Dodenherdenking blijft op zondag mdbiste multifocaalglazen tijdelijk gratis ontspiegeld. Vergeten stukje Oud Ade' wil ook geluidsscherm mwonenden uitgenodigd jor gespreksavond HSL Rijn- Veenstreek Vuile grond verwijderd Buren van bank akkoord met uitbreiding i ombere leerlingenprognoses als ■vapen' voor meer woningbouw Drieduizend vierkante meter motorpret Lisse ISDAG 18 FEBRUAR11997 jphense geweldplegers aangehouden PHEN AAN DEN RUN» ree Alphenaren van 21 en 24 jaar zijn gisteren en vanmorgen ngehouden wegens betrokkenheid bij de massale vechtpartij dens de carnavalsviering op 9 februari bij Avifauna. De twee innen worden verdacht van openlijke geweldpleging en mis- ndeling resulterend in zwaar lichamelijk letsel. Bij de vecht - rtij raakten een 25-jarige en een 47-jarige Alphenaar ernstig wond in hun gezicht. |N» LIESBETH BUITINK Projectorganisatie HSL-zuid bewoners van het gebied de hogesnelheidslijn komt Bpen, uitgenodigd om mee raten over het tracé. De rou- an de HSL staat vast, nu de lede Kamer zich heeft uitge- oken voor een tunnel onder Groene Hart. Binnen een ine bandbreedte zijn nog wel passingen mogelijk en ook geluidswering en de krui- met lokale wegen moet nog tien beslist. jurtbewoners kunnen zich even voor een gespreks- nd. Voor het gebied tussen Does bij Leiderdorp en het iteinde bij Hazerswoude- wordt op donderdag 6 ntrt een bijeenkomst gehou- De plaats van de uiteinden de tunnel, de vluchtschach- en de lengte van de open ïelbak komen dan ter spra- ei In kleine werkgroepen pra- :c|de omwonenden dan ook de manier waarop de ivoverlast bij het Westeinde kan worden beperkt en hoe de Bospolder en de Munnikenpol- der kunnen worden ingericht na de komst van de snelle trein. Het gedeelte tussen het West einde en de rijksweg Al 2 komt op woensdag 19 maart aan bod tijdens een bijeenkomst in Zoe- termeer. Dan praten de buurt bewoners onder meer over de inpassing van de flitstrein in het Bentwoud. Op donderdag 20 maart is er een bijeenkomst in Hoogmade over het gebied tus sen de Does en de Ringvaart. De kruising met de rijksweg A4 bij Hoogmade, de aansluiting van Hoogmade en Roelofarends- veen op de A4 en de geluidshin der bij Nieuwe Wetering, Rijp- wetering en Hoogmade komen aan bod. De ideeën die de om wonenden van het tracé tijdens de avonden aandragen, worden daarna bestudeerd door de pro jectorganisatie. Het ministerie van verkeer en waterstaat be slist in mei over de inpassing van de hogesnelheidslijn in het Groene Hart. CHEF HANS JACOBS, 071 -5356414PLV -CHEF RUDOLF KLEUN, 071 -5356436 OUD ADE MARIETA KROFT Ze wonen in een vergeten stukje Oud Ade, zeggen ze zelf. Want terwijl in Nieuwe Wetering en Rijpwetering een geluidsscherm komt, gaat zo'n wering aan Oud Ade voorbij. De families Wurzer en Borst, wonend aan de Zuid- zijderweg, vinden dat 'niet eer lijk'. Theo Wurzer: „Onze hui zen staan nog dichterbij de snelweg dan die van Hoog- eveen. Er zit maar vijfentwintig meter tussen." Wurzer loopt zijn tuin in. Voor hem doemt een hoge dijk op waarover de rijksweg A4 loopt. Er staan weliswaar strui ken op de dijk, maar volgens Wurzer 'houden die amper la waai tegen'. Hij schreeuwt bijna om zich verstaanbaar te maken. „In de veertien jaar dat ik er woon, is het verkeerslawaai al leen maar toegenomen." Spijt over de aankoop van zijn woning heeft Wurzer nog niet. „Ik heb een redelijke vrijheid hier om mijn hobby's uit te oe fenen. Ik heb een groententuin, fruitbomen en ik houd siereen- den. Vervelend is het wel die rijksweg. Met een raam open slapen kan