'Kabel' klikt in Milaan weer in elkaar Shirahata heeft de beste papieren' Louis van Gaal en Ajax, het verbond is verbroken Veldkamp lacht Friezen uit Sport ilDAG 14 FEBRUAR11997 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-5356463 'erlies voor Piket en Kasparov (ares Jeroen Piket heeft gisteren in het schaaktoernooi van res zijn derde nederlaag geleden. De grootmeester uit Lei- lorp verloor in de achtste ronde met zwart van de Bulgaar lalov. Piket kwam tegen Topalov goed uit de opening. Hij iwde een strategisch overwicht op, maar verspeelde die in de loodfase. De Bulgaar boog een bijna verloren stelling om in gewonnen stand. Na 44 zetten gaf Piket op. Na acht ronden :lt Piket met Ivantsjoek de voorlaatste plaats met drie punten. tntsjoek was verantwoordelijk voor een sensatie. Hij bracht Kasparov diens eerste nederlaag toe sinds het in Sevilla 1996. lessure Aandewiel valt mee ,t jwuk De knieblessure van Gert Aandewiel valt mee. De Kat- its ker onderging gisteren een kijkoperatie in het VU-ziekenhuis idat werd gevreesd dat een meniscus was beschadigd. Dat ek niet het geval. Alleen was een van de kruisbanden iets op- g( ekt. De middenvelder van Volendam verwacht over enkele iat ken weer te kunnen spelen, ie ^ugby topper DIOK vervroegd s )en_» De wedstrijd in de ereklasse rugby begint zondag om an30 uur. De wedstrijd is een uur vervroegd in verband met een jvisie-uitzending. Het duel wordt gespeeld op het terrein aan Smaragdlaan. rajicek naar kwartfinales in Dubai iai* Richard Krajicek heeft de kwartfinales bereikt van het j, nistoernooi in Dubai. De Hagenaar versloeg in de tweede n ide de Spanjaard Javier Sanchez in twee sets: 6-3 6-2. In de :t m jd om een plaats bij de laatste vier staat hij vandaag tegen- D?r Jiri Novak. Krajicek, als derde gerangschikt, maakt in Dubai rentree in het tenniscircuit na de operatie aan zijn rechter- e in december. Brenda Schultz-McCarthy en Kristie Boogert ee i gisteren beiden uitgeschakeld in Parijs. Schultz verloor van ;f Indonesische Yayuk Basuki: 4-6 6-3 2-6. Boogert moest haar erdere erkennen in de Tsjechische Jana Novotna. De Neder- dse maakte slechts zes games: 2-6 4-f f; uistra naar FC Groningen kn eet)NiNGENPieter Huistra speelt de rest van het seizoen op ïrbasis voor FC Groningen. De achtvoudig international is ;stfeend van de Japanse club Hiroshima Sanfrecce. Huistra (30) e opvolger van Romano Sion, die ruzie maakte met trainer is Westerhof en naar Emmen vertrok. De linksbuiten speelde erder voor FC Groningen. Andere clubs waren Veendam, FC ente, Glasgow Rangers en Sanfrecce. biirobbelaar voorspelde alleen ap Chester Bruce Grobbelaar heeft geld aangenomen voor het rspellen van uitslagen van voetbalwedstrijden. Hij ontkende hij zelf probeerde resultaten van duels te regelen door mid- van omkoping. Dat bleek gisteren tijdens het verhoor van de ejj rmalige doelman van Liverpool, die terechtstond op verden- l van manipulatie. De 39-jarige Zimbabwaan gaf toe dat hij de Maleisische zakenman Hang Suan Lim geld aannam om dtaten van duels te voorspellen. Hans Segers