De rust is terug op Sportpark Middelmoi FC Lisse-Noordwijk voor beide partijen cruciaa Er zit geen sleet op Edwin Otte Lens en Gerards naar de rechter Grasshoppers koi driepunter te kort Sport VRIJDAG 14 FEBRUAR11997 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv.-chef rob onderwater, 0! Geen succes voor Wiberg op WK sestrieres Vijfentwintig seconden duurde de slalom voor de combinatie van Pernilla Wiberg. Toen bleef de linkerski van de Zweedse favoriete voor de wereldtitel achter een poortje haken. Wiberg, winnares van goud op elk WK en olympisch toernooi waaraan ze deelnam, staat in Sestrières nog op nul. Ze heeft nog één kans. de afdaling morgen. De zege in de slalom ging naar de Italiaanse Morena Gallizio voor de Oostenrijkse Marlies Oester. Favoriete voor de wereldtitel werd Katja Seizinger. De Duitse eindigde als vierde. In de afdaling moet ze 2,35 seconden goed maken. Jalabert wint Ronde van Mallorca magaluf» Laurent Jalabert heeft de Ronde van Mallorca op zijn naam geschreven. In de afsluitende rit van Gran Premio Caliva naar Magaluf kwam zijn leidende positie in het algemeen klasse ment niet in gevaar. De laatste ritzege ging naar Tom Steels. Na een etappe over 147 kilometer versloeg de Belg de Duitser Erik Zabel en Erik Dekker in de sprint. Beste Nederlander werd Wim van den Meulenhof van de Foreldorado-ploeg met zijn negende plaats in de eindrangschikking. In Velauxnam Emmanuel Magnien de leiderstrui in de Ronde van de Middellandse Zee over van Mario Cipollini. De Italiaan spurtte in de ochtenduren in de tweede etappe naar zijn tweede opeenvolgende ritzege, maar werd in de middag in de 18,9 kilometerlange ploegentijd rit in de rangschikking achterhaald. Eerste stap op 'Road to Sydney' den bosch Toon Gerbrands, de nieuwe bondscoach van het mannenvolleybalteam, heeft in Den Bosch de plannen ont vouwd voor de 'Road to Sydney'. Met de bekendmaking van zijn technische staf en de eerste selectie, die voor de World Volleybal League, is de eerste stap gezet. Gerbrands heeft Toon van de Burgt, al de assistent van Joop Alberda, bereid gevonden ten minste tot en met het EK in eigen land aan te blijven. De oud-in ternationals Teun Buijs en Pieter-Jan Leeuwerink zijn gecontrac teerd als bondscoaches voor Jong Oranje en de junioren A. Peter Blangé, Jan Posthuma, Ron Zwerver, Brecht Rodenburg, Ronald Zoodsma en Rob Grabert ontbreken om uiteenlopende redenen. De WVL-selectie is: Latuhihin (Zonhoven), DenkersXDynamo). Held (Olympiakos Piraeus). Görtzen (Montichiari), Schuil (Maaseik). Bas van de Goor (Modena), Van der Meulen (Brescia). Blangé (Moerser SC), Van der Horst (ASV Dachau). Nummerdor (Dynamo), Mike van de Goor (Modena). Van Es (Maaseik). Broere (Dynamo). Van Kuyk (Dynamo), Cristina (Dvnamo), Dieleman (ZVH). De Gruyter (ZVH), Ronnes (ZVH). Wintertulp-trofee in Lisse lisse In het Ruitercentrum Lisse aan de Rooversbroekdijk wor den dit weekeinde de wedstrijden om de 'Wintertulp-trofee' ge houden. In totaal verschijnen err meer dan 150 deelnemers aan de start. Zaterdag staat in het teken van de springwedstrijden bij de pony's. Om 10.00 uur start de beginnersldasse en om 17.00 uur betreedt de laatste combinatie de piste. Zondag betreedt de eerste deelnemer om 9.30 uur de ring in de klasse B bij de paar den. Om 18.00 uur is de winnaar van de Wintertulp-trofee be kend. De toegang is beide dagen gratis. Faneyte beëindigt honkbalavontuur haarlem Rikkert Faneyte heeft besloten om na zes jaar een punt achter zijn Amerikaanse profhonkbalavontuur te zetten. De 27-jarige Amsterdammer wil in Nederland een