PSV struikelt over eigen benen Feyenoord begint in landstitel te geloven C Twente zet nieuwe stap richting Europees voetbal DO Den Haag al eer koploper af Sport assistent-trainer iNDAG 17 FEBRUAR11997 swart zorgt voor twee records [frdam Ernest Stewart zorgde tijdens Sparta - NAC (2-4) rtwee records. De aanvaller van de Brabantse club speelde 250ste competitiewedstrijd en maakte het 500ste doelpunt dit seizoen in de eredivisie. Die treffer (59ste minuut) was de ede die Stewart maakte tegen Sparta. De Amerikaanse inter- onal maakte zijn debuut in het betaalde voetbal op 25 sep- ber 1988 in de wedstrijd FC Utrecht - VW. Hij speelde in loopbaan voor VW, Willem II en NAC. ipporters Sparta vragen om steun erdam De supportersclub van Sparta vraagt in een brief de aanhangers van andere voetbalclubs om steun voor het nve stadion in Alexanderpolder. Secretaris Jaap van't Hof De Sparta Supporter roept op tot actie. Hij wil dat suppor- lerenigingen van alle betaald voetbalclubs een fax sturen n rde gemeenteraad in Rotterdam. Die beslist donderdag over daats van het nieuwe stadion. Ook is een schrijven van de lelijke federatie supportersverenigingen (FSV) bijgevoegd. FSV steunt de verhuizing van Sparta naar de Alexanderpol- a Voor de wedstrijd tegen NAC riep De Sparta Supporter de 16 hangers op massaal naar de raadsvergadering te komen. !gen betaalmiddel in Gelredome Bezoekers van het in aanbouw zijnde voetbalstadion M redome in Arnhem zullen consumpties en andere zaken niet guldens, maar met zogenoemde OHRA's moeten betalen, nieuwe stadion van Vitesse volgt daarmee het voorbeeld van imsterdamse ArenA, waar ook met speciaal geld moet wor- ~-de afgerekend. Verzekeringsmaatschappij OHRA, een van de 3t, schieters van het nieuwe stadion, deelde gisteren mee een chip-kaart te ontwikkelen waarmee alles in en rond het [ij edome kan worden afgerekend. De kaart geldt behalve als ironische consumptiebon ook als parkeerkaart, telefoon- ten als vervoersbewijs vanaf het parkeerterrein naar de hal. ludmijn vijf weken uitgeschakeld Iiaar» Kenneth Goudmijn is zeker vijf weken uitgeschakeld. o anvaller van AZ raakte afgelopen woensdag geblesseerd in lekerduel met PSV. Hij stond in Eindhoven net drie minuten Rac et veld toen hij zijn knieband blesseerde. Zijn vervanger Ro- Fii o Verhagen zorgde dertien minuten later voor de uitschake- van PSV. oi op Brand vreest leegloop bij Sparta erdam Joop Brand vreest voor een leegloop bij Sparta. De lijke opvolger van de naar Vitesse vertrokken Henk ten Cate de één na de andere speler vertrekken. ,,We hebben in de Joop naar dit seizoen wat tikjes gehad. Eerst gaat Jochem van loeven met Ten Cate mee naar Arnhem. Daarna maakte os Fortes bekend dat hij weg wil en komende week brengt een speler naar buiten dat hij gaat vertrekken", vertelde id na het duel met NAC. Het contract van Fortes loopt aan 'inde van het seizoen af. Hij heeft een nieuwe aanbieding Sparta gehad. „Maar het is voor 95 procent zeker dat ik ver- ik heb een eerste gesprek met Feyenoord gehad. Ik moet