Leidsch Dagblad lilever 1 af van emiepoot Het extraatje van Dubro. )oie ^1 achter overval op net krijgt 20 jaar tie Hollands Midden „softdrugslijn op Burgemeester Ter Aar wil niet vertrekken Geen doorgang Donkere dagen voor Brabantse varkens o.yy Dief rijdt in op personeel tuincentrum Morgen sloop 'hotel' Zinger in Noordwijk NIEUW: VOLTIJD HBO-OPLEIDING PERSONEEL ARBEID AAN DE HOGESCHOOL HAARLEM TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. exec OPGERICHT 1 MAART 1860 LOSSE NUMMERS 1,75 ZATERDAG 2,25 ^drijven geven Bracfeinig inzicht in Milieuvervuiling >nd. 2 Buitenland Consumentenbond verstoort Italiaans madonnafeest Cultuur en Kunst Sport Musical Joe moet Miss Saigon naar de kroon steken Segers ontpopt zich als een leugenaar e Rijn in Arnhem heeft 37-jarige man uit eroordeeld tot 20 lisstraf wegens een dadige gewapende ij heeft onder meer rol gespeeld in de Jeldnet in Duiven her 1995. verval schoot een «n werknemer van d. De buit van de jeg 8.8 miljoen gul- Vinkevener, die was achttien jaar Hep en voedingsmid- Meent) draaide in H uitstekend vierde Hodra de cijfers be- Hen, is de koers van ™Unilever op de Am- effectenbeurs geëx- let concern behaalde ee keer zoveel winst irsanalisten hadden De aandelenkoers rdoor omhoog van 13 gulden. lbten van de chemi- ucenten van diverse ;en voor voedings- JKEMADE e(lhouding van zes ver- lit Den Haag, Voor- iknemade heeft de poli- ,.ds Midden een soft- laar Duitsland opge- vöeriers, een 38-jarige j.in 37-jarige vrouw uit waren bij hun aan win het bezit van ark. Bij de verdachten de, een 33-jarige man L -jarige vrouw, werden een boot en een be- 25.000 gulden in be nen. met de aanhoudin- derland werd in Mün- «t cel geëist. Verder zat de verdachte ach ter de overval op het Grenswis selkantoor in Amsterdam in de cember 1991 en op Aero- groundservices op Schiphol in maart 1993. Bovendien zijn nog zes andere overvallen in het proces meegenomen, die plaatsvonden in de tweede helft van de jaren tachtig op verschil lende banken in Amsterdam. De totale opbrengst van alle overvallen bedraagt dertien mil joen gulden, die onder meerde re mededaders werd verdeeld. st stijgt naar 4,2 miljard delengigant Unilever gaat zijn ondernemin- misch gebied afstoten. Deze bedrijven met in lOO werknemers zijn samen goed voor een om- pgeveer 7,7 miljard gulden, ofte wel negen pro- Jie omzet van Unilever. Dat maakte het bedrijf In bekend tijdens de presentatie van de üitste- fcijfers. De nettowinst steeg in 1996 met dertien lar 4,2 miljard gulden. HET WOORD IS AAN David Ben-Goerion Wie niet in wonderen ge looft, is geen realist. Burgemeester W. Vroegindeweij verlaat het gemeentehuis van Ter Aar na afloop van de vergadering waarin de raad het vertrouwen in haar heeft opgezegd. foto henk bouwman marieta kroft/wim koevoet De Ter Aarse burgemeester me vrouw W. Vroegindeweij is niet van plan om op te stappen. Dat de gemeenteraad gisteravond op het CDA-raadslid P. Lange- laar na het vertrouwen in haar heeft opgezegd, verandert daar niets aan. Vroegindeweij wil eerst A. van den Berge zijn werk laten doen. Deze oud-dijkgraaf is op last van de commissaris van de koningin J. Leemhuis- Stout begonnen aan een onaf hankelijk onderzoek naar de be stuurscrisis in Ter Aar. Vroegindeweij zei gisteravond in haar verklaring dat de ge meenteraad op een verkeerd moment - 'ontijdig', zei ze let terlijk - met de motie is geko men. De raad, vindt de burge meester, had net als zij het on derzoek moeten afwachten. Nu middelen past in het nieuwe strategische concernbeleid. Vol gens bestuursvoorzitter Morris Tabaksblat moet de verkoop Unilever aan middelen helpen om de consumentenactivitei ten, vooral in de nieuw opko mende markten, te versterken. In Europa is er volgens Unile ver nog steeds sprake van wei nig vertrouwen van de Duitse en Franse consument. De gek- ke-koeienziekte (BSE) zorgde voor een tegenslag in de diep vriesproducten. Voor de was middelen was het een beter jaar. chen 25 kilo hasj onderschept. Bij dé huiszoekingen in Duits land werden een geldtelmachi ne, een geladen vuurwapen, 30.000 mark en een kleine hoe veelheid harddrugs in beslag genomen. Tien rechercheurs van het korps Hollands Midden hebben drie maanden gewerkt aan het onderzoek. Vijf van de zes ver dachten zitten nog in voorar rest. De 31-jarige vrouw uit Alkemade is na