Finidi houdt Real van winst af Vier uit vier voor Martina Hingis Nipte overwinning Magnie Sport Toernooi Sun City voor golfer Nick Price Van der Schans wint in Bordeair MAANDAG 17 FEBRUAR11997 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 FIFA praat over transfers Zurich De FIFA behandelt deze week in Zürich de transferver- goedingen, naar aanleiding van het Bosman-arrest. De Europese voetbalbond hoopt steun te krijgen voor een plan dat clubs die jonge spelers moeten laten gaan daar toch een vergoeding voor krijgen. De UEFA wil de jeugdopleiding beschermen. Voor spe lers jonger dan 24 jaar moet een transfersom gevraagd kunnen worden. Dat heet dan: een vergoeding voor de opleidingskosten. De UEFA bespreekt de plannen deze week met de FIFA, dan met de clubs en wil ze vervolgens aan de Europese commissie voor leggen. Tijdens de driedaagse bijeenkomst wordt ook gesproken over de organisatie van het WK in 1998 en 2002 en de arbitrage. Jardel op dreef bij FC Porto lissabon Mario Jardel is de beste aankoop van FC Porto sinds jaren. De Braziliaan bewees dat zaterdag tegen Chaves opnieuw. De spits maakte drie doelpunten en had daarmee een belangrijk aandeel in de 4-2 zege. FC Porto blijft koploper met een voor sprong van zestien punten. Achtervolger Sporting Lissabon won met 2-0 van Rio Ave, terwijl Benfïca met dezelfde cijfers afreken de met Setubal. Voor de club van Glenn Helder scoorden Gomes en Pacheco. 'Zuiplap' Antic eist schadevergoeding madrid Radomir Antic kan veel verdragen, maar als Javier Cle mente hem uitscheldt voor zuiplap gaat dat te ver. De trainer van Atletico Madrid, de tegenstander van Ajax in de kwartfinales van de Champions League, dient een aanklacht in tegen de Spaanse bondscoach. De Serviër verlangt een schadevergoeding, ongeveer 1,4 miljoen gulden. Behalve voor zuiplap maakte Cle mente, weinig geliefd onder de trainers in Spanje, een snerende opmerking over de eeüust van Antic. Volgens hem is de ex-trai ner van onder meer Real Madrid een vreetzak. Sean Dundee Duits international bonn» Sean Dundee, geboren als Zuid-Afrikaan, debuteert op 26 februari als Duits international in de oefenwedstrijd tegen Israël. Bondscoach Berti Vogts heeft dat bekendgemaakt. Via een spe ciale, zeer snelle, methode verkreeg de aanvaller van Karlsruher SC onlangs de Duitse nationaliteit. Uit zijn geboorteland kwam daarop harde kritiek op de topscorer van de Bundesliga 14 tref fers). Zuid-Afrikaanse politici schilderden hem zelfs af als een soort van landverrader. Stadion Guatemala voorlopig niet open Guatemala stad Het voetbalstadion Mateo Flores in Guatemala blijft voorlopig gesloten. De tempel was in oktober 1996 het trieste decor voor 78 doden, toen te veel voetbalfans samen dromden en tribunes het begaven. Volgens een official van de FIFA zijn grootschalige vernieuwingen noodzakelijk voordat het stadion weer kan worden geopend. Hugo Salcedo, lid van het bestuur van de FIFA, inspecteerde de kolos. Er moeten meer zit plaatsen en verbeterde uitgangen komen. Daarnaast moet er speciale apparatuur worden geïnstalleerd om valse tickets op te sporen. Van der Poel wint laatste veldrit fronsac Adri van der Poel heeft het veldritseizoen in stijl afge sloten. De renner uit de Rabobank-ploeg won gisteren in Frons ac (Frankrijk) de laatste rit voor de Belg Peter van Santvliet en Richard Groenendaal. Van der Poel domineerde het seizoen met eindoverwinningen in de wereldbeker en de Super Prestige Tro fee. Bondsspeld voor