elen in de as is een bevrijding' IVe kunnen nu nminste weer an gras wennen' Sport Klassement topscorers '96-'97 Wedstrijd van de Week Katwijk een serieuze test voor tit FC Lisse Bouwer en Kesler keren terug in sectiebestuur IJDAG21 FEBRUAR11997 ip van Duyn keert na vier maanden blessureleed terug bij Quick Boys VIJK GERTJAN VAN GEEN fatale dag staat in zijn geheugen gegrift, maar eraan iken doet Jaap van Duyn naar eigen zeggen niet. Op oktober 1996 brak de speler van Quick Boys zijn been drie plaatsen. Juist op het moment dat de Katwijkers goede seizoensstart doormaakten, die smaakte naar er en Van Duyn zich meer en meer ontpopte als lei- Met het wegvallen van de bepalende speler zette ook verval van de blauwwitten zich in. die eens de pispaal was van de supporters op Nieuw Zuid, maar tegenwoordig op handen wordt gedragen. 'Jaap Traag' werd hij genoemd. Hij mocht geen aanvoerder zijn, omdat hij na het eventueel verliezen van de 'toss' niet op tijd terug in de verdediging zou zijn, werd er gegrapt. Nu is het andersom. Van krantenjongen tot miljonair of, van waterdrager tot vaandel drager. Alleen zijn vaste num mer 17 herinnert nog aan de dagen dat hij wisselspeler was. Tien jaar al zit hij bij de selectie, waarin hij onder Hans van der Zee, de huidige trainer van Vo- lendam, debuteerde. Pas in het tweede kampioensjaar (1991/92) veroverde Van Duyn een vaste plek in het vlaggen schip. Als dienende speler, rechts op het middenveld. „Ik wilde koste wat kost in Quick- Boys 1 spelen. Ik had wel naar een andere club kunnen gaan, maar als je overtuigd bent van je eigen kwaliteiten mag je nooit opgeven. Twee keer kon ik naar Katwijk toe, maar mijn eergevoel zei me dat ik bij Quick Boys moest slagen. Ik heb er nooit spijt van gekregen en heb nu alles gewonnen wat ik kan winnen op amateurgebied. Het is jammer dat jongeren nu sneller naar bijvoorbeeld KRV vertrekken, omdat ze geen doorzettingsvermogen hebben. 'Ga maar lekker', denk ik dan. Ook al is het slecht voor de club, omdat het een verlies in de breedte is." Aan het nummer 17 kleeft geen bijgeloof. Het is zijn shirt. „Zelfs laatst in het tweede. Rob Klinkenberg had dat shirt aan. 'Inleveren', heb ik gezegd." Al leen in bekerwedstrijden, wan neer er vërplicht met de num mers 1 tot en met 11 gespeeld wordt, is hij genegen een ander hemd aan te trekken. Diep van binnen moet er echter nog wat smeulen, waardoor hij bewust aan dat hoge nummer vast houdt. Van Duyn is niet verge ten hoe hij is behandeld, maar is zeker niet rancuneus. Al trekt hij van binnen wel eens een lange neus naar de criticasters van weleer. „In het begin had ik er wel moeite mee, dat er een negatieve bijklank aan Jaap van rgen maakt Van Duyn zijn tree bij Quick Boys in de uit- lstrijd tegen Noordwijk. lier dan verwacht, maar pre- op tijd, want Quick Boys ert de rode streep. Het re- van een man met een ïwwit hart, die onder Henk man uitgroeide van water ier tot vaandeldrager. Van aal tot gevierde man. „Dat de as werd gezet, was een oonlijke bevrijding. vorens Van Duyn tsneemt op zijn gerieflijke ipersoonsbank door deze de volle breedte te benut- laat hij zijn rechterenkel Een fors litteken verraadt ihirurgische ingreep, die hij uur na het ongelukkige in- nt in de wedstrijd tegen AS- onderging. De enkel ziet er verre van gaaf uit, vertoont steeds bloeduitstortingen het bot heeft nog niet de te vorm. Van Duyn bezoekt steeds dagelijks fysiothera- Michel de Geus. De reser- invoerder achter Hans van Plas kan zich het voorval precies voor de geest halen, er de linkerkant kwam een tebal van ASWH. Ik zag uit i ooghoek dat hun spits vrij doorlopen. Normaal neem !an met links een sliding, ik kwam niet goed uit en het met buitenkant rechts, hiel bleef in de grond ste en mijn lichaam ging er vol heen. Ik zag gelijk dat mijn gebroken was en zwaaide de kant. Pas daarna kwam ijn, maar ik was allang blij iet bot niet uitstak." i spoedbehandeling in het •nhuis wees uit dat naast de ook de enkel op twee plaat- ;ebroken