maatschap pelijke carrière opbouwen. Faneyte neemt over twee weken een beslissing bij welke club hij dit seizoen gaat honkballen. Minolta Pioniers uit Hoofddorp, Vrienden Kinheim uit Haarlem en de Amsterdamse overgangsklasser Pirates willen de buitenvelder graag aan hun selecties toevoegen. Faneyte overweegt zich ook weer beschikbaar te stellen voor het nationale honkbalteam dat vanaf 31 augustus in Parijs de Europese titel verdedigt. Wedstrijd van de Week: SJZ-UDO zoETERwouDESJZ-UDO is de wedstrijd van de week. Het duel wordt zondag om 14.00 uur gespeeld op sportpark Haasbroek in Zoeterwoude. Deskundige is Leen de Goey, komend seizoen de trainer van w Oegstgeest. De Goey wijst de 'man van de wed strijd' aan en geeft rapportcijfers aan de spelers. Wim Visser ook volgend jaar bij Docos leiden Docos en Wim Visser zetten hun samenwerking voort. De trainer verlengde zijn contract bij de Leidse zondag derde klasser met een jaar. 'Maar het is belangrijk dat we snel punten pakken 'Rust in de tent brengen'. Met dat doel trekt Henk Wis man volgend seizoen naar Rijnsburgse Boys. De trainer die nu nog bij Quick Boys werkzaam is, behoeft volgens Dick Heemskerk niet te wanhopen. De 32-jarige verdedi ger, met de één jaar jongere Martin de Louw dé routinier in de geelzwarte selectie, stelt immers dat het op dit mo ment al rustig is in het Rijnsburgse kamp. rijnsburg gert-jan onvlee Dat de Amsterdamse oefen- meester die doelstelling deze week naar buiten bracht toen bekend werd dat hij komend seizoen een gemeente verder actief is, verbaast Heemskerk op zich echter niets. „Als buiten staander moet je wel de indruk krijgen dat het bij ons aan alle kanten rommelt. Wisman zal ongetwijfeld ook het nodige hebben gehoord en gelezen. Maar ik heb de indruk dat de neuzen na dat laatste incident allemaal de goede kant opstaan. Dat er nu voor alle belangheb benden maar één doel telt: zo snel mogelijk zo veel mogelijk punten halen." Waarmee Heemskerk overi gens niet zegt dat 'dat laatste incident' de laatste maanden niet voor onrust op Sportpark Middelmors zou hebben ge zorgd. Het leksteken van de banden van de auto van trainer Arie Kurver en de daaropvol gende anonieme brief namens de spelersgroep aan diezelfde inwoner van Bergschenhoek, heeft wel degelijk indruk ge maakt. „Toen dat allemaal be kend werd, knapte er even wat in de groep. We waren boos, be grepen er niets van. Zoiets ge beurt niet eens bij een betaald voetbalclub, waarom dan nu wel bij Rijnsburgse Boys? Daar om hebben we ook direct als groep gereageerd. Omdat we vonden dat dit absoluut niet kon. En omdat we duidelijk wil den laten weten dat de spelers groep als één man achter Kur ver staat." Heemskerk beseft dat de daarop gevolgde rust van tijde lijke aard kan zijn. De eerste wedstrijden na de langdurige winterstop worden door hem van cruciaal belang genoemd. Als de ploeg erin slaagt zich snel weer in het goede deel van de middenmoot te melden, zijn de problemen te overzien. Mocht dat niet gebeuren, dan bestaat de kans dat de kritiek op spe lersgroep en vooral Kurver weer niet van de lucht zal zijn/ Heemskerk zou dat onterecht vinden („Want iedereen doet zijn uiterste best"), maar be grijpt ook dat de positie van Kurver kwetsbaar kan worden genoemd. „Al was het alleen maar omdat hij zich kwetsbaar opstelt. Kurver is zoals hij is. Hij heeft het hart op de tong, zegt wat hij denkt, zal ook niet snel tot tien tellen. Met zo'n man kun je omgaan, of je kunt dat niet. Een tussenweg is er bijna niet. Dat je op die manier weer stand oproept is duidelijk. Maar dat geldt dan niet