gaf eerder deze ik wel toe dat hij aan Lim voorspellingen doorgaf van Neder- dse duels, alsmede informatie over Engelse wedstrijden. ain Prost terug aan het front De officiële bevestiging komt vandaag tijdens een Pe spresentatie in Parijs. Maar gisteren druppelde het nieuws in e rikrijk al naar buiten. Viervoudig wereldkampioen Alain Prost rt terug in de Formule 1-wereld. De 41-jarige Fransman heeft zei ange onderhandelingen de renstal van Ligier volledig over- r omen. Met de aankoop zou een bedrag zijn gemoeid van iet n honderd miljoen gulden. De directie van Ligier wilde het over de rentree van Prost nog niet bevestigen. AMSTERDAM YPE MINKEMA De opkomst en ondergang van een topclub. In 1991 won Ajax de UEFA Cup. Van dat elftal spelen nu alleen Frank de Boer en Danny Blind nog mee. In 1995 won Ajax de Europa Cup 1. Van dat team zijn nu nog zes spelers over. In 1997 wint AjaX waarschijnlijk niets meer. Maar er is straks dan ook bijna niets meer over van Ajax, de top club. Ook Louis van Gaal gaat. Naar Barcelona, zeggen ze. De maker van het succes verlaat 'zijn' topclub. Het markeert het einde van een tijdperk. Van Gaal had een jaar geleden al weg willen wezen. Hij zat aan zijn pla fond, vond hij. UEFA Cup, landstitels, supercups, Europa Cup 1, de wereld beker, wat moest hij nog meer? Maar hij dacht ook aan zijn dochters. Hij vond ze nog te jong om op eigen be nen te staan. Van Gaal liet zich overha len. Het is waarschijnlijk de enige keer geweest. Hij zal er - sportief - spijt van hebben gehad. In de meedogenloze wereld van het topvoetbal lijkt een menselijke gedachte niet de beste drijfveer. Tenminste, om aan de abso lute top te blijven. Ajax en Louis van Gaal, ze zijn daarom één jaar te lang met elkaar doorgegaan. In 1991 kreeg de jonge ambitieuze assistent Van Gaal een jonge ambitieu ze groep onder zijn hoede. Hij had een missie en de voetballers absorbeerden ieder woord. Ze waren kneedbaar. Van Gaal had natuurlijk pijlsnel door dat het Ajax-talent alleen niet voldoen de was om zijn doel, de Europese top, te halen. Hij bedacht een magistraal 'drie stappen-plan'. Eerst werd de club naar zijn ijzeren hand gezet. Sportief begon het met het begrip 'teambuil ding'. Hij kreeg het onmogelijke ge-, daan: profvoetballers, grotere egoïsten zijn nauwelijks denkbaar, werden bij na bloedbroeders. En dat was een ab solute voorwaarde om de derde stap te kunnen maken: de introductie van het beroemde systeem. Rugnummers kwamen tot leven. Velen vielen over boord. Ze hadden een grote mond of ze snakten naar vrijheid: ze konden niet tegen de dictatuur van het sys teem. Maar er kwam ongekend succes. Op het toppunt van zijn roem was Van Gaal de heerser bij Ajax, de pro feet van de voetballers, de leider van de Nederlandse trainers. Zelfs in Zeist (KNVB) en Zwitserland (UEFA) werd zijn invloed gevoeld. Van Gaal was de ongekroonde koning van het interna tionale voetbal. Niemand sprak hem tegen. Deze zomer explodeerde de visie van Van Gaal. Niet bestand tegen de druk van de top. De brokstukken lig gen verspreid over heel Europa. 