds coach hoopt dat er voor kwalificatie voor de EK in 2000 in Ne derland en België een eenvoudiger systeem komt. Volgens Vogts leiden kleinere groepen tot minder druk op de spelers. Boven dien komt er meer ruimte voor het spelen van lucratieve vriend schappelijke wedstrijden. Spierscheuritig Mehmet Scholl frankfurt Mehme t Scholl heeft zich bij de Duitse bondscoach Berti Vogts afgemeld voor de vriendschappelijke interlandwed strijd tegen Israël, woensdag in Tel Aviv. De middenvelder van Bayern München heeft een spierscheuring opgelopen in de kuit. Hij is een aantal weken uitgeschakeld. Vogts, die twintig man had geselecteerd., heeft geen vervanger voor Scholl opgeroepen. Vrije val bij AC Milan lijkt niet te stuiten Real Madrid en Barcelona hebben gisteren uitge haald. De koploper won met 6-1 bij Oviedo. De nummer twee versloeg Za- ragoza met 4-1. De aanval lers Suker en Ronaldo scoorden beiden drie keer voor hun clubs. Door de zeges van beide toppers behield Real Madrid zes punten voorsprong op Bar celona. madrid rtr/anp Suker maakte tegen Oviedo voor de zesde maal in zijn Spaanse loopbaan drie doel punten in een wedstrijd. De an dere treffers kwamen op naam van Mijatovic, Raul en Victor. Barcelona liet voor eigen pu bliek eindelijk weer eens zien dat het kan voetballen. Abelar- do opende in de 10de minuut de score voor de thuisploeg. Het team van Robson kreeg na de afgelopen moeizame weken weinig tegenstand. Zaragoza eindigde de wedstrijd met ne gen man nadat doelman Kon rad en speler Aguado met rood moesten vertrekken. Aüetico Madrid vindt de com petitie de komende weken van minder belang. Volgens trainer Radomir Antic gaat de ploeg zich volledig richten op de kwartfinale in de Champions League op 5 maart tegen Ajax en de strijd om een plaats in de halve finales van de Spaanse beker tegen Barcelona op 27 fe bruari. De landskampioen won zaterdag wel en staat nu vierde. De elf van Antic zetten hekken sluiter Hercules eenvoudig met 2-0 op zij. Beide doelpunten vielen in de eerste helft. Prodan en Pantic scoorden respectieve lijk in de 23ste en 28ste minuut. Engeland Arsenal had gisteren terrein goed kunnen maken op de con currenten. Manchester United (1-1 bij Chelsea) en Liverpool (0-0 tegen Blackburn Rovers) hadden zaterdag punten laten liggen. De ploeg van Dennis Bergkamp profiteerde echter niet. Door de 0-1 tegen stadsge noot Wimbledon groeide het verschil met koploper United zelfs tot zes punten. Vinnie Jones maakte in de 21ste minuut de enige treffer. Bergkamp vormde een voortdu rend gevaar voor de verdediging vajr Wimbledon, maar scoorde niet. De beste kans op de gelijk maker was voor zijn ploegge noot Ian Wright. In Londen stond Manchester Antwerp-Cercle 0-0, RC Genk-Mt 1. Lierse-Lommel 3-2, RWDM-E1 St. Truiden-Aalst 1-0, Standard 4-1, Brugge-Lokeren 8-2, Gent-/ 1-2, Harelbeke-Moeskroen 2-2. kop: Moeskroen 24-50, Brugg Lierse 24-48, Anderlecht 24-42 ke 24-39, Antwerp 24-39, Stai 38. DU Rostock-Bremen 0-1, Stuttgart- 1-0, M'gladbach-Schalke'04 Bochum-Bayern M. 1-1, Leverki burg 1-0, 1860 Munch-Koln 2- aan kop: Bayern M. 19-40, Dort 37, Leverkusen 19-37, Stuttga Bochum 18-29, Karlsruhe 19 19-29, Schalke'04 19-29. El Chelsea-Man.United 1-l.Covent 0-0. Leicester-Derby C. Blackburn 0-0, Middlesbrough- 0-1. Nottingham-Aston Vil Southampton-Sheffield Wed 2-: land-Leeds 0-1, Arsenal-Wimbk Stand: Man.United 27-54. Live 53. Newcastle 26-48, Arsenal 2 ton Vil. 27-43. Wimbledon 24-4! 