Segers ontpopt zich als leugenaar 'Het publiek wil alleen goede voetballers zien' Onderzoek VVCS naar handelingen Lens en Gerards 7 Sport Glen Rice breekt record van legende Piket verliest in Linares ugbyspeler Dor zes jaar ïschorst VISDAG 11 FEBRUAR11997 19 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv.-chef rob onderwater, 071-5356463 rVotte in belangstelling Sparta haag Sparta heeft grote belangstelling voor Mark Wotte, de üidige trainer van ADO/Den Haag. De Rotterdamse club zoekt !n opvolger voor de naar Vitesse overgestapte Henk ten Cate. 'otte zit nog een seizoen vast aan ADO/Den Haag. Voorzitter heeft al verklaard dat hij Wotte absoluut niet wil gaan naar de eredivisionist. Wotte voelt zich gestreeld door belangstelling. Ook WillemTI heeft zijn vizier gericht op Wot- Ci, „In principe büjf ik volgend seizoen bij ADO/Den Haag, maar 6at is zeker in de voetballerij? Misschien komt er wel een club iet een fors bedrag over de tafel. Dan zullen Den Haag en ik 'Cch wel even moeten gaan praten." tefan Hulisz snel op mijl Iinesville Leidenaar Stefan Hulisz scoorde afgelopen weekein- in Gainesville een vierde plaats voor de University of Florida, waar de rechtenstudent van Leiden Atletiek momenteel stu itert. Hulisz legde tijdens de Barnett Bank Invitational de mijl af 4.15,83, waarmee hij midden in het indoorseizoen bij de eer- 1 tien van nationale ranglijst staat genoteerd op dit in Neder- minder gangbare atletiekonderdeel. "an der Krogt weg bij De Spartaan );den» Wim van der Krogt wordt lid van de afdeling weg/veld in l| sector Atletiek van de Koninklijke Nederlandse Atletiekunie :*NAU). De Leiderdorper neemt op 27 maart afscheid als voor ster van De Spartaan in Lisse. In de afdeling mag Van der Krogt in ervaring gaan aanwenden om met de portefeuille senioren te denk over KNAU-beleid en de uitvoering daarvan. De Waan is op dit gebied al goed vertegenwoordigd, want Jaap n Amsterdam vervult al langere tijd een soortgelijke functie in i afdeling baan/indoor. Leny van der Poel is Unieraadslid en et Ruigrok is de laatste maanden zeer actief rond het nieuw op "richten nationale baancircuit. Naar een opvolger voor Van der '?ogt wordt nog wel gezocht. Wereldrecord Engquist op horden De Zweedse atlete Ludmilla Engqvist heeft gisteren in Finse plaats Tampere een wereldrecord op de indoor zelden Idopen 100 meter horden gevestigd. De olympische kampioene uit op 12,64 seconden. Dat was bijna een halve seconde eller dan de 13,12 seconden, die de Duitse Anneliese Ehrhardt .aar liefst twintig jaar geleden in de boeken schreef. Stella Jong- "ans kwam voor de derde keer dit seizoen in actie. De atlete uit gjotdorp eindigde op de 800 meter als tweede in 2.03,87. De immer twee van de EK indoor van vorig jaar moest de Zweed- Malin Ewerlöf in de eindsprint juist voor laten gaan (2.03,86). is al zeker van kwalificatie voor de WK in Parijs (7-9 iirardelli stopt met wedstrijden "trieres Skiër Mare Girardelli heeft gisteren zijn verwachte af- tieid aangekondigd. De 33-jarige Oostenrijker met Luxem- licentie stopt met wedstrijden omdat hij te veel last heeft n lichamelijke ongemakken. Sinds december vorig jaar stond niet op de ski's. Van doktoren mocht hij dit jaar ook niet ser meedoen aan het WK in Sestrières. Girardelli won meer 'edailles en wedstrijden dan enig andere skiër. Hij veroverde Tkeer de wereldbeker en won 46 wereldbekerwedstrijden en Ttien medailles op zes WK's en drie Olympische Spelen. an Goozen pakt olympisch goud vdsvall Helen van Goozen heeft tijdens de Europese Jeugdo- dagen in het Zweedse Sundsvall de gouden medaille i de 1000 meter veroverd. De 16-jarige hoogmadese veroverde jrder op de 500 meter al zilver. Onlangs was ze Nederlands rintkampioene bij de junioren