ndifwachten hoe dat verder loopt. Er hebben zich nog geen an- lf Mubs gemeld." iradovic naar FC Utrecht cht Srdjan Obradovic heeft een contract getekend bij FC cht. De 26-jarige Joegoslaaf kwam een verbintenis voor 2,5 overeen. De achtvoudig Olympisch international is links er. Voor die plek was Utrecht al langer op zoek naar een ;r. Hij versterkt de ploeg met onmiddellijke ingang, maar nog wel een vergunning krijgen om te spelen. m iriem houdt ploeg Mark Wotte op 1-1 eerste speeldag na de stop is ADO Den Haag de sitie in de eerste divisie eraakt. De club van coach verspeelde twee punten voorlaatste in de stand, an (1-1). men en Cambuur gingen igenaars voorbij en heb- eide een voorsprong van lint. Emmen, met de nieu- iei ;en Kooyman (van AZ) en Groningen), versloeg RBC 1, Cambuur met precies bi ie cijfers Excelsior. GA dat vrijdag Telstar (3-0) ing, en MW (3-0 tegen 570 oven) volgen op vier pun- el nde koplopers, ju doelpunt van Iliohan, zijn van het seizoen, zette ia ruim twintig minuten 9 oorsprong bij Haarlem, ig na de hervatting profi- Emanuelson knap van slordig uitverdedigen aan Haag se kant, 1-1. Onder meer door goed werk van doelman Verzijl- berg van Haarlem bleef het daarbij. „Hij voorkwam een paar zekere goals", zei Wotte. ADO's coach verzekerde overi gens de club niet op korte ter mijn te verlaten, de belangstel ling van Sparta ten spijt. „Ik maak het seizoen zeker af." Emmen had het vrij gemak kelijk, aangezien RBC het vanaf de 19de minuut met een man minder moest doen. Van Oeve- ren kreeg de gele kaart na een forse overtreding tegen Wilson, deelde vervolgens ook nog een 'tikkie' uit aan zijn tegenstan der, waarna scheidsrechter Os kam weinig anders kon doen dan de aanvaller wegsturen. Arts en Van Oostrum zorgden voor de 2-0 voorsprong. Na een uur spel deed Dorst nog wat te rug voor RBC, waarna Alberda de eindstand op 3-1 bepaalde. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -5356463 VOLENDAM MARCEL VAN DER KRAAN GPD-VERSLAGGEVER De critici zijn het over één ding eens. Feyenoord is geen wonderploeg. Maar op de vraag welke club in de vaderland se competitie dat wel is, blijft iedereen het antwoord schuldig. Ronald Koeman is zich er in elk geval van bewust dat hij met Feyenoord niet langer een minder waardigheidsgevoel hoeft te hebben ten opzichte van zijn vroegere werkgever PSV. Feyenoords aanvoerder, die er veel voor over zou hebben als hij zijn carrière in Nederland kan afsluiten met een landstitel, beleefde een prima weekein de. In het knusse stadion van Volendam, waar het rood-witte legioen precies de helft van alle tribunes bezette en waar de Rotterdammers dus min of meer een thuiswedstrijd speelden, hoorde hij in de slotfase de eigen aanhang al juichen en zingen. Koeman begreep toen dat PSV op achterstand stond in Arnhem en dat hij met Feyenoord op weg was naar de vijftiende overwinning (2-0) van dit sei zoen. „Als we zo blijven spelen," zei Koe man na afloop, „kunnen we een heel eind komen. We geven weinig kansen weg en hebben een goede organisatie. Het gaat