'Zijn' Ajacieden - Davids, Reiziger, Seedorf, Ronald de Boer, Blind - rolden ruziënd over straat tijdens het EK. En anderen - Kanu, George - gooiden met modder naar hun club. De voetballers hadden voor zichzelf gekozen; het natuurlijke egoïsme had het uiteindelijk toch weer gewonnen van het kunstmatige groepsgevoel. Het verbond was ver broken, door ordinaire middelen als geld en macht. Vanaf de zomer is het weer ieder voor zich. Davids, Reiziger. Kanu, George, Kluivert, Bogarde. En misschien de 'Boertjes', Litmanen, O vermars. Van Gaal anticipeerde niet goed. Er waren signalen, klemmende adviezen, vragen, van voetballers en bestuur. Zij wilden een grotere selectie. De belas ting was te zwaar geworden. Als Van Gaal zich ooit had moeten laten over halen, dan was het op dat moment ge weest. Maar de trainer was bang zijn greep op de groep te verliezen. Hij wil de alles winnen, maar dan alleen op zijn manier. Overmorgen begint Van Gaal aan zijn laatste halfjaar bij Ajax. In een pro vincieplaats als Doetinchem moet hij de draad weer oppikken. Hopen op een ongedacht succes in de Cham pions League, vechten voor Europees voetbal. De toptrainer die het sociale - de toekomst van zijn dochters - stelt boven het risico van een sportieve af knapper verdient een ander afscheid. Kluivert praat zijn mond voorbij over dubbeltransfer met Bogarde De kabel klikt komende zo mer in Milaan weer in el kaar. Patrick Kluivert en Winston Bogarde hebben overeenstemming bereikt met AC Milan en worden bij-het Italiaanse voetbalin stituut herenigd met twee gezworen vrienden, Edgar Davids en Michael Reizi ger. Met de vette jaren van Gullit, Van Basten en Rijk aard in het geheugen ge grift, lijkt Milan opnieuw voor de Hollandse School te kiezen. Tenzij het Davids en Reiziger alsnog mee- veegt in de grote schoon maak die de diepgevallen club moet terugbrengen op het vertrouwde niveau. AMSTERDAM SIMON ZWARTKRUIS GPD-VERSLAGGEVER De officiële bekendmaking van de dubbeltransfer stond oor spronkelijk voor komende maandag op de rol. Tot die tijd zouden Kluivert, Bogarde en ook Milan doen alsof hun neus bloedde. Vandaar dat AC Milan verschrikt reageerde, toen Ajax- pers-chef David Endt gisteren telefonisch meldde dat Kluivert die afspraak had geschonden. Terwijl Bogarde de hele middag braaf volhield nog geen keuze gemaakt te hebben, verhaalde Kluivert in geuren en kleuren Patrick Kluivert: „Zonder auto-ongeluk was ik twee jaar langer bij Ajax gebleven." over zijn nieuwe club. Zijn bijna de zich in het gonzende geruch- kinderlijke blijheid won het van tencircuit al maanden aan. De zijn professionalisme en dat is eerste serieuze contacten tus- geen beste binnenkomer bij een sen Kluivert en AC Milan date club waar gedragsregels en dis- ren van januari 1996. „Maar ik cipline de boventoon voeren. heb de beslissing een tijdje voor De keuze voor AC Milan dien- me uitgeschoven", zei Kluivert gistermiddag in Amsterdam. Ruim twee weken geleden, tij dens het door AC Milan opge sierde Euro 6ix's-toernooi in Amsterdam, bereikten vice-pre sident Adriano Galliani