b/c. Stompwijker Joost Juffer- ians komt vandaag en morgen in actie op de sprintafstanden in 'it shorttrack. ax verpulvert ZVYL De zaalvoetballers van Bax hebben de laatste 16 in het districtsbekertoernooi bereikt. In Leidschendam werd iVL met 18-3 verpulverd. Vliegende 'keep' Kees van Tongeren 'is zes keer trefzeker. Mohamed Bougrine (4), Hans van Leeu- ;n (2), Michael Verver (2), Mario Faber. (2) en Mart Bax ver- rgden de overige productie. ZWL scoorde een keer in eigen -el. am's Snackbar plaatste zich voor de volgende ronde van de )-cup door RKDEO met 5-3 te verslaan. Jack Honsbeek (2), ink de Cler, Patrick Kamperveen en Virgil Leiwakabessy waren doelpuntenmakers. eteranen crossen in Keukenhofbos >JLi Het Keukenhofbos dient dit jaar als locatie voor het Ne- rlands kampioenschap veldloop voor veteranen. Aanstaande ndag dingen meer dan 250 atleten in diverse leeftijdsklassen Lisse naar de gouden medaille. Bij de mannen is de mini- ^mleeftijd 40 jaar, bij de vrouwen 35. De organiserende vej- iging De Spartaan vaardigt onder anderen Jan Laan en Lisette 'ptijn af. Kanshebber bij de snelste mannen (40+) is Warmon- r Henk van Vlezen van Leiden Atletiek. Om 12.45 uur gaan de innen 50+ van start voor hun wedstrijd over 9 kilometer. De Suwen lopen vanaf 13.45 uur 5 kilometer, waarna de mannen jf het kampioenschap afsluiten met een cross van 12 kilome- tieten trekken Katwijkse duinen in CWIjk. De deelnemers aan het Zorg en Zekerheidcircuit trek- ii de duinen in. Zaterdag organiseert de Katwijkse atletiekver- lging Rijnsoever de derde circuitwedstrijd. Atleten kunnen om |05 uur kiezen uit de afstanden 4, 8 en 12 kilometer over ortlaan, Boulevard, Drieplassenweg, Sportlaan en het duinge- ten zuiden van Katwijk. Start en finish zijn op de Zuidduin- bij camping De Zuidduinen. gouda.anp De vereniging van contractspelers (WCS) stelt een intern onderzoek in naar de handelwijze van ex-medewerkers Sigi Lens en Peter Gerards' bij door hen afgesloten spelerstransfers. Dat maakte de spelersvakbond gisteren in Gouda bekend. De vereniging ontsloeg Lens en Gerards vorige week op staande voet. De twee zouden zich heb ben verrijkt bij het verkopen van voetballers. Voorzitter Theo van Seggelen gaat het onderzoek persoonlijk doen. „Ik wil weten wat er precies aan de hand is. Daartoe neem ik contact op met spe lers en mensen die ermee te maken hebben ge had." In een reactie liet mr. P. de Kerf, raadsman van het duo, weten het onderzoek met vertrouwen te gemoet te zien. „Lens en Gerards zijn ervan over tuigd dat het niets negatiefs op zal leveren. Zij menen dat er geen dringende redenen bestaan voor een ontslag op staande voet." Het tweetal aanvaardt het ontslag, maar be twist de reden. In juridische vaktaal betekent dat dat de WCS dan schadeplichtig is. Oftewel: met geld over de brug moet komen. Een schikkings voorstel werd door de vakbond al afgewezen. De achterliggende gedachte is echter dat de WCS volgens De Kerf bij aanvaarding van ontslag geen rechten meer kan ontlenen aan het concurrentie beding. Want daar draait de zaak in feite om. Lens en Gerards willen voor zichzelf beginnen. De WCS probeert dat te voorkomen. Volgens de vakbond staat namelijk in hun contract een non-concur rentiebeding. Bovendien staat de FIFA-licentie, noodzakelijk voor het mogen verkopen van voet ballers aan buitenlandse clubs, op naam van de WCS. Die zullen Lens en Gerards terug moeten hebben, willen ze verder kunnen met een eigen zaak. „Het is nog maar de vraag of ze die licentie niet krijgen, we moeten nader onderzoeken aan welke voorwaarden ze moeten voldoen", aldus De Kerf. Van Seggelen heeft met het onderzoek haast, want tal van voetballers, onder wie Kluivert, zit ten nu zonder zaakwaarnemer. Terwijl de con tractbesprekingen