Marcel Wouda Amersfoort Marcel Wóuda heeft bij de NK sprint in Amersfoort het bondsereteken van de KNZB gekregen. Voorzitter Hans Beij- er beloonde de Brabander met deze speld voor zijn grote ver diensten voor de zwemsport het afgelopen half jaar. Wouda werd eind december drievoudig Europees kampioen op de wis selslag (25-meterbaan) en mag zich sinds kort ook wereldre cordhouder noemen op de 400 wissel. Hij is de eerste Nederlan der die dat op een regulier nummer mag doen in de bijna 110- jarige historie van de zwembond. Juventus loopt opnieuw uit op concurrentie Een goal van Finidi voor kwam zaterdagavond dat Real Madrid won van Betis. De van Ajax gekomen aan valler zorgde na een uur spelen voor 2-2. Daar bleef het bij in de topper tussen de nummer één en drie van Spanje. madrid ap/rtr Betis startte brutaal in Berna- beu. Alfonso Perez tekende in de zevende minuut voor de openingstreffer voor de gasten. Mijatovic en Panucci zetten Re- al daarna op 2-1. Het laatste woord was vervolgens aan Fini di. Barcelona kwam twee punten dichterbij de koploper. Dat ging echter wel moeizaam. De club van Bobby Robson won met 1-0 van Racing Santander. Luis En rique scoorde vlak voor de rust. Barcelona speelde het laatste kwartier met tien man. Spits Pizzi werd, twee minuten nadat hij de Braziliaan Giovanni had vervangen, met een rode kaart van het veld gezonden. Het ver schil tussen Real en Barcelona bedraagt zes punten. Italië Een voor een vallen de titelkan didaten af. Sampdoria leek kop loper Juventus te bedreigen, maar verloor met 2-1 van AS Roma. Juventus won met 2-1 van Perugia. De kloof met Sapipdoria, tweede, bedraagt na twintig duels vijf punten. Bij Juventus vervulde sterspe ler Del Piero een hoofdrol. De aanvaller maakte beide doel punten. De eerste was uit een strafschop. Bij Perugia deed Kreek 67 minuten mee, toen werd hij vervangen door Goret- ti. De oud-Ajacied was de enige van de Nederlanders die in de basis begon. Bij AC Milan mocht Davids in de 78ste minuut invallen voor Albertini. Reiziger speelde niet. Winter was nog niet fit genoeg om met Inter aan te treden te gen zijn oude club Lazio Roma. De ploegen hielden elkaar in evenwicht: 2-2. Lazio stond ove rigens twee keer op voorsprong. Milan kwam in de 45ste mi nuut op voorsprong. Albertini benutte de strafschop die werd gegeven na een overtreding op uitblinker Weah. De middenvel der schoot uit stand vanaf elf meter raak. De Zweed Blomq- vist, gekomen van IFK Göte- borg, maakte acht minuten voor tijd het tweede doelpunt. Lang Clarence Seedorf wordt op de hielen gezeten door Merino Torres van Betis Sevilla. mocht hij niet ge nieten, want enkele minuten later werd hij eruit gestuurd. De treffer was niet bijzonder, maar de voorbereiding wel. In de hoek van het veld zetten twee verdedigers Weah vast. De Liberiaan leek kansloos, maar met prachtige bewegingen wurmde hij zich langs de tegen standers. Een derde omzeilde hij simpel met een voetbewe ging. De pass op Blomqvist en BUITENLANDSVOETBAL het doelpunt maakten het hoogstandje compleet. België Het verschil tussen Moeskroen en Anderlecht bedraagt sinds zaterdagavond tien punten. De verrassende koploper won thuis probleemloos van AA Gent (3- 0). De trots van Brussel daaren tegen viel verder terug. FC Ant werp won in het Astrid Park met 3-2. Lokonda Mpenza scoorde twee keer voor Moes kroen tegen AA Gent. De eerste keer deed hij dat na een mooie combinatie met zijn broer Mbo. Dugardein maakte ook nog een doelpunt voor