was en de banden ingescheurd waren. Hij telde wonderbaarlijk snel. n januari stond de 31-jarige rijker alweer op de schaats tochten van twintig tot vijf- ilometer te maken. Zweten fitnessruimte, individuele ringen met Wisman, twee nwedstrijden in het tweede eentje afgelopen dinsdag één, maakten dat hij klaar or een rentree, n terugkeer van de speler Jaap van Duyn: „Twee keer kon ik naar Katwijk toe, maar mijn eergevoel zei me dat ik bij Quick Boys moest slagen." archieffoto kees van hoogdalem Duyn hing. Maar ik heb me daar snel overheen gezet. Ik speelde in een kampioensteam en dan offer je je snel op. Ver geet niet dat ik in een elftal speelde waarin negentig pro cent over de linkerkant ging. Het was de glorietijd van Hans van der Plas en Floor van Duyn. Bovendien had ik een rechts buiten voor me die niet wilde meeverdedigen. Daarom kwam ik soms maar vijf keer per wed strijd in balbezit. En die bal moest ik dan snel inleveren bij Edwin Otte. Ik kon het dus wel begrijpen dat de supporters rie pen 'die Jaap moet eruit'. Maar AMATEURVOETBAL VOORAF mijn medespelers hebben altijd vertrouwen in me gehad, dus negeerde ik de kritiek van de buitenwacht." Onder Wisman volgde de to tale ommekeer. Van Duyn kwam in de as te spelen, een positie die hij altijd al ambieer de. „Het was voor mij een be vrijding. Andere trainers had den meer vertrouwen in jon gens als Otte, Marco Dijkhuizen en Gert Aandewiel. Jaap van 'eholte en Mart de Groot blij met extra tijd HOUT GERT-JAN ONVLEE lurlijk, ze wilden bij Fore- vorig weekeinde best ballen. Maar eigenlijk was lok weer niet zo verschrik- dat de slechte staat van oofdterrein in Voorhout de itrijd tegen Verburch afge- zondag volstrekt onmo- :maakte. voordelen van die afgelas- waren immers voor ieder- ïichtbaar. Nu heropent Fo- Ite over twee dagen de petitie met een al bij voor- praktisch gewonnen potje oorburg. En heeft de selec- als het een week later gaat inen in elk geyal weer wat rainingen opzitten, ee zaken die om een nade- 'rklaring vragen. Die ont- ing met Voorburg bijvoor- Het gaat hier om een eer- dit seizoen gestaakt duel van nog 32 minuten moe- vorden uitgespeeld. Fore- begint daaraan met een 3- orsprong, terwijl het ook iens een tegenstander treft lechts negen man binnen jnen mag brengen. Die trijd nu officieel nog even en mag, zo vindt trainer de Groot, 'geen punt zijn'. is één van de redenen om ook hij van een prettige art praat. Zoals hij de extra hem en de selectie nu en gegund eveneens als plezierig' omschrijft. „Ik wel dat het voor de meeste tijdens de winterstop im- seren is geweest. Maar of oor de training allemaal ïvvezen zijn geweest op slecht verlicht parkeerter- net allerlei putjes erin, be- 1 ik toch. Gelukkig hebben laatste maand nog wat bij dvvijk op het trainingsveld en rondlopen, maar ideaal bet allemaal niet. Nu be de kans, als de gemeente daarvoor toestemming 'geeft, dat we in elk geval een aantal trainingen op het veld hebben gehad. We kunnen weer even aan gras wennen voordat we se rieus aan de slag moeten." Dat veld is ook al weer een verhaal apart. Het gaat hier im mers om het eerste wetra-veld dat inmiddels een plek heeft ge vonden op de Voorhoutse ac commodatie. Een dit seizoen te laat ingezaaid, maar onder nor male omstandigheden bijna al tijd bespeelbaar terrein waar je je als trainer en als spelersgroep naar hartelust kunt uitleven. „Van de tachtig trainingen die ik dit seizoen heb gegeven, zijn er twintig niet op een normaal trainingsveld afgeWerkt. Rond jes Sikkens of het parkeerter rein, dat werk. Het is schitte rend dat dat vanaf nu tot het verleden behoort. De groep heeft nooit geklaagd, dat is het punt niet. Maar dat de motiva tie en de beleving nog beter worden als je elke keer op een echt veld kunt trainen, lijkt me duidelijk. Al was het alleen maar omdat de jongens dan maar één paar schoenen in hun tas hoeven te stoppen. Tot nu toe moesten ze toch al snel drie verschillende paren meenemen, omdat ze vantevoren nooit wis