gewoon doorgaan. „Ik wil we ten wat ze willen. Iedere speler is natuurlijk vrij te doen en te laten wat hij wil. We verplichten nie mand bij de WCS te blijven. Maar iedereen heeft behoefte aan duidelijkheid. Voor mezelf wil ik de feiten op een rijtje hebben." Hans Segers. Hans Segers (35) ontpopte zich gisteren voor de recht bank in Winchester als een leugenaar. De Brabantse doelman bekende dat hij de politie verzinsels op de mouw had gespeld. Als verklaring voor de grote sommen geld die op een Zwitserse bankrekening waren gestort, zei Segers dat hij dure auto's stal. Maar gisteren bleek dat het geld afkomstig was van de Maleisische zakenman Heng Suan Lim. verhampton Wanderers, is de eerste van de vier verdachten die als getuige optreedt in de omkopingszaak. Vorige week verklaarde zijn voormalige ploeggenoot John Fashanu niet te willen getuigen. Doelman Bruce Grobbelaar en Lim zijn de andere verdachten. Segers verzon het verhaal van winchester rtr De keeper staat terecht wegens het manipuleren van uitslagen van wedstrijden. Hij zou in het seizoen '93-'94 in dienst van Wimbledon expres ballen heb ben doorgelaten. Segers, die speelde voor PSV, Nottingham Forest, Wimbledon en Wol- de autodiefstallen, omdat hij hoopte dat de politie op die ma nier niet achter de waarheid zou komen. Namelijk dat hij in ruil voor voorspellingen van uit slagen in de Engelse en Neder landse competitie geld ontving van Lim. Dat kon oplopen tot 4500 gulden per week. Pas een week voor zijn arrestatie hoorde Segers dat voorspellen op wed strijden verboden is door de En gelse voetbalbond. Het viertal aangeklaagden wordt ervan verdacht nauwe connecties te hebben met een Aziatisch goksyndicaat. Uit op namen van telefoongesprekken bleek dat de vier veelvuldig con tact hadden met elkaar, speciaal Doelman weer punt van discussie binnen FIFA De doelman is binnen de we reldvoetbalbond FIFA opnieuw punt van discussie. Op 1 maart staat een vergadering gepland waarin wordt gepraat over aan passingen van de spelregels voor doelverdedigers. Het be langrijkste voorstel is de tijd dat de keeper de bal in de handen heeft alvorens weer in het spel te brengen, te bekorten tot vijf seconden. In ruil daarvoor zou hij bij een strafschop voor het fluitsignaal al mogen bewegen. Volgens Sepp Blatter, secreta ris-generaal van de FIFA, be staat er binnen de bond onvre de over met name het tijdrek- ken van keepers. „Ik heb niets tegen hen, ze hebben het al zo moeilijk. Maar te vaak zie je doelmannen stilstaan met de bal in de handen. Dan drukken ze hem nog even vaster tegen de borst, zwaaien met de armen ten teken dat de spelers weg moeten uit het strafschopge bied, kijken nog eens goed rond en schieten of gooien dan pas de bal weg. Dan is er ondertus sen al tien of twintig seconden aan tijd gewonnen. Alternatieve Elfstedentocht op de tocht den haag anp De kans is groot dat de alterna tieve Elfstedentocht die 1 maart in Finland zou worden gehou den, moet worden afgelast. De Nederlandse marathonschaat sers lopen niet warm voor het uitstapje naar Oulu. Er hebben zich tot dusver slechts enkele A- rijders bij de Stichting Alterna tieve Elfstedentocht ingeschre ven voor de wedstrijd over 200 km. Cleveland Michael Jordan en Glen Rice leidden de Eastern Conference naar de overwinning in de All Star-wedstrijd van het Amerikaanse profbasket bal (NBA). In de Gund Arena in Cleveland versloeg East de Western Conference met 132-120 (57-60). Het was de 30ste zege van East in de 47ste All Star-wedstrijd. Jordan scoorde de eerste triple-dou ble in de All Star-historie met 14 punten, 11 re bounds en 11 assists. Rice werd uitgeroepen tot waardevolste speler. De guard van de Charlotte Hornets scoorde 26 punten, waarvan 24 in de tweede