en gene ral manager Ariedo Braido ein delijk het punt waar ze zo lang op hadden geloerd: een vierjarig contract voor Kluivert en, min der belangrijk, Bogarde. Met name Kluivert kon zich verheu gen in de belangstelling van alle topclubs van Europa. „Dat is strelend", vindt de 20- jarige spits. „Maar voor mij stond het als een paal boven water dat ik naar Italië zou gaan. Ik heb je toch eerder ge zegd dat ik naar de club zou gaan die me in zijn totaliteit aanstaat? Milan is een grote club, in het land waar ik heen wil, waar vrienden van me spe len, met een goede aanbieding, voor een goede periode. Daar hoef ik toch niets meer aan toe te voegen?" Kluivert belandt bij zijn nieu we werkgever in de hoogste sa larisgroep, die van de spelers die jaarlijks tussen de drie en vier miljoen gulden opstrijken, exclusief premies. Daar moet de Ajacied dan wel een pittige con currentiestrijd voor leveren. Ge orge Weah, Roberto Baggio, Marco Simone, Dejan Savicevic en Christophe Dugarry, dat is andere koek dan, pak 'm beet, Iwan Gabrich. Kluivert zegt zich nergens zorgen over te maken. Met een veelbetekenende knip oog: „Jij weet niet hoe de selec tie van Milan er volgend jaar uitziet. Ik wel. Natuurlijk heb ben we het daar over gehad." Een basisplaats is hem niet be loofd. „Maar de informatie die ik toen kreeg, maakte de keuze voor Milan nóg gemakkelijker." De verwachting is dat Baggio en Dugarry de eerste kinderen van de rekening zullen zijn. De aanval van AC Milan zal volgend seizoen dan bestaan uit Weah en Kluivert, met Savicevic daar vlak achter en een reser verol voor Simone. Bogarde, vanaf volgend seizoen goed voor een jaarsalaris van bijna twee miljoen gulden, is kandi daat om de linksbackpositie van Paolo Maldini over te nemen. Die op zijn beurt Franco Baresi in het hart van de defensie moet doen vergeten. Te jong vindt Kluivert zichzelf allerminst voor de overstap naar een topclub in sportieve nood. „Het kan er alleen nog maar beter gaan. Wat mijn leef tijd betreft: ik heb de afgelopen tijd zó veel meegemaakt, spor tief en privé, dat ik wel weet wat ik wil. Dat is niet nóg eens drie of vier jaar achtervolgd worden met mijn auto-ongeluk. Wat er was gebeurd als dat nooit had plaatsgevonden? Dan was ik nog twee jaar langer bij Ajax ge bleven. Dat is geen achteraf- verhaaltje, dat rneen ik." In in de huidige situatie ont breekt nog slechts één naam in het volgende hoofdstuk van het jongensboek over een succesvol groepje voetbalvrienden. Maar hij, Clarence Seedorf, is de spel verdeler van het mooiste elftal van Europa, Real Madrid. „Die heeft het daar wel naar zijn zin", zei Kluivert gisteren. „Maar ooit zal onze droom uit komen." fs Kleintje Pils kan niet voor sfeer zorgen in Nagano b 10 RENZE LOLKEMA naand geleden was er am- 00 meter afgelegd op het f de winnaar stond vast. dat de Europese allroun- goed en wel in hun slag gekomen, had Ids Post- e al het nakijken gegeven 1). Ruim vier weken later, eerste dag van het WK in apanse Nagano, heeft de die stunt niet kunnen her- Zijn concurrenten heb- lem nog steeds in het