25-42, SheffWed. 26-39, Leec Tottenham 25-32, Everton 26-3Ê ter 25-30, Sunderland 26-29, 27-29, Blackburn 25-28, Coven) Nottingham 26-24, West Han Southampt. 24-20, Middlesbroug FR Auxerre-Montpellier 0-2, Bastia- 0, Bordeaux-Marseille 4-0, Cannes 0-0, Lille-Strasbourg 2| Monaco 2-0, Nice-Caen 1-1, I Guingarnp 1-1. Stand aan kopï 27-55, Paris SG 27-49, Basti Strasbourg 27-46, Bordeaux 27 tes 27-4-2, Auxerre 27-42, Metz Ronaldo is bijzonder tevreden met zichzelf na het scoren van zijn tweede goal tegen Zaragoza. United zaterdag al na twee mi nuten op achterstand, de Itali aan Zola scoorde ha een solo. Halverwege de tweede helft maakte Beckham met een prachtige volley gelijk. United hield de schade van het gemis van aanvoerder Cantona (ge schorst) beperkt. De Nederland se inbreng was gering. Speler- /manager Gullit bracht zichzelf in de 77ste minuut in het veld voor de Roemeen Petrescu, Jor- di viel bij Manchester vier mi nuten voor tijd in voor Giggs. Italië De crisis bij AC Milan is niet te stoppen. Gisteren bereikte de club een nieuw dieptepunt. In de uitwedstrijd tegen Perugia leed de ploeg de negende ne derlaag in de Serie A. Dugarry en Maldini kregen de rode kaart, Edgar Davids brak zijn rechterbeen op twee plaatsen. AC Milan speelde zonder Reizi ger. De irritaties liepen hoog op. Zeker toen de thuisclub, met Kreek, kans op kans creëerde. In de 18de minuut trof Negri doel met een kopbal, andere opge legde kansen bleven onbenut. Eerst kreeg Dugarry de rode kaart voor een elleboogstoot, pal voor rust volgde Maldini hem na hetzelfde vergrijp. Juventus behield de leiding in de Serie A met vijf punten voor sprong dankzij een gelijkspel van 1-1 bij Fiorentina. Vooraf bekogelden Florentijnse fans de spelersbus van Juventus met stenen. Vier ramen gingen aan diggelen. De nationale doelman Peruzzi raakte daarbij lichtge wond. Hij nam op de wissel bank plaats. De Europese bekerhouder nam in de 16de minuut de lei ding door Del Piero. Vier minu ten na rust maakte Robbiato ge lijk. In de 56ste minuut kwam BUITENLANDSVOETBAL Fiorentina met tien man te staan na de rode kaart voor Car- nasciale. Met een numerieke meerderheid kon Juventus het laatste half uur rustig uitspelen. Duitsland VfL Bochum heeft Bayern Mün chen in de race naar de landsti tel enigszins afgeremd. De nummer zeven van de Bundes- liga hield de koploper zaterdag op eigen veld goed in bedwang: 1-1. De voorsprong van de Beierse club op titelverdediger Borussia Dortmund, dat vrijdag verrassend met 2-0 verloor bij degradatiekandidaat Fortuna Düsseldorf, liep niettemin op tot drie punten. Leverkusen profiteerde wel van de smadelijke nederlaag van Borussia Dortmund. De ploeg van spits Erik Meijer won met 1-0 van MSV Duisburg. Het doelpunt kwam op naam van Wörns. Leverkusen kwam op de ranglijst weer naast de lands kampioen. Bij Schalke'04 maakte Marco van Hoogdalem in het duel met Borussia Mönchengladbach zijn debuut in