ten wat er ging gebeuren." Een hele verbetering waar mee echter een ander bijko mend nadeel van de sessies op het parkeerterrein nog niet is weggepoetst. Binnen de toch al smalle A-selectie van Foreholte kampen nogal wat spelers met blessures die mede het resultaat kunnen worden genoemd van de gebrekkige 'overwintering'. Frank Hooymans en Rick van Dijk verwacht De Groot binnen afzienbare tijd terug in één. Marcel Luynenburg, Nico van Rijn en Gerard van Roon zullen zoals het er nu naar uitziet wat langer op zich laten wachten. Mart de Groot: „Van de tachtig trainingen die ik dit seizoen heb gegeven, zijn er twintig niet op een normaal trai ningsveld afge werkt. foto henk bouwman Het is voor De Groot geen re den om het restant van de com petitie niet met optimisme te gemoet te zien. „Als het nor maal loopt, staan we na zondag weer in het linkerrijtje. En wat mij betreft blijven we daar, stij gen we nog een paar plekken. Het doel vooraf was dit seizoen om in de kopgroep mee te doen, om misschien op die ma nier nog een periode te pakken. Dat kan nog altijd." Op zich al een opmerkelijke conclusie, als de start van Fore holte dit seizoen wordt bezien. Na vier wedstrijden hadden de Voorhouters drie punten verza meld, na zeven duels waren dat er nog maay vijf. Een magere oogst voor een ploeg die zich de laatste jaren had ontpopt als een goede zondagtweedeklas ser. Foreholte revancheerde zich vervolgens echter door uit de vijf daaropvolgende wedstrij den elf punten te vergaren. De Groot: „We hebben het in die laatste wedstrijden anders aan gepakt. Zijn iets behoudender gaan spelen, omdat we te vaak de bietenbrug opgingen omdat we altijd maar bleven aanvallen. We spelen nog steeds zo veel mogelijk naar voren, maar er is nu meer evenwicht dan in het begin van het jaar. We speelden toen trouwens ook absoluut niet slecht. Maar je koopt er niets voor als de tegenstander je na afloop steeds maar compli menten maakt, terwijl je zelf zonder punten naar huis gaat." De Groot hoopt om meer dan één reden dat Foreholte aan het eind van deze jaargang op een leuke positie in de eindstand te rug te vinden is. Omdat zijn ploeg dat verdient ('We behoren tot de beter voetballende ploe gen in de tweede klasse'), maar ook omdat hij na dit seizoen Voorhouts trots verruilt voor het Leidse Roodenburg. Dat vertrek uit Voorhout kan een bewuste keuze worden ge noemd, want die werd twee sei zoen geleden al gemaakt. De Groot, eerder al.eens driejaar in Leiden werkzaam bij LFC: „Ik zat toen vijfjaar bij Foreholte en eigenlijk vond ik dat wel ge noeg. Je moet geen meubelstuk worden. Aan de andere kant had ik het nog enorm naar mijn zin, wilde de club nog door en bleek de spelersgroep nog niet op mij uitgekeken. We hebben toen afgesproken om er nog twee jaar aan te plakken, maar dan te stoppen." De Groot, die bij Foreholte wordt opgevold door Kees Guyt, was vervolgens praktisch rond met Alphense Boys, op het mo ment dat Roodenburg contact opnam. „Ik heb een gesprek ge had en dat klikte direct. Maar het kostte me wel moeite om Alphense Boys te vertellen dat ik voor Roodenburg had geko zen. Alphense Boys is een leuke, correcte club met goede plan nen en ik vond het ook best eer vol dat die vereniging met mij in zee wilde." Voorlopig gaat de aandacht van de 48-jarige gymnastieker echter nog ten volle uit naar Fo reholte. Een club die hij mede uit de vierde klasse hielp en die nog niet aan het eind van zijn mogelijkheden is. „Op dit mo ment is de tweede klasse de top voor de club. Daar moetje reëel in zijn. De selectie is smal, de accommodatie laat te veel te wensen over. Maar voor de toe komst zijn er beslist mogelijk heden. De jeugdafdeling groeit en er wordt door oud-voetbal lers van Foreholte ook doelge richt mee gewerkt. Er komt nog een tweede wetraveld bij en de organisatie van de club wordt ook met het jaar beter. Dat klinkt misschien waat enthou siast uit de mond van een ver trekkende trainer. Maar ik heb hier ook zeven gouden jaren