helft. Dat betekende een verbetering van het record dat met 23 op naam stond van legende Wilt Chamberlain in 1962 en Tom Chambers in 1987. FOTO »RTR in de dagen voor belangrijke voetbalwedstrijdèn. Op de vraag van zijn advocaat Desmond Da Silva of hij ooit een wedstrijd had 'verkocht', zei Segers: „Nee, nooit. Niemand heeft het me ooit gewaagd." Voor de vele telefoontjes had hij ook een verklaring. Fashanu en hij hadden beiden buiten echtelijke relaties. Om te voor komen dat hun vrouwen erach ter kwamen, bezorgden ze el kaar een alibi. „Ik speelde gere geld een uit-wedstrijd", zei Se gers wijzend op zijn avontuur tjes. „John 'dekte' me dan." Zijn (hoge) inkomsten haalde Segers, behalve uit het voetbal, vooral uit het bedrijf in strop- Ron de Roode trainer LFC leiden willem spierdijk Ron de Roode wordt de nieuwe trainer van LFC. De Leidenaar, die nu nog actief is als speler van het Rijswijkse RVC, beëin digt zijn actieve loopbaan. De aanvaller, die betaald voetbal speelde voor FC Den Haag, Wil lem II en Telstar, tekende een contract voor een jaar. Veel tijd om na te denken over de aanbieding van I FC, had de 31-jarige De Roede met nodig. „Een terugkeer in hei be taald voetbal heb ik uit m'n hoofd gezet. Ik ben altijd van plan geweest om verder te gaan als trainer. Misschien is het nog vroeg om te stoppen als speler, maar dit is toch een mooie kans. Vroeger ging ik vaak kij ken bij LFC, m'n hele familie zit eigenlijk nog bij die club." De Roode is in het bezit van het diploma Oefenmeester 3 en is van plan ook 'Oefenmeester 2' te halen. Bij de Boshuizerka- declub, die uitkomt in de vierde klasse, blijft Jan Zoetemelk als 'technisch directeur'. Ger Nag- tegeller verlengde zijn contract als trainer van de zaterdagafde ling. linares efe Jeroen Piket heeft gisteren in het schaaktoernooi van Linares een nederlaag geleden in de zesde ronde. De grootmeester uit Leiderdorp ging met zwart ten onder tegen de Rus Alexei Drejev. Door dit resultaat bleef Piket op een score van 2 1/2 punten staan. Hij deelt met de Bosniër Pedrag Nikolic de zevende plaats. De koppositie wordt door drie deelnemers gedeeld. Van de profwereldkampioen Gari Kasparov en de sterke Rus Vla dimir Kramnik werd die hoge positie verwacht. Investeringen Feyenoord zijn moeite waard volgens Haan blFF.RTR tyspeler Sean Gibson Wales is voor de duur zes jaar geschorst ibson kreeg de zware if omdat hij een tegen- ider tegen het hoofd getrapt. Het incident d plaats in een beker- Istrijd van Hartridge te- Caerleon, die 5 na itig minuten wegens ïtpartijen werd ge- akt. 'ibson speelde voor het ■st mee na het uitzitten een schorsing. Hij opte Andrew Rice zo d tegen het hoofd dat de irdoor ontstane wond t 44 hechtingen moest den genaaid, ice, die stopte met rug- diende een klacht in bij betreffende district van Vgbybond van Wales. rotterdam marcel van der kraan gpd-verslaggever Feyenoord op weg naar de titel, op weg naar het jaar 2000 met Argentij nen, Uruguayanen, Tsjechen, Polen, Afrikanen en Belgen. De Kuip is een mengvat geworden van buitenlandse talen, culturen en kleuren. Tot verba zing van sommigen, tot tevredenheid van anderen. Zoals de trainer, die hoopt dat hij de club in de toekomst voor weinig geld aan grote voetballers kan helpen. De Argentijn Tati en dé Uruguayaan Fernando zouden twaalf miljoen gul den hebben gekost. Arie Haan moet er om lachen. „Ha, ha, dat zou een giller zijn geweest. Nee, deze jongens waren heel goedkoop. Zeker voor Europese begrippen. De helft van dat bedrag? Nee, ze hebben nog niet de helft ge kost." De twee Zuid-Amerikanen vormden aankoop nummer tien en elf sinds Haan in de Kuip de scepter zwaait. Van dat hele elftal werden slechts drie spelers met de Nederlandse nationali- teit aangetrokken. Maar