het basisteam. De voormalige middenvelder van Roda JC kon zijn nieuwe ploeg niet aan de zesde zege op rij helpen. Ook Youri Mulder bleef zonder succes: 0-0. België Lierse SK houdt de strijd om de landstitel goed vol. De ploeg van de scheidende trainer Eric Gerets won zaterdagavond met 3-2 van Lommei. Koploper Moeskroen kwam gisteren bij Harelbeke niet verder dan 2-2. Brugge vermorzelde Lokeren met 8-2. Moeskroen gaat nog steeds aan de leiding met een punt voorsprong op Club Brug ge- Anderlecht won met 2-1 bij AA Gent. Ver in de tweede helft maakte Zettenberg het winnen de Anderlecht-doelpunt. Stan dard Luik zegevierde na lange tijd weer eens. Charleroi kreeg in eigen stadion met 4-1 klop. EdmUson maakte drie doelpun ten waarvan twee uit een vrije trap. GRlEfi Edessatkos-Panathinaikos 0-1.1 mata 6-1, Aris-lonikos 0-0, Kastl liakos 1-2, Kavala-OFI Kreta 2-lf kos-Apollon 0-0, Panahaiki-Vi Xanthi-Heraklis 3-4. Stand aan k piakos 22-52, Panathinaikos 2^ 22-46, OFI Kreta 22-40, Kavaj Panaliakos 22-34. Bolognci-Udinese 0-0, Cagliari-V» Fiorentina-Juventus 1-1, Inter-A 0, Napoli-Sampdoria 1-1, Perugi.' 0. Rorna-Reggiana 2-2, Vicenza 1-1, Parma-Lazio 2-0. Stand: Juv 41. Sarnpdoria 21-36, Inter 21-: 21-34, Bologna 21-32, Vicenz Roma 21-31, Atalanta 21-31, 29. Fiorentina 21-28, Milan 21 21-27, Udinese 21-27, Piacen; PerugiEi 21-22, Caglian 21-19, V 17, Reiïgiana 21-13. Belenenses-G. Vicente 1-1, Benl 1-0, Leca-Amadora 1-1, Porto-| 1-2, Rio Ave-Boavista 0-0, Brag 2-1, Farense-Espinho 3-1, G Chaves 4-1. Stand aan kop: Po^ P SC/)( Dunfermline-Aberdeen 3-0, Hèj R. 3-2, Kilmarnock-Dundee U therwell-Celtic 0-1, Rangers-HitJ n kop: Rangers 27-t- J" °"",c uiai 2* therwefl 28-28. 7 1. Stand a 1} Alicante-Atl.Madrid 0-2, Bilbao-.. 2-2, Barcelona-Zaragoza 4-1, Cr cano 2-0, Deportivo-Betis 3-0, Oviedo 6-1. Valladolid-Socieda^, villa-Logrones 1-4, Gijon-TeneriL tremadur-Espanyol 3-0. Stand a(' Madrid 26-59, Barcelona 26-531; 47, Deportivo 26-47, Atl.Madr,-, Sociedad 26-44 p WK-KWAIc Africa Cup. Groep 1: Zimbabwe 0. Staind: 1. Ghana en Zimbabv Angoln 2-0 Groep 2: Benin - AI&- Groep 3: Senegal - Marokko 0-0L Egypte 1-1 Groep 5: Kenia - Ka 0," Namibië - Gabon 1-1. Star meroen 3-5, 2. Kenia 3-4, 3. Na) 4. Gabon 3-2. Groep 6: Tanzani 1-1. Groep 7: Malawi - MozamJ Zambi.i - Mauritius 0-0. Stand: 3-7, 2. Malawi 3-6, 3. Mozaml 4. Mauritius3-1. Clubgenote laat Kramer alleen staan op ereschavot den haa'G gpd De spanning werd Annema- rie Kramer zaterdag even te veel op Houtrust. Twee da gen leverde de Haarlemse sprintster strijd met clubge note en trainingsmaatje Ma- mi Asante. Dat gevecht ging buiten de baan door. Zater dag won Kramer de zestig nieter, maar close was het wel. Asante was boos en vocht de jury-uitspraak aan. Uiteindelijk besloot ze haar medaille niet in ontvangst te nemen. Extra pijnlijk was dat Kra mer alleen op het podium stond, omdat Jacqueline Poelman, nummer drie, nog in de kleedkamer zat en pas op het allerlaatste moment kwam aanlopen voor de ce remonie. Juist nu Nelli Cooman de medailles uit reikte. „Dat Mami daar niet stond, was niet tegen mij ge richt. Maar ik heb het me wel heel erg aangetrokken", al dus Kramer. Mami Asante bood de