af en toe best moeizaam, zo eerlijk ben ik wel. Maar PSV bewijst ook dat het geen ploeg heeft die elke week kan winnen. Uit de beker gegooid, nu weer verloren van Vitesse. Dat zijn klapr pen, hoor!" Volgens de libero, die voor het eerst een hele wedstrijd naast de Uruguayaan Fernando speelde, hebben de spelers van Feyenoord niet te maken met hoge verwachtingen. Feyenoord staat in de steigers, bovendien heeft de voorzitter nooit geroepen dat er een prijs gehaald móet worden. In Eindhoven, zo weet Koeman, ligt dat heel anders. „Daar is de druk nu enorm. Bij PSV mag er niets meer misgaan." Arie Haan vindt dat als trainer van de Rotterdammers ook een prettige ge dachte. „We zullen ze, die PSV'ers, opja gen tot het bittere einde." Als blijkt dat Feyenoord aan het eind van de race toch als sterkste uit de bus komt, dan zal de waardering voor het elftal vanzelf ko men. Haan: „Als je eerste wordt, ligt dat aan de concurrenten, maar natuurlijk ook aan jezelf. Dan ben je gewoon de beste." Zowel Haan als Koeman realiseert zich dat er aan het voetbal van Feye noord nog steeds het nodige mankeert. Er staat, zoals in Volendam opnieuw duidelijk werd, een solide ploeg. Maar alles lijkt gebaseerd op de kracht van de organisatie en de robuustheid van de defensie. Koeman is het slot op de deur en de man bij wie elke aanval begint. Op de helft van de tegenstander zal nie mand hem meer vinden. Het feit dat hij topscorer van Feyenoord is zonder een 'normaal' doelpunt te hebben gescoord, zegt wat dat betreft voldoende. Alle ze ven doelpunten van Koeman kwamen tot stand vanaf de strafschopstip. Dat vindt hij niet leuk, maar de ex-in- ternational stelt zich op dit moment vol ledig in dienst van het elftal. Haan heeft op die manier toch bereikt wat hij aan het begin van dit seizoen, toen er een conflict tussen beiden was, wilde. Aan de andere kant toont Koeman zich een ware professional door het elftal elke week op sleeptouw te nemen en Feye noord verder in de steigers te zetten. Tegen Volendam kwam de Stadion club in de eerste helft uitstekend voor de dag. Al na vijf minuten kwam Feyenoord via Henk Vos aan de leiding. De Bra bantse spits hapte gretig toe toen doel man Edwin Zoetebier een afstandschot van Jean-Paul van Gastel weer uit zijn vingers liet glippen. Daarna hadden met name Gaston Taumefft en de Argentijn se invaller Tati het werk moeten afma ken. Beide aanvallers mochten na rust onbelemmerd op Zoetebier afgaan, maar faalden schromelijk. Pas in de allerlaatste minuut gaf Tati's landgenoot Pablo Sanchez Volendam de genadeklap. Na een assist van George Boateng schoot 'Vitamina' feilloos raak. Tot opluchting van Koeman, die het ge rommel in de voorste linie hoofdschud dend had bekeken. Koeman is bang dat Feyenoord daarvoor een keer de reke ning krijgt gepresenteerd. „We moeten elke week knokken en vechten om aan de punten te komen. Het komt steeds goed, maar het wordt echt een keer af gestraft." Volendam: Zoetebier; Persijn, Binken, Marbus en Nijholt; Valk, Matthaei (84. De Bruyn), Cïovedari- ca