vi- itma sprintte vanochtend vroegte naar een tijd van Met die score kon Rintje ia leven. Eerder deze week dVe. verliezen op zijn provin- „.oot in vorm. Ritsma tot 37,99 waardoor de op de vijf kilometer niet teer dan zes tellen was. op het boterzachte ijs van het M-Wave-sta - leek dat een eeuwigheid. Postma 6.49,09 had ge mocht Ritsma de baan op. riel zwaar tegen. „Ik heb ïooit zo'n klap gehad als Kiag", mopperde de titel- diger. „Na drie kilometer helemaal stuk." reden liet zich raden. Het Nagano leek onder Rits gewicht van 93 kilo te en. „Bij elke klap zakte ik beetje twee centimeter n het ijs. Ik zag het beton Dat Bart Veldkamp bl 26) en de Duitser Frank ïttch (6.43,74) wel toptijden isl eerden was volgens Ritsma logisch te verklaren. De >'e schoenenmode in het tspeloton vertrapt zo'n Al iedere theorie die Ritsma de klapschaats had. Veld en Dittrich bewegen zich 'tejgano namelijk voort op de otLhaats. „Klappers", noemt NAGANO ANP/GPD Bart Veldkamp put zijn inspiratie om te blijven schaatsen uit een mogelijke derde olympische medaille bij zijn derde Winterspelen. Volgend jaar moet het gebeuren, in Nagano. Op de eerste dag van de WK allround won hij in de M-Wave de 5000 meter. Veldkamp won als Nederlander goud in Albert- ville 1992 en brons in Lillehammer 1994, beide op de 10.000 meter. De Europese- en wereldkam pioenschappen beschouwt hij, inmiddels met een Belgische licentie, als veredelde trainingen. In wereldbekerwedstrijden was hij dit seizoen op bescheiden niveau actief. „Dit is een bevestiging dat mijn seizoensplan ning klopt", aldus Veldkamp, die zich twee we ken in het mondaine Karuizawa (75 km van Na gano) voorbereidde. „Nederlanders gaan ten on der aan hun eigen niveau", zei Veldkamp, die daarmee doelde op de vele selectiepunten. Die zorgen heeft de Hagenaar niet. In Belgische dienst kan hij de toernooien rijden die hij wil. Falko Zandstra beleefde een teleurstellende dag. De Fries kwam op de sprint niet verder dan de elfde plaats (38,06) en viel uitgeput na de vijf kilometer neer op het eerste bankje dat hij na de finish tegenkwam. „Het ging absoluut niet", klaagde Zandstra. „Mijn benen verzuurden com pleet. Ik denk dat het te maken heeft met de griep waarvan ik net hersteld ben. Zo'n griep zit blijk baar toch langer in je lichaam dan je denkt. Ik een tijd moeten rijden in de buurt van 6.48. Dit WK is een grote teleurstelling voor mij." SCOREBORD Lucky Ten, trekking 13 februari: 6 -14 16 - 20 - 23 - 25 - 27 - 30 - 35 - 39 - 45 - 47 - 48 - 54 - 67 - 69 - 77 - 78 - 79 - 80 (onder voorbehoud) PRIJSVRAGEN 7.09,33. 28. Novitsjenko 7.11.32, 29. lo- ratti 7.12,20. 30. Hoffmann 7.13,20, 31. Oevarov 7.14.84. 