voorgeleiding aan de officier van justitie en verhoor door de rechter-com- missaris op vrije voeten gesteld. Justitie vermoedt dat zij een niet zo belangrijke rol heeft ge speeld in de illegale activiteiten. mostar Een automobilist in het Bosnische Mostar probeert Spaanse SFOR-militairen ervan te overtuigen dat ze hem over de Carinskibrug tussen het Kroatische en moslimdeel van de stad moeten laten. De Spanjaarden blokkeerden de brug gisteren na ongeregeldheden tussen bei de bevolkingsgroepen. Pagina 7: Spanning in Mostar stijgt na schietpartij. foto epa den haac-boekel anp Voor de vaat hebt u een goed vaatwas- middel nodig en dus kiest u Dubro. Zeker als u onderstaande aanbieding bekijkt Maar voor de vaat hebt u ook een afwas- borstel nodig en laat Dubro die er nou nog eens bij cadeau doen (ter waarde van 1.75)! We wensen u een schone vaat Onder grote belangstelling van de pers is gisteren een begin ge maakt met het vernietigen van ongeveer 30.000 varkens in het gebied waar varkenspest heerst. De ruimingsactie bij 26 fokkers zal zeker de hele week duren. Het aantal besmette bedrijven liep op tot elf en minister Van Aartsen van landbouw breidde gisteren het exportverbod uit: alle varkens die na 1 januari in het besmette gebied zijn ge weest, mogen niet naar het bui tenland. Het exportverbod heeft de steun van het Productschap voor Vee en Vlees. Volgens woordvoerder Dijkstra is de maatregel noodzakelijk om het vertrouwen van afnemers in de Nederlandse varkenssector te behouden. Overigens heeft Bel gië met ingang van vandaag de controle op de invoer van var kens uit Nederland verscherpt. Het nieuwste geval van var kenspest deed zich voor in Odi liapeel, in de haard van de epi demie. De beesten op het be trokken varkensbedrijf zijn nietigd. De start van de ruiming van de vele duizenden dieren, was voor varkensfokker Peters uit Odiliapeel reden het College van Beroep voor het Bedrijfsle ven in te schakelen. De onder nemer heeft een topfokkerij in Uden en maakt met zijn stam boekvarkens internationaal furore, zo betoogde ^ijn advo caat. Vernietiging van zijn veestapel, die in totaal 4.700 dieren telt, zou een onvervang baar verlies betekenen. De rech ter in Den Haag was echter on verbiddelijk. De varkenshouder vreest nu zeven jaar nodig te ee flessen aa NU met gratis prima afwasborstel.* week alleen bij Albert Heijn. ch Ing geldt t/m zaterdag 15 februari a.s. 'Zolang de voorraad strekt. 'Het leek wel een hor rot film lisse monique de boer Zó gek hebben ze het nog niet meege maakt. De medewerkers van Tuincentrum Overvecht in Lisse zijn wel bekend met diefstal maar zijn niet berekend op een dader die na een mislukte diefstal buiten op het personeel inrijdt. Het overkwam Gert en Marco van de buitenafdeling afge lopen weekeinde. „Op zo n moment han del je uit pure woede, je denkt niet na." Medewerker. Marco (hij wil liever niet met zijn volledige naam in de krant) ver trouwde het niet toen een ongeveer 45-ja- rige man, die vanuit het tuincentrum met twee zitkussens de buitenafdeling op was komen lopen, later het centrum weer in liep zonder de kussens. Hij vond de kus sens bij het buitenhek en concludeerde dat de man ze daar had klaargelegd om ze later vanaf het er achter gelegen parkeer terrein te stelen. Volgens afspraak waarschuwde Marco filiaalhouder K. Segers. Toen even later in derdaad de man met een auto langs het hek kwam rijden, liep Marco op hem af om hem aan te spreken. Tot zijn verbijste ring reed de dief plotseling op hem in en schepte hem. „Op dat moment sta je met de dood in je schoenen. Maar ik wist net op tijd omhoog te springen. Ik kon niet opzij, zó dichtbij was de auto al", vertelt Marco. Hij klampte zich vast aan de mo torkap en reéd zo een flink stuk mee. Se gers kon op dat moment weinig doen: „Het leek wel of ik naar een horror-film zat te kijken. Alleen ging het veel sneller." Terwijl de dader naar de uitgang aan de achterweg scheurde, slaagde Marco er in van de motorkap te springen. De kussen- dief kon echter niet meteen de weg op draaien door een passerende vrachtwa gen. En zat vervolgens als een kat in het nauw. Segers: „Ik dacht dat we alles had den gehad, maar de man schakelde in zijn achteruit en reed op twee andere mede werkers in. Zij konden de auto maar net ontwijken." De dader is uiteindelijk ontkomen. Het personeel bleef