en Plugboer (67. Steur); Tumani (67. H. Bond) en Samardzic. Feyenoord: De Goey; Schuiteman, Koeman, Fer nando en Boateng; Van Wonderen (78. Iwan), Van Gastel. Sanchez en Van Bronckhorst; Vos en Taument (72, Tati). Linda, Roos en Jessica zon gen over ademnood en de mobiele eenheid moest uitrukken om de rust in het PSV-vak te bewaren. De spelers van de Eindhoven- se club zongen zelf een toontje lager en verblikten noch verbloosden. Dick Advocaat: ,,Het was ^een boeiende wedstrijd. ARNHEM MARC HOEBEN GPD-VERSLAGGEVER Boeiend is hooguit het vervolg van de competitie, met PSV niet langer als gedoodverfde kam pioen maar samen met Feye noord aan kop. Boeiend was gisteren slechts de ontknoping van het duel met Vitesse (1-0), dankzij de voltreffer van mid denvelder Arco Jochemsen in de 81ste minuut. „Ogen dicht en uithalen", zei deze. Zo simpel kan het dus zijn. Maar PSV had op Monniken huize de grootste moeite de eenvoud in het voetbalspel te ontdekken. Vier keer, sprak Ad vocaat, verschoof hij van de ene bil naar de andere. Telkens zag hij de bewuste doelpogingen op niets uitlopen. „Een grote te leurstelling. We kunnen het moeilijker maken dan het ei genlijk is. Op topniveau moet je dan zeker twee doelpunten sco ren." Voor PSV betekende het ver lies in Arnhem, hoe nonchalant ook gedragen, de tweede zeperd in één week tijd. Woensdag werden de inspiratieloze Eind- hovenaren door AZ (2-3) uitge schakeld voor het bekertoer nooi, tot ergernis van Advocaat. Hij dook met zijn ploeg onder in een hotel op de Veluwe en belegde een dag voor het duel met Vitesse een 'praatsessie'. „We moesten meer tot elkaar komen", zo vertaalde midden velder Phillip Cocu gisteren het karakter van de bijeenkomst. Veel bleek het dus niet te hebben geholpen. Op de zand vlakte van Monnikenhuize struikelde PSV over de eigen be nen, al waren die volgens Advo caat van goede wil. „Wat ons voetbal betreft hebben we ons gerevancheerd." Misschien is het de manier van PSV's trainer om een crisis te bezweren. „Maar daarvan kun je pas spreken als wij geen kampioen worden. Iedereen Vitesse-spits Roy Makaay springt in de rug van Stan Valckx. vindt dat wij een goede groep hebben. In de komende dertien wedstrijden mogen de spelers dat bewijzen." Hij zwengelde nog maar eens een oude discussie aan. De Belg Luc Nilis scoorde dit seizoen vijftien keer, de Braziliaan nam - in veel minder wedstrijden - een tiental treffers voor zijn re kening. Toch is Advocaat over met name Marcelo niet te spre ken. „Hij is niet de diepe spits die PSV nodig heeft. Er gaat te weinig dreiging van hem uit, hij speelt te ver van het doel. En ze ker in uitwedstrijden, als we toch al minder dicht op het doel spelen, is dat een probleem. Het wachten is op de Belgi sche aanvaller Gilles de Bilde, zijn entree zal na de op 1 april aflopende schorsing onverbid delijk volgen. Aan een andere aankoop, Ovidiu Stinga, beleeft PSV voorlopig bitter weinig ple zier. De Roemeense middenvel der, betrokken van de Spaanse tweededivisionist Salamanca, werd gisteren niet voor