niet. En ook het zit ten in de voortuin is uitgeslo ten." De Oud-Adenaar sluit niet uit dat hij nog wel spijt van zijn aankoop zal krijgen. „We krij gen immers ook nog die HSL en de verbreding van de rijksweg. En dat betekent nog meer la waai." Theo Wurzer, bewoner van de Zuidzijderweg: „Het lawaai van de snelweg is de afgelopen jaren alleen maar toegenomen." foto henk bouwman Volgens zijn buurvrouw Jean- fabriek aan de andere kant van ne Borst is de herrie van een hun woning. „Het geluid van de van de drukste wegen van het snelweg weerkaatst op die schu- land nog eens erger geworden ren", ervaart ze. „Wij genieten sinds de komst van de timmer- hier van een file. Laatst kwam een van de kinderen naar mij Wurzer en Borst wonen aan toe: mam kom eens buiten. Het een doodlopende weg. Een was toen zo heerlijk rustig. Die rechtstreekse verbinding met de momenten zijn er maar wei- rest van de gemeente is er niet. nig." Tot vijf jaar geleden behoorde dit stukje Oud Ade nog bij Wou- brugge. „Dat het een vergeten gebied is, merk je bijvoorbeeld ook aan de fietsbrug die hiér over de vaart ligt", schampert Borst. „De leuning is afgebro ken en dat is best gevaarlijk voor de fietsers die er overheen gaan. Ik heb vorig jaar eens ge beld, maar er is nooit wat aan gedaan. Ik blijf niet bellen. Medio vorig jaar verzochten de twee families per brief rijks waterstaat en de gemeente Alkemade om net als Nieuwe Wetering en in Rijpwetering voor een scherm in aanmerking te mogen komen. Wurzer: „Van de gemeente kreeg ik een brief terug met de mededeling dat ze ons op de hoogte zou houden. Later heb ik niets meer ge hoord. Van rijkswaterstaat heb ik helemaal geen reactie ge-, had." Volgens W. Kooring van rijks waterstaat verhuist een groot deel van een scherm uit Leids- chendam naar Nieuwe Wete ring. „Omdat er nog een klein stuk over was, besloten we dat bij Rijpwetering te plaatsen", zegt hij. „De familie Hoogeveen heeft dus geluk." Op de vraag waarom voor Rijpwetering is gekozen en niet voor Oud Ade moet hij het antwoord schuldig blijven. Overigens heeft hij een 'schrale troost' voor de families Wurzer en Borst. „Indien de po litiek tot verbreding van de rijksweg besluit, komen overal schermen waar huizen staan." erpstra zegt ebat over luiszorg af 6CHENDAM DIMITRl WALBEEK oéatssecretaris Erica pstra (Volksgezondheid) ie eft de Socialistische Partij laten weten af te zien deelname aan de regio- thema-avond over liszorg op 24 februari in dschendam. Daarmee iji nt ze volgens de SP terug eerder gemaakte afspra- èrpstra komt nu niet dis- isiëren met SP-fractie- Drzitter in de Tweede Ka- r, Jan Marijnissen, de di- teur van Netwerk Thuis-' l Nederland en de direc- r van de Stichting Thuis- Horst- enVlietstreek. e staatssecretaris komt ens het ministerie niet f de aula van het Veurs ege aan de Burgemeester fschotenlaan omdat zij ij alleen in de Tweede Ka- r wenst te debateren. De enkomst gaat wel door en int om 19.30 uur. otorfiets uit ïuur gestolen ïotorfiets stond op slot in afgesloten schuur, maar kon dat diefstal in de nacht zondag op maandag niet nderen. De dader forceer- :n raam van de schuur aan Borweg in Nieuwe Wetering lom naar binnen. Daarna hij de 900 cc-motor weg. ZOETERWOUDE-RUNDUKDoor saneringswerkzaamheden aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude was gisteren maar één rijbaan op de weg beschik baar. Naast het zogenoemde Omtzigt-terrein stond tot enkele jaren geleden een benzinestation. De grond daaronder moet volgens de wettelijke regels worden gesaneerd. Die