de lijstaanvoer der. Drie keer kwam Antwerp op voorsprong bij Anderlecht, slechts twee keer maakte de thuisclub gelijk. Beide malen gebeurde dat door een benutte strafschop van de Zweed Zetter- berg. Eerst na de openingstref fer van Glogovac, vervolgens na de 2-1 van Owalabi. Dezelfde Owalabi zorgde voor de 3-2 in Antwerps voordeel, na zwak op treden van de verdediging van Anderlecht. Duitsland In de strijd om de Duitse titel lijkt VfB Stuttgart bij de hervat ting van de competitie voorlo pig te zijn afgehaakt. Bij Schalke leden 'die Schwaben' de vierde achtereenvolgende nederlaag in een uitwedstrijd. Voor het Schalke van coach Stevens be tekende het de vijfde zege op rij. Wilmots besliste de wedstrijd tussen Schalke en Stuttgart. De Belg maakte kort voor de rust het enige doelpunt, koppend, na een voorzet van uitblinker Thon. Van Hoogdalem, onlangs overgenomen van Roda, maak te in de 37ste minuut als ver vanger van Nemec zijn Bundes- liga-debuut bij Schalke. Zijn landgenoten De Koek en Mul der speelden de hele wedstrijd, evenvals Verlaat bij het tegen vallende Stuttgart. Aan de kop nam Bayern München opnieuw twee punten voorsprong op Borussia Dort mund. De recordkampioen won thuis met 3-0 van St. Pauli, de titelverdediger had vrijdag al Leverkusen verslagen (3-1). De achterstand van Stuttgart be draagt nu al acht punten. Engeland Chesterfield heeft voor een klas sieke stunt in de FA-Cup ge zorgd door ten koste van Not tingham (1-0) de kwartfinales te bereiken. Het gaat om een club uit de tweede divisie. Notting ham, van Brian Roy, speelt in de Premier League. De beslissing viel in de 54ste minuut. Tom Curtis werd een historische fi guur in Chesterfield door de enige treffer te maken, uit een strafschop. Het was niet de enige verras sing in het bekertoernooi. Voor lopig plaatsten zich slechts drie clubs uit de hoogste afdeling bij de laatste acht. Dat zijn Shef field Wednesday, Middles brough en Wimbledon. Het was de eerste keer sinds 1946 dat geen van de Big Five (Manches ter United, Liverpool, Arsenal, Everton, Tottenham) de vijfde ronde bereikte. Het wordt straks de eerste finale sinds 1975 zon der tenminste één van die teams. Anderlecht-Antwerp 2-3, Charlero Genk 1-0, Lokeren - Cercle 1-3, Lo Harelbeke 1-0, Mechelen - St.Truid Brugge - RWDM 1-0, Aalst - Moeskroen - Gent 3-0, Ekeren - 4-0. Stand aan kop: Moeskroen Brugge 23-46. Lierse 23-45, Anc 23-39. Harelbeke 23-38. Antwerp Lommei 23-36. duit Duisburg - Bochum 1-1, Bayern Mu St.Pauli 3-0, Schalke'04 - Stuttgi Karlsruhe - Rostock 1 -1Bremen - F 1-0. HSV - 1860 Munch 2-3. Bie M'gladbach 0-2. Stand aan kop: Be 18-39, Dortmund 18-37, Leverkui 34, Stuttgart 18-31, Karlsruhe Köln 18-29, Bochum 17-28. eng i Derby County - West Ham 1-0, Tottf Arsenal 1-0 FA-Cup, vierde ronde: Blackburn R Coventry 1-2. Vijfde ronde: Birrnm Wrexham 1-3, Chesterfield - Nott Forest 1-0, Leeds United - Portsn» 3, Manchester City - Middlesbrouj Wimbledon - Queens Park Ranger Zondag: Bradford - Sheffield Wedne 1Leicester - Chelsea 2-2. fral Guingamp - Bordeaux 2-2. Stand Monaco 26-55, Paris SG 26-4!. 25-45, Strasbourg 26-43, Auxerre Bordeaux 26-42, Nantes 26-39, GRIEKB Panaliakos - Aris 1-1, lonikos - Ede s 1-3, Heraklis - AEK 2-2, Kastoria 0-1, 0FI Kreta - Xanthi 3-0, Panall - Panahaiki 2-0, PA0K - Apollon 3 :i - Athinaikos 1-0. Stand aan kop:0 e kos 20-48, Panathin. 