32 Nicholson 7.19,57, 33. Carta 7.19,99, 34. Lee 7.23,58, 35 Michaud 7.28,32, 36. Zygmunt 8 15,50 Ids Postma voelt de hete adem van de concurrenten in zijn nek. Dat was destijds het eerste mo del. Kijk, op 'klappers' kun je op dit ijs uitstekend uit de voeten. Als ik vermoeid raak, ga ik op de punten van mijn ijzers leunen. Ik zak dus weg en kan mijn slag niet afmaken. Het lukt me niet meer om achterop te blijven zit ten." Ritsma stond verbaasd over de kwaliteit van de kunstmatig bevroren vloer. „Al die dagen was het ijs min zes, min zeven. Vandaag was het min drie. Ach teraf was de klapschaats de bes te keuze voor vandaag. Maar ik zou dat nooit overwogen heb ben omdat je niet zomaar van schaats kan wisselen. Je moet eraan wennen." Vanwege de verrassende ont wikkelingen op de eerste dag van het WK is het allroundtoer- nooi in Nagano plotseling uniek in zijn soort geworden. Sinds jaar en dag bepalen de Neder landers wie er kampioen wordt, uitzonderingen daargelaten. Maar na de sprint en de vijf ki lometer zijn er vijf werkelijke kanshebbers op de erfenis van Ritsma. Ritsma zelf doet nog mee, en natuurlijk Postma. An dere kandidaten zijn de Japan ners Hiroyuki Noake en Keiji Shirahata en de Amerikaan KC Boutiette. De manier waarop Shirahata zich vannacht' manifesteerde, maakt hem de grootste vijand van Postma. Wanneer die coup werkelijk zou slagen is dat een primeur. Nog nooit won een Ja panner in de historie een WK allround. De 23-jarige marke ting-student bleef op de sprint keurig in het spoor van favoriet Postma (37,59) en op de vijf ki lometer versloeg hij de Euro pees kampioen zelfs: 6.47,46. Shirahata werd gesteund door honderden kinderen die een ochtend vrij van school hadden gekregen. Met die actie hoopte de organisatie de ijzingwekkend grote hal gezellig vol te krijgen. Vol was het slechts tot de mid dag, gezellig nooit. Daarvoor is de M-wave te groots en te pom peus. Ook de klanken van een Nederlands orkest Kleintje Pils uit Sassenheim verdwaalden in de 43 meter hoge aren#. Toen Shirahata de vijf kilometer moest rijden, zaten zijn jonge landgenoten alweer in de schoolbanken. „In principe heb ik er geen boodschap aan dat de top bre der is geworden", zei Postma. „Maar aan de andere kant, het motiveert me wel om scherp te ■■■HH FOTO» ANP blijven. Als je een steekje laat vallen is de schade groot. Rintje geef ik nog steeds een goede kans, die is nog niet uitgescha keld. De verschillen zijn klein. Maar als je hem op de vijf kilo meter bezig zag, dan vielen zijn rondetijden toch tegen. Dat had ik niet van hem verwacht. Daar om denk ik ook niet dat ik het moeilijk krijg op de tien kilome ter." Ritsma voelt zich nog altijd kanshebber voor de eindzege. „Maar Shirahata heeft de beste papieren. Hij heeft vandaag een goede basis gelegd voor een kampioenschap. Of dat te ma ken heeft met ons gewicht? We schelen 35 kilogram, maar ik heb veel meer spiermassa. De 1500 meter van morgen (van nacht, red.) is beslissend, dat lijkt me duidelijk." BASKETBAL NBA: Miami Heat - Indiana Pacers 106- 90, New York Knicks - Philiadelphia 76ers 107-92, Dallas Mavericks - Golden State Warriors 99-107, Denver Nuggets - LA La kers 17-132, Utah Jazz - Portland Trailbla- zers 110-86, Sacramento Kings - LA Clip pers 105-98 EREDIVISIE: Amsterdam - Den Helder 82- 73, Voorburg - Virtus 89-73. Vrouwen EREDIVISIE: Grasshoppers - Prisma C. 60- 63 SCHAATSEN Nagano. WK allround 500 meter: 1. Kyu-Hyuk Lee (ZKo) 37,14. 