werkzaamheden nemen naar verwachting drie weken in beslag. Het verkeer op de Hoge Rijndijk heeft echter niet voordurend last van het verwijderen van de vervuilde grond. De werkzaamheden hebben overigens niets te maken met de zeventien luxe appar tementen die binnenkort op het Omtzigt-terrein worden gebouwd. foto mark lamers Commissie Jacobswoude negeert verzoek De Nederlandse Vereniging tot Bevordering van de Zon dagsrust/Zondagsheiliging heeft de irritatie van Wou- brugge en Leimuiden op haar hals gehaald met het ver zoek om de dodenherdenking van zondag 4 mei te ver plaatsen naar zaterdag 3 mei. Een geïrriteerde M. Dam- brink (WD) noemde het verzoek 'zeer verdrietig'. Zij kreeg daarbij steun van de complete raadscommissie al gemeen bestuur, inclusief burgemeester W. van Beek. vereniging zelfs van 'extremisti sche ideeën'. In de open brief aan alle gemeenten schrijft de vereniging letterlijk: 'Hoewel de gevallenen veel voor het land betekenen, mag dat geen vrij brief zijn om de Dag des Heeren te ontheiligen'. „Diep triest", vond Dambrink die uitspraak. Burgemeester Van Beek liet WOU8RUGGE/LEIMUIDEN ROBBERT MINKHORST „Wanneer zo'n vereniging pro testeert tegen de openstelling van winkels op zondag, had ik meer begrip kunnen opbren gen." aldus Dambrink gister avond. De WD-politica betichtte de haar weten dat ze zich weinig zorgen hoefde te maken. Hij zei dat het college niet van plan was om het verzoek te honore ren. Elk jaar worden in Wou- brugge en Leimuiden op 4 mei de oorlogsslachtoffers herdacht. De burgemeester opperde wel om de herdenking dit jaar een wat soberder aankleding te ge ven. Hij zei verder dat de kerken in Jacobswoude nog naar hun mening worden gevraagd. Overigens zijn in de rest van Nederland nauwelijks andere gemeenten op het verzoek van de verenigipg ingegaan. Har- dinxveld-Giessendam en Reste ren hebben de 4-mei-herden- king Wel een dag vervroegd. RUPWETERING GERARD VAN DER GEEST De Rabobank in Rijpwetering kan waarschijnlijk in mei begin nen met de bouw van de uit breiding. Dat is het resultaat van een tweede gesprek met de buren van de bank. Vorig jaar maakten bewoners van de Oud Adeselaan en de Hertogweg nog bezwaren tegen de uitbreiding. Zij waren bang voor geluids overlast en verlies van hun pri vacy. De bank heeft zich de kritiek ter harte genomen en de uit breiding aan de andere kant ge situeerd. „Onze plannen zijn nu door een overgrote meerder heid positief ontvangen", zegt een verheugde directeur A. van Trigt. Bewoner G. van Hoom van de Oud Adeselaan: „Het is een mooi plan zo. We zijn dik tevreden allemaal." De enige omwonende die een kritische kanttekening maakt is P. van der Meer. Hij woont aan de Achterdijk. Van der Meer vreest inbreuk op zijn privacy. ,Als ze bij de bank willen, kun nen ze de hele dag in mijn ach tertuin koekeloeren." De bank heeft hem voorgesteld wat ho gere bomen te planten. Van der Meer vindt dat geen afdoende oplossing. Eerdaags gaat hij met Van Trigt praten over een bete re oplossing. Naar verwachting zal de in grijpende verbouwing een jaar in beslag nemen. Tot de zomer van 1998 staat op de parkeer plaats van de bank een nood- huisvesting. 