21-45, AEK OFI Kreta 21 - 40, Kavala 21-34 21-32, Veria 21-31, Panaliakos 21 t Atalanta - Vicenza 3-1, Verona - Fi 2-1, Juventus - Perugia 2-1, Lazic 2-2, Milan - Bologna 2-0, Piacenza Ii 1-0, Sampdoria - Roma 1-2, Ui - Cagliari 1-0, Reggiana - Parma O-O 3 Juventus 20-40, Sampdoria 20-35 na 20-31, Inter 20-31, Atalanta Parma 20-31, Vicenza 20-30, Ro !l 30, Milan 20-28, Napoli 20-28, h 0 20-27, Lazio 20-27, Udinese 20-i v cenza 20-23, Perugia 20-19. Ver 17, Cagliari 20-16, Reggiana 20-1, po/iJO Chaves - Porto 2-4, Sporting - Rio/ Setubal - Benfica 0-2, Boavista - 1-1, Espinho - Belenenses 0-1, An |j Maritimo 0-0, Gil Vicente - Braga gueiros- Leca 1-0, Leiria - Guimar Stand aan kop: Porto 20-56, Spor 0 41. Benfica 20-40, Guimaraes Braga 20-31, Amadora 20-30, 20-28. Falkirk - Dunfermlien 2-1, Range' I Fife 3-0, Greenock Morton - Dundi ft 2, Motherwell - Hamilton A 1-1, Dundee Un. 1-1. Real Madrid - Betis 2-2, Valencia za 1-1, Bilbao - Oviedo 3-2, Ban Santander 1-0, Celta - Alicante portivo - Atl Madrid 0-0, Extrent| Vallecano 1-0, Logrones - Compos! Sevilla - Tenerife 2-1, Gijon - Soc 0. Stand aan kop: Real Madrid 24- ei celona 24-50, Betis 23-46, Depo 41, Sociedad 24-41, Atl.Madrid Bilbao 24-36. Trabzon 0-3, Besiktas - Fenerbal 1/ Bursa - Istanbul 0-2, Gaziantep -I bir 2-0, Samsun - Denizli 3-0. SI l kop: Galatasaray 22-50, Trabzon I Fenerbahce 22-47, Besiktas 22 I ziantep 22-40, Bursa 22-38, Koe J 34. Muster zegeviert in Dubai den haag anp/rtr Enqvist wort in Marseille, Mus ter in Dubai, Rusedski verraste Agassi in San José maar Martina Hingis sloeg in Parijs de man nen naar de achtergrond. De 16-jarige tiener won haar vierde opeenvolgende toernooi. Na Sydney, de Australian Open en Tokyo stond ze in Parijs één set af. In de finale tegen Anke Hu- ber, 6-3 3-6 6-3. Het was haar 22ste overwin ning in serie. In die 22 partijen verloor ze vier sets. Martina II lijkt in dat opzicht op Martina I, Navratilova, haar grote voor beeld. Ook speltechnisch gaat ze meer en meer de kant van Martina I op. Bij haar entree in het profwereldje, in oktober 1994, leek ze de nieuwe Chris Evert, voor wie het net onder stroom stond. Na twee jaar ont wikkelt ze zich als een allroun- der: sterk vanaf de baseline, geen angst voor het net. Huber kwam dat in Parijs aan de weet. De als derde geplaatste Duitse ontfutselde de nummer twee van de wereld een set, maar uitzicht op de overwin ning had ze nooit. Hingis voelde zich moe na haar zware pro gramma in de eerste twee maanden, maar niet te moe om Huber voor de vijfde keer in zes duels te verslaan. Al gaf ze zoals in de voorgaande vijf partijen wederom een set af. Machtsovername Door haar overwinning naderde ze Steffi Graf op de wereldrang lijst tot op 751 punten. Een machtsovername zit er voorlo pig nog niet in. Hingis gaat twee weken op vakantie, keert terug op de baan voor de Fed Cup en in het WTA-circuit in Key Bis- cayne. de vijfde grand slam. Graf laat Hannover schieten door haar knieblessure en maakt haar rentree eveneens in de Fed Cup op 1 en 2 maart. In Dubai loste Thomas Mus ter Goran Ivanisevic af als toer- nooiwinnaar en als nummer twee van de wereld. Muster ver sloeg de Kroaat in de finale met 7-5 7-6. Het was de derde toer nooizege van de Oostenrijker op een andere ondergrond dan gravel, waarop hij veertig keer triomfeerde. Minder bekwaam In de halve finale wikkelde Muster zaterdag de marathon partij tegen Courier van 2 uur en 24 minuten bekwaam af, 7-6 2-6 6-3. Ivanisevic ontdeed zich met moeite (6-1 3-6 6-3) van Jiri Novak, de nummer 67 van de wereld die de rentree van Kraji- eek in de kwartfinales