de man, die zo goed als zeker ook na de zomer bij Feyenoord de technische leiding in handen heeft, zegt goede redenen te hebben om ver over 's lands grenzen te 'shoppen'. Dat hij daarbij een sterke voorkeur heeft voor Zuid-Amerikanen, is in zijn ogen eenvoudig te verklaren. „Argentijnen, Uruguayanen en Brazi lianen zijn spelers met ongekende mo gelijkheden," zegt Haan. „Hun tech niek is goed en als het nodig is kunnen ze ook de beuk erin gooien. Twintig jaar geleden heb ik zelf al ervaren dat Argentijnen ook kunnen schoffelen. Haan denkt dat Feyenoord goede zaken heeft gedaan in Latijns-Amerika. „Er is een tijd geweest dat alle clubs Denen kochten. Je trok een blik open en je wist dat het goede voetballers waren met een prima instelling. Op dit moment weten we dat we in Zuid- Amerika voor betaalbare prijzen goede spelers kunnen halen. De mensen moeten de zaken niet gaan overdrij ven, want PSV heeft ook een heel arse naal buitenlanders in dienst. Ik kan er zo twaalf opnoemen." De ontwikkeling van Pablo 'Vitami- na' Sanchez bij Feyenoord sterkt Haan in de gedachte dat de investeringen de moeite waard zijn. „Kijk eens hoe goed die jongen het doet! Ik heb van hem zitten genieten. Oh, oh, wat een prach tige staaltjes liet hij zien. Dan moet ie dereen toch beamen dat zo'n voetbal ler een verrijking voor de competitie én voor Feyenoord is? Bij Patricio Graff hebben we eerder dit seizoen al kun nen constateren dat hij de kwaliteiten heeft om uit te groeien tot een prima kracht voor deze club. Feyenoord beweert met het aantrek ken van zijn buitenlandse spelers niet over één nacht ijs te gaan. Spelers wor den door het scoutings-apparaat beke ken, gewogen en vervolgens voorge legd aan de technische staf. In het ge val van Fernando en Tati kwamen er video-banden aan te pas en liet Feye noord ze nog proef draaien in het trai ningskamp in Argentinië. Arie Haan en Geert Meijer zagen het duo drie keer spelen in het rood-witte shirt voordat de beslissing werd genomen om ze naar Nederland te halen. Haan: „Ik heb een voorliefde voor Zuid-Amerikaanse spelers. Maar ik zorg dat iedereen erbij wordt betrok ken voordat we besluiten om een spe ler te kopen..Ik duw niet door, maar neem uiteindelijk wel de verantwoor delijkheid voor hun komst naar Feye noord. De Argentijn Serrizuela was ook een prima voetballer. Hadden we graag willen hebben, maar aan zijn transfer zaten zoveel haken en ogen dat we er vanafhebben gezien." Dat het publiek zou afknappen op een elftal vol buitenlanders gaat er bij de trainer niet in. „Als het slecht gaat met een elftal wordt er altijd geschol den. Dan maakt het voor supporters niet uit of er buitenlanders of Neder landers op het veld staan. De mensen willen dat Feyenoord in de top speelt. Als dat niet met louter Nederlanders kan, dan moet dat maar met een aan tal buitenlandse spelers gebeuren." Idolen blijft men altijd houden. Of ze nu Romario, Litmanen of Larsson he ten. „Als een kind een prachtige actie ziet van een speler, gaat hij naar bui ten om de trucs van zo'n speler op straat na te doen. Ik begrijp die angst voor een eebrek aan identificatie niet. De tijden zijn veranderd. De tijden dat je Feyenoord kon formeren uit spelers die allemaal uit de stad kwamen, zijn voorbij. Kijk eens naar de elftallen van Real Madrid, Barcelona en Inter. Daar gebeurt precies hetzelfde. De Zuid-Amerikaanse markt is vol gens Haan relatief goedkoop, al is het voor Feyenoord nu ook weer niet haal baar om bijvoorbeeld in Argentinië spelers bij de topclubs weg te halen. „Maar verder is het daar te doen, ter wijl hier in Europa tien miljoen gulden niks meer is. Als je alleen al hoort hoe bizar de salariseisen van spelers van Nederlandse clubs zijn. In de gesprek ken die we hebben