'Rijksweg in tunnel onder Voorschoten' )rgie van drank idt tot geweld 'Onderweg hoor je de bloemknoppen openspringen Regio Leiden/Rijn Veenstreek 'Politie houdt van u' Onttakeling Rechter onderzoekt rol politie bij onderzoek Rijnsburgse drugsbende TERDAG 15 FEBRUAR11997 olitie bekeurt bromfietsers i7frswoude-rijndijk Bij een controle op de Rijndijk in Hazers- oude-Rijndijk zijn gisteren elf bromfietsers door de politie op i bon geslingerd. Vijf bromfietsen waren opgevoerd, terwijl er :ht te veel geluid produceerden. Twee bestuurders bleken niet het bezit te zijn van het inmiddels verplichte bromfietscertifi- ewonde bij frontale botsing lderswoude. Bij een frontale aanrijding bij de kruising van de ilderswoudseweg en de Slootweg is gistermorgen een 66-jarige rechtse licht gewond geraakt. De vrouw zat in de auto bij haar -jarige echtgenoot. Hun wagen kwam even voor elf uur intaal in botsing met een bestelbus die werd bestuurd door n 32-jarige Alphenaar. De Alphenaar nam vanaf de Slootweg bocht te ruim, waardoor hij op de linkerweghelft terecht ram. De vrouw is met rugletsel overgebracht naar het Lange- id ziekenhuis in Zoetermeer, waaruit zij in de loop van de ddag weer werd ontslagen. evalling op televisie ierdorp/ter aar Hoe C. Slegtenhorst uit Ter Aar het leven ïonk aan dochter Gillian, is zondag 23 februari te zien op tele- ie in het programma 'De Bevalling' van SBS 6. De camera gde Slegtenhorst thuis, tijdens een controle-afspraak met de naecoloog en op de dag van de bevalling in het Rijnland Zie nhuis in Leiderdorp. Gillian kwam 4 februari via de keizersnee wereld. oedselhulp Bulgarije iwoude Bij het verhaal in de krant van gisteren over de acti- eiten van de Stichting Voedselhulp Bulgarije Varna uit Rijn- lude is abusievelijk het verkeerde fotobijschrift geplaatst. Op ifoto prijkten voorzitter Theo Wesseling en bestuurslid Cees n Hollander van de stichting en niet zoals vermeld stond Theo urzer uit Oud Ade. chef hans jacobs.071-5356414. plv -chef rudolfkleun.071-5356436 huldbewuste verdachten horen cel eisen haag/voorschoten hadden de volgende dag al t gehad, hun slachtoffer een f vol spijtbetuigingen ge- even en om vergeving ge- igd. En dat ze straf hadden liend, daarmee waren een arige en een 24-jarige Voor- itenaar, die gisteren voor de itbank in Den Haag moes- verschijnen, het van harte een avond stevig drinken handelden en beroofden de e een bovenbuurman in is huis aan het Jan van enplantsoen. Een boven- rman die tot die nacht ei- ijk best een goede vriend de 24-jarige was geweest, slachtoffer werd met een aide vuist tot bloedens toe lard in zijn gezicht geslagen noest zich in het ziekenhuis hechten. Officier van justi- (ole eiste tegen de oudste achte twaalf maanden cel, n de ander tien maanden, ze zaak is doordrenkt met ihol", zei Kole. ,,Het was een ikorgie die eindigde in een itwekkende vorm van ge- 1. Want in je eigen huis mis handeld en bestolen worden is het ergste dat een mens kan ge beuren." Wat er op de avond van die 28-ste april van het vorig jaar precies was gebeurd, waren de verdachten voor een groot deel vergeten. Ze konden allebei niet met alcohol omgaan en hadden al de hele avond bier, whiskey en wodka met jus^d'orange zit ten drinken. En toen was de bo venbuurman thuisgekomen, ook bepaald niet nuchter. De 24-jarige Voorschotenaar had ruzie met hem gekregen. En al was hij dronken geweest, hij wist nog precies wat de buur man tegen hem had gezegd. ,,Dat ik een nietsnut was en dat ik eens werk moest zoeken." Al bij de eerste confrontatie waren er klappen gevallen. Ten slotte gingen verdachten en buurman elk hun eigen huis in. Maar na nog wat drankjes be sloten de twee jongeren, dat zij buurman eens een lesje moes ten leren. De jongste trapte de ruit van de deur in en gooide het huis overhoop op zoek naar bier, terwijl de oudste de keel van het slachtoffer dichtkneep en hem in het gezicht beukte. .Na dat gewelddadige intermez zo zetten de twee het in een ca fé weer op een drinken. Van het geld dat zij van buurman had den gestolen. De gevolgen van de mishan deling waren ingrijpend voor het slachtoffer. Hij had twee weken niet