hardhan dig onderbrak. In Marseille behaalde Tho mas Enqvist zijn eerste toer nooizege van dit jaar. Tegen stander Marcelo Rios, eerste ge plaatst, haakte op 4-6 0-1 af met een spierverrekking in het dij been. De Chileen had een ver velende week achter de rug in Marseille. Hij miste zijn bagage op het vliegveld van Marseille en werd beroofd in de kleedka mer van het tennisstadion. In San José, Californië, be reikte Sampras simpel de finale, 6-2 6-3 tegen Todd Martin. An- dré Agassi had zijn tegenstan der moeten worden, maar werd na Chang een ronde eerder het tweede slachtoffer van naam van Greg Rusedski, 3-6 4-6. De Brit van Canadese origine pro duceerde opslagen van rond de 217 kilometer per uur. Agassi hoorde ze alleen. Rusedski weet zijn opmerke lijke successenreeks aan zijn trainingsijver. In december stond hij met zijn coach Brian Teacher 27 dagen achtereen vier uur op de baan. Zelfs op Eerste Kerstdag onderbrak hij dat patroon niet. In San José be taalde die volharding uit. sun city rtr De Zimbabwaan Nick Price heeft het golftoernooi in Sun Ci ty gewonnen. De voormalige nummer één van de wereld had een voorsprong van acht slagen op de Zuid-Afrikaan David Frost. De Deen Thomas Björn legde beslag op de derde plaats. Het toernooi voor de Europe se tour werd een aantal keren onderbroken wegens het slech te weer. Een aantal spelers moest gisteren hollend het par cours afwerken om voor de in vallende duisternis binnen te zijn. De 40-jarige Price liet alles rustig over zich heen gaan. In november 1995 won hij voor het laatst. Daarna werd hij ziek. Price was uitermate tevreden met zijn prestatie. Hij zei het gevoel te hebben „terug te zijn" en denkt dat hij weer overal kan Zabel rapste in eerste rit Ruta del Sol marseille/sevilla anp/afp Met een minieme voorsprong heeft Emmanuel Magnien de Ronde van de Middellandse Zee op zijn naam gebracht. De Fransman hield na de laatste etappe van Hyeres naar Marseille slechts twee seconden over op de Italiaan Michele Bartoli, de winnaar van de vijfde etappe. Magnien verdiende de leiderstrui door de zege van zijn ploeg Festina in de race tegen de klok. De Italianen beheersten de ronde in het zuiden van Europa. Ze wonnen vier van de zes etappes. Mario Cippolini pakte de zeges in de eerste twee ritten. De dagsuccessen in de vierde en vijfde etappe waren voor respectievelijk Strazzer en Bartoli. Gontsjenkov pakte de laatste overwin ning. De Rus eindigde voor Bartoli en Magnien. Met de derde plaats won hij als eerste Fransman sinds 1993 de ronde. De Nederlanders hadden weinig succes. Mi chael Boogerd eindigde zaterdag als negende. In de top tien van het algemeen klassement kwa men de renners niet voor. Patrick Jonker en Peter Luttenberger uit de Rabobank-ploeg gingen za terdag na een val in de vierde etappe niet meer van start. In de eerste rit van de Ruta del Sol vielen de Nederlandse wielrenners eveneens buiten de top tien. Michael van der Wolf finishte na een etappe over 119,4 kilometer van Sevilla naar Sew twaalfde. De overwinning ging naar Erik De Duitser klopte de Belg Jo Planckaert Spanjaard Angel Edo. In een criterium door de straten van kwam een aantal favorieten in de vijftiende ten val. Tony Rominger verloor 47 seconde «e Zülle kwam binnen op 1.40. OrganisatoGi Cuevas moest wegens de staking van de S[ 1 vrachtwagenchauffeurs het rittenschema bi le lijk aanpassen. i Olaf Ludwig heeft zaterdag met een afsc in gala zijn wielercarrière beëindigd. Voor 37C o\ schouwers