voor de spe lersgroep. Wij hebben niet voor niets met zijn allen verklaard achter Kurver te. staan. Dat doe je niet als je dat niet wilt." Dat het bestuur vorig jaar een risico nam met het terughalen van Kurver, wordt door Heems kerk beaamd. „Dat wisten we allemaal. Kurver ook. Hij zei toen niet voor niets dat hij bij Rijnsburgse Boys vijftig procent Dick Heemskerk: „Ik heb zelf nooit aan een plek bij de eerste vier gedacht" vrienden en vijftig procent vij anden zou terugzien. Maar ik kan me toch voorstellen dat het bestuur toen wel voor Kurver heeft gekozen. Zeker gezien de situatie op dat moment. Toen duidelijk werd dat Eelman bij Rijnsburgse Boys zou vertrek ken, waren de meeste trainers al onder dak. Was er eigenlijk sprake van een noodsituatie. En AMATEURVOETBAL VOORAF als dan blijkt dat Kurver bereid is om de kar te komen trekken, vind ik het niet gek dat je daar als bestuur serieus over gaat na denken. Je kent de kwaliteiten van de trainer in kwestie en je weet dat hij in de loop der jaren een clubman in hart en nieren is geworden. Iets wat het trou wens des te triester maakt wat er is gebeürd." De zaken zouden, daarvan is Heemskerk overtuigd, nooit zo zijn geëscaleerd als Rijnsburgse Boys zich bij zijn terugkeer op FOTO» ARCHIEF het hoogste zaterdagniveau wat succesvoller had getoond. De ploeg weet op de ranglijst nu slechts Kloetinge, Veere en Heerjansdam onder zich. Drie teams produceerden minder treffers dan de veertien van Rijnsburgse Boys, slechts twee clubs incasseerden meer tegen- goals dan de 24 die inmiddels tegen de geelzwarten werden gescoord. Heemskerk bena drukt eerst dat Rijnsburgse Boys in vergelijking met de concur rentie nog inhaalwedstrijden in handen heeft („We maar twee verliespunti dan Quick Boys"), maa de resultaten tot nu tc eens zwaar tegenvalle heb zelf nooit aan een de eerste vier gedach veel lager toch ook w< Natuurlijk ga je dan naar de oorzaken. Hel aan een scorende spi daar één van. Als we a speler zouden hebben, we nu een stuk hoger En daarbij heb je dan ni de blessures. Het was d jaren al vaak raak en nu kunt zo tien namen va spelers noemen die dit al langere tijd aan de k< ben gestaan. En dat is v ploeg een probleem." Heemskerk kan c meepraten. Vorig seizoe hij immers laten weten rustiger aan te wilier Werk, studie en gezin - nu eenmaal zaken die te combineren zijn met op top-amateurniveau. gon Heemskerk vorig onder John Eelman en onder Kurver in het twe tal. Om daar ook twee k< uit te worden opge\ maakte Heemskerk in d jaargang zelfs tweern, rentree (zijn eerste hero had hem een ernstige k sure opgeleverd) en ke dit seizoen tegen Kloei de basis terug. De res vier wedstrijden tot de stop was hij er vervolge bij. Of dat morgen teg wijk opnieuw het geval i de vraag. „Er zijn in de stop gelukkig wat jong ruggekomen van een b En de trainer weet dat ii problemen weer een sta doe. Dus ik wacht maar len in twee, op de bank in de basis van het eei zijn allemaal mogelijkhei Noordwijk-trainer Ruud Bröring noemt het duel met FC Lisse 'cruciaal voor beide elftallen'. „Er mogen dan mensen zijn die zeggen dat de com petitie al gespeeld is, maar daar wil ik nog niet aan. We hebben nog veertien wedstrijden te spe len, staan maar twee punten achter op Katwijk, de nummer twee. En wie vertelt mij dat Scheve- ningen verder alles wint?" Evenmin als Noordwijk heeft Lisse morgen iets aan een gelijkspel, stelt Bröring: „Want die ploeg staat maar twee punten op ons achter en mag ook nog naar boven kijken." Bröring mist morgen in elk geval Robert Vermin, die binnenkort een kijkoperatie aan