in zijn winkel kun nen werken en durfde niet in zijn huis te blijven wonen. Bij elkaar had hij zo'n 12.000 gul den schade geleden. Nog afge zien van de immateriële schade. Officier Kole vond dat de ver dachten die schade moesten vergoeden, en ook daartegen hadden zij geen bezwaar. De rechtbank doet op 28 februari uitspraak. Kamsteeg Auto Lease zoekt... Kamsteeg Auto Lease - een snelgroeiende regionale leasemaatschappij voor personenauto's en bedrijfwagens, gevestigd te Voorschoten en Alphen aan den Rijn - zoekt ter versterking van het verkoopteam te Voorschoten een lease adviseur m/v Hij/zij calculeert en offreert - na een ruime inwerkperiode - zelfstandig, sluit af en onderhoudt contacten met zijn/haar relaties. Het belang van de cliënt en teamgeest zijn uitgangs punten in denken en doen. Wij verlangen een voltooide middelbare voor opleiding, cijfermatig onderlegd, ervaring en affiniteit met de auto(lease)branche en (bij voorkeur) jonger dan 30 jaar. Kamsteeg Auto Lease biedt een prettige werkkring, goede arbeidsvoorwaarden en continuïteit. Geïnteresseerd? Schrijf naar: Kamsteeg Auto Lease b.v. t.a.v. de directie Postbus 86 2250 AB Voorschoten Alphense Cilia Brand-Koeleman fietst in 20 jaar 600.000 kilometer alphen aan den rijn kees van kuilenburg Sportarts dr. Rein Strikwerda heeft Cilia Koeleman-Brand al vast gewaarschuwd. Als ze 90 jaar wordt, dan moet ze haar fietsbrevet inleveren. „Dus kan ik nog wel even vooruit", zegt de 75-jarige Alphense toerfiets ster lachend. In de afgelopen twintig jaar. heeft Cilia 600.000 kilometer bijeen gefietst. Als eerste vrouw. Een prestatie waarvoor zij vorige week uitge breid in de bloemetjes is gezet. Onder meer kreeg zij van haar sponsor een reis naar de Antil len aangeboden. „Die 600.000 kilometer is vanaf 1976", legt de in Rijpwe- tering geboren Alphense uit. „Voor die tijd heb ik ook heel wat kilometers gemaakt, maar daar deed ik niets mee. Ik fietste gewoon voor de aardigheid. Bij voorbeeld naar m'n ouders in Tiel of familie in Enschede. Op een gegeven moment werd ik lid van toerclub Le Champion in Zaandam. Daar werd een klassement bijgehouden van de afgelegde kilometers. Vanaf die tijd haal ik ook m'n stempeltjes bij postkantoren, politiebu reaus, NS-stations of tanksta tions om aan te kunnen tonen dat ik daar ook werkelijk ben geweest. Al voorkomt dat zeker niet dat er gesjoemeld wordt. Vorig jaar nog hoorde ik bij een benzinestation, dat er kort voor dat ik langskwam, twee mannen kwamen stempelen terwijl ze vervolgens met een auto wegre den. Inmiddels ben ik twaalf keer clubkampioen van Le Champion. Het topjaar was 1990. Toen heb ik 42.270 kilo meter weggepeddeld. In de top- 40 van vorig jaar sta ik op de vierde plaats, met alleen drie mannen boven me. En dat in een club met zo'n 4000'leden." Bijeengereden in tochten, maar ook gaat Cilia Koeleman er veel alleen op uit. Op de fiets naar haar dochter in Nijmegen. „Tot voor enkele jaren ging ik op een dag heen en weer, maar dat doe ik niet meer. Je moet tenslotte jezelf beschermen. Nu slaap ik in Nijmegen en de vol gende dag fiets ik weer terug. Dan heb ik er 260 kilometer op zitten. Vrijwel dagelijks maak ik een behoorlijk rondje. Ook al is het slecht weer. Alleen als het hoost van de regen wil dan wil ik wel eens tegen mezelf zeggen dat het beter is om even te wachten. Als ik eenmaal fiets ga ik door. Een keer heb ik opge beld vanuit Elburg of ze mij wil den ophalen. Toen fietste ik door centimeters water. Dan is het niet leuk meer." Pas rond haar vijftigste is Cilia Koeleman begonnen met het toerfietsen. Uiteraard met de jaarlijkse Alphense Laura, die zij inmiddels al tig keer heeft gere den. „Toen was ik ook verkocht. Op de fiets merk je hoe mooi de natuur is. Vooral in de vroege uurtjes zo rond een uur of vijf. Dan zie je de bloemknoppen openspatten en dat zingen van die vogels. Machtig mooi is dat. Dan vergeet ik ook al m'n zor gen. Op die fiets heb ik ook het verlies van mijn man verwerkt. Fietste ik huilend door de pol der, maar ik kon m'n verdriet daardoor wel kwijt", vertelt de Alphense sportvrouw. In die afgelopen jaren heeft Cilia Koeleman