niets in de 61ste minuut ingeruild voor Boudewijn Zenden. Vitesse zoekt het sinds jaar en dag voor zulke posities wat dichter bij huis. Met trainer Henk ten Cate kwam onlangs ook de jeugdige verdediger Jo chem van der Hoeven van Spar ta over. Hij hield gisteren tij dens de wedstrijd zeer aardig Nilis in bedwang en etaleerde ook nadien de nodige bravoure. „Ik vond hem maar niks, die Ni lis." Voor Van der Hoeven moest Vitesse nog een leuke som geld neertellen. Aanzienlijk minder fourneerden de Arnhemmers ïki DE. ANP losman kreeg zaterdag bij vatting van de competitie de kans FC Twente aan .roomstart te helpen. Hij na 12 minuten van elf wegens een van Luypers. Doel- lesp voorkwam voor de ub een vroege achter- 3B door de inzet te keren. e' bleek uitstel van executie. minuten later schoot uk zijn ploeg naar een irong. Nog voor het half uur was verstreken keken de Limburgers tegen een achter stand van 0-2 aan. Verdediger Oude Kamphuis krulde de bal uit een vrije trap van twintig meter achter de verbaasde Hesp. Heel even kreeg Roda JC uit zicht op een beter resultaat. Kort voor de rust profiteerde de Belg Van Houdt van een aarze ling in de Twente-defensie: 1-2. Roda JC had nog een helft om iets aan de achterstand te doen, maar bleek over veel te weinig stootkracht te beschikken om cl». S.J.C. zoekt een S.J.C. te Noordwijk, 2e klasse K.N.V.B., zoekt voor het seizoen 1997/1998 een assistent-trainer voor twee a drie avonden per week (dinsdag-, donderdag- en eventueel vrijdagavond) en de coaching van het 2e team I e klasse K.N.V.B.) op de zondag. De kandidaat dient tenminste in het bezit te zijn van het diploma Trainer-Coach III. i; int binnen 14 dagen uw schriftelijke sollicitatie richten aan SJ.C., p/a L. van Houten, Wilhelminastraat 22, 2201 KC Noordwijk. het FC Twente echt moeilijk te maken. De bezoekers stootten in de slotfase zelfs nog door naar 3-1, toen invaller Bosvelt alleen voor Hesp geen fout maakte. Sparta - NAC NAC speelde voor het eerst met het spitsenduo Roelofsen/Ste- wart. De van Roda JC afkomsti ge aanvaller kende een droom- start. In de vierde minuut zette hij zijn ploeg op een 1-0 voor sprong na een goede combina tie met de Amerikaanse interna tional. Sparta concentreerde zich na die snelle achterstand volledig op de aanval. Pas na een half uur spelen, leverde dit de eerste kans op. Al in de eerste minuut na rust leek Sparta de wedstrijd toch naar zijn hand te zetten. Van der Laan scoorde uit een hoekschop van Groenendijk. Vier minuten later zette Stewart NAC echter weer op voor sprong. Sparta moest dus weer opnieuw beginnen. Een straf schop bracht uitkomst. Scheids rechter Jol legde de bal op de stip nadat Gerard de Nooijer in het strafschopgebied een duw tje had gekregen. Van der Laan schoot raak vanaf elf meter: 2-2. Opnieuw konden de Maasste delingen niet lang van het doel punt genieten. Nog geen drie minuten na de treffer scoorde Stewart opnieuw na een combi natie met Roelofsen. Terwijl het publiek wachtte op het volgen de doelpunt van Sparta, besliste NAC de wedstrijd. Na