zijn enkel ondergaat. Ook Jos Smits kampt met problemen. De middenvelder heeft opnieuw last van de knie die hem al lange tijd buiten de lijnen hield. Bröring: „Verder is ie dereen fit, zit ik dus met een heerlijk luxe pro bleem." Ted Immers, de man die tussentijds Paul Bahl- mann opvolgde bij FC Lisse, beschikt voor de derby met Noordwijk over een complete groep. „Schorsingen hadden we al niet en in de winter stop hebben we geen blessures opgelopen." Waarmee Immers direct de positieve kant van de 'winterstrop' heeft belicht. „Want verder is het el ke week behelpen. Strand, kunstgras, de hal. Het is het allemaal niet. Afgelopen dinsdag hebben we weer voor het eerst op gras getraind. Een hele ervaring." Immers kijkt met FC Lisse naar boven. „Op dit moment staan we nog een flink stuk ach ter. Maar Lisse heeft een groep die voor de bo venste plaats kan voetballen. We hebben nog veertien wedstrijden om dat te bewijzen." Quick Boys kan in de wedstrijd tegen koploper Scheveningen niet beschikken over de geschorste Hicham Rbii. Ook Jaap van Duyn behoort nog niet tot de selectie van trainer Henk Wisman. Na een zware blessure is Van Duyn inmiddels gevor derd tot het tweede elftal. Patrick Heemskerk is na een slepende blessure wel klaar voor een op treden in de Katwijkse hoofdmacht. Frans Koenen, tot aan het eind van dit seizoen oefenmeester van ARC, verwacht in Heerjansdam een 'geladen tegenstander' te treffen. „De stand op de ranglijst is voor die ploeg bepaald niet flo rissant. In zo'n geval is het nog belangrijker om goed aan de tweede competitiehelft te begin nen." Maar ook ARC weet wat er morgen in Al phen aan den Rijn op het spel staat: „Een paar goede wedstrijden en we staan dik in het linker rijtje. Twee keer verliezen en we staan bij Heer jansdam in de buurt." Kuppen en Pieterse bots ten deze week ongelukkig op de training en vor men vraagtekens voor het duel met Heerjans dam. Kuils en De Jong zitten morgen een schor sing uit. Van Koster moet die nog afkomen. Koe nen: „Maar wanneer dat gebeurt, weet je met de KNVB maar nooit." Katwijk mist Hans Zwaan en Marco de Ridder voor het duel met Rijnsburgse Boys. De elle boogstoot tegen Marco Roelofsen in de be kerstrijd met Roda JC leverde de spits van Katwijk een schorsing van vier wedstrijden op. Marco de Ridder is één duel geschorst. Wie de vervangers zijn van de twee voorhoedespelers is nog niet duidelijk. Het meest aannemelijk is dat Albert de Haas de spitspositie inneemt. Op die plek speelde hij afgelopen dinsdag ook in het oefenduel met SJC, dat overigens door Katwijk met 2-1 werd ge wonnen. Bij Katwijk is Wilfred Kwestro weer in zetbaar. De verdediger kampte voor de winter stop met maagproblemen. Bij Rijnsburgse Boys zijn tijdens de wii vier spelers teruggekeerd in de selectie blessure. Trainer Arie Kurver heeft voor 1 tegen Katwijk weer de beschikking over Pi Duyn, Menno Vaartjes, Marko Klaassen Vonk. „Wie van dit viertal in de basis sta ga ik nog eens rustig over nadenken", zt ver. Volgens de oefenmeester is het puur hoe zijn ploeg de lange vorstperiode he werkt. „Elke dinsdag loeischerp trainen donderdag weer te moeten uitwijken n kunstgras. Het veld is hier bar slecht. Bij kennen ze die problemen niet. Toch ga ik een goede afloop." UVS staat te popelen om de wei in te g Leidse hoofdklasser mist zondag in de thi strijd tegen het Haagse VCS alleen Ben Ko gen, van wiens knie een scan moet wori maakt. Maar omdat de velden er in de Kilt der allesbehalve droog bijliggen, heeft Wim van Zwam een noodscenario b „Wordt de wedstrijd afgelast, dan speler Rotterdam