vol gende dag excuses aan. Zij was ook de eerste die Kramer feliciteerde met haar tweede titel van het weekeinde op de 200 meter. Maar tussen de series door was er bij Kramer de emotionele ontlading van alle stress. „Nu het is afgelo pen is wel heel wat me afge vallen", aldus Kramer na het tweede goud. „Naar zo'n kampioenschap toe wordt de spanning steeds groter. Je bent de snelste, maar dat moet je op zo'n kampioen schap ook nog maar waar maken. Je traint en stemt dat af op zo'n titelstrijd met je concurrent én trainings maatje. Of je elkaar nu aardig vindt of niet." den haag pim van esschoten gpd-verslaggever De spetterende sprint van Patrick van Balkom was bovenal een uitroepteken temidden van atle ten met twijfels en aarzelingen. De Utrechtse Bra bander evenaarde zijn Nederlands record (21,00) over één volle ronde op de indoorbaan. Een 200 meter van enig internationaal aanzien, waarvan het nationaal kampioenschap in de Haagse Houtrust opleefde. Van Balkom maakte daarmee nogmaals zijn uitzending naar het WK in Parijs waar. Zeker om dat de prestatie in de Houtrust hoger mag wor den gewaardeerd dan een maand terug in Gent. „Die baan is sneller." Marko Koers en Sharon Jaklofsky, twee andere zekere WK-deelnemers, le verden in Den Haag gedegen prestaties af. Het drietal leidt in Parijs een ploeg die overigens nogal wat vraagtekens kent. Jaklofsky was na een week hard doortrainen te vreden met 6,49 bij het verspringen. Die geeft haar moed voor Parijs, waar ze het twee jaar oude indoorrecord van Edine van Heezik (6,63) wil ver beteren. Koers won zoals verwacht de 1500m in Den Haag, maar vlamde pas een dag later in Bir mingham, waar hij op de 800m tweede werd ach ter olympisch kampioen Rodal in 1.48,86. Het enige waarover Koers twijfelt is de afstand waar op in Parijs zijn beste kansen liggen: 800m of 1500m. Twijfels houden de vierde WK-ganger in de greep. Een week geleden werd bij Stella Jong- mans een infectie in het bloed ontdekt. „Ik snap te het ook al niet. Alles leek goed, voelde me sta biel in alles. Alleen, het lukte niet. Ik voelde geen enkele macht." Zaterdag bezocht ze acht keer het toilet en won de 1500m, een dag later bleef het WC-bezoek beperkt tot drie keer en pakte de zege over 800m. Over een week loopt ze nog eF strijd in Duitsland, daarna beslist ze over Zaterdag stootte Come de Bruin de kojr bij de limiet van 18 meter (18.06). Maaie „Het is wel leuk om" er even uit te zijn"8' Verder aarzelde ze vooral. De kogel heeft' maal niet haar voorkejur. Liever bereidtr voor op een zomerseizoen met de discjF daarin maakt ze haar eigen keuzes. De E^ titelstrijd onder de 23 jaar in Finland v aantrekkelijker dan het WK in Athene. „I in de loop van volgende week", zei ze rf dag later liet ze weten toch af te reizen rij's- J! Vanuit Amerika kwam dit weekeinde verheugende nieuws'dat verspringer NielP met 7,86 de limiet niet één centimeter slecht. Maar zijn deelname aan het WK* niet zeker omdat hij over twee weken w acht voor zijn universiteit uit te komen. j° Ook Marcel Dost staat op de lijst \r Paauw voor 'Parijs'. D.e meerkamper sta^' vijftiende op de internationale lijst enf.' twaalf mogen in Parij s meedoen. Dost nr afwachten of in de loop van de komenr weken alsnog atleten afvallen. En dan was er Robin Korving nog. Dit v de had hij de horderalimiet (7,74) willei maar een lichte hamstringblessure waF voor overleg met bondscoördinator Mar slager en sportarts Peter Vergouwen. 