gevoerd zijn we ge schrokken van de bedragen die men op tafel gooit. Daarom moet de WCS niet blijven roepen dat er dingen ge beuren die nadelig zijn voor de Neder landse spelersmarkt. Laat de WCS eerst eens zorgen dat de salarissen worden genormaliseerd. Een speler die nog niet eens international is en die door Feyenoord wordt begeerd vraagt zó veel geld. Daar droom jij van, maar daar droom ik nnk nncr ripphq van dassen dat hij samen met een Nederlandse vriend had opge zet. Per jaar stroomde langs die weg ongeveer 450.000 gufden binnen. Het geld verdween voor het grootste gedeelte naar zijn Zwitserse bankrekening, waar ook het geld van Lim op stond. Hij ontdook de belasting. Om de politie op een dwaalspoor te brengen zei hij dat het geld af komstig was van Jersey. „Is de man van de belastin gen dan in jou geïnteresseerd", vroeg Da Silva hem. „Ik dacht het wel", lachte Segers gisteren en wees naar een man in de achterste banken in de recht zaal. „Daar zit Mister Taxman." M onder meer het meest W t opmerkelijke moment van het afgelopen sportweekeinde. Dat antwoord van Machiel de Heer. Eenen twintig jaar jong. Toch wel be genadigd schaker. Speler van het eerste team van het Leidsch Schaakgenootschap. De vraag: „Hoe deed je het de laatste jaren in het Noteboom- toernooi". Het antwoord: „De laatste twee jaar deed, ik niet mee. Toen draaide ik bardiensten. Je denkt even dat er sprake is van een vorm van miscommu nicatie. Zoiets gebeurt gemakke lijk in een volle kantine na de laatste zetten van een schaak toernooi. Uitgeschaakte schakers kunnen knap luidruchtig zijn. De strijd is gestreden, nederlagen moeten meteen drankje worden weggespoeld. Overwinningen dienen meteen drankje worden gevierd. Maar nee. Er is geen misver stand in het spel. De speler die dit jaar als een der kanshebbers met twee grootmeesters en drie internationale meesters de laatste ronde inging, tapte vorig jaar rond die tijd biertjes en smeerde broodjes. Eerder op de dag had Raoul van Ketel, de voorzitter van dat eer biedwaardige genootschap, al laten doorschemeren dat-ie De Heer niet zo snel naar een ande re club ziet vertrekken. Ik kan me bij dat vertrouwen iets voor stellen. Bardiensten worden bij welke sportvereniging dan ook gedraaid door echte clubmen sen. En Machiel behoort duide lijk tot clie categorie. Hetgeen de verbazing overigens nog niet wegneemt. Want er is geen enkele reden te bedenken waarom echte clubmensen niet gewoon mee zouden doen aan een aansprekend schaaktoer nooi van het eigen genootschap. Er zijn vast wel andere evene menten en commissiewerk zaamheden te bedenken buiten dat Noteboomtoernooi om. Dus waarom die laatste twee keer niet gewoon meegespeeld? Machiel houdt het op 'Goede vraag' en wacht op cle volgende zet in de vorm van weer een vol gende vraag. Die blijft uit. Als matig huis- schaker moet je je plaats ken nen. Jij hebt geen vracht elo- punten op je rekening staan, dus als je die ancler niet kunt volgen, moet je er gewoon het zwijgen toe doen. Blijft natuurlijk staan dat De Heer clit jaar met wat geluk het 57ste Noteboomtoernooi had kunnen winnen. Als verre opvol ger van schaaklegende Max Eii- we in 1936, had zijn naam nu op de inmiddels overvolle en dus van een houten blok voorziene bokaal kunnen prijken. Een be ker die niet alleen door die naam van Euwe voor elke scha ker het poetsen meer dan waard is. En wie weet was De Heer in 1995 en 1996 ook al tot een ver rassing in staat geweest. We zullen het nooit weten. Ma chiel draaide toen bardiensten. Misschien moet ik nu toch ein delijk eens echt in schaken gaan investeren. Is dat de manier om de mannen en vrouwen van die 64 vakken beter te kunnen volgen. GERT-JAN ONVLLL

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19