een oefenduel op kunstgras Alexandria '66", aldus Van Zwam. SJC eindstation van er\'aren Haarlemmer noordwijk» tim brouwer de koning Twee dingen weet Edwin Otte zeker. Ten eerste sluit hij zijn voetbalcarrière af bij zijn huidi ge club SJC. Ten tweede gebeurt dat op zijn vroegst volgend sei zoen, want de 34-jarige Haar lemmer vertoont nog geen slijtageverschijnselen. Het voet ballen gaat hem zelfs beter af dan vorig jaar, vindt Otte. De bescheiden laatste man van de Noordwijkse zondagt weedeklasser, wars van groot spraak, is zuinig op zichzelf. Hij moet het hebben van zijn tech niek en inzicht en kan de zware fysieke .arbeid bij SJC met een gerust hart aan zijn uit de klui ten gewassen medespelers overlaten. Op zijn beurt pro beert Otte er met zijn maatje Marco Dijkhuizen, die hij nog uit een vorig voetballeven kent, het Noordwijkse spel meer rich ting te geven. Vroeg of laat moet de combinatie van werklust en inzicht tot positieverbetering leiden. „Al zie ik ons dit jaar geen kampioen worden. Daar voor zouden we constanter moeten presteren. Bovendien missen we 'scorend vermogen', zeker nu Remco Martens onder het mes moet." Otte zegt het niet met zo veel woorden, maar SJC heeft roeri ge maanden achter de rug. Op papier behoort de brigade van trainer Ben van Leeuwen tot de top van de tweede klasse. In de praktijk rommelde het echter op het gemeentelijk sportpark. De tussentijdse komst van Dijk huizen deed'stof opwaaien, Van Leeuwen sprong na een serie slechte resultaten bijna uit zijn vel en aanvoerder Pieter Haze- noot keerde aan het eind van 1996 de'club plotseling de rug toe. Otte zag lijdzaam toe, maar zag ervan af om zijn medespe lers ter verantwoording te roe pen. „Zo zit ik nu eenmaal niet in elkaar. Ik heb geen zin in ru zie, kan met iedereen goed op schieten. Wel probeer ik op het veld altijd het goede voorbeeld te geven. Dan wil ik ook altijd de beste zijn. Ik vind het ook lo gisch dat de mensen van mij, omdat ik vroeger hoger heb ge speeld, wat extra's verwachten." Door drie nederlagen op rij werden de hooggespannen ver wachtingen bij SJC echter danig getemperd. De rol van de zwart - witten is nog niet uitgespeeld, maar de kortste weg naar de eerste klasse is voorlopig ver sperd. „Dan moeten we maar promoveren via de nacompeti- tie. Ik wil dolgraag naar de eer ste klasse. Alleen door hoger te voetballen kan SJC zich profile ren als een grote amateurclub." Onwillekeurig trekt Otte de vergelijking met Quick Boys, waar hij de mooiste jaren uit zijn voetballoopbaan beleefde. Als oud-speler van RCH en Tel star genoot hij van de unieke ambiance op Nieuw-Zuid, waar hij de gouden jaren meemaakte. „Allés klopte toen. Quick Boys had een aantal 'buitenlanders' die precies op de plaats stonden waar zij moesten staan. Boven dien was de vereniging na jaren wachten rijp voor het kam pioenschap. Het klikte zo goed dat wij het zelfs zonder trainer een heel eind hadden kunnen schoppen." Dat Otte na vier jaar uit Kat- den haag gpd Het geschil tussen de WCS en de zaakwaarnemers Peter Ge rards en Sigi Lens krijgt een vervolg in de rechtszaal. In het programma Barend Van Dorp meldde het duo vak bondsvoorzitter Theo van Seg- gelen voor de rechter te willen slepen. Daar willen zij aanto nen dat hij hen er ten onrech te van heeft beschuldigd zich te hebben verrijkt aan de transfers van Kluivert, 1 ger, Bogarde en David! Ajax naar AC Milan. Van Seggelen daagdi rards en Lens op zijn be de strijd voor de rechter te zetten. Van Seggelen zich in de maling gen door zijn vroegere colleg volgens de voorzitter tej afspraken in een