NR m CITROËN VORR JE HBO m Twijfels over Schiphol-filiaal Citroen Break Citreën Xantia Break Citreën IX Break Citroën Saxo Randstad Eén gewonde bij opblazen kantoorpand Fiat voor aankoop Rutte 'met hakken over de sloot Justitie stuurt criminelt jeugd terug naar schoo Haagse politietop op stage bij bedrijfsleven vanaf f 55.265,- vanaf 121.390,- MAANDAG 17 FEBRUAR11997 975 Minister M. de Boer (milieu) is niet overtuigd van de aan leg van een filiaal van Schiphol als de nationale luchtha ven haar grenzen heeft bereikt. De minister vindt dat het milieu meer aandacht verdient in de discussie over de toekomst van de luchtvaart. Zij heeft haar ambtenaren opdracht gegeven een discussienota daarover aan te pas sen. Vrijdag onthulde deze krant dat ambtenaren van be trokken ministeries kiezen voor aanleg van banen in de buurt van Schiphol. In een conceptnota van de mi nisteries van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu (VROM), verkeer en waterstaat en economische zaken staat dat een filiaal van Schiphol nodig is. Daarvoor zouden drie locaties in aanmerking komen: een plek in zee voor de kust bij IJmuiden, het Markermeer of Flevoland. Minister De Boer vindt dat de ambtenaren te snel hebben ge concludeerd dat een uitbreiding nodig is. De bewindsvrouw wil dat er eerst gekeken wordt naar nut en noodzaak van uitbrei ding van de luchthaven. Ze wil ook praten over mogelijke alter natieven hiervoor. Premier Kok zou de minister vrijdag hebben gesteund tijdens een bespreking van de nota met een aantal ka binetsleden. De kamerfractie van Groen links is teleurgesteld over de in houd van de ambtelijke notitie. Fractievoorzitter Paul Rosen- möller is teleurgesteld dat er geen optie is opgenomen die uitgaat van een afremming van de groei van de luchtvaart. De voorlopige nota ademt volgens hem de geur van het ongebrei deld-toelaten van extra lucht verkeer. ,,Als het kabinet deze nota zo overneemt, dan wil ik onmiddellijk een debat", aldus Rosenmöller. De voorkeur van de ambtenaren beperkt volgens Rosenmöller bij voorbaat elke open discussie over hoe ons land wil omgaan met de groei van de luchtvaart. De ambtenaren noemen flexi biliteit het grootste voordeel van een filiaal op enige afstand van Schiphol. De satelliet kan langzaam meegroeien met de drukte in de luchtvaart. DEN HAAG ANP Onder grote publieke belangstel is zaterdagmorgen een oud 1 toorpand aan de Haagse Regu weg opgeblazen om plaats te i ken voor nieuwbouw. Door ro vliegend ijzer raakte één omstar licht gewond. Verder sprongen men in het naastgelegen PTT' bouw. De aannemer besloot voor d manier van afbreken omdat si van het vier verdiepingen telle pand te omslachtig zou zijn. In menwerking met onder n brandweer en politie werd een j in elkaar getimmerd waardoor blazen mogelijk werd. Een politiewoordvoerder zei terdag dat de procedure nog ui' breid geëvalueerd moet worden meer omdat er enkele wanklan waren. Het naburige trein- en ai verkeer (Utrechtsebaan) heeft g last van de ontploffing gehad. Door het samengestroomde bliek werd de ontploffing met namiet met euforisch gegil ontv gen. Eerst klonk er getoeter, daa stortte een oude fabriekspijp in plaats te maken voor het pand als een kaartenhuis in elkaar zal Toen na de knal een enorme s1 wolk de residentie in trok vlucht de kijkers de achterliggende wijl in. Met een glimlach om de stof monden kwamen ze daar even le weer uit. HAARLEM GPD De provincie Noord-Holland kan het afvalverwerkingsbedrijf Rutte in Halfweg kopen. De provinciale fractie van Groen- Links, die een sleutelrol speelt in de discussie, gaat akkoord met het afgelopen vrijdag ge reed gekomen accountantsrap port over de overname. Daarin staat dat er geen grote financië le problemen te verwachten zijn. In november was de accoun tant nog zeer kritisch over de voorgenomen aankoop van Rutte door NV Afvalzorg, het stortbedrijf van de provincie Noord-Holland. In het nadere rapport staat dat de risico's g tendeels zijn afgedekt. noemt de accountant een got beoordeling moeilijk. De adi nistratie bij het bedrijf zou o voldoende zijn. ,,De overname kan met hakken over de sloot rekeii op onze instemming", ali GroenLinks-woordvoerder Bozelie. ,,A1 roept ook dit n port vragen op." Er zijn goi winstverwachtingen meege kend van een van Ruttes do terbedrijven, Metro Systei dat zich toelegt op het ond gronds bergen van