meegemaakt. Dan krijg je dat denk ik vanzelf." CHEF •WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 Leidsch Dagblad Duyn kwam niet ter sprake. On der Wisman heb ik kunnen la ten zien wie Jaap van Duyn werkelijk is en wat hij kan." Hij merkt het aan de supporters, zeker omdat Quick Boys in een dal zit. „Mensen die me vroeger uit het eerste wensten, klampen me nu aan met de vraag wan neer ik weer terug kom. Ik ben één van de weinigen die in het veld coacht, dus ben ik een be langrijke factor. Ik ben me be wust van mijn belangrijke taak en die wordt gemakkelijker als de jongeren accepteren wat je zegt." Van de supporters kan hij op zijn beurt accepteren dat ze morren in de slechte tijden. In het veld hoort hij ze niet, maar in de periode dat hij noodge dwongen langs de kant zat kwam de kritiek hem wel ter ore. „Wat je vanaf de tribunes hoort, is niet altijd even redelijk, maar supporters laten hun hart spreken, dat is logisch. Ik ben realistischer en zie dat we met dit team moeten groeien en nog niet kunnen meedoen om de prijzen. Maar dat andere men sen binnen de club zich met het technisch beleid bemoeien, vind ik schandalig." Hij doelt op het aanstaande vertrek van Wis man. „Van mij had hij niet weg gehoeven. Maar een meneer van de PR vond het nodig om bij de jongere spelers, die nog niet mondig genoeg zijn om te zeggen dat hij zich met zijn ei gen zaken moet bemoeien, te gaan lobbyen en hen woorden in de mond te leggen over Wis man. Een PR-man is belangrijk voor de club om sponsors bin nen te halen, maar hij moet af blijven van technische zaken. Van het bestuur kan ik me nog enigszins voorstellen dat ze na drie jaar nog geen progressie zien en het op een andere ma nier willen proberen, maar ik vind het zwak dat ze zich na de goede seizoensstart hebben af gezet tegen de trainer. Terwijl Herik had aangegeven dat ze geduld moesten hebben met deze jonge groep. Maar mensen die lopen te lobbyen en een hetze creëren, daar loop ik dwars doorheen. Ik heb een bloedhekel aan die types die denken de wijsheid in pacht te hebben, maar tegelijkertijd to taal geen verstand van voetbal hebben. En ze zitten nog op be langrijke posities ook." Hij noemt diplomatiekman en paard niet, maar weet dat de persoon die hij hekelt haarfijn zal aanvoelen dat hij het over hem heeft. Jaap van Duyn is mondiger geworden, binnen en buiten het veld. Doelpuntenmaker van de week: Jeffrey den Buffer (Kagia) 3 1) Mark Ens (VVSB) 0 16 2) Pieter van Schie (Lugdunum-za) 0 16 3) Marcel van den Burg (De Sleutels) 2 13 4) Tjeerd Verweij (SV Voorschoten) 0 12 5) Erwin Vink (Teylingen) 1 11 6) Michel Turk (Meerburg) 0 11 7) Walter Koek (ROAC'79) 0 10 8) Theo Aanhane (VVSB) 0 10 9) Henrico van der Hoedt (FC Rijnland) 1 10 10) Hans Zwaan (Katwijk) 0 9 Wout Bergers Sport stelt voor de topscorer van de week een shirt beschikbaar. De winnaar kan deze prijs ophalen bij een van de vestigingen van Wout Bergers Sport na ontvangst van de waardebon. De topsco rer van de maand ontvangt een paar voetbalschoenen. Voor de drie topschutters van het seizoen 1996/97 zijn aan trekkelijke prijzenpaketten be schikbaar gesteld. De coördi natie van het topscorersklasse ment is in handen van Wim van Duivenbode. Informatie dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur, tel. 071-5356461 LSW '70 - Abbenes Het duel tussen LSW '70 - Abbenes (vierde klasse) is morgen de Wedstrijd van de Week. Deskundige bij dit duel is Ronald Rossdorf, trainer van VCL. Hij geeft zijn visie, deelt de spelers een rapportcij fer uit en kiest de 'Man of the Match' die met een paar voetbal schoenen wordt beloond. LSW '70 - Abbenes begint om 14.30 uur op het universitair sportcomplex aan de Einsteinweg. op dit moment nog een stukkie minder voor." Noordwijk mist in elk geval Robert Vermin, die op 4 maart een kijkoperatie aan de enkel ondergaat, en Jos Smits, de middenvelder die in middels weer wel in looptrai ning is. Op een schorsing van Wim de Jong wordt gewacht. Overigens heeft Bröring