scho contract voor een van d< bailers heeft afgesloten. Katwijkse basketbalsters zakken weg Edwin Otte: „Alleen door hoger te voetballen kan SJC zich profileren als een grote amateurclub." wijk vertrok, had dan ook niets met voetbal te maken. Door zijn werk als verkoper in een zaak van tapijten, gordijnen en zon weringen in Cruquius, die hij samen met zijn broer Wilco drijft, kon hij de zaterdag niet meer vrijhouden. „Van die keu ze heb ik in zakelijk opzicht geen spijt gehad, maar sportief was het even slikken. Ik kwam toen terecht bij DIO (destijds getraind door Melbi Raboen), dat op een veel lager niveau voetbalde." Ottes volgende overstap, naar SJC, bleek een gelukkige. De club waar ook zijn broer nog een blauwe maandag voetbalde, herbergde enige bekenden. „Met trainer Ben van Leeuwen heb ik bij RCH nog jarenlang samen gevoetbald. Ook Menno van Rooijen kende ik al. En dit seizoen kwam Marco Dijkhui zen er ook nog bij." Daarnaast leerde Otte de Noordwijkse kern van SJC („Een enthousiaste groep zonder mensen met een grote bek") beter kennen. Voor al van jeugdspelers als Martin Steenvoorden en Arjan de Rid der kan hij genieten. „Je ziet die jongens steeds beter worden. Zij moeten het beslist hogerop zoe ken, het liefst met SJC. Maar gaat hun ontwilckeling sneller dan die van de club, dan mag je ze nooit tegenhouden. Het eni ge waarvan ik als voetballer spijt heb, is dat ik niet op mijn acht tiende voor het betaalde voetbal heb gekozen. De kansen lagen er, maar ik had er toen nog geen oren naar." Later kwam Otte er bij Telstar achter dat betaald voetbal niet alleen rozengeur en maneschijn betekent. „Geef mij maar de saamhorigheid bij de amateurs. Bij Telstar was ieder voor zich en dat ligt mij niet zo. Ik heb mij er wel doorheen geslagen en ook geen slecht seizoen ge- FOTO MARK LAMERS draaid. Bovendien heb ik er goede contacten aan overge houden met Keith Masefield en Radjin de Haan. Die jongens zitten net zo in elkaar als ik." Daarmee bedoelt Otte dat zij ondanks hun profavonturen net als hij amateurs in de ware zin van het woord, liefhebbers dus, zijn gebleven. „Want voetbal gaat mij nooit vervelen. Daarom denk ik ook niet aan stoppen. Ik ken wel meer voetballers die lang zijn doorgegaan. Gelukkig heb ik weinig last van blessures. En als ik eenmaal als voetballer ga aftakelen, dan houd ik de eer aan mijzelf." basketbal »joris zandbergen medewerker De basketbalsters van DVZ- /Grasshoppers hebben het in eigen huis niet gered tegen Pris ma College. De Utrechtse club was met 63-60 iets beter dan de Katwijkse ploeg. Grasshoppers-coach Martin Hoekstra was na afloop teleur gesteld. „Vooral omdat we zo'n goede eerste helft speelden", treurde de oefenmeester. Grasshoppers, dat van een 19- 18 tussenstand doorliep naar een voorsprong van 37-29 hal verwege, maakte dit seizoen nog nooit zo veel punten in één helft. Des te pijnlijker was dan ook de inzinking vlak na rust. Binnen drie minuten keek de thuisclub tegen een 39-44 ach terstand aan, waardoor i strijd direct een ander kreeg. De thuisploeg zich vervolgens, maar bl( ter de feiten aan lopen de slotfase kreeg Grassl weer een kans om de w naar zich toe te trekken, wijkse ploeg profiteerde feit dat Prisma-guard Al ter naar de kant moest fouten. Door twee ral worpen van uitblinkste de Ruijter en een intt werd het verschil terugg tot drie punten. Het eini kwam net te vroeg thuisclub, die in de slo den geen tijd meer kre een laatste wanhoopspoj Scores DVZ/Grasshoppi Ruijter 19, Hartlief 1 Duijn 10, Van Kooten 10.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 22