5W( 'OUDE ROBBERT MINKHORST Burgemeester W. van Beek: bou wen om leegloop scholen te voor komen. foto archief de eerste twee jaar nog wel zal stijgen tot 1.219 leerlingen, maar daarna zet een scherpe daling in. In 2005 zijn er nog maar 1.091 scholieren en in 2019 slechts 743. De rooms-katholieke Kinder Arcke uit Rijnsaterwoude komt in 2012 al onder de 'opheffings norm' van 81 leerlingen. Voor schooldirecteur Westerop was dat enkele weken terug geen re den voor paniek: de norm zou tussentijds kunnen worden bij gesteld en een fusie met een an dere school in Jacobswoude be hoorde ook nog tot de mogelijk heden. Zijn collega uit Hoogmade, Hagenaars van Ter Does, was daarentegen wel somber ge stemd. Hij vreest dat de school straks leerkrachten moet ont slaan, omdat het aantal klassen noodgedwongen daalt. „Deze prognoses vind ik daarom zeer triest." De cijfers maakten gister avond evenwel weinig indruk op de commissieleden. Van der Nagel (CDA) en Van Hoesel vroegen zich af of de cijfers wel betrouwbaar waren. Wel, zo voegde de democraat daar aan toe, kunnen ze, als ze inderdaad zijn gebaseerd op reële aanna mes, een handig wapen zijn. Volgens Van Beek moeten in Jacobswoude jaarlijks zo'n 25 tot 50 woningen worden ge bouwd om de voorspelde daling tegen te kunnen gaan. Nauw keurige cijfers over hoeveel hui zen de gemeente per jaar van De Boer mag bouwen, ontbre ken. Het aantal ligt wel bedui dend lager dan de cijfers die Van Beek noemde. \*WiwG CALVIN KLEIN TRUSSARDI GUY LAROCHE De nieuwe lentecollecties, deskundige adviezen en bovendien bij aankoop van Varilux glazen gratis 'gold' ontspiegeling ter waarde van minimaal f 100,-*. Kom dus snel langs en profiteer van fris voorjaarsvoordeel. geldig tof 8 maarl.l 997 a ptic i e n s LEID EN-B reestraat 121-(071) 512 50 36 F'WÓ, - VOORDEEL F 1 0 0- VOORDEEL F100,- VOORDEEL Driedaagse motorbeurs in Hobaho-hallen LISSE TIMOTEUS WAARSENBURG De Hobaho-hallen in Lisse vor men van 14 tot en met 16 maart voor de tweede keer het toneel voor een grote motorbeurs. Na het succes van vorig jaar, vult Pieter van de Pol ook dit jaar drieduizend vierkante meter met motorpret. „Vorig jaar was iedereen zo enthousiast, dat ik het dit jaar weer doe. Het is echt puur hobbyisme." Van de Pol is de initiatiefnemer en organisa tor. „Ik regel het helemaal al leen." Op de motorbeurs is werkelijk alles wat met motoren te maken heeft te vinden. „Motorzaken uit de regio tonen hun assorti ment aan onderdelen en kle ding, maar ook verzekerings maatschappijen hebben een stand." Daar blijft het echter niet bij. Ook tattoo-liefhebbers kunnen op de beurs terecht. „Vorig jaar stond dat apparaat geen moment stil. Maar ik heb sowieso allen maar. lachende gezichten gezien, want iedereen heeft goede zaken gedaan. Dit jaar heb ik ook al meer aanmel dingen dan vorig jaar. Men weet al dat het leuk wordt." Voor particulieren bestaat de mogelijkheid om op de beurs, die vorig jaar ruim 2000 bezoe kers trok, hun oude motor te verkopen. Met het entreebewijs mogen ze hun motor te koop aanbieden in een speciaal ge deelte van de hal. „En er is een motorshow, waarbij een hoofd prijs van 500 gulden valt te ver dienen. Voor kinderen, die gra tis bij de motorbeurs naar bin nen mogen als ze kleiner zijn dan 1,20 meter, is er een speel hoek met een groot springkus sen. En er zijn natuurlijk hore- castands." Locatie Pieter van de Pol is zelf lid van de Lissese motorclub en zit ook beroepsmatig in de motorwe reld. „Ik heb sinds een jaar een winkel in Harley Davidson-on derdelen. Die heb ik eigenlijk ook te danken aan mijn eigen beurs. Ik had al plannen voor een eigen zaak, maar nog geen locatie. Dankzij de contacten die ik toen opdeed, had ik bin nen een maand mijn winkel ge opend." De motorfan verwacht dat de beurs dit jaar weer een groot succes wordt. „Ik heb er in elk geval heel veel zin in."

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 13