eindigde de Duitser als tweedel ni omnium in Stuttgart. De overwinning de Australiër Danny Clark. De Belg Etien Wilde finishte als derde. Ook de zevenvina wereldkampioen sprint Michael Hübner si do mee. Ludwig, die vorig jaar al afscheid nam vai strijden op de weg, behaalde 56 zeges als pi won drie etappes in' de Ronde van Franki - 1992 behaalde hij met zijn overwinning Amstel Gold Race als eerste Duitser de w een wereldbekerwedstrijd In 1993 verruilde Ludwig de Panasonic van Peter Post voor Telekom. In deze fo reed hij de laatste drie jaar. Thomas Muster loste Goran Ivanisevic in Dubai af als toernooiwinnaar en als nummer twee van de wereld. Muster versloeg de Kroaat in de 'linkshandige' finale met 7-5 7-6. foto Met een zeventiende plaats in het Mitsubishi Open in Manilla heeft Robert Jan Derksen een geslaagde entree in de profes sionele golfwereld gemaakt. De 21-jarige Nijmegenaar had voor de 72 holes op de par-72 baan van Southwood Golfclub 289 slagen nodig. Derksen liet ach tereenvolgens 70-73-73-73 no teren. Hij had acht slagen ach terstand op de Japanse winnaar, Nogami. Heemsteder Joost Steenkamer werd in de Filipijn- se hoofdstad met 297 slagen ge deeld 62ste. In Honolulu gaat in de voor laatste ronde de Amerikaan Mi ke Reid aan de leiding. Zijn landgenoot Paul Stankowski staat tweede, met een slag meer. Peter Lonard pakte de zege bij de Open Australische kam pioenschappen in Melbourne. Voordat hij zegevierde, moest hij eerst een barrage met zijn landgenoot Peter O'Malley spe len. Beiden waren geëindigd met 276 slagen. Tweede zege voor Gelderlander in wereldbekercyclus bordeaux» anp Wout-Jan van der Schans blijkt goed overwinterd te hebben. De 35-jarige springruiter uit Lunteren zegevierde gisteren in de elfde kwalificatiewed strijd voor de wereldbeker, die in Bordeaux werd gehouden. Hij was in de barrage met het paard Global Leroy Brown de snelste foutloze deelnemer. Van der Schans bleef met zijn tijd van 34,95 seconden vijfhonderdste seconde voor op de Brit Nick Skelton met Virtual Villaga Zalza. Vorig jaar waren de rollen in Bordeaux omgedraaid: toen zegevierde Skelton voor Van der Schans. Het was de tweede zege voor de Gelderlander in deze cyclus voor de wereldbeker in de West-Europese league. In no vember van het vorig jaar werd Van der Schans eveneens met Global Leroy Brown eerste tij dens Jumping Amsterdam. Nog drie Nederlandse ruiters eindigden bij de eerste tien. Jos Lansink werd met Calvaro Z zevende, Henk van de Pol met Juriquilla negende en Jan Tops met Sonora La Silla tiende. Tops zegevierde zaterdag met Operette la Silla in de Grote Prijs. Piet Raymakers, die niet in Bordeaux reed, blijft leiden in de rangschikking van de West-Europese league. De fi nale is van 30 april tot en met 4 mei in Göteborg. In Neumünster bracht de Nederlander Sven Rothenber- ger de zevende en voorlaatste kwalificatiewedstrijd voor de wereldbeker dressuur op naam. Met Weyden kree u| een score van 77,83 pn |0 van de jury. Tweede wei |j|( Zweedse Louise NathhorS Walk on Top, derde de D qj Karin Rehbein met Dol ro hall. De Duitse Isabell Wert zet de eerste plaats in he senklassement voor Hl TV. en een andere Duitse, M Theodorescu. Rothenber] negende met Olympic elfde met Weyden. Tineke tels is tiende met Olympic bria. Anky van Grunsvei vastzit in Gemert vanweg vervoerverbod op haar den in verband met df kenspest, is automatisd m plaatst voor de finale hall in Den Bosch.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 16