ver trouwen in een goed resultaat. „We zijn de laatste weken lekker aan het voetballen. Het zit al leen niet mee", refereert hij aan de gemiste strafschop van Ar nold Reinders die Noordwijk af gelopen zaterdag mede een punt kostte tegen FC Lisse. Quick Boys kent geen proble men voor de derby met Noord wijk. De aan het eind van dit seizoen vertrekkende trainer Henk Wisman beschikt over een fitte selectie. „Het is duidelijk dat we het tegen Achilles Veen moeilijk krijgen", zegt trainer Arie Kur- ver van Rijnsburgse Boys. „Het is een goede ploeg die wat ver- liespunten betreft maar nét on der koploper Scheveningen staat. Ze willen geen punten verspelen, maar wij zijn ook van plan de goede lijn van de laatste wedstrijden door te trekken. Te gen topploegen doen we het so wieso niet slecht: gewonnen van Scheveningen en twee keer gelijk tegen Katwijk", aldus de Bergschenhoekse oefenmeester die in zijn selectie Martin de Louw na een schorsing ziet te rugkeren. Peter van Duyn en Marko Klaassen, tegen Katwijk geblesseerd uitgevallen, zijn ook van de partij. In de drie wedstrijden die Ted Immers tot nu toe bij FC Lisse op de bank zat, scoorde de ploeg honderd procent. Morgen krijgt de Haarlemse oefenmees ter de eerste serieuze test, als de fusieclub op bezoek gaat bij Katwijk. „Een beladen wedstrijd heb ik begrepen. Mij is verteld dat Lisse uit nog niet heeft kun nen winnen van Katwijk." FC Lisse staat er, afgezien van het feit dat Bert van Duyvenbo- de met een kuitspierscheuring niet inzetbaar is, goed voor. Af gelopen dinsdag Idopte het UVS in een oefenduel (5-0) en de wedstrijd tegen Noordwijk van vorige week (2-1) sterkte het zelfvertrouwen. Immers: „We gaan er fris tegenaan." Katwijk ontvangt FC Lisse met 'open armen'. Na het te genvallende gelijkspel tegen Rijnsburgse Boys is de ploeg van Bob Kootwijk gebrand op revanche. Marco de Ridder is weer speelgerechtigd. Dat geldt niet voor Hans Zwaan, die de tweede van een serie van vier wedstrijden uitzit. 'Oranje' oe fende dinsdagavond op het trai ningsveld tegen ADO/Den Haag 2. Katwijk verloor het nut tige potje met 0-1. „We weten wat ons tegen Quick Boys te doen staat. Als we niet verder willen afzakken, moeten we morgen de punten pakken." Noordwijk-trainer Ruud Bröring beseft dat dat eveneens voor de Katwijkse op ponent geldt die morgen op Sportpark Duinwetering op be zoek komt. „Die ploeg staat er RIJSWIJK» ANP dezelfde portefeuilles houden. Het vorige sectiebestuur viel over het mislukken van de zen der Sport7. De vorming van een nieuw bestuur loopt enige vertraging op door allerlei vakanties. Spor- re verwacht dat het college half maart bekend is. Zeker is dat de oorspronkelijk overeengekomen verdeelsleutel van de zeven ze tels enigszins is gewijzigd. De eerste divisie levert een plek in. Zo komt er ruimte voor iemand met veel kennis van voetbal. Gerard Bouwer en Henk Kesler, leden van het demissionaire sectiebestuur betaald voetbal van Jos Staatsen, nemen vrijwel zeker ook zitting in het nieuw te vormen college. Beiden zijn be naderd door de formatiecomis- sie onder leiding van Gaston Sporre en zijn positief gestemd. Bouwer was in het kabinet van Staatsen penningmeester. Kesler beheerde juridische za ken. Dat wil niet zeggen dat ze SPORT OP TV VRIJDAG 15 00-18.00 EURO: Tennis-, ATP toernooi van Antwerpen. 15.10-16 55 BBC 2. Sport on Friday 18.00-19.00 EURO: Tennis. WTA toernooi van Hannover. 18.35-19.00 RTL 5. Sportnieuws Café. 19.00-20 00 EURO. WK Noordse Discipline in Trondheim (Noorwegen). 19.30-20 05 BRT 1: Sport 20.00-20.30 BBC 1: Big Break: snookerspel show. 20.00-22.00 EURO.- Tennis: ATP toernooi van Antwerpen, halve finales. 21.55-22.30 SBS 6: Sport vooruitblik op het 22.16-22 34 Ned 3: Sportjournaal 23.00-23.45 RTL 4: Sportnieuws 23.05-23.35 BRT 1: Sport. 23.12-23.55 Ned 2. Studio NOS- magazine met aandacht voor de belangrijkste gebeurte nissen in de sportwereld. 23.40-00.25 RTL 5: Sportnieuws

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23