heel wat van ons land gezien. Onder andere reed zij 15 keer de Friese Elfste dentocht, 18 keer de Ronde van Noord-Holland, Cadzand-Delf- zijl, Hoorn-Vorden en Zand- voort-Neeritter, zo blijkt uit haar diverse rittenboekjes. Dan verblijft zij bij vrienden of ken nissen. „Anders is het niet te betalen", merkt zij op. Ook reed zij tochten in het buitenland, zoals de Grenslandtoer in Duitsland en België, de Lichten- steintoer en een ronde in Zwe den en Noorwegen. „Wat dat betreft kun je tegenwoordig overal terecbt. Tot in Vietnam aan toe. Lé Champion is net een reisbureau." De Alphense heeft vele vrien den en kennissen opgedaan bij het fietsen. „Als ik in de buurt van Utrecht kom, drink ik een bakje koffie op het politiebu reau aan de Tolsteeg. Daar kom ik al 18 jaar. Zelfs heb ik er een keer mijn verjaardag gevierd. Een afvaardiging van de Utrechtse politie was ook aan wezig op de receptie vorige week die mijn sponsor ACS Computer Support ter gelegen heid van die mijlpaal heeft ver zorgd. Daarnaast reacties bij voorbeeld van toerrijders zoals de musicus Tony Eijk en Gerrie Kneteman, die ik ook heb leren kennen bij Le Champion." Inmiddels is Cilia alweer volop bezig met de volgende 100.000 kilometer. Al doet zij wel een stapje terug. Lag haar uurgemiddelde de afgelopen ja ren rond de 27 kilometer per uur, dat heeft zij teruggebracht naar 25. „Niet dat ik er moeite mee heb, maar ik wil over tien jaar nog fietsen. Mijn oude buurvrouw in Rijpwetering is nu 89 jaar en die fiets nog elke dag 20 kilometer. Daar houd ik memaar aan vast." De dienders op het hoofdbureau van de politie Hollands Mid den in Leiderdorp toonden zich gisteren - op Valentijnsdag - bijzonder liefdevol. De personeelsvereniging had de hal bij de receptie versierd met hartvormige balonnen. En iedere bezoeker kreeg een presentje: een zakje met chocolaatjes. De burgemeesters uit de regio, die in Leiderdorp bij de politie vergaderden, kregen een regelrechte 'liefdesverklaring'. 'Hol lands Midden houdt van u' stond er op de Valentijnskaartjes, die aan de hun cadeautjes waren gehangen. In Leiden hadden de politiemensen vooral hart voor de hulp behoevende mens. De kantinemedewerkers verkochten aan de Langegracht hartvormige gevulde koeken voor een gulden. Van elke verkochte koek gingen twee kwartjes naar Artsen Zonder r* /en/Boskoop/Jacobswoude/ den haag/runsburg cerberus Drie agenten van het recherche bureau Leiderdorp van het poli tiekorps Hollands Midden zul len door de rechter-commissa- Ós worden ondervraagd over de gebruikte onderzoeksmethode tegen een drugsbende. De Haagse rechtbank wil weten of bij het onderzoek gebruik is ge maakt van een infiltrant. Ook twee medewerkers van de Cri minele Inlichtingen Dienst (CID) van het korps Hollands Midden moeten hierover ophel dering verschaffen. Een 44-jarige Amsterdammer moest gisteren bij de Haagse rechtbank voorkomen. De man zou leiding hebben gegeven aan een drugsbende die onder meer in Rijnsburg actief was. Vanuit Rijnsburg zou de bende een partij amfetamine, een pepmid del, naar Duitsland hebben ge zonden. En op 16 juni 1994 zou een inwoner van Rijnsburg door de bende zijn ontvoerd en en kele dagen zijn vastgehouden. Het openbaar ministerie be schuldigt de Amsterdammer en zijn bende verder van de handel in XTC-tabletten en softdrugs. Advocaat mr. T. Hiddema be schuldigt op zijn beurt het openbaar ministerie ervan, bij het onderzoek tegen de Amster dammer en zijn bende een infil trant te hebben gebruikt. Deze infiltrant zou ook gewerkt heb ben voor de roemruchte CID- -Kennemerland, die de man liet infiltreren in een XTC-bende die haar pillen naar Engeland verscheepte. Vervolgens zou het de CID-Kennemerland de infil trant ter beschikking van het CID-Limburg gesteld hebben, die de man ook liet infiltreren in een XTC-bende. Volgens advo caat Hiddema speelde de man een centrale rol bij de aanmaak van XTC-tabletten. Hij kocht de grondstoffen in en was de feite lijke pillendraaier. De betrokken CID-officieren uit Limburg en Kennemerland zouden de infil trant beloofd hebben dat hij zijn winsten zou mogen houden. Bij het onderzoek tegen de drugsbende