een com binatie met MacDonald bracht Brusselers zijn team op een be slissende 4-2 voorsprong. Willem II - NEC NEC begon met veel lef aan het duel. Zeker met de wetenschap dat de twee voorgaande ont moetingen in Tilburg met 3-1 waren gewonnen. Op een go^de poging van Ellerman na, heer sten de Brabanders. Pas na twintig minuten was Willem II succesvol. Op de rand van het strafschopgebied speelde Fes- kens spits De Gier aan. De aan valler misleidde een paar tegen standers en liet Roorda kans loos. Na de hervatting maakte Su- miala gelijk. NEC leefde even op maar scoorde niet nog eens. Willem II benutte de mogelijk heden wel. In de 68ste minuut won De Gier weer eens «en duel van bewaker Kemble: 2-1. Even later bepaalde Van Hintum de eindstand: 3-1 Heerenveen - AZ Na de spectaculaire bekerwinst tegen PSV afgelopen woensdag leefden de spelers van AZ twee dagen in een roes. Zaterdag in het Abe Lenstra Stadion ont waakten de Alkmaarders. Het duel in en tegen Heerenveen le verde geen winnaar op: 0-0. Heerenveen was met ontelba re aanvallen de betere ploeg. Het nam 14 hoekschoppen, AZ slechts twee. De organisatie van AZ bleek toch te goed. De Frie zen werden ver van de goal ge houden. Met name Tomasson liep voortdurend in de fuik van AZ-verdedigers. FC Utrecht - Fortuna Fortuna won met 0-1 bij FC Utrecht. De Limburgse aan winst van de winterstop, de En gelse spits Phil Gray, maakte de enige treffer. Het doelpunt, in de 54ste minuut, was het enige hoogtepunt van een middag modderen van twee matige middenmoters. Utrecht begon zondag, nog redelijk en kreeg de eerste kleine kansjes. De Utrechtse druk ebde weg door dat de ploeg slordig begonnen te voetballen. Vlak na de rust ging Rob Witschge kinderlijk in de fout. De goed spelende Gray profiteerde en maakte zijn eer ste doelpunt in de Nederlandse competitie. RKC - FC Groningen Het duel tussen RKC en Gronin gen eindigde in 1-1. Echt veel schoten de twee degradatiekan didaten daar niet mee op. Na rust was het wachten op een strafschop voor RKC. Van de Ende liet drie handsballen van Groningen-spelers onbestraft passeren. Na een overtreding van Esaja op Van Arum kon de arbiter in de 59ste minuut niets anders doen dan naar de stip Willem ll-NEC 3-1 (1-0). 19. De Gier 1-0. 47. Sumiala 1-1, 68. De Gier 2-1, 75. Van Hintum 3-1 Scheidsrechter: Bossen. Toe schouwers: 7750 Gele kaart: De Gier (Willem II), Kemble (NEC). Heerenveerl-AZ 0-0. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 13.400, Gele kaart: Huiberts (AZ) Roda JC-FC Twente 1-3 (1-2). 19. Brug gink 0-1, 26 Oude Kamphuis 0-2, 45. Van Houdt 1-2, 87. Bosvelt 1-3. Scheidsrech ter: Lumge Toeschouwers: 6500 Gele kaart: Luypers. Ooi|er (Roda JC). Ter Avest, McKinnon. Bruggink (FC Twente). RKC-FC Groningen 1-1 (0-0). 59 Wi|nhard 1-0 (strafschop), 66. Gorré 1-1 Scheids rechter: Van der Ende. Toeschouwers: 3.125 Gele kaarten: Van der Leegte (RKC) en Beerens (RKC) Bijzonderheden: Huis tra maakt debuut vooor FC Groningen. FC Utrecht-Fortuna S 0-1 (0-0). 