1 zeiden ze. Het risico dat zo'n blessure zi< zet is te groot", verklaarde Korving zijn afi- voor de finale. Voor deelname aan het Wï vervolgens afhankelijk van de KNAU, vrf» ren dus. „Oók een risico.". Maar de KNAT de hand over het hart. Bert Paauw: „Hij hL dit indoorseizoen goed ontwikkeld. den haag wilmar kortleever atletiekmedewerker Christoph Kempen heeft tijdens de nationale indoorkampioenschappen atletiek meer ge kregen dan waarop hij had durven hopen. De Oegstgeeste junior veroverde met nieuw Ne derlands jeugdrecord van 21,84 zilver op de 200 meter. Op de 800 meter maakten Bianca Vermond en Saskia Engels een grote stap voorwaarts, Vermond zelfs tot tweemaal toe. In de series waren de Leidse atletes zaterdag sneller dan ooit tevoren, gisteren denderde Vermond in 2.09,77 naar de bronzen medail le. Kempen leek bij de senioren niet meer dan een outsider voor de finale 200 meter. Vooral gisteren was het fortüin de Oegstgeestse scholier goedgezind. Kempen lootte de gun- .stige baan vier en dankzij zijn snelle serietijd (22,04) kreeg hij deze in de eindstrijd op nieuw toegewezen. In het kielzog van Van Balkom gooide Kempen op het juiste mo ment zijn borst naar voren. De Belg Bernard nestelde zich er buiten mededinging nog tus sen, maar Kempen en de Hellas-atleet Pa trick Snoek mochten met dezelfde tijd het zilver en brons verdelen. Kempens tijd was na bestudering van de video-finish goed voor zilver en een nieuw nationaal jeugdrecord. Inclusief Kamiel Maase had Leiden Atletiek drie atleten bij de titelstrijd, die allen succes oogstten. De clubgenotes Vermond en En gels, die op de 800 meter als derde en als zes de eindigden worden door verschillende trai ners begeleid (respectievelijk moeder Anja Vermond en Bram Wassenaar) en trainen op verschillende dagen. Daarnaast verschillen de even oude atletes hemelsbreed in stijl (En gels wat soepeler, Vermond meer op kracht) en in tactisch opzicht (respectievelijk aanval lend en opkomend uit het achterveld). Om dat Leiden Atletiek na negen maanden nog steeds geen clubtenue heeft, liepen de twee in afwijkende kleding rond: Engels als oud- Bataaf in het rood, Vermond in het wit-oran- je van AV Holland. Vermond was dolgelukkig met het brons. „Met de tijd en de finaleplaats was het week einde al geslaagd, maar dit had ik nooit ver wacht." De doelen moeten worden bijge steld. „Ik wilde dit jaar buiten 2.09,99 lopen. maar na vandaag weet ik het niet meer Engels miste in de finale de slag, Vermond goed koos om mee te ga kampioene Stella Jongmans. Engels: in de finale een tactische fout gemaakt ook met de finaleti jd van 2.12 kan ik te zijn. Yvonne van Dorp en Martijn U: waren beiden net hersteld van een griep. De Leidse Van Dorp (Haag A sprong desondanks 5,52, precies gene de finale te behalen (achtste). Alphena gerer sneuvelde op de 60 meter (6,98) Kempen (7,00) in d e halve finale.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 16