van de Amsterdam mer zou de bewuste infiltrant ook een voorname rol hebben gespeeld. Hij zou op het politie bureau in Leiden aan de team leider van het onderzoek pre cies verteld hebben hoe de ben de van de Amsterdammer in el kaar stak. Officier van justitie W. Don ontkende tijdens de zitting op nieuw dat bij het onderzoek te gen de Amsterdammer gebruik is gemaakt van de bewuste infil trant. Dat deed zij ook al tijdens de eerste strafzitting tegen de Amsterdammer eind november vorig jaar. Begin december legde de in filtrant echter een verklaring af over zijn bezigheden voor de CID's. De officier verklaarde gis teren dat die bekentenis is afge legd na dreigementen van cri minelen. De advocaat noemde dat on zin. Volgens hem is de infiltrant bereid zijn verklaring te herha len bij de rechter-commissaris. De zaak wordt in juli voortgezet, na de verhoren van de politie functionarissen en de infiltrant. oegstgeest Wellicht is het binnenkort een vertrouwd gezicht in de Haarlemmertrekvaart: half gesloopte woonboten. Een vijftal schepen staat leeg sinds Oegstgeest de bewoners uitkocht om ruimte te maken voor een brug voor bouwverkeer naar de nieuw te bouwen wijk Poelgeest. Oegstgeest weet zich echter geen raad met de net opgekochte drijvende huizen. Kopers zijn moeilijk te vinden en sloop lijkt het enige alterna tief. FOTO DICK HOCEWONING Van den Broek sporter van hetjaar oegstgeest tycho hoff Tafeltennisser Herman van den Broek heeft de Oegst- geester Sportraadprijs 1996 gewonnen. De prijs werd de rasechte Oegstgeestenaar toegekend voor zijn lange loopbaan in het toptafelten- nis. Hij ontving de wisselbe ker gisteravond uit de han den van burgemeester Sj. Scheenstra op een feestelijke bijeenkomst in zwembad Poelmeer. De 30-jarige Van den Broek speelt vanaf zijn veer tiende jaar in het eerste team van tafeltennisvereniging PE COS. Na zestien jaar sporten op het hoogste niveau, heeft hij besloten na het lopende seizoen een punt achter zijn carrière te zetten. Hij liet de andere genomineerden atle te Suze Groen in 't Woud en zeiler Matt Helman net ach ter zich. De verenigingsprijs werd toegekend aan de cricketers van Ajax. Het eerste elftal van ASC en de tafeltennissers van PECOS grepen naast de prij zen. De aanmoedigingsprij zen werden uitgereikt aan de 11 -jarige Lianne Wïllems van OGAV, de Jeu de Boules-ver eniging Oegstgeest, de Kar- ting Klub Oegstgeest en het UDO-krantenophaalteam. Een speciale 'Olympische' prijs, is toegekend aan hockeycoach Roelant Olt- mans. Projectontwikkelaar Hopman uit Zoetermeer en aanne mer NBM-Amstelland hebben het voorstel gelanceerd om rijksweg 11 -west in een twee kilometer lange tunnel onder Voorschoten door te laten lopen. Ze hebben hun plan deze week aan de gemeenteraad van het dorp voor- gelegd. voorschoten dimitri walbeek Binnenkort presenteren Hop man en NBM hun plan ook aan een studiegroep met de provin cie, rijkswaterstaat en de Leidse vervoerregio. In het plan van Hopman moet het verkeer door een buis van 12 meter doorsnee worden geleid. Deze buis komt minstens tien meter onder de grond. De hoge kosten van de onder tunneling (zo'n 20 procent duurder dan bijvoorbeeld een tunnelbak) wil Hopman opvan gen door op het tracé koopwo ningen te bouwen. Op het tracé mag nu over de hele lengte niet worden gebouwd wegens de eventuele komst van de snel weg. Verschillende projectontwik kelaars hebben zich de laatste tijd gebogen over het tracé van de omstreden rijksweg. In augustus vorig jaar ontving de gemeente een particulier ini tiatief om een zes meter hoge tunneldijk aan te leggen. De plannenmakers hopen met di verse varianten de angel uit het protest van Voorschoten tegen de rijksweg te halen. De gemeente is er echter niet eens van overtuigd dal de weg, die het dorp bij de wijk Noord- Hofland in tweeën deelt, een oplossing is voor het verkeers- overschot in de regio. Voor schoten wacht daarom eerst op de corridorstudie van de pro vincie Zuid-Holland naar de nut en de functie van een westelijk gedeelte van de rijksweg alvo rens op alle plannen met het tracé te reageren.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19