54. Gray 0-1 Scheidsrechter: Reygwart Toeschou wers: 9.725. Gele kaart: Kool, Ricksen en Usta (Fortuna). Van Burik (FC Utrecht). Volendam-Feyenoord 0-2 (0-1). 6. Vos 0- 1. 90. Sanchez 0-2. Scheidsrechter: Ui lenberg Toeschouwers: 6.500 Gele kaart: Govedarica, Steur (Volendam). Sparta-NAC 2-4 (0-1). 4 Roelofsen 0-1, 46 Van der Laan 1- 1. 49. Stewart 1-2, 56. Van der Laan 2-2 (strafschop), 59. Stewart 2-3, 66. Brusselers 2-4. Scheids rechter: Jol Toeschouwers: 5500 Gele kaart: Roelofsen (NAC) Vitesse-PSV 1-0 (0-0). 81. Jochemsen 1- 0. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschou wers: 9500 Gele kaart: Van den Brom, Goossen, Vierklau (Vitesse), Valckx, Cocu (PSV). De Graafschap- Ajax 0-2 (0-0). 52. Litma- nen 0-1, 90. Kluivert 0-2. Scheidsrechter: Herman van Di|k Toeschouwers: 10.900. Gele kaart: Breetveld, Lindenbergh (De Graafschap), Ronald de Boer (A|ax). Topscorers: 1 Nilis (PSV) 15. 2 Makaay (Vitesse) 12. 3. Bosman (FC Twente), Mar celo (PSV). Tomasson (Heerenveen) 10. 6. Mols (FC Utrecht). Arnold (NAC), Gorré (FC Groningen) 9. 9. Sanchez, Koeman (Feye noord), Bruggink (FC Twente), Sibon (Roda JC) 7 Programma, zaterdag 22 februari: NAC- Heerenveen. Roda JC-Willem II, PSV-AZ, De Graafschap-FC Twente, zondag 23 fe bruari: RKC-NEC. A|ax-Feyenoord, FC Utrecht-Sparta. Volendam-Fortuna S, Vi- tesse-FC Groningen KNVB-beker. woensdag 19 februari: De Graafschap-Roda JC. PSV Feyenoord FC Twente Vitesse Graafschap Roda JC Heerenveen NAC Willem II FC Utrecht Volendam Fortuna S. Sparta AZ 21 15 21 15 21 13 21 10 21 8 21 10 3 48 60-15 3 48 38-21 4 43 34-16 5 36 33-23 4 33 26-19 8 33 33-30 6 33 28-26 5 30 33-28 9 28 26-33 10 25 25-33 7 22 26-30 9 22 21-32 7 22 19-32 12 21 24-31 12 19 17-25 Groningen 21 4 7 10 19 23-38 - 11 16 19-34 11 16 21-40 enkele jaren geleden aan de Barneveldse amateurclub SD- VB, waar Arco Jochemsen met de eenvoud van het voetbal werd grootgebracht. „Ogen dicht en uithalen." Zonder het te beseffen had hij PSV een ge voelig lesje gegeven. Vitesse: Westerveld; Van der Hoeven, Van den Brom en Vierklau; Sturing, Jo chemsen (87 Van de Looi). Korsten (80 Del Olmo) en Goossen; Makaay, Machlas (71 Sjoekov) en Laros PSV: Waterreus; Vampeta. Valckx. Stam en Numan; Stinga (61. Zenden), lonk, Cocu en Petrovic (81, Van der Weerden); Marcelo en Nilis. wijzen. Wijnhard scoorde koel- tjès. Huistra had vlak daarna al voor .de gelijkmaker moeten zorgen. Vrij voor het doel stuitte hij op Van Dijk. Gorré scoorde in de 66ste minuut wel met een fraai lobje. De assist, een door kopbal, kwam van invaller Ser: gio Ommel die de falende Bom- barda verving. In het laatste kwartier probeerde RKC de win nende treffer te forceren, maar het massaal verdedigende Gro ningen kwam niet meer in pro blemen. EERSTE DIVISIE FC Den Bosch-FC Zwolle 1-2 (1-2). 8 Boekweg 0-1 (strafschop), 15. Van der Hoorn 1-1, 41. Rislilla 1-2. Scheidsrech ter: Braamhaar Toeschouwers: 1612 Gele kaart: Mie, Kromheer, Knippenberg (FC Zwolle). Emmen-RBC 3-1 (2-0). 