2. Postma 37,36, 3. Shirahata (Jap) 37,59, 4. Noake (Jap) 37,70, 5 loriatti (Ita) 37,74, 6. Carta (Ita) 37.86. 7. Bou tiette (VSt) 37.93. 8. Neal Marshall (Can) 37,96. 9. Ritsma 37.99. 10. Kevin Mars hall (Can) 38.01, 11. Zandstra 38.06. 12 Aoyanagi (Jap) 38,16, 13. Parker (Can) 38,17, 14. Hoffmann (VSt) 38,25, 15. Tamburrino (VSt) 38,37, 16. Zygmunt (Pol) 38,50. 17. Sjepel (Rus) 38,64. 18. Sighel (Ita) 38,84, 19. Dittrich (Dui) 38,87, 20. Novitsjenko (WRu) 38,88, 21. Krasjeninin (Rus) 38,94, 22. Ten Korte- naar (Oos) 39,06, 23. Breuer (Dui) 39.18. 24. Biktsjentajev (Kaz) en Tonat (Dui) 39,21, 26. Veldkamp (Bel) 39,61, 27. Schön (Zwe) 39,67, 28. Kuentz (Fra) 39,68, 29. Nicholson (NZe) 39,81, 30. Saetre (Noo) 40,10, 31. Oevarov (Oek) 40,21, 32. Radke (Pol) 40,31, 33. Mi chaud (Fra) 40,87, 34. Storelid (Noo) 40,90, 35. Feigenwinter (Zwi) 41,25. Sa joetin (Rus) gediskwalificeerd 5000 m: 1. Veldkamp 6.43,26, 2. Dittrich 6 43.74, 3 Shirahata 6.47.46, 4. Saetre 6.47,97, 5. 8outiette 6.48,62, 6. Sajoetin 6.48.63, 7. Ritsma 6 48,96, 8. Postma 6 49,09, 9. Storelid 6.49,45, 10. Tonat 6.50,74. 11. Noake 6.51,32, 12. Tam burrino 6.53,35, 13 Aoyanagi 6.56,23, 14. Radke 6.56,25, 15. Krasjeninin 6.56,62, -16. Ten Kortenaar 6.58,87, 17. Neal Marshall 6.59,02, 18. Feigenwmter 6.59,95, 19. Kevin Marshall en Schön 7.00.15. 21. Kuentz 7.01,14, 22. Zand stra 7 01.35. 23. Sighel 7.02.68. 24 Biktsjentajev 7.03,62, 25. Parker 7.05.64, 26. Breuer 7.07,38, 27 Siepel (val) Klassement na twee afstanden: 1Postma 78,269, 2. Shirahata 78,336, 3. Boutiette 78,792. 4. Noake 78,832. 5. Ritsma 78,886, 6. Dittrich 79,244, 7. Tamburri no 79,705, 8. Aoyanagi 79,783, 9. Neal Marshall 79,862, 10 Veldkamp 79,936. 11. Kevin Marshall 80,025, 12. Zandstra 80,195, 13. Tonat 80,284, 14. Krasjenin in Mi i.i .1 i.j, 15 Parln'i Hi I,/ M, In Vieln- 80,897, 17. Ten Kortenaar 80,947, 18. loriatti 80,960, 19. Sighel 81,108, 20. Lee 81,498, 21. Hoffmann 81,570, 22. Biktsjentajev 81,572, 23. Sjepel 81,573, 24. Schön 81,685, 25. Kuentz 81,794, 26. Storelid 81,845, 27. Carta 81,859, 28 Breuer 81,918, 29. Radke 81,935, 30. Novitsjenko 82,012, 31. Feigenwinter 83,245, 32. Oevarov 83,694, 33 Ni cholson 83,767, 34. Michaud 85,702, 35. Zygmunt 88,050, 36. Sajoetin gedis kwalificeerd Loting 1500 meter: le rit: Zygmunt - Sa joetin. 2e rit: Nicholson - Michaud, 3e rit: Feigenwinter - Oevarov. 4e rit: Radke - No vitsjenko, 5e rit: Carta - Breuer. 6e rit: Kuentz - Storelid, 7e rit: Sjepel - Schön, 8e rit. Hoffmann - Biktsjentajev, 9e rit: Sighel - Kyu-Hyuk Lee, 10e rit: Ten Kortenaar - loriatti, lie rit; Parker - Saetre, I2e rit. Tonat - Krasjeninin, 13e ritKevin Marshall - Zandstra. 14e rit: Neal Marshall - Veld kamp, 15e rit: Tamburrino - Aoyanagi, 16e rit. Ritsma - Dittrich, 17e rit: Boutiette - Noake, 18e rit: Postma - Shirahata Vrouwen 500 m: 1 Thomas 40,53. 2. Niemann (Dui) 40,79, 3. Sundstrom (VSt) 40,89, 4. D'Andrea (VSt) 41,07. 