lichamelijk ongedeerd maar verkeerde na het voorval in een lich te shock-toestand. Gert, een van de twee medewerkers die moest wegspringen toen de auto achteruit kwam rijden, verklaart de winkeldief voor gek. „Die man was ge stoord. En daar is piemand op voorbereid. Als je ziet dat je collega wordt geschept, denk je niet meer na. Je handelt uit pure woede." De politie onderzoekt de zaak nog. Ze heeft in elk geval het kenteken van de auto waarin de dader reed. doorkruist de raad de werk zaamheden van Van den Berge. „Deze handelwijze past niet in de bestuurlijke omgangsvormen en is niet in het belang van de gemeente", zei ze met vaste stem. Daarvoor had CDA-fractie voorzitter N. Jonker nog eens uitgelegd waarom volgens hem en zijn collega's van VVD en het Progressief Akkoord (PAK) Ter Aar van Vroegindeweij moet worden verlost. De gemeente raad houdt haar verantwoorde lijk voor 'onherstelbare ver stoorde verhoudingen tussen haar en de wethouders, de raadsleden en vele ambtena ren', aldus Jonker. Volgens de CDA'er leidt dit alles ertoe dat de besluitvorming in Ter Aar veelvuldig stokt. Pagina 15: 'Wegsturen is de beste oplossing' noordwuk paul de vlieger Er komt een einde aan ergernis nummer één in Noordwijk. Morgenochtend om zeven uur wordt begonnen met de sloop van het voormalige hotel Zinger aan de Zeereep. De afbraak duurt maximaal vijf weken, zo dat uiterlijk 28 maart de ruïne, waartegen velen in Noordwijk al jaren ageren, verleden tijd is. Het nieuws waarop 'half Noordwijk' al heel lang wacht, werd gisteren bekendgemaakt door de Noordwijkse wethouder van ruimtelijke ordening V. Sal man. Hij heeft met de eigenaar van het voormalige hotel, de in België woonachtige Ronnie van de Putte, over sloop onderhan deld. Volgens Salman heeft Van de Putte geen toezeggingen gekre gen in ruil voor de afbraak. „De ze stap moet worden gezien als een gebaar van goede wil, die moet bijdragen aan het creëren van een vruchtbaar overlegkli- maat. De komende tijd hoop ik nog meer zaken met Van de Putte te kunnen doen over een aantal andere percelen van hem", aldus de wethouder. Sal man doelt daarmee onder an dere op het eveneens leegstaan de hotel 'Noordwijk' aan de Pa rallelboulevard en het leeg staande pand De Pinguin in de Hoofdstraat. Uitgebreid weeroverzicht op pagin VANDAAG 20 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Economie 16 6 Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving12 Randstad14 Regio11,12,13,15 RTV/programma's9 Sport 18,19 Strips8 Uitgaan Kortingsbon voor het a ca- pella concert van het Toon kunstkoor Leiden en Om streken in de Pieterskerk in Leiden. Overval op supermarkt Noordwijkerhout noordwukerhout wim wegman Drie mannen hebben gister avond een supermarkt aan de Dorpsstraat in Noordwijkerhout overvallen. De drie drongen te gen zes uur de winkel binnen. Ze bedreigden de twee aanwe zige personeelsleden met vuur wapens en dwongen hen zo de dagopbrengst af te geven. Bij de overval is niet geschoten. De drie mannen wisten te ontkomen. Hoe ze zijn gevlucht, is nog niet duidelijk. Hoe groot de buit is, wil de politie in het belang van het onderzoek niet bekendmaken. Direct na de overval zijn agenten begonnen met een uitgebreid onderzoek in de buurt. Dat heeft voorals nog weinig opgeleverd. hebben om zijn bedrijf weer in oude glorie te herstellen. De Politie Luchtvaartdienst zet sinds gisteren boven de re gio een helikopter in voor de controle van veetransporten. Het toestel is uitgerust met een warmtebeeldcamera waarmee 's nachts behalve mensen ook dieren vanuit de lucht kunnen worden gevolgd en gefotogra feerd. Pagina 2: Per Royal Class naar de dood Start: september 1997. Kom naar de open dag op 15 februari van 10.00 tot 15.00 uur op de Bijdorplaan 75 in Haarlem. Of bel 023-5412 212 Adrés: Postcode: Tel: Ja, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. Plaats: - (l.v.m. controle bezorging) 1 Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: Per maand Per kwartaal Oautomatisch ff. 92,05) l Oacceptgiro (f. 93,05) Sji Handtekening:i automatisch (f. 32.95) Nr. bank/giro: Bij automatische betaling krijgt u een handige recreatiekaart cadeau. Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. relop, zonder postzegel, OF BEL 071-51 28030 "712141 "4001 1 4" maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 1