afval. „M ik weet niet hoe hard die ver: derstelling is," aldus Bozelie. ROTTERDAM ANP Criminele jongeren moeten naast hun celstraf ook naar schoolt) ven gaan. Overdag zitten zij in de schoolbanken en 's avonds ra den zij zich bij het jeugdhuis van bewaring. Dat plan wil het Op baar Ministerie in Rotterdam vanaf 20 maart uitvoeren. Verder wil het OM in de Maasstad hardnekkige spijbelaars Vi de kantonrechter brengen. Deze kan een verplichte motivatiec sus van minstens veertig lesuren opleggen, zo heeft persofficier i Justitie, mr. H. Wesselink zaterdag bekendgemaakt. De plara maken deel uit van het veiligheidsbeleid van de gemeente Roti dam. Tot nu toe zitten ontspoorde minderjarigen tijdens hun voorlo ge hechtenis dag en nacht in de cel. In die tijd krijgt de jeugdige! mineel te maken met tal van problemen. Naast de rechtszaak i volgt ook vaak schorsing door de school en straf van de oudi Daardoor ontsporen volgens Justitie jongeren nog verder. Als schoollessen gewoon doorgaan, zou de kans op herhaling vaai mineel gedrag na de celstraf afnemen. De maatregel betreft jongeren van twaalf tot zestien jaar die e stige misdrijven hebben gepleegd, zoals roof, verkachting en n handeling. DEN HAAG ANP Hoge politieambtenaren van het korps Haaglanden gaan stage lopen bij het bedrijfsle ven. Commissaris Nico Laag land is de eerste die twee jaar buiten de deur gaat kijken: hij wordt gedetacheerd bij het ad viesbureau Moret Ernst Young. Laagland beheert momen teel de gebouwen, wagens en ander materieel van het korps. De politiemensen uit het top- en het middenkader hopen tij dens hun stage management- ervaring op te doen die hen bij terugkeer in het korps van p kan komen. Bijkomend voordeel is dati ook intern plaatsen vrijkomt waardoor een betere doorstri ming mogelijk wordt. De si gelopers krijgen na twee ja dezelfde of een vergelijkba functie als die ze voor het ve trek bekleedden. Het bedrijf waar de politi man gaat werken betaalt i salariskosten. Hoeveel politi! mensen bij het bedrijfslef gaan snuffelen is nog niet bi kend. Dat niet de hele top o pad zal gaan spreekt volgei een woordvoerder vanzelf. Enquête: publiciteit over kindermoorden gaat niet te vc ROTTERDAM ANP De publiciteit over kindermoor den gaat niet te ver. Wel zou de berichtgeving erover nieuwe moorden kunnen uitlokken. Dat is de uitkomst van een enquête van het onderzoeksbureau In terview in Amsterdam in op dracht van het Algemeen Dag blad. Bijna de helft van de onder vraagde Nederlanders (49 pro cent) denkt dat de publiciteit over kindermoorden een vol- Toen na de knal een enorme stofwolk de residentie in trok vluchtten de kijkers de achterliggende wijken in. Zen Cllrnën kM Break «oor ie prils van een Citroen HM Berllne (5-ienrs). m Uw financiële acllevoorieel 13.550,- AUTOBEDRIJF LE VÉLO - VAN DER VELDE, Kennedylaan 118, Leiden, tel. 071 - 576 93 22. I fen Citroen Saxo mei 1 1.000,- aan accessoires (fncl. BW). 01 een Citroen Saxo met een renteloie ullseslelie 1 NU MET ëelalfng lol I januari 1338 nan maximaal 1 15.000. STANDAARD Uw financiële voorieel nffgeslëfife hela ling f 1750, - AIRBAG U ziet het, u krijgt erg vee] Citroën voor uw geld. Meer ruimte of lage brandstofkosten, accessoires. En dan te bedenken dat u al een Citroën XM rijdt vanaf f 55.265,-, een En u krijgt nog meer. Op alle Citroën ZX modellen m.u.v. de Citroën ZX Tentation Citroën Xantia vanaf f 37.430,-, een Citroën ZX vanaf f 28.990,- en een Citroën Saxo krijgt u nu een renteloze uitgestelde betaling tot 1 januari 1998 van maximaal vanaf f 21.990,-. Kom dus snel naar de showroom en vraag naar de actievoorwaarden, f 15.000,-. Dit geldt ook voor de Citroën Saxo als u niet kiest voor de f 1.000,- aan of bel voor meer informatie 06-0226090. 0 BIJZONDER OITROËN len Citroen Xantia Break voor ie prijs van een Citroen kantla Berllne (5-ieors). a Uw financiële acllevoorieel lol 12MB. 01 een Citreën kanlia iiesel 1.3 Tenlalion voor ie prijs van een Benzine 1.8 renlalinn. Uw financiële actlevonrieel minimaal f 2.000,- len Citroen Zk Break voor ie prlis van een Citreën Zk Berllne 15-ienrs). a Uw financiële acllevoorieel 12.350,- Uw flnancfëfe voorieel oilgeslelie Betaling I 1.750,- Of een Citroën Zk iiesel 1.3 Tenlalion voor ie prils van een Benzine f.0 Zenlalfnn. Uw financiële acllevoorieel 12.010,

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 12