5. Nozaki (Jap) 41,08, 6. De Jong 41,09, 7. Hunyady (Oos) 41,24, 8. Uehara (Jap) 41,28, 9 Pechstein (Dui) 41,31, 10. Dascalu (Roe) 41,38, 11. You (Chn) 41,42, 12. Kang (ZKo) 41,45, 13. Friesinger (Dui) 41,52, 14. Bazjanova (Rus) 41,61, 15. Barisjeva (Rus) 41,75, 16. Egyed (Hon) 41,89, 17. Prokasjeva (Kaz) 41,93, 18. De Loor 41,99, 19. Trapetsnikova (Rus) en Tons- berg (Noo) 42,22, 21 Hordobetiu (Roe) 42,40, 22. Munekata (Jap) 42.45, 23. Overland (Can) 42,47, 24. Holum (VSt) 43,05, 25. Liepa (Can) 43,21, 26. Schön (Zwe) en Simionato (Ita) 43,24, 28. Kon- stantinova (Oek) 43,43, 29. Luse (Let) 43,78,30. Belci (Ita) 43,98. SCHAKEN Linares. Internationaal toernooi. Achtste ronde: Topalov (Bul) - Piket 1 -0, Ivantsioek (Oek) - Kasparov (Rus) 1-0, Drejev (Rus) - Nikolic (Bos) 1/2-1/2, Adams (Eng) - Gelfand (WRu) 1-0, Judit Polgar (Hon) - Anand (Ind) 0-1, Sjirov (Spa) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2 Stand: 1 Kramnik 6 pnt.. 2. Kasparov 5 1/2, 3 Adams 5. 4. Polgar 4 1/2, 5. Topalov. Drdjev 4, 7 Gelfand, Nik- olic, Anand 3 1/2, 10. Piket, Ivantsjoek 3, 12. Sjirov 2 1/2. SKI Sestrieres. WK. Combinatie, slalom: 1 Gallizio (Ita) 1.25,92 (44,13+41,79), 2. Oester (Zwi) 1.26.89 (44.47+42,42). 3 Gerg (Dui) 1.28,22 (45,31+42,91), 4 Seizinger (Dui) 1.28,27, 5. Borghi (Zwi) 1.28,28, 6. Brauner (Dui) 1.28,55, 7. Götschl (Oos) 1.28,75, 8. Wachter (Oos) 1.29,64, 9. Vogt (Dui) 1.29,72, 10. Masnada (Fra) 1.29,79 TENNIS Marseille, 975.000 gulden. Tweede ronde: Dreekmann (Dui) - Carbonell (Spa) 1-6 7-5 6-2, Larsson (Zwe) - Clement (Fra) 6-3 6- 1, Enqvist (Zwe/2) - Hrbaty (Slw) 6-3 6-2, Rios (Chl/1) - Van Herk (Bel) 6-2 6-4, Ros set (Zwi/4) - Kulti (Zwe) 6-3 7-6, Tsjesnok- ov (Rus) Vacek (Tsj) 6-3 6-3, Larsson (Zwe) -Clement (Fra) 6-3 6-1, Dubai, 1,75 miljoen gulden. Tweede ron de: Krajicek (3) - Javier Sanchez (Spa) 6-3 6-2, Novak (Tsj) - Davids 6-3 6-3, Ivanise vic (Kro/1) - Ulihrach (Tsj) 7-6 6-4. Wayne Ferreira (ZAf/4) - Cash (Aus) 3-6 6-2 7-5. Ivanisevic (Kro/1) - Ulihrach (Tsj) 7-6 6-4, Becker (Dui/7) - Stolle (Aus) 7-6 6-1, Cou rier (VSt) - Albert Costa (Spa/6) 6-2 6-3 San Jose, 570.000 gulden. Tweede ronde: Sampras (VSt/1) - Gimelstob (VSt) 6-2 6-3, Sargsian (Arm) - Lapentti (Ecu) 6-4 6-1 Parijs, 850.000 gulden. Tweede ronde: Basuki (Ino) - Schultz-McCarthy (7) 6-4 3- 6 6-2, Novotna (Tsj/2) - Boogert 6-2 6-4, Huber (Dui/3) - Appelmans (Bel) 6-3 6-2, Pierce (Fra/8) - Gersi (Ita) w.o., Tauziat (Fra) - Habsudova (Slw/6) 6-4 7-6. WIELRENNEN Ronde van de Middellandse Zee. Tweede etappe Arles-Rognac: 1. Cipollini (Ita) 72 km in 1.31.45, 2. Baldato (Ita), 3. Vogels (Aus), 4. Strazzer (Ita), 5. Capiot (Bel). Derde etappe, ploegentijdrit Berre-Velaux: 1. Festina 18,9 km in 21.51, 2. Batik (Ita) 0.05, 3. Saeco (Ita) 0.24, 9. Rabobank 0.47. Klassement: 1 Magnien (Fra) 4.05.02, 2. Viurenque (Fra), 3 Rous (Fra) Ronde van Mallorca, vijfde etappe Maga- luf-Magaluf: 1. Steels (Bel) 147 km in 3.31.04, 2. Zabel (Dui), 3 Dekker, 34 Van de Meulerihof, 42. Den Bakker. 44. Bouwmans, 76. Vierhouten 10.41 Eind stand: 1. Laurent Jalabert (Fra) 16.58.03. 2. Bemtez (Spa). 3 Osa (FRa) 0 18. 9.Van den Meulenhof, 51. Vierhouten 14.50.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23