26. Arts 1-0, 39. Van Oostrum 2-0, 61 Dorst 2-1, 73. Al berda 3-1. Scheidsrechter: Oskam Toe schouwers: 5021 Rode kaart: 19. Van 0e- veren (RBC). Gele kaart: Kooyman, Arts (Emmen), Penders, Van Gils, Van Oeveren (RBC). Cambuur-Excelsior 3-1 (1-0). 12. Dijkhui zen 1-0, 57. Marbus 2-0, 69 Dijkhuizen 3-0, 90. Fattouchi 3-1. Scheidsrechter: Schuurmans. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Keizer, Berghuis (Cambuur), Van Bremen, De Haan (Excelsior). MVV-Eindhoven 3-0 (2-0). 35. Janssen 1- 0, 43. Platvoet 2-0, 85. Koswal 3-0. Scheidsrechter: Karremans Toeschou wers: 3500. Gele kaart: Mulder (MVV), Schaefer, Manders (Eindhoven) Haarlem-ADO Den Haag 1-1 (0-1). 21 Iliohan 0-1, 55. Emanuelson 1-1 Scheids rechter: Schaap Toeschouwers: 1846. Ge le kaart: Donleben, Keur, Daniêls. Emanu elson, Prommes. Salden (Haarlem), Hees- en. Steijn (ADO) Heracles-TOP Oss 0-1 (0-0). 58 Van der Mije 0-1 (eigen doel) Scheidsrechter: De Graaf Toeschouwers: 1762 Gele kaart: Van der Mije, Nijhuis, Leferink (Heracles). Werner Smits. Vos (TOP). Bijzonderheid: Velten mist in de 39e minuut een straf schop. Helmond Sport-Veendam 2-0 (2-0). 3. Le- vtsjenko 1-0, 5. Stegeman 2-0 Scheids rechter: Van Beek. Toeschouwers: 2750. Gele kaart: Vincent (Helmond Sport), Prin sen (Veendam). Dordrecht'90-VVV 2-0 (0-0). 75. Leerdam 1-0, 88. Hoogendorp 2-0. Scheidsrechter: Buiting. Toeschouwers: 900. Gele kaart: Plet, Arikan (Dordrecht), Pieren (WV). Topscorers: 1. Van Oostrum (Emmen) 20, 2. Tammer (Go Ahead Eagles) 15, 3. Tai- huttu (TOP) 11,4. Van Roon (Telstar) 10, 5 Bruin (FC Zwolle), Platvoet (MVV) 9, 7. Di|khuizen (Cambuur) 8, 8. Van der Linden (RBC), Vroomans (Eindhoven), Arts (Cam buur). Joordens (MVV) 7. Programma, donderdag 20 februari: FC Den Bosch-RBC, zaterdag 22 februari: Veendam-FC Zwolle, Helmond Sport-Hera- cles. TOP Oss-Haarlem, ADO Den Haag- MVV, Cambuur-Eindhoven, Excelsior- Dordrecht'90, VVV-GA Eagles, Telstar-Em- Emmen 19 11 4 4 37 38-22 Cambuur L 19 11 4 4 37 34-21 ADODenHaag 19 10 6 3 36 27-16 GA Eagles 19 10 3 6 33 33-24 MVV 19 9 6 4 33 31-22 TOP 19 9 5 5 32 29-24 FC Zwolle 19 9 4 6 31 32-23 Veendam 19 8 5 6 29 22-16 VVV 19 7 7 5 28 24-20 Eindhoven 19 8 4 7 28 29-27 Den Bosch 19 8 3 8 27 27-25 RBC 19 8 1 10 25 26-29 Dordr. '90 19 7 4 8 25 20-24 Heracles 19 5 6 8 21 27-27 Telstar 19 5 4 10 19 23-38 Helm.Sport 19 4 3 12 15 18-40 Haarlem 19 2 4 13 10 16-33 Excelsior 19 2 3 14 9 12-37 Emmen, AD0 Den Haag periodekampioen Derde periode Cambuur L. FC Zwolle ADODenHaag TOP RBC MW Eindhoven Haarlem Veendam Emmen Helm Sport Den Bosch GA Eagles Dordr. '90 WV Telstar Heracles Excelsior 3 3 0 0 9 8-2 3 3 0 0 9 7-3 3 2 1 0 7 7-4 3 2 1 0 7 4-2 3 2 0 1 6 7-3 3 2 0 1 6 4-2 3 2 0 1 6 3-4 3 1114 6-2 3 1114 3-4 3 1 0 2 3 5-5 3 1 0 2 3 3-3 3 1 0 2 3 2-3 3 1 0 2 3 3-5 3 1 0 2 3 2-4 3 1 0 2 3 2-5 3 1 0 2 3 2-5 3 0 0 3 0 3-7 3 0 0 3 0 1-9 Restart Computers bv Leiden Hard- en Software Overnjn 18 Nieuwe-en inruilapparatuur 2315 KA LEIDEN Netwerk installaties Technische dienst Tel; 071-5224551 Grote voorraad spare parts Fax 071-5227329 COMPAQ, m PACKARD

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17